Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

kellie πολύ καλό!!!!!"Σεξ??τι λετε ρε κοριτσια??αυτο τι ειναι??τρωγεται?? Διοτι μονο οτι τρωγεται με ενδιαφερει!! "!!!!!!!!!! χα!χα!χα!

Ιωάννα τα'πιασες τα λεφτά σου......τόσα δώρα που θα τα βάλεις;;;;;; :lol::lol: Εννοείται πως και οι σαλιάρες θα έχουν επάνω τους κοάλα και καγκουρώ........

σπούργο, είναι αδύνατη σε όλη της την ζωή, χωρίς καν εμετούς στις εγκυμοσύνες.....Άμα σου λέω μούφα....μούφα.....Πως κυρία μου έβαλες 3 κιλά όταν οι γιοί σου βγήκαν 3,5;;;;;;;;;;;;;Αμνιακό υγρό δεν είχες;;;;;;;;;Αέρα ήταν;;;;; Έλεος..........Από την μία λέω να της πως πως τώρα έχω βάλει άλλα 5-6 να την σαλτάρω....χι!χι!χι!......και μετά λέω να "κολλήσω" τάχαμου δήθεν στα επτά μέχρι την γέννα...... ;);););):D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα πανεμορφες κοιλιτσες τι κανετε?πως πατε με την ζεστηηηηηη?εγω δεν την παλευωωωωω και απο βδομαδα θα φτασει στα κοκκινα η θερμοκρασιααααααααααααα

τι ωραια που σιγα σιγα αρχιζετε να καταλαβαινετε τα μωρακια σας στις κοιλιτσες σας iro μου ωραια αισθηση ε?

σουλιτσααααααααααααααααααααααααα μου επιτελους εφτιαξες τον υπολογιστη και θα μπαινεις και συ να σε διαβαζουμε..................................μια χαρα η μικρουλιτσααααααααααααααααα ειναι καπως οι τιμες το ξερω απλα τα εβαλα ενδεικτικα μηπως και με τις εκπτωσεις ριξουν τις τιμουλες τους λεμε τωρα............ αχ μωρε η ζεστηηηηη μεγαλο θεμα εγω χωρις aircodition δεν την παλευωωωωω καθολου εσυ μια χαρα εισαι εγω πρεπει να παρω διαφορα γιατι με 2 αγορακια και μαλιστα χειμωνιατικα τι να της βαλωωωωω???????και γω μωρε θελω να θυλλασω πιο πολυ απο τις αλλες φορες αλλα για να δουμε στον υπνο μου συνεχεια βλεπω οτι εχω πολυ γαλα στο στηθος και οταν το αδιαζω γεμιζωωωωωωωωωωωωωωωωωω μπουκαλια εμμονη μου εχει γινει

καλααααααααα δεν το πιστευωωωωω τι χαρα ειναι αυτη????????διαβαζω και παλι απο το υακινθακι μου

αντε αγαπη εφτασε η ωρα η δικια σου και θα εισαι η πρωτη που θα ανοιξεις τις γεννες χι χι χι χι χι αχ αντε λιγη υπομονη ακομα και σε λιγες μερες θα κρατας αγκαλιτσα την μικρουλα σου σε ποιο μαιευτηριο θα γεννησεις?

σπουργο μου σε θαυμαζουν και εγω ετσι κανω παρολου που ειμαι εγκυος κοιταω θα εγκυουλααααααα και χαλμογελαω σαν χαζηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ειναι τοσο ωραια εικονααααααα

κελλυ μου μια χαρα αντε με το καλο να δεις και το αλλο σας μωρακι τι ειναι να ξερεις τι θα παρεις αχχχχχχχχχχχχχχχχχ αντε να ερθει 16 ιουλιου να αρχισουν οι εκπτωσεις μηπως και ψωνισουμεεεε

εχεις κανει και 2 μπανακια τυχερουλαααααααααα εγω ουτε ενα και δεν προκειται να κανω τωρα που πλησιαζουμε στο τελος δεν το διακινδυνευωωωωωωωω

ολες βλεπω με το σεξακι μια χαρα το παμε χα χα χα χα χα χα χα χα χα

μαρια μου απο την στιγμη που ηδη εχεις καλοκαιρινα μην παρεις αλλα παρε κανα ζακετακι η κατι τετοιο σε 3-6 ωστε αν λεω αν κανει ψυχρουλα να της το βαλεις απο πανω αν και χλωμο το κοβωωωωωωω και σεπτεμβρη να εχει κρυακι εγω που γενναω αυγουστο καλοκαιρινα θα της τα παρω και μεχρι 3-6 μηνων ετσι και αλλιως τα κοριτσακια και φορεματακια να βαλουν αν εχει ψυχρουλα τους βαζεις και ενα καλτσονακι

ιωαννα μου και μενα ο αιματοκριτης εχει πεσει στα κατεργααααααααααααααααααα χα χα χα χα χα χα τραβαει πολυ η μικρη και για την μανουλα τιποταααααααα ωραιος ο μπαμπας σου μια χαρα με τα πορτοκαλιααααααααα

να τρως καλα πρεπει γιατι τους τελευταιους μηνες το μωρο παιρνει βαρος και αν δεν τρως εσυ καλα θα σου το πει ο γιατρος σου αν το βαρος του δεν ειναι καλο οτι θα πρεπει να τρως αχ παγωτακι και το ζαχαρο σου ειναι καλο αρα τρωγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ιωανναααααααααααααααα τελικα 2 κοριτσακια ποιος την χαρη του αντρα σου 3 γυναικες μεσα στο σπιτι

τα δικα μου νεα χτες εκανα το doppler και ολα μια χαρα η μπεμπα ειναι πολυ δραστηριααααααααα και τα κιλακια της 2200 και ψηλη ειχα πολυ αγωνια μεχρι να την δω και να μου πει ο γιατρος οτι ειναι καλα απο κιλακια ειμαι οκ ειχα πριν αλλα με τα διαφορα ειχα χασει 7 πηρα 4 και ολα καλα λογικα θα παρω κανα 2 ακομα ο γιατρος μου ειναι μεσα στην τρελη χαρα που δεν πηρα βαρος και η πιεση μου και ολα ειναι μια χαρα γιατι με την ζεστη με φοβαται γενικα και αν ολα πανε καλα 18 αυγουστου θα ερθει στον κοσμο η ζουζουνιτσα μας με καισαρικη τωρα το κεφαλακι της κοιταζει την μανουλααααααααα τρωω την κλωτσια της ζωης μου και περιμενω να τελειωσει και η αλλη βδομαδα για να κατσω πια σπιτι να μην ξαναπαω δουλεια παντως να μπειτε και στο e-bay να δειτε για διαφορα ρουχαλακια για κοριτσακια και για αγορακια σε πολυ χαμηλες τιμες

για την ωρα σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji μου Ειναι οι γνωστες πεθερικες χαζομαρες!!Μονο και μονο για να σε πικαρουν!Πες της οτι κι εσυ μονο 3 εβαλες! :lol::lol: Εμενα η δικια μου με ρωταει τι χρειαζεται το μωρο??Μην τα αγοραζεις απο τωρα!!ειναι νωρις!!! Ρε χριστιανη μου της λεω ,τι νωρις???λιγα λιγα πραγματα πρεπει να παρουμε!!μη χειροτερα!!!Δεν αντεχονται ρε κοριτσια!!λιγο οι ορμονες μας που ειναι τρελαμενες ,λιγο αυτες που ειναι να τις παρεις και να τις εκσφενδονισεις!! :lol: (αυριο θα την εχω σπιτι για 20 μερες!!ευχηθητε μου καλη τυχη!!! :lol: ) Κοριτσια ποσα εσωρουχακια και ποσα βελουτε φορμακια χρειαζομαι για αρχη???Υπαρχει καμμια λιστα με τα απαραιτητα του μωρου??

Τελος παντων,οι εξετασεις ειναι ολες οκ.μαλλον η μικρη μας στεκεται καπου εκει δεξια και γι αυτο με πιεζει! :)

Φιλακια πολλα σε ολες σας!να εχουμε μια ΥΠΕΡΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΜΕΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Τα κοαλα & τα καγκουρο πολυ κακογουστα ρε παιδι μου!!! :lol: ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!ΑΧΑΧΑΧΑ!

@};-%%-:ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kellie μου πραγματικά G O O D L U C K!!!!!!!!!!!!

Υπομονή και γερά νεύρα.......δεν μπορώ ούτε να το φανταστώ να την έχω μέσα στο σπίτι 20 μέρες.......έλεος!!!!!Αυτά δε, ότι είναι νωρίς ακόμη για ψώνια μου τα λέει και μένα.....αμάν πια! καρμπόν είναι;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

όσο για τα βασικά, θα μας πούμε οι παλιές μανούλες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ παναγια μου...υπομονη καλο κουραγιο και καλη τυχη κελλυ...

βρηκα ενα καλο... αφιερωμενο σε ολες τις πεθεροπληκτες..!!! :lol::lol::lol:

Την πεθερά μου θέλω να δω

στα χασαπιά σφαγμένη

με το κιλό να την πουλούν

κανείς να μην την παίρνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!!!καλο το ποιηματακι!! :D Αφιερωμενο εξαιρετικα!!! τι τραβαμε οι καημενουλες!Πως αντεχετε η ζεστη ρε κοριτσια?????????? στο γραφειο με κλιματιστικο και ανεμιστηρα και καιγομαι!!! [smilie=blob8.gif] στο σπιτι στο φουλ και τα δυο κλιματιστικα ....και απο θαλασσα?ουτε μια φορα δεν πηγα...με πιανουν κατι σπαριλες και αραζω στο κρεββατι σαν φαλαινα και κοιμαμαι! :lol:

Γιατι πριν απο καθε επισκεψη στον γιατρο εχω αγωνια????κι εσεις το ιδιο???αντε να περασουν οι μερες και 12 να παω να την δω γιατι την εχω επιθυμησει!! :x:x:x

Αυτην την φορα θα παρω μαζι και την μαμα μου να την δει να παθει πλακα που την εχει στο ψυγειο απο τον προηγουμενο υπερηχο και την φιλαει....τα ιδια και ο αντρας μου δηλαδη!!Κοριτσαρες μου σας φιλω πολυ και σας ευχομαι ενα τελειο σαββατοκυριακο!!!! μακια!!!!!!!!!!!! :YMHUG::-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kellie καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς με την ζέστη.....και εγώ δεν την παλεύω....αν και πάντα τα είχα πολύ καλά με την ζέστη!!!!! Και έχουμε και δρόμο μπροστά μας....κουράγιο....

Πάντως και στην θάλασσα να πάμε μήπως και αυτό αντέχεται;;;; να είμαστε ντυμένες κάτω από την κάψα του ήλιου;;;;;...άσχετα αν καθόμαστε κάτω από ομπρέλα...

όσο για τον γιατρό εννοείται πως η αγωνία υπάρχει! Εγώ τώρα πάω στις 13 , μία μέρα μετά από σένα....Καλό ΣΚ και από μένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες και κοιλιτσες τι κανετε?πως τα πατε με την ζεστηηηηηηηη?αυτη η βδομαδα θα ναι χειροτερη η θερμοκρασιαααααααααααααααααααα θα χτυπησει κοκκιναααααααααααααααααααααααα

αυτα τα θεματα με τις πεθερες ειναι τι να πωωωωωωωω πολλες φορες σε φερνουν στα ακρα ετσι απλα και μονο επειδη υπαρχουν χι χι χι χι ι χι χι χι χι χι

kelie μου καλο κουραγιο και προσπαθησε να σου μπαινουν απο την μια και να σου βγαινουν απ την αλλη μην ξεχνας δεν πρεπει να νευριαζεις να σκεφτεσαι το μωρακι σου 20 μερες ειναι θα περασουν βεβαια θα φανουν σαν αιωνας αλλαααααααααααααααααα

αχ οσο για μενα τελευταια βδομαδα στην δουλειααααααα και μετραω αντιστροφα καθε μερα ταξακι γιατι στο λεωφορειο κοριτσια ουτε θεση δεν βρισκω και ειναι πηχτρα και στις 7:30 το πρωι χαλασαν και τα κλιματιστικα στην δουλεια σημερα και ημασταν με τους ανεμηστηρες ωχχχχχχχχχχχχχχ η μπουμπου κλωσταει πολυ και γενικα οταν περπαταω ειμαι σαν βαρκαααααααα ειναι πολυ αστειο το θεαμαααααααααααααααααααα

ευχομαι καλο κουραγιο σε ολες μας και βδομαδα και καυσωνας ειναι θα περασει τι θα γινει

φιλακια στις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα!

Εχω πολυ κακιρο που δεν μπαινω γιατι τρεχαμε με την βαφτιση! Βαφτισαμε τον μικρο μας την Κυριακη, το ονομα αυτου Παρασκευας και τον φωναζουμε Παρη!

Πολυ στεναχωριεμαι που εχω χασει τοσα απο τα νεα σας! ελπιζω τωρα να ξανα ενταχθω σε ρυθμους μαμι!

Χθες ειχαμε την β επιπεδου και τελικα ειναι ΚΟΡΙΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ , πιστευωα οτι ειναι αγορακι να σας πω την αληθεια και χαρηκα πολυ, τωρα θα ειναι δυο και δυο :lol: πρωτα ο Θεος, να πανε ολα καλα βεβαια :D

490 γραμμαρια, και οι μετρησεις ολες πολυ καλες!

Εχω χασει και τα νεα και δεν μπορω να ανανεωσω την λιστουλα, αμα τα καταφερω και μου πειτε τις αλλαγες που εχον γινει ευχαριστως να την φτιαξω :D

Σας σκεφτομαι, θα μπω να διαβασω νεα σας, πολλα φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, η ζεστη οσο παει και φουντωνει και δεν αντεχεται πλεον, εγω αποψε κοιμηθηκα στις 3 αφου δοκιμασα και τους καναπεδες του σπιτιου στο σαλονι και στο δευτερο δωματιο μηπως ειναι πιο δροσερα εκει και τελικα ξαναγυρισα στο κρεβατι μου και εβαλα τον ανεμιστηρα.Καλυτερα ξυλιασμενη- που δεν ξυλιασα αλλα δροσιστηκα- παρα απελπισμενη απο τη ζεστη. Ωραια κοιμηθηκα, αν και ειναι λιγο ενοχλητικος ο θορυβος, αλλα απ'το τιποτα καλο ειναι και αυτο.

Marie να σας ζησει ο Παρης, να ειναι καλοτυχος και εσεις να τον καμαρωνετε. Συγχαρητηρια και για το κοριτσακι, με το καλο να το κρατησεις στην αγκαλια σου. Εμενα βαλε μου μπλε χρωμα οταν θα ασχοληθεις, ειναι αγορακι σγουρα, μου ειπε η γυναιολογος μου. Αχ, ποτε θα τον παρω αγκαλιτσα, ανυπομονω!

Κοριτσια εχω ενα σοβαρο προβλημα, δεν μπορω να κοιμηθω γιατι φοβαμαι μηπως πατησω την κοιλια μου και κανω κακο στο μωρο. Δηλαδη, πλαι στα αριστερα νιωθω την κοιλια μου να πιεζεται, στα δεξια ειναι καλυτερα αλλα ποσο να καθησω σ'αυτη τη σταση, ανασκελα τεντωνεται πολυ η κοιλια μου και φοβαμαι παλι. Εξ'αιτιας αυτου στριφογυριζω ολη τη νυχτα και παλι νομιζω οτι αυτο βλαπτει το μωρο. Τι θα κανω; Καθε μερα σηκωνομαι με τυψεις, ο,τι και να κανω φοβαμαι οτι το μωρο θα παθει κατι εξ'αιτιας μου, ειτε απο κακη σταση, ειτε απο στριφογυρισμα. Υπαρχει περιπτωση; Επισης, αυτο ενισχυεται απο το οτι δεν το εχω "ακουσει" ακομη, δεν εχω αντιληφθει φτερουγισμα η γαργαλητο, μονο κατι σαν σκασιμο φουσκας χαμηλα κατω απο τον αφαλο, και δεν ξερω τι γινεται με το μικρο μου! Υποφερω!

Αν εχετε αποψη σχετικα μ'αυτο πειτε μου, εσεις κοιμαστε καλα; θυμαστε στον 5ο πως ησαστε; Δεν εχω μεγαλη κοιλια ακομη, δεν ειναι οτι με ενοχλει η κοιλια μου αλλα προεξεχει και στην μια σταση καταλαβαινω οτι βρισκει στο στρωμα και τη νιωθω σκληρη.

Συγνωμη αν σας ζαλισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marie να σας ζήσει ο μικρούλης Πάρης!!! καλοφώτιστος!!!!!!!! Η αλήθεια είναι ότι σε ψάχναμε!!! Πήρε απουσία!!!

Rapanaki, κουράγιο!!!! μετράς αντίστροφα 3 μερούλες!!!!! μετά ξεκούραση , ψώνια για την μπέμπα σου και γλυκιά αναμονή!!!!!!

Vassiliki μου η ζέστη όντως δεν παλεύεται!!!! προσωπικά κάνω μόνο τις απαραίτητες μετακινήσεις και αυτές προσπαθώ να είναι σε ώρες που δεν έχει την τρελή κάψα.....Το βραδυ και εγώ ζορίζομαι πολύ να κοιμηθώ. Στο πλάι πάντως είναι η καλύτερη θέση, είτε δεξιά είτε αριστερά. Σε αυτές τις στάσεις είναι και το νινί ποιο άνετο και μην αισθάνεσαι τύψεις!! Ρώτα και τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει.Δοκίμασε να βάλεις και ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια σου. Εμένα με βοήθησε γιατί πιάνονταν οι γοφοί μου και τώρα είναι ελαφρώς καλύτερα τα πράγματα...αν και η τόση ζέστη βέβαια δεν βοηθάει....

Που είστε οι υπόλοιπες φουσκοκοιλίτσες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!!!!! όντως κοριτσια η ζεστη ειναι αφορητη...

εγω εχω τα κλιματιστικα ολα και δουλευουν στο φουλ..χθες πηγα στον φουρνο η καλη σου κουναμενη για να παρω ψωμακι και λιποθυμησα παλι...ευτυχως ολα καλα...οποτε σημερα ειμαι λουφαγμενη παλι στο καβουκι μου....αυριο θα παμε στο νοσοκομειο για τη β΄επιπεδου...τη Παρασκευη η γιατρος μας ειπε οτι ειναι κοριτσακι..ηταν μια γλυκα το μπαζάκι μου...πιπιλαγε δακτυλα, τεντωνοτανε, γενικα λυσαγε...

ο αντρας μου εχει χεστει απο την χαρα του...

το Σαββατο φευγουμε για Κρητη...2 βδομαδουλες...

και ακουστε (διαβαστε) τρομερη συμπτωση : ενα σπιτι που εχουμε στη Κρητη και εμενε ο πατερας του αντρα μου , αφου πεθανε πριν 2,5 χρονια το νοικιασαμε πριν κανενα χρονο...και το νοικιασαμε στον αδερφο και την οικογενεια της γυναικολογου μου...ηθελαν να ειναι κοντα στην δουλεια και στα σχολεια των παιδιων (στη πολη)...και το ανακαλυψαμε προχθες..αφηστε που μας χρωσταει 4 νοικια κι ολας...ειπα του αντρα μου οτι θα τους τα κρατησω απο τη γεννα και να παει να πληρωθει απο τον αδερφο της....(γινομαι κακιασμενο)

Vassiliki μου και εγω δυσκολευομαι με τον υπνο πολυ...

marie μου να σας ζησει το αντρακι σας...ευχομαι υγεια και να ειναι καλοτυχο...με το καλο και η κορακλα σας!!!!

η γιατρος μου ειπε οτι δεν κανει να παρω αλλο σιδηρο...ηδη εχει διπλασιασει την ποσοτητα...και λογω του στιγματος της αναιμιας που εχω ειναι 31..μου ειπε οτι πρεπει να παιρνω σιδηρο απο τις τροφες...και οι δικοι μου με εχουν ταραξει στο μοσχαρι...δεν αντεχω αλλο...

το μενου μου σημερα εχει γεμιστα!!!!μιαμ-μιαμ...αποτοξινωση απο το κρεας...πριν η γυναικα που μου μαγειρευε μου λεει : μηπως θελεις και κανενα φιλετακι να σου φτιαξω μην τα φας σκετα τα γεμιστα? μου ηρθε να την πνιξω...

φιλακια πολλα σε ολες σας...προσοχη με την ζεστη και πολλα πολλα χαδακια στις κοιλιτσες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!

Ραπανάκι πολύ ευχάριστα τα νέα από το ντοπλερ, με το καλό να το δεις το μωράκι σου τον Αύγουστο.

Υακινθάκι σου έυχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις αγκαλίτσα το αγγελούδι σου σύντομα.

Αλλά απορώ πως πέρασε ο καιρός και σιγά σιγά έχουμε γεννητούρια…….άντε να αρχίσουμε και τα ψώνια εμείς οι μαμάδες που ακόμα δεν πήραμε πραγματάκια γιατί περνάνε οι εβδομάδες κορίτσια και σα να το καθυστέρησα!

Μαρία Σαραντοπούλου να σου ζήσει ο Πάρης, να είναι υγιής και τυχερός! Και με το καλό και η μπεμπούλα σου. Στο μεταξύ εμένα μπορείς να με κάνεις μπλε!

Εμένα η πεθερά μου έχει ένα πολύ σημαντικό πλεονέκτημα, έναν γιο που δε θέλει πολλές επαφές μαζί της γιατί αλλιώς δε θα άντεχα και θα την έβριζα και κρίμα είναι τόσα χρόνια που κρατιέμαι να μη το χαλάσω τώρα…….κάθε τόσο μου λέει καμιά κοτσάνα κάνω κάνα δίμηνο- τρίμηνο να της μιλήσω στο τηλ και μετά πάλι τα ίδια. Τη τελευταία φορά μου είπε «άκου να δεις θες δε θες το όνομα του άντρα μου θα βγάλουμε το παιδί, αν είναι αγόρι» και να σκεφτείτε δεν είχα αντίρριση αλλά τώρα πως έχω εκνευριστει (το είπα στον άντρα μου και μου είπε καλά να πάθεις αφού την παίρνεις τηλ)………δε ξέρω τι είναι καλό με τις πεθερές να απαντάς όταν σου μιλάνε άσχημα και ότι γίνει έγινε ή να κρατάς αποστάσεις όσο μπορείς και να μη μιλάς πολύ?

Kellie υπομονή με την πεθερά σου, 20 μέρες είναι πάρα πολλές, άντε θα αγιάσεις μετά από αυτό.

Ιωάννα89 αυτό που γίνεται και κουβαλιούνται οι πεθερές δε το καταλαβαίνω, υποτίθεται ότι έρχονται για να βοηθήσουν, μα για καλό πρέπει να έρχονται …

Βρε κορίτσια λέτε και μεις να γίνουμε «πεθερές»……….?δεν το πίστεύω……τι να πω..

Βασιλική μην ανησυχείς από στιγμή σε στιγμή θα το ακούσεις το μωρό σου και θα έιναι μεγάλη χαρά. Για μένα ήταν τόσο δυνατή εμπειρία, σα να λιγώθηκα από τη χαρά ήταν! Είναι τόσο συγκινητικό και αξίζει κάθε αναμονή.Μετά θα το ακούς συνέχεια και θα του μιλάς κιόλας. Ούτε εγώ τη παλεύω από τη ζέστη και χωρίς αιρκοντίσιον. Μου τρέχει ο ιδρώτας από παντού πλέον. Είναι και αυτό μια λύση για τη κατακράτηση των υγρών που επιβαρυνει τα πόδια.

Αντζι και γω αυτό κανω με τα μαξιλάρια και δε ξέρω που να τα πρωτοβάλω, ένα ανάμεσα στα πόδια ένα ή δύο για να ανάσηκώνω τα πόδια πιο ψηλά, στο κρεβάτι όλο πεταμένα μαξιλάρια γύρω γύρω το πρωί, γίνεται χαμός.Και ένα για το κεφάλι εννοείται.

Πολύ χαμηλό σίδηρο είχα και γω ΙΡΟ81 και διπλασίασα τη δόση, σα να νιώθω καλύτερα από ζαλάδες τώρα, ίσως να βοήθησε και αυτό.

Πρησμένα πόδια ένα μεγάλο θέμα, και αυτό το λέω για να μη θίξω το αυτονόητο θέμα αφόρητη ζέστη. Τι κάνετε για τα πόδια που έχουν γίνει τεράστια? Διάβασα ότι φταίει η κατακράτηση υγρών και η ζέστη, πρέπει λέει να τρώμε διουρητικά τρόφιμα, φρούτα και λαχανικά κυρίως. Κάθε τόσο μέσα στο σπίτι βρίσκω ευκαιρία και ξαπλώνω και τα βάζω ψηλά έστω και για μισή ώρα και μετά πάλι πρηζονται.

Κιλά έχω πάρει μόνο…………….8! και μπήκα και στον 6ο μήνα μόλις.Άντε να δούμε που θα φτάσω, γιουβερλάκι θα γίνω και θα τσουλάω, φοβάμαι μη πιάσω και τα 70 και δε θα με αναγνωρίζω έτσι όπως πάω.

¨Εγραψα μεγάλο μήνυμα….αλλά είχα καιρό να δω τα νέα σας,

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες τι κανετε πως πατε μ τον καυσωνα ????????εγω δεν αντεχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

μαρακι μου καταρχην να χαορεσαι τον γιο σου πολυ ωραιο ονομα το παρασκευας αλλα ακομα καλυτερο το παρης και φυσικα με το καλο να ερθει και το δικο σου κοριτσακι αντε 2-2 ποιος την χαρη σου

βασιλικη μου μμε το καλο και το δικο σου αγορακι θα δεις θα περασει γρηγορα ο καιρος χωρις να το καταλαβεις και τσουπ θα τον κρατας αγκαλια σου και δεν θα το πιστευεις οσο για τον υπνο σε καταλαβαινω απολυτα εμενα μου λεγαν οταν αρχισε να μεγαλωνει η κοιλια να κοιμαμαι στα πλαγια αλλα σε καποια φαση η μικρη γυρισε και ετσι το κεφαλακι της ηταν στην δεξια μου πλευρα και τα ποδαρακια της στην αριστερη μου αρα λαν ετσι ειναι τα πραγματα ο αντρας μου ελεγε οτι θα βγει σαν ακορντεον η μικρη χι χι χι χι χι χι χι λες και το κανει επιτηδες απ οπου ξαπλωνω απο κει ερχεται τι να πωωωωωωωωωω εγω εχω ενα τεραστιο μαξηλαρι-μπανανα-το παιρνω αγκαλλια και το βαζω και αναμεσα στα ποδια μου και καπως τα καταφερνω αλλα ο αντρας μου λεει οτι αισθανεται απο το κουνημα σαν να ειναι σε καραβι χα χα χα χα χα χα υπομονη λαλλα χωρις air codition δεν κοιμαμαι ποτε

iro μου παλι λυποθημησες????????πω πω βρε παιδι μου ελεος να προσεχεις πολυ πολυ και τωρα με την ζεστη φανταζομαι πως θα σαι αντε και συ κοριτσακι ??????????????????????????????????//υπεροχαααααααααααααααα με το καλο περιμενουμε να μας πεις πως πηγε και η β επιπεδου πολυ καλα θα κανεις και θα του τα πατσισεις με την γεννα αυτο ελειπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

niki margo και γω περιμενω πως και πως τις εκπτωσεις να παω στα μαγαζακιαααααααααααααα να κανω τα πρωτα ψωνακια για την μικρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη δεν της εχω παρει τιποτα

βρε την πεθερα σου ......................και γω θα τα χα παρει αλλα μου αρεσει ο αντρας σου εκεινος επρεπε να την βαλει στην θεση της οχι να σου πει -εσυ φταις που της μιλας-θα γινουμε και μεις πεθερες θελουμε δε θελουμε αλλα στο χερι μας ειναι το πως θα ειμαστε παντως μην λεμε μεγαλες κουβεντες ..............................................

πω πω τα ποδιαααααααααααααααα δεν μπορω να βαλω σαγιοναρες κτλ πρηζονται απιστευτααααααα και γω τα βαζω πανω σε μαξηλαρια αλλα τιποτααααααααααααααααααααααα αυτο δεν αντεχωωωωωωω το τρελο πρηξιμο

φιλακια στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε βρε κοριτσια??

που ειστε τοσες μερες? βουτιες? βουτιες?

εγω βουτιες στον ιδρωτα...και στο καπακι βουτιες στην μπανιερα.... :lol:

ηρθαν η μαμα μου με την αδερφη μου στο σκ και καναμε μια μικρη γενικη στο σπιτι...αδειασαμε και την "αποθηκη - γραφειο" για να αρχισει να γινεται δωματιο για την μικρη...εχει ακομα πραγμα... :o

εχετε καμια ιδεα για το ποτε πρεπει να βαφτει?ποσο καιρο πριν?σκεφτομαι για τον αυγουστο...στην αδεια του βασιλη...και τον σεπτεμβριο θα ειναι ετοιμα και τα επιπλα...και τελος οκτωβρη θα ερθει και η μικρη...ειναι καλα?τι λετε?μηπως ειναι νωρις και βρομισει?μηπως ειναι αργα και μυριζει το χρωμα στη μικρη?δεν εχω ιδεα.... :roll::roll:

πρηστηκαν και τα ποδια μου...2 μερες σαν μπουρια ηταν...!!! :lol::lol: σημερα ειναι λιγο καλυτερα...φωτιες βγαζουν οι πατουσες μου...!!!πρεπει να ενημερωσω τη γιατρο για τα ποδια??υποθετω οτι ηταν απο τις δουλειες που καναμε γι αυτο δεν ειπα τιποτα...

σημερα ηταν να γεννησει και η miss yakinthos ε?ελπιζω να εχουμε νεα συντομα...ευχαριστα φυσικα..!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου ξεκίνησες , ε;;;; και εγώ τώρα θα ξεκινήσω!!!! Δεν νομίζω πως είναι πλέον νωρίς , γιατί ο καιρός περνάει και μπορεί να μην έχουμε την δύναμη και το κουράγιο αργότερα!!!!! Βέβαια η ζέστη δεν μας βοηθάει , αλλά τι να κάνουμε;;;; Χαλαρά και σιγά-σιγά.....

Εγώ έχω κάνει μία λίστα για τα ψώνια...που τελειωμό δεν έχουν :D:D !!!!!!!!!!

Τα δωματιάκια τους άλλωστε θα τα ξανακαθαρίσουμε όταν πλησιάσει η ώρα, έτσι δεν είναι;;;;

τα πόδια σου λογικά πρήστηκαν από τις δουλειές! Τουλάχιστον σήμερα ξεκουράζεσαι;;;; Βάλτα ψηλά για να γίνει καλή κυκλοφορία αίματος και να ξεπριστούν!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls!!

εχω καιρο να γραψω, αλλα διαβασα ολα σας τα νεα.

Μαρια καλοφωτιστο το παλικαρακι σου :D:D

ραπανακι αντε αρχισαν οι εκπτωσεις. βουυυρρρ για ψωνια. τα μωρα μας ερχονται σιγα σιγα κ πρεπει να τα εχουμε ολα ετοιμα...

Ιωαννα μου νομιζω οτι οντως ηρθε η ωρα για να αρχισετε τις ετοιμασιες για το δωματιακι. οπως ειπες κ εσυ χρειαζεται κ καποιο διαστημα για να ξεμυρισει το χρωμα. κ φυσικα βιολογικο χρωμα ετσι?

αυτες τις μερες γενναει κ το υακινθακι?? αντε με ενα πονο το κοριτσι...

εγω να σας πω την αληθεια τις εχω κανει σχεδον ολες τις προετοιμασιουλες μου κ εχω παρει σχεδον ολα τα πραγματακια που πιστευω οτι θα χρειαστουν. βεβαια ολο κ κατι καινουργιο μου ερχεται στο μυαλο, αλλα γι'αυτα εχω χρονο ακομη...

το αγορακι μου μεγαλωνει μια χαρα κ εχει τρελαθει στις κουτρουβαλες κ στις κλωτσιες. ρε κοριτσια τελευταια δεν μ'αφηνει καν να κοιμηθω. ακριβως την ωρα που παω να ξαπλωσω το πιανει μανια κ αρχιζει τις κλωτσιες. βρε γυρναω απο τη μια μερα, βρε γυρναω απο την αλλη...γυρναει κ αυτο μαζι μου :D:D τι πραγμα ειναι αυτο??

ευχομαι ολες να ειστε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιτσες ομορφες τι κανετε???????πολυ ζεστη και σημερα αλλα ας ελπισουμε οτι θα δροσισει εστω και λιγοοοοοοοοοοοο

ιωαννα μου αρχισατε τις δουλιτσες ε????????αντε καλα κανατε νομιζω μια χαρα ειναι ετσι οπως το σκεφτεστεεεεε δεν θα βρομισει βρε και οταν ερθει η μικρουλα σας ολα θα ναι ετοιμααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ασε το πρηξιμο των ποδιων ειναι γενικο φαινομενοοοοοοοοο και ειναι λογικο με την ζεστη και την κατακρατηση ετσι ειναι και μενα πρησμεναααα ειναι καθε λιγο και λιγακι αλλα τι να κανουμεεεεεε ο γιατρος σου θα το ξερει αλλα μπορεις να του το αναφερεις ειναι καλο

anji μου και συ εχεις να κανεις ψωνια???????????????????????????//αχ αντε καλη αρχη και σε σεναααααααααααα

δημητρουλα μου ετσι ειναι το βραδυ τα πιανει μια υπερεντασηηηηηηηη αλλο πραγμα και μενα η μικρη απο οπου γυρναω απο κει με χτυπαει χι χι χι χι χι χι χι

το υακινθακι μας τι λετε θα εχει γεννησει?ελλπιζω συντομα να μαθουμε νεα της και να μας πει την εμπειρια της

εγω λογικα ειμαι η επομενη στην λισταααααα χι χι χι χι αν ολα πανε καλα και αντεξω μεχρι τοτε 18 αυγουστου θα μπω να γεννησω σαββατογενημενη θα ναι η μπουμπου

αχ αρχισαν οι εκπτωσεις και θα παω απο αυριο στα μαγαζακιαααααααααααααααααα να δω τι παιζει

γιατι σημερα δεν επαιζε με τιποτα αλλα ο αντρουλης μου με πηγε μεχρι το ικα να καταθεσω κατι χαρτια για το επιδομα των 56 ημερων ......................................ουτε ενας δεν μλου εδωσε την σειρα του και τα λεφτα πια δεν τα δινουν εκεινη την στιγμη εμενα μου ειπαν οτι θα τα καταθεσουν στο λογαριασμο μου μεχρι της 15 αυγουστου αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ τελως παντων αυτα για την ωραααααα φιλακια στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki όντως είσαι η επόμενη!!!!!! Τι λέει ο γιατρός σου για τις...προθέσεις της μπουμπούκας;;;;

Για τα ψώνια περιμένω πως και πως!!!! Συγκινούμαι μόνο που το σκέφτομαι.....δωμάτιο, ρουχαλάκια, μπιμπερό......σαν όνειρο μου φαίνεται...... [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

Dimitroula που χάθηκες;;;; Έφτιαχνες δωματιάκι και δεν προλάβαινες;;;; πότε πρόλαβες και το ετοίμασες;;;;μπράβο σου ! Το αγοράκι σου ξεκίνησε από τώρα τα ξενύχτια :D:D:D Έτσι για να προετοιμάζει το κάνει......χα!χα!

Ιωάννα είσαι καλύτερα σήμερα;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες μου σημερα ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματακια απο πλευρα θερμοκρασιας ε?????????

πως ειστε ?

εγω βεβαια ακομα ζεστενομαι αλλα τι να κανωωωωωωωωωωω

εχω και τοσες δουλειες και δεν θελω να κανω τιποτααααααααααααααααααααααααααααα

anji μου ναι ειμαι η επομενη πω πω δεν το εχω παρει χαμπαρι αλλα εχω αρχισει να αγχωνομαι φαντασου να μην το ειχα ξαναπερασει

οσο για τον γιατρουλη μου θα παω τωρα μεσα σε αυτες τις μερες να μας δει και να μας πει τι γινεται αυριο μαπινω στην 35 βδομαδα και μετα εχω ακομα 3 μεχρι να γεννησω αναρωτιεμαι θα αντεξω????????πρεπει αλλα θα τα καταφερω αν κανει παλι καναν τετοιο καυσωνα την εκατσααααααααααααααααααααααα

φιλακια σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεεςςςςςςςςςς.......

ΔΡΟΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.............!!!!!!!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...!!!! :lol::lol::lol::lol:

πωπω κοριτσια χθες τι ζεστη ηταν αυτη?νομιζα οτι θα παθω καρδια...!!!και τσουουουουπ...αερας!ζεστος στην αρχη αλλα κοιμηθηκαμε επιτελους ανετα...τα μπουρια μου επανηλθαν...οχι εντελως ειναι ακομα τα δαχτυλακια μου τουμπανο αλλα στρωνουν κι αυτα σιγα σιγα... ;) σιδερωσα κιολας και τωρα καααααααθομαιιιιιιιι.....!!!!φαγητο εχω απο χθες....θα πιαστει ο κωλος μου σημερα!!! :lol::lol::lol:

σημερα το πρωι που ξυπνησα η μπλουζα μου ειχε 2 σταγονες υγρες απο το δεξι το στηθος...ειναι το λεγομενο πρωτογαλα?να ανησυχησω?απο τωρα?μου φαινεται περιεργο...τι ειναι αυτο?ακομα δεν μπηκα ουτε στον 7ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wow :o rapanaki ουτε μηνας δεν εμεινε ε?? με εναν πονο κ για σενα κοριτσι... τουλαχιστον εχεις κ την εμπειρια. φαντασου εμεις οι πρωταρες τι αγχος θα τραβηξουμε τις τελευταιες βδομαδες. αχ Παναγιτσα μου!!!

Ιωαννα κοιτα να δεις που προχθες ειχα την κουβεντα αυτη με την μανα μου. μου ελεγε οτι οταν ηταν αυτη εγκυος, εκει που ετρωγε εξω σε μια ταβερνα, ξαφνικα αρχισε να νιωθει να σταζει κατι στο ποδι της. κ ναι...ήταν γαλα απο το στηθος της. δεν θυμοταν βεβαια ακριβως σε ποιο μηνα ηταν οταν της συνεβη αυτο, αλλα σιγουρα ειχε ακομη καιρο μεχρι να γεννησει...

Anji μου ναι ειχα χαθει. με επιασε μανια να τα αγορασω ολα απο νωρις. ετρεχα συνεχεια για ψωνια κ ερευνα αγορας. αλλαααα...τα πηρα ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! απιστευτο οτι περιμενουμε γεννητουρια! αντε, με το καλο! ραπανακι ερχεται η σειρα σου και μετα πλησιαζει και η δικια μου!αχ παναγια μου!θα κανεις καισαρικη με ολικη ή επισκληριδιο;

μαρια να σας ζησει ο παρης!πολυ ωραιο ονομα!

παντως και γω με τη ζεστη δεν την παλευω!!!ο υπνος ειναι μαρτυριο.νιωθω στο προσωπο μου να τρεχει ιδρωτας,με γαργαλαει και ξυπναω (οταν καταφερνω να κοιμηθω).δεν εχουμε και κλιματιστικο και καταλαβαινετε.εντωμεταξυ πολυ πρηξιμο.το τελευταιο διαστημα πηρα αποτομα κιλα χωρις να εχω φαει παραπανω απ οτι ετρωγα και υποψιαζομαι οτι ειναι κατακρατηση υγρων.εχω ξεκινησει και τα μαθηματα του ανωδυνου. πιο πολυ αγχωθηκα με τη διαδικασια να σας πω, γιατι συνειδητοποιησα οτι πλησιαζει ο καιρος. την παρασκευη εχω ραντεβου με το γιατρο για ντοπλερ και εχω πολυ αγχος .θελω να συζητησοουμε και για επισκληριδιο αν και εχω μαθει οτι ο γιατρος μου ειναι αρνητικος :?

πηγα και ψωνισα κι ολας. σαν χαζομαμα που ειμαι επεσα με τα μουτρα (τα πληρωσε η μαμα μου) πηρα ενα σετ κουνιας (σεντονακια,κουβερτα,παντα, παπλωματακι).μου ειπαν οτι το παπλωματακι δε χρειαζεται μεχρι τον πρωτο χρονο αλλα εγω το θελα!!!!ειναι πανεμορφο,γαλαζιο με αυτοκινητα,αεροπλανα,καραβακια και οτιδηποτε αγοριστικο επανω.εννοειται πως δε σκεφτηκα οτι μπορει να κανω δευτερο παιδι και ισως να ειναι κοριτσι :roll: αλλα ο ενθουσιασμος της πρωταρας βλεπετε!πηρα κι αλλα:πετσετες,μπουρνουζοπετσετα,φανελακια και ειπα να σταματησω προς το παρον...τωρα τα εχω απλωσει στον καναπε και μαρεσει να τα κοιταζω :D

μερικες φορες με πιανει και λεω θελω να γεννησω τωρα!δεν κρατιεμαι.να σας πω την αληθεια μου εχει λειψει και το παλιο μου σωμα,τα ρουχα μου ,τα τακουνια μου κλπ! θελω επιτελους να δω και αυτο το νινακι που εχω μεσα μου!!!!

ιωαννα αυτο που γραφεις για το στηθος το ειδα κι γω προχθες.εμενα ηταν σαν νερο αυτο που ειδα αλλα επαθα πλακα!!!!!

αυτα προς το παρον κοιλουμπιτσες!!!φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα αυτο που γραφεις για το στηθος το ειδα κι γω προχθες.εμενα ηταν σαν νερο αυτο που ειδα αλλα επαθα πλακα!!!!!

ναι...σαν νερο ηταν κ εμενα...οκ σε σενα ειναι λογικο νομιζω...εχουμε 1,5μηνα διαφορα ομως..!!δεν ξερω καθολου... :| και σημερα το ιδιο επαθα και χθες 2 φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα διαβασα σε ενα βιβλιο εγκυμοσυνης που εχω οτι μπορει και απο το μηνα που βρισκεσαι να εμφανιστει το λεγομενο πυαρ. (φανταζομαι αυτο ειναι) παντωςδεν ειναι κατι που πρεπει να ανησυχεις.ισα ισα.εγω να σου πω το περιμενα και νωριτερα και πατουσα απο καιρο το στηθος μηπως βγαλει κατι :oops: αλλα τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην το καθυστέρηση πολύ ακόμα τότε για να ετοιμαστείς είσαι και αρχές Αυγούστου αν θυμάμαι καλά σε σε κανα 3 βδομαδες μπαίνεις στο μήνα σου θυμάμαι καλά ; Ποσο είσαι τώρα ;
    • Κορίτσια καλησπέρα,μια ερώτηση,ξέρει κάποια που μπορώ να βρω  μπομπονιέρες με θέμα την ταινία ice age;Γιατί στο ίντερνετ όπου έχω κοιτάξει είναι εξαντλημένες.Εχω χρόνο ακόμα,είναι για τον Οκτώβρη.
    • @elbe δεν πρόλαβα να διαβάσω ακριβώςς τι ρωτάς.  Γενικά έχω χαμηλά αιμοπετάλια, στην εγκυμοσύνη όταν ήμουν  39+5 ειχα γυναικολόγο και είδαμε ότι τα αιμοπετάλια πέσανε ακόμα πιο πολύ , με έστειλε στην κλινική και 40 ακριβώς μπήκα για πρόκληση (μένω Γερμανία και δεν κάνουν με το καλημέρα καισαρική) παλέψαμε μήπως και δεν προλάβουμε να γεννήσω χωρίς καισαρική αλλά εμένα δε με έπιασαν πόνοι κτλ το βράδυ είχα ανεκτους πόνους αλλά 0 διαστολή και καμιά εξέλιξη κάνανε συνεχως αιματολογικές εξετάσεις το πρωί εφόσον έγινε επανέλεγχο στις αιματολογικές είδαμε ότι έπεφταν και άλλο τα αιμοπετάλια δεν μας επαιρνε να περιμένουμε. Οπότε μπήκα για καισαρική με τον τελευταίο επανέλεγχο αίματος να μου δίνει το οκ για επισκληριδειο αλλιώς έπρεπε να έκανα ολικη νάρκωση.  Και το πιο παράλογο απ' όλα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα με τα αιμοπετάλια 🤷 ήταν σε όρια ακόμα και για φυσιολογικό τοκετό . 
    • Αχ έχεις μια γλυκούλα καραμέλα 🍬 βήμα βήμα και τσουπ φτάσαμε στην αγκαλίτσα μας να έχεις το κοριτσάκι σου.   
    • μηπως καθυστερήσει να μου τα στείλει...και γεννήσω και δεν τα έχω...πιο πολύ για το πως θα βγω απο την κλινική χωρίς κάθισμα 🤷 θα πρέπει αναγκαστικά να αγοράσω μετά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...