Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε βεβαιαααα κλεισαμε τους 3 μηνες. ειμαστε ολοκληρες γυναικες πια! καναμε κ δυο φορες εμβολια! κ εσεις σε μισο μηνα περιπου θα κανετε τα πρωτα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι...4 με 7/1...να δουμε ποτε θα τα παρουμε ομως μ αυτον τον εοππυ...θελουν 150ευρω αν δεν πληρωθουν τα φαρμακεια...

σωπα ρε! ευτυχως η ασφαλεια εμας δεν εχει μπει ακομα στον εοππυ. ε δεν μπορει μωρε μεχρι τοτε κατι θα γινει. τοσος κοσμος που του ειναι απαραιτητα τα φαρμακα τι θα κανει? αυτο ελειπε τωρα να πληρωνουμε κ τα βασικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα 89 ενδιαμεσα δεν ξυπνατε για να αλλαξετε πανα;;;

Εμεις χτες κοιμηθηκαμε 11-2 και μετααααααα.......... αστα.....!!! Ακομα σκουντουφλαω!!! (12.35 μμ τωρα)

Τον ταιζω (30'), τον αλλαζω, με το που παει να τον παρει ο υπνος ππππρρρρροοουυυυτττςςςςςς κανει κακα!!!!

Τον αλλαζω, τον ξαναβαζω στο στηθος με το που παει να τον παρει ο υπνος ...λοξυγγας!!! αλλα 15 λεπτα απο εκει μεχρι να του περασει!!! Στο μεταξυ εχει ξαγρυπνησει (ματι γαριδα) καθεται και με κοιταει, εγω να τουλεω να κλεισει τα ματακια του αλλα αυτος εχει αλλα σχεδια.....!!! Τον ξαναβαζω στο στηθος να χαλαρωσει και να αποκοιμηθει και εκει που λεω ωραια... τα καταφεραμε...παω να τον βαλω στο πορτ μπεμπε και .... ππππρρρρροοουυυυτττςςςςςς ξανακανει κακα!!! Οτι δεν εκανε ολη μερα χτες, μου τα φυλαξε για το βραδυ!!!

Για να μην πολυλογω 5.30μμ ωρα κοιμηθηκαμε!!! Και καπως ετσι ειναι καθε μας βραδυ (περιπου).

Γραφτε μου και εσεις τις δικες σας εμπειριες νυχτερινου υπνου βρε κοριτσια για να παιρνω κουραγιο γιατι δεν την παλευω αλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fotonio τα ίδια είχαμε και μεις στην αρχή αλλά τώρα τα πιο πολλά βράδια είναι πιο εύκολα, υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις, όπως τώρα που προσπαθεί να γυρίσει μπρούμυτα και δεν θέλει να κοιμηθεί, θέλει στις 3 το βράδυ να κάνει προπόνηση :lol:

Πάντως με τον καιρό στρώνουν τα πράγματα... Εγώ δεν τον κοίμησα καθόλου στο κρεββάτι μας, μόνο δύο βράδια που ήταν αρρωστούλης και 2,5 μηνών άρχισε να κοιμάται στο δωμάτιό του. Μέχρι να τον πάρει ο ύπνος μπορεί να τον έχω μαζί μου ή να κάθομαι δίπλα του, ανάλογα το βράδυ, αλλά μετά πάει στο κρεββάτι του και ίσως επειδή το ξεκινήσαμε νωρίς δεν είχαμε δράματα... Ανάλογα τη μέρα κάποιες φορές ξυπνάει ακόμα μέσα στο βράδυ, αλλά υπάρχει διαφορά με τους πρώτους μήνες... βέβαια σε λίγο μάλλον θα αρχίσουμε δοντάκια, οπότε το μέλλον μου έχει ξενύχτια :|

Το εμβόλιο σε σταγόνες δεν είναι ένεση, το παίρνει από το στόμα. Δεν είναι στο πρόγραμμα εμβολιασμού του υπουργείου, το έβαλε έξτρα ο γιατρούλης μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηtoulis και εμεις στο πορτμπεμπέ τον βαζουμε απο την αρχη, αλλα οταν ξυπνησει μεσα στη νυχτα δεν κοιμαται ξανα εκει με τιποτα!! Αντε για να δουμε αποψε πως θα παει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Htoulis εχουμε κ εμεις για τον αλλο μηνα ποσημο εμβολιο για την γαστρεντεριτιδα γιαυτο ρωτησα. να περιμενω δηλαδη πονοκοιλο κ γκρινια? αυτες ειναι οι παρενεργειες του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

οχι δεν την αλλαζω καθε βραδυ...ενω ολη την ημερα κανει κακακια μετα απο καθε γευμα το βραδυ κρατιεται...την κανω μπανιο κατα τις 8 με 9 το βραδυ τρωει και κοιμαται...χθες πχ εκανε κακακια 6το πρωι...μεχρι να παμε στο δωματιο της να αναψω φωτα ξαγρυπναει και χαλαει τον υπνο της...οποτε δεν κανει τιποτα και ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι... :lol::lol::lol: θα την αλλαξω κιολας κατα τις 12 που θα κοιμηθω εγω για να μην ειναι και κατουρημενη για ωρες...

οσο για το εμβολιο κοντευει μηνας που δεν μπορουμε να το παρουμε γιατι ειναι απληρωτοι...οι γιαγιαδες μου εχουν αγορασει τα φαρμακα τους αυτο το μηνα οποτε δεν τους πολυνοιαζει κιολας τι θα κανει τοσος κοσμος... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!εμεις εχουμε μπει στον τεταρτο και εχουμε κανει ηδη 2 εμβολια.αυτο με τις σταγονες δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα δεν εχω ακουσει καλα σχολια.καποιοι δεν το κανουν .εσεις τι λετε; ειμαι σε διλλημα... :?

οσον αφορα τον υπνο ακομη δεν εχουμε προγραμμα!τα περισσοτερα βραδια ειναι δυσκολα.σηκωνεται γυρω στις 3-4 φορες το βραδυ και οχι παντα για φαι.μερικες φορες θελει αγκαλια,πιπιλα-βυζι(την πλαστικη δεν τη θελει) και μολις τον παρει ο υπνος και τον βαλω στην κουνια ξυπναει και γινεται εξαλλος! προχτες εκλαιγα ολη μερα απ την κουραση και τα νευρα μου.ευτυχως χτες κοιμηθηκε καλυτερα και συνηλθα λιγο σημερα!απο οτι βλεπω ομως δεν ειμαι μονη...κατι ειναι κι αυτο!

σχετικα με τα κιλα ξεκινησα απο 59,εφτασα 72 και τωρα ειμαι 57.δεν εκανα διαιτα.ισα ισα που τρωω καθε μερα γλυκο.καμια φορα ομως δεν προλαβαινω να φαω καλα και τη βγαζω με γαλα -δημητριακα το βραδυ,μπορει και γιαουρτι με κανα φρουτο.αλλες φορες τρωω πολυ!νομιζω ομως οτι με βοηθησε πολυ και ο αποκλειστικος θηλασμος!παντως η χαλαρωση χαλαρωση!ευτυχως αργει το καλοκαιρι για να προλαβω να συμμαζευτω μεχρι τοτε!

καληνυχτα σε ολες τις μανουλες και στα μωρακια σας!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά!!! Να είμαστε όλοι καλά και να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας!

Έχω ψοφήσει στην κούραση, είχα την έμπνευση να κάνω τραπέζι ανήμερα Χριστούγεννα και ανήμερα πρωτοχρονιά, και τρέχω σαν τρελή...

Σπούργο, για το πόσιμο εμβόλιο, εμείς όπως ίσως διάβασες παιδευτήκαμε πολύ, βέβαια ένα θεματάκι με το εντερικό μας το έχουμε γενικότερα... Δεν ήταν απλά πονόκοιλος, τον ταλαιπώρησε πολύ τον κακομοίρη, αλλά υποθέτω είναι και θέμα οργανισμού...

Παρόλη όμως την ταλαιπωρία και τη στεναχώρια, νομίζω θα το ξαναέκανα, και φυσικά θα κάνω τη 2η δόση. Αν σκεφτείς ότι αυτό που πέρασε είναι μια πολύ ελαφριά μορφή της νόσου, και ότι το εμβόλιο θα τον βοηθήσει αν ποτέ την περάσει να είναι τα πράγματα πιο εύκολα, νομίζω αξίζει... Απλά θα δώσω παυσίπονο (εφόσον συμφωνήσει ο γιατρός) αμέσως μόλις έρθω σπίτι, μήπως τον βοηθήσει να μην πονέσει πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπουργος ειμαστε μια εβδομαδα πιο μεγαλοι απο εσας κ εχουμε κανει 4 εμβολια. μας κανει 2 καθε φορα. τον αλλο μηνα εχουμε ενα ενεσιμο κ το ποσημο για την γαστρεντεριτιδα. προβληματιστηκα κ εγω πολυ με αυτα που διαβασα για τις παρενεργειες. ξερω κ εγω τι να πω. ολα εχουν παρενεργειες αλλα γινονται για να γλυτωσουμε τα χειροτερα! κ οσο για τα κιλα που μου εχουν κατσικωθει κ εγω τα βραδια τρωω δημητριακα αλλα κ παλι τα κιλα ακαθεκτα! Htoulis κ στα αλλα εμβολια που κανατε ειχε ταλεπωρηθει το παιδι ή μονο στο ποσημο? πωωωωωωω αγχωθηκα με αυτο το εμβολιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!! Καλα Χριστουγεννα και να χαιρομαστε τα παιδακια μας και τις οικογενειες μας!!

Σπούργε μου εκανες την καρδια περιβολι. Προβλεπω να φτανουμε και εμεις στον τεταρτο μηνα και περισσοτερο μην σου πω και προγραμμα να μην εχουμε βαλει!! Δεν πειραζει γερα νσ ειναι τα μωρακια μας και ολα θα τα αντεξουμε!!! ;);););)

Γραφετε ολες για τα εμβολια και εχω μαυρα μεσανυχτα. Μαλλον θα πρεπει νακανω μια ερευνα γισ να ξερω τι με περιμενει!!!

Αυτα για τωρα! Ευχομαι να περασετε ολες τελεια με τις οικογενειες!! Ητουλις καλο κουραγιο!!!

Φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους!και ειδικα στις μικρες ψυχουλες που φετος ηθαν στον κοσμο και ειναι οι πρωτες τους γιορτες!

φωτονιο μη μου στενοχωριεσαι...καθε παιδι ειναι διαφορετικο!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xronia polla koritsakia mouuuuuuu!!!!exw toso kairo na sas grapsw trexw kai den ftanw me ta mwra....apo apopsi frontidas tous..alla kai mexri proxthes trexame me ti mikri........2 minwn konteuei kai spiti tin pirame prin merikes meres kontepsame na ti xasoume...kolise oso itan thermokitida to mikrovio pouitane sto papagewrgiou kai alla 2 diasolinothikee alla itane duanto koritsaki k ola pigane kala tin aerovaftisame kiolasss k o theos kai o agios rafail kai nektarios valane to xeri tous..epita vgike apo to nosokomio..tin pirame gia ligo spita parousiase kapia alla themtaa xanapigame thess kai epitelous twra ienai kala...mono anemia exei i kamenoula apo tin polles aimolipsies....i allli einai kala megalwnei kai exei bouboukepsei poli..k to mikro arxise na pernei ta panw touu omws.. pige epitelous 3 kila.. k i alli 4.....euxomai se oless na eiste kala kai filia sta ninakia sas kapia alli stigmi tha mpw na sas ta pw analitika!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά σε μαμάδες-μπαμπάδες-πιτσιρίκια, μακάρι η νέα χρονιά να μας φέρει όση ευτυχία έφερε το 2012!!!

Kelly μου τι να πω, δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά, δώσε ένα μεγάλο φιλί στις μικρές σου από μένα, εύχομαι το 2013 να σας φέρει μόνο χαρές... Αρρωσταίνω και μόνο που σκέφτομαι την αγωνία και τη στεναχώρια σας κοριτσάκι μου... γράψε μας νέα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!! :D εχω τοοοοοοσο πολυ καιρο να φανω!!ξερω ξερω.... Αυτην την στιγμη πλαι μου ειναι το πιο ομορφο πλασμα του κοσμου! :x:x:x:x Στις 13 νοεμβριου γεννηθηκε με καισαρικη το κοριτσακι μου!2420 βαρος ,ενα μικρο πλασματακι που μας αλλαξε την ζωη μας! Τωρα πια μετ απο 2 1/2 μηνες ειναι 5200 και το πιο ησυχο νινι.Δεν θηλασα δυστυχως αλλα ειναι φαγανηκαι ολα ειναι τελεια!Φυσικα οπως ειναι λογικο μοιαζει πιο πολυ στον μπαμπα της....ετσι ειναι οι κορες!ροζουλα και ξανθουλα! :D Ελπιζω και ευχομαι ολες να ειστε καλα και οσες ηταν κοντα στην ημερομηνια την δικια μου να εχουν τωρα τα βλασταρια τους στη αγκαλια τους!Οσες ειναι εγκυουλες με το καλο να ειναι!Και κοριτσια μην μασατε!!τιποτα δεν ειναι!!θα το ξσνακανα 100 φορες - η ευτυχια ειναι ολοκληρωτικη!!! Σας φιλω και θα τα λεμε πιο συχνα απο δω και περα!!!! Υ.Γ θελω να μαθω τα νεα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χχχχχχχχχ :-h:-h(*)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει κελυ!!

χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!!

οι υπολοιπες καλα;;

εμεις καλα..

τρωμε ξενο γαλατακι..

σε λιγες μερες θα κανουμε εμβολια..

δε θα κανω μονο του ροταιου!!

καμια βολτα βγαινετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα κουκλες τι κανετε???χαθηκαμε και ερημωσε το ποστακι μας :(:( που ειστε???εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες κρυωσαμε ολοι μαζι πυρετο μπουκωμα και βηχα...τωρα παμε καλυτερα αυτο ο καιρος γινετε χαμος πολλα παιδια αρρωστα να προσεχετε οσο μπορειτε...μηπως να ανοιγαμε καινουριο ποστ μιας και εχουμε γεννησει ολες τι λετε???και να μπαινετε πιο συχνα!!!φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις καλα...δικιο χεις..αν μεχρι αυριο δε θα ανιξει κανεις αλλος θα ανοιξω εγω...κρυωσατε μαρια;;αληθεια;;περαστικα..και γω περιμενω νςα περασει το κρισιμο 3μηνο..

ενω στο πρωτο δε με ενοιαζε..σε αυτο ..να με παει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σωσω αστα να παει...την πρωτη φορα που αρρωστησε η μεγαλη η μικρη 1,5 μηνων και την ειχα απο μακρια σε αλλο δωματιο και δεν την αφηνα καθολου να μπει μεσα τωρα λιγο την αφησα και την κολλησε μικρο ειναι θελει και εκεινο ζηλευει και λιγακι τι να κανεις δεν μπορεις να το βγαζεις και συνεχεια νιωθει οτι κατι γινετε και δεν το θελεις ασχετα που δεν ειναι ετσι...υπομονη θα περασει και αυτο...

και εγω μεχρι να κλεισει το 3μηνο το μωρο ημουν σε αποσταση δεν το εβλεπε ουτε το επιανε κανεις το ειχα απαγορεψει αυστηρα ουτε τωρα τους αφηνω πολλα πολλα εως καθολου γιατι δεν μπορω να το βλεπω να υποφερει γκρινια και ολα τα υπολοιπα...τωρα θα κλεισουμε απο εβδομαδα ραντεβου για εμβολιο και επανεξεταση να δουμε πως ειναι...αληθεια τα μικρα σου θα τα ντυσεις φετος αποκριες???εγω ναι αλλα δεν ξερω ακομα τι θα ψαξω στο νετ μπας και βρω κατι ωραιο...ανοιξε νεο ποστ γιατι δεν βλεπω φως!!! :D οι 2 μας μειναμε μου φαινετε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ μαρια,,εγω θα ραψω στη μεγαλη στολη,,ειμαι κ καλιτεχζβς,,αχαχαχ..ριξε 1 ματια στο μπλογκ μου αν θελεις...χομπυ κ μονο..

εγω την σταμαΤΗσα για 3 μηνες απο το παιδκο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...