Μετάβαση σε περιεχόμενο

5 εβδομάδων έγκυος


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Είμαι για 2η φορά έγκυος, ύστερα απο 3 χρόνια, και αυτή τη στιγμή είμαι 5 εβδομάδων (τελευταία περίοδος 23 Ιουλίου). Κι ενώ πιστεύω οτι είναι πολύ νωρίς για κοιλιά, την βλέπω ήδη αρκετά πρησμένη και "πληθωρική". Είναι φυσιολογικό να έχει αρχίσει να μεγαλώνει από τώρα??? :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου ολα να σου πανε καλα και να εχεις μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη,απο την δευτερη εγκυμοσυνη και μετα φουσκωνεις νωριτερα απο την πρωτη ισως ειναι πιο χαλαροι οι μυς και γινεται αυτο ,ισως να ειναι και κατακρατηση υγρων παντως ειναι φυσιολογικο μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να χαιρεσαι το παιδακι που ηδη εχεις....Απ οτι εχω ακουσει ειναι φυσιολογικο γιατι οι μυες της κοιλιας ειναι πολυ πιο χαλαροι οποτε φουσκωνεις πιο γρηγορα...δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα ετσι μου εχουν πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ, κορίτσια! Νιώθω πολύ πρησμένη και είμαι σίγουρη οτι δεν είναι το φαγητό.. ΚΑ1 κι εσύ να χαίρεσαι τους άντρες σου, Binoula με το καλό το αγγελούδι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγώ είμαι στο 2ο στην 8η εβδομάδα και η κοιλιά μου είναι όπως ήταν στην 1η μου εγκυμοσύνη στον 4ο μήνα :roll::roll::roll::roll::roll:

Όλοι όσοι με βλέπουν το καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριάννα μου σ' ευχαριστώ! 8η βδομάδα κι έχεις ήδη φουσκώσει ε?? Κατάλαβα!!! Το είχα διαβάσει κι εγώ κάπου οτι στη 2η εγκυμοσύνη φαίνεται η κοιλιά πιο νωρίς αλλά αυτό μου φάνηκε ΠΟΛΥ νωρίς! Με το καλό το μπεμπέκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://newsking.gr/a/1571917/deite_i_fo ... ia_zygouli

ε τωρα δείτε εδώ.. 3η φορά έγκυος, είναι και στον 4ο μήνα.. είναι δυνατόν να είναι έτσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://newsking.gr/a/1571917/deite_i_fouskomeni_koilitsa_tis_katia_zygouli

ε τωρα δείτε εδώ.. 3η φορά έγκυος, είναι και στον 4ο μήνα.. είναι δυνατόν να είναι έτσι???

Καλησπερα κ με το καλο σου ευχομαι!!

Ειμαι 10 εβδομαδων κ κατι...κ η κοιλια μου ειναι σαν να ειμαι 5 μηνων!!!!!!Μου φαινεται πααααρα πολυ!Ειναι η 2η εγκυμοσυνη μου.Αυτο συμβαινει σχεδον παντα.

Οσο για τη φωτογραφια που διχνεις.....εχει πεσει τετοιο photoshop..που δεν το φανταζεσε,δεν ειναι αυτη η αληθινη εικονα των "σταρ"......Ειναι κ αυτες φυσιολογικες γυναικες σαν κ εμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ζουμπι μου :) ok photoshop στις άλλες, αλλά και στις έγκυες? Τις προάλλες είδα σε ενα άλλο περιοδικό την Καλομοίρα.. Στα σχόλια έλεγε "η Καλομοίρα με την κοιλιά στο στόμα" και η εικόνα έδειχνε την κοιλιά που είχα εγώ στον 2ο-3ο μήνα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (και η Καλομοιρα έχει και δίδυμα παρεμπιπτόντως). Θα μας τρελάνουνε?? Και μετα βλέπω την δική μου που ίσα που έπιασε το σποράκι και λέω "δεν είναι δυνατόν". :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, πολύ γέλασα με το ποστ και τη Ζυγούλη! Καλέ, πόσο είναι το δεύτερο παιδί της και είναι κιόλας έγκυος στο τρίτο;;;

Συμφωνώ με τη ζούμπι, εννοείται ότι πέφτει photoshop!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναι αδυνατον να εχεις τοοοοσοοοο μικρη κοιλια ειδικα στην δευτερη εγκυμοσυνη και μετα....αλλα και στην πρωτη....η συνηφαδα μου ειναι 6 μηνων εγκυος και εγω σχεδον 4 μηνων...εκεινη ηταν παρα πολυ αδυνατη και φαινεται οπως η χρουσαλα στον 8....εγω ειχα παρα πανω κοιλα και τωρα αρχιζει να φαινεται...πλακα μας κανουν?????χαχαχαχχχαχαχα με εκαναν και γελασα....χαχαχχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...