Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

και ναι! τα αγορια ειναι πιο πισω σε αναπτυξη!

και οταν τα βλεπεις συγχρονως, λες ωρες ωρες... ρε μπας και εχει κατι το παιδι;;;;

και εμενα ο Σπυρος ακομα το βραδυ ειναι με πανα και μερικες φορες κατουραει και το μεσημερι και τα βαζω επιγοντως πλυντηριο ολα! η Μαριαννα απο το Σπετεμβριο που ζητησε μονη της να κοψει και τη βραδυνη πανα μονο μια φορα εκανε το βραδυ πανω της και μια φορα μεσημερι που ηταν αρρωστη και ειχε πυρετο...

για τον Σπυρο... αν δεν καλοκαιριασει να σκαει το πουλι του και να μη θελει να φοραει... δε βλεπω φως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!

Νανουκα καλυτερα ο Ανθιμούλης;εμένα η συναδελφος που ειχε ο γιος της που σου λεγα του εκανε εξετασεις και το διαγνωσανε.Ειδες τελικα κατι τους κανει στο λαιμο μεσα, σπυρακια;δε ξερω και τα ενοχλει τα μαναρακια.Νομιζω απο αυτο επηρεαστηκε και η ομιλια του που λες.

Βαγκ σας εχει παει...θα λεγα πώς αλλα τελοσπαντων!Περαστικα σας!Αφου τον πηγε ο αντρας στις 5 η ωρα γιατρο μπραβο του, εγω ντρεπομαι να τα κανω αυτα.Αλλα το σωστο αυτο ειναι, οπως λεει κι ο αντρας μου ο παιδιατρος πρεπει να ειναι ταλιμπαν, η δικια μας μαλλον το αντιθετο ειναι... :lol:

Μαρκερ τι ημερομηνια εχεις ΠΗΤ;

Εμενα παιδια θα μου βγει Παρθενος και δε θα το αντεξω...πρεπει να το βγαλω Λεων...

Σημερα εχω γιατρο...και ΠΑΠ Α...

Το Σαββατο ηρθε η πεθερα μου με τις κουνιαδες μου...μου φερανε πεσκεσια χαμος...και με ειχανε ρωτησει τι τραβαει η ορεξη μου να φτιαχνανε...ειδατε σε τι καλους ανθρωπους εχω πεσει...συγκινουμαι και στην κατασταση μου!

Και μου εκανε που λετε αυτο με το μαχαιρι και το ψαλιδι κατω απο τα μαξιλαρια.

Για τριτη φορα...καθησα παλι στο μαχαιρι! :o:shock::?:roll:

ηταν το μονο που μου εβγαινε και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες.

Εν τω μεταξυ μου λεει η πεθερα μου ΄΄μα κι εσυ καθησες αμεσως...δεν το σκεφτηκες λιγακι...΄΄

αααχ τι να σκεφτω;μπας και θα αλλαζαν τα πραγματα αν τα κοιταζα πεντε δευτερολεπτα παραπανω;;; :roll:

Ελένη 4 μερες;;;κουραγιο φιλη...περιμενουμε νεα απο γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Νανα ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Ανθιμος..

οσο για το σκηνικο με την πεθερα, δικος της το προβλημα που ρωτησε ευθαρσως ενα τριχρονο κατι τοσο αστοχο...

Ντομ τον κω.. σου τον οριζεις????παλι στο μαχαιρι μωρη???? :lol::lol::lol:

μη δινεις σημασια σε αυτα...χαζομαρες ειναι :lol::lol:

εχω ηδη ενημερωθει περι διαιτας και απο Μάιο θα δεις!!!

το καλο ειναι οτι αυτον τον μηνα πηρα μονο 600 γραμ και αισιοδοξω να ειναι του παιδιου..και δε στερηθηκα ..απλως εκοψα τα περιττα...

πού θα το κανεις το papp a??

Βαγκ αυτο με τα ξυλα δεν το εχω ακουσει...πραγματικα τα σχετικα με τον εμετο ειναι απιστευτη αηδια...τουλαχιστον εχεις αδεια να μην ξεσκιστεις...

Πηλιο δεν ανεβηκαμε γιατι δεν ειχαμε και πολυ χρονο και ειπα να μην κουραστω..ασε που εχουμε παει συνολικα 5 φορες..η 1 ηταν με το παιδι... :mrgreen:

τις σακουλες θα τις δοκιμασω και εγω..η μαμα μου πολυ παλια τις χρησιμοποιουσε...

εφτιαχνα καθε Σαββατο κεικ και κατεληγα να το τρωω μονη μου...

Ελενη υπομονη!!!τι καλα σε λιγες μερες!!!

Σωσω με την κεραλοιφη εχω σωσει τα χερια μου απο απιστευτα σημαδια καψιματος..ειναι τελεια!!!

εγω στα aρωματα εμαι πιστη στα παλια..tresor Lancome..φετος δοκιμασα τα gucci και ψιλοκολησα..guilty και το flora για καλοκαιρι!!!

Μαρια δεν μπορουν ολοι να ειναι τελειοι...και εσυ νευρικη εισαι ;);)

το να σε βοηθαει ειναι σημαντικο...στο δικο μας σπιτι ακουγεται καπου καπου μια φωνουλα "θα γεννησεις δε θα γεννησεις...θα λιωσεις :lol::lol::lol: "

σημερα βαριεμαι..θα ερθει η γυναικα να μου κανει λιγο το γραφειο στον κατω οροφο να κανω κανενα μαθημα σπιτι...το εχω αχρησιμοποιητο απο καλοκαιρι .. :?:?

μακαρονια με κιμα για σημερα..

'το Σαββατο εχω γιατρο..μπαινουμε και στον 7 :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Χρυσούλα... πώς πέρασε ο καιρός;

εγώ θα μπω στον 8ο σε λίγες μέρες...

έχω μαζέψει το απίστευτο σίδερο!!!

θα φωνάξω κοπέλα όμως...

μόνο που το βλέπω αγχώνομαι...

παιδιά, η πεθερά δεν έχει προσφερθεί να έρθει να βοηθήσει για την παραμικρή δουλειά.

εν τω μεταξύ, τα σπίτια της κόρης της και το άλλου γιου, αυτή τα καθαρίζει...

δεν είναι γαϊδουροσύνη;

δεν πειράζει, καλύτερα να μην έχω και υποχρέωση...

εγώ πάλι έβαλα 2 κιλά...

είμαι στα +12 η μοσχάρο!!!

ο μικρός είναι μια χαρά!

έχει τρομερή ενέργεια μπορώ να πω...

χθες μάλωσα με τον άνδρα μου.

θυμήθηκα το σκηνικό με την πεθερά και του τα έψαλα που δε με στήριξε.

κι αυτός ο βλάκας υποστήριζε τη μάνα του.

μέχρι που τσατίστηκα και του είπα ότι ναι, η μάνα σου είναι βρωμιάρα αλλά δεν κάθομαι να το λέω στο παιδί μας...

ε μα πια...

το λάθος ήταν ότι η κουβέντα έγινε μπροστά στο παιδί.

μετά με ρωτούσε αν αγαπάω τον μπαμπά και μας έβαζε να ζητήσουμε συγν΄ψωμη ο ένας στον άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα θυμαμαι και την κυρια Ανθουλα που ειχες, αντι να βοηθα η πεθερα.

Οντως μπροστα στο παιδι λαθος...εδω ο Βασιλης μιλαμε χωρις φωνες ενω στην πραγματικοτητα καυγαδιζουμε, αν ειναι μπροστα, και πιανει την ηλεκτρισμενη ατμοσφαιρα(δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως) και φωναζει σαν υστερικος! :shock:

ουφ...τα παιδια ολα τα καταλαβαινουν...

Σωσω την Παρασκευη γιορταζει η Μαρθα;

Χρυσουλα ειναι ενα ιατρικο κεντρο Αναλυση στη Βασ.Σοφιας.Παντα εκει με στελνει!Νομιζω επειδη ειναι κοντα στο ιατρειο του :D Και καλα αυτο εμπιστευεται :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 iounh γιορταζει..πηγα κοπτικη ραπτικη..εκανα 1 τουτου με τουλια να ντυθει η μαρθα ουρανιο τοξο..βαριεμαι να ραψω στολη..

μλκ που εγινε μπροστα στα πα;ιδια..καλε καμια δε θελει κεραλοιφη λιπ[ μπ[αλμ κ αρωμα;;ολα μαζι καπου 3,5 ευρω σθν ο φακελος κανενα 1,5 ευρω,,πειτε τωρα γιατι θα πατ=ραγγελω βαζακια των 5 μλ απο αθηνα..

καλα ΑΝ ΔΕ ΘΕΛετε μη σκοτωνεστε,,εννοω δε θα στεναχωρεθω..μονο το κοστος υλικων βαζω..οποτε δε με νοιαζει...

ντομ πως πας;;

νανα τρωγε τωρα που μπορεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις γυρισα απο γιατρο...

ο μικρουλης μας σταματησε τελειως να παιρνει βαρος... ισα ισα φαινεται οτι εχει χασει και 50 γραμμαρια...

ο πλακουντας του ειναι χαλια...

ο μεγαλος μας φαινεται οτι πηρε 150 γραμμαρια εχει αρχισει κ ο δικος του πλακουντας να τα παιζει σιγα σιγα...

μου ειπε αν θελω να τα κανω την πεμπτη...

του ειπα καλυτερα το σαββατο που να μπαινω τουχαλιστον στον ενατο...

θα κανω υπομονη και ελπιζω ολα να πανε καλα....

θα σταματησω και αυριο της ενεσεις και θα περιμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας...

Δε μπορούσα να μπω στο mammy από τη δουλειά και έπαθα ένα κοκο μπλοκο αλλά όλα εντάξει,το διόρθωσα σήμερα...

Είμαστε καλύτερα συνεχίζει αντιβίωση ο άντρας για ιγμορίτιδα και η κόρη για ωτίτιδα.

Ελένηηηηηηηηηηηηηηηη κουράγιο γεννάς!Αχ τι καλά...πόσο θα θελα να μουν στη θέση σου αν και ξέρω την αγωνία που έχει αλλά η χαρά μετά απίστευτη...Τι ενέσεις κάνεις καθημερινά που λες;Για θρομβοφιλία;Μη μας ξεχάσεις μετά να βρίσκεις χρόνο να μας λες τα περι θηλασμού...Κρατήσου ως το Σάββατο να ναι Σαββατογεννημένα και γουρλίδικα χα χα..

Νανά περαστικά σας μάνα και υιος!Πω πω στρεπτόκοκος ε;;;Καλέ πόσα ακόμα κυκλοφορούν θα τρελαθώ...Πώς έφτασες κιόλας στον 8ο;;;Απίστευτο....Μου φαίνεται σα να είπες χθες για την εγκυμοσύνη σου...

Ντομ πάλι γιος λές;;;Δε μπορεί...στο τρίτο λένε οι παλιοί αλλάζει το φύλο...χα χα.Γερό να ναι και ότι να ναι...

Marker χωρίς βοήθεια δε γίνεται.Εγώ προσπάθησα να το κρατήσω όλο πάνω μου σπίτι,παιδιά,δουλειά αλλά είδα ότι βγαίνεις Of και μοίρασα αρμοδιότητες.Ο άντρας δε θα κάνει βέβαια δουλειές σπιτιού αλλά θα απασχολήσει τα παιδιά να κάνω εγώ.Η μαμά μου δε θα μου σφουγγαρίσει αλλά θα μου φτιάξει μαι φορά τη βδομάδα ένα καλό φαί.

Οργάνωση χρειάζεται από μας και όλα γίνονται.Ειδικά τώρα που μεγαλώνουν τα ζουζούνια είναι πιο εύκολα νομίζω,οι κωλοιώσεις να έλειπαν...

Vag παίρνω κουράγιο που βλέπω ακόμα προσπαθείτε για τη πάνα γιατί εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει καμία προσπάθεια ενώ άλλα δίχρονα ακούω ότι την έχουν κόψει ήδη.Βασικά δε θέλω να ταλαιπωρηθώ πολύ,δε τα λένε κιόλας ακόμα τα κακά τους πάντα.Περαστικά στα μικρούλια σου.Όντως αυτο παθαίνω και γω με τις δικές μου επειδή είναι γεννημένες μαζί περιμένω πως όλα θα τα κάνουν ταυτόχρονα και όταν κάποια αργήσει αν κάνει κάτι με πιάνουν ανησυχίες...Το κάθε παιδί όμως έχει τους ρυθμούς του.Η Δήμητρα μου περπάτησε 11 μηνών σκεφτείτε και η Χρυσάνθη 18!Η Χρυσάνθη έβγαλε τα πρώτα δόντια 8 μηνών και η Δήμητρα 14ων!!!Αλλα ντάλα...Έχω πέσει στη παγίδα της σύγκρισης άπειρες φορές..

Σωσω εγω πήρα της nina richi το άρωμα τελευταία.Αυτό που φτιάχνεις τι είναι;Liposan;Δε κατάλαβα.Καλοφόρετη η στολή....

Αλέκα παρατείνεται η απεργία των ναυτεργατών...Εδώ άρχισε να γίνεται αισθητό το πρόβήμα ,φαντάζομαι εκεί.

Χρυσούλα ωραίος ο Βόλος.Η αδερφή μου λόγω αμόρε ψάχνουν σπίτι να μείνουν μαζί εκεί και ίσως πάμε και μεις το Πάσχα αν μπει αυτη η φθηνή αεροπορική εταιρία που λένε με βάση την Αγχίαλο.Πήλιο και μεις πήγαμε λίγο πριν μείνω έγκυος,μέναμε στα Χάνια στο χιονοδρομικό,πολύ ωραία ήταν...

Αυτά........σας θυμήθηκα όλες...Σήμερα το μενού έχει μπουτάκια κοτόπουλου στη σακούλα!!!χα χα αφού όλες είπατε θετικά είπα να τη δοκιμάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη βασταααααααααααα!!!

φτιαχνω κεραλοιφη...για συγκαμα και τετοια..λιπ μπαλμ...σε κουτακι των 5 μλ και παιρνεις και βαζεις με το χερι..και αλλο 1 κουτακι 5 μλ που το εκανα αρωμα..ντολτσε καμπανα!!

και αυτο με το χερι το βαζεις..

το απογ θα τα παω στην ελενη και θα σας πει1!χαχα

η πορωτη δοκιμαστρα θα ειναι!!

περα απο μενα εννοω!!

καλη η ασΚΟΥΛΑ...θα δεις..

μενουνεν ολα τα ρωματα μεσα..

καλη φαση!!

φαγαμε κοτοσουπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δουμε Σωσωκα πως θα βγει γιατί εδώ στη δουλειά με απογοήτευσαν,είναι λέει καρκινογόνες αυτές οι σακούλες και δεν κάνει να ψήνουμε σε αυτές...Δεν είχα ιδέα...Λέω ολόκληρη sanitas δε πρόβλεψε γι αυτό;;;

Για να δούμε αξίζει για τη γεύση να τις χρησιμοποιώ μια στο τόσο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε ματριο...και γω 1 φορα πηραμε..οσο ζουσε η μαμα μου..δλδ ειναι παμπαλαιες..καλα δεν ηξερα ουτς εχω ακουσει για καρκινογονες....λες;;τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστηκα βρε κοριτσια

και εμεις εδω σημερα χαλια ολοι

τα πιστιρικια με 38 , εγω με αντιβιωση για ιγμορητιδα -δεν πηγαινε αλλο

ο αντρας καλα βαστα -γερο καρυδι

αγορι και παλι ντομ ε; μια χαρα θα καλοπερασεις και εσυ :lol:

νανα μου μην αγχωνεσαι ρε συ για τα κιλα

οκ τι να κανεις;

Χρυσουλα εγω μετα το χεσ παντα ζυγιζομαι να δειχνει πιο λιγα :lol::lol::lol:

Λιγο εμεινε Ελενιτσα το σκ θα εχεις τους μπεμπουλιδες

πραγματικα μεγαλη χαρα

να δεις με τη θαυμασμο θα σε κοιτανε ολοι στο μαιευτηριο και τι γλυκουλια που θα ειναι τα αγορια σου

Μαρντ σημασια εχει να βολευεστε σαν οικογενεια - το πολυ ή λιγη βοηθεια εξαρταται πως το κρινει ο καθενας φανταζομαι

εγω δεν θα αφηνα μεσα στο σπιτι κανεναν να πιασει ουτε πηρουνι εαν δεν με ρωτησει

τα ρουχα της τα παμε απο κατω αλλιως δεν την αφηνω μεσα στο σπιτι να κανει τιποτα -ουτε τη μανα μου φυσικα

εαν σταματησει να θελει να σιδερωνει εχει ο εος μεχρι στιγμης μας παρακαλαει να κανει δουλειες ολες τις νυφες γιατι βαριεται :lol::lol::lol:

με τη πανα τι να πω

μαλλον και θεμα παιδιου ειναι

τα ανηψια μας - κοριτσια 5 η μια χρονων και 7 η αλλη τη βραδυνη την πανα δεν την εχουν κοψει - και ουλογολο πηγαν και εξετασεις εκαναν και ψυχολογο και σχολειο και κλπ υποστηριξη - καμια προσπαθεια τα κοριτσια και τα 2

τι να πω

ο νικος μου ζηταει να την κοψει το βραδυ

αλλα κατουριται πολυ ρε γμτ μου και δεν γινεται να αλλαζεις 2-3 φορες τα σεντονια το βραδυ - α τελειωσουν καποια στιγμη :lol:

σωσω

δεν το καταλβα ρε συ ποτι θες να στειλεις

φυσικα και θελω να δοκιμασω τα γιαγιοσοφια σου

μου αρεσουν γενικα κατι τετοια

εγω θελω ενα απο ολα - υπολογισε με πραγματικα

το εγο το ειδα

ε οχι και θριλερ - δεν εχεις δει θριλερ μου φαινεται :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...

εμεις καλα..πηγα στην ελενη..αχ παιδια θα μου λειψει με τα το μαιευτηειο που θα εχω να την δω καιρο!!

κλαψ@!η μαΡΘΑ...εφαγε πρωτη φορα κιντερ ντελις και της πονεσε η κοιλια..εκ-λπιζω να ηταν απο το κιντερ~!!

θα σας στειλω πμ με αυτα που λεω..

για τις κεραλοιφες κ τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου αρεσει που ειστε αγαπημενες κοριτσια

πραγματικα ειναι πολυ ομορφο να ταιριαζεις με καποιον

α σωσω πηγαν στη μανα μου τα πραγματα απο pg σε εμενα ακομα να συνεννοηθουν αλλα μου εχουν αφησει ειδοποιηση - ειχε μπολικα πραγματακια απο οτι ειδα σουπερ

θα περασουμε ενα μηνα με το απορρηπαντικο μου φαινεται

κοιλια απο το κιντερ; λες; εμενα δεν το τρωνε βεβαια δεν τους αρεσει καθολου -ευτυχως

αλλα μου φαινεται κουλο

μακαρι να ειναι απο αυτο βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως επειδη το εφαγε ολο μαζι...

τι να πω!!

θαδειξει.βεβαια κατι αγκελιες ζηταει..κατι η μανουλα μου..κα με ανησυχει λιγο!!

και λιγο μυξα εκανε..τι να πω!!θα δουμε!!

κ σε μενα ηρθαν τα πραγματα!!1 χαρα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες!!!

εγω ακομα ξυπνια...φτιαχνω τυροπιτακια κ κεικ...δλδ μολις τελιωσα ,τωρα λατζα!

εδω χαλια η κατασταση...ουτε κρεμμυδι στο μαναβικο!!!

Ελενη με το καλο να ερθει η ωρα ,που θα εχεις αγκαλιτσα τα μωρακια σου!!!!!

σωσω θα μας εχεις ενημερες ε?

κοριτσια διαβαζω ποσο μηνων γινατε κ πραγματικα περναει ο καιρος!!!!

με το καλο ,με το καλο!!!!!

Χρυσουλα σου αρεσε η πολη μου?????ναι ειναι ωραια κ εμενα μου αρεσει!!!

την αλλη φορα να μπεις στο καραβι κ να ερθεις κ προς τα εδω ετσι?????

μην ακους που γκρινιαζω καμια φορα ....ειναι τελεια!!!! :D

περαστηκα σε ολα τα παιδακια μας!!!κ φιλακια σε ολες!!!!!!

:D:D:D:D:D

πρεπει να πλεινω ταψια...εαν τα δω το πρωι μπροστα μου θα ξενεροσω πολυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε Ελενη!!!!!

ε-ε-ερχονται!!!!!

και οι αλλες ρε κοριτσια, οντως, ποτε περασε ο καιρος.... 7ο η μια, 8ο η αλλη... πως περναει ο καιρος...

Αλεκα τ αεπλυνες;;; και εγω εχω τα βραδυνα στο νεροχυτη... ειναι και νυχτα ο αντρας... εγω πρεπει να τα πλυνω...

Σωσω ουρανιο τοξο;;; εγω εχω κατι στολες σε κουτες στη σοφιτα απο την αδερφη μου, αλλα ρε σεις δεν ξερω, τα καρναβαλια δε μ'αρεσουν... απο μικρη δεν τρελαινομουνα για αυτη τη γιορτη... δεν εχω ορεξη να τα ντυσω... μονο αν το ζητησουν απο τον παιδικο... και φυσικα ΑΝ δεν ειναι αρρωστα και τοτε!!

αντε γιατι σανατοριο γιναμε!

ο Σπυρος που και το βραδυ ειχε μπουκωμα και λιγο πυρετο και απο το τοοοσο νε ρο που ηπιε εκανε εμετο το πρωι, στο τσακ τον προλαβα και τον πηγα στην τουαλετα... ευτυχως πυρετος τελος, λεμε τωρα, βηχας ελαχιστος και εμεινε το μπουκωμα... αλλα εκοχε το φαγητο και αντε να του δωσεις τα φαρμακα...

η μαριαννα αρχισε το μπουκωμα...

εγω μπουκωμα και βηχας κλπ κλπ... βαρεθηκα!!!!

ο αντρας εχει νευρα... δεν ξερω γιατι.... ισως γιατι με τα παιδια στο σπιτι δεν εχει χρονο να κανει τις δουλειες του και τα συμμαζεματα του!!!!Ω,ναι!!!!

βρε Ντομ, 5 το απογευμα τον πηγε στο γιατρο!!!! οχι τη νυχτα!!!! αλλα στις 12παρα την ειχαμε κανει αναπ και μας πηρε αυτη...

και δε με λες...

το βραδυ που ειχε πυρετο ο ΣΠυρος ανοιξα καινουριο κουτι με υποθετα παναντολ και ηταν και τα 6 χαλασμενα!!!! με το που ανοιγες τη συσκευασια η μυτη μπροστα ηταν θρυμματισμενη! τα νευρα μου μες τη νυχτα!!!! και αναγκαστηκα τον αφησα με τον πυρετο... σε αδειο στομαχι δεν θελαμε να του δωσουμε κατι...

τα ξαναεβαλα στο κουτι και θα τα παει αυριο ο αντρας πισω στο φαρμακειο να τα γυρισουν στην εταιρια. γινεται κατι αλλο;;;;

καλα για το μαχαιρι δεν εχω λογια!!! βασιλισσα θα σ'εχουν βρε!!!

ΜΑρντιο και εσεις σανατοριο,ε;;; μη μασας για τις πανες. το καλοκαιρι θα τα καταφερετε. και χωρις πολυ κοπο. και εγω το ειχα τρελο αγχος. και μην ακους τι λενε αλλες μανες.... εχω γνωρισει καποιες που μονο για να δειξουν οτι τα παιδια τους ειναι αστερια φαντασιονονται καταστασεις! αλλα οταν εκανα καποιες συγκεκρινενες ερωτησεις αρχισαν να τα μασανε και να τα γυρνανε...

Μαρκερ αφου αντεχει ο αντρας ακομα... μπραβο του! να ειναι και καποιος γερος.

Χρυσουλα, γελασα με το "θα γεννησεις, δε θα γεννησεις;"

πωπω... βαριεμαι να πλυνω πιατα.....

καλε αυριο δεν ξερω τι να φτιαξω... ειναι και Τεταρτη... ελεγα καμια φακη γιατι στουμπωσανε τα μικρα απο τα ζυματικα και τις πατατες μογω ιωσης... θα τους κατσει βαρια;;; θα δειξει. γιατι δε σκεφτομαι κατι αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

σημερα εχει μποτε....

θα παω κομμωτηριο να κουρευτω και να βαψω μαλλι..

νυχια δεν φτιαχνω γιατι μεχρι το βραδυ θα ειναι χαλασμενα με τοσα νερα που πεφτουν απανω τους...

χθες περασαμε πολυ ωραια... τα κοριτσια μια σκοτωνονται και μια παιζουν παρα πολυ ωραια...

ελα ρε το το κιντερ.... εμενα τελικα δεν το εφαγε...

αλλα αλλη μια φορα που εχει φαει δεν την εχει πειραξει...

ισως το εφαγε λαιμαργα....

καλα παιδια το τι μου εφερε χθες η γεωργια δεν λεγεται...

να παρετε εστω και σαν δειγμα να δοκιμασετε..

δεν νοειται να εχουμε τετοιο ταλεντο και να αγορασουμε απεξω....

μολις τα δοκιμασω ολα θα σας πω....

βαγκ ειλικρινα πως αντεχεις βρε.... ??

εχω θα τα ειχα παιξει αν ηταν αρρωστα μια ο ενας μια ο αλλος....

αλεκα σε ευχαριστω.... ναι θα ενημερωσει η γεωργια..

ελπιζω να πανε ολα καλα.....

οσο για τις ελλειψεις που εχετε.... τι να πω υπομονη.... ειμαι παραλογο να υπαρχουν τετοιες συνθηκες την σημερινη εποχη...

πρεπει να περιποιηθω και το μπικινι... δεν βλεπω ουτε με καθρεπτη... :mrgreen:

ο ανθιμος καλα????

τα δικα σου μαρκερ πως πανε?????

ντομ εχω μια ελπιδα οτι αυτο θα ειναι κοριτσακι... γιαυτο περιμενω... σε 5 εβδομαδες θα φανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα δε σας διάβασα, ειμαι λιγο ανησυχη :?

εχω μια μικρη αποκόλληση λεει ο γιατρος :(

μα δεν εχω αιμα λεω, δεν εχει σημασια λεει...μπορει να μη βρηκε διεξοδο...μπορει σημερα αυριο να βγει...

παντως μου δωσε ουτροτζεσταν υποθετα...2 πρωι 2 μεσημερι 2 βραδυ.

αχ...αυτα τα ουτροτζεσταν τα ακουγα τοσα χρονια απο τοσες κοπελες δε μου ειχαν χρειαστει...ηρθε και η δικη μου ωρα...

μου κακοφαινεται γιατι ημουν λιγο παλληκαρι στις εγκυμοσυνες μου μην το παινευτω :D

τελοσπαντων εχω μεγαλη εμπιστοσυνη σε αυτα τα ουτροτζεσταν, εχω δει μεγαλη βελτιωση σε φιλη που ειδα με τα ματια μου αιμα σαν 2η μερα περιοδου και ελεγα παει θα το χασει και τωρα εχει ενα οκτωβριανο παλληκαρο σαν τα δικα μας!Απο αυτο παιρνω κουραγιο...κι απο ολες τις κοπελες εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

έλα ρε Ελένη... έφτασε ο καιρός;

απίστευτο μου φαίνεται...

ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι γεννάς.

όταν πας προγραμματισμένα... είσαι έτοιμη με μποτέ... χαχαχα!

ο μικρός είναι καλά, δόξα τω Θεώ!

άνοιξε και η όρεξή του...

σωσώ εγώ χρησιμοποιώ κάθε μέρα λιποζάν.

θέλω για τα χείλη αρκεί να μην έχει έντονο άρωμα.

εννοείται ότι θέλω και για τον πωπουδάκο του γιου μου και εννοείται ότι θέλω και άρωμα αν μπορείς να φτιάξεις αυτό που χρησιμοποιώ.

και να μη βάζεις μόνο τα υλικά.

να βάζεις και κόπο.

αλήθεια... το δέμα μου το πήρες;

Ντομάκι μου, όλα καλά θα πάνε!

κι εγώ έπαιρνα προγεστερώνη στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα τι εκανες με τη δουλεια;συνεχιζες κανονικα οταν πρωτοπαρουσιαστηκε;

εμενα εδω τωρα δυο καλοι συναδελφοι(αντρες κιολας) με βριζουν που ηρθα και να παρω λενε χαρτι γιατρου να κατσω σπιτι...

δεν μου εδωσε κατι ο γιατρος χτες και φοβηθηκα ετσι που μου το λενε.Για καλο μου βεβαια...

τι να κανω ρε γαμωτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομάκι εγώ δεν είχα αποκόλληση.

απλά η μήτρα μου ήραν ζελώδης.

ξέρω, όμως, ότί στος αποκολλήσεις πρέπει να μείνεις σπίτι...

ρώτα το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εμεις απο χθες με αντιβιωση

τοβραδ εβγαζαν μυξες πρασινες πηχτες με βηχα και ο Στελιος ξαναναεβασε πυρετο οποτε τους αρχισα για να κανα τριημερο και βλεπουμε

σκωθηκε και καμαι 5αια φρες το βραδυ μια για κατουρημα μια γι απυρετο

συνιθισμενα τα βουνα απο τα χιονια

ενι γουει

τωρα ειναι καλα μεχρι στιγμης

εγω σχεδον τα ιδια κανονκα παιρνω 14 μερς εντιβιωση με την ιγμοριτιδα αλλα τωρα θα το σταματηω σημερα να δω πως θα παει ειναι ακομα αρκετα βαρυ το ιγμοριο βεβαια

αχ βρε αλεκα και εσεις εκει

μτουλαχιστον εχετε επερκες ιατρικο κεντρο; δε λεω για τα πιο σοβαρα αλλα τα απλα

αντε το φαι πες το κανονιζεις - γαλα εχεις και κανα εβαπορε και κανα διαρκεις παιρνας ιγο καιρο

χαχα ντομ μου αρεσεις

ειχααποκολλησεις και στις 2 αποκολλησειςμου ειδικα το 1ο τριμηνο

σε αυτη φανασου ειχα 3 και στα αγορια 5

εμενα μου εδεινε τα χαπια οχι τα υποθετα

στην πρωτη ημουν παναγιτσα 5 μερες καθισιο ελεγε - 5 καθομουν - οτι ελεγε

σε αυτη χαμπαρι μιλαμε

καννικα εκανα ις δουλειες και πηγαινα δουλεια εκτος της πρωης μερας της αποκολλησης

μην αγχωνεσαι δεν ειναι απολυτως τιποτα ξεκουρασου και ολα σε 2 μερες θαειναι σουπερ

χαχα Νανα εδω γεννας σε λιγο εσυ - η Ελενη δεν θα γεννησει; :D

κοριτσια ετοιμασατε τιποτα;

εγω το μονο που εκανα ειναι να αδιασω τη συρταριερα των αγοριων , να τα βαλω στη ντουλαπα να δω εαν χορανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...