Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

σωσώ κι εμένα ο δικός μου μισό το κάνει το πηδάλι...

σε μικρότερα ποδηλατάκια το κάνει κανονικά.

τι να σου πω ρε καλυψώ... θα μάθει...

εγώ δε θέλω να τον πιέσω καθόλου.

κάνουμε ό,τι και ο Θανούλης...

κατουράει στο γιογιό όποτε το θυμάται κι εγώ του το θυμίζω πριν από το μπάνιο.

τζουλ, είναι ζόρι αν το φοβάται τόσο πολύ...

σίγουρα θα του περάσει κάποια στιγμή...

αν η μαμάείναι καλή σου φίλη, δε νομίζω να έχει πρόβλημα αν της εξηγήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι ρε καλυψω...δε ξερω τι να σου πω!!!

αλλα πολυ πιθανον της εχει μεινει ..κατι υπολλειπομενο για να βγαλει την πανα..φανταζομαι με τον καιρο θα αλλαξει..

κανενα νεο ..με την προκοπμενη;;

εγω ας πουμε την λεω να κανεικαι τα κακα στο στεφανι και δε θελει..ελω δε πειραζει..

επεισης..να ρωτησω..

η μικρη ειπαμε παμπερςσ και στεφανι στα τσισα..

οταν καθεται με τισ ωρες τουαλετα την σηκωνεται;;οτυ στυλ εχεις αλλ 1 λεπτο;;

αντε μαρθα..

παιδια μπορει να κατσει και τεταρτο..αλλα εγψ δε μπορω να καθομαι εκει..

τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

τι κανετε????

δεν εγραψα αυτη την εβδομαδα γιατι πνιγομουνα στη δουλεια και η ψυχολογια μου δεν ηταν και στα καλυτερα της.. το λογο θα σας τον πω αλλη φορα..

καλυψουλα δεν ειναι προβλημα αυτο..και η ειρηνη ακριβως το ιδιο κανει αλλα αντιθετα με την δικια σου οταν ειμαστε εξω και παιζει δεν το λεει για να μην χασει το παιχνιδι και της ξεφευγουν λιγα. της λεω οτι δεν θα της ξαναπαρει δωρο ο αι βασιλης και σταματαει να το κανει..

οσο για την σχεση με αλλα παιδια:

σημερα για παραδειγμα πηγαμε στην κουμπαρα μου και οι κορες μας μαλωσανε για τα παιχνιδια.. δεν καναμε κατι απλα δεν τους διναμε σημασια. δεν σημαινει οτι δεν θα ξαναπαμε...

εγω διαφωνω και το να της πεις να μην ξανασυναντηθητε τζουλια..

φανταζεσαι να συνεβαινε το αντιθετο και να σου ελεγε η αλλη μαμα να μην ξανασυναντηθητε γιατι η κορη της φοβαται?εμενα παντως δεν θα μου ερχοτανε...

οσο για το οταν η ειρηνη τραβουσε τα μαλλια της μαρθας και γω στεναχωριομουνα, την μαλωνα και το ξαναεκανε.. καποια στιγμη το εκοψε με συζητηση και με εκπαιδευση για το πως φερομαστε...

δεν θα μου αρεσε η γιωργια να μου πει να μην ξανασυναντηθουμε για αυτο το λογο..

και να μιλησω τωρα λιγο σαν νηπιαγωγος:

τα παιδια μεχρι τα τρια περνανε το εγωκεντρικο σταδιο. το μονο που τους ενδιαφερει ειναι ο εαυτος τους.. δεν μπορουν να παιξουν κανενα ομαδικο παιχνιδι.. ομως εμεις πρεπει να προωθουμε την κοινωνικοποιηση τους για να γινουν μερος του συνολου και να κοινωνικοποιηθουν πιο ομαλα οταν θα πανε σχολειο.γιαυτο και συναναστρεφοστε με αλλα παιδια..

δηλαδη αυριο μεθαυριο αν σου πει οτι φοβαται ενα παιδι στο σχολειο θα τον κοψεις απο το σχολειο?????? δεν ειναι λογικο....

πρεπει να συζητησεις μαζι του το τι ακριβως φοβαται και να του εξηγησεις οτι ετσι κανουν τα μωρα..και σιγα σιγα να το εξαλειψεις.. αν σε βλεπει να αγχωνεσε με την αντιδραση του τοσο περισσοτερο θα το κανει .. τα παιδια καταλαβαινουν αν μας προκαλουν αγχος η οχι οι αντιδρασεις τους και τους αρεσει να μας χειριζονται αν το βλεπουν αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε πιετε για την τουαλετα..

και συνεχιζω..και μονη δε μπορω να την αφησω γιατι κλωτσαι καδουε κοβει τα χαρτια..

αλλα και απο την αλλη μαρθα τελειωσες;

οχι

θα κανεις τσισα;

ναι..και περιμενω και ποτε δε κανει τιποτα..και την σηκωνω με το ζορι και καει..

τι σκατα;;

καλα τα λες ελενη σκ νηπιαγωγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω γεωργια να την αφηνεις να καθεται οσο θελει στην τουαλετα.. σου λεει ο ανδρας σου εσενα εχεις ακομα ενα λεπτο??????????? :lol::lol:

ειναι μια διαδικασια δεν θελει ρολοι.. οσο θελει το παιδι.. δινε της και κανενα παραμυθι να διαβαζει οσο καθεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια ρε γεωργια νοσηλευτρια!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

ειδες που συμφωνουμε?????? :mrgreen:

και ξαναλεω υπομονη...

ασε το παιδι να κανει οτι θελει στην τουαλετα...απλα μαζεψε το χαρτι υγειας.. μην τα θελουμε και ολα δικα μας.. και να κοψει την πανα και να καθεται τουαλετα 15 δευτερολεπτα...

καληνυχτα και πολλα φιλια!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε και η νυχτερινη βαρδια....

εμεις πανω που ειχαμε ψιλοαρχισει για τουαλετα το κοψαμε γιατι ειχε το θεμα με τη δυσκοιλιοτητα...

ξανα... οταν ζεστανει και φοραμε λιγοτερα ρουχα.

να το ξεχασει κιολλας γιατι σα να την εμεινε φοβια που καθοταν μιση ωρα και πονουσε και δεν μπορουσε να κανει. και ο Σπυρος που την εβλεπε να κλαιει και τηλυποταν.

οσο για την κοινωνικοποιηση τα δικα μου παιζουν και μεταξυ τους και με αλλα παιδακια, και αγνωστα ακομα.

η μαριαννα ειναι ποιο κοινωνικη και ο Σπυρος ακολουθει.

σημερα ξαναπηγαμε cosmos και στο διαδρομο με τα παιδικα ρουχα εχουν κατι σαν κατασκευες με μεγαλα σκαλια και τρυπες και παιζανε με αλλα παιδακια. η Μαριαννα μολις ερχοταν καποιο κοριτσακι την ελεγε, ελα κοριτσακι, πως σε λενε;;; και παιζανε, αρκουδιζανε τρεχανε κλπ. μετα ηρθαν κατι μεγαλυτερα και της την ειπανε τη δικια μου κατι οτι ειναι μικρη, κατι για τα παπουτσια της, τα πηρε κρανιο, εβαλε τα χερια στη μεση και ελεγε ελεγε... παει και ο Σπυρος να την προστατεψει φωναζε και αυτος στα παιδακια, τα οποια ηταν πολυ επιθετικα και σε μια φαση τους λεει, μαματα μαμοτο!!!!! δηλ, σταματα γμτ!!!! κοκκαλο εμεις! και επιδη πηγαιναν κοντα στη ΜΑριαννα και φωναζαν πηγε να τα ορμιξει να τα χτυπησει!!!!

ε, ρε γλεντια που θα εχουμε οταν με το καλο πανε σχολειο.....

Καλυψω η δυσκοιλιοτητα σας τελειωσε;;;;

οσο για τσουρεκια... εμενα του Τερκενλη μου καθεται πολυ βαρυ....

εμ, αφου για να σταματησω να τρωω πρεπει να σκασω!!!!! :lol::lol::lol:

και ο Σπυρος μας βγηκε τσουρεκας. ολο ζηταει.

η Μαριαννα εχει μανια με τη σοκολατα!!! φυσικα δεν τρωει καθε μερα... αν ηταν στο χερι μου θα ετρωγε 1 φορα τη βδομαδα, αλλα ο μπαμπας της εχει αλλη αποψη και πλακωκνωμαστε.

παω για μπανακι... με ηρθε και περιοδος 3-4 μερες νωριτερα... φακ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια 8α ρωτησω κ παιδοψυχολογο, αλλα ρε Ελένη η μικρη βγαζει περιεργες κ πολυ μπασες κραυγες

και στην τελικη αν έβλεπα ενα παιδακι να υποφερει κ να σπαρταραει με τον γιο μου , ε σορυ αλλα δεν 8α περιμενα να μου το πει η μαμα του , εχω το νιονιο να καταλάβω απο μονη μου οτι δημιουργει προβλημα η παρουσια του...

με κανενα αλλο παιδακι δεν κανει έτσι , και με αυτη μια χαρα επαιζε οσο δεν εβγαζε κραυγουλες (προσπα8ει να μιλησει)

τεσπα 8α ρωτησω κ 8α μα8ω πως να το χειριστω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ τελεια τα διδιμακια σου.. εχω αρχισει και γω να συμβιβαζομαι στην ιδεα οτι θελω διδυμα για πολλους λογους... και πρωτο και κυριοτερο οτι αμα εχω 3 παιδια δεν ξαναμπαινω στην διαδικασια να κανω ξανα παιδι και δευτερον η αγκαλια μας δεν θα ειναι ποτε αδεια..θα κραταμε συνεχεια αο ενα... :mrgreen:

τζουλια νομιζω οτι εισαι υπερβολικη... κ μενα η δικια μου με το που αρχιζε να κλαιει η ξαδερφη της που ηταν νεογεννητο, σπαραζε στο κλαμα και δεν την καναμε καλα... ουτε την παγηγορισα ουτε τιποτα για να μη δει οτι αυτη η συμπεριφορα της εχει αρχισει να με προβληματιζει. το μονο που της ειπα ηταν η ξαδερφελα σου κλαιει γιατι ποναει η καημενουλα. εσυ γιατι κλαις????? το εκανε μια δυο φορες.. και μετα πηγαινε και την φιλουσε για να μην ποναει...

του γιου σου προφανως του ειναι αγνωστοι τετοιοι ηχοι...εξηγησε του οτι το μωρο θελει να μιλησει για αυτο το κανει ετσι... και να του πεις το βοηθησει αυτος που ειναι μεγαλος και ξερει να μιλαει, να μιλησει και το μωρο... να του μαθει κραυγες και τετοια...

τωρα αν σε βλεπει και συμμεριζεσε την αντιδραση του.. δεν θα το σταματησει... τεσπα κανε οτι θεωρεις εσυ σωστοτερο αν θες να κοψεις κοψε... εγω απλα την αποψη μου σου ειπα..

παντως θα σου φερω και ενα αντιθετο παραδειγμα.

η ρινουλα απο τα 15 παιδια που κανουμε παρεα, τραβουσε μονο τα μαλλια της μαρθας γιατι της αρεσε που ενιωθε οτι ειναι πιο δυνατη απο αυτη και της αρεσε να την ακουει να κλαιει.. η μαρθα δεν αντιδρουσε καθολου να κανει τιποτα στην ειρηνη απλα εκλαιγε...και η δικια μου συνεχιζε πιο πολυ... με ειχε αγχωσει ολο αυτο παρα πολυ.. το ενιωσε το σκατο οτι με επηρεασε και το συνεχιζε περισσοτερο.. με το που σταματησα να ασχολουμε, την πηρα μια μερα και την πηγα σε μια φιλη που εχει ενα κοριτσακι γιγαντα (2 χρονων 20 κιλα και 1,10 στο υψος) αφου ειχα συνενοηθει με την μαμα της λεω στην δικια μου."κανε στην κατερινα οτι και στην μαρθα". παει λοιπον να της τραβηξει τα μαλλια και της ριχνει μια και η δικια μου βρισκεται κολλημενη στο απεναντι τοιχο με κλαμα..

τοτε λεω μπραβο κατερινα με γελια!!!!να το μαθουμε αυτο και στη μαρθα να μην την ξαναπειραξει η ειρηνη.. και ετσι δεν ξανατραβηξε τοτε μαλλια..

γιατι στα λεω ολα αυτα... πρεπει να εισαι σφαιρικη.. και καποιες φορες σκληρη με καοιες αντιδρασεις του...νομιζεις οτι το αλλο το μωρακι το θελει και το κανει?????? σιγουρα οχι...

τωρα και ψυχολογο να ρωτησεις τα ιδια θα σου πει.. να το αντιμετωπισεις και οχι να κοψετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο μας..χειμμαρρος η ελενη..πηρε φορα1!!

εμεις καλα..μυξες συνεχιζουμε..θα την παω σε αλλο ωρλ τωρα!

σε λιγο θα παμε για καφε στην ατνωνια..φακες απο χθες για σημερα!!

τζουλ μπορεις να γελας οταν κανει τετοιες κραυγες...

απο την αποψη οτι το αλλο ειναι μικρο και δε καταλαβαινει...

ο δικος σου καταλαβαινει 1 χαρα!!

τεσπα!

βαγκ ξερω ποια παιχνιδια λες...στο κοσμος..και η μαρθα τα επαιξε..

καλουτσικα ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!!!

βαγκ, είναι τέλεια τα διδυμάκια σου!!!

απολαμβάνω τον Σπύρο που την έχει δει προστάτης αλλά η κυρία πιο τσαμπουκαλού από τον προστάτη!!!

χαχαχα!!!

σωσώ, να την αφήνεις ρε...

μην την αγχώνεις με το πόση ώρα πρέπει να κάθεται!!!

ελένη, ωραία τα λες...

αλλά, είναι λίγο ζόρι όταν βλέπεις το παιδί σου να κλαίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα!!!!!

Βαγκ φανταζομαι τη σκηνη που περιεγραψες!!!! :lol::lol::lol: τελεια τα παιδια σου!!!

Σωσω να την αφηνεις οση ωρα θελει μεχρι να σηκωθει...στην αρχη ο δικος μου ειχε καθισε μεχρι και μιση ωρα και εγω περιμενα διπλα..τωρα ειδικα το πρωι μπαινει μονος του τουαλετα, κατεβαζει καθεται και παω εγω καμποια στιγμη..το μεσημερι πρεπει να τον βαζεις μονος του δεν παει, μετα τον μεσημεριανο υπνο (τον οποιο επανεφερε απο μονος του και χτυπαει παλι κατι 2ωρα) παει παλι μονος του πριν του υπνο το βραδυ θα παει οταν του το πω..μονος του λιγες φορες παει...\

κακα καλυτερα κανεισ το στεφανι..παντως την πανα πριν το κατακαλοκαιρο δε μας βλεπω να την κοβουμε....

ο δικος μου παλι σε σχεση με τα αλλα παιδια τα παει καλυτερα με τα μεγαλυτερα..ειναι λιγο περιεργο αυτο..μολις δει μεγαλυτερο παιδι παει αμεσως..στα μικροτερα δεν το συζητω ουτε σημασια...ειδικα αν δει μεγαλυτερα να παιζουν με μπαλα αφηνιαζει...

παντως υπαρχει ενα παιδακι στον παιδικο που το πετυχαινουμε συχνα και στον παιδοτοπο που μαλλον υποβοσκει φυσικη αντιπαθεια...αγριοκοιταζονται και σε καμια περιπτωση δεν παιζουν μαζι ακομα και τα μοναδικα παιδια να ειναι...

Καλυψω μας ελειψες και εσυ...

τσουρεκια μπορω να φαω τα απειρα..ειδικα με τον καφε ...ειχε φερει ο Ν απο Θεσ/νικη πολλων ειδων και τα τσακισαμε...

και εδω καλα τα φτιαχνουν...

Νανουκα μλκ με την ασφαλιστικη...ου μπλεξεις ειναι αλλα τι να γινει που μας συμβαινουν και αυτα...

Τζουλια νομιζεις οτι παιζει ρολο η περιεργη φωνη της μικρης????οταν τον ρωτας τι φταιει τι σου λεει???

εμεις εδω τα ιδια...εχει ο μικρος κατι μυξες βεβαια ελπιζω να μην εξελιχθουν σε τιποτα αλλο...

το πρωι τον εβγαλα με ποδηλατο στην πλατεια...με εκνευρισε απιστευτα γιατι παραταει το δικο του και θελει των αλλων που ειναι μεγαλυτερα...το απογευμα θα τον παμε βολτα με το πατινι :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katarχην ευχαριστω που μου απαντατε κ με συμμεριζεστε.

φυσικα κ του εξηγω οτι προσπα8ει να μιλησει , οτι ειναι νινακι , οτι ειναι φιλη του Γουινι (που εχουμε κολλημα) κ ενα σωρο καραγκιοζιλικια , αλλα πα8αινει πανικό και δεν ειμαι υπερβολικη το είδανε κ τα 15 ατομα που ειμασταν το Πασχα σε εξοχικο κ ηταν παλι το μωρο. η φωνη της ειναι σίγουρα γιατι ειναι ασυνη8ιστα μπάσα για κοριτσακι :? αφου σας λεω μεχρι πριν 1 μηνα ολο αγκαλιες την ειχε ...

χρυσουλα οταν τον ρωταω τρεμει ολοκληρος , τρεχουν δακρυα και επαναλαβανει αυτα που του λεω ''μηφοβασαι , μη φοβασαι , ειναι νινακι '' και χωνετε στα χερια μου να μην την βλέπει ... :?:?

εννοειται δεν τα βαζω με το άλλο μωρο ... που 8α παει 8α ξεπεταχτει κ η μπουμπου της φιλης κ 8α αρχισει να μιλαει ... ξερω κ εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χρυσούλα, κάθε φορά που διαβάζω κάποια δημοσίευση σου νιώθω ηρεμία.

εκπέμπεις τρομερή θετική ενέργεια!

βαγκ, θα σε βάλουμε απουσία!

που ήσουν;

εγώ περιμένω να ξυπνήσουν τα αντράκια μου για να πάμε εκκλησία.

ελπίζω να κοινωνήσει σήμερα.

πρέπει να ξεκινήσω δίαιτα.

έχω πέσει με τα μούτρα στο φαγητό και έχω γίνει βοδάρα!!!

για αρχή θα κόψω τα πολλά γλυκά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

Νανουκα σε ευχαριστω...

στον Ν ελεγα για σενα που τον κοινωνειτε συνεχεια γιατι το εχει απωθημενο αλλα μονος τους δεν τον εχει παει ποτε...

Τζουλια εφοσον το παιδι φοβαται ετσι εγω θα εκοβα για λιγο...ειναι δυσκολος ο ψυχισμος του σε αυτη την ηλικια και φυσικα να ρωτησεις ειδικο...αλλα γιατι να τα πιεζουμε...

Σωσωκα οσο προλαβαινω μπαινω...σε ενα μηνα εχω και πανελληνιες..να και σημερα εχω επαναληπτικο διαγωνισμα 25 ατομα σε ενα μαθημα και 10 σε αλλο...

χθες πηγαμε παιδοτοπο, ο μικροςπερασε τελεια γιατι ειχε παρτυ με μεγαλυτερα παιδια :lol::lol::lol:

ηρθαν και οι κολλητοι μας με το μωρακι τους --τον αλλο μηνα χρονιαζει-- ηπιαμε τα κρασακια μας περασαμε τελεια...μαζευτηκαμε 10 το βραδυ...

σημερα εχει τελειο καιρο

καλημερα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

ενα ενα γιατι θα τα ξεχασω

τι κανετε; καλα διβαζω -μπραβο σας

εμεςι καλα περασαμε αν και θελανε να γυρισουμε σπιτι

δεν κανανε ποδηλατο καθολου

τρεχανε ολη την ωρα πισω μας - κατα τα αλλα μια χαρα

ξυπναγανε απο τις 6

τελεια

καταυκτη ειχε ο πατερας μου

αχρηστος μας ηταν και εμας η καταψυξη δεν γεμιζει ποτε ειναι παντα αδεια

ποδηλστο μισοπεταλακι κανουν και τα δικα μας -πλακα εχει

εμανα τζουλ δεν θα με πολυπειραζε εαν φοβοταν - απλα θα περιοριζα λιγο τις επαφες μας

θα μεγαλωσει και αυτη που θα παει

αν και οπως την περιγραφεις φανταζομαι τον Τζακ τον αντεροβγάλτη σε θυληκο μωρό :lol::lol::lol:

καλυψουλα - τι σε πειραζει -την πανουλα την κοψατε παει

και εμενα εαν ξεχαστον με το παιχνιδι ειδικα μεσα στο σπιτι

΄εαν κλαψουν πολυ

ή εαν θελουν να κανουν κατι μπορει να τους ξεφυγουν

δεν μου φαινεται οτι ειναι κατι κακο

μπραβο στον γιοκα ζου βαγκ

ετσι πρεπει να ειναι τα αρσενικα

εμενα πλι παλευουν για να περασει η ωρα του μεχρι που ο σαβαρευουν και τα γελια γινονται κλαματα

σωσω εννοειτε οτι αφου εχω δει 300 φορε τις ταινιες το εριξα στο διαβασμα των βιβλιων των βρικολάκων

εχω διαβασει σε 8 μερες 2 βιβλια των 600 σελιδων το καθενα

μετα τα αλλα 2 αρχιζω την τριλογια του κοριτσιου με το τατουαζ φαινεται πολυ καλο

Χρυσουλα καλη δουλεια με τα διορθωματα

πωπω ενας μηνας ειναι θα περασει και αυτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς πήγαμε πάρκο με κουμπάρα και μετά πεθερά για φαγητό.

ο δικός μου κάνει κανονικά το ποδήλατο.

το έκανε κατά λάθος σε μία κατηφόρα κι έτσι το έμαθε...

το απόγευμα θα ξαναπάω κουμπάρα κι έτσι έφυγε κι αυτό το σκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to koριτσι με τισ πεταλουδες το εχω δει σε ταινια..πολυ καλο..

αλλα το βιβλιο πρεπει να σκιζει..

εμεις πηγαμε παρκο..και το απογ επισκεψη..

μπραβο τον ασνθιμο που κανει ποδηλατο..

εχετε φαει βουτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα....

ειμαι στο φροντ επιτηρηση τα διαγωνισματα...βαριεμαι..θελω να πειραζω τα παιδια αλλα αυτα πρεπει να γραψουν :D:D:D:mrgreen::mrgreen:

προσπαθουν για το καλυτερο αλλα δεν τα βοηθανε και οι καταστασεις....

εχω πιει 2 καφεδες ηδη...

Μαρκερ τα βιβλια των βρικολακων τα διαβασα μετα που γεννησα με ειχαν τσιτωσει οι μαθητριες και τα πηρα και εγω...ερωτευτηκα βρικολακα παντως και μετα ειδα και τις ταινιες...την τελευταια δεν την εχω δει..

ο Νικος με κοροιδευε απιστευτα αλλα το στορυ με τρελανε!!!να φανταστεις διαβαζα και αναμεσα στους βραδινους θηλασμους :lol::lol::lol:

ο δικος μου ποδηλατο κανονικα..πηραν οι γονεις μου ενα 12αρι και εμεις ενα 14αρι ..τα παει και τα δυο καλα..αλλα εδω εχουμε και καλους χωρους για ποδηλατο..ειδικα στην πλατεια κανει τελεια ..ευτυχως εχει μαθει και δεν κατεβαινει στο δρομο αλλα παντα ειμαστε πισω του..

ακομα απορω γιατι πλησιαζει περισσοτερο τα μεγαλυτερα παιδια...μιλαω για παιδια 6 χρονων και πανω...τα ιδιας ηλικιας και τα μικροτερα τα γραφει...παει στα μεγαλα και τα προκαλει οπως μπορει και προσπαθει να τα κανει να τον προσεξουν...ειτε με λογια ειτε με βλακειουλες..ειναι φυσικο οτι αυτα λιγο τον προσεχουν γιατι τον θεωρουν μικρο...εχετε καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο????

επισης λυστε μου και αλλη απορια...γιατι μπορει να παιξει με οποιοδηποτε παιχνιδι και οχι με αυτοκινητακια???? εχουμε ολη τη σειρα του μικυ σπιτι αεροστατο και μονο το αυτοκινητο δεν ακουμπαει...κανει παζλ παιχνιδια τοποθετησης και τετοια, αυτοκινητακια δεν τα αγγιζει καν...

πειτε γνωμες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

αυριο γιορταζει η πεθερα και ειχαμε παει σημερα μας ειχε τραπεζι - τελευταια στιγμη δλδ για να μην παρουμε δωρα

εγω κατι θα την παρω αυριο και θα κατεβω με τα μικρα

αχ τι ωραια που κανετε ποδηλατο κανονικα μπραβο στα παιδακια σας

σωσω - ειδες ξεχασα

αυτο μου το κανουν και εμενα πολλες φορες στην τουαλετα

ειδικα εαν κανουν και οι 2 μαζι - μια ωρα

τελειωσες καλο μου - οχι θελω και αλλα

τελειωσες χρυσο μου -οχι θελω και αλλα

και καθονται εκει μεσα και αγναντευουν

πρωτα με πειραζε τωρα πια τους αφηνω μεσα -τους κλεινω και λιγο την πορτα του δινω απο 1- αμαξακια και τους λεω οταν τελειωσετε φιναξτε με

:lol::lol::lol::lol:

1-2-3 να σου πω οτι πλεον τα κανουν σε 1 λεπτο και δεν προλαβαινω ουτε γουλια καφε να πιω που λεει ο λογος

οντως τα βιβλια πρεπει να ειναι πολυ καλα - ειναι ακριβο σπορ ομως και το διαβασμα ρε γμτ μου

Χρυσουλα αχ στα τεστ και εμενα με πιανει - οτι μλκ μου κατεβαινει τη λεω και χαζογελανε ολη την ωρα γιατι βαριεμαι πιο πολυ και ειναι κακο ωρες ωρες γιατι πρεπει να σκεφτουν και τα αποσυντονιζω :mrgreen::mrgreen:

εσας εκει ειναι και πιο σοβαρα πρεπει να τηρεις τα προσχηματα :D

αχ οσο για τον βρικολακα - εμενα εχει αρχησει και ζηλευει το μαναρι μου

κοροιδεμα που εχω φαειιιιι

πως κανεις ετσι μου λεει ολη την ωρα

σας λησαραααααα :lol::lol:

αχ και βαχ του λεω

εχει πολυ πλακα

εγω και στο χ...ιμο μαζι και το βιβλιο :lol:

και μετα καπακι και η ταινια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τον μικρο Χρυσουλα μου ξερω γω;;;

μηπως επειδη τον προσεχουν πιο πολυ τα μαγαλα παιδακια και του κανουν τα χατηρια;

εμενα αυτο μου ερχετε στο μυαλο

γιατι με τα μικροτερα οσο να ναι θα τσακωνεται - φερε αυτο ειναι δικο μου - οχι παρε εκεινο

ενω τα μεγαλα ειναι πιο προστατευτικα

οσο για τα αμαξακια τι ανυσηχεις;

παιζει με αλλα παιχνιδια

μηπως δεν του αρεσουν τα αμαξακια που παιρνεις

εμας παιζουν ΜΟΝΟ με οτι εχει κανει με MCQUEEN και ΤΙΠΟΤΕ αλλο

βρε δε μπα να τους παρεις αμαξακια που ν ακανουν και κολοτουμπες αυτα θελουν μονο και σφαζονται κιολας

πχ παζλ δεν θελουν εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena δεν παιζει με τιποτα..σας ριπα οτι μετεφερα ολα τα παιχνιδια στο φωματιο..δε παει ουτε για παλακα..εδω αφγησα μονο τα βιβλια..

και βολοδερνει στο σπιτι και ρωταει ολο..θα παιξουμε θα παιξουμε;;μιλαμε συνεχεια ομως..

ουτε λεπτο μονη της..τι χαλι ειναι αυτο..

οσον αφορα για το ποδηλατο χρυσουλα μπραβο που κανει το 14 αρι!σαινι..

και αυτο με τα μεγαλυτερα..το εχει και η μαρθα αλλα σε ολα τα παιδιακια..οχι μονο σε μεγαλυτερα..

θελει μεγαλυτερο αδερφακι!!χαχα.

και αυτοκινητακια τι σκας που δε παιζιε;;η μαρθα ας πουμε τα παιζει..

2 κουκλες που εχουμε...δε τισ θελει..γενικα ομως ουτε παζλ οτε ζωγραφ..θελει εσυ να ζωγραφιζεις..ε δε γινεται κα ιαυτο..

αχ δυσκολο ρε παιδια οταν δεπαιζει με τιποτα το παιδι..

μεγαλο θεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...