Μετάβαση σε περιεχόμενο
Evie12

Επιστροφή στο σχολείο

Recommended Posts

Πώς θα ξαναβάλω το παιδί σε πρόγραμμα ύπνου λίγο πριν ανοίξουν τα σχολεία και πόσο σημαντικό είναι αυτό; Πώς θα προετοιμάσω ψυχολογικά το παιδί ώστε να προσαρμοστεί όσο το δυνατόν καλύτερα στο σχολικό περιβάλλον;

Διαβάστε απλές, πρακτικές και πολύ συγκεκριμένες συμβουλές:

http://parentbook.gr/content/%CE%B5%CF% ... E%AF%CE%BF

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• @Tokyo Ναι, ΑΜΗ εγώ έκανα πριν πρωτοπροσπαθήσουμε. Τότε είχε βγει πολύ καλή και είχα ηρεμήσει. Αυτό βέβαια ήταν τον Σεπτέμβριο του 2018.. Εκεί φαίνεται η ποιότητα ή ούτε εκεί; Αν φαίνεται, μήπως κάνω στις αρχές της περιόδου που έρχεται.
    • κορίτσι ο γιατρός πως το ξέρει αυτό;;; εμένα έβλεπε στον υπέρηχο πολλά ωοθυλάκια, ωάριο κάθε μήνα με τακτική ωορρηξία κ σταθερό κύκλο και σούπερ ορμόνες. Ξέρεις ποιος μας είπε ότι τελικά αυτό ήταν το θέμα; ο εμβρυολόγος που τα είδε στο μικροσκόπιο... Σε τρομάζω το ξέρω αλλά η ποιότητα δε φαίνεται από πουθενά. Ο γυναικολόγος κ μένα μου έλεγε ότι είναι σούπερ κ θα γεμίσω παιδιά... Δίκιο είχε γιατί με τη δική του εμπειρία αυτό φαίνονταν, όμως η ποιότητα δεν φαίνεται πουθενά. Αν έχει ο σύζυγος θέμα οκ τότε μπορεί να έχεις δίκιο, εμάς που δεν υπήρχε όμως τίποτα άλλο ήταν ξεκάθαρο τελικά τι έφταιγε τόσο καιρό! ΑΜΗ έχεις κάνει;
    • @Tokyo Όχι, δεν μας αγχώνεις. Εγώ, να σου πω την αλήθεια, περισσότερο ανησυχώ γι'αυτά που λες, ακόμη κι αν δεν τα συζητάω καν. Εγώ έχω πολύ καλή ποιότητα, απ'ό,τι λέει ο γιατρός, αλλά ίσως είναι και θέμα τύχης και να χειροτερέψουν πολύ σύντομα. Καμιά μας δεν το ξέρει αυτό, πώς θα έρθουν τα πράγματα και τι μας επιφυλάσσει το μέλλον. Προσωπική συμβουλή πάντως σ'εσένα (πράγμα που σκέφτομαι και για μένα βέβαια): αν θέλεις κι άλλο παιδάκι, μην αργήσεις πολύ μετά το πρώτο για να μην ξαναέχουμε την ίδια δυσκολία και μετά.
    • Αχ τον έχω ακουσει αυτόν τον ήχο στην κόρη μου. Αλλά όσες φορές και να την ακούσεις κάθε φορά είναι πιστεύω διαφορετικό. Και πριν 6 μήνες την είχαμε ακούσει την καρδούλα και στον επόμενο υπέρηχο δυστυχώς δεν την ξανά ακούσαμε.. αυτή την φορά όμως είναι αισιόδοξη...  Ααα τελεια...θα πας σε μια βδομάδα δηλαδή😀
    • Κοίτα κ εμείς ένα χρόνο προσπαθούσαμε ουσιαστικά (από Ιούλιο σε Ιούλιο) όταν το πήραμε απόφαση και απλά περιμέναμε να πάμε στο γιατρό μετά τις διακοπές. Δεν το μετάνιωσα γιατί κατάλαβα ότι με το φυσικό τρόπο θα περίμενα αιώνια κ όταν θα πήγαινα στο γιατρό θα ήταν αργά... Είμαι επηρεασμένη από τη ιστορία μου εννοείται κ ίσως δεν είμαι αντικειμενική, οπότε η καθαρά προσωπική μου άποψη (το τονίζω το προσωπική) ειναι όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα... Τα ωάρια χειροτερεύουν χρόνο με το χρόνο, εμένα δλδ αυτό είναι το πρόβλημα μου... Συγνώμη αν σας αγχώνω αλλά δυστυχώς ο χρόνος δεν είναι υπέρ μας...
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...