Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Nai re Nansouita...alla apo 5-6 imeres tin ebdomada tha to meiwsw stis 2-3.

Einai polu ligo alla ti na kanw...den einai mono oikonomikos o logos giati alliws de tha douleua twra, o antras mou etsi kai alliws mou leei apo tote pou gennisa na mi doulepsw fetos...alla einai oti exw euthini gia ta paidia pou exw idi ksekinisei kai niwthw mia upoxrewsi, exw dethei kai me polla apo auta kai ektos auto an de doulepsw 1 xronia sti diki mou douleia einai polu arnitiko giati xanw ton kuklo mou giati egw de bazw aggelies kai tetoia alla apo stoma se stoma kai kathe xrono o gnwstos tou gnwstou kai paei legontas. Alla etsi pou niwthw kourasmeni kathe mera euxaristws an ginotan de tha douleua katholou gia 1 xrono!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια τι κανετε...

μπηκα στα γρηγορα να πω ενα γεια..βαφουμε το σπιτι απεξω σημερα κ γινετε χαμος...μαστοροι,φιλοι κ ενας πανικος.θα σας διαβασω μετα..φιλακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi kai Stauroula brika ta mpoukalia kai sto www.amazon.co.uk kai ta paraggeila...bgainoun ligo pio akriba giati ta metaforika einai 5-6 lires nomizw, alla egw de mporw na perimenw kai ta pira...otan erthoun tha sas pw an einai kala! Pira ena mikro kai ena megalo.

Koritsia ekana mia patata. Ebala pluntirio rouxalakia tis mpempas kai simera ekana geniko to dwmatio tis kai ta ebgala ola kai sentonakia kai ola kai ta ebala gia plusimo...bgazw ta rouxa apto pluntirio kai paw na ta aplwsw...kai itan ola gemata apo kati stroggula sa zeledakia! :shock: koitaw mesa to pluntirio kai auto gemato tetoia...kai prospathousa na brw apo ti einai, mexri pou brika mia pana mesa sta rouxa :o Nancy thumithika esena pou erikse h mama sou mia sta apluta, mono pou egw den exw idea pws mpike ekei mesa. Mallon otan akoumpisa ta rouxa stin allaksiera tha pira mazi kai kamia paratimeni pana :shock: xalia eginan ola.

Eprepe na tinaksw ena ena ta rouxalakia, na katharisw apo mesa to pluntirio kai twra ta ksanaebala gia plusimo kai skoupisa katw ekei pou ta tinaza kai ebgala mia xoufta gemati tetoia! :evil: ta neura mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λίγο γυρίσαμε απο παιδοτοπο, ειχαμε παει με κατι φιλους μας και τα παιδακια τους. Πηγαμε στην μαρινα του φλοισβου τι ωραια που ηταν. Τωρα το πρωι δεν ειχε πολυ κόσμο, φυσαγε και ενα ωραιο δροσερο αερακι μια χαρα. Η Αγγελική λυσαξε στο παιχνιδι και ο μικρουλης εφαγε δυο φορες απο την μανουλα και γενικα ηταν ησυχουλης στο καροτσακι του. Τώρα έχουν πεσει και τα δυο ξερά για ύπνο.

Χθες ο μικρός κοιμήθηκε απο τις 10 το βράδυ μέχρι της 6 το πρωι. Τι καλο παιδάκι που έχω ήμουν τόσο κουρασμένη χθες που με άφησε και κοιμηθηκα :D άλλο αν εγω μετα δεν ξανακοιμηθηκα....το εκμεταλλεύτηκα όμως ξύπνησα και εγω τον άντρα μου και καταλαβαίνεται :P:P Μετα απο τόσο καιρο δεν ήταν και άσχημα!!!

Αλέκα χαθηκες πάλι, έχεις και την δουλεια και σε δικαιολογούμε!

Χριστίνα υπομονη είναι και δυο και δεν μένει καθόλου χρόνος, άντε τώρα με το καροτσάκι θα βολταρεις θα βγαινεις και εσυ και θα ηρεμουν και τα μικρα με την βόλτα.

Αμαλία γιατι επεσες ψυχολογικά? Ποιος σε πείραξε?

Σταυρουλα κομμωτήριο ε να δω και εγω ποτε θα το καταφέρω, καλα το παπούτσι δεν υπάρχει ....τον μικρο αν τον βλέπεις σε καλη διάθεση είναι μια χαρα δεν του έκανε καμία παρενέργειες το εμβόλια, δεν κάνουν όλα τα εμβόλια και σε όλα τα παιδάκια να το θυμάσαι.

Έλενα σε ταλαιπώρησε χθες η μικρούλα έχεις ρωτήσει την παιδιατρο τι άλλο μπορει να τις προκαλεί αέρια και να ζοριζετε αφου δεν είναι απο κάτι που τρως εσύ? όσο για το πλυντήριο φανταζομαι σου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι :twisted::twisted:

Αντωνία δεν ήσυχαζεις ποτε προετοιμασία για την βάπτιση, μαστορους δυο παιδια

Πάω να ξαπλωσω λίγο γιατι θα κουτουλαω το βράδυ και έχουμε να πάμε σε γαμήλιο πάρτυ, ο γάμος έχει ήδη γίνει γιατι ήταν πολιτικός.

Τα φιλια μου

post-15592-13873939607859_thumb.jpg

post-15592-13873939608727_thumb.jpg

post-15592-13873939609728_thumb.jpg

post-15592-13873939610738_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena δεν ειχε συμβει σε εμενα αυτο με την πανα :lol::lol: εμενα σκουπιζαν τηνσαντυ με πετσετα που χα ριξει κατω στο μπανιο στο λουτρακι γιατι δεν ειχα πατακι κ νομιζαν οταν την ειχα βγαλει εξω για πλυσιμο οτι ηταν η πετσετα του μπανιου της :lol::lol:

εμενα βρε κοριτσια η παιδιατρος που εχει πει ντεπον μονο εαν κανει πυρετο.κ εμενα δεν εκανε ποτε σε κανενα εμβολιο μονο τωρα μια φορα μεγαλη

ελενα ηταν κ πανα σκατα;;;;

πωπω τι επαθες εσυ;;κ εγω γελαω :lol::lol: να μαθεις φιλεναδα να μην κοροιδευεις τις σκατουλες τησ κορης μου!! :lol::lol::lol::lol:

post-15592-138739396115_thumb.jpg

post-15592-13873939612514_thumb.jpg

post-15592-13873939613332_thumb.jpg

post-15592-1387393961443_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ καγκουρο καλο κ το σεξ αλλα οταν εχεις παιδια στα αλλα δωματια δεν ειναι ιδια η απολαυση..ποσο μαλιστα οταν μπορουν καλιστα να σε πιασουν στα πρασα!! :lol::lol:

εμενα η σαντυ απο τοτε που ειδε το πουλι του μπεμπη προσπαθει να δει κ εαν ο παππους της εχει το ιδιο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα!Κοιμηθηκα με το γιο μου κανενα 2ωρο στο κρεβατι μας και μου περασαν ολα!!

Αλλα λυσσαξατε παλι και τι να σχολιασω ?εε????

Ελενα πως την πατησες...Μια στιγμη απροσεξιας και μετα σου παιρνει ωρα να το διορθωσεις!Δεν λες που ηταν μονο ζελεδακι και δεν γεμισε ο τοπος ωραια κιτρινα σκατουλια!!

Χριστινακι και τα δυο μαζι κολικους ε?Πωπω...Κουραγιο και ξεκινα κανενα ινφακολικ μηπως και το περασουν πιο ελαφρια.Πηρατε και ευχουλα,καλες βολτες.

Σταυρουλα με τρελανες με τις γοβες!Εχω βιτσιο κι εγω με γοβες,μπορω να τις φοραω ακομα και οταν πλενω πιατα :lol: ..αλλα απο μαρκες ειμαι λιγο στοκος!Παιρνω οτι μ'αρεσει κι ας μην ξερω πως το λενε!!

Νανσυ ο αντρας σου ειναι πιο σεμνο αγορι ε??

Ο δικος μου αν με εβλεπε με αυτες τις γοβες παντως αλλα θα μου εκανε!

Α σημερα εχει γενεθλια ο καλος μου!Να τον χαιρομαι!Ειδατε τον Αυγουστο ανα μια εβδομαδα εχουμε επετειο,γενεθλια εγω,γενεθλια αυτος.Αλλα φετος απο δωρα...σκατουλες!! :lol:

Αυριο θα παμε να δουμε μια εκκλησια που μας αρεσει στα Σπατα.Για Μαιο θελουμε και μου φαινεται πως δεν θα βρουμε τιποτα,μηπως εχουμε καθυστερησει.

Θα μου αρεσε και 25 Μαιου που ειναι η μερα που βαφτιστικα κι εγω!!(κι εχει γενεθλια και η μαμα μου)

Νανσυ ενα εκκλησακι στο λουτρακι,που εχει τρελη θεα,βγαινοντας απο την πολη και πηγαινοντας προς περαχωρα,δεν θυμαμαι αν ειναι πριν ή μετα τον καταρρακτη.ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ??Μηπως ξερεις πως λεγετε??

Απο παλια ελεγα οτι εκει θελω να παντρευτω!!Βεβαια τωρα πια ακυρο,αλλα θελω να παω τον αντρα μου να το δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

τι κανετε;

εμεις παλι χθες κοιμηθηκαμε 3.30 η ωρα..μεχρι να κοιμηθω εγω πηγε 4.δε μπορω να καταλαβω..κ ειχε ξυπνησει απο τις 6.30 το απογευμα κ απλα κοιμοταν για λιγο κ μετα παλι ξυπνημα.

νανσυ μου τα ιδια ζουμε κ αργα κοιμουνται κ το πρωι σπιτι κωλοχανειο κ εγω ετσι τρεχω να μαζεψω.οσο για τη σπαθα περιμενω να μου πεις ποτε θα ειναι ετοιμο το καφε κ ραντεβου εκει! ;)τουλαχιστον κοιμηθηκαμε μετα μεχρι τις 11.ο αντρας μου εχει ρεπο κ πηρε τον γιο μου πηγανε λαικη κ ετσι με αφησαν να κοιμηθω.αφου χθες εκλαιγα απο τα νευρα μου,μετα τις 1.30 κλεινουν τα ματια μου,νυσταζω πολυ κ αυτη θελει βυζι κ πονανε μετα απο καποια στιγμη.τωρα παλι δε κοιμαται κ ο αντωνης σχεδον κοντευει να ξυπνησει αρα παει παλι το μεσημερι.κ εχει κ μενα πολλα αερια.μηπως επειδη τρωω γαλακτοκομικα;δηλ σιγουρα το πρωι θα πιω γαλα κ θα φαω κ σιγουρα φετα στη σαλατα μου.τι να πω δε ξερω.

χριστινακι μου κ τα δυο αγορακια κολικους,πω πω πως να μη κουραζεσαι κοπελα μου,υπομονη..καλες βοκτες κ εσεις κ εγω βαρεθηκα εδω μεσα κ οπου παω ειναι για λιγο,αν σαραντησουμε δε θα βαζω κωλο ειλικρινα.

κατερινακι μου κ εσυ σεξακι;καλα κανετε κοριτσια,εγω δεν εχω ακομα ορεξη,αλλα εχω κ λιγα λοχεια ακομα.

κατερινακι πασχαλιτσακι με το καλο να ανταμωσεις τον πριγμηπα,φανταζομαι ποσο λαχταρα θα εχεις!

ελενακι τι επαθες κ εσυ με τη παλιοπανα,κ εγω ετσι νευριαζω με κατι τετοια ατυχηματα,εχεις δικιο για αυτα που ειπες για τη δουλεια σου,ετσι ειναι σε αυτη τη δουλεια.κ μενα ο σεπτεμβρης με μελαγχολει.

αχ κ εμενα η δουλεια καθολου δε μου λειπει,περασαν τρεις μηνες χωρις αυτην κ ειναι σαν χθες,δε θελω να γυρισω ποτε ξανα αλλα δε γινεται.. :(

χθες βραδυ παρηγγειλα μια πιτσα κ την εφαγα ολη μονη μου! :D ο αντρας μου με κοροιδευε!ειναι αυτη με τη ντοματα,τη φετα κ τις πιπεριες,πω πω τρελαινομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναεγραφα και παλι σβηστηκαν....... :x:o

Λια μου,γιατι δεν πηγαινεις να δεις και τον Αγ.Αντρεα στη Ν.Μακρη???Ειναι το εκκλησακι πανω στη θαλασσα...ή την Αγ.Μαρινα στο Πορτο Ραφτη,Αυλακι..

Κι εγω νομιζω οτι εχω παει σε αυτο στο Λουτρακι.Εκκλησια ειναι ή μοναστηρι???Δεν θυμαμαι πολυ καλα.

Ελενα μου,εσυ ειχες παει νωριτερα σε νυφικο οικο και ειχες δοκιμασει καποια για να δεις το στυλ?????και αν σου στρωνανε καλα???

Νανσυ μου,αν τους επιβαλλεις και πληρωσεις μονο για 70 ατομα(10 ευρω κοστιζει το catering περιπου για μεσημεριανο φαγητο).Ουσιαστικα ενα ρομαντικο γευμα θα ειναι....

Βεβουλα μου,υπομονη............

Σημερα θα ερθει ο ενας νονος και θα μας τι σιμωσει,πρωτη φορα το ακουω αυτο....Ο φιλος μας αυτος ειναι 4 αγορια αδελφια,και ειχε καημο με τα κοριτσακια.

Χθες καναμε τα εμβολια και λεω τα εμβολια γιατι καναμε 2,το ενα στο ενα ποδαρακι και το αλλο στο αλλο...Ουτε πυρετο εκανε ουτε τιποτα...Ηρθε η νεογνολογος στο σπιτι μας,μενει απεναντι μας και δουλευει στη μοναδα εντατικης νοσηλειας στο Αγ.Σοφια...

Αυριο μας εχει καλεσει μια φιλη μου στο σπιτι της στη Λουτσα,θα ψησουμε και η μπεμπουλα θα δεχεται απανωτες αγκαλιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενε!Φιλουρες!!

Εχει και μοναστηρι εκει καλα θυμασαι,αλλα λεω ενα αλλο,μικρο εκκλησακι.Ειναι στις στροφες αναιβαινοντας προς περαχωρα.

Τις εχουμε δει ολες εκει τις εκκλησιες.Ειμαστε ντοπιοι μην ξεχνας! ;)

Ειδικα εκει στον αγ.Ανδρεα, που ειναι και το aqua δεν μου αρεσει με τιποτα...

Και στην αγ.Κυριακη στη Μακρη,δε βολευει,ασε που θα ειναι οι κοιλαραδες με το μαγιω απέξω,κι εμεις με τα καλα μας! :lol:

Του αντρα μου του αρεσει και στην Αγ.Μαρινα στο θησειο.Αλλα που θα παρκαρει ο κοσμος ειναι το προβλημα.Εχετε παει σε καμια τελετη εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!να ειστε παντα καλα κ με πολλα παιδακια!!

η αγ.μαρινα στο θησειο ειναι τελεια,εχω παει σε βαφτιση αλλα οντως δυσοκολο το παρκινγκ.

ρε κοριτσια τι ειναι αυτα τα ασπρακια που βγαζει σε γουλιες της;μιλαμε πολυ αεριο,πλανταξε η καημενουλα μου,τωρα της εκανα χαμομηλακι με τηλιο κ γλυκανισο.το πινει κ την ανακουφιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΚΙ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Τα ασπρακια νομιζω ειναι απο γαλατακι που εχει μισοχονεψει,κι εχει κοψει.

Τι μηνα ειχατε παει στη βαπτιση?Αλλα εκει οτι μηνας και να ειναι δυσκολο το βλεπω το παρκαρισμα.

Εχει αερια η μικρουλα?αφου βρηκατε κατι να ανακουφιζεστε παλι καλα.Αυτες της μερες μου ξανακανει κι εμενα αερια ,κι εχω μια υπονοια πως μπορει να φταιει που ξαναειπια γαλα μετα απο 2μιση μηνες,για να μπορω να παρω την αντιβιωση,μιας και δεν μπορουσα να μασησω.

Εμενα μου αρχισε και λιγο νινιδα.Να βαλω ελαιολαδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου τον οσιο παταπιο λες.αλλα δυστυχωσ δεν γινονται γαμοι,στα μοναστηρια μονο βαπτισια γινονται.δεν το ξερατε;

νενε μου κοιταξα για catering κ 25 ευρω ειχαν οσα ειδα με τα 10 ευρω ειναι 4 πραγματα ολα κ ολα κ δε λεει.κ εαν κανεις κατι τετοιο το κανεις μεσημερι κ μετα ο κοσμος θα ψαχνει να βρει ταβερνες :lol::lol:

απορω που ο πατερας μου που θα του βγει το ονομα δε ζητησε τραπεζι :lol::lol: αλλα να πεις γιατι στην δουλεια του δεν εχει κριση.προχθες 2 ατομα απολυσε.

αφου ρε κοριτσια εβλεπα το σπιτι που εχουμε στο λουτρακι στην κυριολεξια τεραστιο κ σκεφτομουν πως πριν λιγα χρονια εχτιζες ανετα κ τωρα κ αμαξι να θες με δοσεις παλι το σκεφτεσαι..εμεις δε θα μπορουμε να κανουμε τιποτα για τα παιδια μας οπως εκαναν οι γονεις.

θα μπορουσα να κανω στο σπιτι στο λουτρακι κ βαπτιση στο μοναστηρι..αλλα κ για αυτο ποσα λεφτα θες.το ειχα κοιταξει για το γαμο κ δεν συμφερε καθολου ασε που η μαμα δεν θελει κ να κουραστει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!!!καλε ποσα γραψατε? :lol:

τι να πρωτοπω!!!! :? ευχαριστω παντως για τις γνωμες σας!!!!!ειναι λιγο σεχυ ε?του το εδειξα χτες στον αντρα μοιυ κ του αρεσε!αλλα του ειπα οτι θα ειναι σε σαμπανιζε χρωμα!μου λεει για που το θες?κ εγω του λεω για την γαμοβαφτιση..τρομαξε.. :o γιατι δεν εχουμε φραγκο τωρα..εχουν σχεδον 1,5 μηνα να μας πληρωσει το κτελ κ τρωμε απο τα εισητηρια που κοβει στο λεωφορειο..δλδ μολις πληρωθουμε θα πρεπει να τα δωσουμε κιολας!! :cry: πολυ χαλια κατασταση..

οσο για τις μπομπονιερες ειναι ουδετερο..ειναι κ για γαμο κ βαφτιση..ειναι το κειμενο που θα γραφει,ειναι μια καρφιτσα πεταλουδα με στραςς κ εχει ροζ δεσιματα με τα κουφετα του.. για τα παιδια ειπα να παρω κατι παλι παιδικο κ φυσικα τα γλυκα,που μαλλον θα ειναι σαν της κατερινας!το ειπα στην πεθερα σημερα για το προσκλ-μπομπον..κ μου ειπε ωραιο ειναι..για την τιμη δεν μου απαντησαν ακομα..

λια τι επαθες?γιατι επεσες ψυχολογικα? να χαιρεσαι κ το αντρα σου!!χρονια του πολλα!! :)

εστε πολυ ωραιο το φορεμα κ τα παπουτσια.

αντωνια καλο κουραγιο!!

αλεκα το πηρα εγω αυτο της μεντελα κ ειμαι ευχαριστημενη!!αλλα πολυ ακριβο μου φανηκε(180ε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιακι ειχα παει τελη απριλη του 2009.θυμαμαι ποτε ηταν γιατι μετα απο λιγες μερες εμαθα οτι ημουν εγκυος στον τοναρα μου. :D

μαρακι μου αστα,ολοι ειμαστε χαλια.τα εξοδα ειναι πιο πολλα απο αυτα που μπαινουν σπιτι,πως θα τα καταφερουμε δε ξερω..

α λιακι τι εννοεις γαλα που εχει κοψει;δικο μου γαλα ε;γιατι ας πουμε σημερα δεν εχω δωσει ξενο.κ γενικα δε δινω συχνα παρα δυο φορες την μερα η μια φορα.παντως πολυ αερια.εδωσα τσαγακι αλλα ηρεμει μονο στο στηθος.μηπως επειδη εφαγα πιπερια κ κρεμυδακι;ειχα πολυ καιρο να φαω κρεμυδι.γενικα ξερετε μετα απο ποση ωρα οι τροφες επηρεαζουν γευστικα το μητρικο γαλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ δε λεω τον παταπιο.Οχι μοναστηρι,εκκλησακι μικρο ειναι.

Μαρακι,ειχα πεσει απο το βραδυ που λεγαμε διαφορα με τον αντρα και με πηρε το παραπονο.Αλλα οκ.

Βικακι θυμασαι τοτε που ειχα φαει κρεμμυδι και ο μικρος το βραδυ πλανταξε?Νομιζα πως ηταν απο αυτο και για να τσεκαρω,το ρισκαρα και ξαναφαγα μετα απο 2 μερες παλι.Και δεν επαθε τιποτα!Τι να πω???

Αφου ηρεμει στι στηθος βαζε την εκει,και βλεπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι λιακι θυμαμαι που το ελεγες για το κρεμμυδι.λεω να παρω το ινφακολικ.

θελω να παω βολτα κ να γυρισω αργα το βραδυ,ποσο μου εχει λειψει αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια μου,στην Αγ.Μαρινα στο Θησειο λεγεται οτι γινεται πολυ πρωτοτυπη βαπτιση.Μπαινει το παιδι σε μια σπηλια...Νομιζω οτι κανεις και catering(σου παραχωρουν χωρο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ εννοείται ότι κι εγώ αυτά τα ψώνιζα προ-κρίσης. Τώρα απλά φοράω αυτά που είχα ψωνίσει πριν 2-3 χρόνια. Ειδικά παπούτσια και τσάντες ήταν επένδυση για μένα :lol: . Γι'αυτό καίγομαι και να αδυνατίσω για να μπαίνω στα ρούχα μου γιατί τα περισσότερα ήταν ακριβοπληρωμένα αλλά τώρα δεν δίνω με τίποτα πολλά λεφτά γιατί προτεραιότητα έχει ο μπέμπης στις αγορές μου.

Έλενα το μπιμπερό της nuk είναι που έχουμε το ίδιο σε αυτό το μπιμπερό τι θηλή έχεις? Γιατί εγώ είχα σιλικόνης και την άλλαξα και σήμερα το ήπιε το γάλα από το nuk μπιμπερό.

Πωπω Αντωνία έχεις μπλέξει με πολλά βαφτίσεις βαψίματα. Χαράς το κουράγιο σου.

Έλενα χαχαχα εγώ παραλίγο να την πατήσω με την πάνα στα άπλυτα του μωρού. Αλλά εσύ την πάτησες για τα καλά. Πωπω έλιωσε η πάνα. Να κάνεις ένα ξέβγαλμα και στο πλυντήριο πριν τα ξαναβάλεις.

Λία να χαίρεσαι τον αντρούλη σου.

ΒΙΚΑΚΙ το έχω το ινφακολικ αν θες να στο δώσω. Είναι άθικτο δεν το χρησιμοποιήσαμε καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy eutuxws den eixe skatoules :lol: prepei na eixe mono tsisakia i pana.

Eleni den eixa paei na mprobarw kanena nufiko, to skeftika na to kanw, alla ekana to anapodo, skeftika oti tha parw auto to nufiko giati mou arese para polu kai iksera oti auto to stul mallon mou pigainei...kai skeftika oti kai an den mou aresei h einai xalia to mono pou exw na xasw einai 150 eurw. kai mpros se oooola auta ta eksoda pou eixame gia to gamo ta 150 eurw itan midamino poso...a nai kai to paraggeila polu nwris gia na exw xrono na paw sta magazia an de mou aresei. To paraggeila Martio kai o gamos mou itan Ioulio!

Stauroula nai to Nuk exoume to idio kai eixa kai egw silikonis kai meta pira kai egw tin alli alla oute apo ekei to pinei.

Den eliwse h pana, to idio itan h panta sa na min eixe pathei tipota, apla mallon to uliko pou exei mesa bgike kai einai san mpilakia apo zele, h egine etsi otan plithike :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Ειστε καλα;;

Εγω ειμαι λιγο κουρασμενη αλλα αντεχω ακομα. Η κατασταση εξακολουθει να ειναι η ιδια.Η φραουλιτσα μου ολη μερα στηθος και το βραδυ παμε απο το κακο στο χειροτερο.Χθες πχ κοιμηθηκε 2.30 το βραδυ (εγω 3.30 μεχρι να αποστειρωσω θηλαστρο και να συμμαζεψω), ξυπνησε 5.30, μια ωρα ετρωγε, κοιμηθηκε 6.30 και μετα ξυπνησε 7.30, εφαγε, κοιμηθηκε 8.30 και ξυπνησε 9.30...Κατα τη διαρκεια της μερας ελαχιστος υπνος...Αυτα τα ωραια. Αντέχω ακόμα ευτυχως..

Βικάκι έδωσα ινφακολικ κι εγώ αλλά ακόμα δεν είδα αποτελεσμα. Είναι η 2η μέρα. Θυμαμαι ομως που είχε γράψει η Λια ότι θέλει 5 μέρες. Αν δε γίνει κάτι ως τοτε δεν το ξαναδίνω.Μου φαίνεται πάντως ότι τα κοριτσάκια είναι πιο ζόρικα...

Ελένη δεν έχω ρωτήσει ακόμα για τιμες catering. Αργεί ακόμα πολύυυ η βάφτιση..

Έλενα ευχαριστώ για την ενημερωση για τα μπιμπερό. Θα δω πρωτα αν πάρει το απλο και αν όχι θα το παραγγείλω αμέσως. Τι έπαθες με την πάνα :?:?:?:? Θα είχα φρικάρει κι εγώ :?:?:?:?:?

Κατερινάκι σεξ ακούω :D:D:D:D:D:D !!!! Εγώ πάντως το σκέφτομαι και δεν μπορώ να πω ότι μου αρεσει η ιδέα..Βέβαια 22 μέρες έχουν περάσει μόνο από τη γέννα.

Όσον αφορά στη διατροφή με το θηλασμό , δεν ξέρω αν τρώω κάτι που την πειράζει αλλά ρε κορίτσια δεν μπορώ να κόψω και το φαγητό πια....Έκοψα τον ύπνο και το τσιγάρο..Αν κόψω και κάτι άλλο θα με κλείσουν μέσα :?:?:? Τα τρώω ΟΛΑ πλην αναψυκτικων. Επίσης αποφεύγω τα καυτερα. Μέχρι εκεί.

Λία να χαίρεσαι τον άντρα σου! Γιατί έπεσες ψυχολογικά;; Έλα να ανέβουμε!!!!!

Αυτά τα νέα μου! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

ανθη καλο κουραγιο!!μονο τοσο λιγο κοιμαται η μικρουλα?ισως ειναι ακομα λιγων ημερων κ γι'αυτο δεν εχει σειρα στον υπνο..κ εγω ετσι ημουν..ολη μερα στο στηθος..αφου ερχοταν η κουνιαδα μου απο διπλα για να βλεπει την μπεμπα κ παντα με εβρισκε με τα βυζια απ'εξω.. :D τι να κανω?!!!1,5 με 2 μηνων εχουμε πλεον σειρα..σχεδον ολη νυχτα κοιμαται..αφου λεει η κουνιαδα οταν με εβλεπε ετσι (αππααπαπαπαπα)εγω σιγα μη το θηλαζω!!!πολυ ταλαιπωρια!!της ελεγα ομως κ καλο για το μωρο ειναι κ δεν αποστηρωνεις καθε τρεις κ λιγο!!τεσπα..

να ρωτησω κατι αλλο βρε κοριτσια..γιατι βγαζετε συνεχεια με το θηλαστρο?εχετε πολυ γαλα?η για να βαζετε στην καταψυξη?εγω δεν εχω βγαλει καθολου απο τοτες που μπηκαμε σε σειρα κ δεν πρηζετε το στηθος μου..ειναι νιανια πλεον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koukles mou den exw polu xrono na sxoliasw tha fugoume se ligo... maraki egw vgazw twra to prwi pou kanw trapeza prin den evgaza oute egw...

lia kathisterimena na xairesai ton antra sou k tin oikogeneia sou...

ax elena polu gelasa me tin pana einai to uliko pou exei mesa egw ta eixa dei apo ta epithemata eixa sto stuthos teteia mplikakia zele panw mia mera k den mporousa na katalavw ti einai..

anthi upomoni thelei polu siga siga tha strwsei min anxonesai...

kokona kouragio ola mazi ta kanete..

este wraio to forema k to swma sou mia xara

sas filw oles filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια..

ποσα γραψατε..βρε γλωσσουδες...χθες επικρατουσε ο πανικος στο σπιτι κ μεχρι να μαζεψω κ να καθαρισω τα παντα πεθανα..πολυ κουραση..κ ολα αυτα γιατι εφαγε φλασια η πεθερα να βαψουμε το σπιτι απεξω

κ δεν εφταναν ολα αυτα που εκανα χθες...τζαμια,παντζουρια ..τριψιμο τις μπογιες απο κατω..εκατο διαλειμματα για να φαει ο μικρος..που δεν καθοταν με τιποτα στην πεθερα μου ολο εκλαιγε κ τον ειχα στο ρελαξ διπλα μου ολη την ωρα..τι μου λεει το βραδυ η αθεοφοβη...να αγορασεις δυο τελαρα ντοματες..να σου κρατησω τον μικρο για να φτιαξεις σαλτσα για να εχουμε για τον χειμωνα....εεε χωρις πλακα θα την επνιγα.....εμεινα με το στομα ανοιχτο κ την κοιταζα....κοριτσια γιατι να υπαρχουν οι πεθερες...πιειτε μου γιατι..θελω να την εξαφανισω....το ξερω τοχουμε αναλυσει πολλες φορες αλλα εγω δεν την παλευω αλλο την δικια μου..δεν θελω ουτε να την βλεπω...δεν μαφηνει σε ησυχια.

σας επριξα πρωι πρωι..αλλα ξερω οτι εχω εσας να τα πω..που θα με καταλαβετε..

Λιακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου...κ να ειστε παντα αγαπημενη κ ευτυχισμενοι μαζι...ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα ψυχολογικα.σε 10 ωρες περναει το φαγητο που τρωμε στο γαλα μας...κ παντα το ειχα απορια αυτο..

πω πω Ελενα τι επαθες με την πανα...καλη ζημια..ευχομαι να μην σου ξανασυμβει...πως παει με το θηλαστρο το νοσοκομειακο?

Ανθη μου ποσο σε καταλαβαινω..ειλικρινα το μονο που μπορω να σου πω οπως λεει κ η Λια την μαγικη λεξη υπομονη......θα ρθουν καλυτερες μερες πραγματικα.

Ελενη γιατι κανετε δυο εμβολια μαζι?εμεις παντα κανουμε ενα.κ απο βδομαδα θα παμε για το δευτερο.

Μαρακι ουτε εγω βγαζω γαλα..αλλα τωρα το σκεφτομαι παλι να βγαλω για να εχω για την βαφτιση..αν κ εχω λιγο στην καταψυξη αλλα δεν ξερω αν παιρνει μπουκαλι πρεπει να το δοκιμασω..

Αλεκα τι επαθες κ συ με το θηλαστρο.ευχομαι να παρεις καινουργιο κ να μην ξαναχαλασει.

Χριστινακι πως ειναι τα αντρακια σου ειναι καλυτερα?ευχομαι να ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...