Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

καλημέρα!!!

σωσώ, δε βρίσκω με τίποτα φρέσκια μαγιά εδώ...

θα ρωτήσω και σε φούρνους...

σωσώ, δεν έχει φάει καμία βούτα ακόμη...

να σου πω, όμως... τα ποδήλατα, μηχαμάκια είναι το στοιχείο του!

το οδηγεί με τρομερή επιδεξιότητα!!!

ο Θανούλης είναι και 2 μέτρα παλικάρι... να μην οδηγεί το 14άρι;

χαχαχα!!!

Χρυσούλα, ο δικός μου παίζει με όλα τα παιχνίδια, αλλά δεν κολλάει με κάποιο.

δηλαδή, δε θα τον δεις να κρατάει αυτοκινητάκια και να παίζει με τις ώρες...

αλλά, αν πέσει ένα στα χέρια του θα κάνει πως το κυλάει κτλ...

το κόλλημά του είναι το ποδήλατο και το μηαχανάκι του.

και τα βιβλία... κάθεται και τα ξεφυλλίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερααα

Χρονια Πολλα Γεωργια!!!!να εισαι πολυχρονη και να σε χαιρονται ολοι!!!!!

ζωγραφικη ουτε ο δικος μου..

παραμυθια ολη την ωρα..θελει να του τα διαβαζω και μετα τα παιρνει και κανει οτι τα διαβαζει και αυτος...

Μαρια να χαιρεσαι και την πεθερουλα!!!!

ολων των ειδων αυτοκινητακια παιρνουμε τι στο καλο??/να μην εχω πετυχει το σωστο???αν ηταν να παιξει θα επαιζε με οποιοδηποτε..

Τζουλια στα τηλεκατευθυνομενα καθεται πανω ή τα κανει πατινι...

σημερα το πρωι πηγε μπροστα στον καθρεφτη κοιταζοταν και ελεγε Μαμα παμε χολειο :lol::lol::lol: μαμα κακα..και τα κανει..ρε του λεω σε ποιον το λες στον εαυτο σου??/ τι να το κανω??? :lol::lol::lol: τα εκανε και λεει παμε μπανιο :lol::lol:

ο,τι ειναι να το πει ακριβως το λεει και 10 :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Svsvka χρονια πολλά , να ζησεις κ να σε χαιρόμαστε όσοι σαγαπάμε ! γλυκο 8ελουμε :lol:

ρε χρυσουλα μια χαρα ειναι ο δικος σου , μεγαλο νουμερακι. πωπω ειναι για πολλες αγκαλιτσες τα ανθρωπάκια μας ...

φακες σήμερα ...

το κουφο σας το ειπά ? πηγε η πε8 μου να παρει κατι εξετασεις απο 1 νοσοκομειο κ στον δρομο την πιασαν κατι απατεωνες να τις πουλησουν κατι ρολογια , μπηκε στο αυτοκινητο τους :o:o:o , την πηγαν μεχρι την τραπεζα κ σηκωσε κ τους εδωσε 950Ε !!! :shock::shock::shock: ευτυχως που δεν την μαχαιρωσανε ... (τους ειπε κ που μενει να τους κερασει παστιτσιο :shock: )

απο την μια χάρηκα γιατι επιβεβαίωσα στον άντρα μου οτι ''τα χανει '' η μάνα του και ότι προφανως δεν ίσχυει η κλαούρα η μονιμη οτι δεν έχει λεφτά ... !!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!

χρονια πολλα γεωργια...που εισαι καλε????????σε παιρνω τηλ και δεν το σηκωνεις... εχω αρχισει και ανησυχω.....

χρυσουλα μια χαρα ειναι ο γιος σου... συνηθως τους αρεσουν να παιζουν με μεγαλυτερα γιατι νιωθουν ετσι οτι ειναι και αυτα μεγαλα....

τζουλια αμα ειναι ετσι κοψε μεχρι να αρχισει να μιλαει το παιδι...μην καταλαβει ομως ο γιος σου οτι κοβεται επαφες γιαυτο... γιατι μετα οτι δεν του αρεσει τετοια αντιδραση θα εχει μεχρι να του κανεις το χατηρι...

ωραια η πεθερα....τι να πω... προσοχη τωρα μην της φαει κανενας αλλος λεφτα... :shock:

εμενα το ποδηλατο δεν το πολυπαιζει.. πρεπει να της πω εγω για να κανει και παλι στα 2 λεπτα θελει να κατεβει... δεν την πιεζω ομως... σιγα σιγα...

ρε κοριτσια μια ερωτηση: τα δικα σας λενε το "ρ"????????

γιατι εμενα το λεει "λ"..λεει ολα τα υπολοιπα εκτος απο αυτο...

και σκεφτομαι εγω τωρα μηπως εχει παρει απο την κουνιαδα που δεν λεει το "ρ" και το λεει "γ"?????

να την παω κανενα λογοθεραπευτη μπας και σωσουμε την κατασταση τωρα που ειναι νωρις η θα με βγαλει εξω ο ανθρωπος και θα με πει υπερβολικη???? *-:) ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλά σωσώκα!!!

εγώ θέλω να με κεράσεις πισία!!!

χαχαχα!!!

τι λες ρε τζουλ...

τα 950 τα έδωσε για να πληρώσει τα ρολόγια ή για να σώσει τη ζωή της;

ελένη, μετά τα 4 φαίνεται αν υπάρχει πρόβλημα ατην άρθρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσι..να στε καλα..

εμεις καλα..

καλα τζουλ..τι να σχολιασω πεθερα;;θα συγχιστω..ποσα κιλα χαζη μπορει να ειναι;;παραπανω απο οσο φανταζομαι;;

δε παει καλα πραγματικα!!

ντροπη μου βεβαια..δε θα κανω γιαρτη ...

ειπα καμια 10 αρια ατομα να ερθουν..θα κανω 1 πιτσα και αν κα ιντρεπομαι αγορασα τυροπιτακια και λουκανοπιτακια..

βαριεμαι να φταιξω οτιδδηποτε..

ουτως οι αλλως 6 μαιου θα κανω τρελο παρτυ οποτε...

ολα θα ειναι χειροποιητα..

καλα ρε ελενη πας καλα για την αερθρωση11

ο θοδωρης που ειναι 3,5 και λεει καθαρο το ρ ,γαμμα και μεις γελαμε..

ολα τα παιδια με το ρ εχουν θεμα..

και να σας ρωτησω..

οταν παμε σε σπιτια που δεν εχουν παιδια και δεν υπαρχουν στεφανες για τσισα...τι κανετε;;

τα πατε σε τουαλετες σπιτιων η λετε το παιδι,,καντα πανω σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re Νανα για τα ρολογια τα εδωσε , μπηκε μονη της σε ξενο αυτοκινητο για να τα αγορασει !!! (και φαντασου πουλαει χρυσαφικα κιολας , δεν ηταν κ ασχετη) απλά ο εγκεφαλος προφανως καίγεται !!! ας τα χει λοιπόν τα φράγκα (που λεει ολο δεν εχει) κ να τα βάλει ... σερβιέτα !

Σωσωκα εγω ίσως 8α έπερνα μαζί μου 1 γιο γιο της πλάκας ... ξερω γω...

εμενα πάλι το ''ρ΄΄ το λέει λ σε συγκεκριμενες λέξεις :lol::lol::lol: μπορει να πει νελό κ να πει κανονικα νεράκι , ανάλογα τα κέφια :lol::lol::lol::lol:

έλα ρε υπερβολη λογο8εραπευτης τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι γω απο την σχολη ξερω μετα τα τρια το λενε.. αλλα της διπλανης μου που ειναι 18 μηνων το λεει καθαρα και σε ενα σπιτι πηγαμε χθες 2 και 7 μηνων το κοριτσακι το λεει καθαρα.. γιαυτο ανησυχησα λιγο...μην παρει απο την κουνιαδα....

γεωργια εμεις να ρθουμε?????????????????????δεν θα φαμε πολυ στο υποσχομαι... =)):D[smilie=happy1.gif]

ρε τζουλια τι να πω.....για τα ρολογια???????εγω νομιζα οτι της τα κλεψαν....

οσο για οταν καθε να τα κανει σε σπιτι που δεν εχουν. της σηκωνω το καπακι , βαζω χαρτι γυρω γυρω και ουσιαστικα την σηκωνω και τα κανει και ακουμαει στο χαρτι ελαχιστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Χρονια πολλα Γιωργια να σε χαιρεται η οικογένεια σου

και ολοι να χερεστε τους Γιώργιδες και τις Γιωργίες σας

σημερα στον παιδικο τους κλεψανε ενα μαγνητόφωνο και 1 ντιβιντι ακουσον ακουσον και ηταν κλειστα για να ερθει η σημανση

ουουουαουου :lol::lol:

ε βεβαια πως θα κανανε μαθημα χωρις μαγνητοφωο τα παιδακια καλε;

δημοσιο μεσα μου

βρε τζουλ η γυναικα εχει οντως προβλημα και το λεω σοβαρα

μηπως εχει αρχισει τις ανοιες αυτα δεν ειναι να παιζει κανεις -να πατε να την κοιταξετε

καμια μερα θα πουλησει και σας και δεν θα το θυμαται

οχι τιποτε αλλο μην δωσει την διευθυνση σας σε κανα λοποδητη και μετα αντε βρες ακρη

και εμεις με το λογο δεν εχουμε προβλημα ολα τα λενε και ρ και γ και λ

ολα

απλα ακομα μπεμπεκιζουν καποιες φορες κανουν τα δικα τους

ααα

πηρα μια ασπρη μπλουζα στην πεθερα και μου ειπε να της την αλλαξω

1ον αν ειναι να παρω ενα νουμερο μαγαλυτερο

λεω οκ - λογικο ηταν λιγο στενη φορμα

και μετα απο 2 λεπτα μου λεει

αλλο χρωμα ειχε;

ενα ροζ μπομ μπομ της λεω - γιατι;

ε εαν μπορεις παρε ενα αλλο χρωμα - εαν δεν εχει αλλο νουμερο δεν πειραζει - αλλα καλυτερα αλλο χρωμα

αα καλα της λεω θα δω εαν ειχε και τιποτε αλλο

ξερεις μου λεει - το λευκο διαραφει ολες τις ατελειες :lol::lol::lol::lol:

μιλαμε ηθελα να λυθω να χτυπηθω στα πατωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

μαρκερ απίστευτη η περιγραφή σου ...

παιδια σημερα τον επιασα που ειχε βγαλει την πάνα ειχε παρει 1 κουραδα του κ έγραφε στον τοιχο !!! :shock::shock::shock: βαραω 5 ενεσεις κ του λέω ΘΑΝΟΟΟΟΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙς ΕΚΕΙ????

και μου λέει αταραχος - Γράφω γλαμματάκια ! :lol::lol::lol: δεν παμε καλά ...

ασχετο κουτσομπολιο , ειδα στην τουλετα της πε8ερας μου κρεμα la prairie παρακαλώ ! ακουσον ακουσον... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν την ξερω την κρεμα..ελενη δεν ηρθατε..

καλα ητανε..μαζευτηκαμε 7-8 ατομα..και φαγαμε πιτσες..και πιτακια και γλυκο!!

1 χαρα!

εγω ψοφια!

αλλα ολα καλα..

εγω 1 κρεμα ξερω τζουλ ..την κρεμα ζαχαροπλαστικης, την κρεμα για τους καλους και την κρεμα ημερας..χαχα..α το σκατο..

ακουσε εκει να γραφει με τα κακα στο τοιχο..

ρε παιδια να παιρνω γιογιο δεν ειναι υπερβολη;;

τι λετε;;

αυτο με τα χαρτακια της ελενης καλυτερα..

αλλα πρεπ ινα την σηκωνω;;

δε ξερω!

post-5713-13873939245317_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλά ούτε πήρα είδηση τι ώρα έχει πάει......μ'αρέσει που ήθελα να σε πάρω και τηλέφωνο φιλενάδα!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ να σε χαιρόμαστε!!! Το χρωστάω για αύριο το τηλέφωνο!!!

Να χαίρεστε κι οι υπολοιπες τους Γιώργηδες και τις Γιωργίες σας!!!

Εγώ είχα την αδερφή μου!!!

Αντε πλησιάζει ο καιρός που επιτέλους θα δείτε το κατάστημα!!! Μην φανταστείτε καμιά υπερπαραγωγή απλά αργεί γιατί τα κάνω όλα μόνη!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D Εμένα βέβαια μου αρέσει πολύ αλλά είναι σαν παιδί μου κι αυτό πια!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Σας φιλώ και σας αγαπώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο παρα5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΩΣΩ!!!!!!!

ειχα στο μυαλο να σε παρω το πρωι τηλ, μετα πλακωσαμε τα κερασματα απο συναδελφους..... ζαχαρο ανεβασα! και το ξεχασα... 7 κουτια γλυκα ειχαμε στο τμημα!!!! και αλλα 5 περιμενουμε αυριο!!!!! ποια ειπε οτι εγινε γουρουνιτσα;;;;; να μας πανε στην ιδια φαρμα!!!!! :lol::lol::lol:

εμεις σαββατοβραδο ΒΓΗΚΑΜΕ!!!!!!! ευκαιρια που ειχαμε τη μαμα μου σπιτι, πηγαμε με τους γειτονες στο κλαμπ του χωριου! 8-)

καλα μιλαμε επαθα πλακα! χαμος!!!!! ειχε και λάιβ μουσικη, να χορευουν να γινεται πανικ!! και απο ντυσιματα.... μοντελακια ολες! βρε το Λαγυνοχωρι....

Κυριακη πηγαμε αυθημερων στην αδερφη μου στη ΛΑρισα που γιορταζε. καλα περασαμε αλλα ειμασταν και αυπνοι, ψωφισαμε...

σημερα στη δουλεια σερνομουν... σερνομουν να φτασω στα γλυκα!!!! :lol::lol::lol:

το απογευμα πηγαμε σε ενα συναδελφο φιλο για τη γιορτη του, μια χαρα... τη βγαλαμε και σημερα...

Νανα δικιαολογησα τις απουσιες μου;;;;; ;)

Σωσω για τουαλετα σε ξενο σπιτι... δεν το ειχα σκεφτει ακομα...

αμα εχεις το στεφανακι σε σακουλα;;;; :?

γιατι να την κρατας... δεν ξερω... θα κοψομεσιαστεις και αν δεν τη βολευει σιγα μην κανει κιολλας.

οσο για το ρ... η ΜΑριαννα το λεει, σε αρκετες λεξεις. εκτως αν εχω συνηθισει την ομιλα της και δε δινω σημασια... :oops: ο Σπυρος με τιποτα! μερικες φορες το πηδάει τελειως!

παντως η ΜΑριαννα οταν ηταν πιο μικρη, οταν νευριαζε, εκλαιγε και εκανε ρρρρρρρρρρ....... :lol:

και ας σταθω στη Τζουλια..... τι να πρωτοπω!!!!!

δεν ξερω ποσα εγκεφαλικα θα παθαινα αν εβλεπα τα μικρα να κανουν κουραδογραμματα και μαλιστα στον τοιχο!!!!! :o:o:o

και μεχρι που θα ακουγοταν η τσιριδα μου!!!!!

ισως να εκανα και εμετο για πρωτη φορα μετα απο 15 χρονια.....

οσο για την πεθερα... το σιγουρο ειναι οτι δε θα την κρατουσαν για πολυ στο αμαξι.....

κατι σε "πετα τη μαμα απο το τρενο" θα σκεφτομουνα...

αλλα ισως να πρεπει να την περιορισει ο γιοκας της, ισως να την φοβισει λιγο, να την παει για καμια εξεταση και να δειτε τι γινεται.

παντως γινεται συχνα δυστυχως κατι τετοιο με ηλικιωμενους και εδω.

σιγουρα και η Φροσω θα ξερει και απο τον αντρα της.

η οποια που εχει εξαφανιστει;;;;;

μιλαει καμια μαζι της;;;

αυτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bαγκ απολαυστική όπως πάντα!!!! Καλά ναι αυτό με τα κουραδογράμματα το άφησα ασχολίαστο γιατί την προηγούμενη εβδομάδα τον έπιασα με το πάμπερ ανα χείρας και στο τσακ δεν είχε αρπάξει τα σκατούλια απο μέσα για να ξεκινήσει την ζωγραφική :lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε το άνοιξα για πάρτη σας λίγο το μαγαζάκι μου!!! :D:D:D:D:D Θα το αφήσω κάποιες ώρες ανοιχτό και ίσως το προλάβετε και οι πρωινές. Λογικά αν όχι αύριο τότε μεθαύριο πιστεύω θα είναι πιο έτοιμο αν και λείπουν ένα σωρό πράγματα απο μέσα.......τέσπα!!!

www.fairydrop.gr Περιμένω σχόλια ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα!!!!!!

ουαου!!!!!!

καλα, μπορει να ειμαι ασχετου με μοδα κλπ αλλα τα βρηκα πολυ ωραια!!!!

καλες πωλησεις!!!!!

:oops::oops::oops::oops::oops:

και ο,τι δεν σας αρέσει θέλω να μου πείτε (όχι απο προϊόντα αλλά απο λειτουργία :D:D:D:D στα προϊόντα εννοείται οτι δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα :P:P ) για να το κάνω όσο γίνεται καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

ζζζ!!!

πάρα πολλή καλή δουλειά!!!

μπράβο!!!

λειτουργικά, νομίζω ότι είναι σούπερ!!!

δηλαδή, αν θέλει κάποιος να κάνει την παραγγελία του, βρίσκει όλες της πληροφορίες που χρειάζεται!

ερωτεύτηκα την τσάντα vintage!!!

κάποια στιγμή θα σου παραγγείλω μία τσαντούλα!

ρε τζουλ, ρώτησα απλά για διευκρίνηση...

μου φάνηκε πολύ παράξενο να πήγε με τη θέλησή της να δώσει τόσα λεφτά...

πάντως, πέρα από την πλάκα.

πρέπει να το ψάξετε γιατί μπορεί να καταλήξει σε επικίνδυνες καταστάσεις...

κι εγώ πιστεύω ότι είναι η αρχή κάποιας άνοιας...

σήμερα είναι τα γενέθλια του ανδρούλη μου και νομίζω ότι είναι και του άνδρα της σωσώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ..και τα γενεθλια του αντρα μου..

να τους χαριομαστε...

μαρια θα δω αργοτερα το μαγαζι!!

βαγκ πεθαινω ετσι πως τα περιγραφεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορες!!!!!

καλα περασατε????? χαιρομαι πολυ...

δεν ηρθαμε γιατι ηρθαν τα πεθερικα μου στο σπιτι...

και σε κανενα μισαωρο ηρθε και ο ανδρας μου και εφερε κρεας και μου λεει ψηστο....

θα κανουμε εδω την γιορτη του πατερα μου... :twisted::twisted:

δεν με πειραξε που μαγειρεψα και πειραξε που δεν με ενημερωσε και μου το παρουσιασε δεδομενο...

τι να πω...

σημερα τρακαρα σε ενα τοιχο...πηρα ολη την πορτα του συνοδηγου.....πηγα να μπω σε ενα παραδρομο και δεν υπολογισα καλα και παει η πορτα....

δεν θα μας μεινει στην τελικη φραγκο για να κανουμε την εξωσωματικη.....

ζζζζ θα μπω και θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia να χαιροσαστε τους αντρες σας ! και να περασετε καλα σημερα !!! :D:D:D:D

ωχ βρε Ελενη μου , τα δες όλα ε ???? ευτυχως εισαι καλά να λέμε ! :roll:

εχουμε χασει επισης και φροσω και μαρακι88 αν δε κανω λα8ος...

σωσω καλα κανεις , ειναι οι πιο ακριβες κρέμες που κυκλοφορουν στην αγορα , 150 -200Ε ...

νανα , εχεις δίκιο ρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!!

ο άνδρας μου ήθελε να ψήσουμε σουβλάκια για τους δικούς του.

είπα να μην του χαλάσω το χατίρι αλλά δε θα ετοιμάσω και πολλά πράγματα...

ωχ μωρέ ελένη...

κρίμα...

πρέπει να έχουμε φουλ ασφάλεια. εγώ αυτό έχω καταλάβει.

η δική μου τελικά δε με καλύπτει τίποτα.

μάλλον δε με συμφέρει να το φτιάξω και δεν ξέρω πού θα βρω τα λεφτά για να αγοράσω καινούριο...

τέσπα... υγεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saw..εγω με τη μαρθα του πηγραμε κερακια και 1 παστα και θα σβησει παστα το βραδυ..

κριμα ρε ελενη για την πορτα..θελεις φτιαξιμο;;

καλα περασατε ελενη τουλαχισοτν;;προλαβες και το μαγειρεψες το κρεας;;

νανα εσυ θα περιμενεις κοσμο;;

εμεις παντα 1 γενεθλιο κανουμε στισ 6 μαιου..στα δικα μου φενεθλια!

μαρακι και φροσω δε θα ξανα γραψουν ρε τζουλ..που ζεις εσυ;;στο ταξι των ...ρολογιων;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώκα έχεις γενέθλια ίδια μέρα με τον μπαμπά μου...

θα έρθουν τα πεθερικά, κουνιάδια και κουμπάροι.

ρε σωσώ... αποχώρησε και η φρόσω;

αυτό δεν το θυμόμουν... ή δεν το κατάλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EXASA ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o:o

στείλε μνμ τώρα ... (κ μετα λέω οτι η άλλη τα χει χαμένα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

κοροιδεμενο λάχανο , στον κηπο σου φυτρωνει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...