Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Καλωσήρθες Αγγέλα, με το καλό ο μπέμπης σου!!!

Είναι ωραίο να μεγαλώνει η παρέα... Όσο για τον άντρα σου, μου φαίνεται πως θα πρέπει να γίνει ένα φόρουμ για καταπιεσμένους μπαμπάδες, ο δικός μας τουλάχιστον θα είχε πολύ πόνο να βγάλει :lol:

Όσο για μας, μεγαλώνουμε, 2820 χθες, έχουμε πάρει 590 γραμμάρια, κλείσαμε και μήνα στις 12!!! Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο, θα είναι όλα καλά ελπίζω, δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό αλλά αγχώνομαι βρε κορίτσια... η μαμά μου λέει ότι αυτό το άγχος ξεκινάει με την εγκυμοσύνη και δεν φεύγει ποτέ, απλά μαθαίνεις να το εκλογικεύεις και να ζεις μαζί του... και πολύ φοβάμαι ότι έχει δίκιο...

Πολλά φιλάκια σε κοιλούμπες και μωράκια, άρχισε να γκρινιάζει ο αφέντης του σπιτιού, πάω να δω... :x:x:x

post-13527-13873939631222_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως σας βρήκα :)

Να χαίρεστε τον πατουσίτσα σας,άντε να φάμε κι εμείς τα πατουσάκια του δικού μας!

Όλα καλά θα πάνε στον παιδίατρο, είναι φυσιολογικό πρώτη φορά να υπάρχει άγχος, η μαμά σου έχει απόλυτο δίκιο.Φιλιά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Htoulis να σας ζήσει το μωράκι σας! Γερό και δυνατό να είναι!

Άρχισαν τα γεννητούρια ε; Τι ωραία!! Πέρνουμε σειρά!

Μαράκι αν θυμάμαι καλά έχεις άλλα 3 παιδάκια και πας για 4ο; Και πολύ που άντεξες χωρίς βοήθεια! Εγώ το πρώτο περιμένω κι έχω κλατάρει!!!

Λίγο που διάβασα πάντως όλες έχετε κάνει τις βασικότερες αγορές!! Εμείς πάλι μόνο κούνια παραγγείλαμε και ψωνίσαμε κανά 2 ρουχαλάκια. Νομίζω πως πρέπει να επιταχύνω σιγά σιγά (:-)) με τις ετοιμασίες!

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α . . .

τι κανετε κοριτσια...??? αγγελα καλως ηρθες....τι πειραζει που μας βρηκες αργα...σε προσθεσα στη λιστα...

μαρακι χαθηκες και με το δικιο σου βεβαια...υπομονη...τι αλλο...?

ντιαζ μην αγχωνεσαι...και εγω τιποτα δεν εχω παρει...προς το παρων ετοιμαζω την βαλιτσουλα μου και μετα οτι προλαβω για την μικρη...

και τωρα τα νεα μου...!!επιτελους φτασαμε τα 2κιλα...σε μια βδομαδα σταματαω και τα χαπακια για τις συσπασεις και θα περιμενω την μικρη μου...η ατιμη ετοιμη να βγει ειναι...ειναι πολυ χαμηλα...!!!αγανακτισε και η γιατρος μου και ειπε θα την αφησουμε να κανει οτι καταλαβαινει...αχ μωρε μια σταλια θα ειναι...μακαρι να πανε ολα καλα και ας ειναι μικρουλα...τι πειραζει? ε? το μαξιμουμ να φτασει τα 3 αν παρω ολο το μηνα...λεω εγω τωρα...τουλαχιστον ειμαστε στα φυσιολογικα ορια...στα κατωτατα βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου μη στεναχωριέσαι, το βασικό ειναι να μπεις στο μήνα σου! Κάτσε φρόνιμα να πάρει όσες περισσότερες μέρες γίνεται!!! Για το βάρος μη στεναχωριέσαι, κι εμένα μου είπαν ότι θα βγει λίγο μικρουλάκι. Φυσιολογικά όλα, αλλά μικρούλι. Σημασία έχει να είναι όλα φυσιολογικά και να τρέφεται. Αφού γίνεται αυτό το βάρος δεν πειράζει, θα μεγαλώσει μετά. Βρε κοριτσάκι τι είδα... είσαι και νιόπαντρο!! Αχ να ζήσετε! Τέλεια! Όλο χαρές από εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου ευχαριστώ που με πρόσθεσες στη λίστα!μην αγχώνεσαι με τη μικρούλα, όλα καλά θα πάνε θα το δεις!και βάρος θα πάρει κι αν ακόμη δεν φτάσει όσο θα θέλαμε θα γίνει αυτή μια γυναικάρα!!! ;)

Κι εγώ περιμένω, έχω μπει πια για τα καλά 38η βδομάδα κι ο μπεμπούλης δεν μας κάνει την τιμή.Ο ύπνος είναι πλεον πολύ δύσκολος με την κοιλιά αλλά έχω και αυπνίες.Έφτιαξα τα κυριότερα στη βαλίτσα μου και αφήνω λεπτομέρειες για το τέλος.Απο ρούχα δεν ξέρω τι να βάλω γιατί είναι και περίεργη εποχή.Έχω πολλή αγωνία και δεν θέλω να ξεπεράσω την 40η βδομάδα γιατί κάνω και διπλές ενέσεις μέχρι τον τοκετό κι η κοιλιά μου έχει πετρώσει τόσο που υποφέρω.Αυτά τα νεα μου.Φιλιά σε όλες και υπομονή!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα..μαρια...τι να πω..ρισπεκτ γςνικοτερα..πολλα μπραβο..!!!

καλα εκανες και πηρες βοηθεια..

εμενα η μεγαλη ξεκινησε παιδικο..

κλωτσαει το παιδι μου..αγνωστου φυλου..ειπαμε!!

μεγαλωνει καλα..20 νοεμβρη να φταδω και παω καισαρικη..παχαινω...κιαλλο παναγια μου..

εσεις πως πατε με αυτο;;

σορυ..που ρωταω..απλα να γκρινιαξω και γω λιγο!!

δεν αγορασα τιποτα..ουτε ρουχα ουτε τιποτα..

κανονικα πρεπει εστω να δω τι εχω απο το προηγουμενο παιδι...

τεσπα!!

αυτα πρςο το παρον..και οντως χαθηκαμε..ειμαστε πολλες και εγω δε θυμαμαι τιγραφει η καθεμια!!

η τελος παντωνς ξεχναω ευκολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!

Κορίτσια μου καλημέρα! Σορρυ δεν είχα μπει τόσο καιρό γιατί δεν είχα ιντερνετ!

Τελικά γεννησα με καισαρική 21 Ιουλίου!

Κορίτσια η καισαρική μου με τον καλό μου κ. Σίσκο στο ΜΗΤΕΡΑ ήταν όλα τα λεφτα!!!!! καταρχήν δεν πονεσα καθόλου ούτε στην εγχειρηση ούτε μετά! Εκανα επισκληρίδιο...! Εδωσα ρέστα στο χειρουργείο! Ανεβασα πιεση 19,5 από αγχος είχα μέσα ολόκληρο επιτελείο...! 2 χειρουργούς, 1 καρδιολόγο , 1 διαβητολόγο, 1 πλαστικό χειρουργό...!

Η καισαρική μαζί με την πλαστική τελειωσε σε μισή ώρα! Βγηκα κιουρία απο το χειρουργείο και κελαηδούσα!

Την ακουσα λίγο από την επισκληρίδιο και έλεγα παλαβα! Σηκώθηκα το 2ο 24ωρο λόγω του ότι έκανα υπογλυκαιμία λόγω του διαβήτη... αλλιώς κουνιόμουν στις 2 ώρες μετα το χειρουργείο! Η μήτρα επανήλθε στις 17 ημέρες μετα ,... Στη 1 βδομάδα είχα ξεχάσει ότι χειρουργήθηκα.... και στις 15 μερες μας επέτρεψε το σεξ. Στις 20 μέρες με άφησε να κάνω μπάνια στη θάλασσα και η περίοδος ήρθε στις 24 Αυγούστου, σαν να μην είχα γεννήσει ποτέ! Εγώ κάθε 24-25 του μήνα είχα περίοδο!

Το γαλα κατεβηκε κανονικά! αλλά μου έχει βγει η πίστη με τις γνώμες των παιδιάτρων!!!!! ΒΡΕΙΤΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡου΅ΣΣΣΣ! Βαλτε ωράριο στα παιδιά σας... γιατί εμένα μου γίναν τα νεύρα κρόσια με το θηλασμό! Δώστε και λίγο πρόσθετο για να μπορει το παιδί να τρεφεται και να έχει προγρα;μα! και κιντερντε!

Εμένα με μούρλαναν οι παιδίατροι!

Μέχρι που πήγα σε έναν παλιο και είδα την υγεια μου!

ΤΟ ΜΩΡΟΟΟΟΟ όλα τα λεφτα!!!!!!!!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!

Μη φοβάστε τις καισαρικες!!!!!! τα πράγματα εχουν αλλάξει! Ενας φυσιολογικός που δεν θα εχει διαστολή και θα είναι εργόδης... θα σημαίνει κατακρεούργηση κόλπου τραχήλου περινέου και το σεξ... αστα το ξεχνάμε!!!!

Α! οποιες κάνετε καισαρικη επιδιώξτε να περπατήσετε ενήμερώστε για κλάσιμο γιατί θα σας έχουν στην πέινα με νερό και τσάι μέχρι να κλάσετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

θα ξαναγραψω όταν θα μπορώ γιατί τώρα έχω μπει με το ιντερνετ του μπαμπα μου!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοπέλα μου, να σας ζήσει!!!ευτυχώς που το μάτι μου πήγε αμέσως στο γέννησα, γιατί πήγα να γράψω και είδα πρώτο το τικεράκι με τις εβδομάδες και πάγωσα! :) ώστε έτσι με την καισαρική, κι εγώ ακούω καισαρική και τρέμω γιατί έχω άσχημη εικόνα από αφηγήσεις της μητέρας μου.Και πάλι μπράβο,μας έδωσες κουράγιο.

Σήμερα βρε κορίτσια δεν το ένιωθα πολύ το μωρό κι είμασταν έτοιμοι για Ιασώ.Κάποια στιγμή ευτυχώς έδωσε σημεία ζωής αλλά δεν είναι ζωηρός όπως άλλες φορές.Είναι τυχαίο, έχει πατικωθεί το δόλιο σαν παστή σαρδέλα ή να ανησυχώ;μου φαίνεται πολύς ο καιρός μέχρι την άλλη βδομάδα που θα πάμε στο γιατρό, μακάρι να γινόταν κάτι μέχρι τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an exeiw αγγελα οποιαδηποτε αμφιβολια για το αν κλωτσαιε το παιδι η οχι..να πας στο γιατρο..αλλα μη φανταστεις οτι θα σε ρημΑΞΕΙ ΚΙΟλας..δεν υπαρχει πλεον πολυς ψωρος να κινηθει..

μη φοβαστε καισαρικη..απλα επιδιωξτε μεχρι εκει που δε παει φυσιολογικα!!αποψη μου!!

και εννοιεται!!ΘΗΛΑΣΤΕ~!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μις Υάκινθος ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ το μωράκι σας! [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] Υγεία υγεία και πάλι υγεία του εύχομαι!! Νομίζω ότι η εμπειρία σου από την καισαιρική ίσως είναι η καλύτερη που έχω ακούσει! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά! Το εργόδης τοκετός;;;

Για τους παιδιάτρους έχεις απόλυτο δίκαιο! Αλλά άντε να τον βρεις τον καλό ειδικά αν δεν υπάρχει κάποιος να στον συστήσει, δοκιμασμένο δηλαδή.

Σωσώ έχεις δίκιο για φυσιολογικό κι εγώ υπέρ αυτού είμαι, αλλά όπως λέει κι η Υάκινθος αν είναι να διαλυθείς από κάτω καλύτερα τελικά η καισαρική.

Αγγέλα το αγόρι σου τι κάνει; Κουνήθηκε τελικά; Μπορεί βέβαια απλά να κοιμάται, πιες λίγο χυμό, φάε λίγη σοκολάτα, χαιδεψε λίγο και την κοιλιά... ε δεν μπορεί θα κουνηθεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ έχεις δίκιο, έχει στριμωχτεί ο καημενούλης, που να βρει χώρο να με ταράξει!

Lil, κουνήθηκε αφού πήγαμε στο γιατρό ο κελατούκλης!

Δεν αντέξαμε και πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά, βαθμός ωρίμανσης πλακούντα 3 και το αμνιακό υγρό στα κατώτερα φυσιολογικά.Μου είπε να ετοιμαζόμαστε γιατί έχουμε μπει για τα καλά στην τελική ευθεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε με το καλο αγγελα!!!

και επιμενω και γω καισαρικη εκανα..

πολυ πιθανον θα μπορουσα να το αποφυγω..αλλα ξερετε πως πανε αυτα..μη λεμε τα ιδια!!

τεσπα!!ολα καλα να πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Γέννησα και εγώ!!!

Έναν κούκλο εφταμηνήτικο 2020 γρ!!!!!!

Ευτυχώς κορίτσια όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής, χρειάστηκε οξυγόνο μόνο την πρώτη ημέρα και τώρα παρακολουθείται στο Ιπποκράτειο! Όλα γίναν τόσο γρήγορα που ακόμα δεν συνειδητοποιήσα πως γέννησα!!!

Ξαφνικά την προηγούμενη Κυριακή σε μια πρωινή εξόρμηση στο wc για όυρηση διαπίστωσα πως το κρεβάτι ήταν μούσκεμα!! μέχρι να σηκωθώ και να πώ ώχ τη έκανα, ποτάμι το αμνιακό υγρό!! ταχυκαρδία απερίγραπτη!! δεν ήξερα κάν τι να ετοιμάσω για την κλινική!! απο το φόβο μου ενεργήθηκα 2 φορές :lol::lol::lol::lol: . Στην κλινική είχα διαστολή 2, η γιατρός μου είπε πως θα προσπαθούσε με κορτιζόνες να το κρατήσουμε όσο μπορούμε μέσα μου, μου είπε επίσης πως αν γεννήσω το μωρό θα φύγει κατευθείαν σε εφημερεύον νοσοκομείο, και εφόσον δεν ημασταν σε θέση να πληρώσουμε νοσήλεια σε κλινική για 2-3 εβδομάδες, μας έστειλε σε νοσοκομείο, που εντέλει αν δεν ήθελε να χασει τα χρηματα της θα μού κανε καισαρική εκέινη τη στιγμή!!! στο νοσοκομείο εφτασα με διαστολή 4, το μωρό ερχόταν ανάποδα, οπότε η καισαρική ήταν αναπόφευκτη.

Επι δύο 24ωρα άκουγα την ερώτηση αερίστικες??? αργησα αλλά τα κατάφερα! :lol::lol::lol: μετά απο αυτό όλα καλά :P:P:P

είμα σπίτι πλέον και ετοιμάζω το δωματιο του μπέμπη....

ανυπομονώ τόσο να τον αγκαλιάσω και να τον φέρω σπίτι όσο δεν φαντάζεστε!

Αυτα προς το παρόν...

φιλιά σε όλες και να προσέχετε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ...πωπωπω!!φρικαρες ,ε;;αφου ειναι καλα ο μπεμπηε..μην μασας..ιπποκρατειο θεσ νικης η αθηνας;;

οπως κια να χει να σου ζησει..

ολα καλα να πανε!!ποσο θα κατσει ακομα;;σου ειπανε;;

και μετα η πρωτη μου που ητανε 38 εβδομαδων..νοσηλευτηκε και διασωληνωθηκε για 8 μερες..

πνιγηκε με το κωλομπιμπερο..

ετυχε..δεν εφταιγε κανεις..κακια στιγμη που λενε!!

αλλα εκει εχασα και το παιχνιδι με το θηλασμο...αλλα ολα καλα τωρα!φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιπποκράτειο Θεσ/νικης Σωσω!! δυστυχώς δε λένε πόσο θα κάτσει ακόμη, υπολογίζω 2-3 εβδομάδες! το σίγουρο είναι πως πριν βγει πρεπει να μπορεί να τραφεί απο το μπιπερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dnd να σου ζήσει, να είναι γερός και τυχερός!!! Με το καλό να τον πάρετε και αγκαλίτσα και στη συνέχεια σπίτι!!! Από όσο ξέρω την 34η εβδομάδα αναπτύσεται το αντανακλαστικό του θηλασμού, μετά θα θέλουν να τον παρακολουθήσουν και λίγο, να πάρει λίγο βάρος (στη ΜΕΝΝ που μπήκαμε εμείς ας πούμε πρέπει το μωρό να πάει 2200 για να το δώσουν) οπότε καλά υπολογίζεις 2-3 εβδομάδες. Μην σε προβληματίζει που δεν δίνουν πρόβλεψη πόσο θα μείνει, το κάνουν για να μην τους πιέζουν μετά οι γονείς αν τυχόν χρειαστεί κάποιο μωράκι να μείνει παραπάνω από ότι είχαν υπολογίσει... Θα δεις ότι μια εβδομάδα αφού τον πάρεις σπίτι θα έχεις ξεχάσει τα πάντα... δεν μένει μυαλό, θα στο πάρει όλο ο γιος σου ;)

Κράτα μας ενήμερες, φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ειμαι πια μαμα εδω και δυο εβδομαδες!!!δεν υπαρχει αυτο που νιωθω!θα επιστρεψω συντομα με την εμπειρια μου!

σας φιλω γλυκα εσας και τα μωρακια σας!πολλες ευχες και στις αλλες κοπελες που εγιναν μαμαδες και με το καλο στις υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες να σας ζησουν τα μωρακια σας και με το καλο στις υπολοιπες!!!εγινα και εγω μανουλα για δευτερη φορα ολα πηγαν καλα γεννησα στις 17/9 μια κουκλιτσα με πολλαααααα μαλλακια :D καποια στιγμη θα σας πω την εμπειρια μου!!!!!πολλα φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...