Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Γεια σας κούκλες!!!Τι κάνετε;Εγω ρεπο σημερα!!Έχει και τα καλα της η συνένωση των κλινικών.Αλλα ξεσκιστηκα στις δουλειες!!Μονο κάτι ψιλά μου μείνανε στο ισόγειο.Το απόγευμα πήγα για καφέ με τις φίλες μου,είπα να εκμεταλλευτώ την παρουσία της πεθερουλας,αύριο μας φεύγει δυστυχώς,σνιφ σνιφ!!Οταν είναι ςδω ξεκουράζομαι απίστευτα,γλυτωνω τους δρόμους και χορταίνω Μιμικα.

Κατά τ'αλλα ήσυχα.Λεω να αρχισω να ψάχνω για παιδικό για τη μικρή,αγχωθηκα.Μου ζει κάτσει τώρα το Μοντεσσοριανο συστημα και θέλω να το ψαξω λίγο.

Σημρα είχε και λιγες μυξοτλες η μικροτλα μου,την πλακωσα στον όρο,ελπίζω μην χειροτερέψει και κλειστού ε μέσα το 3μερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διάλογος με Μιμη

-Μαμά ποτέ θα κανείς μωλακι να παίζουμε;

-Θα κανω μωρό μου.

-Που είναι τωλα;

-Στην κοιλίτσα μου.

-Οοκι!!!Είναι του μπαμπά μέσα το πανταλονι και ο μπαμπαςλεει ΟΚΙΙΙ!!!!

Με κουφανε!!

Άλλο:

-Μπαμπά,βάλε λίο τα ζουζουνια.

-Δεν ειναι εδω,πήγαν βόλτα.

-Αααααα!!Να με τλελλανεις θές;

Σχόλια αύριο γιατί είμαι από το κινητι και μου βηκαν τα ματια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάλογος με Μιμη

-Που είναι τωλα;

-Στην κοιλίτσα μου.

-Οοκι!!!Είναι του μπαμπά μέσα το πανταλονι και ο μπαμπαςλεει ΟΚΙΙΙ!!!!.

Α πα πα η γλωσσού!!!!!!!!!!!!!!Βρε τι παιδί είναι αυτό Χαρά;;;;;Με κουφαίνεις με αυτά που μας λές!Εχει πολύ αντίληψη πάντως...Γενικά όλα τα παιδιά έχουν περισσότερο από όσο νόμιζα για αυτή την ηλικία ,αλλά η κόρη σου με στέλνει αδιάβαστη με αυτές τις ατάκες.....

Ακούστε και της δικιάς μου Δήμητρας με το μπαμπά της χθες:(Ανεβαίνουμε στο παιδότοπο και έχει ξεφουσκώσει το κάστρο-τραμπολίνο και όπως ανεβαίνει τη σκάλα το εντοπίζει πρώτη)

-Καλέ,καλεεεεεεεεεεεε μπαμπάααα χάλασε!!!

(Βγάζει ο άντρας τή τρόμπα το φουσκώνει αυτή στέκεται δίπλα του και παρατηρεί με τα χέρια στη μέση)

-Έτοιμη μποινγκ μποινγκ μπαμπά;;;;;

(Έτοιμο της λέει...)

-Έβαλες αέρα;;;;

(Ναι της λέει)

-Τιτάτηηηηηηηη έλα έτοιμη μποινγκ μποινγκ η μπαμπά του έβαλε αέρα!!!

Λύθηκα μιλάμε να τη βλέπω,πολύ εκφραστική...

Όσο για τη μαμά σου Μάγκυ που της αρέσει,όποτε θέλει να της την κάνω ένα πακετάκι να της τη στείλω να δει και από την γνωρίσει και από την καλή και από την ανάποδη!!!Γιατί όσο τσαχπίνα και γουστόζικη είναι η καλή άλλο τόσο στρίτζο και πείσμα είναι η ανάποδη...

Και μας φτιάξαν χθες κάτι μάσκες που είχαν ένα μεγάλο σκουφί κολλημένο(δε κατάλαβα τι ακριβώς παριστάνει) και μέχρι το βράδι τα διέλυσαν όλα.Αφού μας τα δίνει η κυρία με καμάρι ότι συνεργάστηκαν και τα έφτιαξαν και αυτές και της λέω μη χαίρεστε μέχρι το βράδι τα χουν ξεσκίσει...

Και γω ψάχνω να τους πάρω κατασκευές.Βρήκα και το καβαλέτο όπως το ήθελα αλλά δε το στέλνει το amazon Ελλάδα.Ψάχνω τώρα μήπως το βρω σε κανα άλλο site.Είναι αυτό: http://www.amazon.com/Childrens-Factory ... uctDetails

Μαγκυ ,περαστικά ο Βασιλάκης "φυλάξτε" τον λίγο σήμερα και αύριο να ναι καλά να πετάξει τον αετό τη Δευτέρα!Περαστικά και στην ανηψούλα.Και μας το μωρό από κάτω βρογχιολίτιδα 2 βδομάδες τώρα και είναι και η βάπτιση του τη Κυριακή.Και να πω ότι το βγαζουν και έξω,πουθενά δε το πάνε,πως κόλλησε το καψερό...

Μπράβο και στα πεθερικά,να γράψουν και μισο μισό το σπίτι πολύ large κίνηση.

Το στρώμα της Αθήνας επειδή δε μένουμε μόνιμα,αλλά πάμε για 4-5 μέρες συνήθως δε με απασχολεί τόσο η ανατομικότητα του.Για τον άντρα μου ήθελα που δε μπορεί να κοιμηθεί και ξυπνάει πιασμένος.Εγώ από μιας αρχής του πα μην τους ανακατέψεις παρηγγειλε μέσω ιντερνετ ένα πλήρωσε το στείλε το εκεί όταν πάμε να το βρεις έτοιμο.Ούτε μουρμούρες ούτε 500 τηλέφωνα...Αφού τους ξέρω..Δε με άκουσε ας κοιμηθεί στο αφρολέξ...

Σταυρούλα πως είστε μαμά και κόρη;Καλύτερα;

Χαρά ορό και συ πολύ στη μυτούλα...Μπράβο για τα καφεδάκια και τη συνέχεια της ανακαίνισης.Πολύ σημαντικό να νιώθεις άνετα με πεθερικά.Εμένα όταν έτυχε να ρθουν Ρόδο και πήγαιναν τα παιδιά σταθμό τους λέω αν θέλετε τις μέρες που θα είστε εδώ να μη τα στείλω σχολείο να έρχεστε να τα κρατάτε τα πρωινά που δουλεύουμε να τα χαρείτε περισσότερο.Και η απάντηση ήταν, όχι όχι δεν ήρθαμε να κλειστούμε ,θα κάνουμε τις βόλτες μας τα πρωινά θα πίνουμε το καφεδακι μας και τα απογεύματα τα βλέπουμε τα παιδιά που θα σαι και συ σπίτι...Κατάλαβες;;;;Κατάλαβα να λες.....

Και Αθήνα που πάμε για να τα αφήσουμε να πάμε μόνοι κάπου πρέπει να το χουμε κουβεντιάσει από πριν να μη πάει ο πεθερός στο προπό ή να πάει και να ρθει νωρίς για να ναι και οι δυο μαζί γιατί ο ένας μόνος του δε μπορεί λέει να τις προσέχει.Κουλά μου φαίνονται εμένα αυτά αλλά επειδή τα ζω για λίγο δε δίνω πολύ βάση.Σίγουρα αν τους είχα κοντά θα χαμε θέματα δε το συζητώ...Εχω μάθει από τους δικούς μου αλλιώς...

Καλό τριημεράκι,να ξεκουρατσείτε να περάσετε τέλεια Κούλουμα,να μην εφημερεύετε,να καρναβαλιστείτε για τελευταία φορά για φέτος και άντε και του χρόνου με υγεία!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!τι κανετε;καλε τελειωνουν οι αποκριες και δεν καταλαβα τιποτα..ουτε κανενα παρτυ,ουτε τιποτα!!τελοσπαντων αυτό είναι το λιγοτερο!ειχα παρει χθες σε ένα γραφειο τουριστικο που ζητουσε ατομο για πρακτικη,λεω δεν βαριεσαι,ας παρω,αυτοι δεν εχουν να χασουν τιποτα ,ισα ισα που ξερω ηδη την δουλεια.ειπαν θα κρατησουν το τηλεφωνο μου .Σημερα με πηραν τηλ και κλεισαμε ραντεβου για την Τριτη,λετε;Βεβαια είναι μονο για 6 μηνες,απριλιο –Σεμπτεβριο αλλα από το τιποτα..κι εμενα θα μπου κανει καλο να ξαναμπω και στο κλιμα της δουλειας να τα φρεσκαρω λιγακι.μακαρι!!!σημερα ξεκινησα καινιυριες κατασκευες,ΤΡΟΦΙΜΑ!!!εκανα μακαρονακια και μια ντοματα,χαχα πως σας φαινεται σαν ιδεα;θα κανω λαχανικα,φρουτα και διαφορα τετοια.Η Κωνσταντινα δεν θελει να φοραει πανα,ξεκινησα να την βαζω στην λεκανη,εκανα 2 φορες τσισα,της εφυγαν πρωτα λιγα,μετα ηθελε κακα και ηθελε πανα.της ειπα ότι τωρα είναι μεγαλη και μπλα μπλα και εκλαιγε να βαλει πανα και δεν ηθελε να κατσει στην λεκανη.δεν της εβαλα όμως πανα και τελικα δεν τα εχει κανει ακομα!!βγηκαμε και μια βολτα μονο με βρακακι και δεν εκανε τιποτα,όμως τωρα παλι δεν θελει να κατσει στην λεκανη…ουφ…τι πεισματαρα!!!ειμαι συνεχως από πισω της ,μολις δω υποπτη κινηση…

Μαρακι σημερα μου ηρθε το αυτοκολλητο για το βιβλιαριο!!!μα τι γκαντεμια!!νομιζα ότι δεν θα ερθει γιατι ασφαλιστηκα μεσω του οαεδ με μια βεβαιωση..θα επρεπε βεβαια να παω στο ικα για να φτιαξω και οικογενειακο βιβλιαριο για την μικρη και τον μπαμπα γιατι δεν ειχε κι αυτος ενσημα να ασφαλιστει αλλα θα γλυτωσα την πολύ ταλαιπωρια…με μια φορα θα ξεμπερδευα!τελοσπαντων,τωρα παει!πως παει η αλλαγη τακτικης;ποια κερδιζει;χαχα αυτά λεω κι εγω στην δικια μου,ότι δεν θα γινει το δικο της αλλα το δικο μου,και μετα αναρωτιεμαι από πού πηρε το πεισμα!!τα λεει και η Δημητρουλα ε;μια χαρα,τιποτα δεν τους ξεφευγει παντως!!παντως που λες για την μαμα της Μαγδας,ειμαι σιγουρη πως για να μας βγαλουν υπερβολικες οι κορες μας,στους αλλους θα ηταν Παναγιτσες..!!!ωραιο το καβαλετο,είναι και μαγνητικο;αλλα είναι λιγακι ακριβουτσικο νομιζω…!!τα πεθερικα σου είναι περιπτωση τελικα…σου λενε ηρθαμε στη Ροδο και να κανουμε και Babysitting;λες και τα βλεπουν συχνα τα παιδια,αλλα ισως και γι αυτό δεν εχουν δεθει και πολύ…

Μαγδουλα πως είναι ο μικρος;με γεια το μαλλακι,μην κανεις πειραματα με αλλους άλλη φορα,καλυτερα στα σιγουρα!!!τελικα αποφασισες μερος για το 3ημερο;καλα για τα πεθερικα τι να πω…βεβαια εκαναν και νυφη θησαυρο…αυτό που το πας!!κι εμενα ετσι εχει σκισει πολλα βιβλια,της παιρνει η πεθερα μου καποια που δεν είναι για τα χερακια της και της το λεω και μου λεει ας τα χαλασει,πως θα μαθει(;;;!!!).αλλα εγω τα λυπαμαι και καποια τα εχω φυλαξει για αργοτερα…

Μου ζητησε μονη της να παμε τουαλετα!!γιουπι!!!!μου ειπε να την αφησω μονη οποτε περιμενω…!!!

Χαρουλιτα μια χαρα σε βρισκω,εβαλες σε μια σειρα το σπιτι,εκανες και τις βολτουλες σου.να ερχεται πιο συχνα η πεθερα σου!!πιο είναι το μοντεσσοριανο συστημα,για explain.η Δημητρουλα πως είναι σημερα;καλα ειμαι σιγουρη πως ξερει και πως γινονται τα παιδια,θα της πει κανενας για τον πελαργο και θα τον αφησει σεκο με τις απαντησεις της!!

Και ναιαιαιαιαι!!!εκανε τσισα!!!πατησαμε και καζανακι,χαρα ,ολε και δεν συμμαζευεται,μας ξερετε πως πανηγυριζουμε εμεις!!χαχαχα αντε να δουμε,λετε να εφτασε επιτελους η ωρα που θα την κοψουμε την πανα;;;;;;

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριέμαι, νυστάζω, πονάει ο σβέρκος μου και τρίβομαι με βολταρεν, κατα τ'άλλα όλα καλά. :twisted:

Τελικά το 2ο δοντι βγηκε και δεν ξερω αν εφταιγε αυτό αλλά χθες το βραδυ με τάραξε η μικρή. Κάθε 1,5 με 2 ώρες ήμουν πάνω. Της έδωσα και ντεπόν στις 12 γιατί η κακομοίρα μέχρι και στον ύπνο της έκλαιγε κάποια στιγμή. Και έξω εντωμεταξύ να λυσσομανάει, απαπα 10 μποφόρ είχε σίγουρα. :shock: Και φυσικά τα νεύρα μου κρόσσια έκανε η δεη που αναβόσβηνε τα φώτα λες και ήμασταν σε ντισκο του 80. Με τα κεράκια καθόμασταν στο σαλόνι από τις 5 και κάποια στιγμή ρωτάει ο Αλεξ παραπονεμένα "γιατί μας έκοτσαν το ρέμα;;"

Αλεξάνδρα τι οδύσσεια ήταν αυτη για να ανανεώσεις τα βιβλιάρια; :o 6 μηνες τα ετρωγα στη μουρη αυτά τα μουσταρδί σκατά :lol::lol: πως παει η μικρή εστρωσε; από το πολύ κοτόπουλο θα κάνει το παιδί ένα βυζάκι! :lol::lol: Δεν νομίζω να αντέξει η μικρή ξυπνια και χωρίς γκρινια από τις 8 παρά που ξυπνάει μέχρι τις 2 σχεδόν. Που θα πάει θα βρει και αυτή το προγραμμα της με τους ύπνους. Το καβαλέτο το θέλω εδώ και καιρό και μάλιστα όταν ψωνισα πριν λίγους μηνες από ικέα κατα λάθος το ξέχασα. Τωρα είναι μέσα στη λίστα και θα πάρω και το χαρτί και την ποδιά και μολις ανοιξει ο καιρός μπορεί να κάνω και καμια απόπειρα με δαχτυλομπογιές έξω. Και θα φωνάξω και τη Μαρία να φερει τις μικρές να ζωγραφίζουν έξω στον κήπο να μην αγχωνεται μην της κάνουν το σπιτι πίνακα του πικάσο. :lol::lol: Καλα ξεμπερδεματα με την πανα. Καλη τυχη με τη δουλεια και περιμενουμε τις νεες κατασκευες,.

Μαριω μια χαρά μας τράβηξες, ευχαριστούμε, αλλά βλέπεις είχες και ωραία μοντέλα :lol::lol::lol: η πλάκα έιναι ότι ήταν 2 φωτογραφίες και στη μια κοιτάει η Δαναη (αυτή που σας έστειλα) ενώ στην άλλη κοιτάει ο αλεξ ενώ η Δ έχει μια περίεργη γκριμάτσα :lol::lol: Μήπως είναι λιιιιιγο ακριβός ο πίνακας που βρήκες;; :o Για σ/κ αν κατεβουμε θα σε παρω. Καλυθιες χλωμο το βλεπω. Στη Σορωνη εντωμεταξυ ξεκιναει 2:30 το καρναβαλι :roll::roll: δεν ξερω πως θα γίνει να παμε αφού εκείνη την ώρα κοιμουνται, και καλά ο Αλεξ μπορεί να μεινει ξυπνιος, αλλά η μικρή. Ίσως θα την έχω στο καρότσι. Για τα πεθερικα :lol::lol::lol::lol::lol: που θελουν βολτιτσες κα καφεδακια.

Μαγδουλα μην στεναχωριέσαι που αρρωστησε και το μωράκι, στο πρόγραμμα είναι και αυτά. Για τα ρουχα θέλει πιστωτική δυστυχώς. Αν είναι πες μου να σου γράψω πωλητες του ebay που έχουν τέτοια φορεματάκια. Και εγω άρχισα να γλυκοκοιτάζω καλοκαιρινά φορεματάκια και φυσικά ψάχνω και ένα για να στείλω στη Χαρά που τόσο πολύ της άρεσαν!!!!!!!

Τι λες Χαρά ποιο προτιμάς; Μια και το κοκκινο είναι το χρώμα σου.

http://www.ebay.co.uk/itm/Bonnie-Jean-T ... 801b1c8f0a

http://www.ebay.co.uk/itm/Bonnie-Jean-B ... 5aed9cf310

Ζόρικη και η μικρή της Ινας στον υπνο;

Χαρα κιολας φευγουν τα πεθερικα; Κριμα, πες τους να κατσουν ακομα λιγο, να ξεκουραστεις και εσυ. Ενταξει το σπίτι;Το εγλυψες όλο; Ε τι ξεκουραση ειναι αυτη; :roll: Ο μπαμπας λεει

ΟΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτα, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΙΡΕΤΑΙ απο μια ταλαιπωρει μανα ο βασιλης απυρετος αλλα κοιμηθηκε μονο μια ωρα το μεσημερι κ το ποσο γκρινιαρουλης ηταν μετα δε λεγεται αφου ειπα αντε να παω δουλεια να ηρεμησει το κεφαλακι μου...

ασε που μου λεγε οτι ποναει κ το αυτι του αυτο μας μαρανε τωρα αι να δουμε...

αυριο παλι δουλευω αλλα με τον καινουριο μπειτε για τσατ γιατι εκανα απο σημερα την απογραφη μου :lol::lol:

κατα τα αλλα τα ιδια τα νεα η μπεμπα μας μια χαρα μπορει να τα ν κ δοντακι..

τι κριμα να θελουν αυτα τα σαιτ πιστωτικη εχουν υπεροχα πραγματακια..

συμπεθερα αυτα τα 2 τα δικα μας θα μας πεθανουν με τις ατακες στανταρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κουκλιτσες μου εγω ειμαι χαλια απο ολες τια αποψεις θα σας αναλυσω παρακατω που αλλου στον οτε :twisted::twisted::twisted:

χτες δεν ξερω αν σας ανεφερα παρολο που ειμασταν απυρετοι με μυξες τσιμπλες κ βηχα νομιζα οτι καλυτερευουμε το μεσημερι ποναγε το αυτακι δινω ντεπον παιρνω παιδιατρο λεει αν συνεχισει μιλαμε παλι..

το βραδυ κοιμιιζω 9 κ κατι κ κατα της 11 ξεκινησαν τα οργανα ποναγε εκλαιγε γκρινιαζε αντεψα ως της 5,30 τον βουταμε κ τον παμε στο μητερα (εχει κ εκει ιδιωτικη ασφαλεια ) γιατι 5,30 ο παιδιατρος λογικα ροχαλιζε ντραπηκα να παρω..παμε μας βαζουν κατω αυτια ματια λαιμους κ ολα τα σχετικα ελεγχο πορισμα ωτιτιδα!!!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε ομορφιες μου οπως καταλαβατε 10 μερες με αντιβιωση σπιτακι μας αρα παει το τριημερο καθαρας δευτερας στο αλεποχωρι κ δεν ξερω μην παει κ το επομενο που λεγαμε να φυγουμε θα δειξει αν δουμε βελτιωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινακι για κλαμματα η ΔΕΗ αλλα πολυ γελασα με τα φωτορυθμικα που σας εκανε...

κι αλλο δοντακι η δαναουλα τελεια!!! η μαρια τελικα μια ημερας πυρετο ειχε ευτυχως περδικι..

απο μποφορ τα ιδια σκατα κ εμεις ειναι μεσα στην μεση του πουθενα το σπιτι μας απου παντου φυσαει...

νυσταζω τρελα!@!!!!!!!!!!!

οντως ειστε κουκλοι φωτεινουλα ολοι σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κοτοπουλο βγαζει βυζακι ??φερτε μου κοτοπουλααααααααααα γιατι απο βυζι πασχω ;);)

αλεξ μου τα λεμε κ στο τσατ κουκλαρα μου καλη αρχη με τα τσισακια :ymapplause::ymapplause:

μαρακι τα πεθερικα απαραδεκτο να ρχονται να σας δουν κ το μυαλο τους να ναι στις βολτες..

εγω παλι εχω αλλο θεμα ντρεπομαι να μου το κρατανε καθημερινες να τους το αφησω κ σκ για να παμε καπου μονοι μας με τοπν αντρουλη αν κ μου χει λειψει κατι τετοιο πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα περαστικα στον κουκλο μας. Κριμα για το τριημερο, το επόμενο μωρε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να πατε, εκτος και αν πιστευεις οτι θα ταλαιπωρηθει.

Για τα ρουχαλακια θελει paypal συγκεκριμενα. Δηλ βαζεις τα στοιχεια της καρτας σου στο site του πευπαλ που θεωρειται ασφαλες και μετα όταν πληρωνεις στο εβαυ δεν δινεις στοιχεια αλλά πατας πληρωμη με πευπαλ και τελειωσες.

Ώστε θες κοτοπουλα;;; :lol::lol::lol::lol:

Σημερα ειμαι από το πρωι στην κουζινα. Εφτιαξα αυτη την τυροπιτα και ειναι πολύ γρηγορη και νοστιμη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/i ... heias.html

και το γαλακτομπουρεκο του Ακη http://www.megatv.com/proinomou/default ... 99#toppage. ελπίζω να βγει καλό αυτο γιατι πρωτη φορα τη δοκιμαζω τη συνταγη.

Μολις ξυπνησει ο Αλεξ (η αλλη ειναι ξυπνια ήδη) :evil::evil::evil: θα παμε τζαμπο να παρουμε χαρταετο και μετα παιδοτοπο. Πάω να στειλω μηνυμα και στη Μαρία να βρεθουμε.

Καλες απόκριες και του χρονου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω σας γράφω μέχρι να ξυπνήσουν οι κανακάρες να φάμε να ετοιμαστούμε για τον παιδότοπο με Φωτεινή,Αλεξανδρούκω και Δαναούλα!

Μάγκυ μου περαστικά σας...μην ανησυχείς με την αντιβίωση θα του περάσει γρήγορα.Δε θα πονάει 10 μέρες.Αυριο μεθαύριο θα ναι περδίκι.Εμείς με τον παιδικό τις έχουμε ψωμοτύρι τις ωτίτιδες και τα ξέρω.Πολύ ορό στη μυτούλα γιατί προκαλούνται από μύξα που δε βρίσκει διέξοδο να βγει.Μια χαρά θα στε μέχρι το άλλο τριήμερο γεροί-δυνατοί να πάτε την εκδρομούλα σας,μην ανησυχείς...

Φωτεινή γελάω με τα ρούχα και το τρόπο που τη λές στη Χαρά.....Εμένα το δεύτερο από αυτά που έβαλες μου άρεσε θα το φορούσα σε μπέμπα αν είχα τώρα.Το πρώτο κάνει λίγο πανηγύρι νομίζω...Το καβαλέτο το βρίσκετε ακριβό ε;Βασικά είναι 100 ευρω τα δίνω γαιτί είναι παιχνίδι για 2 παιδάκια δηλαδή λες 50 και 50 ευρώ,είναι σβήσε γράψε,μπορείς να στερεώσεις και χαρτί,είναι αρκετά περιποιημένο δηλαδή και νομίζω θα το χουμε για καιρό,ίσως χρειαστεί και όταν με το καλό πάμε σχολείο.Δε το βρίσκω όμως πουθενά να το στέλνουν Ελλάδα,έγραψα μαιλ στην κατασκευάστρια εταιρία.Ισως το καθυστερήσω και λίγο να τους το πάρω δώρο γενεθλίων.Τι ωραία ιδέα σου να τις φέρω να ζωγραφίσουν στον κήπο σας.Μόλις ανοίξει λίγο ο καιρός να το κανονίσουμε.Αν και είδα δαχτυλομπογιές και τέμπερες που γράφουν μόνο σε ειδικό χαρτί τώρα που έψαχνα για το καβαλέτο.Αλλά δε μου φαίνεται να πολυ θέλουν να ασχοληθούν με τέτοια ακόμα.Χθες τους πήρα 2 βιβλία που έχουν ζώα και μαγνητάκια και βάζεις μάτια μύτη στόμα .Ασχολήθηκαν λίγο και μετά άρχισαν να σκίζουν και να πετάνε τα μαγνητάκια ώσπου ακολούθησα τη τακτική της Αλεξάνδρας,τα μάζεψς για αργότερα γιατί και μένα δε μου πάει καρδιά να βλέπω να σκίζουν βιβλία.

Είδα Χαρά στο βιβλιοπωλείο ψάχνωντάς το Μαικ το Φασολακη με το Cd.Είχε όμως πολλά λόγια και θεώρησα ότι δε θα κάτσουν να τον ακούσουν ακόμα.

Αλεξ μπράβο για τη δουλειά,ελπίζω να σε πάρουν και να είναι και καλή περίπτωση.Μπράβο και στο Κωνσταντινί με τη πάνα,επέμενε τώρα λίγο να ξεμπερδέψετε αφού πήρατε την απόφαση.Τι βλακεία με το αυτοκόλλητο να ρθει την επόμενη.

Σήμερα μάζεψα τα καρεκλάκια του φαγητού με βαριά καρδιά...Με έπιασε τέτοιο σφίξιμο όταν σκεφτόμουν ότι κάποιο άλλο παιδάκι θα καθήσει κάπου κάποτε...Η κουζίνα είναι άδεια...Ξέρω ακούγομαι υπερβολική αλλά δε θέλω να τελειώσει αυτή η ηλικία...ή θέλω να τη ξαναζήσω μάλλον...Αλλά αφού δε καθόντουσαν πια ήταν χαβαλές και αυτά εδώ...Φωνάζει και ο άντρας μου να τα πουλήσουμε.Του λέω άστα 4-5 χρόνια ακόμα μπορεί να κάνουμε ακόμα ένα παιδάκι.Όχι μου λέει κατηγορηματικά,εγώ την απόφαση μου την πήρα..και με στεναχωρεί ακόμα παραπάνω.

Τα λεγα και στη πεθερά μου και μου λέει:Ετσι είναι οι νέες μαμάδες κουράζεστε εύκολα και δε θέλετε πολλά παιδιά!!!!Μα της λέω εγώ παρακαλάω ο γιος σας δε θέλει...Ναι ναι το ξέρω κουράζεται κι αυτός....Ακουσον ακουσον...η μάνα η ξεκούραστη!!!Τέλος πάντων σας ζάλησα!

Καλά πετάγματα χαρταετού!Εμεις φτιάξαμε στο σχολείο αετούς και τους πετάξαμε ήδη!!!(στα σκουπίδια φυσικά-αφού τους διέλυσαν τα θαυματουργά χεράκια μας) χα χα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα!!ολο το πρωι με την ξεμυαλιστρα την Μαγδα εδω την εβγαλα,να κανω και στο ενδιαμεσο καμια δουλεια,να κυνηγαω κια την Κωνσταντινα να παει τουαλετα...απο την μια λεω καλα τα παμε μιας και αρχισε να τρεχει στην τουαλετα και να θελει να κατσει απο την αλλη τσουπ,κατουριεται πανω της...καλα νωρις ειναι ακομα...Την δωροδοκουσα με σοκολατα το πρωι και η σκατουλα με κοροιδευε,δεχοταν να παει τουαλετα,μου ζηταγε σοκολατα ,της την εδινα κι εγω για να κατσει κ στην λεκανη και σηκωνοταν χωρις να κανει σταγονα αφου ειχε φαει την σοκολατα..η πονηρω!!κακα δεν εχει κανει ουτε και σημερα...θα στουμπωσει απο το πεισμα της...

Φωτεινη ποτε μπηκες δεν ειδα το μηνυμα σου,μαλλον μετα εμνανιστηκε οταν ξαναμπηκα.Αν εννοεις τα μουσταρδι κακακια της Δαναης ,αυτα ηταν μια χαρα,της Κωνσταντινας βρωμοκοπουσαν πφφφφ!!!!κι αλλο δοντακι;καλοριζικο!!ελπιζω να ηρεμησει τωρα!!καλα απο κοτοπουλο η Κωνσταντινα...ολοκληρα κοτετσια εχει φαει απο 6 μηνων!!! :lol::lol: καλα να περασετε με την Μαρια!!

Μαγδουλα εμεις τα αναλυσαμε ολα!! :lol::lol: !! περαστικα και παλι στο αγορι μας!!στο μητερα ειναι και η αδερφη του αντρα μου.για δες και τα σκυλακια τωρα που σου εδειξα πως τα ξεχωριζουμε,λες να εκανε ολο κοριτσια;

Μαρακι εμενα προσωπικα και 50 ευρω για ενα δωρο που δεν ειναι και για γενεθλια παλι πολλα μου φαινονται,ποσο μαλλον που εχεις και 2.εσυ ξερεις βεβαια καλυτερα τα οικονομικα σου αλλα σιγουρα θα υπαρχει και κατι φθηνοτερο,δεν μπορει...τα μαζεψες τα καρεκλακια ε;εγω το κραταω για το φρουτο γιατι δεν μπορω να την κυνηγαω και να τρεχουν και να λερωνουμε τα παντα.ανενδοτος ο συζυγος ε;κι εμεις εχουν ενα τετοιο παιχνιδι,δεν θυμαμαι ακριβως,με ρουλακια νομιζω αλλα δεν ειναι για την ηλικια της οποτε περιμενει στο ντουλαπι,σιγα μην την αφησω να το διαλυσει.καλα να περασετε!!!

και ναι ειναι γεγονος.εκανε κακα στην λεκανη!!!!!εβαλε τα κλαμματα ομως...δεν νομιζω απο συγκινηση :lol::lol: ...μηπως πονεσε που δεν ειχε κανει και χθες;και μαλιστα μου ζητησε μονη της να παει στο μπανιο!!!!αντε να δουμε,λετε να τα εχουμε καταφερει;;;;

παω να γραψω τα ψωνια να παμε σουπερ μαρκετ!!

Καλα να περασετε κοριτσακια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;Εγώ ασκήσεις αυτοελέγχου για να μην πνίξω το παιδί μου!!!Πόση ώρα μου πήρε για να κοιμηθεί?????1,5!!!!!!!Διάβασα δέκα παραμύθια,ουρλιαξα,έκλαψε,αγαπηθηκαμε,ολητην πρόζα δηλ.Δεν ξέρω τελικά,μήπως ρέπει να αλλάξουμε το πρόγραμμα του μεσημεριανού ύπνου,γιατί κοιμάται πολύ!!Σημερα κοιμόταν από 15:30-18:30.Απο την άλλη δεν ξέρω για αυτήν,αλλά εγώ δεν την παλεύω,αν δεν ξαπλώσω έστω μια ώρα το μεσημέρι.

Κατά τ'αλλα τπτ το ιδιαιτερο,εχθες έφυγε η γιαγιά και σρεναχωρεθηκαμε.Θελαμε να την παμε όλοι μαζί αεροδρόμιο αλλά έριχνε καρέκλες!!!

Σημερα το πρωί,δουλιτσες λίγο,μετά Σ/Μ,κομμωτήριο,ύπνο και το απόγευμα παιδοτοπο.Ειχε και πάρτυ,είχαμε ντυθεί κιόλας,βγήκαμε φωτο,λύσσαξε τοσο που ελεγα θα κοιμηθεί σε 5λ,δεν μελετούσα τπτ άλλο;;;;

Αύριο ελπίζω να ζει καλύτερο καιρο μπας και βολταρουμε λίγο.Εχουν έλθει και κάτι φίλοι από Κύπρο...θα δούμε.Πολυ κρύο σημρα εδω,φυσάει ένας Βαρδάρης!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες...κοιμήθηκαν τα τσουπριά και μπήκα για ένα σύντομο γεια γιατί πρέπει να ασχοληθώ και με την εργασία.Λείπουν 6.000 λέξεις και που να τις σκεφτώ...οεο!

Πήγαμε ποδηλατάδα με το συμμαθητή επειδή είδαμε καλό καιρό αλλά είχε ψόφο και καταλήξαμε σε παιδότοπο ήταν άδειος ήμασταν prive και ήταν τέλεια το κατευχαριστήθηκαν μικρόι και μεγάλοι!

Ενω χθες με Φωτεινή γινόταν πανικός,δε πέρασα καλά...Αν εξαιρέσεις ότι ζουζούνισα με Δαναούλα κατα τα άλλα ήταν χάλια με τόσο παιδομάνι.Εχεις ρε φίλε ένα "μαγαζί" τέτοιου τύπου γιατί κλείνεις 40 εκδηλώσεις ταυτόχρονα;;;;Και μάλιστα Σαββάτο απόγευμα αποκριάς που ξέρεις θα χεις κόσμο ούτως ή άλλως...όλα για το χρήμα.Καρναβαλιστήκαμε σήμερις για τελευταία φορά,οι στολές γυρνάνε τώρα στο πλυντήριο...

Αλεξ τέτοιου τύπου πίνακες είδα πολλούς και οικονομικότερους στο amazon από 50 ευρω αλλά δε θέλω την κιμωλία καθόλου.Αν τους πάρω κιμωλίες θα τα κάνουν λίμπα και αν αφήσω τη μια πλευρά άχρηστη θα τσακώνονται και οι δυο μαζί στη μια πλευρά.Για να πάρω 2 δε το συζητώ,είναι θέμα χώρου.Να δούμε,ίσως το καθυστερήσω για δώρο γενεθλίων αντί για Πάσχα.

Μπράβο το Κωνσταντινί ή που θα κόψει την πάνα ή που θα παχύνει από τις σοκολάτες...και τα δυο μας συμφέρουν!!!

Χαρά 3 ώρες μεσημεριανού ύπνου είναι όντως πολλές.Εμεις τις αφήνουμε 1,5 με 2 ώρες.Και τις καθημερινές έχουμε πει στο σχολείο και τις σηκώνουν.Γιατί αν ξυπνήσει 18,30 που λες το βράδυ πως θα ξανακοιμηθεί από τις 21,00-21,30 μετά,είναι αδύνατον.Σκέψου κι απο σένα.

Βασιλάκη ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Επιτελους ησυχια,τα μωρα μου κοιμουνται και μπηκα να σερφαρω επιτελους ανενοχλητη απο το p/c.Γιατι μια ο δικος μου με την εργασια του,μια η μικρη που ετσι και δει ανοιχτο υπολογιστη χτυπιεται για ζουζουνια....με εχει φαει το κινητο!!!!Αλλα και αυτο το διαολεμενο,κολλαει και μου τη δινει.Εχθες ηθελα να σχολιασω κιολας αλλα ειχε κολλησει και δεν μπορουσα να γραψω :twisted::twisted:

Τα νεα μας τωρα...το πρωι μπουγατσα και καφε και μετα πηγαμε για φαγητο στο Χορτιατη με τους φιλους απο Κυπρο.Ειναι παλιοι μας συμφοιτητες και οι μονοι που εχουμε τοσο καλες επαφες ,πολυ χαρηκα που τους ειδα!!!Η μικρη στην ταβερνα κυρια,δεν μπορω να πω!!!Μονο που ηθελε την πορτοκαλαδα σε κολωνατο ποτηρι :o:o:o:o Σε καποι φαση ρε παιδια ηταν εξω απο το μαγαζι ,ενας πλανοδιος με μπαλονια,που τα ειδε ρε το σκασμενο!!!!Εμεις χαμπαρι δεν ειχαμε παρει!!!Της ειπαμε οτι θα της παρουμε οταν θα φυγουμε,τι το θελαμε????Ο τυπος ειχε φυγει!!!Μας ακουσε ολο το χωριο!!!Της λεμε θα σου παρουμε χαρταετι Ντορα,οχιιιι θελω μπαλονι!!!!Τελικα Αριστοτελους φτασαμε,διπλοπαρκαραμε και της πηραμε!!!!Γλυτωνεις απο τον Χιτλερ????Μετα ηθελε αετο,ειχε στο δρομο κατι πλανοδιους,λεω στο δικο μου,σταματα να παρουμε,οχι λεει θα βρουμε πιο πανω(για να μην σχολιασω οτι του ειπα να παρει εχθες απο τζαμπο αλλα δεν πηρε),φυσικα οπως και το ηξερα,παραπανω δεν ειχε!!!!Να ευχεται να βρεχει αυριο γιατι αλλιως θα τον φανε οι δρομοι να βρει χαρταετο!!!!

Το απογευμα ή θα ελθουν οι κουμπαροι για καφε ή θα παμε ολοι μαζι παιδοτοπο,περιμενω τηλ.Να δουμε δηλ γιατι τελευταια μοιαζουν στις συννενοησεις με τους δικους σου κουμπαρους Μαρια!!!!

Λοιπον παω να σχολιασω μην ξυπνησει καμια ψυχη και μου μεινουν παλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια,μην λες για εργασια γιατι με πληγωνεις!!!Μου εχει αναθεσει ο διευθυντης να γραψω ενα αρθροκαι δεν εχω κανει τπτπ ακομη :oops::oops: Με ρωταει προχθες αν τελειωσα με την βιβλιογραφια,και του λεω προχαραω!!!!Τι να του πω του χριστιανου???Να επικαλεστω τους λογους που προανεφερα για την χρηση του υπολογιστη στο σπιτι μας :o:o:o

Ωραιοι τυποι μου ακουγονται τα πεθερικα :lol::lol: γιατι ρε παιδι μου,εστω και να μην θες να κλειστεις μεσα,δεν το λες στην ψυχρα!!!Λες πχ δεν ειναι σωστο να βγαζουμε τα παιδια απο το προγραμμα τους(που εγω θα το δεχομουν ετσι και αλλιως αυτο)!!!Για το στρωμα μην σκας,καβατζωσε εσυ το καλο και ασε τον δικο σου να τον τριψει η μανουλα!!!!Οσο για το θεμα του παιδιου,τζαμπα τα λες στην πεθερ σου,αν κουραζεται για 10ημ αυτη,θα κατανοει το γιοκα της που κουραζεται καθημερινα!!!

Ετσι και αλλιως εσυ τουλαχιστον εχεις δυο παιδακια,σκεψου και μενα που βλεπω να μενω με την κορη τη μονακριβη!!!Και εμεις προχθες που βαζαμε πραματα της μικρης στη σοφιτα και με ρωτουσε:'ΑΤΑ ΤΙ Α ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΜΑ?" ,της ελεγα λοιπον οτι θα τα μαζεψουμε και οταν η μαμα κανει αλλο παιδακι θα τα ξαναβγαλουμε,αυτη ουρλιαζε οτι ειναι δικα της και ο μπαμπας της την παρηγορουσε κοιτωντας με,με νοημα:"οχι αγαπη μου,μην στεναχωριεσαι,μονο εσενα θα εχουν για παντα η μαμα και ο μπαμπας"!!!!Του το σπας το κεφαλι μετα????

Παντως η νονα του συζυγου ,οντως ακουγεται ωραια τυπισσα!!

Οσο για το βιβλιο,η δικια μου τ'ακουει ολο(εχουμε και τα 3)μην σου πω τα ξερει κιολας!!!Γενικα παντως βιβλια δεν χαλαει τα εχει αθικτα(σπασικλακι σαν εσενα που λεει και η αδελφη μου) :lol::lol: Αλλα πρωτα ειδε την παρασταση και μετα τα πηραμε οποτε τα ειχε σαν εικονα και τα ακουγε πολυ προσεκτικα!!!

Ο παιδοτοπος παντως που λες,απο τις φωτο φαινεται πολυ μεγαλος!!Στους μεγαλους το ιδιο γινεται και εδω για αυτο εχω ανακαλυψει μικρους και προσεγμονους και παμε.

Σταυρουλα,που χαθηκες παλι?Πανω που σε βρηκαμε!!!!Τι εγινε ,σας ξεκανε η ιωση???

Ρουλακι,που χαθηκες???Λογικα θα εισαστε Σκυρο για καρναβαλι.Εδω επρεπε να ελθετε να κανουμε ζευγαρι γιατι εχθες που την εντυσα τη δικια μου,μου λεει"που ειναι ο κακος λυκος"?????Δεν εβγαινε σολο η ντιβα,ηθελε και συμπρωταγωνιστη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα,περαστικα σας μωρε!!!Αυτο που αρρωσταινουνε παντα στις αργιες!!!Λες και το προγραμματιζουν!!Παντως μεχρι την αλλη εβδομαδα θα ειναι μια χαρα,μην σκας!!Ελπιζω να ναι καλυτερα το ζουζουνι,ασε που αυτος και στην αρρωστια καλοβουλο ειναι,ακους εκει να μην βολευεται στο κρεββατι σας και να θελει το δικο του :o:o:o:o:o:o

Καλα πολυ γελαω που τον φιλο σου τον Στρατο τον συμπεριλαμβανεις στις τσουπρεςς!!! :lol::lol: Ετσι και διαβαζει τις δημοσιευσεις σου θα φριξει!!!

Παλι καλα που την σκαπουλαρε η μπουμπουκα απο την αρρωστια!!!

Τα πεθερικα πολυ large!!!Βεβαια εγω δεν ξερω αν θα το δεχομουν!!Εμενα το πιο κουφο που εχουν κανει ειναι που στον αρραβωνα του κουνιαδου μου,ψωνισαν στη συννυφαδα μου και ψωνισαν ξανα και σε μενα μονοπετρο :shock::shock::shock: Δεν μου πηγαινε ,λεει η πεθερα μου ,να μην παρω τπτ σε εσενα!!!Βεβαια τους ειχα μαλωσει,γιατι στην τελικα οταν ηταν η δικη μου σειρα τα χα παρει και με το παραπανω!!!

Φωτεινη,πεθαινω για φραουλιτσα!!!!Ειναι για τσιμπημα!!!Και η αλητοφατσα σου ομως....

Καλα δεν σοβαρολογεις που θα παρεις ,αυτα τα ντιμπι-ντιμπι-νται ρουχα στο παιδι!!!Γιατι τα χειμερινα ενταξει τα φορας με αφορμη των αποκρεων,τα καλοκαιρινα με ποια αφορμη???Του Αγ.Ιωαννη του Ρωσου και θα ντυθουν με τα χρωματα του Σοβιετ!!!!!Ασε καλυτερα την αδελφη σου να ψωνιζει στο παιδι :lol::lol::lol:

Ζοριζεται το καημενουλι με τα δοντακια!!!Δεν της δινει καθολου ντεπον να ανακουφιστει?

Μ'αρεσεις ομως που μαγειρευεις διαιτητικα!!!!

Οι δουλέιες ρε δεν με κουραζουν!!Τα δρομολογια με τρελλαινουν!!!

Αλεξ,πολυ σουπερ ιδεα για τα τροφιμα!!Περιμενω να δω και να μου πεις πως τα φτιαχνεις και θα της φτιαχνω και εγω σαν χειροτεχνια!!!

Μακαρι να κατσει η δουλεια ρε φιλεναδα.

Μπραβοοοοοοο!!!!!για την τουαλετα!!!Τελικα ισχυει αυτο που μου λενε αλλες μαμαδες οτι οταν ειναι ετοιμο το ποαιδι θα το δειξει.

Η μοντεσσοριανη αγωγη ειναι η μονη μου ελπιδα να σωθω!!!!Η Μοντεσσορι ηταν μια μεγαλη παιδαγωγος-γιατρος που δομησε ενα εκπαιδευτικο συστημα το οποιο μαθαινει στο παιδι να ειναι ανεξαρτητο και να αυτοεξυπηρετειται.Ηγνωση ερχεται μεσα απο παιχνιδια(σχεδιασμενα απο την ιδια-βασισμενα κυριως στα μαθηματικα) και γενικα δεν ειναι αυτο το δασκαλοκεντρικο συστημα της Ελλαδος.Ειναι πιο κοντα στα Βορειοευρωπαικα συστηματα,παραλληες ταξεις παραλληλη διδασκαλια.Αν ψαξεις στο νετ θα βρεις πολλες πληροφοριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοριτσια,ειδατε τι εγινε στην Κυπρο με το κουρεμο των καταθεσεων???Οι φιλοι μας ηταν σοκαρισμενοι!!!Φυγανε Παρασκευη απο Κυπρο και το Σαββατο ξημερωματα,κουρεψαν τις καταθεσεις!!!Χωρις καμια προειδοποιηση!!!Τα ΑΤΜ ειναι μπλοκαρισμενα και θα ειναι κλειστα οι τραπεζες μεχρι την Τεταρτη!!!Αφου μου ελεγε η φιλη μου ,οτι οταν εφυγε δεν ειχε βαλει βενζινη στο αμαξι της και να της μεινουν τουλαχιστον λεφτα για αυτο!!!Τι ειναι αυτα ρε????ΛΗΣΤΕΙΑ!!!!!

Καλε 7 πηγε η ωρα :shock::shock::shock::shock::shock: παω να ξυπνησω τα μωρα μου!!!!

Καλα κουλουμα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκιες μου να μαστε κ εμεις δεν εχω καταλαβει η οτιτιδα απλα πονεσε κ τελος; πχ εκτος απο το σαββατο που πηγαμε στο μητερα δεν ξαναπαράονεθηκε κοιμαται τρωει κανονικα λυσαει κ δε μοιαζει αρρωστος

Μαρια ετσι περναει αμεσα με την αντιβιωση;;

Οπως κ να χει απολαμβανουμε χουχουλιασματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Μαζευτήκαμε!Ο αετός μας δεν ξεμάκρυνε γιατί ενώ είχε μια τέλεια μέρα δε φυσούσε καθόλου.Φωτοσυνθέσαμε όμως στο χωράφι του παππού,κυνηγήσαμε τις κότες αφού τους ταίσαμε 2 κουβάδες καλαμπόκια,μαζέψαμε και 2 αυγά ζεστά ζεστά,κάναμε ποδήλατο και γυρήσαμε...

Και του χρόνου με υγεία!

Μάγκυ μου έτσι είναι η ωτίτιδα όπως στο πα.Μια άντε δυο μέρες θα παραπονεθεί μετά τέλος.Την αντιβίωση όμως να τη δώσεις όλη και για τις 10 μέρες όπως σου πε ο γιατρός.Μη πεις καλά είναι ας σταματήσω τα σιρόπια γιατί υποτροπιάζει.Και ορό πολύ ορό στη μυτούλα,εμάς συτός μας έχει σώσει πολλές φορές από αντιβίωση.Χαίρομαι που ξεκουράζεστε...

Χαρά σε απόλαυσα πάλι πέθανα στα γέλια με τα ντιμπι-ντιμπι-νται ρουχα της Φωτεινής...με βλέπει και ο σύζυγος που γελάω ενώ του πα ότι έκατσα για εργασία και κουνάει την κεφάλα του!!Σου λέει πάλι με δουλεύει αυτή...

Θα το κάνεις καλέ το δεύτερο μην ακούς ούτε σύζυγο ούτε κόρη, αφού ξεκίνησες τα ξεζουμίσματα σε βλέπω λίαν συντόμως να το ανακοινώνεις και να μένουν και οι δυο με το στόμα ανοιχτό...Με την ακτινοβολία των στεφανιογραφιών δεν μας είπες πως θα το χειριστείς;

Α τώρα που το θυμήθηκα έχει γράψει και η Σταυρούλα στην ομάδα...

Για ο σχολείο με τη μοντεσοριανή αγωγή υπάρχει φαντάζομαι σε όλες τις βαθμίδες από παιδικό μέχρι Λύκειο ε;Η αδερφή μου είχε κάνει κάτι παρουσιάσεις στα παιδιά ενός τέτοιου σχολείου νομίζω Χορτιάτη όταν ήταν στο wwf.Δε μου χει πει δυστυχώς τα καλύτερα,όχι για το σχολείο και την εκμάθηση αλλά για το πόσο "καλομαθημένα" ήταν τα παιδιά και πόσο δεδομένα τα είχαν όλα.Πχ τους έλεγε για τα ζωα που είναι υπό εξαφάνιση και ότι πρέπει να προσέχουμε τον πλανήτη και αυτά απαντούσαν ας χαθεί το Panda ο μπαμπάς μου έχει λεφτά μπορεί να μου φέρει όσα άλλα ζώα θέλω.Παιδάκια ου δημοτικού δίναν τέτοιες απαντήσεις.

Για τα πεθερικά και τα δώρα τους ασχολίαστο....στο κρεμασμένο δε μιλανε για σχοινί...Μη σου δείξω το δαχτυλίδι των αρραβώνων μου που το έφεραν εκείνοι.Κίτρινο χρυσό με 3 μαύρες πέτρες πάνω σκαλισμένο με μέανδρους!!!Κειμήλιο της γιαγιάς....Ούτε 60αρα δε θα το βαζε.

Τα διάβασα και γω τα της Κύπρου,πολύ άδικο.

Τις οικονομίες μιας ζωής να στις παίρνει ο άλλος με το έτσι θέλω...Πότε θα τους μπουν ιδέες να τα κάνουν και δω....

Αλεξ και γω ήθελα να το σχολιάσω αυτό με τα τρόφιμα που θες να κάνεις χθες και ξέχασα.Να σκαλίζεις φρούτα πχ και λαχανικά θες να μάθεις;Εχω στο fb μια συμμαθήτρια έχει γίνει σεφ όλο αριστουργήματα ανεβάζει.

Σας αφήνω να δω και την εργασία πριν ξυπνήσουν...ουφ όλο με το άγχος βρε παιδί μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!Καλη Σαρακοστη!!!Ελπιζω να περασετε ολες ομορφα.

Εμεις< παρ'οτι μας τα χαλασε νωρις ο καιρος με βροχη(12:30),περασαμε τελεια.Εχθες ηλθαν απο εδω οι κουμπαροι μου με τη βαφτηστηρα,οποτε τους οργανωσαμε τους κουμπαρους να ξυπνησουμε νωρις και ετσι προλαβαμε να παταξουμε αετο!!!

Βρεθηκαμε στις 11:00 σε ενα αλσος κοντα σε εμας οπου ειχε ο δημος οργανωσει κουλουμα.Ειναι πολυ ωραιος χωρος με κουνιες,πολυ πρασινο,ειχε οργανα,χορους(απο εκει και το βιντεακι που σας εστειλα).Πεταξαμε τον αετο,πηγε πιο ψηλα απο ολους!!!Οι μικρες ενθουσιαστηκαν,να φωναζουν,να χτυπουν παλαμακια...μετα πηγαμε στους χορους οπου τα κοριτσια το εστησαν κανονικα το γλεντι!!!Ολοι μας ρωτουσαν:δικα σας ειναι τα μωρα?Να τα χαιρεστε!!!Καμαρι εμεις!!!

Μετα πηγαμε σε μια πολυ ωραια ταβερνα,ευτυχως δεν ταλαιπωρηθηκαμε,ειναι γνωστος του κουμπαρου και μας ειχε κρατησει τραπεζι.Ευτχως γιατι περιμενε ο κοσμος,ολθιος στη βροχη για τραπεζι!!!

Μετα την πηγαμε στη γιαγια,γιατι αυριο εφημερευω :cry::cry: Το κοριτσακι μου,μολις καταλαβε οτι θα παμε στη γιαγια,αρχισε να κλαιει και ν α ρωταει:Μαμα μην πας στη κουλεια!!!

Την ρωτανε στο μεταξυ οι δικοι μου,πως περασε με το μπαμπα και τη μαμα και λεει:πολυ ωλαια,ολο ταβελνες ειμασταν!!!! :lol::lol:

Συμπεθερα,μπραβο που εισαστε καλυτερα!!Ετσι οπως στα ειπε η Μαρια ειναι.

Μαρια,κριμα που δεν πεταξε ο αετος σας,αλλα απολαυσατε ωραια μερα,οποτε καλο ηταν και αυτο.Εμ,τι να κανει ο συζυξ,να μην κουναει το κεφαλι του,αν του λες οτι γραφεις εργασια...

Μαρι ,αυτα της Σταυρουλας ειναι προπερσινα!!!!

Οσο για το σχολειο,αποκλειεται να ηταν αυτο.Αυτο ειναι στην Πυλαια και ειναι μονο μεχρι Δημοτικο.Κοιτα ,αν το παιδι παει σε ενα πολυ καλο σχολειο,περιμενω οτι θα υπαρχουν και τετοια παιδια αφου συνηθως ειναι και ακριβα.Δεν νομιζω οτι ηταν παντως σε αυτο το σχολειο γιατι ειναι πολυ αυστηρο και μακρια απο τετοιες λογικες.Αλλωστε για αυτες τις αποψεις μαλλον φταει πιο πολυ η οικογενεια που τις καλλιεργει :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Καλή Σαρακοστή και από την ηλιόλουστη Ρόδο!

Κάθε κατεργάρης στο πάγκο του όμως...η μαμά ντουλειά,ο μπαμπάς μαγαζί,τα κορίτσια σκολείο!

Ωραία ήταν όμως,δε μπορώ να πω ότι χαλάρωσα με τις δουλειές που έκανα αλλά ήταν διαφορετικά βρε αδερφέ...Χθες βράδι πηγαίνοντας η Δήμητρα τα μπιμπερό στη κουζίνα (γιατί θέλει να τα παίρνει αυτή μόνη μέσα) της πέφτει το ένα και το σκασμένο έπεσε στα πλακάκια οπότε έγινε θρυψαλλάκια μικρά μικρά αλλά τα γάλατα εκσφεντονίστηκαν στη μοκέτα του δωματίου τους.Ήταν που ήταν χάλια λοιπόν απόφάσισα να τη βγάλω να τη πλύνω.21,30 το βράδυ συμβαίνουν αυτά.Κοιμούνται τα μωρά και γω είμαι στη βεράντα και τρίβω με ζεστό νερό και απορρυπαντικό πλυντηρίου έβαλα να αφρίσει....Ο άντρας μάζευε μέσα τα γυαλάκια...Έπεσα ξερή...Ευτυχώς έχει ήλιο θα στεγνώσει...

Αλήθεια τόσο παλιές ήταν οι δημοσιέσεις της Σταυρούλας;Μπερδεύτηκα μάλλον νομίζω τις είδα πρώτη φορά και απάντησα.

Καλα Χαρά για τη κόρη σου τη Κοκκινοσκουφίτσα δεν έχω λόγια...Τέλεια η στολή,έχει μακρύνει και το μαλλάκι της και είναι κούκλα.

Όσο για το σχολείο ήταν τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη εκεί που πήγαινε η αδερφή μου και έκανε περιβαλλοντική εκπαίδευση σε παιδάκια δημοτικού.Δε λέω για το σχολείο ότι ήταν κακό προς Θεού,δεν έχω ιδέα ούτε αμφιβάλλω για το έργο των εκπαιδευτικών εκεί απλά μας έλεγε πόσο "καλομαθημένα" ήταν τα παιδιά και τι αποστοματικές απαντήσεις έδιναν και πόση αδιαφορία είχαν για τη φύση.Εμεις σε παιδότοπο τη βγάλαμε το απόγευμα χθες,σε έναν ήσυχο όμως δε ξαναπάω σκ και αργίες στο μεγάλο.Πιο ωραία περάσαμε.Τις έβαζα σε αυτές τις τραμπάλες που μπορούν να κάτσουν 2-2 και τους έλεγα ότι είμαστε σε καράβι και έχει κύμματα και κουνούσα δυνατά.Και έλεγα: Ποιος θα είναι ο καπετάνιος;;;;;Και σηκώναν χεράκι και λέγαν εγώ εγώ!!!Έπρεπε να δείτε τη Χρυσάνθη, μπουνταλάδικο παιδί,τη λατρεύω...Μετά μας πήραν είδηση και τα υπόλοιπα και ήρθαν στο καράβι και πιάστηκε το χέρι μου να κουνάω το τραμπολίνο με 4 παιδιά πάνω!!!

Μας έφεραν και τα παιδιά από κάτω cup cakes που βάφτισαν το κοριτσάκι τους στη Κατερίνη προχθές.Κόλαση.....Σε σχήμα κορώνας..Τώρα είναι μόδα και τα κάνουν στις βαπτίσεις..Πολύ γουστόζικα.

Η Δήμητρα έχει πολύ πρόοδο με τα λόγια,μετράει ως το 10 κατεβαίνοντας τα σκαλιά,ξεχωρίζει και λέει το κόκκινο,το πράσινο,,το μωβ ,το ροζ και το μπλε,χθες μου έδειχνε ένα σκαλοπάτι και μου λέει: αυτό είναι τρίγωνο,αυτό είναι κύκλος.Έπαθα πλάκα.Η Χρυσάνθη πάλι συνεχίζει τα δικά της.Την καταλαβαίνουμε μόνο εγώ με το μπαμπά της τη θέλει.Λίγες λεξούλες και αυτές όχι καθαρά.Η σύγκριση είναι αναπόφευκτη...

Θα περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι να δούμε πως θα πηγαίνει και αν είναι από τα 3 θα ρωτήσουμε ειδικό.Ε Σταυρούλα τι λες ως ειδική;Δε πρέπει να της δώσουμε λίγο χρόνο;

Σας φιλώ...βαριέμαι απίστευτα σήμερα να συγκεντρωθώ για δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...