Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Επιτελους ξαναξεκινάω! Πήγα σήμερα στο γιατρό (δεν μπορούσε τη Δευτέρα) και έκανα κιόλας την 1η μου arvecap για καταστολή... μου είπε ότι θέλει να ελέγχουμε τον κύκλο, εξ'ου και οι ενέσεις καταστολής. Οπότε συνεχίζω με τις ενέσεις μέχρι να αδιαθετήσω και μετά cyclacur για καμιά 10αρία μέρα, κοιτάμε ενδομήτριο και μετά από μερικές μέρες, αν όλα πάνε καλά, βάζουμε τα κατεψυγμένα! Άντε να δούμε πώς θα τα πάμε αυτή τη φορά!

Α, και με τα φάρμακα οκ, την Πέμπτη μπήκε και ο κλάδος υγείας του ΤΣΜΕΔΕ στον ΕΟΠΥΥ, οπότε πήγα το απόγευμα στο φαρμακείο και τα πήρα με συμμετοχή 25%. (εκτός από τις Arvecap που θα τις πάρω τη Δευτέρα γιατί δεν είχε.. γενικά υπάρχει πρόβλημα, πάλι, με την εύρεση φαρμακών!) ευτυχώς μου είχαν μείνει 4 από την προηγούμενη φορά...

Εντωμεταξύ έχω και έναν πονόλαιμο που με ταλαιπωρεί και πολύ δουλειά στη δουλειά.. ;) θα πάω και αύριο #$%#$%^$^

@fifoulina γιατί θα πάτε σε εμβρυολόγο για το σπέρμα και όχι σε ουρολόγο? Σε κάποιο από τα μεγάλα εργαστήρια επεξεργασίας σπέρματος έχετε πάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή αρχή, daphne! Εγώ όταν έβαλα τα κρυοσυντηρημένα έκανα μόνο προετοιμασία του ενδομήτριου από την 1η μέρα περιόδου. Η καταστολή βοηθάει καλύτερα ή είχες κάποια διαταραχή περιόδου; Για τον πονόλαιμο έχει κάτι πολύ καλές καραμέλες στο φαρμακείο. Είναι της apivita με προπόλη και γλυκύρριζα. Είναι μαύρες, αλλά έχουν ωραία γεύση. Κανείς δε γλιτώνει από τις ιώσεις μου φαίνεται - ελπίζω να σου περάσει σύντομα. Ουρολόγο έχουμε, απλά η εμβρυολόγος 'διαβάζει' στο σπερμοδιάγραμμα τη δυναμική του σπέρματος. Ο ουρολόγος δεν μας λέει πχ αν μπορεί να κάνει σπερματέγχυση κλπ, μόνο μας παραπέμπει στο γυναικολόγο. Με δική μας πρωτοβουλία πήγαμε, δεν είναι οτι μας το πρότεινε κάποιος γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!ειμαι στο φορουμ παλιο μελος και νεουδι στο κλαμπ εξωσωματικης μετα απο ουκ ολιγες ταλαιπωριες.3 αποβολες,μια εξωμητριο το καλοκαιρι και αφαιρεση σαλπιγγας,σαλπιγγογραφια πριν λιγες μερες οπου εδειξε οτι η μια και μοναδικη σαλπιγγα που εμεινε ειναι υδροσαλπιγγα αρα μοναδικη οδος προς το πολυποθητο η εξωσωματικη.εχω κανει ηδη πληθος εξετασεων εδειξε θεματακια οπως θυροειδη,ελλειψεις βιταμινων μικρη θρομβοφιλια και κατι αλλα που ακομη περιμενω απαντηση απο το γυναικολογο γιατι δεβ τα καταλαβαινω.,6 δεκεμβρη μπαινω για λαπαροσκοπηση για αφαιρεση υδροσαλπιγγας(το εκρινε απαραιτητο ο γιατρος εξωσωματικης που μου προτεινε ο γυναικολογος μου) και υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα στο ενδομητριο.μετα απο αυτα ε΄λπιζω και ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειμαι ετοιμη για εξωσωματικη.η αληθεια μου ηρθε λιγο ξαφνικο,δεν το περιμενα επειδη ειχαμε συλληψεις και δεν παιρνουσε απο το μυαλο μου η υδροσαλπιγγα και ελεγα οτι θα εψω κατι ανοσολογικο το οποιο θα λυθει κι ολα καλα.τωρα νιωθω χαμενη στο διαστημα γιατι δεν εχω ιδεα απο εξωσωματικη,γιατρους,πρωτοκολλα,κεντρα,διαδικασιες και ειμαι πολυ μπερδεμενη ακουω και διαβαζω διαφορα και δεν μπορω να βγαλω ακρη.κατ αρχας δεν ξερω ποιο κεντρο να εμπιστευθω για να μην μας εκμεταλλευτουν πανω απ ολα.(ο γιατρος μου προτεινει τον παντο)παρεπιπτοντως θελω γνωμες.ουφφφ ειμαι αγχωμενη και πελαγωμενη.ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ!!!!Το μονο θετικο μεσα σε ολα ειναι οτι αλλαξα γυναικολογο μετα το εξωμητριο,ο αλλος οτι και να συνεβαινε τα θεωρουσε τυχαια γεγονοτα κι ολο εισαι μικρη και μην ψαχνεσαι και τετοια κι ετσι μετα το εξωμητριο σαν αγγελος εξ ουρανου μια κοπελα μου συστησε τ ο γιατρο που παω τωρα ο οποιος ειναι ο μοναδικος που με κατευθυνε επακριβως στο τι πρεπει να κανω απο εξετασεις και τα λοιπα και με εστελνε σε γιατρους κορυφες(αιματολογο,ενδοκρινολογο κλπ)ενω ολοι οι αλλοι γιατροι μου λεγαν γενικα και αοριστα πρεπει να κανεις εξετασεις χωρις να μου λενε τι ρε αδελφε επιτελους;;;και περασαν 6 χρονια γαμου;;;ΕΛΕΟΣ!!!καλλιο αργα παρα ποτε τουλαχιστον ξερω που βαδιζω τελος πρεπει εξωσωματικη;να την κανω αρκει να το ξερω.τωρα πρεπει να γινουν οι επεμβασεις,να ηρεμησω και να ξεκινησουμε με τον αντρουλη μου δυναμικα.απο αυτα που διαβασα εδω βλεπω οτι ο δρομος της εξωσωματικης δεν ειναι στρωμενος με ροδοπεταλα ετσι;;;παρακαλω διαφωτιστε με.απο το αγχος μου μεσα σε ολα εχω εδω και 15 μερες σπαστικη κολιτιδα και δε λεει να περασει.περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας και μας ευχομαι απο καρδιας συντομα νακραταμε στην αγκαλια μας ενα και γιατι οχι και δυο αγγελουδακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To μόνο που έχω να ευχηθώ ΚΕΛΥ είναι καλή επιτυχια και με την πρώτη στο δρόμο της εξωσωματικής. Ο δρόμος είναι δύσκολος αλλα καποιες κοπέλες είναι πιο τυχερες και πετυχαινουν ακομα και με την πρώτη. Καποιες άλλες χρειάζονται πολλες εξωσωματικές και πολυ κοπο απ΄τις οποίες καποιες θα πετυχου,ν καποιες δεν θα πετυχουν ποτέ. Σου ευχομαι να εισαι απ΄αυτες που θα πετυχει με την πρώτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μελλοντικές μανούλες.

Μόλις ήρθαμε απο το Κιάτο το εξοχικό μας οπου ξεπατώθηκα στις δουλειες εστρωσα χαλιά και ειχε πέσει και το ρεύμα και το σπιτι βρομοκοπησε απο τα μουχλιασμένα ψαρια και κρεατα που ειχα στην καταψυξη αφηστε τα το τι ξυδι τι καφε τι σόδα τι οινόπνευμα τι χλωρίνη εχω ρίξει δεν περιγράφεται και η μυρωδια δεν φεύγει με τίποτα τελικα εβγαλα το ψυγειο και το αφησα στον κήπο (ελπίζω να μην το βουτήξει κανεις).

Κελυ καλωσήρθες στον αγώνα μας γιατί περί αυτού πρόκειται, θα σε προετοιμάσω λέγοντας σου οτι ξεκινώντας εξωσωματική πρέπει να εχεις προετοιμάσει τον εαυτό σου να μάθει να χάνει αλλα και να κερδίζει όσο πιο χαλαρή πας και όσο πιο λίγο αγχωμένη τόσο το καλήτερο. Εγω ειχα υδροσάλπιγγες και τις αφαίρεσα γιατι μου προκάλεσαν αποβολή στην πρώτη επιτυχημένη προσπάθεια που ειχα. Μετα τις εκλεισα και στην 3η μου προσπάθεια στον Κο Αρκουλή οπου βρήκα επιτέλους εναν γιατρό που με αντιμετώπισε σαν ανθρωπο κι οχι σαν χρήμα και πειραματόζωο εκει λοιπόν εκανα την κοριτσάρα μου που κοντεύει να γίνει 3 χρονών. Τώρα προσπαθώ για το αδερφάκι αλλα εκτος απο το πρόβλημα των σαλπιγγων που ειχα εμφανίστηκε και πρόβλημα στα ωάρια λιγόστεψαν πολύ ετσι κάνω φυσικό κύκλο και ευτυχώς με πολύ λίγα χρήματα στον γιατρό μου και παλι ελπίζω...

Daphne Κα΄λη επιτυχία αντε γλυκούλα μου να τα καταφέρεις να χαρούμε κι εμεις αυτο περιμένουμε.

Rose 25 πηγαινε μια βόλτα κι απο το γιατρό μου Αρκουλής κέντρο ΜΙΤΩΣΗ εμένα μου εχει φερθει σουπερ ως τώρα εξήγησε του και το οικονομικό και θα σου βρει λύση σίγουρα ειναι καλός στη δουλεια του φοβερος επιστημονας με ανεβασμένα ποσοστα επιτυχίας και καταλαβαίνει την ανάγκη.

Vango μου καλη μου αντε με το καλο και στα δικά σου, σύντομα να γίνεις μανούλα.

Levou περιμένουμε χοριακή ε; +++++++++++++++

Φιλια σε όλες και καλή εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip μου ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..αληθεια ποσο σου κοστισε η εξωσωματικη?

κελυ μου σε θυμαμαι ακομα παιδευεσαι και εσυ ε?στα ιδια ειμαι και εγω οσο αναφορα την εξωσωματικη δεν ξερω τι παιζει και θα ηθελα πολυ καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες απο τα κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinik, και γω θα θελα να μου πεις πόσο χρεωνει τους φυσικους κύκλους ο Αρκουλής. Ψαχνω για καποιον γιατρό που να ναι καλός στους φυσικους και να τους χρεωνει κατω από 1000άρικο για εμβρυομεταφορά 1-1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε; Μου λείψατε! Τώρα είχα λόγω σοβαρό που απουσίαζα!

ΓΕΝΝΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Το αγόρι μου βιάστηκε λίγο και ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι υπολογίζαμε, αλλά ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια! Τα συναισθήματα δεν περιγράφονται! Έχα χαμόγελο μόνιμα ζωγραφισμένο στο πρόσωπό μας. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ζήσουν όλες οι κοπέλες που είναι στην προσπάθεια αυτή τη μαγική στιγμή. Κορίτσια όχι άγχος και θα έρθουν οι θετικές χοριακές!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφα νέα στην αρχή της εβδομάδας! Να σου ζήσει το μωράκι σου και σε ευχαριστούμε που πάνω στη χαρά σου θέλησες να δώσεις και σε μας κουράγιο! Γράψε μας αν θες με λίγα λόγια την ιστορία σου μέχρι το πολυπόθητο (αν σου αφήσει βέβαια μυαλό ο μικρούλης) :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα, Λαμπρινή βλέπω έχουμε τον ίδιο γιατρούλη ε? Θα συμφωνήσω μαζί σου είναι πολύ καλός επιστήμονας και πάνω απ'όλα άνθρωπος, όπως και ολόκληρη η ομάδα του!

Δεν ξέρω τι θα γίνει με μένα (προσπαθώ να μην το σκέφτομαι), όμως αυτό που πρέπει να έχουμε όλες στο μυαλό μας είναι να το πάρουμε χαλαρά το όλο θέμα και το λέω εγώ ο σούπερ αγχωτικός τύπος!!! Αυτό που με βοηθάει εμένα είναι το χιούμορ και οι πλακίτσες που κάνουμε με τον αντρούλη μου, νομίζω ότι όλο αυτό μας έχει δέσει πιο πολύ! Ότι και να γίνει πάντως νιώθω ότι θα το παλέψουμε μαζί και στην τελική αν δεν μας τα φέρει έτσι όπως τα θέλουμε ο Θεός υπάρχουν τόσα παιδάκια εκεί έξω που ψάχνουν ένα ζεστό σπίτι...

Μην απελπίζεστε, μονάχα του σπανού τα γένια δεν γίνονται που έλεγε και η γιαγιάκα μου.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑ καλέ το πιο σημαντικό δεν έγραψα, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ diazoula, να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος κι εσείς να τον καμαρώνετε!!! :D:ymparty:[smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! Τι υπέροχα νέα! :ymapplause::x

Diazάκι μου γλυκό, να σας ζήσει το αγόρι σας!

Υγεία & ευτυχία να γεμίζει το σπίτι σας και χαρά!

Τι ωραία ξεκινά η εβδομάδα!!!!

Ποιά έχει σειρά για καλά νέα;;;

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω οσες κοπελες μου απαντησατε και σας ευχομαι τα καλυτεροτερα!!!γνωριζετε σχετικα με το πρωτοκολλο ειναι για ολες το ιδιο;;γιατι εχω στο κεντρο που πηγα μου το εδωσαν με το καλημερα ετσι ενημερωτικα χωρις να εχω παει εξετασεις ,χωρις τιποτα ετσι με την πρωτη επισκεψη που απλα με ειδε..

rose25 φυσικα και σε θυμαμαι απο τα παλια και δυστυχως βλεπω πως κι εσυ εισαι στον αγωνα ακομη.συγνωμη αλλα ηθελα να σε ρωτησω,βρηκες καποιο γιατρο να σε κατευθυνει;γνωριζεις την αιτια του προβληματος;γιατι απ οτι καταλαβα ειναι το σημαντικοτερο ωστε να βρεθει και η λυση.εγω ταλαιπωρηθηκα τοσα χρονια με κομπογιανητες γυναικολογους ωσπου βρηκα επιτελους τον τωρινο που βημα-βημα μου ειπε τι εξετασεις να κανω και μου προτεινε και γιατρους(οπου ηταν τελειοι),εξετασεις που οπως μου ειπαν,καποιες κοπελες τις παραπεμπουν να τις κανουν μετα απο 4 και 5 αποτυχημενες εξωσωματικες για να βρουν και καλα τι φταιει και αυτοι εν τω μεταξυ να μασουλανε κι εκεινες να φθειρονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!

Ντιαζ γεννησες;;;;;;;Να σου ζησει το αγορακι σου,το παληκαρακι σου,ο γιος σου!!!!!!Ευτυχισμενος,γερος και τυχερος!!!!!

Κι εγω στον Αρκουλη ειμαι και εχω να πω μονο τα καλυτερα!!!!!Rose εισαι απο Χαλκιδα;;Σε ρωταω γτ μιλουσαμε παλια αν δεν κανω λαθος!!!!!!Κελυ μου καλη και τυχερη αρχη!!!!Να εισαι αισιοδοξη και ηρεμη!!!!

Λαμπρινη σου εστειλα μηνυμα στον αντρα σου και δεν μου απαντησες!!!Κλαψ!!!Δε θα τις χρειαστω τις αλτερμον αλλα οποιο κοριτσακι μπορει να με βοηθησει με Gonal,θα της ημουν ευγνωμων...αλλιως πρεπει να τις αγορασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου να σου ζήσει ο παιδαρος να ειναι γερός και τυχερός στη ζωή του. Πολλα φιλια καλή λοχεία να εχεις να προσπαθήσεις να θηλάσεις όσο γίνεται μην σε κουράζει ειναι σημαντικό΄.

Κορίτσια μου νομίζω δεν επιτρεπεται να λεμε τιμές για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, και η κάθε περίπτωση ειναι μοναδική η δική μου περίπτωση ειναι λίγο πολύπλοκη για αυτο θα πληρώσω πακέτο όλη τη διαδικασία 5 ωοληψίες, κρυοσυντήρηση 3 εμβρύων, εμβρυομεταφορα και επιλογή πιο καλών εμβρύων νομίζω δεν θα ξεπεράσουμε τα χρηματα που ειχαμε δώσδει για μια κλασική εξωσωματική 3000 περίπου.. Το καλήτερο ειναι να πάρετε τιμές απευθείας γιατι κι εγω ακόμη δεν ξέρω ακριβώς πως θα διαμορφωθούν τα πράγματα. Αλλα θα τονίσω ότι το σημαντικόοτερο ειναι το αποτέλεσμα και όχι το κόστος μην χρεωθούμε φαρμακα οπως επαθα εγω στις 2 πρωτες προσπάθειες και εκανα οικονομια και εχασα και ωάρια και φθορα του εαυτου μου και τελικα περισσότερα χρήματα με μηδεν αποτέλεσμα.

Κορίτσια ανοιξα σελίδα στο face οποια θελει με κάνει φίλη Labrini Poulitsa μονο γραφτε μου το ψευδονυμο να σας καταλάβω.

Φιλια σε όλες.

Κελυ ψαξου γλυκουλα μου μην βιάζεσαι εγω όταν εκανα την κόρη μου ειχα ξεκινήσει την αγωγή κι αλλαξα γιατρο γιατι ενιωσα απογοητευμένη ειχα ήδη κάνει daronda και πηγα σε αλλο γιατρο που ειδα στην τηλεόραση και τα κατάφερα να φερω στη γη τον αγγελο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki υπεροχα τα νεα σας!!!!! Εγινες και εσυ μανουλα, ααααχ!!!! :D:D:D

Τελειο συναισθημα, ετσι δεν ειναι?

Πολλες ευχες να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!!!!

Τα φιλια μας xxxxxxxxxxxx

Καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!

Αραγε πια θα ειναι η επομενη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου φιλενάδες, παλιές και νέες, καλησπέρα σας!!!

Χάθηκα για αρκετό καιρό, όσο έφτανε ο καιρός που θα ερχόταν στον κόσμο το μπεμπάκι μας ένιωθα την ανάγκη να είμαι απομονωμένη, επιστρέφοντας όμως διάβασα πολλά πολλά νέα σας!!!

Αρχικά να συγχαρώ τις φρεσκομανούλες μας!!! Να σας ζήσουν τα αγοράκια σας Αγγέλα, Άντζυ και Ντιαζάκι!!! Πάντα γερά να είναι και καλότυχα!!!

Με το καλό να έρθουν κι άλλα μωράκια και να γεμίσουν όλες οι κοιλίτσες μα προπάντων οι αγκαλίτσες μας!!!

Στα νέα κορίτσια της παρέας μας εύχομαι να πιάσουν με την πρώτη προσπάθεια και να μην ταλαιπωρηθούν καθόλου!!! Καλωσορίσατε στο όμορφο παρεάκι μας!!! Εδώ είμαστε όλες ενωμένες και έχουμε κοινό στόχο και εύχομαι όλες να τον κατακτήσουμε!!!

Λεβού καλά αποτελέσματα καρδιά μου!!!

Δάφνη και Βάγκο μου καλή επιτυχία!!!

Λαμπρινή και Μαρίνα και Σουίτι καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας… Εύχομαι σύντομα να ανταμειφτείτε!!!!!!!

Δεν θυμάμαι όλα όσα έχω διαβάσει και συγχωρέστε με που ξεχνάω πολλά και πολλές!!!!

Θα σας πω τα δικά μου νεάκια τώρα!!!

Είμαι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!! Απίστευτο;;; Το μπεμπάκι μας που έφυγενωρίς από την ζωή μας την άνοιξη, μας έστειλε το αδελφάκι του, τον μήνα που ήταν να έρθει στην γη!!!!!

Διανύω τον τρίτο μήνα μιας πολύ ήρεμης εγκυμοσύνης… Τόσο ήρεμης που συνέχεια νομίζω ότι δεν υπάρχει μωράκι στην κοιλίτσα μου!!! Ούτε εμμετούς, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα!!! Μόνο γεμάτο στήθος έχω! Κάναμε την προσπάθειά μας τέλος Σεπτεμβρίου στο κέντρο του Βασ. Αθανασίου! Έκανα αρκετά ωαριάκια, γονιμοποιήθηκαν όλα, τα κάναμε βλαστοκύστες και δεν χάσαμε κανένα και βάλαμε 2 άριστες βλαστοκύστες στην κοιλίτσα μου!!! Η εμβρυολόγος και οι γυναικολόγοι ήταν τρομερά αισιόδοξοι και από το ίδιο μεσημέρι ένιωθα τσιμπηματάκια χαμηλά στην κοιλιά που συνέχισαν για 3-4 μέρες και ξαφνικά εξαφανίστηκαν… κι εκεί που το στήθος ήταν ολόπρηστο, ξεφούσκωσε κι αυτό… Κλάμα και κακό εγώ, που πάλι η προσπάθεια δεν πέτυχε και να μην μπορώ να συνέλθω με τίποτα!!! Πήγα για χοριακή την 10η μέρα με βαριά καρδιά… Και είδα ένα αστρονομικό νούμερο που μου σταμάτησε την ανάσα!!! Ο διπλασιασμός πήγε μια χαρά και στο κέντρο συζητούσαν όλοι για δίδυμα αλλά τελικά το μωράκι μας είναι ένα και καλό!!! Κάθε φορά που ακούω την καρδιά του μου κόβεται η ανάσα και ευχαριστώ την Παναγία που με αξίωσε να το βιώσω αυτό!!!

Ξέχασα να σας πω ότι, παρόλο που δεν είμαι της εκκλησίας ούτε και πολύ θρήσκα, λίγες μέρες πριν την ωοληψία, ένιωσα την ανάγκη να πάω να προσκυνήσω στην Παναγία της Τήνου… Και κορίτσια είμαι σίγουρη ότι άκουσε τις προσευχές μου και μας βοήθησε και νιώθω απέραντη ευγνωμοσύνη για την βοήθειά της…

Τώρα μένει μια μεγάλη εξέταση που έχουμε, λήψη χοριακής λάχνης, για να δούμε αν το μωράκι μας είναι γερό και μετά θα μπορούμε να χαλαρώσουμε και να απολαύσουμε κάθε λεπτό της πανέμορφης αυτής περιόδου της ζωής μας!!!

Κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω!!!!

Εκεί που είστε ήμουν κι εγώ για αρκετά χρόνια και με πολλά προβλήματα υγείας και δικά μου και σοβαρή ολιγοασθενοσπερμία του συζύγου!!! Όμως τα καταφέραμε! Εύχομαι σε λίγους μήνες να έχουμε στην αγκαλιά μας το μεγαλύτερο δώρο που μας χάρισε η Παναγία και εύχομαι όλες μα όλες οι κοπέλες που το επιθυμούν να αποκτήσουν γερά μωράκια πολύ σύντομα!!!

Να ξέρετε σας σκέφτομαι συχνά και προσεύχομαι για όλες μας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε; Μου λείψατε! Τώρα είχα λόγω σοβαρό που απουσίαζα!

ΓΕΝΝΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Το αγόρι μου βιάστηκε λίγο και ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι υπολογίζαμε, αλλά ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια! Τα συναισθήματα δεν περιγράφονται! Έχα χαμόγελο μόνιμα ζωγραφισμένο στο πρόσωπό μας. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ζήσουν όλες οι κοπέλες που είναι στην προσπάθεια αυτή τη μαγική στιγμή. Κορίτσια όχι άγχος και θα έρθουν οι θετικές χοριακές!

Φιλιά σε όλες!

Diaz μου τι υπέροχο νέο! Να είναι γερός και καλότυχος εύχομαι! χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αύριο, Θεού θέλοντος, θα πάμε για την εμβρυομεταφορά των κρυοσυντηρημένων μας :lol:

Πρέπει να τα έχουν αποψύξει και ελπίζω να μην είχαμε απώλειες ....Μακάρι όλα να πάνε καλά.. και να ξέρετε ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΗΞΩ ΤΙΣ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ :)

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinasot ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αυριο κοριτσακι!!!!

Ευχομαι να κρατας σε 9 μηνες το μωρακι σας!!!!!

Ααααααααααχ μελι επιτελους εγκυουλα!!!!! Ποσο χαρηκα δεν λεγεται μπραβο κοριτσι μου!!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=angel13.gif][smilie=wav.gif]

Αντε να ξεκολλαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto συγχαρητηριαααααα να εχεις μια υγιη εγκυμοσυνη και ενα γερουλη μωρουλακι!!!αληθεια ποσο σου κοστισε εσενα η εξωσωματικη?εχει και μενα ολιγοασθενοσπερμια ο αντρας μου λογω κυρσοκηλης και ειπε ο γιατρος μου οτι θα πετυχει εξωσωματικη.

βρε κοριτσια γινεται τα χρηματα να τα δινετε με δοσεις η βλακειες λεω? :-p τι να κανω η αμοιρη σκεφτομαι καποια λυση για να μπορεσω να την κανω...

κελυ μου ναι δυστηχως στον αγωνα και εγω ακομα...ξερουμε την αιτια κυρσοκηλη!εκανα αποτυχημενη σπερματεγχυση το καλοκαιρι και εκει διαπιστωσαμε οτι ηταν χαλια το σπερμα..στο τελευταιο σπερμοδιαγραμμα που ειχε κανει ειχε δειξει οτι ειχε ανεβει ο αριθμος και η κινητηκοτητα αλλα οταν καναμε την σπερματεγχυση ηταν χαλια..τοσο λαθος εκαναν στο μικροβιολογικο τοσο καιρο που πηγαιναμε?τι να πω και μας το ειχε συστησει ο ουρολογος μας αυτο και πηγαιναμε εκει!εφοσον ειχαμε νορμαλ αποτελεσμα πιστευα οτι θα πετυχαινε αλλα τελεικα ηταν κακο το σπερμα!μονο εξωσωματικη θα πετυχει μου ειπε ο γυναικολογος...εγω δεν εχω προβλημα ειμαι οκ!

στον Αρκουλη θα παω ολες αυτον μου λετε..θα τον παρω τηλ.να παω να μιλησουμε απο κοντα τουλαχιστον να μου πει ποσο θα κοστισει ολο το πακετο για να δω τι θα κανω μετα..

αχ δυσκολος ο αγωνας για να αποκτησουμε ενα μωρακι αλλα αξιζει τον κοπο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιές μου φιλαναδίτσες!!!!!τι κάνετε? melipicto μου τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!!!!δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ χάρηκα!!!!!!!μπράβο μπράβο μπράβο!εύχομαι όλα να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις γερό στην αγκαλίτσα σου το θαυματάκι σας!και τώρα ξέρεις,φύσα φύσα και έμας να σου μοιάσουμε γρήγορα!diazaki μου να σας ζήσει ο παίδαρος!να είναι γερό και καλότυχο το αγοράκι σας!σαν χθες μου φαίνεται που περίμενες χοριακή!!!!!!

marinasot καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου καλή μου!όλα να πάνε τέλεια και αυτή η διαδρομή να είναι η τελευταία σου στο ταξίδι της εξωσωματικής γιατί το αποτέλεσμα θα είναι θετικό!και βέβαια είμαστε εδώ για να μας πρήξεις!φιλάκια πολλά σε όλες,να έχετε μια όμορφη βροχερή ημέρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...