Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Λαμπρινή μου,

Δεν θα το έλεγα, αλλά, με ξέρετε, προσπαθώ και θα είναι όλα καλύτερα σύντομα.

Πριν συνεχίσω ο,τιδήποτε, έφτασε η ώρα να προχωρήσω παρακάτω και να πάρω και άλλη γνώμη. Για όσες με γνωρίζετε λίγο παραπάνω, καταλαβαίνετε πόσο σπουδαίο βήμα και πόσο δύσκολο είναι για μένα. Όπως και να έχει, επειδή το πρόβλημα είναι η ποιότητα των ωαρίων μου, δεν φαντάζομαι να αλλάξει δραματικά η συνέχεια. Μάλλον ο επόμενος κύκλος θα είναι χωρίς προσπάθεια, να ηρεμήσω αρκετά και να φύγει το ψυχολογικό στρες. Οπότε θα είμαι για λίγο σε αναμονή.

Μακάρι να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα και γρήγορα το αδερφάκι της μικρής σας στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου τι κανετε;;;

Εχω μεινει λιγο πισω στα νεακια σας αλλα θα ενημερωθω.Μαρινακι μου τα δικα σου τα καταλαβα,λιγη υπομονη ακομα,μονο λιγη!

Λαμπρινη μου δεν ξερω γιατι αλλα συμφωνω με τον αντρουλη σου,κατι μου λεει οτι αυτη τη φορα θα ξαναγινεις μανουλα!!!Ειναι και πολυ λιγα τα χρηματα,σκεψου το.Σου στελνω πμ για κατι λεπτομερειες που θελω να μου πεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

marinasot καλή επιτυχία!!!

Εγώ χθες έκανα την παρακέντηση και όλα καλά... ανησυχούσα για πόνο, κλπ.... αλλά ούτε που νιώθω τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι τους κούρασα, διότι δεν με έπιανε η αναισθησία, και χρειάστηκα μάλλον μεγαλύτερη δόση. Αλλά όλοι στο κέντρο ευγενέστατοι και με το χαμόγελο στα χείλη... Μίλησα και με την ψυχολόγο του κέντρου και μου είπε ότι ίσως ήταν γα το καλό αυτό που έγινε...και ότι έχω και μία πρώτη γνωριμία με τον χώρο (που θα γίνει αργότερα η ωοληψία και η εμβρυομεταφορα), και δεν θα μπω σε ένα άγνωστο χώρο σε λίγες ημέρες... Τώρα που το σκέφτομαι έχει απόλυτο δίκιο!!!!!

Ο γιατρός μου μου είπε ότι λογικά στις επόμενες ημέρες θα έχω περίοδο, και θα τα πούμε πάλι σε μία εβδομάδα.

Αυτα είναι τα νέα μου κορίτσια!!!

Εύχομαι σε όλες ένα υπέροχο απόγευμα!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Vakwa ευχαριστα τα νέα σου μπραβο με το καλο και στην εμβρυομεταφορα τώρα.

Εμεις πήγαμε χθες 3η μέρα περιόδου αλλα ο γιατρος ειπε δεν βλέπει κανενα ωοθηλάκιο αυτο το μήνα μόνο 1-2 μικρα και ετσι ειπε να το αφήσουμε για τον επόμενο. Ετσι θα παω στην δουλεια που σας ελεγα να ξεχαστω και λιγάκι και εχει ο θεος απο Δεκέμβρη θα παρουμε ενα ακόμη του ειπα να κάνουμε προεμφυτευτικό ελεγχο αλλα ειπε οτι θα κοστίσει πολυ γιατι οι γενετιστες ειναι πανάκριβοι και οτι αν η ποιότητα του εμβρύου δεν ειναι καλή συνήθως δεν κολλαει, οσο για το ενδομήτριο και το παράθυρο ειπε ότι εφόσον εχω γεννήσει μια φορα αρα ειναι οκ, λειτουργει δεκτικα και το ενδομήτριο και υπάρχει ακόμη ελπίδα.

Αυτα κοριτσακια μου.

Πολλα φιλια....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Ναι ειναι κι αυτο οτι πρεπει να εχουμε πολλα εμβρυα κάτι που για μενα ειναι δύσκολο αρα προχωράμε ετσι και ως το Πασχα ελπίζω να κάνουμε και την εμβρυομεταφορά...

Πολλα φιλια

Μαριναsot ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Μαρινα μου γλυκεια πολλα φιλια και μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ Αγκαλίτσα>!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τα νέα μου έχουν ως εξής: ο καλός μου έχει εντερόκοκκο (έτσι για αλλαγή από το ουτεόπλασμα :mrgreen: ) και το σπερμοδιάγραμμα έδειξε 2.500.000 (μεγάλη πρόοδος από το πενταψήφιο που είχε προ αντιβίωσης!) και κινητικότητα 45% (από 14%). Σημαντική βελτίωση, αλλά με λίγες επιλογές. Απ'οτι φαντάζομαι η σπερματέγχυση είναι όνειρο θερινής νυχτός :( . Σε λίγες μέρες θα πάμε στο νέο γιατρό για να δούμε πως θα κινηθούμε με τον φυσικό κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κούκλες. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά και με μωράκια στις κοιλίτσες :)

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί... Έκανα την ωοληψία την Πέμπτη που μας πέρασε (είχα 16 ωάρια) και μάλλον θα κάνουμε την εμβριομεταφορά την Τρίτη. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω πρηστεί πολύ και πονάω χαμηλά πάρα πολύ, οι ωοθήκες μου είναι φουσκωμένες και πονάω ακόμη και όταν περπατάω! Μίλησα με το κέντρο και μου είπαν να προσέξω την διατροφή μου και να βάζω υπόθετα voltaren πρωί - μεσημέρι - βράδυ!

Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια κοπέλα? Είναι η πρώτη μου εξωσωματική και έχω λιγάκι άγχος για το παραμικρό.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

levou καταρχήν καλή σου επιτυχία! Και γω ένιωθα πολύ πρησμένη μετά την ωοληψία (χωρίς ιδιαίτερα πονάκια βέβαια) Μετά από λίγες μέρες ηρέμησα... άκου ό,τι σου είπαν και όλα θα πάνε καλά... εμένα ο γιατρός μου είχε απαγορεύσει το αλάτι (όσο το δυνατό) για να αποφύγω κατακράτηση υγρών και να πρηστώ και άλλο.. και τη ζάχαρη μου την απαγόρευσε... νομίζω όλα μπορούμε να τα κάνουμε για να αποκτήσουμε τα μωράκια μας.. α, και αφού η εμβρυομεταφορά θα γίνει τρίτη, θα είναι βλαστοκύστες οπότε έχεις πολύ καλύτερες πιθανότητες να προχωρήσουν... καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση daphne_b, με καθησύχασες αρκετά μπορώ να πω. Αύριο θα πάω για να με δούν και καλώς εχόντων των πραγμάτων την Τρίτη θα κάνουμε την εμβριομεταφορά.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια εδωμέσα, μακάρι σε λίγο να τα λέμε στις εγκυούλες... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σε ολες ειμαι πολυ ευτυχησμενη γιατι σε εμενα συνεβει ενα θαυμα μονο ετσι μπορο να το δω καναμε το δευτερο σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου κ θεραυετικε κ ετσι δε χρειαζομαστε εξοσοματικη θα κανουμε μονη μας προσπαθεια κ οπου βγει περιτο να σας πω οτι 3 μερες τωρα κλαιμε απο χαρα κ ευτυχια ευχαριστω πολυ τον ταξιαρχη αρχαγγελο μιχαηλ που ηταν διπλα μου κ τον αγιο ιουδα θαδδεο ευχομε μεσα απο την ψυχη μου σε ολες τα καλυτερα θα τα λεμε δε θα χαθουμε παρτε την προσευχη να διαβασετε σε εμενα προσωπικα εκανε το θαυμα της

Η παρακάτω Προσευχή, είναι Προσευχή εννεαημέρου, προς τον

Άγιο Ιούδα το Θαδδαίο. Λέγεται, ότι όταν συναντάμε προβλήματα

ή όταν δεν φαίνεται να υπάρχει βοήθεια και έχουμε σχεδόν απελπιστεί.

Οι προσευχές του εννεαημέρου πρέπει να λέγονται έξι (6) φορές την ημέρα, επί εννέα (9) συνεχείς ημέρες. Οι προσευχές εισακούγονται την εννάτη και πριν και ποτέ μέχρι τώρα δεν απέτυχαν. Θα λάβετε τη Χάρη που ζητάτε, όσο απραγματοποίητη κι αν φαίνεται.

Προσευχή:

Αγιώτατε Απόστολε, Άγιε Ιούδα Θαδδαίε, πιστέ υπηρέτη και φίλε του Ιησού, η Ορθοδοξία, σ’ όλον τον κόσμο σε τιμά και σε επικαλείτε ως Προστάτη των απελπισμένων υποθέσεων, αυτών για τις οποίες έχει χαθεί κάθε ελπίδα.

Προσευχήσου για μένα. Είμαι τόσο απελπισμένος/η και μόνος/η. Σε ικετεύω κάνε χρήση αυτής της ιδιαίτερης Χάρης που σου έχει δοθεί, να φέρνεις ορατή και γρήγορη βοήθεια όπου δεν υπάρχει καμμία σχεδόν ελπίδα βοηθείας. Βοήθησέ με τούτη την ώρα της ανάγκης, για να μπορέσω να λάβω την παρηγοριά και την βοήθεια της Αγίας Τριάδος, σ’ όλες μου τις ανάγκες, δοκιμασίες, και βάσανα – (εδώ εκφράζετε το αίτημά σας) – και να μπορώ να υμνώ τον Χριστό μαζί με σένα και με όλους τους Ορθόδοξους Χριστιανούς.

Υπόσχομαι, ω ευλογημένε Άγιε Ιούδα Θαδδαίε, να ενθυμούμαι πάντοτε αυτή τη μεγάλη Χάρη. Να σε τιμώ πάντοτε, ιδιαίτερα ως τον πιο δυνατό προστάτη μου, και μ’ ευγνωμοσύνη να ενθαρρύνω την ευλάβεια προς εσένα, ΑΜΗΝ.

Είθε το όνομα της Αγίας Τριαάδος να λατρεύεται και να υμνείται απ’ όλους τους Ορθόδοξους Χριστιανούς, στους αιώνες των αιώνων, ΑΜΗΝ.

Είθε το όνομα του Κυρίου Ημών Ιησού Χριστού, να υμνείται και να δοξάζεται τώρα και παντοτεινά, ΑΜΗΝ.

Άγιε Ιούδα Θαδδαίε δεήσου για μας και άκουσε τις προσευχές μας, ΑΜΗΝ.

Ας είναι ευλογημένο το όνομα του Ιησού Χριστού. Ας είναι ευλογημένο το όνομα της Υπεραγίας και Αειπαρθένου Μαρίας. Ας είναι ευλογημένος ο Άγιος Ιούδας ο Θαδδαίος.

Σ’ όλο τον κόσμο και σ’ όλους τους αιώνες, ΑΜΗΝ.

Πάτερ ημών ο εν τοις ουρανοίς,

αγιασθήτω το όνομά Σου,

ελθέτω η Βασιλεία Σου,

γενηθήτω το θέλημά Σου

ως εν ουρανώ και επί της γης.

Τον άρτον ημών τον επιούσιον δος ημίν σήμερον,

και άφες ημίν τα οφειλήματα ημών,

ως και ημείς αφίεμεν τοις οφειλέταις ημών.

Και μη εισενέγκης ημάς εις πειρασμόν,

αλλά ρύσαι ημάς από του πονηρού. ΑΜΗΝ.

Χαίρε Μαρία Κεχαριτωμένη, ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη συ εν γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ο Ιησούς. Υπεραγία Θεοτόκε πρέσβευε υπέρ ημών των αμαρτωλών νυν και αεί και την ώρα του θανάτου ημών, ΑΜΗΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Levou καλή επιτυχία ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου! Πόνο και πολύ πολύ πρήξιμο είχα και εγώ μετά την ωοληψία. O γιατρός μου έδωσε spasmoapotel και μου είπε να τρώω πολύ ελαφρά ( πουρέ κοτοπούλο βραστό και να αποφύγω οτιδήποτε δημιουργεί έξτρα πρήξιμο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!

ΝΑΝΑ2 μου, τι κάνεις;

Marinasot μου, καλή προετοιμασία και καλή επιτυχία!

Λαμπρινή μου, ένας μήνας είναι καλή μου, θα περάσει!

Vakwva μου, πάει κι αυτό! Καλή και δυναμική συνέχεια!

Sweety μου, τι κάνεις; Πώς είσαι; Έχεις κανένα νέο;

Fifoulina μου, χάρηκα πολύ με την ευχάριστη εξέλιξή σας! Καλή συνέχεια! Πότε πάτε στον νέο γιατρό να τα πείτε;

Levou, καλως ήρθες στην παρέα μας! Ελπίζω να είσαι ήδη καλύτερα και να έχεις ήδη «παραλάβει» τα εμβρυάκια σου! Καλή εμφύτευση και μια σούπερ χοριακή!

Δαφνούλα μου, όλα καλά; Πότε προχωράς σε προσπάθεια;

Μπαμπαλού μου, χίλια μπράβο! Ναι, θαύματα γίνονται κάθε μέρα κορίτσι μου! Γρήγορα εγκυούλα εύχομαι!

Εγώ δεν έχω νέα, περιμένω να περάσει 1 εβδομάδα να δω έναν άλλο γιατρό και να δούμε.

Είμαι σαφώς πιο ήρεμη, άλλωστε ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...

Να δούμε τι θα πει και η "δεύτερη γνώμη", αν και δεν φαντάζομαι κάτι πολύ διαφορετικό. Ίσως προτείνει κάτι παραπάνω...

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Το χειρότερο που μπορεί να μου συμβεί είναι να με ρωτήσει κανένας γνωστός... άντε εσείς δε θα κάνε κανένα παιδάκι? Εκείμη τη στιγμή θέλω να τον κουτουλήσω... Δηλαδή ανθρωπέ μου δε καταλαβαίνεις οτι για να μην έχουμε παιδί, στα 5 χρόνια γάμου, (μάλλον) κάτι δεν πάει καλά? Τόση αναισθησία πιά?

Ποτέ μα ποτέ δεν έχω ζηλέψει φίλη μου που έχει κάνει μωρό- αλλά όταν μου σκάνε τέτοιες ατάκες από (σχεδόν) αγνώστους συγχύζομαι πάρα πάρα πολύ... Νιώθω άσχημα, νιώθω άβολα και δεν ξέρω και πως να αντιδράσω. Απλά ήθελα να μοιραστώ λίγο τα νευράκια μου... :D Φιλάκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και η προετοιμασία μου πάει καλά..κολλάω τα αυτοκολλητάκια μου, παίρνω τα cyclacur μου και την δευτέρα πάω για οιστραδιόλη και υπέρηχο για να δούμε το ενδομήτριο.. Αντε επιτέλους γιατί αντί να χαλβαδιάζω τίποτα μοντελάκια γυναικεία, σήμερα είχα πάει στο Jumbo και μου έτρεχαν τα σάλια με κούνιες, πορτ μπεμπέ και μωρουδιακά φορμάκια... ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΜΕΝΑ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ αναμένω... τη Δευτέρα έχω ραντεβού με το γιατρό μου να μου πει πώς ξεκινάμε... ελπίζω μόνο να μην μου πει πως δεν προλαβαίνουμε τα Χριστούγεννα (γιατί μπορεί να πέσει ανήμερα ή δεν ξέρω και γω πότε η εμβρυομεταφορά) γιατί δεν ξέρω τι θα κάνω! ή θα τον δείρω ή θα κάτσω εκεί μέχρι να μου υποσχεθεί ότι θα την κάνει! οκ, παραλογίζομαι χωρίς λόγο αλλά ειλικρινά δε θα αντέξω να περιμένω τον άλλο μήνα.. και δεν ξέρω κιολας αν θα μπορώ να απουσιάζω από τη δουλειά τόσες μέρες.. τέσπα.. νεώτερα τη Δευτέρα.. (εντωμεταξύ έχω ασφάλεια τσμεδε και οι φαρμακοποιεί κάνουν και αυτό το μήνα παύση πίστωσης! που σημαίνει τα φάρμακα από την τσέπη μου.. οκ, δεν έχω τις puregon Που ήταν πανάκριβες αλλά και τα υπόλοιπα θέλουν καμια 350 ευρώ υπολογίζω.. ουφ!)

@levou όλα οκ με την εμβρυομεταφορά? πότε πας για χοριακή? καλή επιτυχία κοπέλα μου! ειλικρινά!

@Μαρίνα Σ. συνέχισε δυνατά! καλό είναι να ακούσεις και δεύτερη γνώμη ή μέχρι όσο χρειαστεί να βρεις ένα γιατρό που να τον εμπιστεύεσαι..

@marinasot εμένα δεν "έτυχε" να με ρωτήσει κανείς κάτι τέτοιο... μάλλον δεν τους δίνω πολλά περιθώρια :) και γω θα ξεκινήσω (ελπίζω άμεσα!) προετοιμασία για τα κατεψυγμένα.. αλλά ο γιατρός μου μου είπε ότι θα κάνω και από την 21η μερά του προηγούμενου κύκλου ενέσεις καταστολής. Εσύ ποια διαδικασία ακολουθείς? σου έχει πει περίπου πότε υπολογίζει να κάνεις εμβρυομεταφορα?

@fifoulina πόσο καιρό κάνει θεραπεία ο άντρας σου? δεν σας έδωσε αντιβιώσεις κλπ ο γιατρός?

labrinip , vakwva, Sweety2,serena, vango 82 και σε όλα τα κορίτσια εύχομαι σύντομα να είμαστε με μωράκι(α)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinasot εμένα δεν "έτυχε" να με ρωτήσει κανείς κάτι τέτοιο... μάλλον δεν τους δίνω πολλά περιθώρια και γω θα ξεκινήσω (ελπίζω άμεσα!) προετοιμασία για τα κατεψυγμένα.. αλλά ο γιατρός μου μου είπε ότι θα κάνω και από την 21η μερά του προηγούμενου κύκλου ενέσεις καταστολής. Εσύ ποια διαδικασία ακολουθείς? σου έχει πει περίπου πότε υπολογίζει να κάνεις εμβρυομεταφορα?

Daphne_b μου από την δευτερη μέρα της περιόδου μου έβαλα 2 αυτοκόλλητα dermestril και άρχισα και τα λευκά cyclacur. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για αιματολογικές (οιστραδιόλη νομίζω) και υπέρηχο. Από εκεί και πέρα δεν έχω ιδέα τι θα ακολουθήσει. Αν θυμάμαι καλά μου είπε οτι αν είναι οκ οι εξετάσεις κάνουν απόψυξη.. Φαντάζομαι λοιπόν οτι εφόσον ολα πάνε κατ'ευχήν κάποια στιγμή στα μέσα της άλλης βδομάδας θα γίνει η εμβρυομεταφορά[smilie=blob10.gif]

Ααα και από βδομάδα θα αρχίσω και τα utrogestan δια στόματος και υπόθετο! BTW εγώ γιατί δεν έχω ενέσεις αυτή τη φορά??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειστε ολες τοσο γλυκες και ευγενικες με τις ευχουλες σας. Ευχομαι ολα να πανε οπως τα θελετε η καθεμια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

... BTW εγώ γιατί δεν έχω ενέσεις αυτή τη φορά??????

Είπαμε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και σημασία έχει να εμπιστευόμαστε το γιατρό μας.. αν υπήρχε μία στάνταρ φόρμουλα τότε όλες θα μέναμε έγκυες με την πρώτη εξωσωματική! μην ανησυχείς και όλα καλά θα πάνε.. σε ποιο κέντρο/γιατρό κάνεις την εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne ο άντρας μου παίρνει αντιβίωση από τον Ιούλιο ανά διαστήματα. Πότε έχει ουρεόπλασμα πότε εντερόκοκκο. Αύριο θα πάμε σε μια εμβρυολόγο (όχι στο Κέντρο που πήγαινα) για να πάρουμε μια γνώμη σχετικά με το σπέρμα. Έχω πολλή περιέργεια να δω τι θα μας πει βλέποντας τις εξετάσεις. Βρε κορίτσια, όσες έχετε θέματα με το σπέρμα, όταν πήγατε σε ουρολόγο σας ζήτησε να κάνετε και καλλιέργεια; Γιατί εμάς μόνο σπερμοδιάγραμμα μας είχε πει να κάνουμε και κατευθείαν μας παρέπεμψε στην εξωσωματική. Και πολύ φοβάμαι μήπωε είχε από τότε τη λοίμωξη και τσάμπα χάσαμε τρία χρόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κούκλες κι απο μένα :)

Άντε να μπαίνουμε όλες σε μια σειρά σιγά- σιγά και σύντομα να γεμίσουμε το φόρουμ με ευχάριστα!!

Εγώ τώρα που σας γράφω έχω 3 βλαστοκυστούλες στην κοιλίτσα μου και τις προσέχω όσο καλύτερα μπορώ!

Την εμβριομεταφορά την έκανα την Τρίτη και ο γιατρούλης μου είπε ότι μπορώ να κάνω χοριακή την άλλη Παρασκευή, αμέ!! Όσο για το πρήξιμο στην κοιλιά με την διατροφή που μου έδωσε ο γιατρός έχει σχεδόν υποχωρήσει και νιώθω πολύ καλύτερα...

Πολλά φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια και εύχομαι όλες οι προσπάθειές μας να καρποφορήσουν σύντομα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μια ομορφη καλημερα απο εμενα .daphne b σ ευχαριστω για τη θετικη σου σκεψη κ εσυ συντομα να ξεκινησεις κ να μας πεις καλα νεα.Σ ολα τα κοριτσια που ξεκινανε η ειναι στην προετοιμασια καλη επιτυχια μεσα απ την καρδια μου κ συντομα να αρχισουμε ν ακουμε κανενα ευχαριστο να περνουμε κ υπολοιπες σειρα.Πολλα φιλια σε ολες σας. :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου γλυκα.

Levou καλη εμφυτευση σου ευχομαι αν και εχω καλο προαίσθημα και ρωτα τα κορίτσια πως βγαίνουν τα δικά προαισθήματα. Με το καλο την Παρασκευή να μάθουμε τα ευχάριστα.

Marinasot νομίζω οταν βάζουμε τα κατεψυγμένα δεν κάνουμε ενέσεις παρα μόνο αν θελουμε να κάνουμε καταστολή αλλα απο οτι θυμάμαι ειναι καλήτερα να αφήνεις τον οργανισμό χωρίς φάρμακα κολλανε πιο ευκολα οι βλαστοκύστες μιας και το ενδομήτριο ειναι καλήτερο. Καλη επιτυχια και καλή εμβρυομεταφορα.

Daphne ζητησε μήπως εχει καμία κοπέλα utrogestan και τα σχετικα να σου χαρίσει εδω μοιραζόμαστε τα παντα οι καιροί ειναι δύσκολοι, καλή επιτυχία ευχομαι.

Φιφουλίνα σαν να εχεις δίκιο καλη επιτυχία στο νέο σου γιατρο.

Κορίτσια σε ποιο κέντρο και με ποιο γιατρο εισαστε τώρα και σε ποια προσπάθεια ετσι για ανακεφαλάιωση...

Μαρινα μου γλυκεια μου Μαρίνα πόσο πολύ σε καταλαβαίνω... αχ ριξε λίγο νερό στο κρασι σου και ακου τι θα σου προτείνουν οι γιατροί μη χανεις χρόνο, θα με θυμάσαι και θα λες οτι ειχα δίκιο, οταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλίτσα θα τα ξεχάσεις όλα και ακουσε με καλή μου θα γίνεις μανούλα και σύντομα αρκει να κανεις αυτο που θα σου προτείνουν οι γιατροί.

Να σας βγάλω και εκτος κλίματος τώρα η δουλεια καλούτσικη ειναι λίγα τα λεφτα πολυ πολυ λίγα αλλα περναει ευχαριστα ο χρόνος. Εντωμεταξύ εχω βάλει μια αγγελία για να χαρίσω τα ρούχα της μικρής την εβαλα εδω και στην Χρυσή ευκαιρία δεν μπορείτε να φανταστείτε τι τηλέφωνα εχω πάρει και ειναι ολοι Ελληνες. Μεγαλη φτωχεια κορίτσια...

Πολλα φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου γλυκιές καλημέρα!τι κάνετε?χειμώνιασε!!!!!!!καλό χειμώνα λοιπόν!έχω καιρό να σας γράψω αλλά όσο προλαβαίνω σας διαβάζω γιατί είστε πάντα στο μυαλό μου!εμένα αυτή την εβδομάδα βγήκαν και οι εξετάσεις του καρυότυπου και είναι και αυτές οκ,χάρηκα πολύ και από την άλλη είπα πάλι ,τι στο καλό συμβαίνει τελικα και δεν γίνεται η εμφύτευση!για να δούμε αυτή τη φορά,μήπως,μήπως λέω είναι τελικά θέμα τύχης,δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ!έχω κάνει την daronda,και περιμένω να έρθει 1 του μήνα να ξεκινήσω Menopur κτλ,λέτε να μου φέρει αυτό το δώρο ο Άγιος Βασίλης?εύχομαι βέβαια στο σάκο του να έχει πολλά πολλά μωράκια για όλες μας!!!!!!!!!lamprinoula καλή αρχή στη δουλίτσα σου και βέβαια να σου ευχηθώ και υπόμονή μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο, αυτό με το θέμα της ανεργίας του συζύγου μου με ρίχνει πολύ τον τελευταίο καιρό γιατί δεν βλέπω φως στο τούνελ!τελικά μας φτάσαν στο σημείο να θεωρούμε μειονέκτημα το πτυχίο πανεπίστημίου,για να μην μιλήσω για μεταπτυχιακό,2 δουλειές εχει χάσει γιατί είναι του ΑΕΙ και όχι ΤΕΙ,και εδώ στην επαρχία δεν βγαίνουν οι θέσεις κάθε μέρα,τέλος παντων να μην σας κουράζω με αυτά!

Levou μου περιμένουμε να ανοίξεις τον χορό των θετικών χοριακών γιατί δεν πάει άλλο πρέπει να ξεκολλήσουμε!εύχομαι τα καλύτερα καλή μου για να κάνουμε και κανένα παρτάκι!!!

Marinasot και εγώ μια φορά που έβαλα κατεψυγμένα δεν είχα πάρει φάρμακα εκτός από utrogestan,βέβαι σίγουρα θα υπάρχει κάποιος λόγος για να σου το είπε ο γιατρός.Εύχομαι καλή εμβρυομεταφορά και μια τεράστια χοριακή μετά!!!!!!!

Fifoulina μου εμάς μας ζήτησαν καλλιέργεια στον προγεννητικό έλεγχο στην 1η εξωσωματική,εύχομαι ο νέος γιατρός να σε βοηθήσει να φτάσεις στο όνειρο!

Mαρινάκι μου γλυκό τι κάνεις?πως είσαι?δεν ξέρω τι άλλο να σου πω,σε σκέφτομαι και λέω μακάρι γρήγορα να ανταμειφθεί γιατί της αξίζει,έχει περάσει πολλά!καλή συνέχεια καλή μου και καλή δύναμη!

Daphne,serena και οποια άλλη μπορεί να ξέχασα σας εύχομαι καλή συνέχεια και θετική σκέψη,τα καλύτερα έρχονται!Να έχετε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!Σας φιλώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Καποιες ισως με θυμαστε καποιες ισως οχι...εχω μια αποτυχημενη σπερματεγχυση λογω κακου σπερματος και δυστηχως ο δρομος με οδηγει στην εξωσωματικη...λεω δυστηχως γιατι δεν υπαρχουν τα χρηματα για να την κανω..εδω λοιπον θα ηθελα την βοηθεια σας!

θελω να με κατατοπισετε,αν μπορειτε,σε ποιον γιατρο θα μπορουσα να παω,που να σε βλεπει σαν ανθρωπο και οχι σαν χρημα...αν καλυπτει το ικα κατι και γενικα ποσα χρηματα χρειαζεται για να γινει?ισως μπορεσω με την βοηθεια σας και κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα καποια μερα,να γινω μαννουλα :ympray:

ειδα και μια γνωστη εδω την levou..ευχομαι μεσα απο την καρδια μου την αλλη Παρασκευη να εχεις τα πιο ευχαριστα νεα της ζωης σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...