Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙ ΑΙΜΜΟΡΡΑΓΙΑ


Recommended Posts

Δυστυχώς η χαρά μας μάλλον κράτησε λίγο και αυτή τη φορά. Είχα μία παλίνδρομη πριν 6 μήνες.

Σήμερα είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς, αλλά από χθες έχω αιμορραγία, ξεκίνησε καφέ και όσο πάει γίνεται κόκκινο. Έχω ραντεβού με το γιατρό μου σε 1 ώρα...αίμα είχα και πριν 1 βδομάδα, λίγο όμως, και γενικά αυτή τη βδομάδα είχα έντονους πόνους περιόδου με λίγο καφεκόκκινο στο σκούπισμα. Γιατί να συμβαίνει αυτό?? Προφανώς πρέπεινα κάνω πολλές εξετάσεις, να δώ τι ακριβώς συμβαίνει. Τώρα προσπαθώ να προετοιμαστώ για την απόξεση..θέλω να είμαι έτοιμη ότανθα (ξανα)ακούσω το γιατρό να λέει "απόξεση". Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι είμαι 35, αν συνεχίσω έτσι, με βλέπω να περνάν τα χρόνια και γω να τρέχω για απόξεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι κοριτσακι μου,μην απελπιζεσαι!

Μπορει να ειναι απλα μια αποκολληση και να πρεπει να κατσεις στο κρεβατι!Οχι μην απελπιζεσαι.Περιμενω νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσάρλι, καλά κάνεις και κρατάς μικρό καλάθι. Κι εγώ έτσι έκανα στη δεύτερη εγκυμοσύνη και τώρα έχω τον μικρό μου!

Μπορεί όντως να είναι μια απλή αποκόλληση, όπως λέει η Τόνια. Πολλές γυναίκες έχουν κανονικότατη αιμορραγία για μέρες στην αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν είναι ένδειξη αποβολής. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απελπιζεσαι,κανε υπομονη αναψε και ενα κερακι και ολα θα πανε καλα κι εγω ετσι ημουν σ'αυτην εγκυμοσυνη απο την αρχη ως πριν απο ενα μηνα,τωρα σε λιγες μερες μπαινω στον μηνα μου.Θελει πολυ ξεκουραση και ολα θα πανε καλα!!!

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mόλις γύρισα από το γιατρό. Το αποκάλεσε Μαγκάιβερ γιατί ζει και βασιλεύει!! Ακούσαμε και καρδιά (δεν μας είπε βέβαια χτύπους) αλλά μας είπε ότι είναι πολύ καλά. Προφανώς το αίμα αυτό ήταν αυτό που υπήρχε δίπλα στο σάκο (στον προηγούμενο υπέρηχο είχαμε δει δίπλα στο σάκο ένα μαύρο στρόγγυλο σαν σάκος, ήταν αίμα που θα αποβάλονταν κάποια στιγμή). Βέβαια το κόκκινο αίμα δεν είναι ό, τι καλύτερο, αλλά πάμε καλά και προσεκτικά από δω και πέρα γιατί και γω δεν κάθομαι στα αυγά μου (όλο κάνω δουλειές). Για αποκόλληση δεν μας είπε τίποτα. Και τον τράχηλο που είδε είπε ότι ήταν μια χαρά.

Πάντως μας κοψοχόλιασε, αυτό κοιμάται και μεγαλώνει και απολαμβάνει τη ζεστασιά εκεί και γω έχω πάρει κάτι λαχτάρες...ας είναι καλά και ας τραβήξω του Χριστού τα πάθη..μόνο να είναι καλά και να μη με λαχταράει τόσο συχνά!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τη συμπαράσταση. Μου δίνετε πολύ κουράγιο. Τώρα μου είπε ξεκούραση μέχρι τη Δευτέρα και φυσικά utrogestan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλά θα πάνε να θυμάσαι οτι αυτη η εγκυμοσύνη ειναι τελειως διαφορετική απο την προηγουμενη και σε λιγους μηνες θα έχεις ένα γερο μωράκι στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Tsarli μου!!!Ειδες που ολα ειναι καλα???Αλλα εγω θα ηθελα να σου πω εντελλως καλοπροαιρετα να σταματησεις για λιγο το περπατημα!!!!¨Η θα ελεγα να το ξεχασεις τουλαχιστον μεχρι τον 9ο!!!

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!Και οπως λεει και η μαμα μου που ειναι διπλα μου ασε και λιγο τις δουλειες,κανε και λιγο τα στραβα ματια!!!!!!!!

Χαρηκα πολυ-πολυ που ολα ειναι καλα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως...πάλι αιμορραγία!! Πριν ένα τέταρτο είδα κατακόκκινο αίμα περιόδου, και στο εσώρουχο ακι στο σκούπισμα. Αυτή τη φορά δεν ήταν ούτε καφέ, ούτε καφεκόκκινο, ήταν αίμα περιόδου. Πήρα το γιατρό μου, μου είπε να δω πώς θα πάει μέχρι το βράδυ και να του ξανατηλεφωνήσω. Ξάπλα, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο. Τί μαρτύριο είναι αυτό?? Γιατί να πρέπει να συμβαίνει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον το αιμα που ειχες δεν εχει αποβληθει ολο γι'αυτο και ξανα-αιμοραγεις....Μην φοβασαι,ολα καλα θα πανε!!Μονο ξεκουρασου και σκεψου θετικα,οκ?Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι κοριτσαρα μου...........Οσο αγχωνεσαι ειναι χειροτερο τοσο για σενα οσο και για το μωρακι σου...............μπορει να ειναι αυτο που σου ειπε ο γιατρος,να ναι το αιμα που πρεπει να το αποβαλλει ο οργανισμος σου.........Εγω στον μικρο μου ειχα δει κοκκινο κατακοκκινο αιμα και τελικα ολα μια χαρα....οσο μπορεις μεινε ακινητη προσεχε τον εαυτο σου και πανω απ ολα μην σκεφτεααι αρνητικα.Να λες ολα θα πανε καλα!περιμενουμε νεα σου.φιλακιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, ευτυχώς σήμερα δεν έχω τίποτα, μόνο πονους περιόδου, αυτοί δε φεύγουν ποτέ. Βέβαια και τις προηγούμενες φορές χαιρόμουν μόλις σταματούσε και μετά από λίγες μέρες πάλι εμφανιζόταν. Να δώ πότε θα με αφήσει στην ησυχία μου η παλιοαιμοραγία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα περασει λιγο ακομη ο καιρος και να δεις που ολα θα πανε καλα........εγω ειχα πολλες συσπασεις απο την αρχη μετα εκαναν μια παυση και μετα παλι απο τον 7ο μηνα ξεκινησαν μεχρι το τελος........επαιρνα μαγνησιο και ολα πηγανε κατ ευχην....να σκεφτεσαι θετικα,πανω απ ολα παιζει ρολο η ψυχολογια...να ξεκουραζεσαι κ ολα θα πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω παίρνω το πρωί τα euthyrox λόγω χασιμότο, φιλισίν πριν το μεσημεριανό και το βράδυ πριν κοιμηθώ μαγνήσιο. Επίσης utrogestan, τώρα η δόση είναι 3 φορές τη μέρα από ένα. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, όσο μπορώ βέβαια, ή μάλλον όσο μου το πιτρέπουν τα γεγονότα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω παίρνω το πρωί τα euthyrox λόγω χασιμότο, φιλισίν πριν το μεσημεριανό και το βράδυ πριν κοιμηθώ μαγνήσιο. Επίσης utrogestan, τώρα η δόση είναι 3 φορές τη μέρα από ένα. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, όσο μπορώ βέβαια, ή μάλλον όσο μου το πιτρέπουν τα γεγονότα..

Ολα θα πανε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katse ksaplomenh mexri na desei kala to sporaki sou! kai egw tous protous mines ta idia trabiksa kai kathoti eixa kai egw proistoriko me apoboles eixa panikoblithei plhros!

to kalo pou exeis na kaneis einai na pigeneis ligo pio taktika sto giatro gia na sou feygoun oi fovies wste na min anxonese. To anxos den kanei kalo stin egkymosini na to ksereis!

Ton upoloipo xrono koita na eisai SYNEXEIA ksaplomenh kai na min kaneis apolytos TIPOTA! emena malista mia fili mou giatros mou protine na parw kai papia.. na min sikonomai diladi oute gia toualeta. Ligo upomoni mexri ton 4-5 mina. Ama desei to mikrouli tote na min fobase tipota! ante kai kalh sou leuteria koukla mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katse ksaplomenh mexri na desei kala to sporaki sou! kai egw tous protous mines ta idia trabiksa kai kathoti eixa kai egw proistoriko me apoboles eixa panikoblithei plhros!

to kalo pou exeis na kaneis einai na pigeneis ligo pio taktika sto giatro gia na sou feygoun oi fovies wste na min anxonese. To anxos den kanei kalo stin egkymosini na to ksereis!

Ton upoloipo xrono koita na eisai SYNEXEIA ksaplomenh kai na min kaneis apolytos TIPOTA! emena malista mia fili mou giatros mou protine na parw kai papia.. na min sikonomai diladi oute gia toualeta. Ligo upomoni mexri ton 4-5 mina. Ama desei to mikrouli tote na min fobase tipota! ante kai kalh sou leuteria koukla mou!

Συγγνωμη βρε κοπελα μου αλλα αν δεν το επιβαλλει ο γιατρος ειναι υπερβολη η πληρης ακινησια,δηλαδη να μην πηγαινει ουτε τουαλετα.....Όλα θα πανε καλα,χωρις αγχος και φοβιες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι, πάλι εγώ!! Θα σπάσω όλα τα ρεκόρ!! Πάλι αίμα βρε κορίτσια, τί γίνεται εδώ? Μετά το βραδάκυ του Σαββάτου, ξαναείδα σήμερα, πριν μισή ώρα (κόκκινο, περιόδου). Ήταν να πάω στο γιατρό αρχικά 14 Μαϊου, μετά είπαμε να πάω μεθαύριο την Πέμπτη αφού έχω τ'οσες αιμοραγίες και εν τέλει θα τον πάρω τηλέφωνο σήμερα να του πώ αν μπορεί να με δεί. Θα με βαρεθεί μέχρι και ο υπέρηχος!! Έχω όμως μεγάλη περιέργεια σχετικά με το αίμα, τουλάχιστον να δούμε τί γίνεται, από που προέρχεται. Όταν πρόκειται για αποβολή γνωρίζετε αν το αίμα εμφανίζεται περιοδικά σε μικρή ποσότητα κάθε φορά (προειδοποιεί εν ολίγοις τί θα ακολουθήσει) ή έρχεται μία και καλή σε μεγάλη ποσότητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι, πάλι εγώ!! Θα σπάσω όλα τα ρεκόρ!! Πάλι αίμα βρε κορίτσια, τί γίνεται εδώ? Μετά το βραδάκυ του Σαββάτου, ξαναείδα σήμερα, πριν μισή ώρα (κόκκινο, περιόδου). Ήταν να πάω στο γιατρό αρχικά 14 Μαϊου, μετά είπαμε να πάω μεθαύριο την Πέμπτη αφού έχω τ'οσες αιμοραγίες και εν τέλει θα τον πάρω τηλέφωνο σήμερα να του πώ αν μπορεί να με δεί. Θα με βαρεθεί μέχρι και ο υπέρηχος!! Έχω όμως μεγάλη περιέργεια σχετικά με το αίμα, τουλάχιστον να δούμε τί γίνεται, από που προέρχεται. Όταν πρόκειται για αποβολή γνωρίζετε αν το αίμα εμφανίζεται περιοδικά σε μικρή ποσότητα κάθε φορά (προειδοποιεί εν ολίγοις τί θα ακολουθήσει) ή έρχεται μία και καλή σε μεγάλη ποσότητα?

Όλα καλα θα πανε!!Φαινεται οτι στο μωρακι του αρεσει η δημοσιοτητα και του αρεσει να το φωτογραφιζουν(υπερηχο)!!!!Όλα καλα!!!! [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Τελικά πήγα χθες στο γιατρό, όλα καλά, και ο γιατρός τα έχει παίξει, δεν του έχει συμβεί ξανά παρόμοιο περιστατικό. Ακόμη δεν ξέρουμε από που προέρχεται αυτό το αίμα. Θα πάρω ενέσεις πρελουτόν (δεν ξέρω αν τις γράφω σωστά) και θα μου τις κάνει, συμπληρωματικά. Το περίεσγο είναι ότι αφού γυρίσαμε σπίτι, πάω στην τουαλέτα κατά τις 1 το βράδυ, σκουπίζομαι, πάλι τα ίδια!! Και το πιο αηδιαστικό (συγνώμη για την περιγραφή) είναι ότι είχε αίμα και στη λεκάνη, και για να φύγει αναγκάστικα να πατήσω 2 φορές καζανάκι. Κορίτσια χίλια συγνώμη για την περιγραφή, απλά πρέπει κάπου να τα πώ γιατί θα σκάσω. Τί να μου συμβαίνει? Ο γιατρός είπε ότι θα ανησυχήσουμε αν το αίμα συνεχιστεί. Εμένα εμφανίζεται, το βλέπω δηλαδή κανά 2 φορές στο σκούπισμα και εξαφανίζεται. Απλά τώρα τελευταία εμφανίζεται πιο τακτικά. Και μιλάμε πλέον για κόκκινο περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Τελικά πήγα χθες στο γιατρό, όλα καλά, και ο γιατρός τα έχει παίξει, δεν του έχει συμβεί ξανά παρόμοιο περιστατικό. Ακόμη δεν ξέρουμε από που προέρχεται αυτό το αίμα. Θα πάρω ενέσεις πρελουτόν (δεν ξέρω αν τις γράφω σωστά) και θα μου τις κάνει, συμπληρωματικά. Το περίεσγο είναι ότι αφού γυρίσαμε σπίτι, πάω στην τουαλέτα κατά τις 1 το βράδυ, σκουπίζομαι, πάλι τα ίδια!! Και το πιο αηδιαστικό (συγνώμη για την περιγραφή) είναι ότι είχε αίμα και στη λεκάνη, και για να φύγει αναγκάστικα να πατήσω 2 φορές καζανάκι. Κορίτσια χίλια συγνώμη για την περιγραφή, απλά πρέπει κάπου να τα πώ γιατί θα σκάσω. Τί να μου συμβαίνει? Ο γιατρός είπε ότι θα ανησυχήσουμε αν το αίμα συνεχιστεί. Εμένα εμφανίζεται, το βλέπω δηλαδή κανά 2 φορές στο σκούπισμα και εξαφανίζεται. Απλά τώρα τελευταία εμφανίζεται πιο τακτικά. Και μιλάμε πλέον για κόκκινο περιόδου.

Καλο μηνα!!Τι να πω????

Δεν θελω να σε αγχωσω,αλλα μηπως να παρεις και μια δευτερη γνωμη??Μονο και μονο για να σου φυγει η ιδεα και να μην στεναχωριεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...