Μετάβαση σε περιεχόμενο

koritsia eleos!!! ta hw hamena


HELEN@85

Recommended Posts

signwmi p sas ehw trellanei alla molis twra ekana ena test worixias den xerw pws m irthe k vgike 8etiko.

ayrio me8aurio perimenw periodo. worixia me vasi to idio test eiha k tin 17i mera t kiklou m k eiha k epafes. ta test p hrisimopoiisa einai ta clear blue.

twra ti sto kalo simvainei mporei kapoia na m exigisei sintoma gt me vlepw sto trelladiko?

en to metaxi edw k 2 vdomades ehw ponous entonous periodou. eiha kanei k mia horiaki tn 25i mera t kiklou m me arnitiko apotelesma k ena test clear blue egkimosinis tn 29i mera apogeuma pali arnitiko

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε περιπτωση εγκυμοσυνης τα τεστ ωορηξιας δειχνουν,το ειχα δοκιμασει κι εγω!Τωρα εσυ εισαι νωρις για να δειξει.....δεν ξερω τι να πω...περιμενε λιγακι ακομα και θα μαθεις σιγουρα!!!Ευχομαι να εισαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,δεν ΄΄εχω καταλάβει ποσες μερες εχεις καθυστερηση.Αν έχεις παντως σταθερο κυκλο και τουλαχιστον 2-3 μερες καθυστερηση κανε μια χοριακη ειναι το μονο σιγουρο,διαφορετικα ηρεμησε και ξεχασετο γιατι σιγουρα θα τρελαθεις......Εχω δωσει παρα πολλα λεφτα σε τεστ και υπερηχους κια αυτο το μηνα που το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου χωρις τεστ ωορρηξιας κ με 2 μονο επαφες τις γονιμες μερες ειμαι εγκυος.... :) χαλαρωσε και θα γινει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τώρα το τεστ ωορρηξίας που κολάει? Γιατί το έκανες? Ελενάκι μου σόρρυ που θα στο πω αλλά είσαι στα όρια της τρέλας. Εμείς έχουμε περάσει χειρότερα από σένα και δεν κάναμε έτσι. Ηρέμησε λίγο και στη τελική αν θες απαντήσεις πάρε τον γιατρό σου να σε ηρεμήσει. Εμείς τι θες να σου πούμε εδώ? Και πως να σε ηρεμήσουμε? Ένας γιατρός είναι πιο αρμόδιος από εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω και εγω οτι ειναι λιγο νωρις για να δειξει. Τα τεστ ωορηξιας σε εμενα ειχαν βγει αρνητικα και τελικα ημουνα. Σου ευχομαι οτι το καλυτερο. να μας πεις :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρώτα τον γιατρό σου για περίπτωση διπλής ωορρηξίας σε έναν κύκλο κ μην αγχώνεσαι βέβαια! τελικά αυτά τα τεστ ωορρηξίας δεν τα συμπάθησα ποτέ, ίσως γιατί όταν το είχα πάρει, εκτός από πανάκριβο, δεν μου έδειξε ποτέ ένα αποτέλεσμα... το παράτησα, δεν έμαθα τις γόνιμές μου, ωστόσο σε 2-3 μήνες ήρθε το σποράκι μου τότε. χαλαρά λοπόν κ ρώτα τον γιατρό να πάρεις και τη γνώμη του ειδικού! παρεμπιπτόντως, το τεστ εγκυμοσύνης πρέπει να το κάνεις καλύτερα πρωί κ έχω την επίσης την εντύπωση, ότι με 17η μέρα ωορρηξίας που έκανες, ήταν μάλλον νωρίς για τεστ: πέρασαν χονδρικά 10 μέρες απο την πιθανή σύλληψη, ενώ τα τεστ δείχνουν μετά απο 12-15, όταν δηλαδή ολοκληρωθεί η σύλληψη. άσε που πιστεύω ότι το clear blue δεν δείχνει πριν απο την καθυστέρηση, παρά σε κάποιο μόνο ποσοστό. ρώτα το γιατρό σου για χοριακή ή στην τελικά πάρε ένα self clear που λέει ότι έχει μεγάλη ευαισθησία στον εντοπισμό της ορμόνης.

καλά αποτελέσματα!

post-16404-13873939124349_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia euharistw. vasika den ehw kauisterisi perimenw periodo autes tis meres simera aurio. to text worixias to eiha kanei giati ponousa tis wo8ikes mou k epd xerw oti ponas otan eheis worixia eipa na to kanw mias k ehw k polla. apla i8ela na dw an ontws eimai egkios k anixneutike apo to test i eiha k 2i worixia. alla pws ginetai na ehw 2i worixia 2 3 meres prin tn periodo? ekana k simera test egkimosinis clear blue me arnitiko apotelesma. eipame omws ka8isterisi den ehw akomi. apla mperdeutika g to test worixias gt kapou diavasa oti eihw kopeles p to anixneuse.

an einai 8a perimenw na kanw tn triti horiaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λέω ότι βασικά δεν έχω καθυστέρηση. απλά πονούσα τις ωοθήκες μου και ξέρω πως άμα πονάς σημαίνει ότι έχεις ωορρηξία. έκανα το τεστ ωορρηξίας της clear blue και βγήκε θετικό. πως γίνεται αφού σε 1-2 μέρες περιμένω περίοδο? και γίνεται να είχα και την 17η μέρα του κύκλου μου και την 29η? Μήπως είμαι έγκυος? κάπου διάβασα ότι κάποιες το ανακάλυψαν μέσω του τεστ ωορρηξίας ότι είναι έγκυος. και εδώ και 15 μέρες έχω έντονους πόνους περιόδου. έκανα και τεστ εγκυμοσύνης με αρνητικό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα αυτός είναι ο πιο αρμόδιος να σε καθοδηγήσει σωστά και να σε καθυσηχάσει. Τα τεστ είναι εύκολη περίπτωση αλλά δεν βοηθάνε, περισσότερο μπερδευουν την κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...