Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

Καλημέρα!

Εμένα ο δικος μου μονο για τη τσουληθρα λεει!!! Με το που του λεμε πως τα περασες στο σχολειο φωναζει με ενθουσιασμο! Αγκήθα ναιιιιιιιι! :lol:

Χθες κατι προσπαθούσε να μου πει για τα παιδακια αλλα δε τον καταλάβαινα γμτ. Καλα γενικα εγω κανω μετάφραση σε όλους αν και μιλα καθαρα σχετικα αλλα για το σχολείο δε καταλαβαίνω πολλα γιατι μαθαίνει εκει καινουρια και δεν ειμαι μπροστά για να καταλαβω γιατι μιλάει....

Χρυσουλα Περαστικα! Πακέτο! Δεν εχω χειρότερο απο γαστρεντεριτιδα! Και εισαι και εγκυος! Φώναζε βοήθεια ο θα όλης μωρε; Ψυχούλα μου!!!!!!!

Βαγκ εγω ήμουν ερωτευμένη με ολη τη τάξη! Δεν ήξερα ποιον να πρώτοδιαλέξω! Χαχαχαχαχα

Βαγκ γιατι ετσι ο γείτονας; Καταρχάς τοσο παει το μαλλι. Γυρω στα 300 το μήνα. Αλλα εδω ολοι οι γονεις παίρνουμε το ποσο κανονικα. Και μιας καλής φίλης που παει και αυτη τον μικρο της εκει που παμε εμεις το καλύπτουν κανονικα. Ο αντρας της ειναι στην αεροπορία τεχνικός. Τα συζητάμε οι γονεις στα διαλλειματα και ολοι καθε μήνα παίρνουμε κανονικα το ποσο στο λογαριασμό μας στη τράπεζα. Μπορει να καθυστερήσει καμια φορα σε κάποιους αλλα οχι και 2 χρονια......!

Μα δε ντρέπονται! Αφήνουν τα παιδακια και συγκαιγονται! Σωσω εχεις δείξει ανοχή νομιζω! Και με τα ρούχα για αυτο που ελεγε η ελενη δεν είχα σχολιάσει οτι ειναι απαράδεκτες!

Εχουν να κάνουν με παιδακια και ασκούν λειτούργημα. Δεν ειναι επάγγελμα. Καταλαβαίνω οτι με 700 ε δύσκολα ζεις αλλα υπάρχουν και χειρότερα πρώτον και δεύτερον δε φταίνε σε τίποτα οι ψυχούλες. Αν τους κακοφαινεται να πάνε στον ιδιωτικο τομέα να βγάλουν πιο πολλα με την αξια τους. Πάνε οι καλες εποχές του δημοσίου!!

Τελοσπάντων δουλεια της ειναι να μαθει αυτη στο παιδι πως να σκουπιζεται! Να βγαλεις καλους απο το σκουπισμα, θα της έλεγα ,μη ξαναδώ το παιδι συγκαμενο!

Ποσα παιδακια ειναι;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σιγα να μη πω αυτο..ντρπομαι ρε συ μαρακι...

τι λες;;λεγοντια ετσι αυτα;;δε ξερω..αν το ξαναδω θα το πω...αλλα δε καταλαβα..κανονικα πρεπει να σκουπιζεται μονη της η οχι;;

εγω παντως δεν την εμπιστευομαι να σκουπιζεται...τεσπα!!

ευτηχως οι κεραταδες δε κοψανε απο τις θεραπειες..

βεβαι οι φυσικοθεραπειες στα αμεα..ψιλοχωλαινουν..

εχω φιλη και μου λεει ο κοσμος σταματαει τισ θεραπειες γιατι δεν εχει να πληρωσει..

και μιλαμε για 4πληγικα παιδια και τετοια..

τι να πω!!

εκανα 2 ντουλαπες..συμμαζεμα..σε 2 βδομαδα παλι κωλος θα τα κανω!!χαχα..

και λεω να σιδερωσω..πουτ ...ωρα..πως περνας ετσι;;χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα απο τη φιλαναδα μου

πωπω ποσο μικρα ειναι - μιλαμε γεννηθηκε 3200 και σκεφτομαι τα δικα μου που ηταν ο μικρος 2500 και ο μεγαλος 2900 ποσο μικρα θα ηταν

αλλα νοιωθω πολυ ανετα πραγματικα

Ελα βρε αλεκα τοσο χαρα η μικρη; χαχα. Χρονια πολλα να ειναι παντα ετσι ευτυχισμενη

να κανετε παρτακια πιο συχνα

ευχαριστω πολυ για τις εχες - ε ναι και ειναι λιγο ζωηρα - αν και θα προτειμουσα να ηταν λιγο πιο ανθρωπινα το πραγματα :lol:

Χρυσουλα χιλια περαστικα σας

Αυχενικη λογικα θα μου πει αρχες Νοεμβρη -σημερα εχουμε εξεταση οποτε δεν υπαρχει πριπτωση να μου πει την αλλη εβδ να παω για αυχενικη

και για φυλο δε λεει ποτε - περιμενει τη β επιπεδου εκτο εαν το ξεφυγει του υπερηχολογου και το ξεφουρνησει που αποκλειεται γιατι ειναι παντα μαζι μας και ο γιατρος μου.

Για το σχολειο δεν θα περιγραψουν ολη τη μερα

αλλα αθ πουν τι εφαγαν το πρωι - τι το μεσημερι και ποσο- ποιος τους βαρεσε και ποιος ηταν φιλος τους σημερα - κανα τραγουδι καινουριο ή παιχνιδι

πχ εχθες ειπε ο Στελιος οτι φαι δεν εφαγε - η καθαριστρια ελεγε οτι λεει ψεματα και το εφαγε ολο και οταν το ρωτησα μου ειπε οτι της ζητουσε να φαει και αλλη φετα και δεν του εδινε του ελεγε οχι δεν θα φας αλλο. του ειπα να την πει τσιγκουνα την επομενη φορα :lol:

σωσω το ξερις οτι ακουω τετοια και με πιανει τρελλα μιλαμε με τις κλωσες.

και εμας μονα τους σκοπιζονται μαλλον γιατι ο πωπος τους ειναι πολλες φορες τιγκα στο σπυρι και τους βαζω και εγω αλοιφη.

αλλα τωραπια σχεδον παντα τους πλενω οταν γυριζουν και εχει βελτιωθει η κατασταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σμφωνησω με τη Μαρια και εγω ετσι θα της ελεγα και ας τσακωνομασταν το ξερεις

απο την ηλικια των 3ων μπαινου στην διαδικασια να μαθαινουν να κατουρανε και να χεζον μονα τους στη λεκανη να κατεβαζουν ανεβαζουν βρακια παντελονια κλπ και να σκουπιζονται. Εμενα μου ειπαν οτι ειναι δικη τους ευθυνη να τα μαθουν στα παιδια.

εγω ακομα τους πλενω - δε θελω να σκουπιζονται με το χαρτι υγειας. ισως το αρχισω οταν γεννηθει το μωρο και δεν θα προλαβαινω και να τα πλενω.

βεβαια εμας τα ειχαν μαθει αυτα ηδη απο περσι στον αλλο παιδικο

σας λεω για τρομερη διαφορα απο παιδικο σε παιδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

αλεκα να την χαιρεσαι????

ποτε ειναι κλειστοι οι παιδικοι??????

καλα θα τρελαθω τελειως... γιατι καθε μερα εχω ραντεβου στην δουλεια με συμβουλους.. τι θα την κανω παλι??????????

εγω την εχω μαθει να σκουπιζεται μονη της..

στο σπιτι την σκουπιζω εγω και στον παιδικο μονη της...

επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μου αυτο τουλαχιστον την εχω μαθει να το κανει...

τελικα ο καθε παιδικος οτι γουσταρει κανει...

στον δικο μας για παραδειγμα η δασκαλα τα ταιζει αυτα που κανουν 10 ωρες για να τελειωνει γρηγορα... σε αλλους δεν το κανουν...

σε ενα αλλο αμα κανουν κακα τους πλενουν τον ποπο...

στον δικο μας δεν το κανουν σκουπιζονται μονα τους...

βεβαια κοριτσια καλυτερα το εχω...

το παιδι αρχιζει και προσεχει την υγιεινη του μονο του και δεν εχει αναγκη κανενα..

μαρακι βγαλε μου μια διατροφη για ζαχαρο εγκυμοσυνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε παιδιά...

να μάθει ένα παιδί να φροντίζει μόνο του την υγιεινή του...

αλλά η δασκάλα δεν πρέπει να ξέρει ποιο παιδί το γνωρίζει και ποιο όχι;

δηλαδή, στα ιδιωτικά γιατί έχουν τον χρόνο να το κάνουν και στα δημόσια όχι;

στο δικό μας είναι μία δασκάλα και μία βοηθός για 23 παιδάκια.

και τους ταΐζουν και τους καθαρίζουν και τους αλλάζουν και μάθημα κάνουν...

μην τρελαθούμε.

απλά βαριούνται...

δε θα με ενοχλήσει αν έρθει με λερωμένα ρούχα ή καμιά γρατζουνιά...

αλλά όχι και να πάθει καμιά μόλυνση επειδή η άλλη βαριέται να το σκουπίσει.

και δεν πρέπει να πηγαίνουν να βλέπουν πόσο καθαρές είναι οι τουαλέτες;

μπορεί ένα αγοράκι να κατουρήσει πάνω στη λεκάνη.

το άλλο παιδάκι θα πάει να κατουρήσει στα λερωμένα;

ή μήπως πρέπει να καθαρίζουν μόνα τους τη λεκάνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα εχεις απολυτο δικιο.. αλλα ο δημοσιος ειναι δημοσιος.... εχουν δεν τα ματια μου... :twisted:

τουλαχιστον στον δικο μας μπαινει η καθαριστρια και καθαριζει τις τουαλετες 4 φορες την μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα της στειλω μην της ζζζ....ελενη!!

που εισαι εσυ καλε;;;

πηγα σημερα να την παρω και μου λεει..

μαμα ...φυγε και ελα σελιγο εεγω θελω να κατσω να παιξω!!

και εκατσα στο παιδικο 1 τεταρτο λιγο πιο περα...

και μιλουσα με δασκαλα!!

λεγαμε διαφορα!!

σκουπιζοντια μονα τους λεει..

και οταν πηγα η μαρθα ηταν τουλετα..και λλει η δασκαλα..για δειξε στη μαμα πως σκουπιζεσαι;;και σκουπιστηκε κανονικα..τι να πω!!

σαν μεγαλος ανθρωπος εννοω!!

τεσπα!!

εγω στα κακα εννοειται οτι την πλενω..

και μολις γυρναει απο το σχολειο..κανω ντους!!

τσακισα μαακρονιακ ια κουβερτουρα

αχαχα!1

περαστικα χρυσουλα!!!

πως ειστε;;

ελενη αληθεια πως πας με το ζαχαρο;;

βλεπω τηλεοραση...ελεος!!

παντως η μαρθα δε χορταινει παιχνιδι..τι να πω!!

και σοτ σπιτι και σοτ σχολειο..ελα να παιξουμε και ελα να παιξουμε!!απισυτετη!!

που να την ειχα μπουντρομουμιασμενη ρε παιδια...

ακουει παιδια στο μπαλκονι και φωναζει..κοριτσια...ελατε να παιξουμε..

καθε απογ εξω ειμαστε..μαρκερ γιατι δε θελεις να δεις καλε στην αυχενικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα να παρω την κορη μου απο τον παιδικο...

ηταν μεσα στα αιματα...

την δαγκωσε ενα παιδακι..πρεπει να την παω να την δουνε στο νοσοκομειο η δεν θα μολυνθει??????

κ για πειτε μου τωρα εγω τι να κανω και τι να πω...

η δασκαλα οταν πηγα να την παρω μου ζητησε συγνωμη κι αν θελω να μου πει τη μαμα του παιδιου να μιλησουμε..

τι να πω με την ξενη γυναικα???? να την πιασω δηλαδη απο τα μαλλια????? τι φταιει αυτη????

παιδια δεν ξερω πως να αντιδρασω ειλικρινα...

αυτα στον ιδιωτικο δεν τα ειχαμε..

ειλικρινα εχω στεναχωρηθει πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο χερι..

ναι ρε πηγα και ηταν τρομοκρατημενη..

χθες την πηρα με νυχιες και σημερα με αιματα... τι να πω...

ναι τι φταιει τωρα η αλλη γυναικα δεν ξερω...

θα παμε αγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

καλε τι χαλι ειναι αυτο σημερα που εχω

εμμετοι - χαλια χαλια - πονοκεφαλος

πηγαμε γιατρο - καλα το μικρο ειναι απεχτο μιλαμε - καλε λες και του ειχαμε βαλει νεφτι στον κωλο :lol::lol::lol:

κουνιοταν ολη την ωρα χερια ποδια πανικος

αυχενικη 1/11 μου εκλεισε εμενα

σωσω δεν καταλαβα τι δεν θελω να δω στην αυχενικη :D ; ο γιατρος εγραψα δεν θελει αν λενε το φυλο του παιδιου απο τοσο νωρις

θελει αν ειναι 100% οταν θα το πει

παιδικοι γκρρρρρρρρ.

εχετε δικιο σε οτι λετε

Ελενη δεν νομιζω οτ θα μολυνθει ρε συ

παρε τον παιδιατρο να σου πει

αν και ενα μπεταντιν και μια φουσικορτ νομιζω ειναι αρκετη

και τι να πεις με τη μανα; δε καταλαβα; γιατι το παιδι σου δαγκωνει ; ηλιθιες να προσεχετε καλυτερα τα παιδια - βλαμενες αμεσως να ριξουν το φτεξιμο αλλου -πλεον ειναι και δικη τους δουλεια η διαπαιδαγωγηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ξεχασα

μετα πηγαμε παιδιατρο

μιλαμε εγινε χαμος κυριου

πωπω εκαναν σαν λισασμενα - δεμονισμενα μην πω

εκλαιγαν πετουσαν πραγματα φωναζαν

και ηταν τιγκα στον κοσμο

οσο ηταν ο κωστας εκει εκαναν ακομα χειροτερα

πωπω φωανζει και αυτος πιο πολυ απο τα [αιδια ελεος

οταν εφγε για δουλεια -αργουσε ο γιατρος πολυ ηρεμησαν λιγο

στο γιατρο μεσα πανικος ο Στελιος κυριως

μια χαρα ηταν καναμε και της γριπης και παλι τον 6ο τωρα

πιο νωρις δλδ γιτι θα ερθει να δει και το μωρο εκτος απροοπτου εαν δεν βρεθουμε νωριτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Μαρ!!!! Την ημερα των γενεθλίων μου έχετε αυχενικη!!!! Τι καλααααααααα!

Το μωρο σπιντα ε; Πόσους παλμους ειχε;;;;; Για το φυλο ρωτάω! Χαχχα

Δε νομιζω και γω να παθει τίποτα... Εκτός αν ειναι λυσσασμενο...! :lol: βλακ χουμορ!

Και τι να πεις.... Αστα να πάνε!

Και μιας φίλης ο μικρος προχθες με το μάγουλο γεμάτο νύχτες και όλο αίματα ηταν! Και ειναι ένας ησυχουλης ο καλος μου! Τρελάθηκε η μανα του μολις τον παρέλαβε ετσι! Αλλα κι αυτη τα ιδια!

Μονο που ειπε στις κυραδες εκει να λένε στις μανάδες να κόβουν τα νυχια στα μικρα!

Μα πραγματικα ηταν πολυ βαθιές οι νυχιες!

Και γω δε ξερω τι θα εκανα....... Ίσως μια μικρη επιπληξη να τα προσέχουν πιο πολυ; Δε ξερω!

Καλα χθες έκλαιγα απο τα γέλια!

Παίρνω τον μικρο και παμε Σπιτι. Περνάμε πρώτα απο τον μπαμπα μας και εκει που καθόταν δίπλα του βλεπω τα μπρατσακια του φουσκωμένα. Τον κοιτάζω καλύτερα.... Μια λεω τι ειναι αυτο; Κανω μια και τι να δω! Ηταν γεμάτος τουβλακια! Και στα δυο μπατζακια! Ρε του λεω εσυ τα έβαλες; Άντε βγάλε ακρη τωρα! :lol:

Σημερα τον είχα με το βρακακι και το φακελάκι. Βγάζω τα ρούχα απο το πλυντήριο και μεσα ειχε μείνει το χαρτακι η χρώμο παγίδα. Μετα απο ωρα βλεπω φουσκωνε λιγο μπροστα στο πουλάκι αλλα μιλαγα στο τηλ και δεν έδωσα σημασία. Μετα απο λιγο έρχεται και βλεπω ννααααααα κατι καμπάνες! Καλα λεω τι στο καλο;

Κοιτάζω και τι να δω; Ειχε βάλει τη χρωμοπαγιδα μεσα! Μιλαμε έκλαιγα απο τα γέλια!

Ρε του λεω δεν εχεις ανάγκη τα συμπληρώματα! Χαχαχαχαχαχαχχαχχαχχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι νύχτες νυχιές!!!

Ωχ Μαρ γιατι ετσι; Θα μου πεις στον γιατρο και χαρούμενα γίνεται; Αληθεια εσυ θα κανεις εμβολιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

πλακα εχεις ρε μαρ - ακου Λυσασμενο :lol::lol::lol::lol:

αν το παμε με παλμους χεσε μεσα - θα απογοητευτω 167 ειχε σημερις και δεν καθοταν αν το μετρησουμε με την καμια πολ κουνιμα σας λεω -λετε γι αυτο να εχω εμμετους σημερα; να επαθα ναυτια :lol:

αλλα εχει μαι μυτογκα ρε παιδια ιδια η δικη μου αληθεια. απο κατω που το πηρε σε καποια φαησ δεν ειδα τιποτα να κρεμεται και εκατσε μπολικη ωρα

θα τον πρηξω στην αυχενικη να μου πει

μακαρι να ειναι κοριτσακι ετουτο μωρε.

ετσι ο Διονυσης ε :lol::lol::lol::lol:

το θεμα ειναι οτι τα κανει και μουλοχτα ε;

πλακα εχουν πραγματικα

συγνωμη πειτε μου υπαρχει μεχρι στιγμης πιο ωραια ηλικια;

οχι εγω αντιγρηπικο δεν κανει και κανενα εμβολιο δλδ ουτε να κρυωσω μου ειπε ο παιδιτρος

και μετα εχουμε να κανουμε τ εμβολιο για την ανεμοβλογια εαν θυμαμαι καλα και θα τους κανει αφου γεννησω γιατι δεν κανει μου ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερη ηλικια; Ναι τα 40! Χαχαχαχα

Θέλω να ρωτησω και γω Για τον Διονύση αν πρεπει να κανει.

Η σοφη που ειναι; Η Καλυψω; Και η Τζουλ δε μπαίνει πια ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η σοφη μπαινει που και που

η τζουλ εχει χασει τους κωδικους μου ειπε

η καλψω δεν ξερω γιατι δεν μπαινει

τι να σου για το εμβολιο της γριπης -εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι πλεον η νεα ιατρικη λεει οτι θεωρειτε βασικο εμβολιο και πρεπει να γινεται - αυτη ειναι και η γνωμη του - ειναι καλος γιατρος και τον εμπιστευομαι. οποτε εμεις το καναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απ μας..πηγαμε βολτα..αλαλ παιδια φγυρναψ σπιτι και νιωθω..λες και με ειχαν στα χωραφια..πηγαινω να πλεξω και δεν εχω κουραγιο σας λεω..αληθεια..

ωοπωπωπω!!

εμεις καλα..

η μαρθα πολυ καλο παιδι σχετικα αυτες τις μερες..αντε να ερθει και ο λευτ σπιτι λιγο να την εχει..

εφαγα τοστ!!

ηπια κια γαλα..

νομιζα δεν ηθελες εσυ να μαθεις το φυλο μαρκερ μεχρι την β επιπεδου.

αυριο μοσχαρι..ειπα να κανω..μετα ποκ ατι μηνες..χαχα..

εβαλε συμπρηρωμα στο τορτορι του ο μικρος;;το ειπα και ποντιακα..χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τορτορι το λένε ποντιακά; Χαχαχαχα πλακα εχει!

Μπράβο στο Μαρθακι που ειναι καλο παιδι και δε κουράζει και τη Μαμα!

Άντε να έρθει και ο Λευτέρης να ξεκουραστεις λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γμτ εχει κολλησει ιωση ο μικρος. Κλαψουριζει στον ύπνο του και εχει μπουκωμα! Του βαλα όρο πριν κοιμηθει... Άντε να δουμε πως θα ξημερωσουμε!

Κ....φερέ θα μας παει φέτος μου φαινεται με τις ιωσεις! Οτι αναρρωσε πριν 1 βδομαδα. Παλι με μυξες ηταν.

Που θα παει θα ρθει το καλοκαιράκι! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε θελω ουτε ν'ακουω για ιωσεις!!!! γιατι να πρεπει να ταλαιπωρουνται τα παιδακια;;;;;

και εσυ ρε Χρυσουλα γαστρεντεριτιδα;;;; κουραγιο και ποτε να μη σας ξαναπετυχει.

εμεις καναμε το αντιγριπικο με τον αντρα μου πριν λιγες μερες. τα παιδια οχι.

να σας ρωτησω κατι;;;;

στη δουλεια οσες ειχαν κανει στα μωρα το εμβιλιο γαστρ.δασ οταν ηταν πολυ μικρα οταν περναει η δραση του μετα πο κανενα χρονο, κολανε συνεχεια! τυχαιο;;;;

εσεις εχετε ακουσει;

Αλεκα να χαιρεσαι τα κοριτσια σου!!!!

τι καλα να μεγαλωσουμε λιγο ακομα και να ερθουμε για διακοπες στο νησι σας..... να εχουμε και κανενα ευρω φυσικα....

κοριτσια στον παιδικο και τα δικα μου μαθανε να σκουπιζονται αλλα η γκριν πις θα μας βαλει προστιμο για το χαρτι που ξοδευουν!!!!! μονο στα τσισα φυσικα. στο σπιτι εγω τους σκουπιζω, αλλα οταν δεν περιμενω μεσα και δε με φωναξουν το κανουν μονα τους.

εχει τυχει να βρω τον κωλο το Σπυρου με κακα, και λερωμενο βρακακι, αλλα αυτος απο το σφιξιμο νακανει ολα τα τσισα ριχνει και κανενα μπαλακι οποτε εχει στο ασχετο. δεν τις αδικω. αμα εχει και αφρους η λεκανη και δεν το δω... και δεν το πει... μπορει να την πατησω και εγω.

σημερα ετρεεχα!!! μολις τους πηγα σχολειο, πηγα λιντλ, γαλαξια, σπιτι για απλωμα κουβερλι, τζαμπο, ζαχαροπλαστειο, κουρτινες στο πλυντηριο, σκουπισμα, σφουγκαρισμα ολο το σπιτι, εφαγα 3 αυγα με σαλατα στο τσακα τσακι και πηγα να τα παρω....κουραση.... και στο καπακι... και περιοδος..... ελεος!!!

ευτυχως κοιμηθηκαν απο 14:45-17:45!!!! με το ζορι τα ξυπνησα! μετα πηγαμε στη μαμμα μου να τη φερουμε εδω.... και μολις μπηκαμε στην Εγνατια οδο (εθνικη οδοσ) μας επιασε μια μπορα!!!!! στο σημειο εκει δεν εχει φωτισμο. να ριχνει κουβαδες! να εχω και μια φρωμονταλικα μπροστα να ριχενι παραπανω νερα! αναψα οτι φωτα ειχα,αλαρμ, τα παντα! να εχω ορατοτητα 2 μετρα! και τη ΜΑριαννα να ουρλιαζει! δε βλεπω τιποτα!!!!!!

τελικα καταφερα να προσπερασω τη νταλικα και εφτασα στο Δερβενι που εχει φως... και να εχω να μιλαω στα μωρα να τα ηρεμω που ειχαν τρομοκρατηθει! εχω ξαναοδηγησει με τοση βροχη αλλα οχι με πισσα σκοταδι και οχι με τρομαγμενα μωρα πισω..... χαμος!!!!!

α! τουρτες παραγγειλα 3 2κιλες. μια με στρουμφ και για τους 2 για το σπιτι, 1 με μπομπ μαστορα για Σπυρο και πριγκιπισσες-σωματοφυλακες για ΜΑριαννα για σχολειο. 9Ε το κιλο και 4Ε η καθε ζαχαροπαστα-ζωγραφια. συνολο 66Ε. καλα νομιζω....

για δωρακια πηρα κερια 1,5Ε για δασκαλες και για παιδια μολυβια με σβιστρες με σχεδια και θα δεσω αμαξακια για αγορια και κοκκαλακια για κοριτσια. τα αγοριστηκα θα βγουν 0,5Ε για τα κοριτσια 0,7 αλλα θα μου περισεψουν κοκκαλακια και λαστιχακια. να δω ποτε θα τα κανω..... τωρα θελω να παω για μπανιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μιλαμε τρελαθηκα! αγορασα 3 λιγοτερα μολυβια αγοριων!!!!! πως μπερδευτηκα ετσι;;;;;; και πως θα ξαναπαω στο τζαμπο;;; οχι ρε γμτ..... σιτ! σιτ! σιτ!

και εχω να παρω δωρα και για τα γειτονακια που θα κανουν παρτυ γεννεθλιων το Σαββατο! και εχω να ψωνισω και διαφορα για το δικο μας.... και δεν ειναι ο Χρηστος εδω...... :(

να δω τι θα προλαβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Βαγκ, δε σε φοβάμαι εσένα... όλα θα τα καταφέρεις!!!

καλά ε... γέλασα πολύ με τον Διονυσάκι που έχει ανησυχίες από τώρα... χαχαχα!!!

ο δικός μου πάλι... είναι να τον πετά από το παράθυρο!!!

χαχαχα!!!

πολλή γκρίνια ρε κορίτσια... δεν παλεύεται... και θέλει και αγκαλιές.

Ελένη έπρεπε να της πεις ότι αυτή οφείλει να μιλήσει στη μαμά του παιδιού και όχι εσύ.

κι επίσης είναι υπεύθυνη για τη σψματική ακεραιότητα των μωρών.

σήμερα έχω την ομιλία...

έχω πολύ άγχος ρε κορίτσια...

και μιλάω πρώτη... θα φάω όλη την κρυάδα.

και μετά θα με κάνουν ερωτήσεις...

δεν αγχώνομαι για τις ερωτήσεις γιατί κατέχω το Σχέδιο πολύ καλά.

για τον λόγο αγχώνομαι... αν τρέμει η φωνή;

αν στεγνώσει το στόμα;

αν χάσω τις σειρές;

ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...