Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.. κοιταζα στο ιντερνετ για το κοστος των δωματιων στα ιδιωτικα μαιευτήρια και επεσα πανω σε ενα αρθρο που αναφερε για μείωση τιμών στο ιασω..εγω σκοπευα να παω στο ρεα.. ο γιατρος μου ειναι και στο ιασω και στο ρεα αλλα το ρεα ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μας.. εχετε ακουσει κάτι? εχει γεννήσει καμια προσφατα (μετα το πασχα) και να ξερει που ειναι οικονομικότερα?? ευχαριστω για τη βοηθεια σας εκ των προτερων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

εγώ δεν γέννησα Ελλάδα, αλλά αυτό που θα έκανα θα ήταν να πάρω τηλέφωνο ή ν απάω από εκεί και στα 2 και να ρωτήσω για πιο σίγουρα! ;)

με το καλό να γεννήσεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνήσω με την Argi, ένα τηλέφωνο ακόμα και μια επίσκεψη στην ιστιοσελίδα τους θα μπορέσεις να μάθεις. Αλλά επειδή γενικά τα πράγματα αλλάζυον απο ημέρα σε ημέρα κοίτα να τα ξαναδεις όταν θα μπεις στον μήνα σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν ενα μηνα γεννησε η κουμπαρ μου στο ιασω σε τρικλινο απλο φυσολογικος τοκετος και της πηγαν ολα του νοσοκομειου 1150 - εξετασεις φπα νοσηλεια κλπ

καθε λιγο και λιγακι με τον εοππυ ομως αυτα αλλαζουν

τελευταια στιγμη θα το μαθεις

με το καλο να γεννησεις ενα υγιεστατο παιδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες οι τιμες που σου ειπαν ειναι τιμες που ισχυουν οταν πας να γεννησεις με τον Εοππυ,δηλ.με το ταμειο σου,χωρις ταμειο οι τιμες ειναι πολυ παραπανω.

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγω γέννησα στο ρεα πρν 6 μηνες χωρίς τον Εοππυ.

Η τιμή χωρίς τον εοππυ ειναι 1700 για δικλινο...περιλαμβάνει τα πάντα..και λέγοντας τα πάντα εννοώ οτι εξετάσεις κάνουν συνηθως για την γυναίκα και το παιδι και η επισκληρίδιος ( οσες δόσεις και αν σου κανουν)

Ειναι ενα πολυ καλο μαιευτηριο, καθαρό και εγω προσωπικά δεν ειχα κανενα παράπονο..

Με το καλό maryjane

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μην ξεχνατε και τα συν που μπορει να χρειαστουν

πχ πρεπει να υπολογιζετε στην τελικη τιμη σιγουρα ενα 500αρι παραπανω για του νοσοκομειου παντα οχι του γιατρου μεσα

για ενα γιατρο που θα χρειαστει -πχ εμενα χρειαστηκε να ερθεικαρδιολογος να μου κανουν καρδιογραφημα για ειχα υποταση και λυποθημουσα και ολα χρεωμενα επιπλεον ητν

ενς παιδιατρος επιπλεον που ηρθε να δει τον εναν γιατι κατι παρουσιασε και το χρεωσαν επιπλεον γιατι δεν ηταν κανονικη επισκεψη (δλδ εαν παθαινε κατι χτυπα ξυλο θα τους πληρωναμε και απο πανω καταλαβες)

συν η σλλλογη βλαστοκτταρων που τα δωσαμε στη δημοσια τραπεζα αλλα χρεωση και αυτη

συν κατι επιπλεον ακουογραμματα και ακτι αλλα επιπλεον

πολλα λεφτα οπως και να χει

οποτε ρωτηστε και τα συν εαν σκεφτειτε κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ρεα ειναι πολυ καλο αλλα οι τιμες αυτες που λες ειναι με ΕΟΠΠΥ. να ξαναρωτησεις γιατι αυτα τα αλλαζουν συνεχως. Με το καλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Koritsia pira ksana simera tilefwno logw twn allagwn tis proigoumenis ebdomadas kai ontws exoun allaksei oi times... sto rea to oikonomiko 900+fpa to diklino 1300+fpa kai sto iasw to oikonomiko trikliono 1200(sumperilambanetai fpa) gia 3 imeres 1320 gia 4 imeres gia fysiologiko toketo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλάξανε οι τιμές παντού!!Δεν προλάβαμε ...δεν πειράζει ας είμαστε καλά και...όλα θα γίνουν.Εγώ ρώτησα στο Μητέρα,γιατί εκεί θα γεννήσω και για τετράκλινο η τιμή απο 1100 εώς 1200,και για τρίκλινο 1300 εως 1500 για καισαρική.Βέβαια δεν ρώτησα αν είναι κ ο φπα μέσα...όμως οι εξετάσεις του μωρού χρεώνονται συν 250 ευρώ,συν ότι άλλο χρειαστεί,οπότε κοντά στα 2000 υπολογίζω....ωχ..Παναγία μου,ο Θεός βοηθός!!Ας πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο στο Αττικό εκεί που γέννησα και το γίο μου! Δεν θα πληρώσω νοσοκομείο. Ο γιατρός μου στο πρώτο παιδί μου, μου ζήτησε 1800€ και τώρα με την κρίση και μάλλον επειδή είναι και δεύτερη γέννα μου είπε 1300€. Μόνο αυτά θα δώσω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...