Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Geia sas koritsares mou!!!

Eimai kommatia (to 3enixtisame x8es :lol: ) alla den mou kanei i 4ixi na min mpw na diavasw ta nea sas :)

Gia tin simperifora twn zouzouniwn mas einai megalo 8ema k periploko, k emena exei meres pou me akouei k einai pragmatiki sinergasimi alles fores den me akouei ka8olou kanei san kakoma8imeni k fwnazei otan tis "apagorevoume" na kanei kati pou den prepei..

Extes to vradaki ir8e sto dwmatio mas stis 1:30-1:45 k mou elege: "mama mama" tin pira k pigame sto dwmatio tis k 3aplwsa dipla sto xali, nomiza pws 8a einai gia ligo k den pira tipota mazi mou, kouverta ma3ilari ktl telika to ligo egine poli k emeina ekei mexri tis 3:00 ponesa tin mesi mou, moudiase to podi mou k kriwna apisteuta, pigena na figw k mou elege mama k prospa8ouse na sikw8ei na er8ei mazi mou eutixws den eklaige,i8ele na me vlepei ekei, den gkriniaze itan 3aplwmeni sto krevvataki tis k epaize me tin kouvertoula tis, evlepe girw girw k ka8e treis k ligo elegxe an eimai dipla tis, koutoulousa apo tin nista k etsi kata tis 3:00 otan skepase to kefalaki tis k arxise na kanei ooooooo pou simainei pws autonanourizete efiga siga-siga, 3erw den itan swsto na figw sta krifa alla den antexa allo, piga k 3aplwsa k den zestainomoun me tipota apo to krio pou travi3a, meta apo kanena 10lepto eixe koimi8ei (tin akouga apo tin endoepikoinwneia)

Euxomai apo4e pou tin evala ligo pio arga na min 3ipnisei sto endiamesa giati itan mia diskoli nixta k simera stin douleia mia kourastiki mera..

Paw na 3aplwsw, simera olo to apogeuma eimastan stin pe8era mou pira tin Victoria na pai3ei me ton gio tis kouniadas mou k meta ir8e k o george na fame gia to vradi k prin ligo ir8ame spiti..

Kalinixta k kali 3ekourasi!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Λοιπον, για να μην ξεχαστώ, Δανάη και εγώ εμφάνισα μετά την 2η εγκυμοσύνη πολυ πολυ λεπτες ευρυαγγειες...και πηγα σε αγγειολογο και μου ειπε οτι υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να φυγουν . Εγώ το σκέφτομαι για καθαρά αισθητικους λογους γιατί είναι το μοναδικο 'καταλοιπο' που μου άφησαν οι γεννες μιας και επανληλθα στα κιλά μου αμεσως και εχουν επανελθει και οι κοιλιακοι μου (παω 3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο το πρωι πριν παω στην δουλεια!!!)

Αλλά αν ειναι κοιρσος και πονάει τοτε καλο θα ειναι να πας ξανα μια βολτα απο τον γιατρο. Ξερω πολλες γυναικες που εμφανισαν στην εγκυμοσυνη...Πάντως μου κανει εντυπωση που εμφανισα και εγω (εστω και λιγες) γιατι δεν πηρα κιλα και αυτες υποτιθεται ειναι απο την αποτομη αυξηση του βαρους....Ουτε και εσυ πηρες....Επισης χειροτερευουν αν φορας τακούνια...

Στέιση ,μου περαστικα στο κοριτσάκι σου...Δεν έχετε βοήθεια απο κανέναν? Γιατί δεν βρίσκεις μια γυναίκα για να σε βοηθάει κάπως? Είναι τα πιο δύσκολα χρόνια αυτά...μεχρι να μεγαλωσουν καπως τα παιδακια μας...Σε καταλαβαίνω παντως και εγω ειμαι μακρυα απο τους γονεις μου που θα μπορουσαν να με βοηθησουν πραγματικα...Ειναι δυσκολο...

καλα και εμας ο μπαμπας ειναι για παιχνιδι...ουτε να την ταισει μπορει, ουτε να την κοιμισει...χθες παλευε να την βαλει για υπνο περιπου 1 ωρα...σηκωνοταν , χοροποηδουσε, σναβε το φως....με το που την παιρνων εγω αγκαλια πριν κλεισω το φως εκλεισε τα ματια της χαχα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

για τις ευρυαγγειες δεν ξερω τιποτε, αλλα ελπιζω να επαναλθουν!!!!

αντρια, δυσκολη νυχτα, την εχω πατησει κι εγω ετσι κι εχω ξυλιασει, απο τοτε εχω μια εφεδρικη κουβερτα για εμενα στο δωματιο της αθηνας :lol::lol:

η αθηνουλα απο εχτες φαινεται πιο ηρεμη, και μαλλον συνεβαλλε το γεγονος οτι πηγαμε σουπερμαρκετ και βγηκαμε απο το σπιτι...επηρεαζεται και απο την κλεισουρα..... θα συνεχισω ετσι και θ αξερω τι φταιει ;)

περαστικα αναστασια μου, ειναι λουκι να δουλευουν και οι 2 γονεις και να μην εχουν κανεναν για βοηθεια :( υπομονη, θα περασουν τα δυσκολα χρονια!!

φευγω παω να ντυθω για το σχολειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αναστασία περαστικά και κουράγιο.

Αφροδίτη να τη βγάζεις λίγο έξω να ξελυσσαει. Η Κατερίνα βγαίνει 1 20λεπτο κάθε προωί με την μάνα μου και περπατάνε και μετά κοιμάται σαν πουλάκι το μεσημέρι. Τα Σαββατοκύριακα που μένουμε σπίτι μέχρι το απόγευμα αφηνιάζει!

Σαμάνθα πως αντέχεις και δουλειά και σπίτι και παιδιά και γυμναστήριο και διατριβη????? Εγώ γιατί σέρνομαι ρε κορίτσια? Ουφ, περνάω μεταγενέθλια κατάθλιψη: η κυτταρίδα μου φαίνεται ότι αυξήθηκε, το πόδι της χήνας στο μάτι εμφανίστηκε, τα δόντια μου όλο προβλήματα βγάζουν και η μέση μου είναι σε χειρότερη κατάσταση από όπως ήταν στην εγκυμοσύνη! Πάει, σαραβάλιασα!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ Αφροδιτη ειναι βασικο να βγαινουν τα παιδια βολτα!! Οταν δεν βγαινει η δικια μου ειναι ...μην σου πω καλυτερα....

δηλαδη αν καμια φορα βρεχει και δεν εχουμε που να παμε, την παω στον παιδοτοπο, στο σουπερ μαρκετ η οπου αλλου γιατι αλλιως δεν αντεχει...

σκεψου και εμεισ αν μεναμε συνεχεια μεσα θα τρελαινόμασταν!!!!

Δέσποια πέθανα στο γέλιο με την περιγραφή σου :lol::lol::lol::lol: Πόσα έκλεισες κοριτσάκι μου? Πάντως έχω ακούσει ότι η καλύτερη ηλικία της γυναίκας είναι τα 40 οπότε έχουμε να δούμε καλύτερες μέρες!!! :D:D:D:D Άσε που πάω στοίχημα ότι τα περισσότερα από αυτά που λες είναι μόνο στο μυαλό σου!!! Πάντως κάνε κάτι προσωπικό να νιώσεις και εσύ καλύτερα πχ ψώνια, χορό (ακόμα και στο σπίτι) κάποιο χόμπυ!! κλπ

Εμείς αρχίσαμε με την Έμμα ζωγραφική από το ίντερνετ και εχει πολύ πλάκα...βρίσκω σκιτσάκια και της κάνω και εκείνη μου λέει: ΚΑΙ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΟ, ΝΤΑΡΙ (να της ζωγραφίσω λιονταρι) κλπ κλπ και χαλαρώνω και εγώ πολύ με την ζωγραφική...

Λοιπόν εγώ πάω γυμναστήριο στις 8 το πρωι!!! :lol::lol::lol::lol: 9 φεύγω και 9 και 15 είμαι στην δουλειά!!

Επίσης με βοηθάει το γεγονός ότι έχω εξωτερικές συνεργασίες οπότε δεν χτυπάω κάρτα 8ωρή ή και παραπάνω...Κανονίζω τις δικές μου ώρες και δουλεύω πολύ και τα σκ...

Για εμένα το γυμναστήριο είναι βασικό και για την ψυχολογία μου (σύμφωνα και με έρευνες εκκρίνονται κάποιες ορμόνες που νικούν πχ την κατάθλιψη) αλλά και για να έχω καλή υγεία! Αν δεν πάω θα φτάσω σε ένα σημείο να μην μπορώ να σηκώσω τα παιδιά....Είμαι διατεθειμένη να ξυπνάω και στις 6 το πρωί για να πηγαίνω!! Και ας μην βγω ποτέ για προσωπική βόλτα-έξοδο...

φιλάκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς αρχίσαμε ζωγραφική προχτές και προσπαθώ να της μάθω τα χρώματα!

Τα 31 έκλεισα και μακάρι αυτά που βλέπω να ήταν στο μυαλό μου αλλά δυστυχώς είναι στον καθρέφτη μου! :lol:

Πάντως έχεις δίκιο για τη γυμναστική. Πρέπει να πάρω καρεκλάκι ποδηλάτου για την κατερίνα μήπως πηγαίνω καμια βόλτα με τον άντρα μου, έστω και μια φορά τη βδομάδα. Κι εκείνος μου λέει ότι επειδή δεν γυμνάζομαι νιώθω συνέχεια κουρασμένη και υποτονική! Λοιπόν με ενέπνευσες! Το πήρα απόφαση! (Ελπίζω να μην το ξεχάσω μέχρι το ΣΚ ;) )

post-6812-13873939859743_thumb.jpg

post-6812-13873939859795_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Ti mou kanete? Gimnastiki akouw? den 8a parw euxaristw :lol: , den mou aresei ka8olou oses fores ekana eggrafi sto gimnastirio pigena stin arxi k meta den patousa :oops:

Pali e4es eixame diskoli nixta..3ipnise stis 4:30 emeina dipla tis ws tis 5:00 k 5:15 3ana ir8e sto dwmatio mas etsi pira ta mpogalakia mou (ma3ilari k kouverta) :) k 4eutokoimi8ika sto xali dipla tis, NAI EGW KOIMI8IKA ekeini emeine 3ipnia, koimomouna k akouga ta panta kapoia fasi evgale tis kaltses k etre3e na 3ipnisei ton mpampas tis..Den 8elw na ma8ei na me exei plai tis gia na koimate i gia na periorizete sto strwma tis , ti na kanw? K krevvati na tis parpoume pali 8a katevenei, mono krevvataki me kagkela alla twra pou deila deila pidaei an xtipisei? Axxxxx pelagwsa!!!!!! Tin efera 18 minwn+ k den tin koimisa pote mazi mas k pote den koimi8ike kaneis plai tis k twra? Anti na pigenoume mprosta mprosta 8a pigenoume pisw pisw? :twisted: Eimai gia na skasw!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πάνω κάτω ολα τα ζουζουνια,τα ιδια κάνουν...εγω τα κανω όλα κ της μιλάω,της εξηγώ,της δείχνω,συμμετεχω στις δικες της ανακαλύψεις,παίζω κτλ...αλλά πολλές φορές με ακούει όταν την μαλώνω κ αλλες τόσες με γράφει κανονικά,δυστυχως την εχω μαλωσει κ την εχω κανει να κλάψει κ βαζει τα χερακια της στο προσωπό της να κλάψει,το μετανοιωνω πικρά,ομως εξαντλειται η υπομονη μου,εκεινη την στιγμη δεν μπορω να με ελεγξω...θελει πολύ δουλεια κ πολύ υπομονη...

Οποτε τι συμβουλή να δωσω κ εγω,οταν ξέρω τι πρεπει να κανω κ το διατηρω κ σε μια στιγμη το αναιρώ...το στομάχι μου γινεται κόμπος απο τα νευρα μου πραγματικά.

Προχτες που μαγειρευα πήγε στο δωματιό της κ κανα 2 φορες που μπήκα την ειδα να παίζει με τα παιχνίδια της,ικανοποιημένη εγω κ με ευχαρίστηση γυρισα να τελειωσω τις δουλειές μου,σκεφτόμουν κιολας"μεγαλωσε το παιδί μου κ ηρέμησε,επιτελους!"...περασε η ωρα κ δεν ακουγα θόρυβο,μπήκα μεσα κ τι αντίκρυσα???

Ολα τα ρουχα απο τα συρταρια έξω,οτι είχε η σιφινιερα,κομοδίνο κτλ όλα κάτω κ αυτη πάνω στην σιφινιέρα 'ετοιμη να κατεβασει ότι υπήρχε στα ραφια!!!Σοκαρίστηκα καταρχην γτ θα μπορουσε να επεφτε κάτω!Με κοιταει λοιπόν κ μου κανει ναζακια για να μην την μαλώσω...ναι,δεν ξερω πως εγινε αυτό,με ειχε συνεπάρει τοσο η κατασταση στο δωμάτιο που ακομα κ βιντεο το τραβηξα...την μάζεψα της μιλησα κ αρχισα να μαζευω.

Δηλαδη δεν χαλαρωνουμε ΠΟΤΕ!

Τελος παντων.......εγω την γυμναστικη την λατρευω,καποτε εκανα όργανα,τωρα μου αρεσει πολύ οι πιλάτες yoga soyhdikh γυμναστικλη,αν ειχα χρηματα να μου περισσευουν,θα πήγαινα....μακάρι να πιασω δουλειά κ θα μπουν ολα σε πρόγραμμα.

Μπραβο Ελενα που τα καταφερνεις,ετσι αποκτας ενεργεια,ασε που ξεσπάς κ εισαι κ πιο ηρεμη στα παιδιά σου :D

Αναστασία μου υπομονη βρε κοριτσακι,τι τραβας κ εσυ ρε γμτ......τι να πω,κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και του χρονου, γωγω μου, να'στε καλα να ξαναστολισετε!! ειχατε στολισει περυσι, δεν θυμαμαι.. :? εγω μονο ενα δεντρακι θα στολισω φετος, τελευταια στιγμη, και στεναχωριεμαι, γιατι τα χριστουγεννα τα λατρευω!!! το δικο μου χομπι ειναι η διακοσμηση στο σπιτι :) καλα, ακουω γυμναστικες και βγαζω σπυρια :shock::shock: δδεν το'χω, μιλαμε, καθολου!!!! μπραβο ελενα που αφιερωνεις χρονο στον εαυτο σου, με σωστο τροπο!! δεσποινα, μιλας εσυ που εισαι και μικρουλα !!! κι ας μην αρχισουμε τις κυτταριτιδες κτλ γιατι εγω παχαινω οταν σκεφτομαι οτι πρεπει να αδυνατισω :shock::lol::lol: !!!

αντρια, νομιζω οτι ειναι η προσαρμογη, μεχρι να συνηθισει η βικτωρια....οταν την βαζεις για υπνο το βραδυ σηκωνεται η κοιμαται;;

ασχετο, αλλα ειδε η κουμπαρα μου την αθηνουλα στο skype και μου λεει "κατσικι εγινε η αθηνα" και μου κακοφανηκε :evil: ενταξει, ζωηρεψε, αλλα οχι και κατσικι, μου ακουστηκε ασχημα, και κακως δεν της ειπα τιποτε αλλα φοβηθηκα μην τσακωθουμε..... το εχει ξαναπει και γι'αυτο με πειραξε τοσο.....αλλα, πραγματικα δεν καταλαβαινω τι διαφορετικο κανει απο τα υπολοιπα 18μηνα.... και η κορη της, δεν ηταν και το πιο ησυχο παιδι, αλλα ποτε δεν μου φανηκε παραξενο.....τσαντιστηκα, την επομενη φορα θα της το πω.. :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα μου δεν ειναι τπτ μια φαση ειναι και θα περασει. Η ψυχολογια μας ειναι. τα περασα και εγω και σε βαρια μορφη, ακομη εχω καταλλειπα με το εντερο και ολα αυτα το μυαλο μου εφταιγε και φταει.

Εγω ενιωθα πολυ κουρασμενη στο αλλο σπιτι, εδω κοιμαμαι στις 12 και ξυπναω στις 7.30 και ειμαι μια χαρα.

Γυμανστικη μονο να ακουω θελω οχι να κανω!!! βαριεμαι απιστευτα!!

Σας ειπα οτι εχω παει 64 κιλα; χανω κιλα χωρις να κανω διαιτα. την μια ειναι ωραια αλλα καπου ανησυχουσα που θα παει αυτο και μου ειπε η διαιτολογος μου οτι πηρε μπρος ο μεταβολισμος μου και καποια στιγμη θα σταματησει. Για να δουμε που θα ειναι αυτο;;;

Δεν ειναι πολυ μικρα για τα χρωματα; μετα τα 3 ξερω οτι μαθαινουν τα χρωματα. εμεις ακομη προσπαθουμε να μαθουμε λεξουλες.

Δεν ξερω εαν σας ειπα που πεθανε μια μακρυνη μου ξαδελφη, δεν την ηξερα την κοπελα. αλλα στεναχωρηθηκα πολυ 2 μερες μετα που πεθανε θα εκλεινε τα 22. Επαθε ανακοπη. ηταν και μοναχοπαιδι. ποσο κριμα!!! η μαμα μου που ηξερε τον παππου της και τον μπαμπα της εκλαιγε εχτες.

Αφροδιτη κατσικα ειναι αυτη!! αντε μη τα παρω!!! καλα αλλες λεξεις δεν ξερει; εμενα οταν μου τον λενε χονδρο ή Νινιο μου την σπαει πολυ. Βουδα τον φωναζω και εγω, αλλα οχι και χονδρο το βατραχακι μου!!

Δαφνη τα εργαλια πο που τα πηρες για τον Αρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditi mou proxtes to vradi emeina mazi tis 1,5 wra gia na koimi8ei, 3aplwne k itan glarwmeni alla den i8ele na figw alla wspou na tin parei o ipnos egw 3epagiasa k xtes nomizw den koimi8ike ka8olou apo tis 4:30 pou eixe 3ipnisei, den eimai sigouri omws giati se kapoia fasi nomizw me pire emena o ipnos gia ligo :lol: , fisika akouga ta panta den koimi8ika varia..

Milisa k me mia fili mou pou evale ton gio tis se krevvati kanoniko se etsi mikri ilikia k mou eipe na eimai pio dinamiki k na min "ligizw" k na min menw mazi tis- ennow na koimame dipla tis- oses fores k an xreiastei na tin valw sto strwma na to kanw alla na feugw giati 8a ma8ei na koimame panta dipla tis k exei dikaio k egw auto fovame k provlimatizome, giati 8a xalasw oti eftia3a toso kairo (na koimate moni tis).. Apo4e prepei na fanw pio apofasitiki giati den ginete..Milise k me 4ixologo tote gia simvouli k tis eipe na menei dipla tou mexri na koimi8ei k na feugei na min ton pernei sto krevvati tous akoma k an kourastei alla ekeinis se poli ligi wra koimotan emena kanei wres ateleiwtes na tin 3ana parei o ipnos k egw den antexw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tin evala twra na koimi8ei k mou eipe mama k mou edeixne to xali, aa poulaki mou lew apo mesa mou kaloma8es :) k tis eipa oxi Victoria mou edw 8a koimase esi me tin Kitty, i mama 8a koimate sto dwmatio tis k wspou na figw ir8e apo pisw mou tin evala 4 fores k ka8e fora tis e3igousa me iremo k gliko tropo alla tipota k tin teleutaia fora tis milisa me austiro ifos k efiga, piga sto dwmatio mou k perimena ligo k eutixws den ir8e k piga k tin ele3a den metakini8ike ka8olou apo to strwmataki tis...Ws twra eixame provlima ta 3imerwmata oxi otan tin evaza to vradi k simera auto leei afou tin katafernw as to kanw k twra :).. Tin lipi8ika pou tis milisa me austiro ifos alla den ginotan alliws, ta 3imerwmata na doume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια αντρια, ας εχετε ησυχο υπνο αποψε!!!

γεωργιαννα, καλα τα λες!!!μπραβο σου!!! ακου εκει κατσικι το παιδακι μου!!! :twisted::twisted:

καλα, εσυ αδυνατιζεις και παραπονιεσαι!!!! :lol::lol: εγω τελευταια τρωω τον αμπακο, νιωθω φουσκωμενη, αλλα ζυγιστηκα και ειμαι στα κιλα μου 56,5!!! :o:o αρχιζω και πιστευω οτι δεν παει καλα η ζυγαρια και θα ξαναζυγιστω στην αθηνα.... 8-)

για τα χρωματα δεν ξερω, αλλα η βαφτηστηρα μου που ειναι 2 νομιζω οτι τα ξεχωριζει.... :?

παντως, κι εμενα τωρα τελευταια λεει καμια λεξουλα παραπανω απο τα συνηθισμενα... για να δουμε.... αν και να σας πω, βρε κοριτσια, φοβαμαι οτι εχει μοιασει στο μπαμπα της, ο οποιος κατα τα λεγομενα της πεθερας μου, μιλησε στα 3!!!!!!!!!! :o:o:o οι οι μανα μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ λίγο γυμναστήριο θα 'θελα κι εγώ αν είχα που ν' αφήσω τον Άρη...

Γεωργιάννα δε του πήρα ειδικά εργαλεία, με τα δικά μας έπαιζε, αγαπημένο του είναι ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι του ΙΚΕΑ. Αλλά γενικώς τον άφησα να πειραματιστεί με ότι είχα, εκτός από τα ψαλίδια και το σφυρί.

Το τελευταίο παιχνίδι που του αγόρασα βέβαια, μια που το 'φερε η κουβέντα, ήταν ένα δικό του σετ σκούπα, φαράσι, σφουγγαρίστρα σε μικρό μέγεθος κι έχει ξετρελαθεί. Το μισό πρωινό σφουγγαρίζει μόνος του!

Θα γράψω περισσότερα αύριο, είμαι ερείπιο, σας φιλώ πολύ όλες, όνειρα γλυκά να 'χουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Η μέρα μας σήμερα ξεκίνησε νωρίς!γύρω στις 6 άρχισα να νιώθω συσπάσεις,κ ενώ την προηγούμενη φορά ήταν μια φορά σήμερα ήταν 4 συνεχομένες!!!αγχώθηκα λίγο κ λέω στον κώστα,κατέβα στην αποθήκη να μου φέρεις τη βαλίτσα να τη φτιάξω τώρα!!τελικά περάσανε χωρίς να γεννήσω :lol: Μετά ξύπνησε η Μυρτώ κ ήρθε στο δωμάτιό μας, κ η πρώτη της κίνηση ήταν να φέρει από το σαλόνι το βιβλίο κ να πει "Γκο Γκοχ"!ήπιε το γάλα της κ μετά σηκωθήκαμε κ αφήσαμε το μπαμπα να κοιμηθεί!της βράζω ρεβύθια με λαχανικά για το μεσημέρι!χθες έφτιαξα για εμάς πρώτη φορά μοσχαρίσιες μπριζόλες στη γάστρα με πατάτες κ καρότα με λεμόνι,μουστάρδα κ ριγανη κ εγιναν λουκούμι!!Τώρα ειμαστε στον υπολογιστή,ζωγραφίζει κ ακούμε μουσική!έχει ξετρελαθεί με το batida de coco της Αρλέτας κ από προχθές που της το τραγουδούσα λέει μπατίτα,μπατίτα,μπατίτα :lol:

Αργότερα αφού φτιάξω τη βαλίτσα θα πάμε καμιά βόλτα οι 3 μας μιας κ θα έχει καλή μέρα.

Άνδρια,πώς ήταν η χθεσινή νύχτα?εγώ στη θέση σου θα τη γύριζα καθε φορά στο κρεβάτι κ θα κοιμόμουν στο κρεβάτι μου κανονικά!είσαι κ εγκυος,κρίμα είσαι να ξαπλωνεις στο πάτωμα!

Έλενα,μπράβο για το γυμναστήριο!έτσι εξηγείται η κορμάρα! :D Να σου πω,ραγάδες δεν έκανα καθόλου σε καμιία εγκυμοσύνη από χαλάρωση όμως...χαλλλλλαρά που λέμε κ στη Σαλονίκη!!!γυμναστήριο όσες φορές ξεκίνησα έκανα για 2-3 μήνες μόνο κ μετά βαριομουνα!αλλά που θα πάει θα το κάνω συστηματικά ελπίζω μολις γεννήσω!

Γωγώ,το σκηνικό με τα ρούχα που περιγράφεις το ζούσε η μητέρα μου με μενα σε καθημερινή βάση,μονο που εγώ τα πετούσα κ κάτω από το μπαλκόνι!!!!κ εγώ κάποιες φορές χάνω την υπομονή μου κ μετά εχω τύψεις...άστα!περιμένω να περάσουν οι ορμόνες να γίνω άνθρωπος πάλι!!! :lol:

Δάφνη,μου αρέσουν τα Unisex παιχνίδια που αγοράζεις στον Άρη!!!κ η δικιά μας προχθές έπαιζε με το κατσαβίδι που ο κωστας έφτιαχνε την κούνια του μωρού.

Αναστασία μου,δεν μπορείτε να έχετε λίγη βοήθεια με τη μικρή γιατί τα ωράριά σας είναι πολύ δύσκολα?!

Αφροδίτη,μην το παρεξηγείς το κατσίκι,κ εδώ στην κρήτη καμιά φορα το λένε,κ ο κώστας τη λέει φουριάρικο (δηλ άγριο κατσίκι) :lol: κ δεν έχει κ άδικο ώρες ώρες!

Δέσποινα,μήπως τα παραλές;;;;;κ εγώ 31 είμαι!!!!έχουμε ακόμα καιρό μπροστά μας να σαραβαλιάσουμε!αν κ μετά τα 25 τα κύτταρα μας αρχίζουν να εκφυλίζονται σιγά σιγά!

Γεωργιάννα,μήπως αδυνατίζεις κ λόγω τρεξίματος;;θέλεις να χάσεις κ άλλα;πόσο ύψος έχεις;θυμάμαι ότι είσαι ψηλή βέβαια!εγώ είμαι αισίως στα +8,5 κιλάκια!!άντε να γεννήσω πριν προλάβω να πάρω κ άλλα!!εγώ δεν φταίω,δεν μ΄αφήνει ο κώστας να αγιάσω!χθες κυρία εγώ είχα φάει για βράδυ γιαούρτι με δημητριακά κ μετά δυο παξιμάδια με ντομάτα κ φέτα.κ επιστρέφει ο κώστας από το μάθημα με μια οικογενειακή συσκευασία πατατάκια των 400γρ!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!πόση εγκράτεια να δείξω η γυναίκα;;;;εντάξει δεν τα φαγαμε όλα!αφήσαμε κάτι λίγα.....

πάω να τσεκάρω τα ρεβύθια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Γωγώ μπράβο που στολίσατε φέτος! Κι εμείς θα στολίσουμε το ΣΚ κι έχω πειέργεια τι θα αφήσει όρθιο η Κατερίνα. Γενικά είναι υπάκουη όταν της λέω να μη πειράζει κάτι (το πειράζει μόνο όταν δεν τη βλέπω :lol: ) αλλά είναι ταυτόχρονα και πολύ περίεργη, Έχει αρχίσει να μας λέει συνεχως "αγκαλια" για να τη σηκώνουμε να βλέπει τι υπάρχει εκεί που δε βλέπει, και μας δείχνει με το δάχτυλο "αυτό! αυτό! αυτό!" . Γι αυτό η μέση μου είναι χάλια!

Γεωργιάννα τα χρώματα δεν τα μάθαμε ακόμα αλλά μου φέρνει διάφορες μπογιές και μου λέει "κίτρινο" :lol: Που θα πάει, θα τα μάθει και τα υπόλοιπα! Επίσης λέει τους αριθμούς με τη σειρά (και με λίγη βοήθεια ενδιάμεσα) μέχρι το 10! Και ότι είναι πάνω απο 2 είναι "πολλά" π.χ. Η κατερίνα έχει "πολλά χέρια", "πολλά πόδια" κ.λπ. Αυτά από την κουκουβαγιομάνα :D

Αφροδίτη κι εμένα χαριτωμένο μου ακούστηκε το κατσίκι, αλλά ίσως στα μέρη σας να μην είναι ακριβώς κοπλιμέντο! Τώρα που είπες ότι έχεις χόμπι τη διακόσμηση θυμήθηκα που είχες ανεβάσει φώτο του δωματίου της Αθηνάς και ήταν πολύ ωραίο! Και μένα μου αρεσει πολύ να σχολούμαι και βλέπω πολλά σάιτς με ιδέες.

Δανάη ετοιμάστηκες για τη γέννα? Πλάκα είχες με τη βαλίτσα! Κάνε λίγο υπομονή ακόμα!

Δάφνη κι η Κατερίνα τρελάινεται με τα κατσαβίδια από μωρό γιατί βλέπει το μπαμπά της που όλο μαστορεύει και μόλις τα βλέπει πάει κατεύθείας σε όποια βίδα βρει! Και με τα αυτοκίνητα που έχουμε κανα δυο μινιατούρες στο σπίτι. Αλλά και με τα κουκλάκια της παίζει και τα ταίζει και τα κοιμίζει. Γενικά πιστεύω πως τα παιδιά θα παίξουν με ό,τι βλέπουν, ανεξαρτήτως φύλου, ειδικά σε αυτή την ηλικία που μιμούνται τους γονείς, γι αυτό δεν της παιρνω παιχνίδια αποκλειστικά κοριτσίστικα - έχουμε καιρό για Barbie!

Άντρια ελπίζω να είχατε ήρεμη νύχτα. Θέλει υπομονή και επιμονή η υπόθεση κι εσύ είσαι και έγγυος. Κουράγιο, θα στρώσει θα δεις.

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια κ μωράκια :D

Καλά με κάνατε κ γέλασα πολύ σήμερα!!!!

Μία με την Αφροδίτη που της ειπανε το παιδί της κατσίκαα!!!χαχαχα καλά τι εννοεί με αυτό,για ρωτα γτ έχω κ εγω την περιέργια!Μηπως εννοεί δραστήριο???θελω να μάθω κ μετά μην ανυσηχείς θα την κατσαδιάσουμε μαζι :lol:

Παρεπιπτόντως,εχεις δικιο Αφροδίτη μου,πέρισυ δεν στολίσαμε δέντρο,ουτε προπερσι λόγω πένθους του πατέρα μου κ του πεθερού μου αν θυμαστε...

Γι αυτο το καναμε λίγο νωρίτερα φέτος,η Χριστίνα προς το παρόν πειραζει τα κάτω κάτω στολιδια έχει σπάσει 1 κ εχει χαλάσει 2...χαλάλι της!Πριν τα Χριστούγεννα θα το ξαναστολίσω :lol:

Γεωργιαννα???Βούδα λες το παιδι σου καλέ :lol: Καλά εχουν πολυ θρασος μερικοί!Ισα ισα που τωρα ο Διονυσης εχειο δινει μοντελάκι!Βατραχακι σουπερ μόντελ :lol:

Δεσποινα πολλά κανει κ λεει η κορούλα σου!Εμενα απο χρωματα τιποτα ακομα αλλά φταιω εγω που δεν της τα λεω συχνα,σπάνια...εχεις δικιο θα ασχοληθω με αυτό...

barbie e?Τρελαινομαι ανυπομονω να της αγορασω πολλες κ ρούχα κ ντουλαπες!Μακαρι να ειχα ακομα τα δικά μου αλλά ο πατερας μου οταν χωρισε με την μανα μου τα μοίρασε ΟΛΑ στο χωριο...το σκεφτομαι κ στεναχωριεμαι ακόμα πάρα πολυ....

Δαναη τετοια εκανες?????Πεταγες τα ρούχα σου απο κατω :lol::lol::lol:

Τουλαχιστον εκεί θα ηταν κανενα ισόγειο αντε 1ος,αν το εκανε απο τον 3ο θα ειχα πάθει ενα σοκ~!

Δαφνη φανταζομαι τον Αρούλη,τον τοσο δα μικρούλη που θυμαμαι...πλέον μάστορα κ πεθαίνω!

Αντε βρε κοριτσια,πότε θα συναντηθούμε για εναν καφεδάκο?Μου λείψατε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου,στον 6ο μέναμε τότε,δεν θέλω να σε απογοητεύσω... :lol::lol::lol:

Βόλτα δεν πήγαμε,γιατι μέχρι να φτιάξω τη βαλίτσα πέρασε η ώρα...Αύριο θα πάμε για να περάσουμε κ από jumbo να πάρουμε κάποια πράγματα που είδα ότι μου λείπουν.ευτυχώς τα βασικά είναι έτοιμα!ουφφφφ...μου έφυγε ενα βάρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!!!

σημερα δουλευω απο το σπιτι, έχουμε καταλήψεις, απεργιες κλπ κλ-π...και εχω κρυφτει στο γραφειο για να μην με δει η Εμμα και αρχισει να φωνάζει μαμα μαμα....

το πρωι ειδα και επαθα να την παραδωσω στην γυναικα....

εντωμεταξυ λιωνωωωωωωωω οταν με φωνάζει: ΜΑΝΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ λιωνω σας λεω...και τον πατερα της ΜΠΑΜΠΟΥΛΗΗΗΗΗΗΗ χαχα

γενικα δεν ειναι ομως πολυ ναζιαρικο παιδι...θελει να κανει τα δικα της και δεν την νοιαζουν οι γυρω και τόσο...

καλα πέθανα στο γελιο με τις περιγραφες σας!! Εγώ τρελαίνομαι να βγάζω περιεργα και αστεια παρατσούκλια στα παιδιά...

εμεις τα λέμε τα χρωματα απλως καμια φορα τα βλεπουμε ολα μπλε χαχααα

λεμε το ροζ το μοβ το κιτρινο το πρασινο το κοκκινο το μαυρο αλλα οπως σας ειπα το μπλε ειναι το αγαπημενο μας χαχα

επισης λεμε αρκετα γραμματα απο την αλφα βητα...(γυρω στα 10) και με αγαπημενο μας το ΩΜΕΓΑ!!!!!

ααα και πιανουμε το μολυβι κανονικαααααααααααααααα θα τρελαθω!!!!

επισης εχουμε αρχισει να πηγαινουμε σε δραστηριοτητες του δημου Ψυχικου, χορος, σκετσακια κλπ ενταξει ειναι μικρουλα ακομα και τα αλλα παιδακια ειναι πιο μεγαλα αλλα οκ κατι κερδιζει...λιγο τα χανει στην αρχη αλλα οκ...πιστευω οτι της κανει καλο....ο αντρας μου λεει δεν πρεπει γιατι θα νιωθει μειονεκτικα κλπ αλλα εγω δεν συμφωνω καθολου....εγω εκανα τα παντα 2 χρονια νωριτερα με τον αδερφο μου που ειχαμε αυτη τη διαφορα...πηγαιναμε μαζι ξενες γλωσσες, μουσικη, διαβαζα μαζι του γιατι ηθελα και εγω να μαθω οτι μαθαινει...ε και αυτο με βοηθησε πολυ στην ζωη μου/σπουδες/δουλεια κλπ...

βεβαια δεν ειναι ολα τα παιδακια το ιδιο και μπορει να μην ειναι καλο για ορισμενα...αλλα οκ την παρακολουθω και αν δω οτι δεν μπορει να κανει κατι θα το σταματησω!!

κοριτσια χθες στον παιδοτοπο ειδα μια μαμα με 2 παιδακια 2μιση ετων που ηταν σε διασταση με τον συζυγο της και τρεχαν στα δικαστηρια...ηταν με τον συζυγο εκει, ο οποιος πηγε σε καποια φαση στην τουαλετα και το ενα απο τα παιδακια εκλαιγε με αναφιλητα (εχει φυγει ο πατερας απο το σπιτι και ενιωσε οτι τον χανει ξανα εκεινη τη στιγμη)...πραγματικα στενοχωρηθηκα πολυ...πραγματι οι γονεις πρεπει να βαζουν πανω απο ολα τα παιδια....ειναι ασχημο να μην βλεπουν εναν γονιο τους η να βλεπουν τους γονεις να τσακωνονται...τους δημιουργουνται ενα σωρο τραυματα....

αυτα για την ωρα θα ξανα μπω μετα!!!!!

σας φιλωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα δεν σας ειπα χθες, αργα το βραδυ γεννησε και η ξαφερφη μου ενα κοριτσακι μικρουλι και ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!!

δεν το εχω δει γιατι δεν μενουμε στην ιδια πολη αλλα θα το δω τα Χριστουγεννα!!!

συγκινήθηκα πολυ!! ειναι πολυ σπουδαιο να φερνεις μια νεα ζωη στον κοσμο!! :D:D:D:D

τοσο πολύ συγκινηθηκα που θελω σε 3-4 χρονια (λιγο πριν τα 35 δηλαδη) να κανω και 3ο χαχααααα

και 4ο και 5ο και παει λεγοντας!!!!!!!

σας φιλωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα να ζήσει το μωρούλι! Νομίζω καλά κάνεις και πηγαίνεις την Έμμα σε δραστηριότητες αν τη βλέπεις να ανταποκρίνεται και να παρακολουθεί με ενδιαφέρον.

Δανάη πως κάνεις τα ρεβίθια με τα λαχανικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me kanate k gelasa me osa diavasa :lol:

8a gra4w oti 8imame k opws ta 8imame :lol: giati o george analave ligo tin mikri k se ligo 8a aganaktisei pou den ka8ete lepto, axx emeis oi manes ti travame..

Danae mou kala les na epistrefw sto dwmatio mou alla otan 8elei 1,5-2 wres na koimi8ei k menw dipla tis den antexw k me pernei emena o ipnos sto telos :D Paw na figw otan glarwsei k me pernei xampari k 8elei na er8ei mazi mou.. Eutixws x8es to vradi meta pou tin evala 4 fores sto strwmataki k tis milisa me austiro ifos koimi8ike moni tis k ta 3imerwmata den ir8e ka8olou na me vrei sto dwmatio mas NAIIIIII [smilie=blob3.gif] ta kataferame, kata tis 4:30-5:00 tin akousa 3ipnia na leei oooooo (autonanourizotan) k etreme i 4ixi mou lew twra 8a 'r8ei twra 8a 'r8ei k evlepa tin porta mas pote 8a anoi3ei i8ela na paw k toualeta gia tsisa k fovomouna mipws me parei to mati k ana4ei to fws tou diadromou k katalavei pws kapoios einai 3ipnios k pidisa apo panw apo ton george k piga siga siga toualeta :lol: alla to poulaki mou den sikwstike piga k tin pira apo to strwmataki tis kata tis 6:50 na etoimastoume na figoume apo to spiti..

Avrio eimai me adeia 8a paw giatro k to afentiko mou, mou eipe na parw oli tin mera adeia gia na ligostevoun oi adeies mou eipe (gia na min mou tis plirwsei katalavate? :evil: ) simera tous kerasa afou avrio 8a leipw k einai i giorti mou.. Avrio 8a mas paradwsoun k to imidiplo strwmataki mas giati den tin xwraei auto pou exei twra giati tis vazw k arkoudakia stin plevra tou toixou na min xtipisei..

Axxx emena den metraei mono leei to 2 k to 5..Leei omws polles le3oules k katalavenei ta panta, to prwi me voi8aei na nti8w tis lew ti na ferei konta mou k to kanei..

Samanthaki mou na sas zisei to mikroulaki..Na einai panta kalotixi k iigiestati!!!

Tin kiriaki 8a er8ei mia kopela gia tis douleies tou spitiou k na mou siderwsei k 8a ftia3w k egw tin tsanta..Euxomai na einai kali, menei sto spiti enos gnwstou mas k pistevw auti 8a einai pio ka8ari..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...