Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

καλημερα...την ξερω την παραδειση..παλια καραβανα..

παιδια δε μου αρεσουν τα μακαροναι μεκιμα..

παλια οποτε πηγαιναμε επισκεψη για φαγητο και εχε μακαρονια..εβγαζα 1-1 το κιμαδακι..χαχαχ..

χαρα θεου εδω..η μαρθα ακομα κοιμαται..να σηκωθει να παμε σουπερ.!!

παιδια περναει ο καιρος με τις εγκυμοσυνες σα.ς.μπραβο!!

μαρκερ..μη μαλωνεις..χρονιαρες μερες..σου φερε τουερρτα;;αληθεια;;μπραβο!!

θα παω να ΑΓΟΡΑσω ρολο...δε ξερω αν ειναι κοτοπ η χοιρινο..

με πατατες..θα κανω κολοκυθο κεφ και κρεπες..

σαλατα κα ιτελος..γλυκα εχουμε τιγκαρει!!

και μενα δε μαρεσε η βασιλοπιτα εμφανισιακα ..αλλα νομιζω θα γινει νοστιμη..θα τη στολισω και σωστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα...

Σωσω αλλα ειναι η ηλικια που πρεπει να περασουν κα αυτη τη φαση γα να ηρεμησουν...

εχω μια φιλη με ενα αγορακι 8 μηνες μεγαλυτερο..παρακολουθω και βλεπω τα σταδια σε εκεινον πρωτα κια μετα ερχονται σε εμας. :lol::lol: ΄

εκεινος μονο αφαγια δεν περναει...τρωει τα παντα...τα παντα και το εννοω....

δεν κατεβηκαμε Αθηνα αλλα πηγαμε μια μονοημερη στη Λαρισα--το ιδιο απεχουν ακριβως απο εδω---

περασαμε πολυ καλα αν και εβρεχε καταρρακτωδως...καφεδες φαγητα και κατι ψωνια....ο μικρος επεσε ξερος κατα τις 10 που γυρισαμε και δεν εχει ξυπνησει ακομα...

εξω ευτυχως εφαγε ενα ολοκληρο μπιφτεκι γεμιστο με τυρι και πατατες..οταν γυρισαμε του ειχε η μαμα μου ετοιμη μια ψαροσουπα με κοκκινοψαρο...εφαγε και απο αυτη..για να δω..πραγματικα εχω ανησυχησει...

ειδικα για πρωινο τιποτα...

Σωσω παρε κοτοπουλο..εχω ενστασεις για το ψησιμο του χοιρινου...

Βαγκ αφου ειμαστε σειρα να μην τη ξερουμε την Παραδειση...

η μαμα μου παντως την προδωσε ..εχει κολλησει με Παρλιαρο..και μετα Μπαρμπαριγου...

εφτιαξε τα Χριστουγεννα ενα μπουρεκι με πρασο εξαιρετικο..

Μαρια μας πιανει αυτες τις μερες και τα παιρνουμε...

δεν πειραζει..θα φατε τις περισσιο κρεας τις επομενες μερες και δε θα εχεις μαγειρεμα...

Βαγκ ο αντρας γεννημενος το 73 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

σημερα εχω παρει κοτα για σουπα...θα τη βαλω χυτρα πρωτα και μετα θα την ψησω και λιγο...

καλη μερα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xuew ajivuhka kai τις εςττειλα!!!

τισ φωτο..βαγκ δεν εχω λογια...για τις γωτο εννοω..

εδω χαρα θεου..ευτηχως..το βραδυ εβρεχε καρεκλες..

θα παμε κεντρο..επιτελους..

θα γινεται χαμος αλλα δε με νοιαζει..

το μεσημερι ερχετα ιτο πεθερι..ελπιζω να κανω σημερα και σαπουνια και βασιλοπιτα..

δε ξερω για τα παιδια σας..αλαλ η μαρθα τρελαινεται για λουτρινα..μιλαμε...τρελα..και οσο τα συιχαινομαι εγω!!

αληθεια..δε τα μπορω..ποτε δε τα μπορουσα βασικα..

ασχετο ηταν αυτο..

βασιλοπιτα θα κανω αυτη απ οτις συνταγες απο σπιτι..

μαζεψτε ψιλα για χαρτακι..

ρε χρυσ οταν λες σε ανυσηχει ο γιο σου για το φαγητο..πες μας σε παρακαλω τι τρωιε 1 μερα..

αληθεια λεω1!!πες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

εμεις θα παμε στο χωριο μονοημερη...

σωσω αν θες την γνωμη μου βγαινει καλυτερο το χοιρινο ρολο... κατεβαζει νοστιμοτερα ζουμια απο το κοτοπουλο...

χρυσουλα δεν πειραζει που δεν τρωει πολυ... εστω κατι τρωει... στο δυτικο κοσμο δεν υπαρχει παιδακι που θα παει απο πεινα...

κ μενα η δικια μου ειναι φασεις και φασεις..

φιλακια και καλημερα σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

δεν ειχα ιντερνετ ,ουτε τηλεφωνο εδω κ 2εβδομαδες...μεγαλη βλαβη στο μισο νησι .....

ουτε στο ιατρειο εχουνε τηλ :shock: ερχιντε στο Δημο κ γραφουνε φαρμακα ,τουσ δινυμε γραφειο κ λαπτοπ κ εχουμε κ τους ντοκτορ με ολα τα μπαρμπαδακια του νησιου αυτες τις μερες που γραφουν

κ ολα αυτα μετα απο κεραυνο που επεσε κ τρανταξε τον κοσμο ολο!!!!!!!!!!!!!

ευχομαι να περνατε καλα τωρα στις γιορτες!!!!!!!!!!!

ειπατε τα καλαντα???εμεις κ αυριο θα πανε!

καλε απο 80ευρω μεροκαματο φερανε :lol::lol::lol::lol::oops:

με τα λεφτακια τους παραγγηλα τα δωρα ...λιγα κ καλα φετος...κ τους πηρα κ ρουχακια απο ενα σετακι στην καθε μια !

63ευρω τα απιχνιδια φετοσ κ για τις δυο!!!!!!!!!!!

πλειμομπιλ κ επιτραπεζιο..μαντεψε ποιος...για την μαρια κ φιγουρες μιννι κ μικη κ πλουτο κ ενα τυμπανο που ηθελε να γραψουμε στο γραμμα για την αγγελικη

ευχομαι να ερθουνε γιατι εχουμε απαγορευτικο .....αντε να δουμε σημερα!

καλα εχουμε κ το αυριο τι στο καλο .......

οι γιορτες σουπερ...η μικρη ειπε το πιοιημα ..κ πολυ χειροκροτημα λεμε!!!!!

ομως δεν ηθελε να κανει τιποτα αλλο ..ηταν κολημενη επανο μου κ εκλεγε...ντρεποταν τον κοσμο...μολισ ομως ακουσε τη μουσικη για τις χιονουλες ...με αφηνει παει στη σκινη ερχετε η σηρα της,λεει το ποιημα κ μετα ερχετε παλι αγκαλια μου :lol:

λεει η δασκαλα το κοριτσι εκανε εμφανηση οχι αστεια!!!!! :lol: :lol

ακομα καφεδακι εχω...χαλαρα σημερα.....

παστιτσιο απο χθες...

δεν εχω κ πολλες ετοιμασιες για αυριο ....ο αντρας θα μαγειρεψη..θα παμε στην κουνιαδα -κολλητη μαζι με αλλους 10...ρεβεγιον παρτυ θα ειναι αυτο!!!!

τα μικρα στην πεθερα....

αυτα κοριτσια μου!!!

πολλα εγραψα......

φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

το μωρο απο χθες δεν πολκουνιεται =πολυ λιγα πραγματα μιλαμε και εχω τρελλη ανυσηχια

ελπιζω να ειναι ολα καλα

εγω εφτιαξα απο το πρωι ψωμακια αλλα θα φτιαξω αλλη μια δοση γιατι βγηκαν μονο 10 και ειμαστε 1 λογικα θα φτασον αλλα δεν χορταινει το ματι

τωρα ψινεται η βασιλοπιτα τσουρεκακι απο τις συνταγες στο σπιτι \εμφανισιακα ειναι τρελλα μιλαμε και μυριζει τελεια -τωρα μου φαινεται μικρη αλλα τι να κανομε θα κοψουμε μικρα κομματια

εφτιαξα και μια μικρη τουρτιτσα με ορεο - απο γευση η γεμιση βγηκε πολυ ωραια

οποτε αυριο σαλατες -κρεατικα- γεμιση -γλυκοξινες πατατες φουρνο μια συνταγη παλι απο το σπιτι που μου αρεσε και κανα δυο σαλτσες για το γουρουνι

η μανα μου σοφλε μακαρονια

η πεθερα κεφτεδακια

νομιζω ειναι καλα

μπραβο σας αλεκα που περασατε ωραια και περνατε -αλη φαση το νησι ρε συ

τωρα για τα υπολοιπα εχεις δικιο το εχουμε πει

εμας φυσικα δεν ειπαν καλαντα

καλα να περασετε ελενη

μια χαρα θα ειναι ολα

ε οχι και δεν τρωει βρε χρυσουλα

θα το ακουσει κανα ξενος θα νομιζει οτι ειναι καχεκτικο - βεβαια τον συγκρινεις με πριν αλλα πιστεψε με εαν δεις τους δικουες μου ακμα πως τρωνε θα καταλαβεις τι παει να πει παιδι που δεν τρωει :lol::lol:

πωπω πηρατε κια τον μικροστη εξοδο με τη βροχη; απαπα εγω δεν μπορω ρε συ -λες και τους ερχεται ολες τις βλακειες να τις κανουν με τα νερα

ρεπει να αγορασουμε γαλοτσακι δε λεει γιατι αλλιως δεν μπορουμε να βγουμε

μπραβο πραγματικα αντε και στα χιονια

αα τους δωσαμε τα δωρα

τους αρεσαν δοξα το θεο αν και σφαχτκαν γιατι κλασικαο ενας ζηλευε του αλλου

μια χαρα ομως χαρηκαν παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειασ και παλι..γειασου αλεκα..τι τραβατε κια σεις στο νησι..τι να πω!!

καλα και η μικρη ειπε καλαντα;;θα τρελαθω..ζηλευω!!

εμεις τα ειπαμε σε οποιον ηρθε σπιτι..

φαγαμε το ρολο κοτοπουλο απ οχθες...σουπερ..ερχεται το πεθερι σε λιγο..

εχω 2 πλυντηριο σιδερο.θα νομιζει οτι τα αφησα επιτηδες..πραγμα δυσκολο..

σιγα μη περιμενω τηπεθερα να σιδερωσω..αλαλ δε πειραζει..

ας σιδερωσει αυτη!!

αφου πραμα αλλο δε κανει..χαχχ..

κατεβηκαμε κεντρο..τρελαθηκε η μαρθα..με αη βασιληδες..παιχνιδια..

αλλα οταν πηγαμε να παρουμε το λεωφ γκαριζε στο δρομο που δεν ηθελε να φυφγουμε..εγω επρεπε να κανω αλτηση..και ετσι πως χοροπηδουσε πρεπει να στραμπουληξ το ποδι..μαμα ποναω και τετοια..αγκαλια μεχρι το σπιτι..

την απασχολησα με κατι αλλο..

την ρβαλα για υπνο..αν συνεχεισει το απογ που θα εχει κρυωσει το ποδι να παραπονιεται θα παμε νοσοκομ...

ελπιζω να μη συμβαιενι τιποτα..εστω για 1 ακτινογραφια..

μαρκερ..

δε χρειαζεται να το ακους καλε καθε μερα..

εμενα περνουσαν μερες που δε το ακουγα..αλλ δε με ενοιαζε..

πιο πολυ φοβο ειχα στο πρωτο..το δευτ...τιποτα..

πασιδια πολυ φαγητο αυτες τιε μερες...

αυρι οκατεβ κεντορ μρ φιλες για καφε..χωρις παιδια σκυλια..

και το βραδυ θα κανω κανελονια με σπανακι και τυρια..

και μανιταρια αλα κρεμ..και σαλατα..νομιζω δε θα κανω κατι αλλο..

αφου ολη μερα θα τρωμε!!

θα τα κρατησετε ξυπνια,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μην ανησυχεις με το μωρο...εγω το πρωι τον ακουγα πολυ...τωρα το απογευμα καθολου...κοιμουνται ρε Μαρια πολυ αυτα τωρα...

του εχω παρει κατι μποτακια timberland και δεν καταλαβαινει χριστο απο νερα και χιονια..ισα ισα μολις βλεπει βροχη κανει τον aλεκο στη μαλακια...ειναι τυπος και υπογραμμος...

εχει γινει καχεκτικος..εχει αδυνατισει παρα πολυ... :(:( εχει κοψει παλι φρουτα λαχανικα και τη βγαζει με 2 πιατα φαγητα τη μερα(μεσημερι-βραδυ) 3 μπουκαλια γαλα 300 μλ την καθε φορα , ενα αβγο και μια πορτοκαλαδα.ειναι φαγητο αυτο????

Αλεκα ζορι το νησι αλλα ειπαμε εχει την ομορφια του και τον χειμωνα...

μπραβο στην Αγγελικουλα...καλα τελικα μονο στο δικο μας παιδικο δεν εγινε καμια ιδιαιτερη γιορτη :cry::cry:

Σωσω καλως να δεχτεις το πεθερι...παντα στο 2ο εισαι πιο χαλαρος...

μη βιαστεις και κανετε τζαμπα την ακτινογραφια...

εμεις παραμονη στην κουνιαδα και ανημερα στη μαμα μου...για ανημερα δε φτιαχνω τιποτα..

για παραμονη ψωμακια απο τις συνταγες απο σπιτι και το γλυκο ψυγειου που σας ειπα ...

τη βασιλοπτα τη θεωρω δεδομενη/..

ναι εμεις θα τον κρατησουμε ξυπνιο..ετσι και αλλιως θα ειμαστε σε αλλων σπιτι αλλα και παλι σε τετοιες περιστασεις δεν ξεκολλαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα χρυσουλα πλακα μοας κανεις;;;;;;;!!!!!!

εμενα δηλ που το πρωι πινουν 300 η Μ 100-200μλ ο Σ, μετα κανενα δημητριακο ή κουλουρακι ή λιγο ψωμι με μαρμελαδα ή μερεντα, το μεσημερι φαγητο, ποτε ολο το πιατο και το απογευμα μονο χαζομαρες, κανενα μπισκοτο, κουλουρι, λιγο κεικ, φρουτο, κανενα κομματι πιτα ή γαλα 50μλ με δημητριακα, οχι ολα μαζι... ενα απ'ολα ή και τιποτα και το βραδυ παλι γαλα τα ιδια με το πρωι τι επρεπε να λεω;;;; αν πινανε θα φανε αλλιως οτι και να τους κανω... δεν!

Μαρκερ οργασμος μαγειρεματος βλεπω!!!! καλα να περασετε!!!

Σωσω ηρθε το πεθερι;;; καλη υποδοχη την εκανες με τα ασιδερωτα... σιγα μην πει τιποτα... για να σε βοηθησει ηρθε. τι κανει το ποδι της ΜΑρθας;;

Αλεκα!!! Χρονια πολλα!!!! μπραβο στα κοριτσια σου!!!! φωτο θα μας στειλεις;;;

δε νομιζω να ειχε απαγορευτικο; ηρθαν τα δωρα σας;;;

εμεις θα τους τα δωσουμε το πρωι της Πρωτοχρονιας λεμε...

εμεις σημερα πηγαμε πρωτη φορα σε παιδικο θεατρο!!!!! στο Βασιλικο Θεατρο Β. Ελλαδος διπλα στο Λευκο Πυργο. ειδαμε τον Πητερ Παν. καλα δεν περιμενα να ειναι τοσο καλα παιδακια!!! ειμασταν με τα ανηψια μου και ην αδερφη μου με την κουμπαρα της. η Μαριανα αγκαλια στην μεγαλη ανηψια και ο ΣΠυρος πανω μου... αν και στην αρχη με το σβησιμο των φωτων... ηταν καπως.. με το που ξεκινησε η παρασταση εκστασιαστηκε! ειδικα με τους πειρατες του καπτεν χουκ... η ΜΑριαννα με την Τινκερμπελ... οταν ηταν να γινει διαλειμμα οι πειρατες εφυγαν απο τους διαδρομους προς τα πισω. ειμασταν και στην ακρη και περασαν απο διπλα μας! ο ΣΠυρος ετρεξε εξω να τους βρει!! πηγε να δει μηπως πηγαν τουαλετα! και ρωτουσε τον κοσμο που περιμενε εκει μηπως ηταν μεσα οι πειρατες!!!

και στο τελος δεν ηθελε να φυγουμε! ηθελε να δει τους πειρατες! ευτυχως εξω στο Θερμαϊκο ηταν αραγμενα κατι εμπορικα κια του ελεγα οτι εκει ειναι οι πειρατες οτι πηγαν για φαϊ και ετσι φυγαμε...

αντε αφου τους αρεσε θα τους ξαναπαμε...

αυριο καλαντα παλι... θα παμε στη μαμα μου και θα τα στειλω με τα ανηψια μου να τα πουν στην οικοδομη και στη διπλανη που μενει η νουνα μου... να δουμε...

καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντίγραφο από φωτο καλη χρονια 2013.JPG[/attachment:qt8n2321]Αντίγραφο από φωτο καλη χρονια 2013.JPG[/attachment:qt8n2321]και επιδη μαλλον δε θα προλαβω ναμπω αυριο να σας ευχηθω......

post-4482-13873939950373_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεα φωτο..θα τρελαθω τα δερφακια..που λενε και καλαντα..θα τρελαθω!!

ξερετε δλδ το αρχιμηνια και τετοια;;εμεις το πρωτο στιχο του τριγωνα καλαντα λεμε,...

ακομα δεν ειπα το πεθερι οτι μας καλεσαν φιλοι να παμε,,αω δω μουτσουτσουνιες δε θα παμε..βεβαια το σπιτι που θα παμε..ειναι λιγο αρρωστοι..

και φαοβαμαι..

βαγκ ωστε ετσι με την παρασταση,ε;;

χρυσουλα..

καλα τρωει..δε λεω οτι σκαει στο φαγητο!!αλλα ικανοποιητικα ακουγονται..

με 2 πιατα φαγητο και γαλα..ειναι καλυμνος..λεω εγω..ποσα κιλα κατεβηκε δλδ;;

ερχεται σε λιγο η φιλη να παμε κεντρο..το μεσημερι σουπερ μαρκετ μαλλον..

βασιλοπιτα..εκανα αυτη απο το συνταγες...

αποτυχια..2 φορες την εκαναα...

μαπα σας λεω..δε φουσκωσε..κατι θα εκανα λαθος..

δε γινεται..

μαλλον θα παω να αγορασω μια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

βαγκ ειναι τελεια τα παιδακια σου...

εγω νομιζω οτι η δικια μου δεν θα κατσει τοση ωρα να δει παρασταση...

λεω οτι απο του χρονου μπορει... ουτε στην τηλεοραση δεν καθεται πανω απο 2 λεπτα γιατι δεν την εχουμε μαθει... της κουμπαρας μου μπορει να ειναι και ολη μερα να παρακολουθουν παιδικα...

εμενα ξερει τα τριγωνα καλαντα, τον μικρο τυμπανιστη, το καλη εσπερα και το αρχι μηνια...

καθε φορα που θα τα πει τα λεει και τα τεσσερα μαζι με ως ανταλαγμα της δινουν γλυκο... :lol::lol::lol:

σημερα θα ερθουν σπιτι μου οι γονεις , ο αδερφος και τα πεθερικα...

θα κανω μια κοτοσουπα και ενα ψητο χοιρινο στο φουρνο...

θα φερουν και οι υπολοιποι απο κατι...

αχ ειμαι πολυ χαρουμενη που δε θα ειμαστε μονοι....

10 ατομα θα ειμαστε....

αν δεν ξαναμπω καλη χρονια σε ολες και στις οικογενειες σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

με το καλο ο καινουριος χρονοςτα λε απο τωρα γιατι δεν θα προλαβω να μπω σημερα πλαι

μιλαμε πολυ μαγειρεμα

δεν πειραζει

ετοιμασα τη γεμιση - 1 τονος εχει βγει ρε γμτ - θα εχουμε να τρωμε

το γουρουνι το μεσημερι θα το βαλω να ψηνεται - μου φαινεται νωρις απο τωρα

καλε πολυ πλυσιμο το γουρουνι και με το ζορι χωραει στη γαστρα μου

εχθες βολταραμε το απογευμα - εξοχικο και καφε

γενικα ειματε πολυ καλα ολοι

μακαρονια με ιμα σημερα εμεις σωσω :lol:

βραζω τα μακαρονια τωρα -κιμα μου εδωσε η πεθερα ετοιμο ευτυχως

και εμεις θα τους κρατησουμε ξυπνιους - θα τους κοιμησω κατα τις 4 λεω για να αντεξουν το βραδυ μετα

εγω ορεξη δεν εχω να πω την μαρη αληθεια - το στομαχ μου δεν ειναι στα καλυτερα

ζυγιστηκα 3 κιλα στο συνολο εχω παρει -καλα μου φαινονται

μπραβο βρε βαγκ

στο θεατρα σινεμα κπ και εμας καθονται παναγιες - ειναι λεφτα ομως ρε γμτ μο- δεν μπορεις να πηγαινεις συνεχεια

φτου φτου ειναι πολυ ομορφα - δεν ξερω μωρε εγω εχω και αδυναμι αστα αγορια και μου φαινεται κουκλος ο αντρας σας και η Μαριαννα δε λεω δεσποινιδα ολοκληρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες ελενη να το γυρισω στο πανω κατω;

το εβαλα μια ωρα στο γκριλ και κατω και το γυρισα το 2ωρο στον αερα και κατω -

το πανω κατω φοβαμαι μηπως δεν το ψησει μεσα

αλλα εαν εκει το ψηνεις εσυ να το γυρισω στο πανω κατω και εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχχα///βρε ζυζητηση το γουρουνοπουλο!!!ααχα

μαρκερ καλο;;;

ρε παιδια ρωτησα τι κρεας θελουνε..

και μου ειπε η πεθερα οτι θελει παντσετα...και ξεχασα να παρω..χαχαχ..εχω κατι λουκανικα φρανκουρτης...

θα τα βρασω και 1 χαρα..εκανα κανελονια με σπανακι..κολοκυθο..

σαλατα λαχανο...

τζιζ κεικ η φιλη..αποτυχια βασιλοπιτα..1 χαρα!!

το πρωι κατεβηκα κεντρο..ηπια καφε!!

μονη..1 χαρα σας λεω!!

ρε παιδια ..αφου εμεις και εμεις θα ειμαστε..λετε να βγαλω τις πυτζαμες..;;;;

βαριεμαι..μετα θα βγουμε..θα παμε αντωνια για χαρτακι..αν ειναι ησαυχα..κοριτσια σε ολες ευχομαι χρονια πολλα και καλα...

νσ εχετε υγεια και τυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Υγεια σε ολη την οικογενεια σας

να ειστε παντα καλα - ευτυχισμενοι ολοι και παντα

εμεις περασαμε τελεια

τα παιδια κατσανε μεχρι τις 1:30 - 2 παρα κοιμηθηκαν και φσικα 7 ξυπνησαν :lol:

το γορουνοπουλο το ατιμο μας εβγαλε την πιστη να ψηθει απο τις 2:30 8:30 το εκλεισα

σε ολες τις σκαλες το εβαλα - στο τελος εκοψα το κεφαλι γιατι ο λαιμος εμενε αψητος και το εβαλα 30 λεπτα στον αερα

κατα τα αλλα απο γευση σουπερ και λιωμα

η γεμιση εμενα δεν μου αρεσε αλλα οκ γουστα ειναι -στους αλλους αρεσε - τα τυρια με χαλασαν

σημερα τιποτα -κανεις δεν μας καλεσε πουθενα οποτε σπιτι απο τα χθεσινα και σε λιγο θα παμε σε ενα παιδοτοπο να παιξουν

σωσω η βασιλοπιτα τσουρεκι παντως σωσω που εφτιαξα απο το σπιτι αυτη με το σχεδιο βγηκε ΤΕΛΕΙΑ και απο γευση και σχεδιο - μιλαμε ουτρ αγοραστη να ηταν

κοριτσια να την κανετε αξιζει πραγματικα

μονο το ζυμωμα ηταν λιγο μανικι αλλα κατα τα αλλα απο γεση καταληκτικη

να ειστε ολοι καλα και παλι ααα

και καλο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και απο μας..

ποια βασιλοπιτα εκανες εσυ;;

αυτη απο το συνταγες απο σπιτι;;

η μαρθα κρατησε ως τισ 12.15 που την βαλαμε.φαγαμε σκασαμε..και συνεχιζουμε..

μετα τα αφησαμε στη πεθερα και πηγαμε ολοι για χαρτακι..

στα λεφτα μας..

3,30 ωρα κοιμηθηκαμε..

υτα παιδια ηταν ησυχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω εκανα αυτο που εεγε χριδτουγεννιατικο τσουρεκι απο το σπιτι

σας λεω τελειο - αγοραστο μιλαμε βγηκε

οποτε μια χαρα περασατε

δεν ατεξε η μικρη ε; δεν πειραζει καλυτερα αφου ειχατε να βγειτε

αντε και του χρονου

γαα στο ωρο εδωσε η πεθερα; ή δεν ξυπνησε μεχρι να γυρισετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κρατησε κανονικα..απλα κκοψαμε βασιλοπιτα και την εβαλα για υπνο..1 χαρα!!

τι να πω ρε μαρκερ;....αυτο που ελεγε 50 γρ μαγια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα η άσωτη!!!Καλή χρονιά σε όλους!!!!!!Περάσαμε τέλεια Αθήνα,ξεκουραστήκαμε ,ο κώλος μας κάθησε σε όλα τα καρουζέλ της Αθήνας!!Δεν σας διάβαζα τόσες μέρες δε ξέρω αν έγινε κάτι συνταρακτικό ελπίζω όλες να περάσατε καλά και ήσυχα με τις οικογένειες σας και ο καινούριος χρόνος να σας βρει με υγεία στα σπιτικά σας και με γερά σποράκια στις αγκαλίτσες σας!

vag τα μωρά σου που είδα τυχαία φώτο είναι κουκλιά!!!!Πάντα έτσι αγαπημένα να είναι!

Φιλιά σε όλες!!!

Ελένη αντέχεις;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/201 ... st_11.html

αυτο εφτιξα εγω εαν ρωτας αυτο http://syntagesapospiti.blogspot.gr/201 ... st_11.html

τωρα στη αλλη τη συνταγη την ειδα - τι να σου πω δεν ξερω τι μπορει να φταιει

καλωσηρθατε μαρντ - αντε και του χρονου πια

υγεια και ευτυχια σε ολους σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...