Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Και αυτό που γράφει η Λαμπρινή γίνεται rose να στα γράψει ο γιατρός για πρόκληση,εγώ έτσι τα πήρα από ΙΚΑ και έκανα εξωσωματική και δε πέρασα από επιτροπή και έκανα και ένσταση μετά και πήρα και τα λεφτά της εξωσωματικής.Να τα κυνηγάτε αυτά....

Αν και είδα τα περισσότερα που ζητάς (salospir,vibramicyn,filicine,utrogestan) δεν κοστίζουν ακριβά άντε να δώσεις 15-20€ και πολλά λέω.

Λαμπρινή λογικά τα πονάκια και γω είχα θυμάμαι αχ ωραίες αναμνήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και αυτό που γράφει η Λαμπρινή γίνεται rose να στα γράψει ο γιατρός για πρόκληση,εγώ έτσι τα πήρα από ΙΚΑ και έκανα εξωσωματική και δε πέρασα από επιτροπή και έκανα και ένσταση μετά και πήρα και τα λεφτά της εξωσωματικής.Να τα κυνηγάτε αυτά....

Αν και είδα τα περισσότερα που ζητάς (salospir,vibramicyn,filicine,utrogestan) δεν κοστίζουν ακριβά άντε να δώσεις 15-20€ και πολλά λέω.

Λαμπρινή λογικά τα πονάκια και γω είχα θυμάμαι αχ ωραίες αναμνήσεις...

...όταν το κάνεις αυτό είναι αρκετές οι ορμόνες για την προσπάθεια;;;;;; Αυτό το είχα απορία, γιατί τώρα που θα πάω για δεύτερη προσπάθεια σε λίγους μήνες , δεν ξέρω αν θα μαζέψω πάλι όλη την χαρτούρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θυμάμαι βρε Anji μου πόσες μονάδες ήταν.Εγώ έκανα puregon και arverkap αλλά πόσα κουτιά ήταν δε θυμάμαι καθόλου.Εκανα πάντως ενέσεις καθημερινά για 1 μήνα ,άργησα να ανταποκριθώ αλλά μου έφτασαν.

Νομίζω αν μπεις στο site του ικα λέει πόσες μονάδες δίνουν για πρόκληση και πόσες για εξωσωματική να υπολογίσεις.Για να το πας έτσι προυποθέτει ανοικτές σάλπιγγες έτσι,θέλει σαλπιγγογραφία μαζί με την υπόλοιπη χαρτούρα.

Δεν έχεις κατεψυγμένα καθόλου από τη πρώτη φορά να μη χρειαστεί πάλι το ορμονομπομπάρισμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν θελω να μπω στην διαδικασια ολης της χαρτουρας και του τρεξιματος γιατι παλι θα ξοδεψω καποιο ποσο για να τις ξανακανω ολες τις εξετασεις που χρειαζονται..εχουμε αποτελεσματα αλλα ειναι παλια χρονολογικα και δεν τα δεχονται.οποτε καλυτερα να δωσω αυτα τα λεφτα στην εξωσωματικη και οχι στις εξετασεις παλι!!θελω να ψαξω να βρω τα χαπια μηπως τα γλιτωσω αυτα η να μου βγουν πιο οικονομικα.βασικα τα gonal μου ειπαν ειναι τα ακριβα τα αλλα γραφονται απο το ικα και πληρωνω συμμετοχη μονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροζε εγω δεν ταλαιπωρηθηκακαθολου με την χαρτουρα...

απο το κεντρο αχοληθηκαν και μου εδωσαν οτι χρειαζομουν.

με περασανε και καλα για σπερματεγχυση και δεν περασα ουτε επιτροπη ουτε τιποτα και απλα πηγα απο το φαρμακειο του ικα και πηρα τα φαρμακα δειχνονταν τους τα χαρτια που μου εδωσαν απο το κεντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπαν στο κεντρο οτι υπαρχουν δυο τροποι ο ενας ειναι με επιτροπη και ενα σωρο χαρτια με εξετασεις που επρεπε να κανουμε γιατι ηταν παλιες και δεν περναγε τωρα.μετα ενας αλλος τροπος ο οποιος θα επρεπε να παρουσιασουμε ενα καλο σπερμοδιαγραμμα και της λεω αφου δεν ειναι καλο το σπερμα γι αυτο ηρθαμε αλλωστε.οποτε με παρεπεμψε σε ενα γνωστο ουρολογο μηπως μας τα εγραφε εκεινος τα gonal και τα γλυτωσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

roze oτι χαρτια μου εδωσε το κεντρο ειναι αυτα που εδιναν σε καθε κοπελα...

δηλαδη φτιαχτο σπερμοδιαγραμμα, φτιαχτη σαλπιγγογραφια, φτιαχτος υπερηχος του κυκλου..

τιποτα απο αυτα δεν ηταν δικο μας... δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σε διαυκολυνουν και ταλαιπωρησε αδικα...

4 φτιαχτα χαρτια σου δινω και τελιωνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose και εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε εξυπηρετούν σε αυτό το κομμάτι...είναι τόσο απλό για αυτούς και δεν σε χανουν σίγουρα από...πελάτισσα.....

....Mardio, που να τα βρω τα κατεψυγμένα αφού έκανα μόλις 2 ωαριάκια...........και τοποθετήσαμε τελικά μόνο το ένα.....και να'σου ο μπεμπούλης μου....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.....σκέφτομαι μήπως το πάω τώρα και σε φυσικό κύκλο και πάρουμε 2-3 ωάρια. Άλλωστε εφόσον δεν ανταποκρίθηκε την πρώτη φορά με τόσες ορμόνες, γιατί να ταλαιπωρήσω τον οργανισμό μου;;;;;Θα το συζητήσω και με τον γιατρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cristy, συγχαρητήρια για τις διδυμουλες σου. Να σου ζήσουν και να ειναι γερες και τυχερες!!!

Αnji, μια χαρα ειναι οι φυσικοι κύκλοι. Εχουν μεινει πολλες κοπέλες έγκυες με έμβρυα μαζεμενα από φυσικους.

Κοριτσια, το φτιαχτό ειναι ουσιαστικα πλαστογραφια. Δεν το κανουν όλα τα κεντρα. παρχει φόβος.

Σε ο,τι αφορα την Επιτροπή αξιζει τον κοπο γιατι και 5000 μοναδες παιρνεις και 350 ευρω μετα την εμβρυομεταφορά. Μετα από πολύ καιρό βεβαια αλλα κατι είναι. Τα χαρτιά που ζητούν και θέλουν τα πρωτότυπα είναι η σαλπιγγογραφια και η βιοψια (αν υπαρχει αζωοσπερμια). Για φυσιολογικά΄σπερμοδιαγραμματα δεν γνωριζω αν θέλουν το πρωτότυπο.

Εχω περασει μια φορά από Επιτροπή (για 2 φορές) και σιγουρα αν χρειαζοταν θα πέρναγα και 2η παρα τις όποιες δυσκολίες. Αξιζει τον κόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ειμαι πολύ χαρούμενη,

Χθες το απόγευμα ειχα κανονίσει να δώσω μια συνεντευξη με την μεγάλη μου εμπειρια ωστε ο γιατρος να την βάλει στο site του και πήγα στο κέντρο στην αρχή ειπαν δεν θα ερθει ο γιατρος αλλα ήρθε και καναμε και υπέρηχο και ειδαμε ενα πανέμορφο ολοστρόγγυλο γλυκό και χαμογελαστο τυχερό εμβρυακι που δοξα το θεό δείχνει να ειναι μια χαρα. Θα ξαναπάω σε 15 μέρες να ακούσουμε καρδια. ακόμη δεν το πιστεύω οτι τα καταφερα.

Anji μου ειδικα αν εχεις χαμηλή ΑΜΗ κανε μόνο φυσικούς και μην βομβαρδίζεσαι στα φάρμακα απλα να πεις στο γιατρο σου να μαζέψετε και να καταψύξετε πανω απο 3 αν και εσυ απο οτι φαινεται συλλαμβάνεις ευκολα. Καλή επιτυχία

rose σχετικα με τα χαρτια δεν τα δίνουν γιατι ειναι πλαστογραφία αλλα αν γράψεις αυτο το μήνα μια πρόκληση και τον επομενο μήνα αλλη μια σου φτανουν και περισσεύουν ως ποσότητα.

Πολλα φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAAAA :D:D:D:D:D Λαμπρινη μου αγαπη μου.. ειχα τοσο καιρο να μπω και εχω καταχαρει τωρα!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητηρια κοριτσι μου , να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και με το καλο το αδερφακι της μικρης.. να δεις κοριτσακι θα ναι παλι!! χεχε ;)

φιλια σε ολες, δυστυχως δεν εχω πια χρονο να μπαινω συχνα αλλα σας σκεφτομαι κ σας στελνω ολη τη θετικη ενεργεια!!! καλη δυναμη σε ολες τις μελλοντικες μανουλες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε κοριτσια γιατι δεν το κανουν εφοσον μπορουν..η κοπελα ειχε δουλεια εκεινη την ωρα κατι μου ειπε για το σπερμοδιαγραμμα να αλλαζε την ημερομηνια αλλα δεν ηταν εφικτο να το κανει λογω πολυ δουλειας.δεν μου ειπε ομως και κατι περισσοτερο ισως φοβουνται και αυτοι δεν μπορουν να λενε το ιδιο σε ολους θα βγει βρωμα μετα και καηκανε!θα δουμε ηδη εχω καποιες απαντησεις απο κοπελες που θα μου στειλουν καποια φαρμακα.θα δω τι θα μαζεψω και τι αλλο θα χρειαστω...τωρα βασικα ψαχνω να βρω τα λεφτα της εξωσωματικης για να μπορεσω να ξεκινησω.#:-s πολλα λεφτα ρε γαμωτο και αυτοι δεν μπορουν να τα ειχαν δωρεαν ολα αυτα ελεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα.

Ειμαστε πολύ καλα μεγαλώνουμε και δοξα το θεο δεν αισθάνομαι καμία ενόχληση. Ανυπομονώ να παω να ακούσω καρδούλα..

Twiggy μου σε ευχαριστω πολύ γλυκεια μου γερο να ειναι και ας ειναι οτι θελει παναγιτσα μου εσείς μεγαλώσατε ε?

Bourique σε ευχαριστω πολύ πολυ.

Φιλια σε ολες

Καλή εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαμπρινη κι εγω χαρηκα παρα πολυ συγχαρητηρια!!!!να χεις ενα υγιες μωρακι!!!αχ τι καλααααααα!!!ειχα καιρο να μπω και το ειδα κι χαρηκα!!μπραβο !!πολλες επιτυχιες σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν με θυμάστε? Εχω πολύ καιρό να γράψω αλλά μπαίνω πολύ συχνά για να διαβάζω τα νέα σας!!! Αν και από ότι βλέπω δεν υπάρχει μεγάλη κινητικότητα τελευταία ;)

Δεν μπορούσα να μην ευχυθώ στην Λαμπρινή για τα υπέροχα νέα της. Λαμπρινή μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθει γερό το μωράκι που τόσο λαχταρούσες :D

Ειμαι κι εγω μετα από πολύ κόπο στην ίδια κατάσταση! Αφου άλλαξα κέντρο (εχω να πω τα καλύτερα για το embryolab στη θεσσαλονίκη, τέλεια ομάδα), μάζεψα 3 εμβρυάκια μετα από 4 φυσικούς κύκλους, και τώρα χάρη στη Μεγαλόχαρη Παναγίτσα και την Αγία Ειρήνη που μου έδωσαν ελπίδα και υπομονή ακουσα προχθές αυτό τον τέλειο ήχο της κάρδιάς του μωρού μας!

Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να μην χάνουν το κουράγιο τους, να ελπίζουν, να πιστεύουν, να υπομένουν και να επιμένουν πολύ...Ολα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τερι συγχαρητηρια με το καλο να κρατησεις ενα γερο και τυχερο μωρακι πολυ χαρηκα, μπραβο γλυκεια μου!!!

Cuando σε ευχαριστω πολύ. :P

Εγω εχω τρελλαθει στην ναυτια το στομαχι μου χαλια αλλα ειναι για καλο.

Πολλα φιλια σε ολες!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopeles mou glukies ti kanete??

labrinip k teri sugxaritiria!!!!xarika para ma para polu!!!o Theos,i Panagitsa k i agia Eirini Xrusobalantou na einai mazi sas k na pane ola kala!!!na kratisete stin agkalia sas gera paidakia!!!

exo na mpo mines k etsi den ksero ta nea sas!!!euxomai se eles ta kalutera,oi epithumies sas na ginoun pragmatikotita!!!

filakia polla apo mena k to aggeloudi mou pou egine 8 minon!!!den sas ksexnao k oute ksexnao ti perasame gia na erthei to paidaki mas!!!

kali epituxia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh epityxia k apo mena se oles tis melloyses manoyles k sygxarithria se oses ta kataferan na exoyn sthn aggalia toys ta mwrakia toys!!! makari se ligo kairo na mhn yparxei oyte mia kopela poy 8a paideyetai na ginei manoyla k na eimaste oles xenyxtysmenes apo ta mpempakia mas k to provlhma mas na einai pote 8a mporesoyme na rixoyme kamia wra ypno parapanw!!!!!

makari....

kalo koyragio k kalh epityxia se olessssss!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερυ, πολλα συγχαρητηρια και σε εσενα!!!!!!!!!!!!!!Αυτη την φορα ηρθε για να μεινει !!!!Αααααχ ποση χαρα πηρα :D:D:D:D:D:D:D

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=angel13.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι, γιουπι , γουπι :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ειμαι πολύ χαρούμενη χθες ακούσαμε καρδούλα ευτυχώς η παναγίτσα βοηθάει και εξελλίσεται ομαλα το εμβρυακι μου.

Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου, Teri πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου, καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις :D

Λαμπρινούλα μπράβο βρε κούκλα, να είναι γερό και το δεύτερο θαυματάκι σου και να πάνε όλα καλά!!

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σύντομα να έχουμε και άλλες ανακοινώσεις!!!

Cuandaki τι κάνεις βρε ψυχή?? Τι κάνει η μπεμπούλα σου?

Πολλά φιλιά σε όλες και ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...