Μετάβαση σε περιεχόμενο
Evie12

Επιστροφή στο σχολείο

Recommended Posts

Πώς θα ξαναβάλω το παιδί σε πρόγραμμα ύπνου λίγο πριν ανοίξουν τα σχολεία και πόσο σημαντικό είναι αυτό; Πώς θα προετοιμάσω ψυχολογικά το παιδί ώστε να προσαρμοστεί όσο το δυνατόν καλύτερα στο σχολικό περιβάλλον;

Διαβάστε απλές, πρακτικές και πολύ συγκεκριμένες συμβουλές:

http://parentbook.gr/content/%CE%B5%CF% ... E%AF%CE%BF

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• st3llina Καλημεραααα και σε ευχαριστω μεσα απτην καρδια μου για τις ευχες σου...Μακαρι να πανε ολα καλα..!!! Προσπαθω να ειμαι οζο πιο ηρεμη και υπομονετικη  μπορω μεχρι την Παρασκευη που θα μαθω αν προχωραμε καλα..!!!!❤❤❤
    • Έμείς δεν είχαμε κανένα θέμα με το φύλο να σου πω την αλήθεια! Αυτό που θέλαμε είναι έχει την υγεία του (όπως όλοι δλδ αυτό θέλουν)! Βεβαια και ο δικός μου κάθε μέρα μου έλεγε "Τι κάνει η μπέμπα μου;" χαχαχα, όλα καλά μωρέ την υγειά τους να χουν όλα !!!!!!! Κορίτσι μου δεν μπορώ να σου απαντησω σίγουρα γιατί εγώ επειδή είχα καθυστερημένη σύλληψη σάκους είδα όταν ήμουν 6εβδ και καρδιά άκουσα οταν διένυα την 8η εβδομάδα! Ίσως και να ακούσετε!!! Σου το ευχομαι!!!!  Περιμένουμε νέα σου το βράδυ!!!!!
    • Εσυ τι θέλεις ;;ο άντρας σου; Εμενα λέει θέλει κορίτσι αλλά ξέρει ότι είναι αγόρι...χαχαχα μπορεί να πέσει και μέσα...αφού αυτός κατάλαβε ότι είμαι έγκυος πρώτα και μετά το κατάλαβα εγώ😂😂😂  εγώ αύριο που θα έχω ραντεβού με δικούς μου υπολογισμούς θα είμαι 5εβδ και 6ημ άρα κοντεύω να κλείσω 6 εβδ λες να μπορέσω να ακούσω ή είναι νωρίς; Παιδι μου βλέπω κάτι βιντεάκια με αυτό που μου περιγράφεις και τρελάθηκα...που να είναι και δικό μ το μωρό;;;τι καλά 🥳🥳🥳 
    • Ο γιατρός που μου έκανε αυχενική μας είπε κατα 70% μπέμπα, αλλά η γιατρός μου είναι επιφυλακτική και μου είπε ότι ακόμα είναι νωρίς αν και θεωρώ ότι στις 16 που θα πάω θα είναι ξεκάθαρο το φύλο! Ναι ισχύει αυτό, όντως όταν έχεις κλείσει τη 5η εβδομάδα και είσαι 5εβδ κ 1ημ διανύεις την 6εδμ, απλά δεν την έχεις κλείσει θα την κλείσεις όταν είσαι 5εβδ κ 7ημ! Βέβαια συνήθως οι γιατροί σου λένε το ακριβές νούμερο, πχ είσαι 5εβδομαδων και 5 ημερων, τουλάχιστον εμένα έτσι μου τα είπαν και οι 2 γιατροι!!!! Θα τα ζήσεις κι εσύ και θα πάθεις πλάκα!!! Εμείς, ειδικά την τελευταία φορά που πήγαμε και πιπίλιζε το δάχτυλο τρελαθήκαμε!!!!!
    • Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Να σας πω κι εγώ τον πόνο μου; Παίρνω τις βιταμίνες μου full (όλο το διάστημα προφανώς, δεν έκοψα λόγω κοροναϊού) και νιώθω τον οργανισμό μου πολύ μπουσταρισμένο πραγματικά! Από την άλλη και λόγω κορωναϊού και λόγω καιρού είμαι συνέχεια μέσα κι έχω αρχίσει και φλιπάρω!! Δεν παλεύεται. Πραγματικά τώρα για μένα ήταν εποχή μόνο για διέγερση και ωοληψία 😕😡😞   @Amica silentia Lune Ξέρεις τι καταλαβαίνω; Πολλοί γιατροί προτείνουν το πιο βαρύ πρωτόκολλο, ειδικά για πιο μικρές κοπέλες, για να πάρουν πολλά ωάρια με τη μία και να δουν τι θα γίνει με τη γονιμοποίηση, εφόσον υπάρχει κάποιο θέμα με το σπέρμα. Δεν είμαι αντίθετη σ'αυτό, γιατί είναι μια γρήγορη και η πιο οικονομική λύση. Από την άλλη, εσύ μπορεί να πάρεις αρκετά ωάρια και με μικρότερη ποσότητα ορμονών, δηλαδή ένα ελαφρύ προς μέτριο πρωτόκολλο. Ζυγίζεις δηλαδή το οικονομικό με τις ορμόνες που θες κι εσύ να πάρεις με τη μία. Μπορεί πχ να θέλεις λίγο παραπάνω απ'τον τροποποιημένο φυσικό, αλλά όχι το βαρύ, ξέρεις. Εσείς θα τα βρείτε αυτά πάντα συζητώντας και το οικονομικό βέβαια. Εγώ που έχω σκάσει που δεν μπορώ να κάνω τίποτα, τι να κάνω;;!! 😡 Βαθιές αναπνοές μάλλον μόνο μου μένουν
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...