Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες τις κούκλες....

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω πολύ για τις ευχές σας και κυρίως για το ότι υπάρχετε και στηρίζεται η μία την άλλη!! Ειλικρινά αν δεν υπήρχε αυτό το παρεάκι πολλές απο εμάς θα το είχαμε χάσει! Για μένα προσωπικά που κανείς δεν ήξερε τι περνούσαμε (ούτε γονείς, ούτε φίλοι, κανένας), το ότι μπορούσα να μιλήσω με κάποιον, να πάρω μια γνώμη ή έστω να καταλαβαίνει τι περνάω μου έδινε δύναμη να συνεχίσω!

Να έχετε πίστη και δύναμη (όπως οφείλει να έχει κάθε μανούλα) και να μην νιώθετε άσχημα που παλεύετε για το παιδί σας, είναι ότι πιο σημαντικό θα κάνουμε στην ζωή μας και αξίζει να παλέψουμε με νύχια και με δόντια γι'αυτό!!

Σας φιλώ γλυκά και....

ΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λεβου μπραβο κοριτσι μου τα λες πολυ ομορφα ετσι ειναι!!Με το καλο σου ευχομαι να κρατας το μωρακι σου σε λιγους μηνες!!

Ααααχ βρε Μαρινακι σε εχει παρει απο κατω και δικαιως.....ευχομαι ολοψυχα να ειναι η τελευταια και τυχερη σας!!! %%-%%-

Μελι ποσο εχω χαρει και με εσενα ...παρα πολυ!!! Βαλε μας και ενα τικερακι να βλεπουμε....

Εμας ο πριγκιπακος εχει γινει λιγο γκρινιαρης και εμενα με εχει πιασει η μεση μου.... :cry: Αααα μετα την εγκυμοσυνη απεκτησα και θυροειδη, τοσο καλα.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα κατάφερα και σας διάβασα μετά από πολύ καιρό.

Μαρίνα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Μην απελπίζεσαι, για να σου πρότειναν κι άλλη προσπάθεια, πάει να πει πως υπάρχει ακόμη φως...

Εγώ βαραίνω... πάω τελική ευθεία για ουα ουα...

(Δε σας λέω τι σωματικό "χάλι" είμαι, σας εύχομαι όμως να σας συμβεί, έστω κ στο χειρότερό του...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"..σας εύχομαι όμως να σας συμβεί, έστω κ στο χειρότερό το..." αυτό ξαναπές το ;)

Εγώ γύρισα από το γιατρό πριν λίγο. Μου είπε ότι καλά πάμε και την άλλη εβδομάδα θα μεταφέρουμε τα κατεψυγμένα.. τον ρώτησα αν έχουμε καμιά πιθανότητα με τα κατεψυγμένα και μου είπε ότι υπήρξαν εγκυμοσύνες και με κατεψυγμένα.. δεν ξέρω τι ήθελα να ακούσω, αλλά μου φάνηκε πολύ αποθαρρυντικό.. ναι, οκ , και με υπάρχουν, όλα υπάρχουν αλλά πες ότι έχουμε καλές πιθανότητες να πάρω λίγο τα πάνω μου και ας μην είναι πολύ αλήθεια.. οκ, δεν είπα να μου χαϊδεύει τα αυτιά και τελικά να μην πετύχει, αλλά....!!! θέλω λίγο να μου λένε κάτι τέτοια να ανεβαίνω... άσχετα αν ξέρω πως κανείς δεν ξέρει τι τελικά θα συμβεί..

Έχω πολύ αγωνία (ή άγχος να το πω). Νόμιζα ότι θα ήταν καλύτερα τα πράγματα αυτή τη φορά αλλά μάλλον χειρότερα το βλέπω.. ουφ, κάτι πρέπει να κάνω με την ψυχολογία μου γιατί όσο μου μένει το άγχος... αγχώνομαι περισσότερο και δεν είναι καλό να είμαι αγχωμένη! (ή κότα έκαν το αυγό ή τον αυγό την κότα- κατάσταση!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne, στο έχω ξαναπει νομιζω, εγω με κατεψυγμενα έχω μεινει έγκυος. Ασχετα αν απέβαλλα μετα...

Πες μου σε ποιό σταδιο τα έχεις καταψυξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήταν 3 ημερών, 8 κυττάρων νομίζω...[/quote

λοιπον για να σου δωσω λιγο κουραγιο ...ετσι ακριβως ηταν κι εμενα το κατεψυγμενο μου.στην τριτη μου εξωσωματικη ,εβαλα ενα 3 ημερων 8 κυτταρικων διαιρεσεων καθως κι ενα φρεσκο απο φυσικο κυκλο.και ετσι σημερα με τη βοηθεια της Παναγιας εχω τα διδυμακια μου!!!ολα γινονται κοριτσακι μου,θετικη σκεψη και πιστη θελει.και φυσικα τεραστια υπομονη!καλη επιτυχια σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου επεστρεψα απο το χειρουργειο!αφαιρεσα και την αλλη σαλπιγγα(υδροσαλπιγγα)και το πολυποδακι και ειμαι ετοιμη για εξωσωματικουλα αλλα ακομη ειμαι στην αναζητηση εξωσωματικου που θα κανει το κλικ σε μενα και στον αντρουλη μου.ειμαι 28 χρονων και σκεφτομαστε να αρχισουμε σε φυσικο κυκλο μπας και αποφυγω τα φαρμακα.εαν εχετε εμπειρια στη συγκεκριμενη μεθοδο η γνωριζετε καποιο γιατρο που να την προτεινει σας παρακαλω θερμα ενημερωστε με!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipicto μου εισαι εγγυουλα;;;;συγκινηθηκα!!!μπραβο!!!με το καλο!!!!!!!!!!!ζουμπι κι εσυ;μπηκα λιγο να δω τι κανετε μετα απο παρα πολυ καιρο!!!με το καλο ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου,έχω καιρό να σας γράψω αλλά τώρα πρόλαβα και σας διάβασα λιγάκι,γιατί τρέξιμο στη δουλειά(διάφορα προβληματάκια που σε βγάζουν εκτός),πέρα δώθε στο γιατρό κτλ,καταλαβαίνετε!daphne μου μην αγχώνεσαι τόσο(κοίτα ποιος μιλάει!)έχω ακούσει πολλές θετικές χοριακές από κατεψυγμένα!!!!!!!εγώ αυτό που έχω καταλάβει μετά από τόσες προσπάθειες και τόσες συζητήσεις είναι ότι αν είναι να σου κάτσει θα σου κάτσει άσχετα με προγνωστικά και πιθανότητες!!!!!!!προσπάθησε να σκεφτείς όσο το δυνατόν θετικότερα και σκέψου ότι εσύ ότι περνάει από το χέρι σου το κάνεις!!!!Εγώ το Σάββατο πάω για ωοληψία,ο ανώμαλος οργανισμός μου αυτή τη φορά με λιγότερη δόση ανεβάζει πιο υψηλή οιστραδιόλη αλλά έχω λιγότερα αυγουλάκια από την προηγούμενη φορά,τελοςπάντων,όλα σχετικά είπαμε,ελπίζω κάποιο από αυτά να είναι το καλό και ο Άγιος Βασίλης να έχει στο σάκο του το καλύτερο δώρο για το σπιτικό μας!!!!!!!!!!κάπου εκεί πριν την Πρωτοχρονιά θα κάνω χοριακή!καλώς εχόντων των πραγμάτων πάντα.....Να έχετε μία όμορφη μέρα,σας φιλώ γλυκά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γύρισα από το γιατρό πριν λίγο. Μου είπε ότι καλά πάμε και την άλλη εβδομάδα θα μεταφέρουμε τα κατεψυγμένα.. τον ρώτησα αν έχουμε καμιά πιθανότητα με τα κατεψυγμένα και μου είπε ότι υπήρξαν εγκυμοσύνες και με κατεψυγμένα.. δεν ξέρω τι ήθελα να ακούσω, αλλά μου φάνηκε πολύ αποθαρρυντικό.. ναι, οκ , και με υπάρχουν, όλα υπάρχουν αλλά πες ότι έχουμε καλές πιθανότητες να πάρω λίγο τα πάνω μου και ας μην είναι πολύ αλήθεια.. οκ, δεν είπα να μου χαϊδεύει τα αυτιά και τελικά να μην πετύχει, αλλά....!!! θέλω λίγο να μου λένε κάτι τέτοια να ανεβαίνω... άσχετα αν ξέρω πως κανείς δεν ξέρει τι τελικά θα συμβεί..

Έχω πολύ αγωνία (ή άγχος να το πω). Νόμιζα ότι θα ήταν καλύτερα τα πράγματα αυτή τη φορά αλλά μάλλον χειρότερα το βλέπω.. ουφ, κάτι πρέπει να κάνω με την ψυχολογία μου γιατί όσο μου μένει το άγχος... αγχώνομαι περισσότερο και δεν είναι καλό να είμαι αγχωμένη! (ή κότα έκαν το αυγό ή τον αυγό την κότα- κατάσταση!)

Έχω ακούσει άπειρα περιστατικά θετικών μετά από κατεψυγμένα.

Νομίζω το "στοίχημα" είναι να επιβιώσουν της απόψυξης.

Άπαξ και τη γλιτώσουν, μπορεί να είναι και πιο δυνατά από τα φρέσκα...

Μη μασάς. Προετοίμασε τον εαυτό σου κ το ενδομήτριό σου όσο μπορείς καλύτερα κι άσε το σύστημα να δουλέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety2 και nikol111 ευχαριστώ! Είναι στιγμές που θες να ακούς μόνο τις καλές εκβάσεις, ακόμη και αν ξέρεις πως υπάρχουν και οι αντίθετες περιπτώσεις... σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα! και με τα λόγια σας και με τον ήλιο που εμφανίστηκε είδα πιο αισιόδοξα τα πράγματα και είπα (σε μένα :) )πως against all odds, που λέει και το τραγούδι, κάτι θα γίνει!

Vango 82 : εγώ αυτό που έχω καταλάβει μετά από τόσες προσπάθειες και τόσες συζητήσεις είναι ότι αν είναι να σου κάτσει θα σου κάτσει άσχετα με προγνωστικά και πιθανότητες!!!!

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! :) θα είμαστε μαζί για χοριακή δηλαδή! καλή επιτυχία να έχουμε και να αποκτήσουμε το πιο όμορφο πρωτοχρονιάτικο δώρο που έχουμε λάβει ποτέ!

Cristy και σε όλες σας, thanks για το support! αλήθεια σημαίνει πολλά σε μένα (και σε όλες μας εδώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ, πάω για εμβρυομεταφορά Τρίτη πρωί! (δεν χρειάζεται να κάνω pregnyl γιατί έκανα ωορρηξία είπε ο ντόκτορ). Τα έμβρυα που έχω είναι 3 ημερών, και μάλλον έπρεπε να την κάνω Δευτέρα αλλά επέμενα να κάνω μεταφορά την Τρίτη για να κλείσω κάποια θέματα με τη δουλειά τη Δευτέρα, ελπίζω να μην είναι τόσο φοβερό που θα την κάνω μερικές ώρες μετά.... ( ο γιατρός είπε οκ, φαντάζομαι αν είχαμε πρόβλημα θα μου έλεγε ε?) Ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας!τι μου κάνετε?εγώ είμαι λίγο έως πολύ down...σήμερα πήγα για ωοληψία,εκεί που φαινόταν ότι θα πάρουμε 8 αυγούλακια τελικά τα 5 ήταν κυστικά(τζούφια κοινώς)...τα υπολοιπα 3 μου είπε ο doctor ότι είναι άριστα...άλλη αγωνία τώρα για το πόσα θα γονιμοποιηθούν από αυτά...πρώτα ο Θεός την Δευτέρα θα κάνουμε εμβρυομεταφορά..κάθε φορά και διαφορετική...και να φανταστείτε ότι αυτή την φορά είχα την υψηλότερη οιστραδιόλη,τελικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ για τον οργανισμό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KELY, για μενα δεν υπαρχει λόγος να κανεις φυσικο κύκλο. Πάλι φαρμακα παιρνεις, ειναι πιο χρονοβορος και θέλει και περισσοτερα χρηματα, αν δεν πετυχεις με τη πρωτη. Ασε που δινεται στους γιατρους η δυνατοτητα να κανουν διαφορα....όπως π.χ. να σε πανε σε ΕΤ με ένα χαλια έμβρυο μονο και μονο για τα λεφτα. Και από φαρμακα τα ίδια μετα την ΕΤ

vango, μου έτυχε και μενα. Μου πηραν 7 και μονο δυο ήταν ώριμα. Αστα να πανε. Τουλαχιστον γονιμοποιηθηκαν. Πες μου κατι, σε τι μεγεθοε ειχαν φτασει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety2 σε αυχαριστω αρχικα για την απαντηση σου και σου ευχομαι τα καλυτερα!γιατι ομως λες οτι τα φαρμακα ειναι ιδια με την κανονικη εξωσωματικη;εμενα δε μου μιλησαν για καθολου φαρμακα παρα μονο για υπερηχους και ωοληψια.μα ο σκοπος που θελω το φκ ειναι οτι δεν πλακωνεσαι στις ορμονες κατι το οποιο φοβαμαι αφανταστα.φυσικα αν δεν τα καταφερω με φκ θα καταφυγω στις ορμονες αλλα για αρχη λεω να δοκιμασω την τυχη μου με το ωαριακι του μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θες να δοκιμασεις την τύχη σου, ναι καντο. Απλά έχε υποψη σου ότι όλοι οι γιατροί δεν ειναι γνώστες των φυσικών κύκλων. Πολλοί το παιρνουν νωρις το ωαριο από φοβο μην το χασουν και χασουν και τα χρηματα. Από χρηματα κοστιζει γυρω στα 1500. Δεν ειναι και λιγα για ενα ωαριο.

Από φαρμακα μονο τα φαρμακα διέγερσης θα γλυτωσεις. Ολα τα άλλα (μετα την ΕΤ) ειναι ακριβώς τα ίδια: προγεστρερονη, οιστρογονα, κορτιζονη, αντιπηκτικές (αν χρειάζονται), αντιβίωση. Δεν γλυτωνεις τιποτα. Ουτε την πρεγνυλ. Και στην τελική κανε ήπια διέγερση! με 75-150 ημερησια δοση. Θα βγαλεις καποια ωαρια παραπανω και δεν θα πονταρεις στο ένα. Εχοντας κανει 6 φυσικους κύκλους δεν στους προτεινω καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango κανένα νέο;Έκανες εμβρυομεταφορά;Πως πήγε;Καλά αποτελέσματα.

Παρακολουθώ το Postaki αφού και γω πέρασα κάποια στιγμή από δω και ξέρω και τις αγωνίες σας και τους προβληματισμούς σας.

Μέσα από τη καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες και πολύ δύναμη!Αξίζει παλέψτε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χαθηκα λίγο γιατι.10ν μας λήστεψαν και πήραν το laptop λειπαμε στο εξοχικό για μια μέρα και μας ειχαν παρακολουθήσει πήραν λίγα χρυσα που ειχα και το λαπτοπ. Οι αθεοφοβοι εσπασαν τα αλουμίνια μεγαλη προσοχή μου εκαναν το σπιτι ανω κατω και ακομα δεν εχω συνέλθει μετα απο 10μέρες το ίδιο και στην πεθερα μου που μένει απο κάτω.

2ον αρρωσταινει η μικρή με πυρετο και βήχα και τρεχουμε καμια βδομαδα μαζι με την ληστεια τωρα ευτυχως ειναι καλα.

Καιμεσα στον πανικό παω στο γιατρο και βλέπουμε 3 ωαρια χωρις να εχω πάρει φάρμακα. Θαυμα λέω με λυπήθηκε ο θεος αρχίζει το τρέξιμο να τα πάρουμε ξερετε οιστραδιολη lh ktl κυριακη στο Ιασω για αιμα και το αποτέλεσμα<??? Σήμερα πήραμε ενα τσούφιο, το δεύτερο εκανε ωορηξια και δεν το προλάβαμε και ευτυχως το 3ο ήταν ζουμερο λαχταριστο και ολοστρόγγυλο και το πήραμε χι χι χι τώρα περιμένουμε γονιμοποιηση. Μαλλον τον επομενο μήνα πρώτα ο θεος παμε για την Εμβρυομεταφορα αφου πάρουμε ενα φρεσκο ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πεταξε εξω... εσεις κοριτσια διαβαζω το παλευεται καλα.

Vango μου ταλαιπωρήθηκες αρκετα ας ειναι να κάνεις την εμβρυομεταφορα πια να μεινεις να πάρεις την χοριακή που σου αξίζει, εισαι ομως πολύ δυνατή και θα τα καταφέρεις. Πολλα φιλια απο μενα. Περιμένω νεα σου.

Sweety μια χαρα τα λες στην Κελυ τα λέω κι εγω ο φυσικός ειναι η τελευταια λύση για όσες δεν εχουν ωάρια νομίζω. Εχεις κάνει 6 φυσικούς ε? μπραβο το εχεις παρει κι εσυ πεισματικα σαν εμενα μακαρι να δικαιωθούμε σύντομα. Σε ποιο γιατρο πας? 1500 ο φυσικός για μονο ενα ωάριο?

Daphne καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορα σου σήμερα ολα θα πανε μια χαρα μην ακους βλακείες για τα κατεψυγμένα ξέρω πολλες κοπέλες που ενω δεν τα καταφεραν με φρεσκα εμεινα με τα κατεψυγμένα θελημα θεού ειναι και καλή δουλεια γιατρου, ηρεμησε και απολαυσε την αναμονή για την χοριακή σου που θα ειναι θετικότατη!!

Φιλια σε όλες ελπίζω να μην ξεχασα καμια.

Α Levou εγκουλα ολα καλα ε μεγαλωνει η κοιλίτσα, ρωτουσα και τον γιατρο μας πως πας αλλα δεν ήξερα το ονομα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου δεν ηξερα και για το κοστος και δεν ρειχνουν και τις τιμες οι γιατροι, τα κεντρα :twisted: Εμας μαλλον δεν μας βλεπω για 2ο κοριτσια,δεν θελω να ξαναπαρω φαρμακα εκτος αν ερθει απο μονο του.Γιατι και ο φυσικος δεν μπορει να γινει φυσικος τελειως αυτο καταλαβα.

Λαμπρινη μου τι παθατε κοριτσακι μου....ααααχ ευτυχως που λειπατε.Ειμαστε και εμεις παθωντες ..... στο σπιτι το πατρικο μου που κοιμομασταν μεσα ....αστα εκει 2 φορες και στο μαγαζι του αντρα μου που αυτο ηταν πολυυυυυυυ μεγαλη καταστροφη κοπη μιας ζωης, ειχαν και οπλα, ευτυχως που δεν μας σκοτωσανε και δεν τρελαθηκαμε οικονομικα!!Και μη χειροτερα!!!

Δαφνη καλα αποτελεσματα!

λεβου πως ειναι η κοιλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα από το σπίτι που έχω αρχίσει να ..κλωσάω τα αυγά ;)

Έγινε χθες η εμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμενα και επέζησαν και τα 3 που ξεπάγωσαν! (και είχα ένα άγχος μη δε μου μείνει κανένα!) παρά το απρόσμενα καλό αποτέλεσμα όμως το άγχος που έχει μείνει και τώρα αγχώνομαι που έχω άγχος και εμποδίσω την εμφύτευση! ναι είμαι για γέλια (και για κλάμματα?) αλλά αυτός ο πόνος στο στήθος δεν λέει να φύγει εδώ και 2 μέρες... τέσπα.. περιμένω παραμονές πρωτοχρονιάς, 31/12 να κάνω χοριακή..

labrinip: [...θελημα θεού ειναι και καλή δουλεια γιατρου...] - έχεις δίκιο.. απόλυτο.. μου έκανε εντύπωση αυτή τη φορα που μου έκανε εμβρυομεταφορά ο γιατρός που έκανε και το σταυτό του μετά και είπε κάτι του στυλ και ο θεός μαζί μας.. μακάρι...

labrinip μπράβο που μαζέψατε ένα ωαριάκι! έχω την απορία αν η χαμηλή ΑΜΗ οφείλεται στο ότι μπορεί να παράγεις παραπάνω από ένα ωάρια ανά κύκλο (δηλ. πχ. αν έμενες έγκυος στα..20 πχ θα ήταν πιο πιθανό να κάνεις δίδυμα? ή βλακείες λέω?)

Και για τη ληστεία που ανέφερες, έχω ακούσει και γω διάφορα περιστατικά τελευταία και έχω φρικάρει! σε ποια περιοχή είσαι? ευτυχώς δεν είσαστα μέσα!

LIL και σε όλους, ευχαριστώ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...