Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

καλημερα...

εκανα κι γω το κεικ χθες.... αλλα που βγηκε λιγο στεγνο.... μηπως εκανα κατι λαθος????

κατα τα αλλα πολυ ωραια γευση....

γεωργια τι ωρα να ρθουμε σημερα??????

εχω αρχισει και ποναω απο κατω....

μαρακι εγω νομιζω οτι θα κανεις κοριτσακι αυτη την φορα.... δεν ξερω πως που εχει κατσει ετσι... αλλα επιφυλαζομαι γιατι μπορει και συ σε 2 μηνες να δεις τσουτσουνι.... :lol::lol:

βαγκ οταν τα ετοιμαζεις για το σχολειο τα ντυνεις ταυτοχρονα η πρωτα ξυπνας το ενα το ετοιμαζεις και μετα ξυπνας το αλλο???????

ειμαι σιγουρη ειναι η τουρτα της γεωργια θα τα σπαει παλι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera και απο μας...ειπα κα ισκεφτηκα αν μην την παω σημερα σχολειο..αλλα δε παιζει!!

τι κανετε κοριτσια;;αληθεια λες νανα οτι ξεκινησαν αγγλικα;;

ετσι παει εκει το συστημα;;

πινω και καφε και κανω δουλειες...οσες μπορω..οχι τρελα πραγματα!!σιγα!!

πολλες πολλες ετοιμασιες δεν εχω γιατι ..ειπαμε..ολα ειναι μοιρασμενα..

αν και μου φαινονται λιγα αλλαοκ!!

δε θα ερθουν για να χορτασουν..χαχαχα!!

εδω παλι αλεκα ο καιρος...με κοντομανικο την πηγα σχολειο!!

τα λολυ κεικ ωραια..

οχι πολυ μπελας!

θα σας δειξω φωτο..παιδια ο αντρας μου δε πιζεται!!απο το πρωι προσμαπθει να κανει κομματακι κομματακι την πιπη..

τι να πω!χαρα στο κουραγιο του..

σε 2 μερες φευγουνε..κλαψ!!η θουλη και τα παιδια..

να βαλω και κανενα μορουδιακο πλυντηριο...

ελενη 6- 6,30 ειπαμε!!

η τουρτα...δεν θα ειναι δικια μου φετος..του λευτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ περιμένουμε φωτό...

τα αγγλικά είναι υποχρεωτικά από την πρώτη δημοτικού.

όμως, έχει πολλά φροντιστήρια που κάνουν και σε πολύ μικρά παιδάκια.

τα ιδιωτικά σχολεία ανταγωνίζονται πιο θα έχει τις πιο πολλές δραστηριότητες...

το δικό μας έχει πολλές.

μη φανταστείτε ότι κάνουν μάθημα.

τραγουδάκια και παιχνίδια...

αλλά, θα πω στην κουνιάδα μου να τον μιλάει αγγλικά για να τα μάθει καλά.

τα δίδυμα μιλάνε πολύ καλά αγγλικά και είναι 5,5 χρονών.

αλέκα να σε παρακαλέσω την επόμενη φορά που θα θέλουμε κι άλλα παιδάκια... να ανοίξεις εσύ το θέμα και όχι η Ντομ η γρουσούζα!!!

χαχαχα!!!

πού είσαι μαρή Ντομ;

τα καλύτερα χάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

περαστικα βαγκ σε ολη την οικογενεια

μακαρι να μην χρειστειτε αντιβιωση αν και πρωτη χρονια στον παιδικο λιγο δυσκοο το κοβω -αλλα ποτε δεν ξερεις

Μπραβο σωσωκα χρυσοχερα και σε σενα και στον συζηξ

σημερα θα περασετε σουπερ στο παρτακι

καλες ετοιμασιες

Αλεκα δεν καταλαβα εχετε κρυο;

Με το καλο και την τριτη να ξεκινησεις δουλεια

αντε να βαψεις και μαλλι να ξανανιωσεις

βρε κοριτσια αντεγιες στην εγκυμοσυνη κανουμε; οταν πληρωθω λεω μπας και παω κουρεμα ανταυγιες - καλυτερα να το αποφυγω ε;

Ελενη μου αρεσουν οι αποριες σου

Μακαρι να εισαι τοσο τυχερη 1ον να ξυπνανε οποτε θες εσυ - να κοιμουνται δλδ και 2ον οταν ξυπναει ο ενας να μην ξυπναει ο αλλος - εκτος εαν τους εχεις σε ξεχωριστα δωματεια που παω πασο

Εμας εχουν αρχισει ενα τροπαρι αυτη τη βδμ - εχω ξεπατωθει μιλαμε

ξυπνανε κανα 3αρι φορες το βραδυ και δεν μπορω να ξανακοιμηθω εγω μετα και ειμαι πτωμα ολη μερα -πονοκεφαλο και χαλιααααααα και παντα σηκωνεται ο κωστας και παει αλλα θελον εμενα και ερχονται στο κρεββατι μας και γινεται χαμος

ελπιζω να τους περασει γιατι δεν αντεχω σημερα δν αντεχα ουτε να σηκωθω να τους ντυσω ο κωστας τα εκανε ολα.

καλε πειτε και σε μενα την συνταγη - μυστικο ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα νανα τον τσουτσονοσπορο εριξε η ατιμη η ντομ :lol::lol:

και εμας εδω απο 1η τα αρχιζουν πλεον

αλλα πολυ απλα πραγματακια

αλλιως δεν μπορον να παρακολοθησουν δυστηχως

δεν ξερω εμενα μου φαινεται υπερβολη πραγματικα τωρα καλα καλα δεν ξερουν 1η δημοτικου να μιλανε σωστα ελληνικα και τα βαζουμε να μαθουν και αγλικα αλλα τι να κανεις ρε γμτ μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την ειρηνη απο οταν εκλεισε τα δυο την ξυπναω εγω για να παει σχολειο..

σπανια θα ξυπνησει πριν απο μενα.. κι αν ξυπνησει δεν μιλαει, περιμενει να ξυπνησω εγω για να μου πει "μαμα ξυπνησα, μπορω να ερθω στο σαλονι;;;" αυτο το κανει γιατι πριν κανα χρονο σηκωνοτανε στις 6 η ωρα το πρωι και φωναζε "μαμα καλημελα, καλημελα" ε και τι μαλωσα και δεν το ξανακανε...

επισης εχει να ξυπνησει βραδυ απο ενους χρονων.. με εξαιρεση βεβαια οταν ειναι αρρωστη...

ε λεω και γω οτι μπορει να με λυπηθει ο θεος και να μοιαζουν τα διδυμα στην ειρηνη στον υπνο.... :mrgreen:

πριν τα παιδια μαθουν την γραμματικη της μητρικης τους γλωσσας απαγορευεται και αρχισουν να κανουν κι δευτερη γιατι μετα μπερδευουν τις γραμματικες των δυο γλωσσων με αποτελεσμα να πηγαινουν πισω στην μητρικη... αυτο τουλαχιστον μας λεγανε εμας στη σχολη...

η μαρκερ εννοει την συνταγη με το κεεικ... μας την εδωσε η μαρια προχθες... πηγενε 3-4 σελιδες πισω και θα την σεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σωσω την σνταγη για το κεικ

ε το εχασα - οκ θα το ψαξω καλα δεν το φτιαχνω σημερα αλλα να την εχω και αυτη

Μακαρι Ελενη στο ευχομαι να ειναι ετσι βολικα και τα 2

εμεις οπως βλεπεις ακομα ξυπναμε

σημερα θα τους κοιμισω μεσημερι

δεν ξερω δεν ειμαι καλα αυτες τις μερες καθολου

ποναει και το ιγμοριο ΠΑΡΑ πολυ μιλαμε

πρεπει να το τραυματισα με το πολυ φυσιμα και ψιλοτρεχει αιμα αλλα ποναει -πρεπει α παω γιατρο αλλα δεν παιζει τωρα - την αλλη βδμ πια

εσυ να ετοιμασες ολα σωσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα πρώτα χρόνια δεν του μαθαίνουν τη γραμματική των αγγλικών.

απλά λένε τραγουδάκια και μαθαίνουν λεξούλες.

της κουνιάδας πηγαίνουν σε αγγλόφωνο σχολείο.

σίγουρα θα δυσκολευτούν του χρόνου που θα πάνε σε δημόσιο ελληνικό... αλλά είναι επιλογή της.

το αγοράκι είναι τόσο καλός ακαδημαικά που δε έχει πρόβλημα... η μικρή ίσως να δυσκολευτεί περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε..εγω θα κανω ρολακια ζαμπον κασερι,σκορδοψωμα,γλυκο κεικ ποπ κορν(εκπληξη),λολυκεικ..και κουρου..και κεφετεδακια..τα υπολοιπα,οχι πολλα θα τα φερουν οι αλλοι!!

ρε παιδια για πειτε για σομπα υγραεριου..ξερετε;;ασφαλεια,τιμες..το σκεφτομαστε!!βεβαια τωρα με το νεογγενητο δε ξερω..παντως εγω δεν την φοαβαμαι..ουτε ο λευτ..

τελειο το κεικ..το ξανα λεω!μαρακι να το βαλω και στο μπλογκ μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γεωργια θα εχεις ομως σταθερη θερμοκρασια σε ολο το σπιτι... ξερεις οταν δεν εχεις σταθερη θερμοκρασια ειναι αιτια για κρυολογηματα... λογικα θα την εχεις στο σαλονι.. στις κρεβατοκαμαρες τι θα κανετε για να ειναι ιδια θερμοκρασια????

ο βαγ φετος λεει να μην βαλουμε πετρελαιο και να ανοιγουμε το αιρκοντισιον... εμενα μου φαινεται λαθος να εχω αιρκοντισιον και νεογεννητα στο σπιτι... δεν θα ξερενεται παρα πολυ η ατμοσφαιρα????

παρεπιπτοντως το ρευμα μας ηρθε 370 το τριμηνο του καλοκαιριου που τα ειχαμε συνεχεια ανοιχτα...

post-9830-13873939802957_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα ναι το ιδιο κανουν και εδω

λεξουλες και τραγουδακια -οκ δεν ειναι τραγικο

γιατι και εγω ειχα παει απο την 1η δημοτικου - ειχαμε τα παντα τοτε φανταστειτε - δεν εχω παραπονο ο πατερας μου μας τα παρηχε ολα

Στο σπιτι εχουμε φυσικο εμεις και μας ερχεται τουλαχιστον εμας τσαμπα

πρωτα ειχαμε αιρ και μια χαρα την βγαλαμε και με αυτα - το μονο κακο ηταν οτι κατι γινοταν με την υγρασια του χωρου και στο δικο μας το δωματειο εβγαλε μουχλα το ταβανι

σομπα υγραεριου ειχαμε στο πατρικο μας δεν ειχε την τελεια καλυψη γιατι επρεπ να την μετακινουμε διαρκως

εκτος εαν παρετε 2-3 σομπες

αλλα στην αρχη οταν την αναψεις μυριζε αρκετα -τωρα οι νεες δεν ξερω μηπως ειναι πιο εξεληγμενες

ενας γνωστος θα βαλει κατι θερμοσωματα με υπερυθρες ειπε στον κωσ εαν το λεω και καλα

το εψαξε λεει και ειανι πολυ οικονομικα και καλη αποδοση

θελει ψαξιμο ομως

καλα εκανες και τα μοιρασες σωσω και παλι μπολικα μου ακουγονται οσα κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα δεν σας ειπα

εχθες βαλαμε κληρωση το ονομα του μπεμπη οικογενεικως

ειχαμε 4 ονοματα: Αλέξιος -Ιασονας -Κώσταντινος και Αγγελος

Εγω και τα παιδια τραβίξαμε Κώστας και ο Κωσ τράβιξε το Άγγελος

ακομα δεν εχουμε αποφασίσει βέβαια

εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ η ιασονα θα το εβγαζα η αγγελο...

κωνσταντινος και αλεξης πολυφορεμενο...

τραγουδακια ναι ρε παιδια... σχηματισμο προτασεων μετα τα 8...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ψηφίζω "Άγγελος".

κι εγώ τώρα που θα πάω Ελλάδα, θα πάρω στον μπαμπά μου κάτι σε θερμοπομπό.

δεν τον συμφέρει το πετρέλαιο.

πέρισυ είχαν κεντρική θέρμανση στην πολυκατοικία και βάζανε 25 ευρώ κάθε 20 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΡΜΟΠΟμπος;;;τι ειναι αυτο;;;

κα ιθυμασαι ποσο ειχε η φιαλη υγραεριου;;

το εχει ψαξει κανεις;;

αρ κοντισιον ελενη...εγω δε το ανεχομαι..ουτε το καλοκαιρι ιουτε το χειμωνα!δε το μπορω!!και για νεογεννητα..δε νομιζω..

και μεις τζακι εχουμε και νομιζω λενε δε κανει για νεογεννητο..ασε που ..τι να κλασει το τζακι;;

αγγελος και γω λεω!!

post-6812-13873939803218_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://quickneasy.gr/shop/?p=156 - τέτοια θα βάλει ο γνωστος μας που σου λεω με τις υπερυθρες

η μπουκαλα εξαρταται τι μεγεθος ειναι

και υπολογιζεις με τις τιμες του βενζιναδικου - εκει τις γεμιζεις - αγοραζεις την μεταλικη μια φορα και μετα καθε φορα βαζεις

τωρα ποσο εχον δεν ξερω καθαλο -δεν θυμαμαι δλδ πανε χρονια απο τοτε

Και εμενα μου αρεσει το Αγγελος αλλα και το Αλεξης - οχι απο Αλεξανδρος απο Αλέξιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι κάτι πάνελς που τα καρφώνεις στον τύχο και τα βάζεις στην πρίζα.

τα είχα δει στη Δράμα όταν είχα έρθει πέρισυ, είχαν έκθεση.

ήταν πολύ οικονομικά και στην αγορά και στην κατανάλωση ρεύματος.

μία άλλη εταιρεία στη Δράμα είχε κάτι πανελς από μάρμαρο που κάνανε την ίδια δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

ποσα γραψατε????τιποτα δεν εχω διαβασει η γαϊδουρα...

ειχα την κοπελα για τις δουλειες ..δεν υπηραχαν και πολλα οποτε τελειωσε σχετικα νωρις..

της εδωσα και τρεις σακουλες σκουπιδιων μεγαλες γεματες ρουχα δικα μου για την κορη της...απορησα και εγω γιατι τα κρατουσα..

δουλευω στις 2 :(:(

θα σας διαβασω το βραδυ και το πρωι θα σχολιασω τα παντα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ χαθηκες Χρυσουλα

θα τα πομε το βραδακι

ναι Νανα αυατα λεει και ο γνωστος μας

τι να πω μακαρι να κανουν δουλεια

Εγω συνεχιζω το παραλληρημα :lol::lol:

ο καθενας με τον πονο του

εαν τον πουμε Ιασονα θα εχει γιορτη και γεννεθλια μαζι

εαν τον πουμε αγγελο θα εχει ιδια μερα γιορτη με τον γιο της κουμπαρας μας Γαβριηλ οποτε δεν θα βρισκομαστε

Τα Αλεξης και το Κωστας ειναι αδιαφορες οι γιορτες

ασχετο και ειχα κανονισει και την βαφτιση και το θεμα βαφτισης για μπεμπα :((

τωρα ψαχνομαι παλι :lol:

παντως διατηρω ελπιδες ρεγμτ μου μα ειναι τοσο διαφορετικη η εγκυμοσυνη αυτη κμια σχεση με τα αγορια που ηταν και 2

αλλα ηταν μεγαλη η τσουτσου ρε γμτ μου μεχρι και εγω το ειδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ σουσουραδες!

Να ´μαι και γω...

Ευχαριστω και παλι για τις ευχές!

Καλα το ιντερνετ μου εχει σπάσει τα νεύρα! Όλο πέφτει το Δίκτυο!

Βαγκ επειδη λιγο πολυ το περιμέναμε ήθελα καπως να τον κανω να αιφνιδιαστει χαχαχα

Τα κατάφερα μπορω να πω.

Μαρ η ελπίδα πεθαίνει τελευταια! Χαχαχαχα

Γενικα πάντως το φυλο δε πολυ παιζει ρόλο όσον αφορα στη διαφορετικότητα της εγκυμοσυνης. Ψιλό πράγματα. Κάποιες ορμονες σίγουρα παίζουν ρόλο.

Αληθεια εσυ Σωσω εχεις διαφορετικη εγκυμοσυνη απο αυτη στη μαρθουλα;

Καλέ ναι βαλτο το κεηκ. Γραψε οτι ειναι και για παιδακια με αλλεργία στα γαλακτοκομικα.

Ελένη μηπως βγήκε το μίγμα πολυ ρευστό και βγήκε το κεηκ ετσι; Καμια φορα αν τα αυγα ειναι μεγάλα πχ και ριξεις όλο το ποτηρι με το πορτοκαλι βγαινει πιο νερουλο. Οπότε κρατάς κανα 2 δαχτυλακια χυμό.

Το κόβεις με το μάτι.

Απο αλεύρι ποιο πΗρες; Γιατι η φαριναπ εχει διάφορα με τη φαρινα γιωτης.

Αν βάλετε απλό αλεύρι βγαινει πιο αφρατο. Αν βάλετε ολικής δεν ειναι τοσο.

Ξέχασα να το γραψω χθες και γω βάζω μαυρη ζαχαρη.

Ειναι πολυ υγιεινό οντως.

Το ιασονας μ´αρεσει Μαρ!

Εμεις αν με το καλο βγει αγοράκι Γιώργος. Αν ειναι κοριτσάκι Αλεξάνδρα. Ειναι των γονιών μου.

Ρε τρελη ποτε έφτασες στη βάπτιση εσυ; Χαχαχαχαχα πλακα εχεις!

Εγω μεχρι τον τοκετο εχω φτάσει. Χαχαχαχα για μετα βλέπουμε.

Αυτο που ξερω ειναι οτι η βάπτιση θα ειναι με πολυ λιγο κοσμο. Λιγότερο και απο τον μικρο. Παιζει να ειμαστε πολυ στενά. Οχι λογω οικονομικού αλλα γιατι ετσι μου χει έρθει. Μπορει να την κανουμε για κανενα νησι αλλο μεταξυ μας. Ξερω γω. Κατι τέτοιο. Και γιατι οχι και το οικονομικό......

Η να το κάναμε Καρδίτσα τα χριστουγεννα. Δε ξερω....

Καλα ακομη δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτισαμε χαχαχα!

Μαρ με παρασερνεις κοπελια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα και γω θελω να δωσω ρούχα. Τόσος κόσμος εχει ανάγκη...... Και γω τα ´χω και κάθονται. Κυριως ειναι ρούχα που δε μου πολυ κάνουν πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου βγηκε πιο πηχτο θα ελεγα απο οτι περιμενα...

παντως ηταν νοστιμο...

στη δουλεια το ξεσκισαν....

σημερα φαγαμε ψαροσουπα.... το ψαρι σε αυτη την εγκυμοσυνη με αρρωσταινει...λετε να μην τους αρεσει το ψαρι????χα χα χα :lol:

εκανα εμετο και ηρεμησα λιγο...

εγω παντως σε αυτη την εγκυμοσυνη ειμαι το ιδιο με τις αναγουλες με την ρινουλα αλλα εχω βγαλει σπυρια...

ενω στην ειρηνη δεν ειχα...

αφου βαζω κρεμα για την ακμη σαν να ειμαι 15χρονο...

ανυπομονω να παω στην γεωργια να μασαμπουκωσω!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala κανςετε και δινετε ρουχα...

και γω μαζεψα παλι 2 τσαντες και τις πηγα στο καπη..και απο κει παει ο κοσμος και τα περνει!!

οτι θελει..τα διαχειριζονται καλα ατομα παντως!

τεσπα!!

σε λιγο ερχεται κοσμος..δε ξερω τι να βαλω στη μαρθα απο ρουχα!!

ελεγα να της βαλω 1 κιμονο..αλλα δεν εχω παπουτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...