Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Ελένη όταν λες για κορτιζόνη τι εννοείς;

Πάντως για τα ποσοστα εγκυμοσύνης που σας έδωσαν μου φαίνεται υπερβολή σαν ποσοστό.Εκτός κι αν σας το είπε επειδή ούτως η άλλως δεν είχατε και κανένα πρόβλημα σύλληψής.Οπότε με υγιή έμβρυα οι πιθανότητες ήταν παρά πολλές(άσχετα αν ήταν κατεψυγμένα ή όχι).

Λαμπρινή πολύ χαίρομαι για σένα Αλήθεια για πες ποια μέρα το κατεψυξαν;Εμένα είναι πρώτης μέρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου γλυκα πολύ θετική ενέργεια βλέπω στο site τι καλα, εμενα μαλλον το κατεψυξαν 2η ή 3η μέρα θα ρωτήσω.

Νανα ναι σε θυμήθηκε ο γιατρός και ακούστηκε πολύ αισιόδοξος πόσο χρονών είσαι;

Εleni Sk σε ευχαριστω για την puregon αν χρειαστώ θα χρειαστω Δεκέμβρη - Ιανουάριο θα σου πω, τα αγόρια σου μια χαρα αντε με το καλο, δεν το ήξερα ότι ήταν frozen εχετε απόλυτο δίκιο ότι αν επιβιώσουν τελικα΄ειναι πιο δυνατα και ετσι ίσως να κολλήσουν ευκολότερα το οτι δεν ήτανα καλα το ξερετε μετα απο προεμφυτευτικό ελεγχο για τα 3 που λες ότι ήταν αρρωστα;.

Littledancer εχεις κι εσύ καταψυξη πολύ μωρο αντε με το καλο.

Πολλα φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η κορτιζονη απορρυθμιζει το σαχαρο γιαυτο κ οποιες παιρνουν κορτιζονη θα πρεπει να παρακολουθουνται απο διαβητολογο..

ναι λαμπρινη μετα απο τον προεμφυτευτικο μαθαμε ποια ηταν αρρωστα και ποια οχι...

παντως αν την θελεις να στην κρατησω μεχρι τον δεκεμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Τα νέα μου από χθες τα αναμενόμενα: ξεκινάμε φ.κ.! Μου πήραν και αίμα για τις ορμονολογικές, αφού όπως είπε ο γιατρός ήταν "ιδανική μέρα" και την ερχόμενη Πέμπτη πηγαίνω για τα αποτελέσματα κ για υπέρηχο. Προφανώς τις λεπτομέρειες θα τις συζητήσουμε στην πορεία, να δούμε και τα αποτελέσματα τι θα πουν. Στο μεταξύ, θα μιλήσει με την εμβρυολόγο για την περίπτωσή μου τι μπορεί να γίνει, επειδή θα θέλαμε να πάμε σε προεμφυτευτικό έλεγχο. Αυτό βέβαια προϋποθέτει να βάλουμε στο καλαθάκι μας τουλάχιστον 6-7 και να αποψυχθούν τουλάχιστον 4 κλπ. Θα δούμε. Το σημαντικό είναι ότι χθες όλοι είδαν την Μαρίνα πολύ καλά, να υπομένει και να επιμένει, κυρίως να μην εγκαταλείπει!

Σας φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαρινακι!!!!!!!! μια χαρα νεα ακουω.... εχω ενστικτο οτι το 2013 θα εισαι εγκυουλα... και πιστεψε με το ενστικτο μου βγαινει.... να φανταστεις απο μικρη ελεγα οτι θα κανω διδυμα σε μια γεννα... ολοι μου ελεγαν απο που??? αφου δεν εχεις κληρονομικοτητα... και να τωρα πως τα εφερε η μοιρα...

ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Χάθηκα αρκετές μέρες , αλλά είχα σοβαρό λόγο........ΓΕΝΝΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Ο τοσοδούλης-γιγαντάκος μου αποφάσισε να έρθει πρόωρα...και γεννήθηκε στις 16/9 με καισαρική τομή....και βάρος 2080!!!!!

Αυτή την στιγμή είναι σε θερμοκοιτίδα και περιμένω από μέρα σε μέρα να τον πάρω σπίτι......του βγάζω γαλατάκι και του πηγαίνω κάθε μέρα! Ευτυχώς είναι υγιής και το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζουμε είναι να τρώει όλο του το φαγητό με μπιμπερό,γιατί τώρα σιτίζεται κυρίως με καθετήρα.....

Σαας φιλώ γλυκά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάω να βγάλω γαλατάκι.............Δυστυχώς δεν πρόλαβα να διαβάσω νεάκια σας , αλλά εννοείται πως σας στέλνω ένα μεγάλο και ζεστό φιλί σε όλες φφφφοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Όλα καλά να πάνε και να τον πάρετε σύντομα σπιτάκι σας τον μπέμπη σας!

Μαρίνα, Labrinik, σε καλό δρόμο είσαστε, ΦΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji μου, συγχαρητήρια [smilie=wav.gif] !!!!

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας ο βιαστικός!

Να είναι γερός κ δυνατός και γρήγορα σπίτι σας κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου, σ' ευχαριστώ γλυκειά μου κι όπως λένε "από το στόμα σου & στου Θεού τ' αυτί"! Μακάρι! Αισθάνομαι σχεδόν σαν να πρωτοξεκινάω :oops: .

Cristy μου, σ' ευχαριστώ επίσης! Κι εγώ το ίδιο βλέπω!

Φιλάκια στις όμορφες κοιλίτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα & καλό μήνα κορίτσια μου!

Ήρθε κι ο Οκτώβρης και μακάρι να μας φέρει χαμόγελα, επιτυχίες & ευχάριστες ειδήσεις!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα & Καλο μήνα.

Αντζι συγχαρητήρια να σας ζήσει ο μικρούλης βιαστικούλης να ειναι γερός και καλότυχος.

Μαρινακι μπράβο σου ξεκίνησες κι εσύ με το καλο. Ευχομαι πραγματικα να τα καταφερουμε αυτη τη φορα και να πάμε πάλι μαζι εγκυούλες.Τελικα θα καταψύξετε εμβρυα ή ωάρια;

Ελενη σε ευχαριστω και παλι για τις ενέσεις θα σου πω αν τις χρειαστω προς το παρόν εχω καιρό....

Πολλα φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Είμαι στην 9η μέρα από την εμβρυομεταφορά. Είναι πολλές οι μέρες της αναμονής βρε κορίτσια. Δεν γίνεται να μας ναρκώνουν και να ξυπνάμε τη μέρα της χοριακής;!; Προσπαθώ να μην μεταφράζω τα συμπτώματα επειδή ξέρω οτι είναι κυρίως λόγω των φαρμάκων. Αυτό που με τρελαίνει είναι οτι ενώ τη μια στιγμή είμαι εντελώς ήρεμη (μέχρι απαθής θα έλεγα), μετά με πιάνουν τα κλάματα και πλαντάζω κάνοντας χιλιάδες αρνητικές σκέψεις. :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Fifoulina! Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να προσπαθείς να σκέφτεσαι θετικά.

Λίγες μέρες αναμονής μένουν ακόμη, εύχομαι να περάσουν γρήγορα και να έχεις μια τεράστια χοριακή!

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε;;

Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να γράψω... Τόσο καιρό έλεγα έχω καιρό και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να ετοιμάσω τα πραγματάκια του αγοριού μου!!! Βέβαια ακόμα και τώρα λέω οκ έχουμε ακόμα!!! :D:D:D

Άντζι μου αν και σου έστειλα και μήνυμα... θα σου ευχηθώ πάλι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!! Γερός και δυνατός ο βιαστικός!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Λιλ μεγαλώνει γρήγορα ε;; Φτου φτου φτου !! Να χαρείτε κάθε στιγμή του!!!

nikol111 να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Σημασία έχει να είναι καλά! Όπως λες κι εσύ με πίστη, υπομονή και επιμονή όλες θα γίνουμε μανούλες!!!

vango 82 πως πας;

Νανά καλύτερα να έχεις καλή ψυχολογία όταν ξεκινήσεις! Καλύτερα λίγο αργότερα και να είναι πετυχημένη!!! Το αν θα το αφήσεις μέχρι το καλοκαίρι ή όχι είναι θέμα προσωπικών αντοχών! Προσωπικά είμαι ανυπόμονη και θέλω να κάνω κάτι ώστε να ελπίζω, γιαυτό και όταν μάθαμε το δικό μας πρόβλημα ξεκινήσαμε όσο πιο άμεσα τελειώσαμε με τα διαδικαστικά. Πρώτη φορά σαν ζευγάρι ήμασταν αποφασιστικοί και δόξα το Θεό μας βγήκε σε καλό! Εγώ θα σου ευχηθώ να γίνει και σε σας το θαυματάκι κατά την αναμονή και να μην χρειαστείτε καν εξωσωματική!

anna_82 καλή αρχή και καλή επιτυχία! Όχι άγχος και θα πάνε όλα τέλεια!

μπαμπαλου 24 η αλήθεια είναι ότι τα διαδικαστικά μας αγχώνουν λίγο. Ξεκίνα από το ραντεβού με το γιατρό σου, αλλά πριν από αυτό με τα δικαιολογητικά που χρειάζεσαι για την επιτροπή, ώστε όταν πας στο γιατρό να ζητήσεις να σου γράψει κι αυτά που θα θες να καταθέσεις στην επιτροπή. Στο Αλεξάνδρα δοκίμασε να κλείσεις ραντεβού από το 1535 στο Ιατρείο Εξωσωματικής Γονιμοποίησης (αν καταλαβαίνω σωστά κωδικό έχει 02243). Επίσης το άλλο που κάνω καμιά φορά είναι να μπαίνω στο site του νοσοκομείου και παίρνω άσχετα τηλ. μέχρι να βρω το σωστό και να το σηκώσει κάποιος. :roll: Τώρα είδα και το άλλο μήνυμά σου ότι βρήκες την άκρη σου! Καλή επιτυχία!

Λαμπρινή μου έτοιμο το εμβρυάκι σου! Μακάρι να είναι τυχερό! Σε χαίρομαι που το παλεύεις εύχομαι σύντομα να έρθει το αδερφάκι και να δικαιωθείς.

Eleni_sk δεν έχω εμπειρία από ζάχαρο εγκυμοσύνης ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσουν πολύ οι ενεσούλες και να είναι καλά τα μωράκια σου!

Δάφνη μη στεναχωριέσαι για τα κατεψυγμένα! Πολλά κορίτσια εδώ μέσα μπορούν να σου πουν τις επιτυχημένες προσπάθειες που προέκυψαν από την κατάψυξη!!! Καλή επιτυχία!

Μαρινάκι μέσα από την καρδιά μου εύχομαι ο φυσικός κύκλος να αποδώσει καρπούς!!!!

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία!!!

Σας φυσώ όλες ΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!! Γρήγορα να μείνετε όλες εγκυούλες! Το εύχεται και το αγόρι μου με τον τρόπο του... με δυνατές κλωτσιές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από την Δευτέρα τον έχω αγκαλίτσα στο σπίτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P

Είναι τόσο μικροσκοπικούλης.....αλλά εννοείται πως δεν του το λέμε...και τον φωνάζουμε γιγαντάκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κάθε επιτυχία στις νέες προσπάθειες!!!!!!!!!!!!!!!!Ενα μεγάλο φφοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και από τον γιγαντάκο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπράβο βρε Άντζι μου!!!

Τι καλά!!!! Να είστε όλοι πάντα καλά και να τον χαίρεστε τον γιγαντάκο σας!!!

Ευχαριστούμε για το φύσημα!

Φιλιά πολλά σε σένα, μανούλα! κ το μωρούλι-γιγαντάκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera k kalo mina k apo mena ego 6 noebriou tha exo sta xeria mou to fakelo gia na fygo gia athina na pao epitropi k apo ekei na xekiniso thn proti prospatheia ouf de pairnaei o kairos me tipota de teleionei o minas les k kollise epitides ante pote tha erthei k i seira mou :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ,τι κανετε;;;

Αντζυ να σου ζησει το μπεμπακι σου,να ειναι γερο και καλοτυχο κι εσυ η πιο ευτυχισμενη μανουλα!!!

Μπαμπαλου μου,ολα καλα να πανε με την επιτροπη και να αρχισεις γρηγορα γρηγορα την προσπαθεια που θα σε κανει μανουλα!!!

Μαρινακι αν μπορεις στειλε μου κι εμενα τον ανοσολογο που προτεινεις σε αλλο ποστ!!!

Τα φιλια μου σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιαζ ειλικρινα δεν ξερω τι θα κανω απο την μια δεν κρατιεμαι και απο την αλλη φοβαμαι!!!Θα δουμε τωρα...ειναι και νωρις ακομα απο τη τελευταια μπορει να θελω το χρονο μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...