Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

vango 82 kopela mou de prepei na apelpizese mporei o dromos tou na gineis mitera na einai ligo megalos alla prepei anaq skeftese oti tha erthei den einai sto xeri tou sto xeri mas einai oreoei nas eisai aisiodoxi k na xamogelas tha erthei to moraki souopos k gia oles mas alli pio arga alli pio grigora alla tha erthei eimai sigouri giauto

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια γεια σας και απο εμένα εύχομαι σε όλες να έχουμε μια τεράστια χοριακη ......είμαι στην Τετάρτη μερα της εμβριομεταφορας και έχω κατα διαστήματα έντονους πόνους περιόδου κ πόνους στη μέση !!! Επίσης το βράδυ έχω τρομερό πρόβλημα αφού με ξυπνάει ο πόνος για να παω τουαλέτα ... Λέτε να ειναι κάτι κακό ;;; Σας ευχαριστω πολύ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσάκια μου γλυκα τι κανετε ελπίζω μια χαρα.

Vango μου ελπίζω να εχουμε καλα νέα νομίζω ότι ειμαστε σε καλο δρόμο...

Anna οι πονοι περιόδου μέχρι σήμερα ήταν πολύ καλο σημάδι τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση υπομονή κι σε λίγο θα ξέρουμε.

Μαρινακι μου ειπαμε μαζί παμε εμεις κι εμενα η πρωτη ωοληψια θυμάσε πήγε στράφη, εχω ενα εμβρυάκι στο καλαθάκι και αν όλα πανε καλα εως το τέλος αυτης της εβδομαδας θα εχω και το 2ο αχ τι καλα.

Πολλα φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Τα νεα μου: τα κατεψυγμενα μου (3) δεν αντεξαν, σταματησε καποια στιγμη η διαιρεσή τους. Μου έβαλαν 3 φρέσκα 5ης μερας. Ελπίζω αυτή τη φορά να παει καλά το πράγμα κοριτσια γιατί δεν παει άλλο!

Το σφιξιμο από δυσκοιλιότητα μπορει να επηρεασει τα έμβρυα; Ξερετε κατι;

Επίσης έχετε εσεις εμπείριες πετυχημενης απόψυξης , φτασιμο σε βλαστοκύστες και θετική χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Vango μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας ανακοινώσεις μια τεράστια χοριακή! Προσπάθησε να μείνεις αισιόδοξη!

Anna_82 μου, κι εσένα τα καλύτερα κορίτσι μου! Λίγο υπομονή...

Λαμπρινή μου, όντως, χέρι-χέρι τα δυό μας... Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μπει κι άλλο ένα στο καλαθάκι!

Sweety μου, δεν γνωρίζω κάτι για το θέμα της απόψυξης, αφού ποτέ δεν έχω φτάσει εκεί... Όσο για την δυσκοιλιότητα, λένε ότι δεν πρέπει να σφίγγεσαι... Πολλή καλή επιτυχία κορίτσι μου! Να είναι η τελευταία!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango μου,

Λυπάμαι ειλικρινά =(( ...

Μακάρι να ξεπεράσεις γρήγορα κι αυτή τη δυσκολία και να σταθείς σύντομα όρθια ξανά.

Να δεις τι θα σου πει κι ο γιατρός σου και να αποφασίσετε για τη συνέχεια.

Μια τεράστια αγκαλιά σου στέλνω κι όλη μου την αγάπη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bαγκο μου,πολυ στεναχωρεθηκα!!!Το κεφαλι ομως ψηλα και συνεχιζουμε και που θα παει θα τα καταφερουμε!!!Μανουλες θα γινουμε ολες απλα μας παιδευει λιγο...οταν ερθει ομως ολα αυτα θα ειναι ενα ασχημο παρελθον!!!

Παρε το χρονο σου και ανασυγκροτησου για την καινουρια τυχερη σου προσπαθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;

εκανα και εγω εξωσωματικη και εκανα χοριακη και ειναι 133 μοναδες και μου ειπε ειναι καλο και ειμαι εγκυος και τωρα την πεμπτη θα παω να κανω το υπερυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκες μου φιλενάδες.

Vango μου τι να πω το χω περάσει 4 φορές και ξέρω ότι πονάει αλλα μετα πεισμώνεις και προχωράς που θα παει θα κάτσει και τοτε θα τα ξεχάσεις όλα πιστεψε με, ολα θα μοιάζουν με ενα κακό όνειρο που πάει πέρασε. Πολλα φιλια κι απο εμενα και μια μεγααααλη αγκαλια.

Εγω αύριο θα παω να δουμε τι εχουμε αυτο το μήνα, και για να αλλαξουμε λίγο θεμα χθες πήγα σε συνέντευξη για δουλεια και κρατηθέιτε ποσα μου ειπαν για 8ωρο; σημειώστε ότι εχω 14 χρόνια προυπηρεσία και εγγαμη με παιδί και τίποτα απο αυτα πια δεν μετράει..... 500€ καθαρα 8ωρο κοντεύει να μου στρίψει... απιστευτο ε που μας καταντήσανε. Και παρόλα αυτα αν με παρουν σκέφτομαι να παω τι ναπω.

Πολλα φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου,

Καλή επιτυχία αύριο! Να μαζέψεις κι άλλο στο καλαθάκι σου!

Όσο για τη δουλειά συμφωνώ και, εκτός από όλα τα άλλα, αυτός είναι ένας ακόμη λόγος που δεν ψάχνω... Όχι ότι θα έβρισκα κιόλας... Μακάρι όμως να σε πάρουν αφού το θέλεις!

Εγώ, εξακολουθώ να ζω στον κόσμο μου, στο εξοχικό και μόλις γύρισα από το μπάνιο μου στη θάλασσα...

Αχ! Σε λίγες μέρες φεύγουμε τελικά... Πώς πέρασαν 3 μήνες!!!

Σας στέλνω τα δροσερά φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marina είσαι η καλύτερη....μπανιο στη θαλασσα ειναι μουρλια αυτήν την εποχη. και γω έκανα το τελευταιο μου (ή έτσι ελπίζω αφου δεν θα μπορω να ξανακανω λόγω θετικής χοριακής....λεμε τωρα) 1 μερα πριν την ωοληψια. Ηταν πολυ ζεστη η θαλασσα.

λαμπινικ, είναι λίγα τα λεφτα αλλά δυστυχώς αυτήν την εποχη του "παλι καλά που έχεις δουλειά" καλά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety μου,

Να είναι θετική η χοριακή σου!

Κι όσο για τα μπάνια, από του χρόνου εύχομαι κι αν!!!!!

Να μείνεις αισιόδοξη και με όσο καλή διάθεση μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango υπομονή και κουράγιο για την επόμενη φορά! ¨Ολες τα έχουμε περάσει και ξέρουμε ακριβώς πώς είναι..

Μαρίνα Σ. ο καιρός είναι τέλειος για μπάνια!

Εγώ αναμένω να αδιαθετήσω για να κάνω ορμονολογικές και να ξεκινήσουμε καταστολή από τα μέσα του κύκλου για να ρυθμίσουμε τον επόμενο κύκλο για εμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα.. αν όλα παν καλά.. γιατί τα αποτελέσματα της κολπικής καλλιέργειας δεν τα έχω μάθει ακόμη (την Πέμπτη) και ο κύκλος μου φαίνεται να τα'χει παίξει.. οκ.. είμαι στην 32 μερα αλλά από την 23η ως την 27 είχα συνέχεια καφέ... καλό είναι αυτό τώρα?? τα νεύρα μου! θα μιλήσω την Πέμπτη με το γιατρό να δω τι θα μου πει..

Εσάς ο κύκλος σας επέστρεψε στα κανονικά του μετά την εξωσωματική??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλισπερα κοριτσια τα δικα μου ειναι ειναι πολυ καλα περση ειχα κανει εξετασεισ κ εδειξαν οτι δεν κανω προηεστερονη για να κανω ωοριξια μονη μου περιπου μετα ενα χρονο φαρμακευτικης αγογης οι εξετασεις εδειξαν οτι το προβλημα διορθοθηκε ειμαι ακριβος στα ορια πια τα καταφερνω κ μονη μου αχ 3 βδομαδεσ εμεινα κ μετα ξεκιναω την πρωτη διαδικασια κ εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε? εχω τοοοοοοοοοοσο καιρο να μπω να σας διαβασω αλλα πραγματικα χρονος μηδεν με την μικρη!!! θα τα δειτε συντομα ολες σας!! ενα θα σας πω, κοιμηθειτε οσο μπορειτε!!!!!!!!! χαχαχαχα Μου λειπετε αφανταστα και δεν ξεχνω την υποστηριξη που βρηκα σε ολες εδω μεσα, ποσο με εχετε βοηθησει, ακουσει, συμβουλευσει!!!

ευχομαι σε ολες καλη δυναμη στις προσπαθειες σας, μην το βαζετε κατω...το δωρο της μητροτητας ειναι τοσο τεραστιο, τα συναισθηματα που βιωνεις ειναι απεριγραπτα..Νομιζω οτι οταν γεννας απλα ξαναγεννιεσαι ενας καινουργιος ανθρωπος!!! Να ειστε ολες καλα, με θετικη σκεψη .. καθε φορα που πεφτετε να σηκωνεστε και να λετε "θα τα καταφερω"!!!!!!

στελνω την θετικη μου ενεργεια και θα προσπαθησω να διαβασω τα νεα σας!!! και να μπαινω πιο συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!τι κάνετε?σας ευχαριστώ πολύ για τις αγκαλιές σας,ξέρω ότι είστε δίπλα μου και με κατα λαβαίνετε όσο κανείς άλλος...κανείς δεν μπορεί να το καταλάβει αν δεν το έχει περάσει...δεν μπορώ να το ξεχάσω πλέον τόσο εύκολα,όλο το γιατί έχω στο μυαλό μου και την κοπέλα από το μικροβιολογικό που μου λέει ότι η χοριακή είναι αρνητική...δεν νιώθω καθόλου καλά,υπολειτουργώ....δεν μιλάω,κάθομαι σε ένα καναπέ και μόνο τρώω,βουλιμικά!ήταν η 4Η ΦΟΡΆ που άκουσα αρνητικό αποτέλεσμα,πόσες φορές πρέπει να το περάσω αυτό?τι έχω τελικά?θα κάνω ποτέ παιδί εγώ?γιατί αφού τα έμβρυά μου είναι τέλεια δεν γίνεται ποτέ τίποτα?κάτι μέσα μου φταίει,είμαι σίγουρη,και μετανιώνω τόσο που δεν έκανα υστεροσκόπηση.SWEETY εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα τέλεια για σένα και η χοριακή σου να εκτιναχθεί!lambrinoulaμου έυχομαι το καλαθάκι σου να γεμίσει περισσότερο σήμερα και να είσαι πιο κοντά στο 2ο θαυματάκι σου...φιλιά πολλά και κουράγιο σε όλες1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα ειμαι νεο μελος εδω

εκανα εξωσωματικη 2η φορα και ειμαι εγκυος η χοριακη μου ηταν 133 μοναδες και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι καλη και αυριο θα παω να κανω υπερυχο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου Vango,

Πόσες φορές έχω αναρωτηθεί κι εγώ, όπως κι εσύ...

Μέχρι να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά, οι ερωτήσεις και τα "γιατί" δεν σταματούν...

Είναι απόλυτα λογικό το πώς αισθάνεσαι αυτή τη στιγμή.

Θα πάρεις τον χρόνο σου, θα συνέλθεις. Κι όταν ξανασταθείς όρθια, συμβουλέψου τον γιατρό σου να σε καθοδηγήσει και κυρίως να σου εξηγήσει τι μπορεί να πήγε στραβά. Κι αν χρειάζεται να ψάξεις κάτι, θα το κάνεις κι η επόμενη κορίτσι μου θα είναι η τελευταία!

Μην χάνεις τις ελπίδες σου, έχε πίστη και δύναμη και θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango έχεις δικαιο σε αυτα που λες αλλά τουλαχιστον έχεις συμμαχο την ηλικία. Πραγματικά αν ήμουν στη δικη σου ηλικια δεν θα αγχωνομουν με τα αρνητικά. Καποια στιγμη θα γινει. Οταν εισαι όμως πανω από 40 ε τοτε ακομα και οι ελπιδες χανονται σιγα-σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!

Πόσο συμφωνώ Sweety μου... Κι εγώ αυτό έλεγα σήμερα με τις μαίες και μου έλεγαν όχι, να μην απελπίζεστε! Μακάρι να τα καταφέρουμε, αλλά σίγουρα τα πράγματα είναι αντικειμενικά πιο δύσκολα σε μας τις "μεγαλοκοπέλες"...

Επιτέλους είδα τον γιατρό σήμερα, ο οποίος έμεινε πολύ ευχαριστημένος με τα αποτελέσματά μου (με βάση φυσικά την ηλικία μου). Ο φυσικός παραμένει στην πράξη έτσι, όμως του ζήτησα να έχω καλύτερη παρακολούθηση αυτή τη φορά, ει δυνατόν από τον ίδιο, κάτι που δέχθηκε με χαρά, έτσι ώστε να έχουμε καλύτερο "έλεγχο" και να τα παίρνουμε κάθε φορά. Περιμένουμε την περίοδο και θα πάω την 7η μέρα αυτή τη φορά, για μένα πολύ σημαντική διαφορά ήδη! Τι να σας πω; Φάνηκε τόσο ζεστός απέναντί μου, πραγματικά ανθρώπινος και με κάθε διάθεση να με βοηθήσει. Τόσο που με συγκίνησε κ έφυγα... κλαίγοντας... :oops:

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρίνα, η οιστραδιόλη (Ε2) σε ένα έτοιμο ωαριο για πρεγνυλ είναι από 180+- μεχρι 250+-. Η Ε2 είναι ένας δείκτης καλής ποιότητας. Τα χιλ ενος έτοιμου ωαρίου για πρεγνυλ είναι 18-20 σε συνδυασμό παντα με την Ε2 και την LH. Na τα θυμασαι αυτά γιατι είναι σημαντικά στους φυσικους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...