Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Ευτυχώς η χρονιά κλείνει με μια χαρούμενη μέλλουσα μανούλα!μπράβο daphne Μου,συγχαρητηρια!!!!!!!να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι και να κρατήσεις γερό το μωράκι σου στην αγκαλίτσα μου!

Δυστυχώς εμένα τα πράγματα δεν ήταν ευχάριστα, 2,8 η επαναληπτική....είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνετε πως νιώθω....ας μην σας χαλάω όμως την Πρωτοχρονιάτική διάθεση...Εύχομαι μια πολύ καλύτερη χρονιά από αυτή που φεύγει για όλες και φυσικά για όλη την Ελλάδα,θέλω να ελπίζω ότι θα ερθουν καλύτερες ημέρες!!καλά να περάσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δαφνη μου τι καλα συγχαρητήρια με το καλο να κρατησεις το ή τα μωρακια σου αγκαλιτσα πολύ χαρηκα για σενα τώρα ηρέμησε και απολαυσε το χωρις αγχος και αρνητικές σκέψεις όλα θα πανε περίφημα.

Vango μου τι να πω εσκασα γιατι ρε γαμωτο παλι δεν καταλαβαίνω τι φταίει τι λεει ο γιατρος σου μηπως να το ψαξεις κι αλλο?? Ηρεμησε και προσπαθησε και παλι να ανασυγκοτησεις το θεμα εγω ειμαι σίγουρη οτι θα τα καταφερεις και θα γίνεις μανούλα αλλα σε παιδευει, αντε γλυκεια μου το 2013 να ειναι η χρονιαμας! Μια αγκαλια απο μενα!

Εγω νιώθω αισιοδοξη που φεύγει το 2012 και αφου τα ειδα πια ολα (ληστειες, ανεργεια, εξωσωματικές) ειμαι σιγουρη οτι το 2013 μου χρωσταει καλήτερες μερες!

Φιλια σε ολες Καλη Χρονια!!!

Και πολλα μωρα!!!

post-9830-13873939950777_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... δυστυχώς σήμερα μάθαμε ότι ο σύζυγος απολύθηκε.... τώρα αρχίζουν τα γλέντια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά σε όλες!

Πολλά γερά μωράκια να μας φέρει το 2013!!!

Vango μου, εύχομαι γρήγορα κι αυτή η αποτυχία να αποτελεί μακρινό παρελθόν! Σύντομα μανούλα!

Δάφνη μου, συγχαρητήρια :ymapplause: !

Καλή επιτυχία σε όσες είμαστε ακόμη στην προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρόνια σε όλες με υγεία και μωρά. Daphne χάρηκα παρά παρά πολύ. Ελπίζω να παν όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου και ο άντρας σου να βρει δουλειά σύντομα. Vango σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να χάσεις κάθε ελπίδα. Αν και τώρα τελευταία λόγω δουλειάς δεν γράφω πολύ διαβάζω όμως τα νέα σας και καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά μην παραιτησε ούτε απο το στόχο σου ούτε όμως και απο τη ζωή σου. Ολες εδώ παλεύουμε για το ίδιο όνειρο αλλά το έχουμε κάνει αυτοσκοπό. Εγώ που στα λέω βέβαια όπως σας είχα γράψει πριν λίγες μέρες περίμενα περίοδο για να αρχίσω τη 2η προσπάθεια με εξωσωματικη και προφανώς απο το άγχος δεν μου έρχεται. Θα σκάσω. Τί να πω εύχομαι όμως μέσα απο την καρδιά μου το 2013 να είναι η χρόνια μας, η χρόνια όλων εκείνων που προσπαθούν με οποιοδήποτε τροπο άλλος πολυ καιρό άλλος λιγότερο δεν έχει σημασία. Φιλιά σε όλες και ευτυχισμένη η καινουρια χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ Χρόνια Πολλά.

Εύχομαι η καινούργια Χρονιά να είναι πολύ καρπερή!!!

Daphne συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Κρίμα για το σύζυγο - κι ο δικός μου απολύθηκε προ 10ημέρου...

Πολύ δύσκολες εποχές, τι να λέμε...

Εμείς πάντως ψαχνόμαστε - κ μάλλον κάτι έχουμε βρει - έξω- Τουρκία μεριά.

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά.

Vango κρίμα για το αποτέλεσμά σου. Μην απελπίζεσαι όμως. Υπομονή και στο τέλος θα ανταμιφθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη τελεια τα νεα σου,συγχαρητηρια!!!!!!

Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγειη μωρακι!!!

Ααααχ τι ωραιο ποδαρικο που εκανες στο ποστακι μας, πολυ χαρηκα!!!

Καλη χρονια ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!

christmas-tree-gifts.gif

Kατω απο το δεντρο θα βρειτε το δωρο μου για σας......

2013 ευχες για

αγαπη,υγεια,ειρηνη,

προσωπικη επιτυχια και

οικογενειακη ευτυχια!

Χρονια πολλα, χρονια καλα!Καλη χρονια!

Να χαιρεστε και τους δικους σας πο γιορταζουν!!

Εγω κουραστηκα λιγο αυτες τις μερες ...

Πρωτη φορα και η γιοτρη στο σπιτι γιορταζα μαζι με τον αντρα μου και με το μικρο ξεκινησαμε νωρις δεν ειχαμε τα παλια ξενυχτια.Τωρα θα προσαρμοστουμε με το προγραμμα των παιδιων.

Σας στελνουμε τις ευχες μας και να εχουμε πολλα μωρακια αυτη τη χρονια και δουλειες!!!

Βανγκο μου το ξερω οτι ειναι δυσκολο ολο αυτο και θελει αντοχες και υπομονη.Πολλες κοπελες εχουν περασει

τετοια στιγμη.Κατι μπορει να πηγε να γινει και ευχομαι η χρονια αυτη να σας φερει ενα μωρακι!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου τι μου κάνετε?Καλή Χρονιά είπαμε?δεν είπαμε,καλή χρονιά σε όλους λοιπόν με δύναμη και αισιοδοξία να συνεχίζουμε των αγώνα μας και υγεία πάνω απ'ολα!!!!!!Εγώ για μια ακόμη φορά μαζεύω τα κομμάτια μου....και για μια ακόμη φορά ειμαι προβληματισμένη,μπερδεμένη....πρέπει να μιλήσω και με το γιατρό από κοντα να δούμε τι θα μου πει αυτή τη φορά,ο σύζυγος μου λέει να μην πάμε τώρα γρήγορα,να αφήσω τον οργανισμό μου λίγο να ηρεμήσει και ψυχολογικά και σωματικά αφού θεωρεί ότι τον έχω παραφορτώσει συναισθηματικά και φαρμακευτικά....εγώ όμως δεν ξέρω,φοβάμαι μήπως είναι εις βάρος μου η καθυστέρηση....Στο μυαλό μου έχω πόλύ έντονη την επιθυμία να δω και κάποιον άλλο γιατρό,αφού δω βέβαια τι θα μου πει και ο τωρινός γιατρός,τι να κάνω ρε γαμώτο,ενώ έλεγα ότι δεν θα πάω στους πολυδιαφημισμένους τελικά τώρα το σκέφτομαι πολύ,αφού οι επιτυχίες τους είναι πολλές....μπορείτε να με βοηθήσετε?έχω κάποια ονόματα στο νου μου,αλλά αν δεν σας κάνει κόπο μπορείτε να μου προτείνετε και εσείς?στείλτε μου σε πμ αν μπορείτε.Ευχαριστώ εκ των προτέρων,φιλάκια σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Καλη Χρονια στην υπέροχη παρέα!

Vango μου σε ακούω καλήτερα μπραβο κι εγω της αποψης σου ειμαι να επιμένεις και να παλέυεις οσο μπορεις για αυτο που θελεις και θα δικαιωθεις κι εγω ετσι εκανα.

Daphne λυπαμαι για την απολυση του συζήγου ναι ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα θα τα καταφέρουμε θα περιορισουμε οτι και οσο μπορούμε και θα ρθουν καλήτερες μέρες πιστεύω, εσυ το μωρακι καλα τώρα και μη σε νοιαζει ο θεος εχει για ολους μας.

Lil μου καλη χρονια να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια και οτι καλητερο μεσα απο την καρδια μου.

Crristy ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρειτε την δουλεια που θελετε εστω και στην Τουρκια.

Πολλα φιλια σε όλες με πολλα μωρα το 2013 και χαμόγελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσες καλη χρονια να εχετε!! ευχομαι το 2013 να φερει σε ολες τα μωρουλια που περιμενετε και ποθειτε!! πολλα φιλια απο τη μικρη μου, σας στελνουμε θετικη ενεργεια!!!! :):) καλη δυναμη και μην χανετε ποτε την πιστη και την αισιοδοξια σας.. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δυστυχως κοριτσια δεν τα πηγα καλά αυτό το μήνα. Ειχα ένα ωοθυλακιο σε φυσικο κύκλο το οποίο τελικά δεν ειχε τιποτα μεσα. Σνιφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά με Υγεία και πολλά μωράκια!!! Δεν προλαβαίνω να διαβάσω πολλά από τα νεάκια σας γιατί ο μικρούλης μου είναι αρκετά απαιτητικός και δεν μου αφήνει πολύ χρόνο ελεύθερο, αλλά χαλάλι του! Να ξέρετε όμως ότι σας σκέφτομαι και ειδικά τις κοπέλες που προσπαθούν! Εύχομαι το 2013 να φέρει ακόμα περισσότερα μωράκια!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες, τις ευχές μου και απο μένα για υγεία, αγάπη και πολλά γερά μωράκια το 2013!!

Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει σε όλες αυτό που ποθούμε περισσότερο και να έχουμε πολλές ευτυχισμένες οικογένειες.

Χάθηκα λίγο γιατί ακόμα παιδεύομαι με τους εμετούς και γενικότερα ζορίζομαι με το φαγητό, αλλά υπομονή...

Την Παρασκευή έκλεισα ραντεβού και για αυχενική διαφάνεια και έχω λίγη αγωνία είναι η αλήθεια να πάνε όλα καλά... Όποια κοπέλα έχει εμπειρία ας την μοιραστεί μαζί μας, αν θέλει φυσικά.

Πολλά φιλιά σε όλες και πολύ θετική ενέργεια απο μένα και το σποράκι μου...

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή χρονιά και από μένα!!!!!!!!!!!

Το 2013 μπορεί σε οικονομικό επίπεδο να είναι ένας πολύ δύσκολος χρόνος , αλλά εύχομαι να έχουμε όλοι την υγεία μας με όσα περισσότερα χαμόγελα και πολλά πολλά νινάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το νινάκι μου μόλις μπήκε στον πέμπτο μήνα και ακόμη δεν το πιστεύω!!!!! Είναι σίγουρη πως θα τα καταφέρουμε όλες κορίτσια!!!! Μην εγκαταλείπετε τις προσπάθειες και μην χάνετε το κουράγιο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες και θα προσπαθώ να μπαίνω πλέον περισσότερο στο φόρουμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, δεν έγραψα τόσο καιρό γιατί το μυαλό μου ήταν αλλού και όσο και αν φαίνεται περίεργο είχα "πέσει".. ο λόγος? η χοριακή.. όοοοχι γιατί ήταν χαμηλή αλλά γιατί ήταν πολύ υψηλή! (ναι, το ξέρω είμαι χαζή...) και ο γιατρός μου είπε πως μπορεί να είναι και τρίδυμα! και έπαθα σοκ! τρίδυμα με σύζυγο άνεργο και γονείς σε άλλη πόλη?? και αντί να χαρώ που επιτέλους έμεινα έγκυος μπήκα στο τριπάκι να σκέφτομαι άλλα.. μειώσεις κλπ... άγχος απίστευτο.. ντρεπόμουν και που σκεφτόμουν τη μείωση τη στιγμή που παρακαλούσα το θεό να μου δώσει ένα παιδάκι...

Τελικά πήγαμε για υπέρηχο, είδαμε ΕΝΑ σάκο με έβρυάκι, ακούσαμε καρδούλα και κάπως ηρέμησα... (μέχρι τον επόμενο υπέρηχο..)

Πάντως αν δεν περάσει το 1ο τρίμηνο δε με βλέπω να χαίρομαι.. ή για την ακρίβεια είμαι πολύ σφιγμένη για το τι μπορεί να συμβεί... ουφ...

καλή επιτυχία σε όλες και μακάρι φέτος να έχουμε όλες ένα μωράκι στην αγκαλιά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βρε daphne μου τόσο άγχος.Τώρα πρέπει να χαλαρώσεις και να το πιστέψεις.Να μεταδώσεις θετική ενέργεια στο σποράκι σου.Να δεις προχωρώντας η εγκυμοσύνη υπέρηχο με υπέρηχο θα βλέπεις και τη κοιλίτσα να φουσκώνει σιγά σιγά θα ηρεμήσεις.Το ταξίδι είναι μαγικό μη το γεμίσεις με φόβο και ανασφάλεια...Ειναι δικό σου το σποράκι το "κέρδισες" απόλαυσε το...και όλες τις ανησυχίες σου να τις βγάζεις εδώ...Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μην ακουω τετοια τωρα που στην κοιλιτσα σου μετα απο προσπαθειες ηρθε το μωρακι! Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και κανε την προσευχη σου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη με ενα υγειη μωρακι!!!Αυτη τη στιγμη τα υπολοιπα ερχονται δευτερα.Μην μεταδιδεις το αγχος στο μωρακι σου.Ευχομαι να λυθει και το οικονομικο!

sweety, καλη μου, ευχομαι μεσα στο 13' να γινει το θαυμα και για σενα!

Λαμπρινη σε ευχαριστω γλυκια μου!Ελπιζω να χαρισεις συντομα ενα αδερφακι στη μικρουλα σας και ανταποδιδω τις ευχες!

Αντζη να χαιρεστε το μπουμπουκο σας!!!Πως παιρναει ο καιρος, ειδες?Εμεις ημαστε 6μιση :D

diazaki πολλες ευχες απο εμας και φιλακια στο μπεμπε σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Αυτή τη φορά η προσπάθεια σε φυσικό κύκλο έφτασε στην ωοληψία, αλλά δεν καταφέραμε να έχουμε γονιμοποίηση. Επειδή η διαδικασία έγινε με μικρογονιμοποίηση μου είπαν οτι το θέμα ήταν στο ωάριο. Έχει καμιά κοπέλα αναλογη εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fifoulina, τα χουν αυτα οι φυσικοι. Και να μην το προλαβεις και να μην έχει ωαριο και να μην γονιμοποιηθεί και να μην διαιρεθει. Υπομονή και καλή συνεχεια τον επόμενο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια Καλη εβδομαδα και ολα καλα! Δεν εγραφα τόσο καιρο γιατι ηθελα να σας κάνω εκπληξη και ευτυχως η Παναγιτσα μας με ακουσε και θα σας την κάνω... Ας αφησω τον προλογο ομως γιατι τελικα τα καταφερα και το αδερφακι πριν 10 λεπτακια μου εδωσε τον πρωτο χαιρετισμο οτι επιτελους ερχεται!!! Ναι καλα καταλάβατε ειμαι εγκυος μολις πήρα την χοριακή στα χέρια μου και δεν δεν το πιστευω!

Εκανα εμβρυομεταφορα τα κατεψυγμένα μου απο τους φυσικους και το ενα φρεσκο και ολα καλα στις 17 Ιανουαριου Αγ. Αντωνιου μεγάλη η χάρη του. Εμεινα κρεβατι 4 μέρες χωρις να νιώθω τίποτα περασαν οι μερες και 6η μέρα σηκώθηκα για τα καλα και παλι τίποτα τιποτα τιποτα καμια ενδειξη, επεισα τον εαυτο μου λοιπον οτι δεν ειμαι εγκυος και εγινα και λιγο νευρική ελεγα αυτη τη φορα ας μην το ξερει κανεις αφου ειναι σίγουρα αρνητικό. Θα ειχα εστω πόνους περιόδου αλλα τίποτα. Πρήστηκε το στηθος την 7η μέρα αλλα ξεπρηστηκε την 8η και ετσι παλι ενιωσα και παλι τζίφος . Αλλα ο θεος είχε αλλα σχεδια για μένα, χθες πήγα στην Γοργοηπήκοο παναγια στη Μανδρα και ειπα δεν πειραζει παναγιτσα μου σε ευχαριστω για αυτο το ενα παιδι που μου εστειλε στείλε τώρα και σε αλλους που δεν εχουν κανενα. Και σημερα το πρωι πήγα για χοριακή παλι χωρις ενδειξεις και ειπα στην κοπελα που μου πήρε αιμα αν και ξερω οτι θα παρω 0 αποτελεσμα κανε μια χοριακή για την ιστορια. Και ναιιι ειμαι εγκυος!!!

Κοριτσια δεν υπάρχουν συμπτωματα τελικα.

Ελπιζω να σας εκανα ωραια εκπληξη και να με ακολουθησουν και οι υπολοιπες.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στη Μαρινα απο δω η οποια με υποστήριξε και ήταν η μόνη που εως σήμερα το πρωι μου ελεγε οτι ειμαι εγκυος, της ευχομαι να μου κανει παρεα σύντομα.

Ελπιζω να συνεχισω ετσι καλα οπως ξεκίνησα και τον Σεπτεμβρη να φερω στον κόσμο ακόμη ενα παιδακι γερο και τυχερο. Ακομη δεν το πιστευω εχω σοκαριστει και δεν μπορω να χαρω γιατι φοβαμαι αλλα κατι μεσα μου μου λεει ότι όλα θα πανε καλα.

Σας ευχαριστω κι εσας για την θετική σκέψη πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ουαουαου!!!!!!!Αυτά είναι νέα αναπάντεχα και τόσο τέλεια!!!!!Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου το αξίζεις και μια και δυο και εκατό φορές,η υπομονή σου ανταμοίφθηκε....

Φυσικά η επόμενη να είναι η Μαρίνα και όσες κοπέλες περνάτε το ίδιο λούκι των απογοητεύσεων για καιρό...

Ενθουσιαάστηκα τώρα!Γιουπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Λαμπρινούλα είδες τελικά, όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει πίστη, επιμονή και υπομονή!!! Έχει ο Θεός για όλους μας! Μπράβο κούκλα μου το έκανε το θαυματάκι του πάλι ο γιατρούλης μας ε? ;)

Με το καλό κοριτσάκι μου να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε 8 μήνες να μεγαλώσετε κι άλλο την όμορφη οικογένειά σας... :YMHUG:

Άντε να παίρνουν σειρά και τα άλλα κοριτσάκια... ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...