Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα και από εμένα....

Μπήκα και εγώ στην παρεούλα σας....έχω ξεκινήσει και εγώ φάρμακα για εξωσωματική...μέχρι στιγμής έχω πάρει 2 κουτιά gonapeptyl και τώρα τελειώνω το τρίτο...Την Δευτέρα που επισκέφθηκα το κέντρο μου είπαν από ότι κατάλαβα πως δεν μέ έχουν πιάσει τα φάρμακα....και θα αυξήσουμε την δόση...Πέρασα ένα μικρο Γολγοθά τις τελευταίες 3 μέρες με μεγάλο άγχος αφού έπρεπε να βρώ άλλα 2 κουτιά gonapeptyl και υπάρχει έλλειψη στην αγορά από το συγκεκριμένο φάρμακο...και τελικώς θα συνεχίσω με arvekap.

Χαίρομαι να σας διαβάζω γιατί παίρνω θάρρος. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια. Δευτέρα είναι η επόμενη μου επίσκεψη.!!!

Καλημέρα σε όλες και καλό Σαββατοκύριακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ μπαμπαλου24!!!!!! Είναι πολύ όμορφο να μπορείς να μοιράζεσαι όλα αυτά με κάποιες που σε καταλαβαίνουν απόλυτα... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vakwva καλησπερα κ απο εμενα κ καλη επιτυχια. ευχομαι να ναι η πρωτη κ η τελευταια σου προσπαθεια κ ολα να πανε καλα.οτι χρειαστεις εδω ειμαστε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας και από μένα!τι κάνετε?cristy μου τι ωραία που μας τα είπες,μακάρι να έρθουμε στη θέση σου γρήγορα!!!!!!!lamprinoula ελπίζω γαι σένα τα καλύτερα και αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!vakwna καλωσόρισες και κυρίως καλή αρχή!έυχομαι η προσπάθεια σου να είναι η πρώτη και τυχερή και να σπάσεις την γκαντεμιά μας και να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!έκανες πολύ καλά που ήρθες στην παρέα μας,θα το καταλάβεις γρήγορα...είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς...ελπίζω να έχετε όλες ένα όμορφο και ξένοιαστο σαββατοκύριακο!φιλάκια πολλά! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα όλα καλά σήμερα? Το μάζεψες??

vakwna καλωσήρθες! Εδώ θα βρεις σίγουρα άτομα που σε καταλαβαίνουν ακριβώς! Το κλίμα είναι πολύ καλό!

Μπαμπαλού γερά με τσαμπουκά! Μου αρέσει που δεν πέφτεις και πιστεύω αυτό είναι πολύ βασικό για να πάνε όλα καλά! θα τα καταφέρεις αφού επιμένεις!

serena είμαι και γω στην ίδια φάση με σένα.. μπορεί να απέτυχα αλλά ανυπομονώ για το επόμενο βήμα! (εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα!)

Άντε να ξεκολλήσουμε! Ποια έχει σειρά για να μείνει έγκυος? (εννοώ πια κάνεις την επόμενη προσπάθεια?)

Εγώ θέλω να πιστεύω, αν όλα πάνε καλά ότι θα κάνω εμβρυομεταφορά λίγο πριν τα Χριστούγεννα... εσείς κορίτσια σε τι φάση είστε??

Φιλιά σε όλες και όλα να μας πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne, εγω προσφατα ειχα βιοχημική. Ο γιατρος μου ειπε ότι αν θελω να συνεχισουμε πρέπει να κανω σχεδον καθε μήνα ήπιες διεγερσεις. Με τους φυσικους κύκλους δεν πηγα καλά, δεν έμεινε ουτε ένα έμβρυο ζωντανο στην αποψυξη. Μονο τα φρεσκα προχωρησαν. Μαλιστα ο γιατρος ήθελε να με βαλει παλι ακομα και αυτό το μήνα σε διέγερση. Ωπ του λεω, ένα μηνα τουλαχιστον να ξεκουραστω. Κορίτσια, που θα βρω το κουραγιο να κανω σχεδον καθε μήνα ήπιες διεγερσεις; Και η δευτερη ερωτηση είναι, πού θα βρω και τα χρηματα να τα υποστηριξω όλα αυτα καθοτι εχω μείνει ρεστη μετα από τοσες προσπαθειες και τοσο κοντα η μια με την άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw paaara poly oles gia to kalosorisma sas. H alitheia einai oti eimai stin arxi kai den exw katalavei kai para polla gia tin oli diadikasia....

Tin deutera tha kanw tin triti mou episkepsi kai elpizw na pane ola kala....alla exw mia upopsia oti ta farmaka den me pianoun....kai enw apo oti katalava prepei na einai se pausi o kuklos mou, isws auti tin stigmi na exw woriksia.... :(

Tin proigoumeni evdomada mou eipan oti eixan vgei kapoia wo8ilakia...alla den 8a eprepe efoson imoun sto trito kouti gonapeptyl...kai 8a sunexiza wste na megalwsoume tin dosi.Genikotera ta 2 teleutaia xronia exw upostei 2 epemvaseis gia endomitriwsi me tin teleutaia ton Ioulio opou dimiourgi8ike kai provlima stin mia salpigga.To thetiko apo oti mou eipan einai oti eimai mikri se ilikia...an kai den kserw an paizei toso rolo auto...

Epipleon tha ithela tin voitheia sas se kati....An kapoia apo esas kserei, i8ela na rwtisw, kath'oli tin diadikasia tha xreiastei na meinw katholou spiti, se akinisia klp??? Gia paradeigma tha xreiastei na leipsw apo tin ergasia mou?? Isws meta tin wolipsia i tin emvruometafora...???Giati tin oli diadikasia den tin ksekinisa me to ika...mias kai duskola mou tin egrinan kai ta farmaka kataferame kai ta grapsame ston suzigo... opote anarwtiki apo to ika einai duskolo na parw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! Χτες είχα μεγάλο πρόβλημα με το ίντερνετ κ ήθελα να έχω και την συνολική εικόνα για να σας πω. Λοιπόν, εχθές πήγαμε καλά, το προλάβαμε και το πήραμε. Η διαδικασία πολύ πιο εύκολη απ' όσο φανταζόμουν. Ταλαιπωρήθηκα μετά, γιατί είχα αιμορραγία κλπ. Όμως, με πήρε πριν λίγο εμβρυολόγος από το κέντρο για να με ενημερώσει ότι δεν γονιμοποιήθηκε :( . Είπαμε, πρέπει να μου συμβούν όλες οι εκδοχές... Ευτυχώς είχα δει άσχημο όνειρο κι είχα "προετοιμαστεί" κι έτσι είμαι ψύχραιμη...

Λαμπρινή μου, κανόνισε! Να είναι ο τυχερός σου μήνας κορίτσι μου, να πάρω κι εγώ λίγο κουράγιο! Αν κι έχω πολύ καλό προαίσθημα για σένα....

Fifoulina μου, εύχομαι γρήγορα να βρεθεί η λύση και με την κατάλληλη αγωγή να φύγουν όλα τα μικρόβια και να προχωρήσετε δυναμικά!

Serena μου, μείνε έτσι, με πείσμα αλλά και με όλη σου την καλή διάθεση στο φουλ!

Sweety μου, πόσο δίκιο έχεις... Συγνώμη, όταν λέει να κάνεις κάθε μήνα ήπιες διεγέρσεις, δηλαδή να ολοκληρώνεις και με ΕΤ; Ή να τα βάζεις στην κατάψυξη; Μάλλον το πρώτο, αφού από τους φκ τα κατεψυγμένα δεν τα κατάφεραν; Ο γιατρός λέει, αλλά εσύ πόσο κουράγιο να έχεις;;; Συν ότι και τα χρήματα είναι πάρα πολλά... Χθες που μάθαμε το κόστος πάθαμε ένα μικρό σοκ, καθώς δεν θα κάνουμε μόνο μια προσπάθεια φκ αλλά πολλαπλές. Ελπίζω σε κάτι καλύτερο...

Δάφνη μου, λίγος καιρός έμεινε. Ο επόμενος μήνας είναι κοντά... Κάποιο άλλο κορίτσι πήγαινε για Νοέμβριο αλλά δεν έχουμε νέα της τελευταία. Ελπίζω να προχώρησε και να πάνε όλα καλά! Για όλα τα κορίτσια! Κι ας μην έχουμε εμείς νέα τους... Να έχουν καλή επιτυχία!

Vango μου, τι κάνεις καλό μου; Εύχομαι γρήγορα όλα τα άσχημα να μείνουν πίσω και τα αποτελέσματα που περιμένεις να είναι τα καλύτερα!

Cristy μου, τι ωραία που τα λες... Μακάρι όλες μας σύντομα να έχουμε ανάλογα «προβλήματα» γλυκειά μου...

Mardio μου, ευχαριστούμε που είσαι εδώ, μαζί μας! Να χαίρεσαι τα κορίτσια σου!!!

Vakwva, καλωήρθες στην παρέα μας! Καλή επιτυχία να έχεις! Εμπειρία με το συγκεκριμένο φάρμακο δεν έχω για να σου πω. Μακάρι όμως να μην είχες ωορρηξία και να προχωράς κανονικά. Ελπίζω αύριο που θα πας στο Κέντρο, να σου πουν το ίδιο. Όσο για την άδεια που λες, όταν ολοκληρώσεις την προσπάθειά σου, την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, θα πάρεις από το Κέντρο μια Βεβαίωση για το τι έκανες και θα ζητήσεις κι άλλη μία για τις μέρες που πρέπει να μείνεις σπίτι. Αυτές θα τις δείξετε σε έναν γιατρό του ΙΚΑ, γυναικολόγο κατά προτίμηση, για να σου γράψει άδεια. Για το πόσες μέρες θα χρειαστεί, αυτό είναι υποκειμενικό. Σίγουρα οι πρώτες είναι και οι πιο κρίσιμες. Αλλά όλα έχουν να κάνουν και με την περίπτωση της καθεμιάς μας. Ρώτα και τον γιατρό σου και πράξε ανάλογα. Α! Επίσης, την ημέρα της ωοληψίας, ενδέχεται να μην μπορείς να επιστρέψεις στη δουλειά σου...

Σας φιλώ όλες & σας εύχομαι μια όμορφη Κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Vakwva καλωσόρισες στην παρέα και σου εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα.

Απ΄ ότι κατάλαβα είναι η πρώτη σου προσπάθεια και σου κάνει μακρύ πρωτόκολλο. (Αυτό έκανα κι εγώ τώρα που πέτυχα).

Όμως δεν κάνουν όλα τα πρωτόκολλα για όλες τις κοπέλες.

Ίσως αν δει ότι δεν ανταποκρίνεσαι, να σε γυρίσει στο βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστή σε επόμενο κύκλο.

(Πρώτα αδιαθετείς κανονικά και μετά ξεκινάς τις ενέσεις διέγερσης).

Θέλει υπομονή το "θέμα" στο οποίο μπλέξαμε, αλλά τι να κάνεις...

Για τα "περαιτέρω":

Τη μέρα της ωοληψίας δεν πας δουλειά.

Ούτε και τη μέρα της εμβρυομεταφοράς.

Μετά την εμβρυομεταφορά θεωρείται καλό να παραμείνεις 3-4 μέρες σπίτι και κατά προτίμηση κρεβάτι - καναπέ- κρεβάτι - κρεβάτι - κρεβάτι... Ο γιατρός θα σου γράψει αναρρωτική γι΄ αυτό το διάστημα.

Μετά και για 10 περίπου μέρες που μεσολαβούν ως το τεστ, μπορείς να πηγαίνεις δουλειά, αν η δουλειά σου δεν έχει κούραση. Αν η δουλειά σου περιλαμβάνει ορθοστασία, περπάτημα, σήκωμα βαρών κλπ κουβέντιασέ το ή με το γιατρό σου για περισσότερη αναρρωτική ή με τον προϊσταμενό σου για "χαλάρωση" καθηκόντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera !!!

Cristy moy ksekinisa tin prwti enesi tin prwti imera tis periodou...Twra den kserw ama auto einai to makru protokolo...Opws polu swsta eipes einai i prwti mou prospa8eia kai den exw kai polu idea...den iksera kan oti uparxoun "diafora protokolla".Sas euxaristw polu oritsia gia oles tis plirofories!! Aurio pou 8a paw sto kentro 8a sas enimerwsw gia neotera ;) Kali Kuriaki na exoume koritsia !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καινουργιες μου φιλες καλη μερα σε ολες σας κ να εχετε ολη μια υπεροχη εβδομαδα !!!Πολλα ευχαριστα νεα να εχετε ολες σας .Εμενα ο γιατρουλης μου το μονο που μου συνεστησε προς το παρον ειναι διαιτα κ τον αλλο μηνα να παω να κανουμε εναν υπερηχο να δουμε αν ολα ειναι ενταξει.μου ειπε επισσης οτι μπορω να ξαναπροσπαθησω σε δυο τρεις μηνες να ξαναρθει ο οργανισμος μου στα ισια του αλλα προς το παρον θελω να χαλαρωσω να ηρεμησω α κ μου ειπε κιολας να το προσπαθουμε κ μονοι μας...Οτι κ αν ειναι να γινει δεν προκειται να αγχωθω προς το παρον το μονο που θελω ειναι να περναω καλα με τον αντρουλη μου κ την οικογενεια μου κ ολα θα ρθουν αρκει να μας εχει ο θεος καλα.Καλη επιτυχια σε ολες μας κ γρηγορα να ακουσουμε ενα κ δυο κ τρια ευχαριστα να παιρνουμε κ οι υπολοιπες σειρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου

Πρίν λίγο γύρισα από το κέντρο. Κάναμε υπέρηχο, και μου βρήκε μια μικρή κυστούλα , η οποία δεν θα έπρεπε να υπάρχει από ότι κατάλαβα, και την Τετάρτη το πρωί θα κάνω παρακέντηση. έχω λιγάκι άγχος αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. όλα θα πάνε καλά...και εφόσον πρέπει να γίνει και αυτό θα γίνει :)

Serena συνήχησε έτσι με θετική ενέργεια... η αλήθεια είναι πως μόλις διάβασα το μήνυμα σου, μου μετέδωσες λίγη θετική ενέργεια!!!!!!

Καλή εβδομάδα σε όλες , και ας σκεφτόμαστε θετικά!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vakvna σου στειλα κ πμ δεν αξιζει να αγχωνεσαι δεν βοηθα καθολου κ δεν συμβαλλει σε οποιοδηποτε αποτελεσμα επιβαρρυνει μονο ψυχολογικα τον εαυτο μας οποτε σκεψου καθε εμποδιο για καλο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vakwva με το κακο και απο εδω ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!!!

Παρτε και ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου καλα.

Vakwa καλωςήρθες στον κοσμο μας και καλή επιτυχία.

Μαρινα μου στεναχωρήθηκα για την ατυχη εξέλιξη μα γιατι δεν γονιμοποιήθηκε τι σου ειπε ως εξήγηση;

Serena μου εχεις καλη ψυχολογία και σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα θα δεις.

Fifoulina μου υπαρχει ενα χαπι πολύ δυνατο valtrex το λένε και ειναι πανάκριβο αλλα λένε ότι καθαρίζει το σπέρμα απο ολα, μακαρι σύντομα να προχωρήσετε.

Τα δικά μου τώρα, ειμαι λίγο αρρωστούλα κι εγω και η μικρή μου συναχάκι και βήχα και δεν λεει να περάσει, σημερα θα την παω πάλι σε γιατρο να δουμε τι θα μας πει.

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω και να συνεχίσω για αυγουλομάζεμα ή εμβρυομεταφορα αλλα μου εσκασε και δουλίτσα πάλι με τα ιδια τιποτένια ποσα των 500€ το 8ωρο σκεφτομαι όμως να το εκμεταλλευτώ αυτή τη φορα και να πάω να κολλήσω και τα ενσημα μου κι αν τα καταφέρω να μεινω εγκυούλα να πάρω και τις αναρρωτικές μου και τα επιδοματακια μου για αυτο μαλλον θα το καθυστερήσω αυτο το μήνα και θα συνεχίσω απο Δεκέμβρη, βεβαια υπάρχει κι ενας αλλος λόγος που θελω να καθυστερήσω λίγο...... φοβαμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα μιας και ειπαμε οτι αυτη ειναι και η τελευταία μας ευκαιρία να κάνουμε το αδερφάκι. Τελος παντων ας τα φερει όπως θελει ο θεός αρκει να πανε όλα για καλο.

Πολλα φιλια σε όλες και καλή συνέχεια στον αγωνα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Λαμπρινή μου, το ξέρω κορίτσι μου, εγώ να δεις... Μίλησα και με την γενετίστρια και με τους εμβρυολόγους: η ποιότητα του ωαρίου δεν ήταν τέτοια ώστε να προχωρήσει. Έκαναν μικρογονιμοποίηση αλλά δεν αντέδρασε...

Προσπαθώ να μείνω ψύχραιμη αλλά είναι μια δύσκολη μέρα σήμερα... :(

Πάλι στο 0, πάλι δεν έχω τίποτα...

Ευτυχώς έχω την αγάπη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι καλησπερα απο εμενα,

μην σε παιρνει απο κατω κοπελα μου αν κ ξερω πως δεν ειναι κ πολυ πειστικη η απαντηση μου για να σε βοηθησει αλλα νομιζω οτι κατι τετοιες στιγμες ειναι που πρεπει να πεισμωνεις κ να μην σε παιρνει απο κατω.σκεψου οτι δεν εισαι η μονη που το περνας αυτο κ πανω απ ολα δεν εισαι μονη σου εγω μιλωντας εδω μεσα αρχισα να περνω θαρρος κ να το βλεπω διαφορετικα.Σημερα ειναι μια δυσκολη μερα μα αυριο ξεκινα μια καινουρια κ καλυτερη .λαμπρινη μου να κανεις οτι πιστευεις το καλυτερο για σενα κ να μην εχεις το αρνητικο αποτελεσμα στο μυαλο σου ,που ξερεις αμα χαλαρωσεις μπορει να ερθει κ απο μονο του αυτο μην το αποκλεισεις ποτε{τουλαχιστον αυτο στο λεω με βεβαιοτητα γιατι το εχω ζησει ασχετα οτι ηταν για λιγο}.Φιλια πολλα φιλεναδες μου κι ολα θα στρωσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip σε ευχαριστώ!! Εγώ προτείνω να εκμεταλλευτής την ευκαιρία για δουλειά έστω και με χαμηλό μισθό. Όσο "χαζό" και να ακούγεται πολλές φορές με την δουλειά ξεφεύγεις... γιατί όσο και να λέμε να χαλαρώσουμε, μυαλό είναι αυτό...δεν υπακούει πάντα... οπότε το να κάνουμε διάφορα πράγματα, και να ασχολούμαστε με άλλα πράγματα...ίσως καταφέρνουμε να το ξεγελάμε λίγο..

Δυστυχώς ο "δρόμος" γι αυτό που επιθυμούμε κορίτσια είναι λιγάκι δύσκολος... είμαι ακόμα στην αρχή και όλο μικρά εμπόδια βρίσκω, βέβαια προσπαθώ να δω την θετική πλευρά...μέσα από αυτά τα εμπόδια θα γίνω πιο δυνατή και σίγουρα καλύτερη μητέρα!!!!!! Επιπλέον όλο αυτό με έχει δέσει περισσότερο με τον άντρα μου, είμαστε πιο ερωτευμένοι από ποτέ!!! Οπότε σίγουρα υπάρχουν και θετικά σε όλο αυτό... !!!!!!!

Μαρίνα, αν και καινούργια στο forum διάβασα την "ιστορία" σου...κουράγιο , υπομονή και επιμονή....κάποια στιγμή που θα πάει...."θα γυρίσει"!!!!!!!!

Serena μου σε ευχαριστώ για το πμ, το είδα και θα σου απαντήσω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip το Valtrex μου το είχε συστήσει ο αιματολόγος πριν 2 χρόνια για τα ΝΚ. Νομίζω είναι δυνατή αντιβίωση. Τελικά μετά από 2 χρόνια που ξαναπήγα μου έδωσε μια πιο απλή αντιβίωση. Δέχτηκες τη δουλειά τελικά; Ελπίζω να σου έφυγε το κρυολόγημα όπως και οι αρνητικές σκέψεις... φαντάσου τη μικρούλα σου να παίζει με το... αδερφάκι της και σίγουρα θα νιώσεις πιο όμορφα! %%-

Εμείς είμαστε στην αναμονή για την καλλιέργεια και το σπερμμοδιάγραμμα του αντρούλη μου για να δούμε αν μπορούμε να ξεκινήσουμε τον φυσικό. Σκέφτομαι να του δώσω και βιταμίνες άσχετα που λένε οτι δεν πολυβοηθάνε.

serena νομίζω πως όλες πρέπει να το γυρίσουμε σε ελεύθερες επαφές γιατί ποτέ δεν ξέρεις! :lol:

vakwva καλή επιτυχία με την παρακέντηση. Ο,τι μπορείς να διορθώσεις για καλό θα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι από εμένα.

Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσουμε τη δευτερή μας προσπάθεια με κατεψυγμένα έμβρυα αυτή τη φορά.

Ο γιατρός με βρήκε καλά στον υπέρηχο και τώρα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω με τα φάρμακα... dermestril, cyclacur και utrogestan. O γιατρός μου είπε οτι κατά 90% τα έμβρυα επιβιώνουν με την απόψυξη (τα καταψύχει σε πολύ πρώιμο στάδιο) . Επίσης είπε οτι ο οργανισμός της γυναίκας ίσως είναι πιο δεκτικός λόγω της μή λήψης ορμονών. Το έχει ακούσει καμμία από εσάς αυτό?

Πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την συνονόματη!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

Ναι, ισχύει! Τα φάρμακα της διέγερσης πιέζουν τον οργανισμό, ιδιαίτερα τη μήτρα (κάνουν μικρό ενδομήτριο).

Να είσαι πολύ αισιόδοξη και με καλή ψυχολογία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου γλυκα.

Marinasoft καλη επιτυχία και ευχομαι να σπάσεις την γκαντεμία μας με μια θετική χοριακή γιατι εχουμε κολλησει. Οσο για τα φαρμακα της διέγερσης μόνο κακό μας κάνουν στο ενδομήτριο απο οτι κατάλαβα.

Εγω ακόμη το σκέφτομαι να πάω στη δουλεια θα το αποφασίσω αυριο που θα συζητήσουμε για τα λεφτα γιατι μου τα ψιλογυρνάνε αν ειναι για 300 ευρω δεν παω με τίποτα, ο ανδρας μου επιμένει να κάνουμε την προσπάθεια αυτο το μήνα και να τελειώνουμε αν εινα να ερθει θα ρθει αυτη τη φορα με τα 2 καταψυγμένα και 1-2 φρεσκα που μαλλον θα πάρουμε σ αυτο τον κύκλο, βεβαια θα κάνω και καποιες επιπλέον εξετασεις που εβαλε τώρα ο γιατρος στην κλινική του και ευτυχως δεν τις χρεωνει αν καταλαβα καλα ελέγχει το ενδομήτριο κατα ΄πόσο ειναι δεκτικό στην εμφύτευση αν δεν ειναι καλο το αποτέλεσμα τα καταψύχει και τα βαζει στον επόμενο κύκλο.

Μαρινα μου εσυ όλα καλα; θα συνεχίσεις να το προσπαθεις με φυσικό να πάρεις ωάρια; αν και απο οτι καταλαβα για μας που εχουμε χαμηλη ΑΜΗ και τροποιημένο να κάνουμε παλι ενα πέρνουμε αστα να πανε.

Fifoulina μου σε ευχαριστω πολύ για την εμψύχωση, βασιλικο πολτο δοκιμάσατε; αλοη; νομίζω καθαρίζει τον οργανισμο αλλα τα valtrex εξοντόνουν τα παντα. Καλη επιτυχία και σύντομα νομίζω εσυ αν προχωρήσετε το χεις ευκολα μήν σου πω και διδυμάκια....

Φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...