Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμενα. Σημερα καναμε βολτα διαρκειας!!!! Πριν λιγο γυρισαμε και περασαμε πολυ ωραια.

Κριστυ με το καλο η κοριτσαρα!!!!!

Νανσυ συλληπητηρια για τον παππου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φουσκωτά ζουζούνια. Τι κάνετε??? Χάλια ο καιρός σήμερα ε? Γαμώτο και ήθελα να κάνω κάποιες δουλίτσες, ελπίζω μόνο να μην βρέξει. Αν και για Αθήνα δεν λέει για βροχή μόνο συννεφιά και αύριο πάλι ήλιο. Έλενα αν δεις το μέγεθος των σεντονιών θα καταλάβεις ότι δεν είναι για κούνια γιατί είναι πολύ μικρά για κούνια. Τώρα για πορτ μπεμπέ ίσως είναι λίγο μεγάλα αλλά εδώ μπορείς να βάλεις και της κούνιας στο πορτ μπεμπε διπλωμένα και αυτά δεν θα κάνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!

αλεκα ειχα παρει στην κορη μου κ τα χαλαγε συνεχεια..ασε που βρομιζουν κ μετα ειναι μια αηδια κ δε θα γλιτωσεις το πλυσιμο..εγω τα εχω βαλει σε μια σακουλα..

εχει λιγο νυστα σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koiloumpes mou... ax aleka auta ta pazl pou les pire mia fili mou se prasino k ta evale se olo to mpalkoni evale k louloudakia gurw gurw k vgike les k exei grasidi sto mpalkoni polu wraio egine afou zhlepsa k egw k pira louloudakia k evala... k kseftomouna tou xronou pou tha mporei o mikros na paizei na valw teteia pazl me arithmous gia na paizei... ama vrw fwto tha sou valw na deis...

koritsia gia peite mou ligo apo aporipantika gia ta mwra ti xreisimopoiitai egw skeftomouna na parw to ugro tis proderm xwris malaktiko... k na ta valw sto pluntirio ta rouxa alla mou eipe i mana mou na min ta valw na ta plunw sto xeri... nai ontws xalia o kairos simera k egw nustazw nansy mou alla to gaidouri o antras mou den mporei na sikwnetai to prwi k ksupnaw k egw gai na ton sikwsw san ta mwrakia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις;κ παραπονιεμαι εγω που του φτιαχνω καθε βραδυ κολατσιο..κ δεν φτιαχνει ποτε μονος του;

στο χερι;πλακα κανεις;δεν παιζει κατι τετοιο!ακομα κ τις κορδελες της πλυντηριο τις βαζω!απλα θα τα βαλεις σε χαμηλη θερμοκρασια τουλαχιστον οσο δεν τρωνε κρεμες κτλ.

εγω εβαζα protherm k αμα εβρισκα persil κ το αρκαδι baby poy dokimasa teleytaia μου αρεσε εχτες πηρα να δοκιμασω το baby planet που το ειχε 1+1.δεν εχω ακομα αποψη.ασε κ εγω εχω ακομα ενα καλαθι μωρουδιακα να πλυνω τα τελευταια κ μετα οτι αγορασω ακομα.απλα λογω καλοκαιριου κ σαρανταημερου δεν ξερω ποσα ακομα ρουχαλακια να παρω..με φανελακια εχω τελιωσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k egw to kanw to kolatsio pou episis den kanei pote...

twra me tin egkumosuni arxise na kanei kamia fora..

k egw sto pluntirio skeftomai na ta valw exei k programma gia brethika rouxa.. k egw apo fanelakia teleisa apo ta alla den kserw posa tha xreiastw akoma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim εγώ πήρα το προδερμ και τα έκανα την 1η φορά χωρίς μαλακτικό και μου φάνηκε ότι βγήκαν πολύ σκληρά τα ρούχα. Έτσι πήγα και πήρα και το μαλακτικό και την επόμενη φορά θα βάλω σίγουρα. ΑΝ δω ότι τον πειράζει τον μικρό θα τα πλένω χωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koiloumpes. Ti kanete.

Kai edw sunnefia exei.

Simera tha paw na parw to xarti apto giatro gia tin adeia toketou gia to Ika.

Aleka telika den grafei h krema lanolini sta sustatika. Les na min einai kali? Kai grafei kiolas oti prepei na to kseplenw prin to thulasmo. Poia eixate pei oti den xreiazetai kseplima??

Este esu pires ksexwrista sentonakia gia port mpempe h tha bazeis tis kounias??

Egw re koritsia den thelw na parw kai polla gia na dw ti tha mou feroun kai dwro.

Este tis proderm to aporipantiko sou arese?? Kai egw akoma den exw parei kapoio.

Simera exw fasolakia me patates kai feta, ta eftiaksa xtes bradu gia na min exw simera to mageirema.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim υγρό πήρα. Έλενα καλό ήταν απλά επειδή δεν έβαλα μαλακτικό δεν μύριζαν ήταν σχεδόν άοσμα τα ρούχα. Σου είχαμε πει για την κρέμα medela purelan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A rwtises Maxim? Nai alla ksereis ti, extes pou piga sto farmakeio ti rwtisa kai mou eipe oti kai tis frezyderm prepei na tin ksepleneis...opote den boleuei giati ti nuxta ti tha kaneis tha trexeis kathe 2-3 wres na ksepleneis to stoithos kai meta na thulazeis an exeis to mwro dipla sou to bradu?

Pio polu boleuei auti pou eixan pei ta koritsia oti de thelei kseplima nomizw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

χθες βγηκαμε για φαγητό το βραδυ αφου ειχαμε εορτάζοντες και σημερα δεν τολμώ να ανεβω στην ζυγαριά, θα κάνω ομως δουλιτσες στο σπιτι μπας και κάψω καμια θερμιδα :lol::lol:

Νάνσυ λυπάμαι για τον παππου σου

Μαρακι πολύ χαιρομαι που τελικά τα καταφερε μια χαρά το σκυλάκι σου!

Αλεκα καλά ειναι τα αυτά τα puzzle εχω και εγώ ενα στο δωμάτιο στην αρχή βρομάει λιγο το πλαστικό μετά φευγει η μυρωδιά. Πάντως αν τα θες για μπαλκονι πάλι θα πρεπει να τα πλενεις γιατι οσο να ναι σκονη θα μαζευουν.

Ελενα η κρεμα ειναι η purelan της medela. Τα σεντονάκια για πορτ-μπεμπε ειναι πιο μικρά αν βάλεις της κουνιας σιγουρα θα τα διπλώσεις κανα δυο φορές και καλά το κατωσεντονο το πανωσεντονο ομως θα ειναι ενα θεμα. Εγώ δεν ειχα παρει πολλά σεντονάκια μικρου μεγέθους αλλά χρησιμοποιησα σαν σεντονάκια και τις πάνες αγκαλιάς γιατι ειναι σχεδόν στις ιδιες διαστάσεις.

Ναταλια γιατι στο χερι βάλτα στο πλυντήριο δεν θα πάθουν τιποτα. To proderm ειχα παρει και εγώ στην αρχή σκονη μετά το υγρο, τώρα πήρα να δοκιμάσω το persil.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια και απο μενα.... η μικρη ειχε ορεξουλα σημερα και σηκωθηκε απο τις 7!!! πηγαμε σχολειο μετα καφεδακι, πηρα και τις απαντησεις απο τις εξετασεις ολα μια χαρα! αντε αυριο να δω το πετρακη μου! και τωρα κατεβασα τεντες να τις πλυνω και τα μπαλκονια επισης γιατι πολυ τεμπελιασα και ανοιξε ο καιρος και κανει ζεστη μεσα στο σπιτι!

ελενα μου για τη κουνια δεν κανουν για τη δικια μου γιατι εχουν μηκος 1.20 και το στρωμα μου ειναι 1.30... φυσικα μπορεις να βαλεις και της κουνιας στο πορτμπεμπε απλως θα τα κανεις πολλες σβουρες που ειναι μεγαλα!

η κρεμα λεγεται purelan της medela και δεν χριαζεται ξεπλυμα απλως πρεπει να αφηνεις το στηθος ανοικτο χωρις σουτιεν γιατι ειναι σα κολλα αυτη η κρεμα. Δεν χριαζεται να βαζετε τη κρεμα καθε φορα που θα θηλαζετε, μια δυο φορες την ημερα αρκουν... η κρεμα αυτη ειναι για να μαλακωνει της θηλες δεν κανει τιποτα αλλο(καθαρισμο ας πουμε).... μονο αν δειτε οτι πονατε ή ειναι πολυ σκληρες οι θηλες βαζετε παραπανω

θελω φωτο θελω φωτο

νανσυ και εγω αυτο σκεφτηκα οτι θα βρομιζουν πιο ευκολα απ'οτι το πλακακι της βεραντας! μαλλον τσαμπα λεφτα ειναι δεν θα το παρω ασε που ειναι και τσιμπημενο στη τιμουλα

ναταλια σου συνιστω προδερμ και babyplanet αφοβα απλως η μυρωδια η μωρουδιακη κρατιεται πιο πολυ με το μαλλακτικο.... εγω απο την αρχη στα παντα εβαζα και μαλλακτικο μεχρι και στο καροτσι!!!! επισης πιο φθηνο ειναι και το περσιλ baby αλλα δεν μυριζει καθολου... οσο για το αριελ δεν το εχω χρησιμοποιησει γιατι ειναι πανακριβο! και φυσικα παντα πλυντηριο σιγα μη πλενω στο χερι.... απλως θα βαζεις μονο μωρουδιακα και τις δικες σου πυτζαμες μαζι τιποτα αλλο! ναι βρε στο βρεφικο προγραμμα...

να περνεται υγρο γιατι η σκονη καμια φορα δεν διαλυεται και κολλαει στα ρουχα του μωρου και δεν ξεπλενονται σωστα. επισης για να μη πιανουν οι σωληνες του πλυντηριου αλατα να χρησιμοποιειτε υγρο, το ιδιο ισχυει και για το πλυντηριο πιατων καλυτερα δηλαδη υγρο απορρυπαντικο

κατερινακι και εγω ανεβηκα σημερα και εφτασα αισιως στα 76! βλεπω το 80αρι δεν το γλυτωνω μεχρι να γεννησω αλλα κανω αποθεματα γιατι 2παιδια, συζυγος και δουλεια πρεπει να τα φερνω ολους βολτα.... εδω ετοιμαζω τη μικρη για το σχολειο και φτιαχνω και το σαντουιτσακι του μπαμπα για τη δουλεια! λες να παρω δηλαδη??? κατσε να καθαρισω το μπαλκονι και θα πεταχτω μεχρι το τζαμπο να δω πως ειναι, αλλα βαριεμαι το πολυ καθαρισμα γιαυτο τα ηθελα

σημερα φαι δεν εχει... θελει να φαει κινεζικο ο κυριος και εχω κονσερβουλα μια χαρα ετοιμη γιαυτον!!!! εγω με καμια ομελετιτσα με βλεπω, η κοκοπικου εχει ψαροσουπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΡΕΜΑ..ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ Η ΘΗΛΗ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ Κ ΠΟΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα 3 διαφορετικά φαγητά? Τους κακομαθαίνεις :lol:

Νάνσυ τότε θα πάρω το μικρό σωληνάριο της purelan γιατί έχει και μεγάλο.

Έλενα μεγειά να μας βάλεις Photo. Μου ήρθαν και μένα τα Pierre Cardin πάααρα πολύ ωραία, βέβαια και μένα το κατωσέντονο είναι μονόχρωμο αλλά δεν με νοιάζει γιατί είναι στα χρώματα της προίκας και ταιριάζει με όλα τα σετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ησυχια βλεπω.... μολις τελειωσα με τα μπαλκονια αλλα ειναι ετοιμο να βρεξει αλλα χεστηκα γιατι λειπει η γρια απο κατω μου και εβγαλα το αχτι μου.... καλα μιλαμε για τρελο χωμα!!!! εβαλα και το σαλονακι στη θεση του και ολα μια χαρα...τωρα μενει να βαλει ο μπαμπας μια πορτα προστασιας(αυτη που εχω μεσα ειναι μεγαλη) για να μη πηγαινει η μικρη εκει που εχω το σαλονακι και μου ανεβει σε καμια καρεκλα και φουνταρει απο κατω....και φυσικα να μαζεει ολα του τα σιμπραγκαλα που εχει παρατημενα σ'ολο το μπαλκονι! τζαμπο αυριο με ποναει η μεση και κουραστηκα αρκετα γιαυτο να παω να παρω τη μικρη απο το σχολειο, να της δωσω γιαουρτακι και νανι!

για μενα μονο η μανα μου μαγειρευει διαφορετικα φαγητα και αυτο σπανια!!!! ναι βρε το μικρο να παρεις και εγω το μικρο ειχα παρει και εχω ακομη αν το εβαλα καμια 10αρια φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάλειμμα απο τις δουλιτσες γιατι κουράστηκα...

Σταυρουλα τη μικρή να πάρεις ποσο θα βάλεις πια , δεν θελει συνέχεια!

Για θυμήστε μου βρε κοριτσια επειδή θα πάω αυτή την βδομάδα για την καμπύλη ζαχάρου, ποσες ώρες πριν δεν πρεπει να έχω φάει τιποτα κανα 12ωρο καλά ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει 12 ώρες.

Βρήκα και αυτό το site ενδιαφέρον με πολύ ωραία σχέδια για ρουχα-εσώρουχα εγκυμοσύνης -θηλασμου

http://www.mamaka.eu/eshop/mama--c-1_22 ... 3fe887fc0f

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E ama einai etsi kai egw ti mikri tha parw, ap'oti katalaba ti bazeis pio polu an ponaei.

Kangaroo emena mou eixe pei 12 wres prin.

Este twra tha pareis kai alla rouxa egkumosunis pou ftaneis sto telos? Egw twra lew na ti bgalw me oti exw kai me merikes kalokairines mplouzes tou antra mou. Gia 2 mines den pernw alla rouxa.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...