Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

Καλημέρα τσούπρες……

Ακόμη δεν έχω πιεί καφέ κ η νύχτα ήταν δύσκολη…..γκρρρρρρ….ο Σπύρος κάτι είχε που δεν κατάλαβα…

Πάω να τον φτιάξω κ έρχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εχθές έπεσα για ύπνο αλλά πρόλαβα ένα 40λεπτο περίπου πριν ξυπνήσει ο μικρός….

Το θέμα δεν είναι ότι ξύπνησε, αλλά το κλάμα που έριξε με λυγμούς κ δεν ήθελε να τον αφήσω από την αγκαλιά μου!!!

Μετά από κανένα 30λεπτο αφού είχε ηρεμίσει αλλά δεν είχε κοιμηθεί, τον έβαλα δίπλα μου κ έγινε της Πόπης!!

Επειδή δεν μπορούσα να κάθομαι όρθια, τον άφησα να κλάψει…… τον είχα αγκαλιασμένο αλλά κατάλαβε μάλλον πως θέλω να τον κοιμίσω στο κρεβάτι!

Μετά από λίγο του πέρασε αλλά μέχρι τις 3.30 δεν είχε κλείσει μάτι! Γύριζε, ξαναγύριζε, μου έσπασε τα νεύρα…. κάθε τόσο έριχνε κ ένα κλάμα…

Κοιμήθηκε καμία ώρα κ μετά πάλι από την αρχή…. Τι στο καλό έπαθε?

Μαράκι μου όλα καλά κοριτσάρα μου είναι….. περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αλικακι παλι παιδευτηκες μωρε?μπορει να ειδε κανα ονειρο αι εμενα πολλες φορες πεταγεται με ουρλιαχτα και κλαιει με λυγμουσ και θελει να κοιμηθει μονο μαζι μας...κατι θα φοβουνται τα μικρακια !

Μαρακι περιμενουμε τα ευχαριστα!να μην εχεισ καθολου αγχος ολα καλα θα ειναι και να ξερεις οτι ολες σε σκεφτομαστε!

Ο μεγαλος μου ειαι πολυ καλυτερα,ο μικρος πολλες μυξεσ γμτ και κατεβαινουν και κατω και του ερχεται βηχας...αμαν αυτο το παιδι...το περισσοτερο χρονο με μυξες ειναι....

Χθες το βραδακι ειχαν ερθει κατι φιλοι μασ με 2 αγορακια ,ψησαμε παλι στο μπαρμπεκιου,οποτε καταλαβαινεται τι διαιτα κανω....

παω να πιω λιγο καφεδακι να ανεψω κ ενα τσιγαρακι...τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αλίκη, Μαρία και Μαριέττα....

Αλίκη μου ακούω τι περνάς κάθε βράδυ και δεν την παλεύω εγω!!! Ο δικός μου 9.30-10.00 πέφτει για ύπνο και μας ξαναενοχλεί στις 7.45 το πρωι....νιώθω πολύ τυχερή..

Μια χαρά οι εξετάσεις - όλα καλά θα πάνε!!

Μαρία μπορείς να έχεις λίγο άγχος, αλλά πολύ λίγο. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου - τα συναισθήματα που νιώθει η μαμά περνάνε στα μωρά. Πρέπει να είσαι ήρεμη και χαλαρή για να είναι έτσι και το μπεμπέ.. Σοκολάτα επιβεβαιώνω ότι απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη - είτε ως ρόφημα είτε ως κανονική. Έχει καφεινη μέσα που δεν κάνει να καταναλώνεις. Βέβαια που και που αν δεν άντεχα και εγώ έτρωγα λιγη αλλά προσπαθούσα να το αποφεύγω..

και εγώ σκέφτομαι πόσα πράγματα πρέπει να κόψω στην εγκυμοσύνη και φρικάρω...κάθε μέρα λέω θα κόψω το κάπνισμα για να αποτοξινωθώ λίγο αλλά όταν το λέω την ίδια μέρα κάνω και ένα τσιγάρο. :oops::oops::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια….

Ελίζα μάλλον όνειρο ή κάποια ενόχληση ή κ τα 2 μαζί…χαχαχα

Αυτό είναι τι κακό με τα δεύτερα παιδιά…κολλάνε από τα πρώτα κ την περνάνε σε χειρότερη μορφή…. Υπομονή Ελίζα μου!!

Πάλι μπάρμπεκιου αθεόφοβη?? Χαχαχα

Νώντας κ πάλι Νώντας…… δεν παραπονιέται ποτέ το καλό μου!!

Ευγενία άσε τις αναβολές….. είναι σημαντικό να έχεις αποτοξινωθείς λίγο πριν την εγκυμοσύνη…. Όταν λέμε σήμερα εννοούμε σήμερα!!

Κ εγώ επιβεβαιώνω για την σοκολάτα….. ότι κάνει ο καφές κάνει κ αυτή γαμώτο! Κ είναι πειρασμός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ευγενια....τελειος ο Νωντακος,σας αφηνει και ξεκουραζεστε....και εγω δλδ δεν εχω παραπονο...το βραδυ μια χαρα τα παμε!

Αλικη ασε φαι και παλι φαι...τρομαρα μου ηθελα να ημουν και κορμαρα μερι τοκαλοκαιρι και το καλοκαιρι εφτασε!

Ναι ρε συ το εχω προσεξει ο μεγαλος τα περναει στο φτερο και την πληρωνει ο μικρος!ω ρε τι εχει να γινει του χρονου που θα πανε και σχολειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαμός….. εμάς η παιδίατρος μας είπε πως αν έχουμε σκοπό να τον πάμε παιδικό, αν αρρωστήσει σε κοντινή απόσταση τουλάχιστον 3 φορές τον κόβουμε….. τώρα αν έχεις δεύτερο που πάει σχολείο άστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου φτάνει ο Σπύρος έχω κ μία από πάνω η οποία ζει μόνη της τελικά κ κατά καιρούς φέρνει γκόμενους κ όλο το βράδυ τον μελώνουν τον μπακλαβά……

Αλλά ξεκινούν το μέλωμα μετά τις 3…… κ πάει μέχρι το πρωί…. Πριν τι κάνουν….φτιάχνουν βούτυρο??

Κ αααααα κ ουυυυυυυυ κ βαχ κ πολλά άλλα που δεν λέγονται μου τρώνε να μην πω τι…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Λιζέτα.. αχ και εγώ κορμάρα ήθελα να γίνω αλλά δεν γίνεται..δεν πειράζει, την υγεία μας να έχουμε και θα την βρούμε την άκρη κάποια στιγμή. Εγώ θέλω να χάσω κάποια κιλά πριν ξεκινήσω προσπάθειες για το 2ο αλλά από ότι βλέπω πάλι απο τα 62 θα ξεκινήσω.... :?:?:(:( και θα τα ακούσω απο την Φοίφα.

Αλίκη και εμείς όταν ήμασταν μόνες και ελευθερες τέτοιες ώρες φίκι φίκι..μετά την βραδινη μας έξοδο για ποτάκι...τώρα με τα παιδιά στις 12 και στο μουγκό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη και εμείς όταν ήμασταν μόνες και ελευθερες τέτοιες ώρες φίκι φίκι..μετά την βραδινη μας έξοδο για ποτάκι...τώρα με τα παιδιά στις 12 και στο μουγκό..

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σωστό…..!!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια! Βλέπω είστε όλες εδώ ε; Ελίζα, Μαριέττα, Ευγενία, Αλίκη τι κάνετε;

Εγώ στην δουλειά και βαριέμαιιιιιι.

Αλικάκι μπράβο για τα πρώτα καλά αποτελέσματα των εξετάσεων σου! Εύχομαι να συνεχίσουν έτσι και τα υπόλοιπα!

Ινα μου θα συμφωνήσω με την βρισια της Μαριέττας για τους ηλίθιους που είχαν την κ...α ενώ εσύ υπέφερες. Ξέχασε το κοριτσάκι μου.

Ευγενία θες να αλλάξουμε εταιρεία; Εμένα δεν θα με ενοχλούσαν καθόλου οι πειρασμοί των φαγητών και των γλυκών που κυκλοφορούν εκεί μέσα!

Μαριεττάκι θα στο πω χύμα. Στα αρ.....δια σου αν έχει ο Μανος γκόμενα (αν και δεν νομίζω). Στην οικογένειά του να είναι σωστός και μη σου φέρει καμια αρρώστια μόνο. Πάντα αυτή την άποψη είχα για τους άντρες γιατί αφενός σε κανέναν δεν μπορείς να εχεις εμπιστοσύνη και αφετέρου δεν έχω σκοπό να αρρωστήσω το μυαλο μου με το να σκέφτομαι και πλάθω σενάρια αν ο άντρας μου έχει γκόμενα ή όχι. Εαν πέσει στην αντίληψη μου μόνο κάτι ύποπτο τότε θα το ψάξω και θα πράξω αναλόγως.

Ελιζάκι κι εμείς είχαμε παρέα εχτές ένα φιλικό ζευγάρι και παραγγείλαμε να φάμε. Ξεκοιλιαστίκαμε πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλημερα!!

στα γρηγορα:Ευγενια παιρνεις filicine? εγω στον Ηλια το ειχα ξεκινησει αμεσως μετα την παλλινδρομη και μεχρι να τελειωσει ο θηλασμος επαιρνα ενα καθε πρωι...για ξεκινα το!!!

θα ξαναμπω μετα..πηζω με μαλακες!!!!

κι εγω θελω να χασω 5-6 κιλα.....για την κυτταριτιδα βαζετε καμια κρεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε Αλικη εγω εχω σου εχω πει τιποτα για τα θετικα αποτελεσματα?μπραβο και τα υπολοιπα να ειναι καλα και σε λιγο καιρο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα....ελπιζω οταν ερθετε Χαλκιδα να μην εχεις περιοδο...να ερθεις χωρις στολη και ξερεις για ποιο λογο! ;)

Μαριεττακι δεν νομιζω μωρε να εχει γκομενα αλλα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ψαχτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Νατασσα!!! ακριβως κι εγω αυτο του λεω παντα! "κοιτα μη κολλησεις τιποτα κακομοιρη μου και κολλησω το παιδι"...τιποτα αλλο δε με νοιαζει!!!αν θες με πιστευεις!!!

ποσο χαιρομαι που συμφωνουμε!!!

καλημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα εσυ δεν εχεις αναγκη...φαε!!!!!!!!!!

σημερα θα ειμαι μονη ολη μερα...θα αργησει στην δουλεια και μετα θα παει για τσιμπουρο με τον κουμπαρο μας.(ελπιζω) :lol::lol::lol:

Μαριεττα εγω περνω καθε χρονο καποια κρεμα για κυτταριτιδα αλλα δεν τηνβαζω ....μια φορα στο τοσο...την ξεχναω γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη η κοπελα που μου εκανε μασαζ στον αυχενα και πλατη,εκανε και στα ποδια για τοπ.παχος και κυτταριτιδα..κορες ειδα αποτελεσματα σε τρεις μηνες...την σταματησα γιατι επρεπε να δινω 20€ καθε εβδομαδα...δε λεει γαμωτο,οποτε κανω μονη μου με μια κρεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μην της λέτε τέτοια της τρελής….

Τέτα τουλάχιστον να πηγαίνει την γκόμενα για φαί στην ζάμπα…..όχι τα καλά στην γκόμενα κ τα παλούκια σε εσένα…..χαχαχαχαχα

Τι κρέμα ρε συ Τέτα…? Που να κάνει θαύματα? μπου χα χα

Πολλά νερά, καθόλου αναψυκτικά, κόψιμο τσιγάρου κ άσκηση αερόβια…… κ πάλι νομίζω στην ηλικία μας πολύ δύσκολο!!!

Επίσης βοηθάει πολύ το μασάς σε έναν καλό μασέρ…. Αν προκύψει κ τίποτε άλλο καλό είναι κ αυτό…βοηθάει…..χαχαχα

Νατάσσα μου είστε καλύτερα?

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου…. να περάσουν οι μέρες να αδιαθετήσω, να μου φύγει κ αυτό το βάρος…. Όταν θα έρθουμε Χαλκίδα μάλλον θα έχω μόλις κάνει την σαλπιγγογραφία οπότε δεν θα παίζει κάτι άλλο…. κ τώρα που το σκέφτομαι μπορώ να κάνω μπάνιο εκείνες τις μέρες μετά την εξέταση….?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχουν απαντήσει ακόμη η Ειρήνη κ η Ελένη.. πρέπει να το γράψω ξανά στο φβ!

Λοιπόν δίνουν συμβουλές στα παιδιά για το διαδίκτυο…..

Τα έχουν έξω στην αυλή κ τους μιλούν από τα μεγάφωνα….

Θα τα ακούσω κ εγώ για να ξέρω τι να προσέχω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα πέρνω: filicine, CystineB6(βιταμίνες για μαλλια) και σήμερα ξεκινάω και ferro sanol (σίδηρο) - είμαι με ένα κουτακι γεμάτο χάπια (σαν τους γέρους). Σε λίγο καιρό θα γίνω duracel!!

Κρέμα έχω και εγώ για την κυτταρίτιδια αλλά και εγώ μια στις τόσες βάζω.

Εγώ αδιαθέτησα την Δευτέρα οπότε θα περιμένω γύρω στις 20/6..αχ θα έχω πρηστεί κιόλας και θα είμαι μούρλια το γουρουνάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το Ειρηνάκι είμαι μέσα για Χαλκίδα.

Αλικάκι μου καλά είμαστε. Η μικρή συνήλθε στις τρεις μέρες. Εγώ ακόμα πεδεύομαι λίγο με τον λαιμό μου που νιώθω έναν βραχνά όχι τίποτα το σπουδαίο.

post-12053-1387393934543_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...