Μετάβαση σε περιεχόμενο

δυσκολη στιγμη...


Recommended Posts

Ολο το πρωτο τριμηνο για μενα ηταν δυσκολο γιατι ειχα συνεχεια αιμορραγιες και φοβομουν πολυ γιατι ειχα ηδη δυο αποβολες..

Μετα απλα αγχωνομουν καθε φορα που επρεπε να παω στον γιατρο..ανυπομονουσα να παω και να μου πει οτι ολα ειναι οκ..αυτο μεχρι να ξεκινησω να νιωθω το μωρακι..οταν ξεκινησα να το νιωθω αγχωνομουν αν δεν το ενιωθα πολυ κι ηταν ηρεμο..

Γενικα περασα μια δυσκολη εγκυμοσυνη επειδη ειμαι λιγο αγχωδης απ οτι καταλαβατε αλλα δεν αχγθηκα καθολου για την γεννα..εννια μηνες δεν μου περασε καθολου απο το μυαλο ουτε φοβηθηκα την γεννα και τους πονους..

Παντως οτι δυσκολιες και να περασαμε ολες μας κατα την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι σιγουρη ολα αυτα ειναι στην μνημη μας σαν μια γλυκια νοσταλγια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to pio duskolo itan oi kaoures pou eixa sto telos......me pe8anan!!!!alla k stis arxes, an k den eixa anagoules k emetous, eixa xalia 9uxologia, neura k klamata sunexws...alla mou leipei tooooooso polu i egkumosini k i koilitsa moy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο τελος του πρωτου τριμηνου που ειχα μερικη αποκολληση πλακουντα και εμεινα οριζοντιωμενη για 4 εβδομαδες...αυτο ειναι οτι πιο δυσκολο περασα περα απο την ψυχολογικη επιβαρυνση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν τρακαραμε ενω γυριζαμε απο το εξοχικο μας (Ν Μακρη) και εγω ημουνα 32 εβδομαδων εγκυος. Ευτυχως δεν ειχα καποιο προβλημα μετα αλλα ο φοβος μου ηταν πολυ μεγαλος μεχρι που γεννησα και να βεβαιωθω οτι ολα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουνα 30 εβδομαδων και νομιζα για μια ολοκληρη εβδομαδα οτι η κινητικοτητα του μωρου ειχε μειωθει αισθητα..τελικα μαλλον ολα ηταν θεμα του αγχους μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oTAN περιμενα να γεννησω 12 ωρες και η μπεμπα δε κατεβαινε με τιποτα και ξαφνικα ακουω τον γιατρο που λεει ετοιμαστε την για χειρουργιο (καισαρικη). Η διαδρομη μονο και μονο απο το δωματιο στο χειρουργιο με ειχε λουσει κρυος ιδρωτας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν είδα αίμα στην 22η εβδομάδα κύησης στα καλά καθούμενα ενώ όλα πήγαιναν άψογα.Τέλος καλό όλα καλά.Γέννησα στη 36η μετά από 2 μήνες ακινησίας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολη στιγμη στον δευτερο μηνα,οταν ξαφνικα το στηθος μου δε το ενιωθα πρησμενο και μεχρι να παω στον γιατρο εκτακτως και να μου πει οτι μια χαρα ακουγε την καρδουλα του,τα εβλεπα ολα μαυρα(ειχε προηγηθει μια παλλινδρομη αρκετους μηνες πριν)..

γενικα στο πρωτο τριμηνο ειχα αγχος καθε φορα που πηγαινα τουαλεττα,μη τυχον κι εβλεπα αιμα στο χαρτι..

τελος,οι καουρες 8ο μηνα!!α πα πα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δύσκολη στιγμή για εμένα ήταν στην 10η εβδομάδα που έπαθα μερική αποκόλληση και νόμιζα ότι τον είχα χάσει - ξύπνησα το βράδυ στο εξοχικό της νονάς του και είδα πλημμύρα αίμα. Όλα καλά με 2 εβδομάδες ακινησίας μέχρι που ανακάλυψα ότι έχω θρομβοφιλία και έπρεπε να κάτσω άλλο ένα μήνα σπίτι με ιδιαίτερη προσοχή. Κατα τα άλλα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

ston 5o mina tis proiigoumenis egkumosinhs mou epatha koliko nefrou... o ponos isxuroteros apo tis gennas... kai afou sunerxomai apo auto kusti sto donti kai gnathoxeirourgiki epemvasi... ta xa paiksei...kai i genna me pureto... kserw tha me peite gkantemw alla exw auti ti stigmi mia koukla pou aksizan ola ton kopo... ki alla tosa na tane to idio tha lega...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουνα 3 μηνων και γλιστρησα στο δρομο...αποτελεσμα καταγμα σε 2 πλευρα..ευτυχως το μωρο μονο τρανταχτηκε...το λεω και ανατριχιαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...