Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

γυρισαμε απο τη βολτα

πηγαμε για καφε και λουνα παρκ

μας εβγαλαν ην πιστη σον καφε - δεν καθονται σε καρεκλα με τιποτα

οχι καθε μερα δεν βγαινουμε

καθημερινες ειμαστε μεσα - αφου αυτα πανε παιδικο μεχρι το μεσημερι και εγω απο τη δουλεια

τωρα τι θα κανουμε που θα καθομαι δεν ξερω

ευτυχως που εχω τους εμετους γιαι οταν μια εβδ δεν εχω τσουπ ανεβαινει 2 κιλα η ζυγαρια - μα τοσο υγρο κατακρατειτε ηθελα να ηξερα;

οχι στα αγορια καμια σχεση - να εκανα 4 εμετους σε ολη την εγκυμοσυνη ζητημα ηταν

λες να μου βγει με κοτσιδάκια :lol::lol::lol:

στα γενεθλια ηταν 2-3 γιαγιαδες που με τσαντισαν - ελεγα μην απαντησεις

με ρωτουσαν τι περιμενω και εεγα αγορι και απαντουσαν -Ε ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ -με πονεμενο υφος -μωρη α χε.

φυσικα και δεν πειραζει τους ελεγα

Α ειναι γιαγιαδομερα η Κυριακη σας μαρντ;

εμεις την βγαζουμε συνηθως ολη μερα εξω.

αυριολεω καναν αρακα να κανω.

θα τον βαλω αποσημερα μην πω γιαι εχω οαεδ και ικα αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

Βαγκ, φαντάζομαι ότι έχεις στείλει τη μερίδα... έτσι;

χαχαχα!!!

εδώ δεν έχει ωραία λάχανα για τέτοια φαγητά...

κορίτσια, εννοείται ότι κατάλαβε η πεθερά.

δεν είναι χαζή.

Αλέκα, καλή αρχή με τους χορούς!

νομίζω ότι και το νησί σας έχει πολλές δραστηριότητες... μπράβο!!!

εγώ είμαι πολύ περίφανη για τον εαυτό μου!!!

τέλειωσα όλο το σίδερο!!!

χαχαχα!!!

δε φαντάζεστε πόσο είχα... ένα θα σας πω...

ο Π δεν είχε ρούχα στις ντουλάπες...

ετοίμασα και τη βαλίτσα μου για το μαιευτήριο.

έπλυνα όλα τα βτρεφικά και σήμερα ή αύριο θα είναι έτοιμη και η βαλίτσα του μπεμπέ.

ο μικρός με ρωτούσε πού θα πάω...

πρασπάθησα να του εξηγήσω και έλεγε να βάλω και δικά του ρούχα μέσα για να έρθει κι αυτός...

το Σαββάτο έφτιαξα κριθαράκι με κιμά και μόλις το είδε μου λέει "μπάβο ρε μαμά"

στον Π λέει "μπάβο ρε φίλε"

προχθές ήθελε να περάσει από πίσω μου με το ποδήλατο και μου λέει "sorry... μπορώ να περάσω παρακαλώ;"

κορίτσια, θέλω να τον φάω όταν μου λέει τέτοια... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Σωσω μου ρεσουν πολυ οι χειροποιητες στολες -μπραβο ωραια ιδεα.

για πες και κανα αλλο εργο -ο ειδα το ower

εμενα μου αρεσε πολυ- ειναι απο αυτα που εαν ηταν χολυγουντιανο θα ειχε τρελλο εφε.

Μπραβο για τα ρουχα Νανα

εγω ειμαι στο σημειο που τα παιδια δεν εχουν φορμα να φορεσουν αυριο και βαριεμαι να σιδερωσω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

εμεις βηχα ο Νικολας παρα πολυ και μυξες πρασινες και ο Στελιος και Ο Νικος.Αρχισαμε αερολιν -φλιξο και ορο για να δουμε. Ο κως τους κολλησε τωρα.

Εχω οαεδ και μου λειπει ενα χαρτι απο τη δουλεια το οποιο να δω πως θα το παρω.

Και θα πω για τα κιλα τωρα και θα με βρισει η Σωσω

Μα ειναι δυνατων πριν 1 εβδ να ζυγιζομαι και να λεει 64,5 και σημερα να λεει 66,5; 2 κιλα σε μια εβδ γινεται και χωρις να τρωω κιολας η κακομοιρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες....καλή βδομάδα....

Έλα βρε marker με τα κιλά μη χαλιέσαι θα τα χάσεις μπαμ μπαμ μετά...Εγώ που ξεκίνησα 62 και τελείωσα +15 τι να πω...Τα χασα όμως μετά με υπομονή και επιμονή...Βρε τις γιαγιάδες που είχαν προτίμηση και στο φύλο...Βασίλισσα έπρεπε να τους πεις θα με έχουν τα αντράκια μου εμένα,τύφλα να χουν οι κόρες...

Νανά όλες τις δουλειές μαζί τις έκανες σιγά σιγά βρε κορίτσι μου.Μπήκες στη τελική ευθεία ε;Αχ τι καλά...

Σωσω την είδα τη στολή,να μας τη στείλεις φωτο και φορεμένη στο μοντέλο!χα χα...

Πολύ ωραία μερα εδώ σα να καλοκαίριασε ο καιρός...

Βρήκα μια κοπέλα που πλέκει και θα μου στείλει φώτο σήμερα τη δουλειά της να δω για τα κασκόλ.Από Σαλόνικα.Λέω να κάνω και σε μαμά και πεθερά αν είναι προσιτά στη τιμή.

Εκλεισα ραντεβού με ωρυλα σήμερα.Δεν ακούω εδώ και μια βδομάδα από κρύωμα μάλλον.Με βλέπω με αντιβίωση για ωτίτιδα και ότι ήθελα να την αποφύγω..Ευτυχώς τα μικρά καλά.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμας...

και σημερα ωραιος καιρος ευτυχως!!!!

Νανα και εγω αυτη την εβδομαδα πρπει να δω τι θα κρατησω απο ρουχα και τι οχι..και αν χρειαζεται και τιποτα καινουριο...μπραβο για το σιδερο..εγω που την εχα πατησει καπως ετσι πριν τις γιορτες ενα ενα τα σιδερωνω γιατι δε βγαινει..σεντονια τα αφηνω μαζευονται πολλα και τα δινω καθαριστηρο για σιδερωμα.

Μαρια χτες στη βολτα ειδα να βγαινει μια καταπρασινη μυξα και λεω θεε μου οχι τωρα..ευτυχως δε συνεχιστηκε...

το βραδυ ειχε ενα ψιλομυξακι αλλα το πρωι τιποτα...

για τα κιλα σε καταλαβαινω...θα λιωσουμε στα φρουτα το καλοκαιρι και θα πεσουν ολα!!!

Σωσω εισαι χρυσοχερα το εχουμε πει και οι κορες σου τυχερες!!!

μου αρεσει το ουρανιο τοξο ...να μας στειλεις φωτο φορεμενη κανονικα...

Μαρδιο ωραιες αυτες οι Κυριακες ..αυτο ελεγα χθες στον αντρα μου...μου αρεσουν τα συνηθισμενα καμια φορα!!!!

ελπιζω να τη γλιτωσεις την αντιβιωση...

και εμεις χθες βολτα πολλη...τοσα παιδια εξω δεν ειχα ξαναδει..χαμός!! ειχαμε παρει και το ποδηλατο μαζι και ο μικρος ξεσκιστηκε..πρωτη φορα εκανε τοση ωρα μαζεμενη!!!ηπιαμε καφεδακι...φαγαμε και εξω μου εμεινε το χθεσινο κοτοπουλο για σημερα :D:D

ευτυχως εξω απο ψητα τρωει μπιφτεκια ανετα οποτε δεν τη βγαζει μονο με πατατες :mrgreen::mrgreen:

ωραιες αυτες οι κυριακες και ευτυχως γενναμε σε καλη φαση να παιρνουμε και το μωρο εξω γιατι δε λεει να κλεινομαστε την ανοιξη...

Σωσω καθημερινες δε βγαινουμε...ο μικρος με τους γονεις μου καμια βολτα για ποδηλατο αν κραταει ηλιο το μεσημερι και αν εχει ασχημο καιρο στο κλειστο γηπεδο του μπασκετ να ξεδωσει λιγο...

στις 8 που τελειωνω μαζευομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....ελα ρε μαρκερ...τοσα κιλα;;;απαπαπ!!ε καλα φανταζομαι δε πειραζει που βγαινουμε κ καθε μερα!!

καλο μας κανει..

απο τα κλεισοτυμε μεσα και να δει τηλεοραση..αρακα κ γω σημερα..

χρυσουλα αληθεια στελνεις σεντονια σοτ καθαριστ;;θα τρελαθω!!

εγω εννειται δε τα σιδερωνω!!

δε χρειαζετια..

εδω του μωρου καλα καλα δε σιδερωνω πολυ..παμε καροτσαδα παλι!!

χθεςς ειδαμε μαρκερ το unknown!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα οαεδ και φυσικα θελουν και αλλα χαρτια μη χεσω

δεν πειραζειβασικα τα ειχα ξεχασει

οχι ρε ι να πειραζει που βγαιενις -ανιθετως καλα κανετε αφου μπορειτε -ειδικα εαν πατε καπου που δεν ξοδευετε κιολας-πολυ καλα κανετε

το εχω δει -καλο ηταν

χαχα Μαρντ σε πέρασα :lol::lol::lol:

36+6 γεννησα και 22+ σε κιλά :lol::lol:

εχουν μπαστακωθει 7 εδω και 4 χρονια και δεν φευγουν με τιποτα -Αχ ΦΟΥΣΤΑΝΕ που εισαι!!!! :lol:

λογικα δεν θα ειναι ιποα το αυτακι -μακαρι δλδ

Περαστικα σου

και εγω ενα σιδερο βουνο

το εχω σκεφτει και εγω ο σιδεροτηριο ο εξω -εχουμε διπλα μας ενα - αλλα ειναι πολλα τα λεφα

οποτε αφου το γουσαρει η πεθερα ας σιδερωνει :D

φασολακια εμεις σημερα

και εχω φτιαξει προζυμι απο την Παρακσευη -λεω να ζυμωσω ψωμακι σημερααν και εχω μιση φρατζολα ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσω δεν μπορω αν δεν ειναι τσιτα τα σεντονια..τα εχουμε πει αυτα...

δεν μπορω... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

εδω δεν παιρνουν πολλα, ειναι και γειτονας μας στο πατρικο μου...

εννοειται καλα κανετε και βγαινετε..και εγω αν δε δουλευα ολη μερα εξω θα ημουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώκα κι εμείς σπάνιες φορές περιοριζόμαστε σπίτι.

έστω ένα σούπερ θα το πάμε...

φέτος πριοριστήκαμε λίγο γιατί ο μικρός πηγαίνει σχολείο κι έτσι δε βαριέται στο σπίτι...

εγώ το σιχαίνομαι το σιδερωτήριο...

δεν ξέρω πού τα ακουμπάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dld xrysoyla poso σε παιρνει;;

εμενα δεν με νεοχλει παντως καθολου το σιδερο!!!

μπορω να σιδερωνω..μερες!!

αλλα ειπαμε ...δε σιδερωνω πετσετες. καλτσες,σεντονια μαξιλαροθηκες..

κορμακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσας σας χτυπανε τα παιδια σας;;εμενα ναι...κατα καιρους..οταν νευειαζει..βγαινει αυτοματα..αλλα σαλταρω τρελα..δεν το ανεχομαι με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουου καλα εισαι Σωσω

μεταξυ τους να δεις ξυλο που πεφτει- οση τιμωρια και ενα τους βαλω εκει αυτοι το χαβα τους βεβαια λεγε λεγε και τιμωρια τιμωρια πιστευω οτι κατι θα γινει καποια στιγμη

τι να πω

εγω δεν θα το συχενομουν -εχω παει και το εχω δει αυτο κοντα μας και ειναι σχεδον αποστειρωμενο εχω να πω-οκ τα βρακια δεν θα τα δωσεις

αλλα ηταν πολλα τα φραγκα -150Ε το μηνα για ολα τα ρουχα βεβαια -αλλα ε οχι -προτειμω να το ξενυχτισω.

φαντασου οτι εαν εχω ενα ρουχο και το παω -πχ τα βραδυνα που εχω α παω εκει και δεν μου παιρνει φραγκο για ενα ρουχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που και που μπορει να τους ξεφυγει -βεβαια πλεον λενε "θα σε χτυπησω" και μεα το μετανιωνον -μου λενε "Μη μετρήσεις" για τιμωρια

ναι Σωσω πολλα λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλησα λιγο με ελενη .φεις..

δεξ ανα δινει λεει ξενο στο μικρουλι..θα παιρνει μητρικο μονο απο μπιμπερο..ο παιδιατρος το ειπε.

πηρε σε 3 μερες 45 γρ..παλευει να τον ταισιε αλλα τον εχει σπιτι..

η ειρηνουλα..πολυ γκρινια λεει..αλλα θα της περασει..

κουραζεται αλαλ αντεχει..η γυναικα πολυ καλη λεει..αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη εαν πρεπει να τρωει ανα 2-3ωρες καθε πότε το βγαζει και το αλλο καθε πότε θηλαζει;

μπραβο της αφου μπορεσε να τα συντονισει ολα αυτα μαζι -μπραβο πραγματικα

σιγορα θα τα καταφερει.

η Ειρηνη τι να κανεις τωρα; ας ην αφηνει μεχρι τις 4 να μενουν μετα λιγες ωρες ωσπου να κοιμηθει.

Βαστα μανα βαστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ..βγαζει με θηλαστρο..κ για τα 2..κ εχει κ τραπεζα!!

θα τα καταφερει 1 χαρα..δεν τη φοβαμαι..θα αξεκινησουμε μαρκερ το κιλιγκ!

τρην σειρα του μεγκα...την εχει δει καμια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

απουσία το Βαγκάκι μας... ελπίζω να μην είναι λόγω καμιάς αρρώστιας...

σωσώ, πριν πάει σχολείο μας χτυπούσε πολύ.

και πιο πολύ τον μπαμπά του γιατί του έλεγε "κλαίγε" και ο αχμάκης ο άνδρας μου έκλαιγε...

αυτός ηδωνιζότανε και το επαναλάμβανε...

ώσπου άρχισα να μαλώνω μαζί του.

ο Π σταμάτησε να κλαίει και ο Α σταμάτησε να χτυπάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...τι κανετε;;σηκωθηκα..εκανα τη γυμναστικη μου..αχαα...

αρακα παο χθες για μεσημερι..κοπτικη σε λιγο..κ μετα καροτσαδα με τα ΠΑΙΔΙΑ!

πως ειναι τα αρρωστα παιδισ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

:lol::lol: και ο δικος μου χτυπουσε παλιοτερα πριν μαθει το οχι..

ολα τα παιδια το κανουν..εφαγε κατι ξυλιτσες απο τον Νικο και δεν το ξανακανε ποτε...

Μπραβο στην Ελενη..ναι και εγω της εχω εμπιστοσυνη!!!ολα θα τα καταφερει!!!η γκρινια της Ειρηνης θα περασει...

Σωσω για 5 ζευγαρια σεντονια με μαξιλαροθηκες και 2 παπλωματοθηκες μου πηρε 12 ευρω..

μπιφτεκια με πατατες στη γαστρα θα φτιαξω..

ολα τα μαθηματα σπιτι σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο σωσώκα που κάνεις γυμναστική.

κι εγώ είπα ότι θα κάνω μετά τη γέννα... για να δούμε...

μπράβο στο Ελενάκι που τα καταφέρνει με τα διδυμάκια της!

όταν ξαναμιλήσετε να της δώσεις φιλάκια!

προχθές μου είπε ο προϊστάμενος μου:

"Αθηνά, θα είναι μεγάλο το πλήγμα που θα φύγεις... είσαι από τα δυνατά πυροβολικά"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες...

Πήγα γιατρό για τη κουφαμάρα,δεν είναι υγρό ευτυχώς.Είναι λέει αέρας που εγκλωβίστηκε στο αυτί από κρύωμα που πήγε να ξεκινήσει...όλα τα κουλά εγώ τα παθαίνω,αποδεδειγμένα...χα χα.

Μου έγραψε στη συνταγή να μασάω τσίχλες,να γλύφω καραμέλες και να φουσκώνω μπαλόνια...Οπότε από χθες ξεκίνησε μασουλοTrident κατάσταση και μπαλονοπόλεμος....χαχα Θα κρατήσει κανα 20ημερο λέει.Πόλύ σπαστικό να μην ακούς...

Μπράβο στην Ελένη,μια χαρά θα τα καταφέρει και από το λίγο που τη διάβαζω εδώ μπορεί να ναι μικρή αλλά έχει τσαγανό.Και γω με το θήλαστρο έβγαζα και τους έδινα δε πιάναν με τίποτα θηλή ,για 40 μέρες και είχα παραγωγή,δεν είχα θέμα,έβαζα και γω ψυγείο.Δε το συνέχισα λόγω κούρασης κακώς.Στο επόμενο είπαμε θα επανορθώσω,κολλητά στο βυζί για ώρες...χα χα.Εδω είστε και εδώ είμαι να με ακούτε να μουρμουράω..χα χα

Και μεις καθημερινές δε βγαίνουμε γυρνάμε 16,00 από δουλειές παιδικό μέχρι να φάμε να μαγειρέψω για την επόμενη να μαζέψω να πάω γυμναστήριο μια ωρίτσα να παίξουμε μετά ήρθε το βράδι.

Ούτε εγώ σιδερώνω πετσέτες και σεντόνια.Το θεωρώ υπερβολή.Αφού πάλι πάνω δε θα ξαπλώσουμε και θα τσαλακώσουν;;;Αστε που έχω μόνο με λάστιχο οπότε στο άπλωμα τσιτώνουν από μόνα τους...

Vag;;;Όλα καλά;

Μαρκερ +22 ε;Η πεθερά μου στο γιόκα της έβαλε σε μονή κύηση +35.Τον έβγαλε και 4,5 κιλά βέβαια αλλά τα χασε όλα και στην επόμενη εγκυνοσύνη έβαλε +32.Δεν έβαλε μυαλό.Ηταν πάντως αδύνατη ανέκαθεν και είναι ακόμα.Θέληση να υπάρχει μετά.Εγω είμαι 65 και 1,65 ύψος ενω μετά που τελείωσα διαιτολόγο ήμουν 62.Θα αρχίσω να το ράβω μου φαίνεται γιατί η γυμναστική χωρίς διατροφή δεν είναι αρκετή.Εχει πέσει πίτσα,σουβλάκι,πιτοειδή γενικά για βραδυνό και δε λέει....Πιο πολύ το κάνουμε γιατί το θεωρούμε σα χαλάρωση όταν κοιμηθούν τα μικρά μετά τις 21,00 να αράξουμε καναπέ να φάμε μια λιχουδιά χωρίς να μας τραβολογάει κανείς παρά πείνα.

Εμένα δε χτυπάνε εμάς,μεταξύ τους όμως το σηκώνουν το χεράκι,ειδική η ζωηρή μου προς το προβατάκι το άλλο...περνάει μαρτυρικά ώρες ώρες αλλά κατά βάθος αγαπιούνται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...