Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Ελένη και μένα το σπίτι με κουράζει πολύ, κανονικό είναι, όχι ιδιαίτερα μεγάλο αλλά έχω ψύχωση και θέλω να είναι πάντα τακτοποιημένο :oops: Έφερνα και γω γυναίκα κάποια στιγμή αλλά αφενός δεν μου άρεσε όπως το έκανε(βασικά δεν το έκανε όπως εγώ) και αφετέρου πια λυπάμαι και τα λεφτά... :( Γι αυτό είμαι συνεχώς πτώμα...

Εγω βγάζω 150-200 τη φορά αλλά κάθε 3 ώρες, όμως η δικιά μου τρώει γύρω στα 800..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λιακι θα κανω και κομπρεσουλες να δω αν θα βελτιωθει η κατασταση!

νενε εσυ δηλ βγαζεις με το θηλαστρο και της το δινεις παντα με το μπιμπερο?ποτε στηθος?ποιο θηλαστρο εχεις?ζοριζομαι πολυ και ειμαι πολυ υπερ του θηλασμου!κανει κολπα το μικρακι μου!μαλλον ειναι λιγο τεμπελα και μολις σταματαει η μεγαλη ροη γκρινιαζε3ι και αναγκαζομαι και τη βαζω και στο αλλο στηθος οποτε δεν μενει για θηλαστρο!μηπως να παρω αλλο θηλαστρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη μου,το σταματησες το ξενο τελειως????Μια χαρα βγαζεις.....Γι αυτο εσενα παιρνει πιο πολυ βαρος,ειναι φαγανου η ατιμη.....η δικια μου μικρουλα,τσουκου,τσουκου,θα πηρε απο τη κουνιαδα μου (ο αντρας μου ειναι 1.92 και εκεινη 1.55,καημο που τον εχει και πως να μην το εχει δηλαδη,ο ενας το ενα ακρο και ο αλλος το αλλο)...

Ποσο θα το συνεχισεις με το θηλαστρο????

Εγω δεν την παλευω αλλο με το σπιτι,θα παθουν τα νευρα μου,δεν μπορω να καθαριζω και τα τρια μπανια και ολες αυτες τις βεραντες και ολα τα δωματια,κανω μονο αυτα που κινουμαστε συνεχως,φαγητο,σιδερο....Πηρα τηλεφωνο και ειναι γεματη η κοπελα που καθαριζει και θα ειναι διαθεσιμη απο Δευτερα..

Κικιτσα μου,ειναι λιγο κουραστικο δηλαδη πολυ κουραστικο...Οσο αντεξουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα σου έβαλα φωτογραφίες από τον γάμο μου στην ομάδα μας.

Κι εγώ φέρνω γυναίκα για καθαριότητα γιατί αλλιώς δεν παλεύεται. Αφού λείπει τώρα 3 εβδομάδες και μας έχει πνίξει η σκόνη μία φορά μόνο πρόλαβα να κάνω το σπίτι :oops::oops: . Ακαμάτα γυναίκα είμαι το ξέρω χαχαχα.

Δεν σας είπα τι έπαθα χτες. Βρήκα 2 πάνες με γεμάτες με κακά πεταμένες στον κάδο με τα άπλυτα ρούχα του μωρού!! Παραλίγο να τις βάλω κι αυτές πλυντήριο. Μάλλον τις βρήκε η πεθερά μου που καμιά φορά τις ακουμπάω πάνω από τον κάδο με τα άπλυτα για να τις πετάξω στα σκουπίδια και τις πέταξε μέσα στα ρούχα. :lol::lol::lol:

νενέ 3 μπάνια!!??? Σε βίλα μένεις? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νενε παντως παιρνω μια φορα στις 15 μερες μια γυνα;ικα και καθαριζει τα χοντρα!και τα υπολοιπα μονη μου!βοηθαει πολυ οσο ναναι!αν δεν μας κοψουν αλλα παο τους μισθους δεν θα τη σταματησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Σταυρουλα,κουκλαρα εισαι κι εσυ!!!Χορευταρου!

Πολυ ωραιο νυφικο και ωραια μάτια!

Του χρονου θα σας βαλω κι εγω φωτογραφιες νυφουλα!!

(αν τελικα δε στραβωσει τιποτα)

Πιο ακαματα απο εμενα δεν υπαρχει.Μην αγχωνεστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενηη!!Ειδα τη μπεμπουλα σου!Τι πλασματακι!!Φαινεται ψηλο μωρακι,ποσο ειναι?

Μα τα παιδια σας εχουν μαλλουρα!!Μονο ο δικος μου βγηκε λοκατζης?

Α,τα 27 κλεινω.Πανω στο ανθος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα εχεις ματαρες.....πολυ ωραια νυφη....

Νενε κουκλιτσα η μικρη κ μεγαλωσε πολυ....

πως το ειπες Λια λοκατζης...χαχαχα κ μενα δεν βλεπεις απο μαλλι τζιφος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, ναι το έκοψα το ξένο και όσο αντέξω που λες και συ!Ναι ,η μπέμπα είναι πολύ φαγανή και να φανταστείς δεν έχουμε σαραντήσει ακόμα!3 μπάνια??Όντως, σε βίλα πρέπει να μένεις! ;) Καλά η μπέμπα σου είναι φοβερή και τί μαλλί!!Απερίγραπτο!

Κικίτσα εγώ έχω νοικιάσει νοσοκομειακό θήλαστρο γιατί αυτό προορίζεται για αποκλειστική χρήση αφού εγώ δεν δίνω στήθος.

Σταυρούλα πολύ ωραία νύφη!

Λία,27, ε??Αχ, γέρασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, pos eiste? ego nustazo grrrrr :(

exthes pigame sti paidiatro kai mas brike polu kala :D o antonis einai 3280 kai o manolis 3400. piran 700gr se 2 ebdomades kala den einai? se 2 ebdomades tha pame gia uperixo kai exoume ksana rantebou se ena mina sti paidiatro! tha kanoume tote kai to proto embolio...

pao na teleioso mia douleia pou ksekinisa kai erxomai na sas diavaso...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

νενε κ εσυ 3 μπανια?η αληθεια ειναι δεν εχω παρει ποτε γυναικα για να μου καθαρισει το σπιτι..οντως αυτα τα σκαλια ειναι απελπιστηκα κουραστικα.. εγκυος τις ανεβοκατεβαινα μπας κ γεννησω γρηγορα αλλα τζιφος..αχρηστες ελεγα.. :(

αριαδνη μια χαρα ειστε κ με το θηλασμο!!

λια χρονια σου να τα εκατοστισεις!!!να σε χαιρεται η οικογενεια σου!!!οντως ωραιο δωρο σου εκανε ο γιοκας σου!!ολη νυχτα κοιμηθηκε!!!

εμενα η πριγκιπισσα μου κανει κολπα..δεν παει σε αλλους..οποιος την παιρνει αγκαλια κλαιει..την πηρε χτες η κουνιαδα μου κ οπως την ειχε φατσα προς τα εξω,την μιλησα κ απλωσε τα χερακια της προς εμενα κ εκλαιγε!!!απο τωρα λεω θα με ζηταει?την λυπηθηκα..κ απο την αλλη σκεφτομαι αν χρειαστει να την αφηνω καπου τι θα γινει?θα κλαιει μεχρι να ερθω? :o κατα τα αλλα ειναι παρα πολυ καλη..κ στον υπνο κ στο φαι..(θηλασμο)

μπεμπουλα πολυ καλα πανε τα αγορια σου!!μπραβο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...egw pali koutoulaw simera...den koimithika kala kai eixa kai rantebou me giatro kai sikwthika na tin taisw kai na tin ftiaksw me tin psuxi sto stoma piga sto giatro. Ase kai ta nea mou kaka...exw mia petra stin xoli (auto to iksera to ematha perisi pou me epiase kolikos sto gamilio taksidi) kai prepei na ti bgalw, omws epidi tha prepei kai na nosileutw kai na parw antibiosi tou eipa gia Dekembri prin ta xristougenna...omws mexri tote kommena kai ta gluka kai ta tiganita kai oti einei liparo, alla stenaxwriemai giati tha eimaste monoi mas kai xwris boitheia pws tha nosileutw kai meta mou eipe oti de mporw na sikwnw baros gia 2 ebdomades. Kai den mporw na to anaballw allo, mou leei kai tuxeri imoun pou den me epiase stin egkumosini giati mporei na odigisei kai se apoboli, Panagia mou mou kopikan ta podia, opote prepei na ti bgalw kai gia na ksanaminw ekguo, alla kai giati mporei na pathw leei kai oksia peritonitida. Auto mou eleipe twra.

Kokona perastika...kruwma exeis??

Liaki poluxroni!

Eleni nai to thumamai oti diabazeis ti leuki orxidea, alla nomiza oti stis diakopes sas to teleiwses kai auto!

Mpempoula mia xara ta mikra sou! Megalwnoun. Ti uperixo prepei na kanoun??

Epistrefw argotera ksupnaei h mpoumpou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Έλενα, μην στενοχωριέσαι, σκέψου το θετικό της υπόθεσης, θα κάνεις κορμάρα μέχρι τα Χριστούγεννα!!!Πέραν της πλάκας γιατί δεν την έκανες τώρα που είναι και η μαμά σου για να σε βοηθούσε?Λόγω του θηλασμού?

Πάντως όπως και να χει, δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να νοσηλευτέις πάνω απο 2-3 μέρες γιατί έχει κάνει και μια ξαδέρφη μου.Όσο για το βάρος, θα αναλάβει τα "βαρη" ο αντρας σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου..

λια μου χρονια πολλα!!!να τα εκατοστησεις!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: ναι να κανουμε παρτυ γιατι με την κλεισουρα θα φρικαρουμε ολες!!!χαχαπαρτυ στο ποστακι!!!! :lol::lol::lol:

αχ κοριτσια εκει που ημουν μια χαρα με προσγειωσε ο αντρας μου για τα καλα!!με την κωλομετακομιση παει στο χωριο 3,5 ωρες αποσταση μια καθημερινη που μενει στους γονεις του το βραδυ κ καθε σκ ολοκληρο...εγω χωρις βοηθεια κ οι γονεις μου φευγουν για λουτρακι παρασκευη μεχρι δευτερα...κ εχθες που ηρθαν οι κουμπαροι τον ρωτησα εως ποτε θα γινετε αυτο με τα σκ κ μου πε τουλαχιστον μεχρι τα χριστουγεννα...τι θα κανω βρε κοριτσια;;;;;εχω δυο διδυμοκαροτσια κ δεν μπορω να τα βολταρω..που να παω μονη μου με τρια παιδια;;πριν μια εβδομαδα εκλεψαν σε μια κοντινη περιοχη ενα παιδακι κ το βρηκαν στα σκουπιδια αδειο..που να τολμησω να παω;;;;θα φρικαρω κοριτσια..κ με πιεζει να θηλαζω 6 μηνες..κ εγω δεν μπορω να θηλαζω ταυτοχρονα δυο μωρο κ την σαντυ στην πλατη μου..δεν χορταινουν με τιποτα,,προσπαθω να τα θηλαζω το βραδυ κ επειδη δε χορταινουν ειναι ολο το βραδυ ξυπνια..εχτες κοιμηθηκε η μπεμπα στισ 2 μετα καθε τρεις κ λιγο ξυπναγαν εναλλαξ..τα ειχα στο κρεβατι κ καθε δεκα λεπτα αλλαζα πλευρο για να τα θηλαζω..κ ο αντρας μου κυρηγμα!!!!παλι ξυπνησα το πρωι κ εκανα ενα τσιγαρο..εξαλλου το πρωι δεν θηλαζουν..το πρωι απο την πεινα τους πινουν λαιμαργα μπουκαλι κ ξερενονται κ θηλασμο κανουν τουλαχιστον μεσημερι απογευμα κ εαν αφου δεν γεμιζουν τα μεμε μου..

αλλα ο αντρας μου το βιολι του..το οτι μπορω εγω δεν υφισταται κ το τι θελω φυσικα..

ηλπιζα μια κυριακη να πηγαιναμε βολτα..αλλα με αυτη την μετακομιση μακρινο ονειρο..το αλλο;κοιμωμαστε χωρια γιατι δεν μπορει να κοιμηθει με τα μωρα που ξυπνανε συνεχεια κ δεν μπορει να δουλεψει τα 12ωρα που δουλευει..κ αυτο επισης μου την δινει!

την κυριακη πρεπει να σαραντησουμε τα μωρα κ δεν εχω ανθρωπο να τα παω κ δεν ξερω ποτε..

εχτες δεν προλαβα να φαω κ εφαγα στις 7 το απογευμα κατι κ αρχισε το κυρηγμα οτι το κανω για διαιτα..κ πως να εχω γαλα κτλ κ οτι το κανω επιτηδες..

φερτε μου οτι κυκλοφορει σε μαυρο ασπρο κιτρινο μπλε ριγανατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τα καλά σας λόγια. Ναι του έδωσα και κατάλαβε σε χορό στον γάμο μου. Άλλωστε είναι και το αγαπημένο μου χόμπι. :D

Βικάκι τέλεια είναι τα αγοράκια σου.

Έλενα πωπω τι έπαθες στα καλά καθούμενα. Εγώ θέλω να βγάλω τις αιμορροιδες μου πριν ξανα μείνω έγκυος. Ήταν μεγάλο βάσανο με τον φ.τ.

Μόλις γύρισα από τον φούρνο. Είχα πάει με τα πόδια και έβαλα τον μικρό στο baba sling. Όμως το κεφάλι μας πλέον το θέλουμε έξω για να βλέπουμε και μία κάργια στον φούρνο του έπιασε το μάγουλο :evil::evil:

Δεν πάει καλά ο κόσμος. Έτοιμη ήμουν να της χυμήξω αν τον ξαναέπιανε θα της το έλεγα. :evil:

Ο μικρός χάζεψε τελείως στην βόλτα του άρεσε τόσο πολύ που τον πήρε ο ύπνος και ακόμα κοιμάται. Θα βγαίνω πιο συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσενα πανες στα απλυτα εμενα ξερεις τι εκαναν οι γονεις μου στο λουτρακι;δεν ειχα πατακι για το μπανιο κ ειχα βαλει μια πετσετα θαλασσης που δεν χρησιμ.κ οταν εγινε χαλια κ σιχαινομουν να παταω την εβγαλα εξω για πλυσιμο να την παρει η μανα μου να την πλυνει..την ειδε ο πατερας μου κ νομιζε πως ειναι η πετσετα της σαντυς κ την πηρε..κ οταν ανεβηκα επανω μετα απο δυο μερες την ειδα απλωμενη στα καγκελα κ ρωταω την μανα μαμα με τι σκουπιζετε την σαντυ;;;;κ μου λεει με αυτη την πετσετα.. :o:o:o:o:o:o γελατε;;;την πηρα κ την ξαναεκανα μπανιο..την ειχα κ πανω στο σιφονι για να μην βγαινουν τα ζωιφια...

πριν λιγο με πηρε ο αντρας μου κ εβαλα τα κλαματα..με επιασαν παλι τα ψυχολογικα μου..

που ναι ρε γαμωτο κ αυτη η αλεκα να μας ανεβασει λιγο;;;

εστε μου ασε η νυφη που σου δινω ειναι πολυ γκρινιαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εστε μου σε ζηλευω που πηγες στον φουρνο..εγω που να τα βαλω να παω;;;;κ η με τη σαντυ φοβαμαι μη δεν καθεται διπλα μου κ δεν ξερω τι να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νάνσυ, εσύ θα βάλεις τον εαυτό σου πάνω απ όλα και την ψυχική σου ηρεμία και αν δεν μπορείς, θα δώσεις και ξένο.Ο αντρας σου μάλλον δεν έχει συνειδητοποιήσει ότι πια έχετε τρία παιδιά, ίσως επειδή δεν είναι πολλές ώρες στο σπίτι. Μπορείς να του εξηγήσεις με ήρεμο τρόπο πως αισθάνεσαι και πιστεύω πως θα κάνει πίσω και θα καταλάβει.

Εμένα πάντως θα ήταν αιτία πολέμου η τόση πίεση. Με ένα παιδί και καθόλου βοήθεια, είναι ώρες ώρες που απελπίζομαι και απαιτώ απο τον άντρα μου να το καταλαβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni kai gia to thilasmo alla kai giati to Septembri tha arxisw douleia (polu meiwmeni bebaia alla den pauei na einai) kai tha eimai pio eleutheri to Dekembri pou stamataw douleia, episis auti einai mia egxeirisi me oliki narkwsi, na min kanw ti mia egxeirisi pisw aptin alli, o giatros mou eipe oti panta ksekinaei laparoskopika alla an uparksei kapoia diskolia proxwroun se anoixti egxeirisi. Ase pou prepei na proetoimastw kai na kanw ena swro eksetaseis, aima, oura, uperixous, kardiologous ktl.

Kai to kserw oti h nosilia einai mono 2-3 meres alla meta de tha mporw na sikwnw kai baros gia alles 2 ebdomades kai genika einai kai auto mia talaipwria. :( Sigoura olo to baros tha pesei ston antra mou kai den exei problima autos kai adeia tha parei kai tha ta kanei ola, apla den pauei na me agxwnei olo auto kai na skeftomai oti tha exw kai ena mwro 5-6 minwn.

Stauroula oi emoraides einai eukoli diadikasia??

Na tis bgaleis prin ksanameineis egkuos giati sigoura tha einai talaipwria. Ase egw lew mexri tou xronou na kanw geniko serbis gia na eimai etoimi gia tin epomeni egkumosini opote to apofasisoume....kai fronimites thelw na bgalw kai mallon kai to gonato mou ta'xei paiksei kai thelei h arthroskopisi h den kserw ti, tin alli ebdomada exw rantebou kai gia auto kai tha mathw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενε εχεις μεγαλο λουκι μπροστα σου...η μαμα σου θα εχει φυγει;

λια μου αυτη ειναι χοντρη κ μπορει να τα κουβαλησει ετσι.. :lol::lol: εγω θα μπορω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauroula epatha plaka! To nufiko einai idio me to diko mou....kai emena eixe auto to louloudi sto plai kai to ebgala!! Kai itan straples kai egw tou ebala auti ti tiranta gurw apto laimo!!! Koukla nufi kai esu!!! To epomeno postaki tha prepei na to onomasoume "Oi koukles me ta kouklakia tous!!" :) xixi alla tha mas perasoun oloi gia pswnia!

Eleni kai h mikri sou polu glukia kai ontws para polu malli! Nomizw omws oti h summetoxi sou itan filiki! :lol: Idia o antras sou einai!!

Nanouita auta ta mpoukalia tis Nuk exw me tin pipila pou einai ligo plakoutswti apo ti mia meria! Alla den ta thelei ta rimadia...tha dokimasw omws auto pou eipes kathe mera tha tis xwnw ligo mpoukali pros to telos tou thilasmou, ti na kanw, eidika twra pou einai kai auto me tin egxirisi sti mesi prepei na tis to mathw to mpoukali giati o antras mou tha ta dei polu skoura! Nai h mama mou na fugei kai oso kai an tis eksigw poso duskola tha einai ta pragmata den ginetai oute na meinei parapanw oute na gurisw aptin alli akri tou kosmou gia mia egxeirisi pou tha kanw.

Lia xaxaxaxa, didima exei auti h mipws exei 4dima kai ta alla 2 krubontai katw apti fousta tis?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορρυ κοριτσια, σας εχω πρηξει σημερα με τα θηλΑΣΤΡΑ!ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ Ε???????????????

ΑΡΙΑΔΝΗ για δωσε πληροφοριες απο που να νοικιασω και γω!γιατι μου φαινεται της μεντελα ειναι ο,τι ναναι!ποσο κοστιζει?

νενε εσυ ποιο χρησιμοποιεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...