Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθυστερήσεις και αρνητικό τεστ


maryjane

Recommended Posts

Kalispera se oles... tha ithela na sas pw ti me apasxolei na mou peite ki eseis ti gnwmi sas... exw kuklo peripoy 30 imerwn.. genika den exei kathusterisei peran twn 32 imerwn...twra eimai idi stis 36 imeres (eixa periodo 15/02/2012) kai den exw kanena sumptwma periodou.. (an kai prin mia bdomada eixa vgalei ena apo ta klassika spurakia).Eixa eleutheri epafi stis 05/03/2012.Exw kanei xthes kai simera test - vasika ta hometest, pou exw parei apo to internet- ki exoun bgei kai ta duo arnitika...Yparxei periptwsi na eimai egkuos?? a! kai ton oktwvrio pou mas perase gennisa tin kori mou.. de thilasa omws katholou kai eixa periodo grigora.. stin arxi itan kathe 28 imeres kai meta epestrepse sta kanonika tis diladi kathe peripou 30-32 imeres..

Exw kanei to test nwris?? eimai idi se kathisterisi... poso prepei na perimenw.. periodo pantws akomi kai twra pou sas grafw den exw....sas euxaristw kai signwmi an sas kourasa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ευχομαι ολοψυχα να εισαι και συντομα να βγει και ενα θετικο τεστ μην το σκεφτεσαι συνεχεια και απασχολεισαι λιγο το μυαλουδακι σου με κατι αλλο ασε να περασει και αυτη η βδομαδα και καλυτερα απο βδομαδα προς το τελος -ωστε να εχεις 7 μερες και πανω καθυστερηση-να πας να κανεις μια χοριακη ετσι θα εχεις μια καλυτερη εικοναααα

οπως και να εχει σου ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kane mia xoriaki na deis sta sigoura.an deiksei ki afti arnhtiki, tote isos na allazei o kyklos sou. symvenei kamia fora ki afto. mhpos eixes kryosei? epernes tipota antiviosi kai gi afto h kathysterisi? paizei ki afto. mhpos kamia ormonikh diataraxi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia euxaristw polu gia tis apantiseis... loipon tha kanw test tin deutera (an de me faei i periergeia) kai an de deiksei tipota tha kanw xoriaki gia na sigoureutw.. iwseis ktl den exw perasei oute genika arrwstianw eukola.. mia xara niwthw.. ti na pw.. na allazei o kuklos isws meta ti genna e?? telospantwn opws kai na xei tha mas deiksei...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να σου πανε οπως τα θες και να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα. Αν παρολα αυτα, δεν εισαι εγκυος και σε μια εβδομαδα δεν ερθει και η περιοδος, καλο θα ηταν να κανεις μια επισκεψη στο γιατρο σου για εναν υπερηχο, να δεις τι θα σου πει κι εκεινος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera... telika piga sto giatro mou xthes... mou ekane iperixo gia na dei tin pithanotita iparksis kustis kai ola kathara...episis mou eipe gia tin pithanotita kathisterimenis sillipsis kati pou apokleiw efoson den eixa eleutheres epafes to diastima pou prosdiorise.. mou sustise prin moy dwsei xapia na kanw prwra mia xoriaki...egw mi ontas egkuos eimai stin 42 imera touo kiklou xwris ixnos periodou akoma... de mou exei ksanatuxei pote kai giauto me apasxolise..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα σήμερα μου ήρθε περιοδος... δεν πειραζει... τουλάχιστον θα ησυχάσω απο την τόση αγωνία... ευχαριστώ.. ευχομαι σε όλες (και σε μένα) να γίνουμε ΄συντομα διπλές)...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

maryjane,ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ..??ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ..ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maryjane, συγχαρητηρια να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Εκτός απο την καθυστέρηση είχες και τιποτε άλλο απο συμπτωματα; Ρωτάω γιατί εγώ με κύκλο 24-27 ημερών έχω φτάσει τις 33 και τιποτε ακόμη. Το στήθος είχε πρηστει κανονικά μεσα στον κύκλο μετά, τις μέρες που περίμενα, ξεπρηστικε (έτσι γίνεται πάντα) αλλά εδώ και λίγες μέρες που η περίοδος είναι άφαντη έχει γίνει τεράστιο και με πονάει. Κάτω δε νιώθω τσιμπηματάκια (που λένε) και αυτα που είχα νιώσει πριν μέρες τα μπερδευω με κοιλιακά. Αν κάνω τεστ θα δείξει ή όχι. Θέλω να πάω και ποδηλασια σημερα και δεν ξέρω τι να κάνω!

Τελευταία περίοδος 1 απριλίου και περίμενα μέχρι...άντε το πολύ 30 απριλίου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Ατο free day πας???Παντως να ξερεις πως και εγκυος να εισαι την ποδηλαταδα σου μην την φοβασαι!Μονο προσεχε τις πτωσεις!Αν και με το χαλαρο free day δεν παθαινεις τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι απο τους ανθρωπους που κάνω χαλαρά ποδηλατο και επίσης δεν κάνω μόνο freeday. Καταλαβαίνω οτι, αν έχω την υποψία εγκυμοσύνης, θα πρεπει να χαλαρωσω με όλα αυτα αλλά πολύ φοβάμαι ότι κάνω σαν καμία χαζή παιδουλα που δεν ξέρει τι της γίνεται. Το θέμα είναι οτι δε ξέρω αν οι μέρες ειναι τόσες της καθυστερησης, ώστε σίγουρα θα δειξει το τεστ... και δε θα πεταξω τα λεφτα μου και δε θα πάρω και καμια λάθος απάντηση απο δαυτα!! Επίσης αν ξέρει ή έχει ακούσει κάποια για το στηθος που πρηστικε, ξεπρηστικε και ξάνα πάλι απο τη 1η μερα καθυστέρησης που έχει γίνει τεράστιο και με πονάει....

Ευχαριστώ

Τονια P-M πας κι εσύ freeday?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έκανα εχθές το απογευμα τεστ και πριν πριν καλα καλα βραχει ολοκληρο η καθετη μπλε γραμουλα έβγαζε μάτι. Ετρεμα και εκλαιγα απο φοβο και χαρά μαζι. Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά ήμουν πεπεισμένη οτι θα δυσκολευτώ πολύ. έκανα σήμερα και ένα digital και έδειξε έγκυος 2-3 εβδομάδων. Το στήθος με πονάει υπερβολικά και έχω κατι τσιμπήματα ώρες ώρες κάτω χαμηλά. Το θέμα ειναι ότι παίρνω τ4 των 100 και θα πρεπει να τρέξω άμεσα σε ενδοκρινολόγο!!! Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες σας, και ένα να ξέρετε ήταν ο μοναδικός μήνας που δεν ασχολήθηκα καθόλου με το θέμα... ωορρηξία, προσπάθεια κλπ. Απο τον νοέμβριο του 2011 που κατα κάποιο τρόπο ξεκινήσαμε προσπάθειες (όχι και πολύ σοβαρες) είπα οτι ''οκ, το έλεγα οτι δε θα έρθει έτσι ευκολα οπότε θα χρειαστείς βοήθεια άρα μην ασχολήσε..'' και έτσι ξεκινησα διαιτα, ποδηλατα κλπ. και το άφησα εντελώς το θέμα!!! Τελικά έρχεται εκεί που δεν πρέπει να το περιμένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έκανα εχθές το απογευμα τεστ και πριν πριν καλα καλα βραχει ολοκληρο η καθετη μπλε γραμουλα έβγαζε μάτι. Ετρεμα και εκλαιγα απο φοβο και χαρά μαζι. Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά ήμουν πεπεισμένη οτι θα δυσκολευτώ πολύ. έκανα σήμερα και ένα digital και έδειξε έγκυος 2-3 εβδομάδων. Το στήθος με πονάει υπερβολικά και έχω κατι τσιμπήματα ώρες ώρες κάτω χαμηλά. Το θέμα ειναι ότι παίρνω τ4 των 100 και θα πρεπει να τρέξω άμεσα σε ενδοκρινολόγο!!! Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες σας, και ένα να ξέρετε ήταν ο μοναδικός μήνας που δεν ασχολήθηκα καθόλου με το θέμα... ωορρηξία, προσπάθεια κλπ. Απο τον νοέμβριο του 2011 που κατα κάποιο τρόπο ξεκινήσαμε προσπάθειες (όχι και πολύ σοβαρες) είπα οτι ''οκ, το έλεγα οτι δε θα έρθει έτσι ευκολα οπότε θα χρειαστείς βοήθεια άρα μην ασχολήσε..'' και έτσι ξεκινησα διαιτα, ποδηλατα κλπ. και το άφησα εντελώς το θέμα!!! Τελικά έρχεται εκεί που δεν πρέπει να το περιμένεις.

Συγχαρητηρια!!Ευχομαι ολα να πανε καλα με την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polla polla sugxaritiria ki apo mena!!!!!!!!!!!! ki egw etsi.. xwris kanena agxos pia....!!!! mpravo koritsaki.....euxaomai na sou pane ola kala...!! a! kai kopse varia askisi....mporeis na gumnazesai alla me regoula!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΥΠΤΙΚΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΚΡΙΒΗΣ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ 8 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΤΗΝ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΚΟΥΡΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΥΡΟ. ΣΚΕΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΘΑΡΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ Η ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΡΟΙΑ ΚΑΙ 37 ΠΗΡΕΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕ? ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΣΤΑΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ INTERNET ΚΑΙ ΑΝΧΟΘΗΚΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ.

post-13769-13873939377264_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΥΠΤΙΚΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΚΡΙΒΗΣ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ 8 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΤΗΝ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΚΟΥΡΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΥΡΟ. ΣΚΕΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΘΑΡΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ Η ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΡΟΙΑ ΚΑΙ 37 ΠΗΡΕΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕ? ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΣΤΑΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ INTERNET ΚΑΙ ΑΝΧΟΘΗΚΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!! telika ti egine? sou irthe kanonika periodos i sunexizei akomi i idia istoria? pires to giatro sou til? egw pantws stin prvti mou egkumosini eixa kafe ugra kai nomiza oti mou eixe erthei periodos.. alla aut akratisan mono dio meres kai se poli mikri posotita.. ameta apo kana dio meres ksanaekana ena testaki kai vgike thetiko... an den exeis akoma apantisi kane akoma ena testaki i to kalutero pigaine na kaneis mia b-xoriaki pou tha sou deiksei sigoura... kala apotelesmata euxomai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...