Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μακαρι να ητανε ενα κακο ονειρο ....


Recommended Posts

γεια σας και απο μενα .Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την ασχημη κατασταση που βιωνω.Ειχα πριν τρια χρονια μια αποτυχιμενη εξωσωματικη και μη εχοντας την οικονομικη δυνατοτητα για δευτερη προσπαθεια το ειχαμε βγαλει εντελως απο το μυαλο μας ,ενω συνεχιζαμε ομως να εχουμε ελευθερη επαφη.Το νοεμβριο αν και εγω με δεκα ημερες καθηστερησης δεν ηθελα να κανω το τεστ γιατι ημουνα σιγουρη οτι θα ειναι αρνητικο , ο αντρας μου με επεισε. Το αποτελεσμα εφερε δακρυα στα ματια μας και οι φωνες μου αντιχουσαν παντου. Αν και στην αρχη υπηρξαν προβληματα στην κυηση ,στη συνεχεια πηγαιναμε πολυ καλα με πολυ καλο αποτελεσμα στην αυχενικη και την ανακοινωση απο τον γιατρο μου στην 17η εβδομαδα πως το μωρακι μας ειναι κοριτσακι.Στην επομενη επισκεψη στην αρχη της 22ης εβδομαδας την χαρα μας την πηρε η λυπη.Το μωρο μου ηταν περιπου δεκα ημερες νεκρο και πηγα κατευθειαν στην κλινικη ,οπου εκανα κανονικο τοκετο 12 ωρων.Δεν χανω την πιστη μου παρολο τον πονο στην καρδια μας. Αφου εγινε η αρχη με ενα θαυμα που δεν ολοκληρωθηκε ,ισως γινει και δευτερο ολοκληρωμενω αυτη την φορα !Οι βιοψιες εδειξαν πως το κοριτσακι μας δεν ειχε κανενα προβλημα αλλα ειχε νεκρωση ο πλακουντας.Θα κανω τις εξετασεις γιατην θρομβοφιλια αλλα δεν παυω να εχω τις ενοχες μου μηπως του εκανα εγω κακο και τις αμφιβολιες μου μηπως δεν με προσεξε αρκετα ο γιατρος μου .Παναγιτσα μου γλυκια σηκωνουμε ενα μικρο σταυρο μη μας ξεχασεις.

Τ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου ντορα περνάς σίγουρα μια άσχημη κατάσταση που θελει μεγάλη δύναμη για να απαλύνει τη ψυχή σου.εχε πίστη στο Θεό και στην Παναγία και θα γινει το θαύμα και για σένα!!κουράγιο και υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou....se niwthw apoluta..viwnw mia paromoia katstasi ayti ti stigmi..eimai stisn 22 evdomada kiisis kai shmera tha mpw na gennisw ena mwraki pou den tha agaliasw pote...kathws stin b epipedou diagnwstiki varias morfi egefaliki vlavi..kai oxi mono(de thelw na perigrapsw thn katastasi tou mwro mou ...den tha htan viwsimo)ayti ti stigmi exw sthn koilitsa mou ena mwraki zwntano kai drasthrio kathws kanei thn parousia tou aisthiti kathe lepto kai shmera prepei na paroume thn dynami kai na to apoxairetisoume...den kserw pws tha ginei ayto omws ofeioume kiemeis kieseis na prospathisoume...kai elpizw o theoulis na min mas afisei me adeies koilitses kai syntoma na mas ferei ayto pou toso polu oneirevomaste..kouragio koritsi mou kai epimoni...kai sto lew egw pou den kserw pws tha to kanw olo ayto...kouragio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Παναγία μας η Μεγαλόχαρη να σας οπλίσει με δύναμη, κουράγιο, υπομονή....και σύντομα να σας δώσει την πολυπόθητη χαρά....σου στέλνω την αγάπη μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τα γλυκα σας λογια.Χtinaki μου ποσο πολυ λυπαμαι για τη δικη σας κατασταση,ματωνει η ψυχη μου .Ευχομαι να εισαι καλα και η παναγια να σου δωσει τη δυναμη που εδωσε και σε μενα να απαλυνει τον πονο σας και να σας χαρισει ελπιδα για τη συνεχεια. Πολυ θα ηθελα να σου κανω μια ωραια αγκαλια ,η σκεψη μου μαζι σου .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...