Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

λοιπον...μαλλον παρεξηγηθηκα...δεν εννοω οποιοςεπιβιωσει..μεχρι να βγει αιμα..οτι οποιος επιβιωσει για το παιχνιδι..οποιος επειβιωασει για τη δικδικηση καποιου πραγματος..

και μη ξεχνας οτι η μαρθα δεν χτυπαει ποτε..οποτε της κανουν πραγματα....απλα λεει οτι δεν ειναι σωστο!!

μαλλον εγω δε το διατυπωνω καλα!!αλλα δε μπορει να σηκωνει χερι η μαρθα και να της λεω συνερχεια..ημ το κανεις..μη το κανει..μη το κανεις.ς.ελα ρε μαρθα..δεν ειναι σωστο..

μετα παο κει και περα θα το κανει επιτηδες μονο και μονο για τη σημασια..

τα εξηγω καλα η οχι;;

τεσπα!!

χρονια πολλα χρυσουλα1!!

35,3111μονο;χαχαχαχ!!και τι θα κανεις σημερα;;τι εχει το προγραμμα;;

πηγα γιατρο..

ειναι πολυ κατω το παιδι..και να προσεχω λεει..μα πολυ κατω..

νσα ξκουραζομαι λεει..

ο λευτ τα πηρε λιγο που δε καθομαι στο κωλο και μου λειει ετοιμασε βαλιτσες..

χαχα..

πανω απο 38 βδομαδες δε με βαζει..

με τιποτα!!αμνιακο καλο!!

ντομ!!περαστικα σας ρε!!γιατ δε κοιμασαι ρε συ ντομ;;

τι κανουν την νυχτα;;

εγω κανω γεμιστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελ ρε σωσω

δε λες που δεν εχεις ακομα συσπασεις

καλα σου λεει ο αντρας σου -κατσε κατω ενας μηνας εμεινε

πηρα ενα σιμεκο δεν παει αλλο αν και θα το βγαλω σε λιγο και αυτο

λεω και εγω τον πονο μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πειραζει που δε τρομαξα;;και ξερετε γιατι δε τρομαξα;;γιατι αυτη ειναι φοβιτσω!!!

τοσο επικυνδυνο ειναι;;;ξερετε κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι περισσοτερες φτανουν να γεννοβολανε στις 40 βδομαδες φυσιολογικα και το παιδι ακομα δεν εχει κατεβει και τις βαζουν να περπατανε - να κανουν διαδρομο - ελαφρο βαδιν :lol::lol::lol:

εαν εσενα εχει κατεβει απο τωρα

το μονο που μενει ειναι να γεννησεις

να φανταστω φοβαται για προωρο; τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλά ρε Σωσώ, είναι καλό να προσέξεις λίγο για να μη γεννηθεί το μωρό πριν τις 36 βδομάδες τουλάχιστον.

δεν ξέρω αν θυμάσαι...

για ένα ολόκληρο μήνα είχα πλήρη εξάληψη τραχήλου και διαστολή που είχε φτάσει και τα 5 εκατοστά!!!

κάθε μέρα ήμουν στην κλινική για καρδιοτοκογράφο γιατί ήμουν ετοιμόγεννη για έναν ολόκληρο μήνα!!!

αυτό που με κράτησε και δεν γέννησα πρόωρα ήταν το γεγογνός ότι το μωρό ήταν ψηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!!!!

Σωσω λιγο να τρομαξεις. Λιγο ομως. Γιατι στη φωτο εκτός απο το οτι θα ειναι γιος και δε το ξερω σίγουρα αυτο που ειδα ειναι οτι η κοιλια ειναι χαμηλά και αυτο το ξερω σίγουρα. Ήθελα να στο πω αλλα λεω ασε! Αλλα αφου στο ειπε και η γιατρος. Κανε λόγο υπομονή κανα μηνακι ειναι!

Ετσι ηταν και η δικη μου.

Με τη νανα παρέα μετραγαμε αντίστροφα! Θυμάσαι ρε νανα;

Και γω είχα ξεπατωθει στη βόλτα και στα μπάνια! Την επόμενη της Παναγίας ένιωθα πολυ χαμηλά το μωρο. Κλεινω ραντεβού και μου λεει ο γιατρος μπαααα ιδέα σου. Ναι Καλα τουλεω. Και οντως ο τραχηλος απο 4 ειχε παει 2. Στρώσε κωλο μου λεει κακομοίρα μου. Και εστρωσα γιατι εγω ειμαι λιγο χεστρα χαχα

Γιατι ομως; Γιατι γενναω Πάτρα! Και δεν ήθελα με τίποτα να με βρει εδω κάναμε προωρος δεν εχουν καν θερμοκοιτιδα. Και λεω σκασε τωρα και κάτσε......

Δε με χάλασε... Αλλα ήμουν μονη τοτε.....

Πάρε ταινιες και χουχούλιασε σπιτακι. Πλεξε και κανα βρακι για το φανταρακι σου!!!!! Για τον γιο σου λεω! :lol:

Δε θέλω να σε τρομαξω ετσι!!!!!!! Αν και δε τρομαζεις εσυ! Αλλα απλα ξεκουρασου λιγο και ολα τελεια!

Επανερχομαι σε πολυ λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια καλα ολα αυτα που λετε..και πολυ πιθανον να εχετε δικιο..αλλα ποιος θα τα κανει;;;πειτε μου;;

να στειλω σε κανενα ιδρυμα το παιδι μηπως;;χαχαχα!!

και τωρα που ερχεται κα ιη θουλη...εκει να δεις χαμος !!

θα καθομαστςε ολη μερα μεσα;;καηκαμε!!

τι να πω!!δε ξερω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε σωσω αστη

τι θα κανει;

εγω τος εχω εξηγηθει και δεν ζητανε πολλα πολλα - νομιζω οτι με καταλαβαινουν πραγματικα

οχι οτ δεν υπαρχουν δυσκολες μερες αλλα ειναι πιο λιγες πλεον

καθιστε μαζι στο κρεββατι

βαλτε ενα παιδικο

δειτε μια βλακεια

ζωγραφιστε

εαν σε τρεχει ολη την ωρα καλο θα ειναι να της το κοψεις

τωρ πο ερσθει η θουλη ας τα παρει να τα παει σε ενα παιδοτοπο και τα 3 καινα μεινεις σπιτι εσυ

εαν εχετε κανεναν κοντα και οδηγει φυσικα

τωρα εσ ξερεις τις αντοχες σου καλυτερα βεβαια

ετοιμαζω ψαρσπουπα για αυριο και βλεπω σεφ στον αερα

τα αγορια εχουν διαλυσει το δωματειο του και παιζουν χωρις να πλακωνονται - αλλα διαλυουν το σπιτι :lol:

μπρος γκεμος και πισω ρεμα που λεμε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδι μου λεμε για την υπερβολή. Ε δε το συζητάμε! Απλα να κάθεσαι λιγο Σπιτι.

Με τη μικρη δε μπορείς να κανεις κατι. Οτι κάνουν ολες οι μαμαδες. Ειδες και γω ρωταγα τις προαλλες τι κανετε με τις αγκαλιες. Οι πιο πολλες ειπατε πανω κατω οτι δε μπορειτε να τις αποφυγετε παντα. Το θέμα ειναι οι δραστηριότητες εκτός.

Απο την άλλη νομιζω ειναι χειρότερο να νιώθεις οτι πιεζεσαι και να θες να βγεις να ξεσκασεις. Κανε αυτο που νιώθεις και απλα ξεκουρασου λιγο. Δηλαδη πας τη μικρη στον παιδικο; Γυρνά και άραξε Σπιτι. Μη το κανεις ολες τις μερες αυτό καντο τις μερες που νιώθεις έστω και λιγο κουρασμένη. Σερφαρισε στο διαδίκτυο, κάλεσε μια φίλη εκει για καφέ.

Ηξαπλα κανει καλο γιατι ανεβαίνει το μωρο. Ετσι κι αλλιώς για καισαρικη πας και ψηλά να ειναι δε σε νοιαζει.

Εμεις παιδικο σημερα γιατι δυο μερες Σπιτι με βουρλισε!!!! :lol:

Καλύτερα ειναι. Κλασσικη ιωση μυξας. Πολυ ορο και κανα ντεπον.

Μαρία τόσους εμετους βρε παιδι μου; Σε εχουνε διαλύσει! Το πρωι σε πιάνουν ή οτι ωρα να ναι;

Σημερα το πρωι ξύπνησε στις 6!!!!!! Τωρα κοιμαται ακομη για μεσημερι! Λογικό........

Παω να τον ξυπνησω! Και εχω έναν πονοκέφαλο!!!!!!!!!!! Αλλο πράμα!

Α για αυτο που λέγατε για τα πιτσιρίκια οταν μαλωνουνε! Και γω τα ιδια πιστεύω. Κοιτάζεις τη φάση κι αν ξεφυγει τοτε κανεις το διαιτητή.

Πάντως δε μου εχουν τύχει και τίποτα φοβερές καταστασεις να πω την αληθεια μου.

Ντομ Περαστικα στα αντρακια σου ρε συ!!!!!!! Ατιμες οι ωτιτιδες. Και πονάνε οι ατιμες. Και ο δικος μου παραπονιεται οτι πόναγε το αυτί του προχθες και μου έπαιρνε το δάχτυλο μου το έβαζε μεσα στο αυτι του και μου έλεγε " Μαμα μιμι ποναει! Πάρε μιμι!"

Με πέθανε!!!! Αχ λεω να το παρω!!!! Όλο το απογευμα μου εδινε το μιμι και γω το έπαιρνα! :lol:

Τελικα με αλγκοφρεν πέρασε ο πονος και δε ξαναποραπονεθηκε....

Αλλα μου εκανε εντύπωση που ηθελε να παρω τον πόνο. Δε του το εχω πει ποτε. Μονο του φιλαω τα χτυπηματακια του. Έλα να το φίλησω και τέτοια.

Εγω εντυπωσιάζομαι και εύκολα με αυτα τα λογακια γιατι αργησαμε και μου φαινονται πολυ ουααααουυυυυυυ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα χρυσουλαααα!!!!

Χρονια πολλαααααα!!! Αχ τωρα σας διαβασα Καλα!!!

Να σε χαιρομαστε! Με το καλο να έρθει το Μωρακι σας!!!! Παντα ευτυχισμένη!!!!!!!!!!

Ζυγος και συ ρε κοπελια;;;; :lol:

Ίδιο με τον γιο!!!! :D

Αλεκα πως πάνε οι ετοιμασίες;

Ψυχολογία ο αντρας σου ε; Ωχ θα σε αρχίσει στη θεωρια' χαχαχαχα

Νανα Καλα τα πηγες διαβασα προχθες στην ομιλία! Μπράβο! Και γω στρεσσαρομαι πολυ με κατι τέτοια! Αλλα έπρεπε να συνηθισω κάποια στιγμη λογω δουλειάς. Στην αρχη με έκοβε η κοιλια μου έτρεμε η φωνή μου μαλλιά μετα έγινα εξπερ! Χαχα

Τωρα παλι δεν εχω την ιδια άνεση. Ξεμαθα.προχθες που έγινε συνάντηση στον παιδικο και είμασταν πολλοι γονεις και ειχαμε και μια ψυχολόγο εκει κατι Πηγα να πω γύρισαν ολοι με κοιταζαν και κόκκινισα ολόκληρη.....

Εμεις κανουμε συνάντηση στον παιδικο καθε μηνα την 1η Τετάρτη. Λεμε τα θέματα μας και εχουνε και μια παιδοψυχολογο που την πρηζουμε! :lol:

Να σας ρωτησω κατι; Εσείς που έχετε συγγενείς με Αλτσχάιμερ. Η κυριακη τη Μαμα της, και συ βαγκ αν θυμάμαι Καλα και χρυσουλα εσυ τη πεθερα σου νομιζω....

Πως ξεκίνησαν; Δηλαδη τι έκαναν; Τι έλεγαν; Στην πολυ αρχη....

Νομιζω εχουμε θέμα εδω..... Με κοντινό πρόσωπο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!

χθες είχα πονάκια και αγχώθηκα...

σήμερα είμαι κάλύτερα.

ευτυχώς είναι ήρεμος ο μικρός γιατί ο Π δουλεύει απόγευμα.

μετά τον μεσημεριανό ύπνο θα πάμε στην κουμπάρα μου και αύριο θα πάμε σε ζωολογικό κήπο με την κουνιάδα.

οπότε, θα περάσει το σκ.

σωσώκι, τα βασικά να τα κάνεις.

απλά άφησε τις κατασκευές, τα γλυκά και τις πολλές βόλτες.

εννοείται ότι θα ασχολείσαι με τη μικρή.

και όταν θα έρθει η Θούλη, δε χρειάζεται πάλι να κάνεις πολλά.

ας μαγειρεύει εκείνη.

άσε που πιστεύω ότι θα σε μαλώσεικι εκείνη και θα σου πει να προσέχεις.

έφτιαξα γιουβαρλόσουπα και πρέπει να έγινε πολύ καλή.

τι ωραίο πράγμα να τελειώνεις νωρίς το φαγητό σου.

ο Π έχει σφουγγαρίσει και έτριψε και τα μπάνια.

οπότε, έχω μόνο ξεσκόνισμα.

μια χαρά.

έχω και σίδερο δηλαδή... αλλά δεν το δίνω σημασία... χαχαχα!!!

ώρες ώρες με εκνευρίζει ο άνδρας μου.

γενικότερα τον έχω καλομαθημένο.

πριν μείνω έγκυος του τα είχα όλα έτοιμα.

και το κάνω γιατί μου αρέσει και όχι γιατί το απαιτεί.

κι επειδή δεν γκρινιάζω και δεν μιζεριάσω με έχει για πολύ δυνατή και πολύ ικανή.

όμως, το παραχέζει κάποιες φορές...

μου λέει το πρωί "θα πάω να αλλάξω το λάδι στο αυτοκίνητό σου κι εσύ μείνε να σιδερώσεις"

"καλά ρε", του λέω, "θέλεις να αποβάλω; χθες όλη μέρα σου έλεγα ότι πονάω και αντί να μου πεις να ξεκουραστώ, μου λες να σιδερώσω;"

δε σχολίασε κάτι αλλά μετά ήταν όλο αγκαλιές και χάδια...

ε μα... ώρες ώρες μόνο με ταρακούνημα ξυπνάνε...

ο μικρός μου λέει "μαμά τι κάνει η κόρη σου;"

το πρωί κοιμόμουνκαι μου λέει "μαμά, άοιξε τα μάκια σου και μίλα μου"

μαρία κι εγώ σαν κι εσένα, τρελαίνομαι με τις ατάκες του!!!

χθες μου έφερε ρούχα η κουνιάδα.

διάλεξα τα καλά και τα υπόλοιπα τα άφησα.

και τα δίδυμα είναι γεννημένα τέλη Απρίλη, οπότε ταιριάζουν τα νούμερα.

τα περισσότερα είναι για τον χειμώνα.

οπότε, τον βγάλαμε τον χειμώνα...

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα, βάλε μας καμιά φωτό από τις πεταλούδες που φτιάχνει ο άνδρας σου και πες μας και τιμές.

θέλω να βάλω στο δωμάτιο της κόρης μου και είναι ευκαιρία τώρα που θα έρθω Ελλάδα, να μου τις στείλεις εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες...

Σωσω ασε τις μαλακιες και στρωσου σπτι...και η Θουλη θα σε κραξει...δε νομιζω οτι ειναι η μαρθα που σε τρεχει εσυ δε βαζεις κωλο κατω...

Νανα να δεις που ο Α δε θα ζηλευει καθολου..

Μαρακι το δικο μας αλτσ ξεκινησε με εντονες εμμονες με τα κλειδια-τα οποια και εχανε συνεχεια-δεν μπορουσε να ολοκληρωσει μια κουβεντα και φοβιες με την τηλεοραση και καλα οτι τη βλεπουν απο μεσα..τωρα ειμαστε στο τελευταιο σταδιο..

Σωσω χθες δεν καναμε τιποτα αλλα εχουμε σημερα το βραδυ τραπεζι..2 ζευγαρια με τα παιδια τους..

θα ψησουμε και εχω φτιαξει απο την εβδομαδα μια κοτοπιτα και μια μανιταροπιτα..θα ψησω πατατες φουρνου και μου εφτιαξε η μαμα μου τζηζ κεικ..

ο μικρος βλεπει παιδικα :oops: να πιω εναν καφε..

σε λιγο θα παμε θερμοκηπιο ολοι μαζι..θελω δυο ακομα φυτα εσωτερικου χωρου για την εισοδο..ολο και κατι ακομα θα παρω..

Αλεκα αυτες οι πεταλουδες που λεει η Νανα ειναι αυτες με το φυσητο γυαλι???

καλημερα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου νανα κακομαθημενος ειναι απο τη Μαμα του καταρχάς. Ολοι... Και ο πεθερος και τα παιδια.....

Και οχι γιατι ειναι η σουπερ ουαου νοικοκυρά αλλα γιατι δε θελει να μπερδεύεται κανεις στα ποδια της.

Οπότε εδω λειτουργεί σα τουρίστας ο καλος μου.. Να καθαρίσει μπάνιο;;;;;; Δε νομιζω! Άντε κανα σφουγγαρισμα στο τσακιρ κέφι! Αλλα φοβάμαι μη χιονίσει ηκανει σεισμό! Χαχχαχαχαχα

Βεβαια δουλεύει παρα ολες ώρες αλλα υπάρχουν αντρες που βοηθάνε ρε παιδι μου!

Θα πλυνει κανα πιάτο αν ειμαι κρεββατωμενη απο καμια ιωση και θα παει σουπερ. Τουλάχιστον.........

Αυτες οι μανάδες κάνουν πολλα σφάλματα. Θα ήθελα ο γιος μου να βοηθάει τη γυναικα του. Τη γυναικα που θα του διαλέξω εγω ετσι; Μη ξεχνιόμαστε! :lol:

Πεθερες....... :D

Νανα εγω θυμάμαι είχα συνέχεια πονακια. Μεγαλώνει η μήτρα. Μηπως αλλάζεις μήνα; Το μαγνήσιο σου να παίρνεις.

Ναι αλεκα βάλε φωτο να δουμε! Και γω θέλω να δω!!!!!!

Γιουβαρλακια και γω είχα προχθες! Σούπα τα κανω και γω... Μμμμμμμ αυγολέμονο! Ωραία ειναι τα άτιμα! Με ψωμάκι μπόλικο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σημερα εχω σωΘει με τα πλευμομπιλ. Καθεται απο το πρωι και παιζει...... Τι Καλα! Παω και γω λιγο φεύγω ξαναπω μια Χαρα.

Σ´ευχαριστω χρυσουλα για τις πληροφορίες.

Τοσο δεν ειναι νομιζω αλλα κατι εχει αρχίσει να με παραξενευει..... Δε ξερω. Οχι μονο εμένα αλλα και το περίγυρο. Δε μπορω να σα πω για ποιον γιατι μπαίνουν και γνωστά μου άτομα εδω μεσα...... :evil:

Η καλύτερη μου χρυσουλα ειναι οταν αγοράσω φυτά! Γουστάρω τρέλα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εχω πολυ μεγάλη βεράντα με πολλα λουλούδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εχω στο σαλονι τρια μεγαλα παραθυρα και μου φαινεται γυμνο το μαρμαρο απεξω χωρις λουλουδια..

πηρα κατι φανταστικες πηλινες σε ενα φοβερο πρασινο ορθογωνιες γλαστρες απο εναν πλανοδιο στη μιση τιμη του θερμοκηπιου να φανταστεις και θελω να βαλω λουλουδια γιατι περυσι ειχα αλοες και δε με τρελαναν..

ο Νικος ασχολειται παρα πολυ με τον κηπο..εχει απειρα φυτα σε βεραντα και εναν τελειο κηπο που δεν αφηνει κανεναν να πειραξει το παραμικρο..προσφατα πηρε και μηχανημα κομποστοποιησης για το οποιο και πλακωθηκαμε ολιγον :mrgreen::mrgreen:

τι μπορει να σημαινει οτι απο τα δικα μας πλειμομπιλ δεν εχει ουτε ενα μαλλια????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα μ' αρέσουν τα λουολούδια τα βλέπω περιποιημένα!!!

χαχαχα!!!

η πεθερά ααλαμβάνει τον κήπο και τον κάνει σούπερ!!!

σημαζεύω και ξεσκονίζω με διαλείμματα... χαχαχα!!!

Χρυσουλάκι, πώς κάνεις μανιταρόπιτα;

έχω μανιτάρια και δεν ξέρω τι να τα κάνω.

είναι πολλά και θα χαλα΄σουν στο τέλος.

πριν μείνω έγκυος είχα κοπέλα.

οι δουλει΄ς που έκανε ήταν πλυντήριο ρούχων, κανένα πλυντήριο πιάτων, τα σκουπίδια... αυτά.

έβαζε και καμιά ηλεκτρική στα μέσα της βδομάδες...

α,και μαγειρεύει κάποιεςφορές που είναι σπίτι τα πρωινά.

τώρα που έφυγε η κοπέλα και είμαι και έγκυος, κάνει το σκούπισμα και σφουγγάρισμα επιπλέον των υπολοίπων.

προχές του είπα, δοκιμαστικά, να τρίψει τα μπάνια.

το είπα μόνο μία φορά, χωρίς να πάρω απάντηση καιδεν επέμεινα...

γυρνάω χθες από τη δουλειά και το σπίτι μοσχομύριζε σφουγκαρισμένα, τα μπάνια καθαρά και είχε μαγειρέψει.

οπότε, κάναμε ακόμη μια αρχή.

έχει χάζι, όταν μαγειρεύει κάτι δύσκολο, φωνάζει και τη μαμάτου νά έρθει όταν σχολάσει να φάει μαζί μας...

αυτή αρχίζει τα πενέματα κι ο δικός μου κοκορεύεται...

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια... αγχώθηκα λίγο από μόνη μου...

πονούσε ο λαιμός μου και έκανα γαργάρες με μπενταισοντόνα, 2φορές.

πειράζει στην εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα πανευκολη..

Σφολιατα φυσικα εγω ετοιμη..μονο χρυση ζυμη με αλλες δεν πετυχαινει..

500 γρ πλευρωτους 250 γρ μικρα μανιταρια, 3 αυγα ,μπολικο κασερι τριμμενο ή αναμεικτα τυρια(εγω βαζω μονο κασερι) 1 κρεμα γαλακτος, 5 κρεμμυδακια φρεσκα, μαιντανο ανηθο και σκορδακι λιγο..στρωνουμε σφολιατα κατω με λιγο λαδι, απο πανω σωταρισμενα τα ψιλοκομμενα μανιταρια με τα μυρωδικα επισης με λιγο λαδι και αλατι ..χτυπαμε τα αυγα το τυρι την κρεμα και περιχυνουμε γυριζουμε τα πλαινα της κατω σφολιατας και βαζουμε πανω τη 2η..ψηνεις μεχρι να ροδισει απο πανω..

δεν ξερω Νανα αλλα μονο γαργαρες δε νομιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι...γιατι ετσι ρε;

ο καιρος φταιει;;

νανα δεξερω το φαρμακο που λες...καλυτερα εισαι;;

ερχεται η αδερφη σημερααααααααααααααααα

χρυσουλα...βλεπει τηλεοραση,ε;;χαχα!!

εμεις φασολαδακ ια γεμιστα σημερα!!

βαγκ που εισαι;;για τι δε γραφεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα..περελαβα θειους χθες απο αεροδρομιο..ηρθαμε..ειχα κανει πιτα..ειχα και τη ποροτκαλοπιτα..1 χαρα1!!

σημερα τους ξανα πηγα αεροδρομιο να παρουν το ενοικιαζομενο αυτοκ..

και ηταν να κατεβουμε κετνρο...

αλλα η μαρθα μου ζωγραφισε τα ρουχα κ και εκατσε μεσα..ηρθε ο λευτ και την αφησακ αι πηγακ αι αγορασα τσοχα!!

εχω πολλες κατασκευες να κανω..αλλα καθιστη..μη μαλωνετε!!

ρε παιδια ..εφαγανε..η αδερφη πιο πολυ..να γεννησω μετα την 38η βδομαδα...

δε λεω οτι εχει αδικο..αλλα ειναι ανενδοτη η δικια μου...

λεει μεχρι 38 μη ξεκολησει οτι κολησε απο τη προηγουμενη επεμβαση..στη περιοχη της κοιλιας..

μπορει να εχει και δικιο η θουλη αλαλ δε μπορω να μπω σε αντιπαραθεση με τη γατρο μου..

και απο την αλλη λεω..κατσε να παει 38η βδομαδα και το ξανα συζηταμε..

δε μπορω να οτ κανονισω απο τωρα!!

το βραδυ θα κανω κρεεπες!!

παλι φαγητο!!

νανα..αντρε παιδι μου..

ελα μωρε νανα..ετσι συνιθησε!!η μπορει να το ειπε..χαριτολογωντας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
    • 6 χρόνων είναι δίδυμα.. μωρέ σε λίγο καιρό μου φαίνεται θα το πω κι εγώ σε όλους ότι πια δεν πολύ δέχομαι επισκέψεις..γτ από μόνοι τους δεν! Άντε τώρα θα τηγανίσω πατάτες και αυγά γτ δε θα θέλουν να φάνε φακιές που έχω.. αχ αχ ελπίζω να μην έρθουν 2 το βράδυ να τα πάρουν.. τώρα νευριάζω κι εγώ δε μου φταίνε τα μικρούλια, αλλά οι γονείς τους οι αναίσθητοι..
    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...