Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου ❤️ δεν έχω καθόλου ιδέα απ' αυτά, απλά ήταν η μόνη τιμή εκτός των φυσιολογικών κι είπα να ρωτήσω και δω. Να σαι καλά!  Πώς είσαι εσύ;
    • Κορίτσι μου στην κύηση ειναι φυσιολογικό να είναι χαμηλή αυτή η τιμή κ όσο προχωράει θα μειώνεται κι άλλο ώστε να αποφευχθεί η αιμορραγία κατά τον τοκετό. Όλα καλά μην ανησυχείς!!
    • Ωχ κορίτσι μου, τι τράβηξες κι εσύ με τις διεγέρσεις! Είχες κάνει πολλές; Εγώ μόνο 9 μέρες έπαιρνα gonal-F για διέγερση πριν την πρόκληση με οβιτρελ και θυμάμαι κι εγώ είχα πρήξιμο εκείνες τις μέρες όπως κατά τη διάρκεια της περιόδου. Αλλά η δόση ήταν αρκετά μικρή σε σχέση φαντάζομαι Μ αυτή που δίνουν για να γίνει ωοληψια... Όπως και να χει, κάνουμε τώρα όλες κουράγιο για τα μικρά μας! Δε θέλω να κοιτάω κιλά, και πέρυσι που έμεινα πρώτη φορά έγκυος δε με ένοιαζε καθόλου. Εκτός φυσικά αν τίθεται και θέμα υγείας για διαβήτη κύησης που είπες ή χοληστερίνη αν μου πουν. Όσο για τη φέτα, ναι ίσως είναι καλύτερα, είναι και πιο ακριβή εδώ στο εξωτερικό 🤣🤣 Σχετικά με τον υποθυρεοειδισμό δυστυχώς έχω διαβάσει ότι συνήθως κληρονομείται απ' την μητέρα όπως και η όραση. Αφήνω αυτό εδώ: έχω υπερμετρωπία, αστιγματισμο και στραβισμο. Παιδί μου συγχωρα με! 🥲
    • Εγώ έχω πάρει κοντά 5 κιλά από την ετ!!!! Ξεκάθαρα δεν είναι από εγκυμοσύνη όπως καταλαβαίνεις..!! Αλλά το πιθανότερο είναι από την κορτιζόνη που παίρνω, κατακράτηση και μαζί με το πρήξιμο νοιωθω σα παραγεμισμένο μπαλόνι έτοιμο να εκραγεί..!! 😅😅 γενικότερα με τις διεγέρσεις σύνολο έχω βάλει 10 κιλά και δεν σου κρύβω πόσο φοβάμαι για τυχόν ζάχαρο κύησης.. οπότε ξεκίνησα πάλι διατροφολόγο με στόχο να χάσω υγιεινά όσα μπορώ μέχρι να αρχίσω να βάζω ουσιαστικά από την εγκυμοσύνη.. πέρσι στην εγκυμοσύνη ξεκίνησα από τα 56 και δεν έβαλα ποτέ γραμμάριο.. τώρα...  Γιουβαρλακι!!!😂😂 Άσε με γιατί και εγώ καημό το έχω!!! Ο χειρότερος συνδυασμός αυτών των δύο βγήκα.. δηλαδή το DNA μου μέσα!!! Ευελπιστώ το παιδί να "σωθεί" λίγο γιατί οι δυνατότητες υπάρχουν.. πόσο χιούμορ έχει ο από πάνω δεν ξέρω..!!! 🤣🤣🤣🤣 Τη φέτα καλύτερα.. εμένα μου την απαγόρευσε ο γιατρός και γενικότερα όλα τα μαλακά τυριά.. όπως και όλα τα τυριά τα οποία δεν είναι τυποποιημένα.. Ακριβώς..
    • Τελικά μπορούμε να φάμε σολομό ψητό στο φούρνο μια φορά το μήνα; Τόνο σε κονσέρβα μια στο τόσο; Τι ισχύει βρε κορίτσια; Μένω στο εξωτερικό κι εδώ μου λένε ότι μπορώ μια φορά το μήνα να τα τρώω. Αλλά ο γυναικολόγος απ' την Ελλάδα είπε όχι. Για πείτε 🥲
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...