Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

ΒΙΚΑΚΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΜΑ ΦΙΛΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΕΙΔΕΣ;

ΕΛΕΝΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΣΤΕΡ ΜΕ ΤΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΞΕΣ;ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΜΗΠΩΣ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΥ Κ ΤΗΝ ΜΙΝΙ ΣΕ ΡΟΖ ΓΑΛΑΖΙΟ..ΜΟΥ ΡΘΕ ΜΙΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΔΥΟ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ Κ 2 ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΙΝΙ ΤΟ ΕΝΑ Κ ΜΙΚΥ ΤΟ ΑΛΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

molis gurisa apo ta mothercare. epitelous bgalame timi kai ta parageilame ola ;);) na sas rotiso mou eipan apo kei na paro to koubreli kai oxi to paplomataki. lene oti to paploma einai apo 12 minon, etsi einai? mipos den xreiazetai to koubreli??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H otan arxiseis agores mporeis na mas les ti psaxneis peripou kai na se boithame na to briskeis, opws kanoume oles mas toso kairo!!

[smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

ΥΓ. Συνειδητοποιησα οτι σας εγραψα χαζομαρα (ξανθια φυσικη βλεπεις!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia poia exei agorasei ufasmatini allaksiera pou ti bazeis panw se surtariera?? Este esu nomizw me tin proika sou mazi den eixes mia tetoia?? H apwria mou einai an auti einai boliki...kai pws einai mono ufasma einai h exei kapoio strwmataki apo katw??

Psaxnw na brw kati tetoio gia tin allaksiera pou tha exei h surtariera.

Pasxalitsaki xixi min agxwnesai...oti psaxneis tha se boithisoume oloi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε στα πεθερικα με το συζυγο και τωρα συνεχιζω το σιδερωμα και αυτος φτιαχνει κουλουρακια, μονος του τα φτιαχνει μονος του τα τρωει δεν τον προλαβαινω τον ατιμο!!!!

μαρη νανσυ τι εβαλες στο μυαλο πες μου θα σκασω!

ελενα ειμαι ασχετη απο τις αλλαξιερες....

μπεμπουλα το παπλωμα το βαζουμε μετα, εγω της το εβαλα στο 5ο που αρχισαν τα πολλα κρυα.... αλλα το ειχα παρει απο την αρχη με το σετ... τωρα τι να σου πω....

ρε κατερινακι μη τα λες παραεξω οτι ειμαστε ξανθιες και μας γιουχαρουν :lol::lol::lol:

περασα και απο το πρεναταλ δεν μου αρεσαν σαν υφασματα αυτα που ειχε μαλλον στο looney toons με βλεπω! σκεφτομαι να παρω απο εδω το σετακι κουβερτουλα αγκαλιας και σεντονακια (και αν εχει και εσωρουχο ή φορμακι με το bugs bunny) και απο το oneira.gr τη κουβερτα βελουτε αγκαλιας που δεν την εχει εδω.... λετε να παρω και το καλαθι ή ειναι too much για αγορακι???

αυτο εχει τα πραγματακια που ψαχνω http://www.oneira.gr/index.php?dispatch ... ory_id=703

σταυρουλα περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο και το στρατουλη σου φυσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα δεν ξερω αν ηταν για τα pom poms το σχολιο σου,παντως εμενα μου αρεσουν πολυ κ θεωρω οτι ταιριαζουν παντου κι ειδικα σε μενα που θα μαι μεσα στο πουπουλο κ στο φτερο.8-)

Ζηλευω πολυ τις κοπελες που πλεκουν,προσφατα εμαθε κ μια συνομηλικη φιλη μου κ κανει φοβερα πραγματακια.Και αν την δεις δε θα το πιστευες,οργιο ειναι το κοριτσι!Γαμωτο εγω ειμαι πολυ νευρικη αλλα πολυ θα ηθελα να μαθω,γενικως θεωρω απιστευτα υπεροχη την χειροτεχνεια

Σημερα πηρα παλι βρεφικη κρεμα μπισκοτοκρεμα,δεν παλευομαι!!!Αλλα τι να κανω που φοβαμαι να φαω αλλα πραγματα.Α εφαγα και καρπουζακι το οποιο παλι μου πεφτει βαρυ. :(

Ελενα μεγαλο το θεμα της καισαρικης και γενικως της ιατρικης περιθλαψης,στην Ελλαδα ειμαστε σε ολα απαραδεκτοι.Κριμα ο κοπος που εκαναν οι αρχαιοι ημων προγονοι για να μας ετοιμασουν εναν αξιολογο πολιτισμο που εμεις επιδεικτικα διαλυσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσεβουλα μου επαθα πλακα μου αρεσαν παρα πολυ αυτα τα πομ πομ δεν εχω ξαναδει και μου εκανε τρελη εντυπωση τα λατρεψα πως να στο πω!!!

και μενα μου αρεσουν οι χειροτεχνιες αλλα να τα κανει καποιος αλλος δεν εχω καθολου υπομονη!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι, κοιμήθηκε η μικρή και έχω ηρεμια στο σπιτι :)

Λοιπον Αλεκα απο τα σεντονάκια μου άρεσαν πολύ αυτά που έβαλες απο το motherbaby με το τρενάκι που έχει και λιγο κιτρινάκι μεσα, αλλά και τα looney ειναι πολύ ωραια.

Ελενα με γεια και τα δικά σου με το αρκουδάκι, σημαντικό οτι τα βρηκες ολα μαζι.

Βικάκι μου χρονια πολλά για αύριο, οτι επιθυμεις και με το καλο η β επιπέδου!!

Κατερινα οπως και εσύ έτσι και εγώ γεννησα 67 κιλά την πρώτη φορά και τώρα ειμαι ήδη 63 και ανεβαινω...και έχω και τρεις μήνες μπροστά μου και αναρωτιέμαι που θα φτάσω....

beboula καλοριζικα τα πραγματάκια για τα αγοράκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κατερινακι μη τα λες παραεξω οτι ειμαστε ξανθιες και μας γιουχαρουν :lol::lol::lol:

Ευτυχως ποτε ποτε εχω κρισεις λογικης και μπορω να συννενοηθω με τον κοσμο γυρω μου 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Επιτελους τελειωσα το σιδερο :shock::shock::shock::shock::shock: Ο μπαμπας μας εχει σημερα υπηρεσια, που σημαινει οτι απο το πρωι που εφυγε θα μας ερθει αυριο το πρωι. Αλλαζω τον πριγκιπα, του δινω το βραδυνο του και θα ετοιμασω για μενα μια τεραστια σαντουιτσαρα και θα βαλω μεσα οτι εχει το ψυγειο : μαγιονεζα, μουσταρδα, κασερι, ζαμπον, αερος σαλαμι, ντοματα και παρμεζανα. Λεω να τσιμπησω ελαφρα :lol::lol::lol::lol::lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Κατερινάκι μην αγχώνεσαι, ούτε εγώ έχω κάνει αγορές, βέβαια έχω έτοιμο το δωμάτιο απο βαψίματα κλπ και έχω κάνει έρευνα και ξέρω τί θα πάρω αλλά σκέψου ότι εγώ δεν έχω ούτε τα βασικά που έχεις εσύ απο το άλλο παιδάκι σου!

Αλέκα νομίζω κάποτε έιχες πει ότι ήθελες κάποιο επιπλάκι απο τα λιντλ (μπορει να κάνω και λάθος), πάντως απο Δευτέρα έχει λευκή ραφιέρα και έπιπλο με 2 πόρτες και 2 συρτάρια..

Έλενα μου άρεσαν πολύ αυτά που παρήγγειλες!

Αυριο επιστρέφω στο σύζυγο και έχω μέχρι την άλλη Κυριακή πολύ διάβασμα γιατί πρέπει να παραδώσω κάποιες εργασίες..Πίκρα... Μετά όμως...Θα βγάλω το άχτι μου με τις αγορες!!!

Κατερίνα θέλω και γώ ένα τέτοιο ελαφρύ σαντουιτσάκι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν τω μεταξυ εχω κολλησει με το νερο,πινω εμφιαλωμενο.περυσι ειχα παραγγειλει φιλτρο νερου αλλα επειδη εκ των υστερων διαβασα αρνητικα σχολια στο διαδικτυο κ το ακυρωσα.Τωρα το σκεφτομαι παλι με την μπεμπα οταν αρχισει να πινει νερο δε θα μου χρειαστει????Τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka mou aresei polu auti h koubertoula looney tunes alla kai ola ta looney tunes.

To kalathi to skeftomoun kai egw alla polu akribo mou fainetai...skeftomai na paw na agorasw ena psathino kai na to ftiaksw moni mou.

Tseboula nai exeis dikio...basika den einai oloi etsi...apla oi perissoteroi exoun mpei se auto to kuklwma me tis asfaleies kai genika me to sumferon...sto ekswteriko ksereis giati den ginetai auto?

Giati ola ta nosokomeia/klinikes einai dimosia den uparxoun idiwtika opws edw...kai oi giatroi to idio...opote den exoun kanena sumferon...kai ennoeitai oti kanoun oti kalitero mporoun. Makari na usxie kai edw to idio...kai einai polu krima giati exoume polu kalous giatrous...apla tous efage olous to sumferon.

Bre Kangaroo ti kila einai auta pou lete, egw eimai idi 69 twra!! Bebaia logw upsos mallon de mou fainetai...alla kai esu psuli fainesai!

Pasxalitsaki kali oreksi! Kai egw molis katabroxthisa ena ntako, meta apo mia terastia froutosalata h opoia de me xortase!

Ariadni kai gw exw diabasma, gia tis eksetaseis ton Iounio bebaia, alla de lew na ksekinisw...ase mono pou to skeftomai niwthw ena baros.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα και γω μετά θα χω πάλι διάβασμα για τις εξετάσεις που είναι αρχες Ιουνη...Εγω να δεις τί βάρος νιώθω...Τελοσπάντων, θα κάνω ταυτόχρονα ψώνια και θα παρηγοριέμαι. Τουλάχιστον σταμάτησα τη δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E kati einai kai auto! Egw ekei pou elega oti tha teleiwsw twra, telika stamataw se 1 mina kai kati meres!

Kai emena 6 Iouni einai kai den kserw an tha ta kataferw na paw na grapsw

giati tha exw idi mpei sto mina mou kai oi eksetaseis einai sto Hrakleio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι βρε αριαδνη απλως θελω ορθια στηλη για το μπανιο.... μη σου πω ειχα το ιδιο οταν συζουσαμε με τον αντρα μου απο το λιντλ το ειχα παρει!

πασχαλιτσα θα σου ελεγα που να το βαλεις τετοιο σαντουιτς τετοια ωρα! ασε που ξεχαστηκα και τωρα ηπια το σιδερο και πρεπει να περιμενω μια ωρα!

τσεβουλα εγω της περνω εμφιαλωμενο και ξενοιαζω οπου βαζουν προσφορες φορτωνω το καρο με 5εξαδες και περναει ο καιρος, αν θελω βραστο για το γαλα της βαζω απο τη βρυση γιατι πρωτον χωχλαζει στο βραστηρα και δευτερον εχει εσωτερικα ο βραστηρας αποσπωμενο φιλτρο για τα αλατα οπου το βγαζεις και το καθαριζεις!... δεν εχω αποψη για το φιλτρο στη βρυση μη πω ψεματα!

ελενα ναι ειναι υπερβολικη η τιμη του.... στη σαντυ μου κανανε καλαθακι με κορδελιτσες και πεταλουδες και τοχω ακομα στολισμενο στο δωματιο αλλα τωρα για αγορακι τι να το κανω μετα αυτο σκεφτομαι!

σιδερωσα τα βρακια και τις πυτζαμες για το νοσοκομειο αντε να μαζευω σιγα σιγα για τη βαλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kane ena diko sou Aleka, pantou poulane psathina kalathia, bale 2 kordeles mple kai kanena ufasmataki, olo kai kati tha breis na to diakosmiseis sto jumbo.

Mi sou pw oti kai kalathia ekei tha breis. Otan paw tha koitaksw kai gw giati tha ftiaksw kai egw ena kai tha sou pw. Pantws nai einai polla ta lefta gia ena kalathi. Protimw na ta dwsw gia rouxalakia h kati allo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα θα δεις πως θα είσαι και αποφασίζεις.Αλλιώς δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία?Κατι σαν επαναληπτικές?Εγω θα πάω αναγκαστικά Αθήνα, στον 8ο θα είμαι, ένα μηνα διαφορά εχουμε.

Αλέκα, τα χεις όλα έτοιμα..Συγχαρητήρια, είσαι παρα πολύ οργανωτική!!! Και γω ήμουν έτσι καποτε, τώρα έχω χαλαρώσει... :oops:

Και γω κορίτσια πεταμένα λεφτά θεωρώ το καλάθι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια καλημέρα..Ξύπνησα απο τις 6 και περίμενα να ανοίξει ο φούρνος να πάω να πάρω τυρόπιτα...Η κατάστασή μου είναι δραματική :shock: Σε λίγο θα φύγω για να πάω στο σπίτι μου, ελπίζω ό άντρας μου να έχει το σπίτι σε νορμάλ κατάσταση!!!

Έλενα, έτσι όπως μου τα λες, αν δεν μπορέσεις στις 6 Ιουνίου, δεν χάθηκε και ο κόσμος, απλά θα μείνεις λίγο πίσω..Σκεψου ότι εγώ δεν έχω αυτή την εναλλακτική και αν δεν πάω στις εξετάσεις, χάνω τα λεφτά που έχω δώσει, που είναι πάρα πολλά.Θα το παλέψω λοιπόν :?

Θα τα πούμε και το μεσημέρι, φιλιά και να έχετε μια όμορφη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...ksupnisa prwi prwi kai gw giati kataxtupane sta mpalkonia oi mastoroi...ante na teleiwnoun...ta mpalkonia mou einai ola mia skoni...exw kai mathima. Tha ta poume argotera! Thelw na paw na parw ena apo auta ta rofimata pou poulaei o Grigoris pou legetai nomizw Cookies-Banilia kai einai fobero...an den to exete dokimasei parte ena kai tha me thumitheite....Este mou sorry, kserw oti esu twra den mporeis...alla se ligo kairo tha to dokimaseis kai esu!!

Nai Ariadni mou exw giati einai Elliniko panepistimio opote h eksetastiki einai kanoniki, egw mono anagnwrisi ptuxeiou kanw...esena einai alliws giati einai idiwtiko...opote euxomai na ta pas kala kai na ta kaneis ola twra!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας και απο μενα! σημερα ο μικρος δεν ηθελε να κοιμηθει, εβγαλα και κριθαρακι και τωρα ετοιμαζομαι να παω σουπερ να τελειωνω... εχει το λιντλ φραουλες 0,89 να παρω για την μικρη.... αλλα πρωτα πρεπει να βγαλω λεφτα και μετα σουπερ και μετα καφεδακι.... ο καιρος ειναι σκατα ετοιμος για βροχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες μου. Εγώ σήμερα δεν είμαι και πολύ καλά ψυχολογικά. Τα νέα για τον Στρατούλη μου είναι πολύ καλά πάντως. Έχει πάρει θέση και η ανάπτυξή του μειώθηκε και αυτό είναι ευχάριστο γιατί ήταν 2 βδομάδες μπροστά και φοβόμασταν για μακροσωμία λόγω του ζαχάρου. Είναι τώρα 2 κιλά και 40 γραμμάρια και μόνο μία εβδομάδα μπροστά δηλαδή όπως είμασταν από την αρχή της κύησης. Το ζάχαρό μου ήταν πολύ καλό και μου είπε ο γιατρός ότι δεν θα μου τον κρατήσουν καθόλου για παρακολούθηση εάν δεν πάρω ινσουλίνη μέχρι να γεννήσω. Χτες όμως ξαφνικά το ζάχαρο χτύπησε κόκκινα και συνεχίζει και σήμερα. Σε λίγο θα πάω για περπάτημα μπας και κατέβει καθόλου. Τόσος κόπος τόσες στερήσεις και να πάρω ινσουλίνι? έχω πολλά νεύρα και στεναχώρια σήμερα. Επίσης, έχω στεναχώρια γιατί αυτόν τον καιρό μένω με τους γονείς μου και το κλίμα είναι πολύ βαρύ εδώ για κάποιους λόγους οικονομικούς που τους έχουν προκύψει. Υπάρχει πιθανότητα και από την μεγάλη στεναχώρια και σύγχυση να ανέβηκε δεν εξηγείται αλλιώς ήμουν πολύ ήρεμη μέχρι πρότινος.

Ρώτησα επίσης και για τον 8ο αν πρέπει να προσέχω παραπάνω και μου είπε ότι ο 7ος είναι πιο επικίνδυνος από τον 8ο γιατί όσο πιο ελαφρύ είναι το μωρό και όσο λιγότερες εβδομάδες είναι τόσο χειρότερα είναι. Τον ρώτησα αν μπορώ να περπατάω και μου είπε ότι μπορώ. Γενικότερα όμως προσπαθούν λέει να τον κρατήσουν μέχρι 37η εβδομάδα γιατί αν γίνει γέννα πριν από αυτή την εβδομάδα οι νεογνολόγοι τα βάζουν στα μηχανήματα για παρακολούθηση και αυτό δεν το θέλουν. Θέλει να δώσει ένα έτοιμο παιδάκι το οποίο θα είναι έτοιμο να παραδοθεί στην μητέρα του για θηλασμό, φροντίδα και ανάπτυξη.

Τώρα τα δικά σας.

Έλενα να δω πόσες προίκες θα πάρεις μέχρι να γεννήσεις :lol: . Πολύ ωραία και αυτή η προίκα πάντως, μεγεια.

Tsevoula από αυτό το site θα τα πάρεις αυτά? Έχω ψωνίσει από εκεί έχει πολλά χειροποίητα πράγματα και σε πολύ καλές τιμές. Εγώ είχα πάρει αλυσιδάκια για το λαιμό με πλάγιο λεπτό και μικρό σταυρουδάκι και κάποια τα έκανα δώρο και το ένα το κράτησα για μένα. Ήταν πολύ ωραίο. Επίσης, είχα πάρει και ένα κολιέ με πέτρες τιρκουάζ διπλή σειρά το οποίο επίσης μου βγήκε καλό απλά άλλαξα την αλυσίδα γιατί μαύρισε αμέσως. Το αλυσιδάκι ήταν αυτό http://img1.etsystatic.com/il_fullxfull.190670477.jpg και το κολιέ αυτό http://img0.etsystatic.com/il_fullxfull.182201656.jpg .

beboula Κι εγώ πήρα κουβερλί αλλά έχω και το πάπλωμα από την προίκα.

Έλενα εμένα ήταν και καλά υφασμάτινη αλλά αυτό το πράγμα είναι τόσο λεπτό όσο περίπου είναι ένα κουβερλί, τόσο λεπτό. Δηλαδή όταν θα ακουμπάω το μωρό θα είναι πολύ σκληρό από κάτω. Θα είναι σαν να μην του έχω βάλει τίποτα. Και έτσι πήρα αλλαξιέρα φουσκωτή pvc πρέπει να είναι και από πάνω θα βάζω αυτό το υφασμάτινο που μου στείλανε και το σελτεδάκι φυσικά που κολλάει με σκρατσ.

Έλενα σιγά τα κιλά που να ακούσεις τα δικά μου. 83 παρακαλώ! Ύψος 1,73.

Maxim εννοείτε ότι αν φας παντζάρι τα ούρα βγαίνουν κόκκινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...