Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Ναι σε καποια κεντρα ο φυσικος κύκλος χρεωνεται 1500 ευρω με την εμβρυομεταφορά 1 φρεσκου εμβρυου. Οι τιμες παιζουν από 1000-1500.

Οι εμπειρίες μου από τους φυσικους:

3 στο ευγονια, και οι τρεις έγιναν με λαθος τροπο. Παρθηκαν τα ωαρια με χαμηλή οιστραδιολη. Το ένα δεν αποψυχθηκε, το άλλο γονιμοποιηθηκε ανωμαλα, το τριτο δεν ήταν καλό (όλα λογω χαμηλής οιστραδιόλης). Ο γιατρος τα έπαιρνε νωριτερα για να μην τα χάσει και να μην χασει και το κεντρο τα λεφτα.

4ος φυσικος στο ιασω, πάλι άσχετος γιατρος, μου το πηρε με χαμηλή οιστραδιολη και προεκυψε ένα πολύ κακής ποιότητας έμβρυο το οποίο το πλήρωσα γυρω στα 1300 ευρω.

Στο Γενεσις, όλα καλά με τους φυσικους αλλά παλι χωρις αποτέλεσμα γιατι τα κατέψυξαν και δεν άντεξαν στην αποψυξη.

Είναι πολυ σημαντικό να γνωριζει ο γιατρος τους φυσικους και να μην φοβαται ότι θα χασει το ωαριο για να παρει τα λεφτα. Στην αναγκη να το χασει και να μην παρει μια!!!

Με τους φυσικους δινεται η δυνατοτητα στους γιατρους να αποδειξουν πόσο άρπαγες είναι. Και πιστέψτε το! Οι περισσοτεροι είναι πολύ άρπαγες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλα τα γλυκά κοριτσάκια του φόρουμ....

Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες τις κούκλες που βρίσκονται στην αναμονή αποτελεσμάτων τα καλύτερα και κυρίως υπομονή και επιμονή!!

Χάθηκα λιγάκι γιατί ταλαιπωρούμαι απο εμετούς και τα έχω δεί όλα! :ymsick:

Κατά τα άλλα σήμερα πήγαμε για υπέρηχο και το είδαμε το σποράκι, ακούσαμε την καρδούλα του και μας έδειξε και το ποπουδάκι του αμε!!! Λέει ο άντρας μου σίγουρα δικό μας είναι αυτό το παιδί αφού μας δείχνει τον κώλο του χιχιχιχι!!!

Πολλά φιλιά σε όλες σας και ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου,τι κάνετε?εγώ δυστυχώς σήμερα έπρεπε να επιστρέψω στη δουλειά....την Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορά και βάλαμε τα 2 που γονιμοποιήθηκαν τελικά,δεν μπορώ να σας κρύψω ότι δεν έχω μεγάλες προσδοκίες...είμαι προετοιμασμένη για το αρνητικό αποτέλεσμα αφού και από αυτά τα 2,το ένα είναι αρκετά καλό,το άλλο μέτριο...με αυτά και με αυτά δεν μπορώ να είμαι στο mood των χριστουγέννων,τι να πώ,δεν ξέρω τι θα γίνει ή μάλλον ξέρω....daphnoulaμου ελπίχω εσύ να τα πας μια χαρά και να κάνεις την καλύτερη πρωτοχρονιά!!!!!lamprinoula εμείς τα είπαμε και από το Fb,ελπίζω να συνέρχεστε και να είσαι γρήγορα έτοιμη για το σποράκι σου!!!!!!!ρε κορίτσια μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλονται τα τζούφια αυγά?τυχαίο γεγονός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλα τα γλυκά κοριτσάκια του φόρουμ....

Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες τις κούκλες που βρίσκονται στην αναμονή αποτελεσμάτων τα καλύτερα και κυρίως υπομονή και επιμονή!!

Χάθηκα λιγάκι γιατί ταλαιπωρούμαι απο εμετούς και τα έχω δεί όλα! :ymsick:

Κατά τα άλλα σήμερα πήγαμε για υπέρηχο και το είδαμε το σποράκι, ακούσαμε την καρδούλα του και μας έδειξε και το ποπουδάκι του αμε!!! Λέει ο άντρας μου σίγουρα δικό μας είναι αυτό το παιδί αφού μας δείχνει τον κώλο του χιχιχιχι!!!

Πολλά φιλιά σε όλες σας και ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Θα γίνετε φοβεροί χαζογονείς!Αφού από 8 εβδομάδων "κουκίδα" διακρίνατε και πωπουδάκι έ δε παίζεστε!Στην αυχενική θα μας πείτε σε ποιον μοιάζει!χα χα...Καλή συνέχεια κορίτσι μου πολύ χάρηκα για σένα και καλό κουράγιο με τπυς εμετούς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Έχω καιρό να σας γράψω αλλά δεν σας έχω ξεχάσει...

Απλά μπήκα να διαβάσω τα νεάκια σας και να σας ευχηθώ όσες περιμένετε αποτελέσματα να έχετε τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!Και σε όλες σας να ευχηθώ σύντομα με θετικές χοριακές!!!

Φουουουουουουουουυουουουουουυουουουουουουυουοοουυοουοουυουουουουουουουουουυουουουουουουουουουουου!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές και τα φυσήματα!

vango 82 τι απογοήτευση είναι αυτή? (και νόμιζα ότι εγώ είμαι η χειρότερη..) έχεις άλλη μια εβδομάδα να περιμένεις.. δεν ξέρεις τίποτα ακόμη.. άντε μη σε μαλώσω! (και να μαλώσω και μένα που σκέφτομαι τα ίδια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne μου είμαι έτσι γιατί λέω τις άλλες φορές είχα πιο πολλές πιθανότητες με το μέρος μου και όταν σου λένε και από το κέντρο και ο γιατρός ακόμη,ότι έντάξει δεν τελείωσε τίποτα,έχουμε δει εγκυμοσύνες και με τέτοια έμβρυα(δηλ.και τόσα σε ποσότητα και τέτοια σε ποιότητα)είναι σαν να σου χρυσώνουν το χάπι,γι'αυτό ειμαι έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango 82 και γω όταν ρώτησα το γιατρό αν έχουμε πιθανότητες με τα κατεψυγμένα αυτό μου είπε και αυτός, "ναι, έχουμε δει εγκυμοσύνες και με κατεψυγμένα", φυσικά μετά ένιωθα χάλια.. αλλά προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου πως και με το σπέρμα του συζύγου μου είχαμε ελάχιστες πιθανότητες αλλά τελικά έμεινα έγκυος φυσιολογικά (ανεμβρυική κύηση τελικά) - βέβαια πόσες φορές να είσαι τυχερή σ'αυτή τη ζωή ξαναλέω, αλλά τελικά όλα γίνονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να γίνουν όλα όπως λες,μακάρι!αλλά όταν ήδη έχεις φάει τόσες κατραπακιές, αρχίζεις να πιστεύεις ότι η τύχη δεν είναι με το μέρος σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πώς τα πάτε κορίτσια? εγώ έχω τρελό άγχος αν και είμαι πεπεισμένη ότι δεν πρόκειται να έχουμε αποτελεσμα πάλι... την 1η φορά ήμουν χαλαρή αλλά αυτή τη φορά είναι χάλια τα πράγματα.. χωρίς λόγο θα μου πείτε ακόμη, το ξέρω αλλά.. δεν ελέγχεται! ελπίζω όλες σας να έχετε υπέροχα Χριστούγεννα αύριο και να έχουμε όλες μας ένα θαυματάκι στην αγκαλιά μας σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας Χρόνια πολλά σε όλες και εύχομαι όλες οι εγκυμοσύνες να πανε τέλεια και όλες οι χοριακές να βγουν τεράστιες. Είμαι παλιά στο φόρουμ και μετα απο υστεροσκοπηση ξαναρχίζει στο τέλος του μήνα ενέσεις και πάμε για τη 2η εξωσωματική και είμαι ήδη αγχωμένη. Δεν σταμάτησα βέβαια να διαβάζω τα μηνύματα σας. Εύχομαι στις εγκυούλες να παν όλα τέλεια και σε όσες περιμένουν χοριακη τα πιο τέλεια αποτελέσματα. Κορίτσια και εμένα που ο γιατρός μου είπε ότι όλα ήταν τέλεια και μου έβαλε 3 βλαστοκυστες δεν έγινε τίποτα. Οπότε μην απογοητεύεστε γιατι μόνο ο Θεός ξέρει τι θα γίνει και καμμιά φορά για να μην πω τις περισσότερες , έρχονται καλά πράγματα όταν δεν τα περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι το 2013 θα κρατήσουμε ένα μικρουτσικο μωράκι στα χέρια μας και δεν θα πιστεύουμε στα μάτια μας.... Φιλία σε όλες με πολύ πολύ αγάπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Είναι να κάνω χοριακή τη Δευτέρα αλλά επειδή έχω αρχίσει και ..τρώγομαι έλεγα αν θα μπορούσα να την κάνω κάπου Κυριακή.. ξερετε αν μπορώ σε Μητέρα-Ιασώ να κάνω και πόσο κοστίζει??

Ευχαριστώ!

post-15592-13873939894345_thumb.jpg

post-15592-13873939895367_thumb.jpg

post-15592-13873939923943_thumb.jpg

post-15592-13873939924899_thumb.jpg

post-15592-13873939925619_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne μου, αφού περίμενες ως εδώ, κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα! Κράτα τα λεφτά σου για τα μωρουδιακά :) . Καταλαβαίνω πως νιώθεις, κι εγώ έτσι ήμουν. Τη μια υπεραισιόδοξη και την άλλη μες τη μαύρη κατήφεια.

Chara, έτσι την πάτησα κι εγώ με τις βλαστοκύστες. Το είχα σιγουράκι και μετά έτρωγα τη μπούφλα! Βέβαια έβαζα μία κάθε φορά κατ'επιλογήν δική μου. Κι αφού ο δικός σου ήταν σίγουρος γιατί σου έβαλε τρεις; :-\ Δυστυχώς κανείς δεν λέει οτι οι βλαστοκύστες δεν είναι εγγύηση. Εγώ την επόμενη φορά θα βάλω 2-3 ημερών. Έτσι για αλλαγή. Άσε που έχω διαβάσει οτι η βλαστοκύστη έχει περισσότερες πιθανότητες να διαιρεθεί, να γίνει δηλαδή δίδυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μπορει να μην ειναι τιποτα αυτο.Εγω στη 5η εβδομαδα κυησης ειχα πονους περιοδου και μετα ειχα αιμα σαν να ηταν περιοδος...τα τσισα μου κατακοκκινα και ηταν και σ/κ και ειχα τρομαξει.Ειχα παρει το γιατρο τηλ. και μου λεει θα σε δω τη Δευτερα :? καταλαβαινεις τι περασα???Δυο μερες μεσα στην αγωνια.Λεω παει αυτο ηταν....ομως τωρα κραταω το μπεμπακι στην αγκαλιτσα μου.

Ευχομαι να εισαι εγκυουλα, θα περιμενω νεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεβου ταλαιπωρεισαι γλυκια μου ε?Υπομονη ειναι για καλο, θα εχεις σε λιγους μηνες το μωρακι σου!!

Ακουσατε και καρδουλα!!!Αχ, εμεις ξετρελαθηκαμε, δεν το πιστευα με ειχαν παρει τα ζουμια :D Δεν ηταν φοβερο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι θα είναι η χειρότερη Πρωτοχρονιά μου...ήταν να κάνω χοριακή την Δευτέρα αλλά έκανα σήμερα, 7,5...ο γιατρός είπε να κάνω την Δευτέρα γιατί είναι νωρίς,σιγά...νομίζω ότι έτσι απλά μου το είπε....δηλαδή πόσο να αλλάξει σε 2 ημέρες???μάλλον δεν είναι γραφτό να νιώσω την χαρά της μητρότητας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphnoula moy την ξέρω την τύχη μου...μακάρι να μας πεις εσύ καλύτερα νέα!!!το εύχομαι από καρδιάς να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...δεν το αξίζουμε αυτό ρε γαμώτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango, προσπάθησε να ηρεμήσεις μέχρι τη Δευτέρα για να βοηθήσεις το σώμα σου και το σποράκι σου που προσπαθεί. Μην προκαλείς παραπάνω άγχος στον οργαισμό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια Χρονια πολλα και καλα δεν εχω υπολογιστη ακόμη για αυτο χαθηκα ελπιζω να μου φερει ο αγ. Βασίλης.

Levou ολα καλα πηγαινουν ειναι στο προγραμμα και η ταλαιπωρια μην αγχωνεσαι στειλε μου σε πμ το ονομα σου αν θες να πω καλα λογια στο doctor μας.

Vango μου καλα αποτελέσματα ειναι νωρις παντως και το 7 θετικο ειναι νωρις ακουσε το 2013 θα γινεις μανουλα.

Φιλια σε ολες Υπομονη και επιμονη! Καλη χρονια!!! Το 2013 ειναι η χρονια μας!!!Ερχονται τα μωρακια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα χοριακή σήμερα και έδειξε 474! δεν το πιστεύω! δεν πίστευα πως θα γινόταν σε μένα αυτό! όλη μέρα κλαίω από τη χαρά μου.. ακόμη και αν μέσα μου είμαι επιφυλακτική για το πώς θα εξελιχθεί (έχω φτάσει στην 7η εβδομάδα και τελικά έκανα απόξεση πριν 1,5 χρόνο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b de fantazese poso xarika to xera oti tha ta katafereis sxedon klaio apo thn xara mou giati eblepa eidika se esena thn agonia sou kali sunexeia kali egkumosini me ena ygies moro eyxome

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...