Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιατι λεει μου φανηκανε οτι εχουν σκονη... δεν ξερω τι με επιασε... γενικα δεν ειμαι υστερικη με την καθαριοτητα.. με πιανει μια φορα το μηνα... αλλα αμα με πιασει τελειωσε... :lol::lol:

σε 5 μερες θα μπω στον εκτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας!!

λοιπον..μπαινω αγιου στυλιανου!!

τσινισε λιγο..που θα ειμαι 38 και 4 μερες αλλα οκ!!

26 του μηνος εκτος απροοποτυ μπαινω..

το αμνιακο καλα..θα μπορουσε να ειναι καλυετερα..

θελει να με βλεπει καθε βδομαδα..φακ!!

της ειπα και για την αλλη γιατρο που αναλαμβανει απο καισαρικη φυσιολογικο και μου ειπε εγω στο λεω..αν θελεις να πας,πηγαινε..

δε θα παω παιδια..τελος!!

εγω απλα τηςε το ειπα...ετσι..

την εχω θαρρος ρε γαμωτο..με εχεσε που εβαλα οτριβιν..κανει συσπασεις και μειωνει αμνιακο!!

πρεπει λεει να με δει και καρδιολογος!

εδω καλοκαιρι..την εστειλα με κοντομανικο στο σχολειο..μαρκερ πηγα και πηρα το δεμα σου..δε προλαβα να το ανοιξω..προκαταβολικα ευχαριστω!!

ζζζζζζ περαστικα σας ρε!!

πως παει η δουλεια;;

εσυ πιστευεις ελενη οτι η ειρηνουλα θα τα στρωσει;;χαχαχ!!εγω παντως τα βλεπω και χτικιαζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε Σώκω μου με έναν πόνο και με το καλό το μωράκι. Εχω γνωστή που ενώ γέννησε πρώτα με καισαρική το δεύτερο το γεννησε φυσιολογικά αλλά είχε και πολυ ιδανικές συνθήκες.!!!!!! Είναι να σου τύχει κι όλας

Ευχαριστώ για τα περαστικά κι ελπίζω να αναρώσουμε σύντομα :)

Αχ τι αγωνία μέχρι να μάθουμε τι θα κάνεις....αγοράκι ή κοριτσάκι....βέβαια πρώτα απο όλα να ειναι γερό και όλα τα άλλα δεύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε δεν θα τα στρωσει με τιποτα..

απλα ως ενθυμιο.... καποια που εχω εγω ειναι 70 χρονων.. τα εκανε για παραδειγμα η μανα της γιαγιας μου.. οταν θα τα δωσω στην ρινουλα θα ειναι 100 χρονων κομματια... οποτε φανταζεσαι οτι η συναισθηματικη αξια θα ειναι μεγαλη...

για παραδειγμα οταν εκανα εγω το κρεβατι μου στο γαμο εστρωσα σε ενα δωματιο μια κουρβετα προικα της γιαγιας μου απο την γιαγια της.. 110 χρονων... ητανε πολυ ωραιο συναισθημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε!!!! Ποσα γραψατε!!!!!!!

Ζζζζ που εισαι ματια μου; Χαχαχα

Περαστικα μωρε! Πακέτο μεγάλο.

Βαγκ κρατά γερά! Ετσι σε θέλω! Χαχαχαχαχα

Αλλα εντάξει μη το παρακανεις :lol:

Παραείναι με τις ιωσεις ομως.... Εγω σκέψου που ειμαι λιγο μικροβιοφοβικη και ετσι δε κανω. Και μου ξεκίνησε όλο αυτο τοτε με την εγκυμοσυνη και τη γρίπη που φοβόμουν.

Αλλα τωρα με τον παιδικο στα τέτοια μου. Το ´χω παρει πολυ χαλαρά. Μα πολυ ομως.

Εντάξει ολα Καλα. Θα επανελθετε στα φυσιολογικα. Αλλα είπαμε να πάτε για κανενα κρασακι. Το έχετε ανάγκη.

Εμεις αν δε μπεκρουλιαζαμε που και που θα το ειχαμε κλείσει το μαγαζι! :lol:

Λοιπον φτανει με τα σχόλια.

Εκανα χοριακη! Και πηρα και αποτελέσματα!!! Επαρχία εδω κοπελιες! Τσακ μπαμ!

Σημερα 28η μερα του κύκλου και εχω χοριακη 345!!!! Πολυ καλη! Ενα δεν ειναι; Δε νομιζω να ειναι δυο!

Πάντως ειναι πολυ καλη. Την Πέμπτη η επόμενη.

Ειμαι πολυ χαρούμενη!

Και ο Διονυσάκης μου αυτες τις μερες παλι λεει καινούριες φρασουλες,λεξουλες! Βουρκωσα τωρα! Αι στο καλο! Ορμονες! :D

Σωσω μου με το καλο! Αχ και να είμασταν ολες κοντα τι παρτυ θα κάναμε στο μαιευτήριο!!!!! Χαχαχα

Άντε θα λυθεί και το μυστηριο του φύλου! :D

Εγω που ειμαι υστερικη με τη καθαριότητα τα βλεπω ολα τωρα και γουστάρω φασινα. Αλλα βράχος! Δε κανω τίποτα :lol:

Αφου διάβαζα για τα πλυσιματα Ελένη και φτιαχνομουν! Χαχαχαχα

Γενικα με τον άντρα της βαγκ θα κάναμε καλη παρέα. Χαχα

Περα απο τη πλακα. Δε κανω παρα μονο τα βασικά. Μια φορα την εβδομάδα πιο εντατικά. Θα δω και για γυναικα.

Παω να ετοιμαστω για να παρω τον μικρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου... δε θέλω να σε αγχώσω...

αλλά... μόλις μπήκα σε ένα σάιτ για να δω τιμές χοριακών γιατί μου φάνηκαν πολλές οι μονάδες...

έβγαζε 50- 100 μονάδες για την 28η βδομάδα...

βρε λες;

εκεί που κάναμε πλάκα... να είναι δίδυμα τελικά;

μπράβο τον Διονυσάκο!!!

άντε... και λέκτορας στο πανεπιστήμιο!!!

πωπω Σωσώ... έφθασαν οι μέρες...

άντε, με το καλό!!!

μόλις γεννήσεις, στέλνεις μήνυμα σε κάποια από μας και λες τα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ειναι δυνατον 1 σωσω να μην εχει ιντερνετ ...μολιςβγει απο τη γεννα;;;

εννοειτα;ι..θα μιλησω με ελην σκ η θα μπω η ιδια να σας το γραψω!!!χαχα!!

μαρακι 1 χαρα!!

λεει καινουργια πραγματα,ε;;

οι δασκαλες ξερουν το ιστορικο κανονικα;;

βρε λετε να ειναι δισυμα;;

εγω λεω οτι ειναι 1 κοριτσαρος!!

μαερκε τα ναοιξα..ολα τελεια..σε ευχαριστω..χρωσταω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ο κωσ ασχολειται με τα παιδια

εγω εδω βλεπω σταρ

μπραβο Μαρακι

ωραιοτατη η χοριακη - αντε ολα καλα να πανε

βρε φαγωμαρα που εχομε για τα διδυμα σε αυτη την ομάδα; :lol::lol::lol::lol:

απο τη μια θα γινεις τριτεκνη με την 2η :D

Μπραβο στον Διονυση - αυτα ειναι πολ ωραια νεα.

Σωσω το ξρω δεν ηταν πολυ μεγαλα κομματια

ελπιζω να κανεις δουλιτσα

μην εχαριστεις χωρο μας επιαναν

ελα ρε το οτριβιν προκαλει συσπασεις; και δεν περιεχει κορτιζονες κλπ

ειδες τι μαθανεις - ευτυχως εμενα με 10 φορες ορο την ημερα και μποικο φυσιμα περασε

καλα μην περιγραψω

οσο για τη γεννα κοντοζυγωνει αυτο ηταν - εγω μαλλον δεν θα της το ελεγα αλλα αφου της εεις θαρρος και τα συζητατε καλα εκανες

σου παιρνει επισκεψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκιιιιιιιιιιιιι αχ αν έχει κάπου να αφήσει τα παιδιά είναι καλά να πηγαίνει το ζευγάρι καμιά βολτιτσα.......εμείς δεν έχουμε τέτοια πολυτέλεια!!!!!! :(:(:(:( και φυσικά αυτό φέρνει που και που γκρίνια γιατί κουραζόμαστε πολύ με τα παιδιά ιδίως όταν βρισκόμαστε όλη η οικογένεια μαζί.

Χαμός λέμε!!!!!

Αντε με το καλό κι εσύ και να πάνε όλα κατ¨ευχήν :) Μπράβο στο Διονυσάκο για τις λεξούλες...............

Εμένα σήμερα έχει κάτι πρησμένους αδένες τεράστιους!!!!!!! αχ τι θα κάνω ..... πάω να ψάξω για την συγκεκριμένη ίωση να δω τι θα κάνω........Ντοκ μόνη μου κι εγώ μου φαίνεται .......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε μου παιρνει επισκεψη.!!!

ευτηχως..μου πηρε στην προηουμενη...800 ευρω...ασχετα με τις επισκεψεις..λογω συναδερικοτητας και συμπαθειςα φανταζομαι!!

ναναι καλα!!δε το συζητω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου μου έστειλε την απόδειξη ο σύζηγος. Βρε προκαταβολή σου είπα όχι εξόφληση!!!!!!!!!!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Θα επικοινωνήσω μόλις είναι να τα στείλω.

Σώκω 800 σου είχε πάρει για την γέννα χωρίς επισκέψεις;;;;;;;; αααα μια χαρά .........μη σου πω έτσι κάνω και τρίτο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα (ούτε έτσι δεν κάνω τρίτο.....με τίποτα όμως!!!!!!!!!!!!!!!) χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα μπραβο μπραβο μπραβο της

μιλαμε τινα πω - μονο και μονο για αυτο δεν πας σε αλλον - εαν ειναι και καλη γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

800?????

Θα ρθω να γεννησω στο Ηράκλειο! Χαχαχα

Ο δικος μου ειναι ακριβός. Οι εδω γιατροι γενικα ρε παιδι μου ειναι ακριβοι. Αυτος ειναι και μαθητουδι του νικολαιδη και βαράει στο κεφάλι.

2500 χιλιαρικα ακομη και αν προκύψει καισαρικη. Και σε ιδιωτική ξεγενναει ετσι; Αλλα τόσα η ιδιωτική.

Και οι επισκέψεις απο 60-70 εκει παει το μαλλι.

Και αυχενικη 200 και έξτρα η παππ-α

Και αλλα τόση β επιπέδου.

Νανα βάση του μικροβιολογικου ειναι μια καλη τιμη μεγαλουτσικη ελαφρώς μεν αλλα οχι τοσο για διδυμα.

Σε αλλα σαιτ βγαινει μεγάλη σε αλλα που κοίταξα πολυ να πολυ καλη.

Βεβαια η ωορρηξια μου έγινε λιγο νωρίς αυτο το μήνα και ίσως να παιζει κι αυτο ρόλο.

Θα δουμε. Αλλα δε νομιζω. Δε μου είπανε και κατι εκει. Δε θα μου λέγανε;

Δίδυμο μάνες πείτε και σεις.

Ζζζζζνα μπαίνεις ρε τρελη! Μη μας ξεχνάς ετσι.

Ειναι χαρακτηριστικό της λοιμωδους μονοπυρηνωσης οι πρησμενοι αδενες. Βασικά η αντιβίωση απαγορεύεται. Παλι Καλα που δεν εκανε παρενέργειες στο παιδι πχεξανθηματα. Εχει εικονα αμυγδαλιτιδας αλλα δεν οφείλεται σε στρεπτοκοκκο αλλα σε ερπητοιο.

Θελει παρακολούθηση συχνή κυριως ο σπληνας του παιδιού και για κανα μήνα να μη ασχολείται μεεντονη δραστηριότητα.

Γενικα τα παιδια ειναι πολυ ανθεκτικό σε κατι τέτοια. Οι ενήλικες ομως κλαφτα Χαράλαμπε.πρόσεχε μη κόλλησεις. Κολλαει με το σάλιο γίαυτο και τον λενε ο ιός του φιλιο αν έχετε ακουστα.

post-11264-1387393980403_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζζζ μια χαρα τα λεει το Μαρακι - ετσι ειναι

ο γιατρος και εμενα επισκεψη 50ε τη φορα και η γεννα γυρω στα 2000ε

ελπιζω να μας πει λιγοτερα τωρα γιατι θα τα παρει λιγα λιγα ετσι οπως πληρωνεται ο κωσ πλεον

Τωρα για τη χοριακη

θα φανει στην επομενη με τη ρυθμο πολ/ται

οντως ειναι ελαφρως τσιμπιμενη - αλλα εξαρταται το εργαστηριο

εγω πρωτη χοριακη στα αγορια ειχα 360 οπως το μετρησα την 28 ή 29η μερα και την εδινε αυξημεη

αλλα τωρα για τις 4 εβδ δινει εως 500 το ιδιο εργαστηριο

η κουμπαρα μου ειχε 630 :o πρωτη- μια μερα πριν αδιαθετησει και ειχε 1 - το θυμαμαι σαν τωρα - τριδυμα εχεις της ειπα :lol:

τωρα τι να σου πω να σου πουν και τα κοριτσια ποσο ειχαν να συγκρινεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πλακα μας κανετε με τις τιμες,ε;;τι λετε ρε παιδια;;;

εμενα περνει κανονικα 1200 καισαρικη και 300 ευρω ολες τις επισκεψεις στο 9 μηνο!!

αυτο!!

μαρακι τι λες;;περνι τοσα πολλα;;

μαρκερ....αληθεια λετε;;απαπα!!

τελικα αυριο ποιοι εχουν περγια;

σημερα κατσαμε σπιτι..ποσο μου κακοφαινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι να σου πω ψεματα καλε συ

στα μικρα μου πηρε 2200 και τα 200 ηταν της μαιας

και τοσο θα μου επαιρνε και να ηταν 1 μου ειπε

ειχαμε παει μην μετρησω ποσες φορες τοτε καθε 2 βδμ σιγουρα - απο μλκ μου πιο πολυ

τωρα δεν εχει τετοια

σιγουρα θα παμε 6 φορες οποτε ειναι 300 και βαλε οι επισκεψεις

2000 ο γιατρος 1200 στην καλυτερη πλεον το νοσοκ

400 οι αυχ κλπ

οποτε βαλε :lol::lol::lol:

εμεις πηγαμε παιδικη χαρα

και μου εβγαλε την πιστη ο Στελιος

οτι μλκ υπηρχε αυτη εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axaxa μαρκερ...εμεις ζουμε οικογενειακες στιγμες..βλεπουμε ποντικομικρουλι

!!!

εμενα η κλινικη παει κοντα 2500 χιλ...

για 3κλινο..

εσυ που α γεννησεις μαρρκερ;;

σε νοσοκομειο;;

πληρωνεις πλεον στο νοσοκομειο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιναι απο τα λιγα παιδικα που δεν τα βλεπω εχαριστα

κοιμηθηκαμε εμεις ευτχως γρηγορα

στο ιασω γεννησα

τωρα εχουν πεσει οι τιμες σωσω για ρωτα

εγω ειχα κλεισει 6κλινο και τοτε ηταν 2500ε

γμσ ηταν οι τιμες πηγα σε 3κλινο βεβαια τις 3,5 απο τς 5 μερες οποτε δεν μου φανηκε ιδιαιτερα

τωρα για το 3κλινο κομπλε μαζι με εξετασεις παιδιου και κατι λοιπες μλκιες παει στα 1200

καμια σχεση δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ στα βαλαμε ολα για να κανεις καλη δουλεια!!!!!!! :lol::lol:

γεωργια πολλα λες για τρικλινο... γυρω στα 850 ειναι το τρικλινο νομιζωω..

2500 ειναι με καισαρικη το μονοκλινο το λουξ απο οτι θυμαμαι απο το τιμοκαταλογο...

κ μεις σπιτι... φτιαχνω ντουλαπες.....

μαρια εχω την μερα που κανονικα θα μου ερχοταν στα διδυμα ειχα 932..

στην ειρηνη 2 μερες ηθελα ακομα να αδιαθετησω και ειχα 680..

αλλα τις ειχα κανει σε διαφορετικο εργαστηριο..

ηρθαν οι πανες της γιωργιας... να στις φερω στο μαιευτηριο η να στις φερω πιο νωρις να της πλυνεις να της εχεις ετοιμες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!μαρεσει που ενημερωνεις πανελλαδικα και δημοσια τις κινησεις σου..χαχαχ!!!

οποτε θελεις καλε!!

φερτες οποτε βρεθουμε..να μου εξηγησεις κια 2 πραγματασ!!χαχα!!

λες να λεω πολλα;;

850 δεν ειναι σε καμια περιπτωση..εχω τον τιμοκαταλογο!~εγω σε μονοκλινο στη μμαρθα πληρωσα κοντα...2800....νομιζ..χωρις τη γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ ηθελε και μονοκλινο ο κωλος σου καλη μου :lol::lol::lol:

καλα εδω το μονοκλινο μην σας πω τιμες - α παθαιτε το πρωτο εγκεφαλικο

σωσω δοκιμασε τες και εσυ

εχουμε μια θετικη αποψη για τις πανες

αν πολλαπλασιαστειτε λεω α δοκιμασω μπας και παρω και εγω

μου φαινεται πραματικα ομως ταλαιπωρια -χωρις να το ξερω ετσι

Γιωργια αυτο το ειχα δοκιμασει να το φτιαξω δωρακι για το παρτυ

απετυχε παταγοδως δεν μου αρεσε καθολυο το αποτελεσμα

ασε που οι φορμες απο το ιεα ηαν μαπα και εσπαγν - δεν μπορουσες να τις βγαλεις

αλλα και ετσι σπασμενες δεν ζωγραφιζαν καλα

τι να πω κατι λαθος θα εκανα μαλλον

αλλα ποσο λαθος μπορεις να κανεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια για την προαγωγή σου και εις ανώτερα!  Πάντα χρειάζεται ένα διάλειμμα…έτσι για να ηρεμεί και λίγο το μυαλό και η ψυχή!  Να περάσεις ένα όμορφο καλοκαίρι!!! @Katiana1987καλές βουτιές!!! @ΛΕΥΚΗ φούσκωμα είναι. Προσπάθησε να κανεις μικρά και ελαφριά γεύματα και να ενυδατώνεσαι συνεχώς. 
    • @Christi.D. ταυτόχρονα στείλαμε! 😀Όπως βλέπεις έχω αρκετές δουλίτσες 😀
    • @Katiana1987 @maroo8 @μαμά12345 Γεια σας κοριτσάρες μου!! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Θα τις έχω στο νου μου όταν με πιάνει το άγχος μου! 🤗 Κούνια πήρα κι εγώ αυτή που κατεβαίνει το κάγκελο για να τη βάλουμε δίπλα απτό κρεβάτι μας..πήρα όμως την 1,20 διάσταση γτ δεν είναι πολύ μεγάλο το δωμάτιο μας και οριακά χωράει αυτή και η συρταριέρα.. σιγά σιγά θα τα στήσουμε ..βάψαμε κι εμείς το υπνοδωμάτιο και το σαλόνι και τώρα θα έχουμε να ετοιμάσουμε γενικά το σπίτι..θέλω να κάνω ξεκαθάρισματα να πετάξω παλιά πράγματα, ρούχα που δεν φοράμε να δώσουμε κτλ.. έχει πνιγεί το σπίτι από πράγματα 😀
    • @Katiana1987 άντε τέλεια ξεκινάς τις βουτιές λοιπόν και μάλιστα με άδεια δύο γιατρών! Τέλεια!! @nanouko θα στο έλεγε κι ο γιατρός αν ήταν τελική η θέση! Δεν ξέρω και τι ετοιμασίες σού έχουν μείνει για να απασχοληθείς με αυτές να μην το σκέφτεσαι!!  Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το κρεβατάκι!! 😊😊 Χαίρομαι πολύ που επιτέλους ξεκίνησα πιο εντατικά ψώνια -ετοιμασιες!! @μαμά12345 πήρατε γύρω στα δύο έτη μετά την κούνια κανονικό κρεβάτι; Ήθελε και προστατευτικό στο πλάι για να μην πέσει στον ύπνο πχ; 
    • Εντάξει είναι ζόρικη η αποξεση αλλά τουλάχιστον έμεινα αμεσως  εγκυος όποτε με βοήθησε πολυ να προχωρήσω Να πας σε ενδοκρινολόγο σίγουρα τότε γιατί και εμένα ο γυναικολογος δεν το είχε καθόλου με τις ορμόνες έχω και Πολυκυστηκες  Εγω δεν έχω κάνει υπέρηχο για να βρω ωορρηξία μόνο τεστ έκανα ωορρηξιας με βοήθησαν παρά πολύ ειδικά τώρα με ένα παιδάκι στο σπίτι οι επαφες δεν ήταν και πολύ εύκολες όποτε ηθελα να πάω στοχευμένα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...