Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Βασιλικη περαστικα...ακριβως αυτο που περιγραφεις το επαθα χθες και εγω...ευτυχως ημουν σπιτι μου και οχι μονη μου...πριν 1 μηνα το ειχα ξαναπαθει και ημουν μονη μου...γενικα εχω νευροπιεση αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη μου πεφτει η πιεση και οι παλμοι μου ειναι πανω απο 100...η γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι ορθοστατικη πιεση μην κουραζομαι, οχι πολυ ωρα ορθια, οχι ζεστη κτλ...εχω και το στιγμα και θεματακι με το σιδηρο...Σ/κ ειχαμε παει για μπανιο και ηταν τελεια...φυσαγε βεβαια..αχ τη Δευτερα θα δω το μπεμπε μου!!!!περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα...

κοριτσια να σας ρωτησω κατι?το ξερω οτι θα γελασετε αλλα δεν εχω προβλημα...

επειδη εχω αγχος πολυ , αν ειναι ολα καλα με το μπεμπε στη κοιλια μου, σκεφτηκα να παω να παρω ενα στηθοσκοπιο...αμα το βαζω στη κοιλια μου λογικα δεν θα ακουγονται οι παλμοι του μωρου?

φιλια πολλα σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Iro μου με καθησυχαζει λιγο το οτι κι εσυ το επαθες, που σημαινει οτι ειναι της εγκυμοσυνης, δεν ειναι παθολογικο. Αν το ξαναπαθεις- μακρια απο σενα- η καρδιολογος μου ειπε να κλεινεις τη μυτη και να σφιγγεσαι οπως οταν θελεις να ενεργηθεις ή να πιεις απαραιτητως κατι κρυο. Κι εγω εχω χαμηλη πιεση, και λογω ζεστης θα πεφτει κι αλλο, χτες που με μετρησε γυναικολογος μετα το περιστατικο ειχα 10 με 6, το βραδυ που ειχα ηρεμησει και δεν ημουν εκτεθειμενη στη ζεστη ειχα 13 με 8, πιο καλη δηλαδη. Αχ, να μην το ξαναπαθουμε, γιατι το επικινδυνο ειναι το πεσιμο, αν πεσουμε με την κοιλια θα ειναι ασχημα τα πραγματα. Ας μας βοηθησει ο Θεος!

Καλο θα ηταν το στηθοσκοπιο, να μην τρεχω κι εγω καθε εβδομαδα στη γυναικολογο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε ρε κοριτσια? γιατι τοση νεκρα?

ξαμοληθηκατε στις παραλιες??????

πω πω τι τραβηξα δυο μερες δεν λεγεται...μες στη ζεσταρα να διαβαζω και να δινω πανω στο μεσημερι...11 με 1...και 2μερες συνεχομενα...αι σιχτιρ να παρουμε πτυχιο επιτελους!

αντε τωρα να τρεχω απο δευτερα για χαρτια να με παντρευτει...!!!προταση γαμου ακομα δεν δεχτηκα!εγω την εκανα κ αυτην...!!!ειδα και ενα χαζο ονειρο σημερα...ταραχτηκα...απ τα χαραματα ξυπνησα παλι αλλα ξανακοιμηθηκα μετα...!!!ειδα οτι ειχα αγκαλια την κορη μου και μου επεσε απο τα χερια...χτυπησε στο κεφαλι και ειχε αιματα και ετρεχα πανικοβλητη με το μωρο στην αγκαλια και φωναζα "γρηγορα παμε στο νοσοκομειο...σηκω βασιλη τρεχα..σηκω βασιλη το σκοτωσα.."και μετα ξυπνησα...μονο τα κλαματα που δεν εβαλα αλλα ο βασιλης δεν την γλυτωσε...τον ξυπνησα και αυτον...

ο καημενος κι αυτος τι τραβαει μαζι μου..τι αγχος ειναι αυτο ρε γαμωτο...την προηγουμενη φορα ειχα δει οτι μαλωναμε με το βασιλη και μεσ στον υπνο μου του εχωσα μια μπουνια...ολη δικια του ηταν!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αυτη η εγκυμοσυνη εχει πολλα τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες τι κανετε?εγραφα τοση ωρα και ολα σβηστηκαν και τα εχω παρει σας διαβασα ολες

τωρα θα τα πω οχι τοσο αναλυτικα οσες μαθατε τι ειναι τα μωρακια σας μπραβο ειδα και κοριτσακιαααααα και αγορακια

σουλιτσα μου πολυ χαιρομαι που ολα οκ με την καμπυλη σου εγω για ακομα μια φορα την γλιτωσα και δεν την εκανα το ζαχαρο μου σε ολες τις εξετασεις ηταν πολυ κατω απο τα φυσιολογικα οριαααα και ετσι δεν χρειαστηκε να την κανω

δημητρουλα μου το maclaren xlr εχω και εγω ηταν δωρο της γιαγιας μου για το πρωτο της εγγονι και το εχω απο το 2008 και το χρησιμοποιησα και στον δευτερο μου γιο και ειναι ακομα σαν καινουργιο ειναι πολυ καλη επιλογη

οσες ψαχνετε για καροτσια μπειτε στο λητω εχει καλες τιμες και καλες επιλογες απο 270 ευρω για καροτσι που κοιταει και μπρος και πισω στην μαμα και εχει και πορτ μπεμπε ενα παραδειγμα εφερα

ιρω μου ευχομαι και συ να δεις γρηγορα το μωρακι σου και η θα ναι κοριτσακι οπως σου ειχαν πει η αγορακι οπως σου λενε οι γιαγιουλες στο δρομο χι χι χι χι πως πανε οι εργασιες σας ολα καλα?

niki margo πολα μπραβο για το αγορακι σου και την σιγουρια σου σε καταλαβαινω και γω ημουν 100% σιγουρη στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οτι ειχα αγορακι χι χι χι χι διαισθησηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

kellie μου με το καλλο και το δικο σου κοριτσακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

fotonio και βασιλικη μου θα το καταλαβετε το μωρακι σας ...................και τοτε να δειτε κλωτσιαααααααααααααα

σωσω μου τι επαθες και συ με τα κωλοκουνουπααααααααααααααα απα πα πα θελει προσοχη τωρα παρε οτι σου ειπαν και υπομονη μεχρι να περασει

βασιλικη μου να προσεχεις πολυ και χαιρομαι που εισαι καλα και συ και το μωρακι σου να αποφευγεις να κανεις δουλειες εξωτερικες μονη σου και κυριως με την ζεστη το εχω παθει και γω αλλα ηταν ο αντρας μου μαζι μου εχω πολυ χαμηλη πιεση σαν και σενα και δεν αντεχω καθολου την ζεστη

το χειροτερο μου ειναι το να φευγω απο το σπιτι και να πηγαινω στην δουλεια και να φευγω απο την δουλεια και η διαδρομη μεχρι να ερθω παλι σπιτι ζεστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

βρε ιωαννα μου τι περναει και ο αντρας σου χι χι χι χι μπουνιες και αλλα και ολα αυτα επειδη εσυ βλεπεις παραξενα ονειρακιαααααααααααααααααααααααααααααααααα ειναι οι ορμονες χι χι χι χι χι χι χι

τα δικα μας νεα καλα τελειωνω την δουλεια 13 ιουλιου και βγαινω σε αδεια εγκυμοσυνης χι χι χι χι λιγη ακομα υπομονη το πρωτο 10 ημερο του ιουλιου θα κανω και το dopler να δουμε ξανα την μικρη μου

την ειχα δει την δευτερα και ολα μια χαρα εχει μεγαλωσει παρα πολυ και δεν εχει πολυ χωρο να κοινηθει ειναι και ψηλη -ετσι μας ειχαν πει στην β επιπεδου ψηλα ποδιαααααααααααααααααααααααααααααααα και τοτε ηταν 417 gr τωρα θα δουμε ποσο θα ναι τον ιουλιοοοοοοοοο

την τεταρτη ειχε γιορτη ο μεγαλος μου γιος στον παιδικο σταθμο με θεμα τον μικρο πριγκηπααααα εριξα πολυ κλαμαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ολα ηταν υπεροχαααααααααααααααααααααααααα

αγορες ακομα δεν εχω κανει περιμενω τις εκπτωσεις και ισως καποια λεφτακια και αν τελικα τα παρω θα της παρω δωρο ενα καροτσακι ουτε πολυ ακριβο ουτε πολυ φτηνο http://www.lapinbebe.gr/v2/gr/Details/3978/ΚΑΡΟΤΣΙ-SOLA-PLUM.html ειναιι πολυ ωραιο και ξαπλωνει τελειως και φυσικα γυρναει και προς την μανουλαααααα χι χι χι

αααααααααααααααααααα ναι το μονο που της πηρα ηταν απο το zara ενα μπλουζακι κιτρινο με μπλε γραμματακια και ενα τζιν καλυμα πανας -σορτσακι με 2 φιογκακια στο πλαι γιατι ολα τα αλλα μου φανηκαν ακομα ακριβααααα

αυτα για την ωρα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη περαστικα...ακριβως αυτο που περιγραφεις το επαθα χθες και εγω...ευτυχως ημουν σπιτι μου και οχι μονη μου...πριν 1 μηνα το ειχα ξαναπαθει και ημουν μονη μου...γενικα εχω νευροπιεση αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη μου πεφτει η πιεση και οι παλμοι μου ειναι πανω απο 100...η γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι ορθοστατικη πιεση μην κουραζομαι, οχι πολυ ωρα ορθια, οχι ζεστη κτλ...εχω και το στιγμα και θεματακι με το σιδηρο...Σ/κ ειχαμε παει για μπανιο και ηταν τελεια...φυσαγε βεβαια..αχ τη Δευτερα θα δω το μπεμπε μου!!!!περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα...

κοριτσια να σας ρωτησω κατι?το ξερω οτι θα γελασετε αλλα δεν εχω προβλημα...

επειδη εχω αγχος πολυ , αν ειναι ολα καλα με το μπεμπε στη κοιλια μου, σκεφτηκα να παω να παρω ενα στηθοσκοπιο...αμα το βαζω στη κοιλια μου λογικα δεν θα ακουγονται οι παλμοι του μωρου?

φιλια πολλα σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες!!!!!!!

Iro ειδα ενα γκατζετακι ειδικα για σενα, συσκευη doppler που ακους τους ηχους της καρδιας του μωρου. Δεν ξερω αν πρεπει να βαλω τον Link εδω για να το δεις, θα σου το στειλω με π.μ. Το σκεφτομαι κι εγω σοβαρα να το παρω. Ελεγξε τα μηνυματα σου.

Ιωαννα καλο πτυχιο, πολυ κουραγιο εχεις που δινεις μαθηματα με την εγκυμοσυνη και τη ζεστη, εγω ειμαι ζαβλακωμενη για τα καλα απο τη ζεστη. Υπεκυψα κι εβαλα λιγο το κλιματιστικο αλλα οχι για πολυ ωρα, μη μας τσακισει και η ΔΕΗ. Γενικως υποφερω, για μπανιο δεν παω, ωραιο καλοκαιρι. Εχω και προβλημα στον υπνο, δεν κοιμαμαι γιατι δεν βολευομαι σε καμμια σταση- φοβαμαι μην κανω κακο στο μωρο και ειμαι ολη νυχτα ξυπνια- προστεθηκε και η ζεστη, θα ειμαι "κουδουνι" μεχρι να γεννησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε φουσκοκοιλίτσες;;;;;;; Βλέπω ότι η ζέστη μας χτύπησε λίγο , ε;;;;;;;;;

Vassiliki τι ήταν αυτό που έπαθες;;;;;; Τουλάχιστον δεν επηρεάστηκε ο μικρούλης.......!!!!! Όπως κατάλαβες θέλει πολύ προσοχή....και μένα ο γιατρός μου με μάλωσε γιατί είμαι όλο δουλειές και βόλτες...δεν κάθομαι καθόλου στα αυγά μου με αποτέλεσμα να μειωθεί λίγο ο τράχηλός μου.....θέλει ξεκούραση........

Εμείς κάναμε την Τρίτη την β-επιπέδου και έπαθα πλάκα με το θέαμα......δεν ξεκολλάω να τον βλέπω......!!!!!!!

Το βάρος μας είναι 470 gr και δόξα τον θεό όλα καλά!

Σας χαιρετώ για μία βδομαδούλα! Φεύγουμε με τον αντρούλη μου και τον τοσοδούλη μας για ξεκούραση! Φιλιά σε όλες και προσοχή στην ζέστη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι εγω δεν κανω τιποτα για να μην κουραζομαι και ειδες τι καταφερα να παθω. Τωρα δεν παω πουθενα χωρις συνοδεια, και μαλλον ετσι θα τη βγαλω ολο το καλοκαιρι γιατι σιγουρα απο ζεστη το επαθα.

Θα πατε διακοπουλες; Τυχερουλια, να περασετε καλα, καλη ξεκουραση!! (Ζηλευωωωωωωωωωωωωωω! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και γω ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ολες οσες πατε για μπανιο και διακοπες εγω μπανιο δεν κανει να κανω ο γιατρος μου δεν θελει πολλα πολλα τωρα στο τελος και διακοπες δεν γινεται αφου γενναω αυγουστο αρα πακετοοοοοοοοοοοοοοοο

οσο για τον υπνο ουτε εγω κοιμαμαι γιατι εχω συνηθησει να κοιμαμαι μπρουμητα και τωρα δεν μπορω και η μικρη εχει πιασει την μια ακρη και την αλλη και ετσι και στο πλαι που κοιμαμαι ο πανος- ο αντρας μου -λεει οτι θα βγει σαν ακορντεον το παιδι χι χι χι χι χι χι χι χι

aircodition δουλευει συνεχεια σε μια σταθερη θερμοκρασια στο σαλονι και λιγο πριν κοιμηθω αναβω το air codition στην κρεβατοκαμαρα για να ναι σε θερμοκρασια καλη οταν παμε να κοιμηθουμε χι χι χι χι χι χι χι δεν την παλευω διαφορετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki μια απ'τα ιδια και με το μπανιο και με τον υπνο. Για το μπανιο δεν εχω ρωτησει τη γιατρο μου αλλα δισταζω να μπω γιατι η θαλασσα ειναι ακομη κατακρυα αλλα κυριως γιατι δεν εμπιστευομαι οτι οι θαλασσες ειναι καθαρες, μην κολλησω κανενα μικροβιο και ψαχνομαι. Οσον αφορα τον υπνο , εχω να κοιμηθω καλα απο τοτε που διαπιστωσα οτι περιμενω μωρο, ειχα παντα μια εννοια, μη γυρισω μπρουμυτα- γιατι μονο ετσι ξεκουραζομαι- και πλακωσω το μωρο. Ε, τωρα που εχει μεγαλωσει λιγο η κοιλιτσα μου πρεπει να ειμαι πιο προσεκτικη. Δεν μπορω να ισιωσω κιολας γιατι μου φαινεται οτι νιωθω τραβηγμα στη μητρα, εχω γινει σαν "8" απο τον υπνο στα πλαγια. Τωρα βαζω ενα μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια ή διπλα στο σωμα ωστε να ακουμπαει το ενα μου ποδι πανω και να εχω κοντρα μπροστα στην κοιλια, θελω καπου να στηριζομαι, αλλα δεν πετυχαινω παντα τη σταση που βολευει ακομα κι ετσι.

Για τη ζεστη δεν θα ξαναπω, λιωνω...... ειδικα στον υπνο, ξυπναω σε λιμνη ιδρωτα!!!!!!!

Θελω διακοπεεεεεεεεεεες!!!!!!Αλλα δεν εχω λεφτααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Βασιλική και Ηρώ και εγώ είχα κάτι παρόμοιο τη Κυριακή, δεν είχα κοιμηθεί καλά και με τη ζέστη ήρθε και έδεσε, μου ήρθε λιποθυμία. Μία δυσφορία, στην αρχή ένιωθα το στομάχι μου πολύ χάλια και σε δευτερόπλεπτα μου ανέβαινε η δυσφορία προς το κεφάλι, μία ζαλάδα και ένιωθα ότι χάνω τη γη κάτω από τα πόδια είχα ένα μπουκαλάκι νερό και το έριξα πάνω μου, έπιασα κάτι μπισκοτάκια και έφαγα και σηκώθηκα τρεκλίζοντας προς το παράθυρο να με φυσήξει ο αέρας, όλα αυτά σε μια στιγμή……. και έτσι μάλλον τη γλύτωσα, αλλά μετά και για λίγες ώρες είχα μία ζαλη και μία κούραση. Η γιατρός μου είπε ότι δεν έπρεπε να σηκωθώ και ότι έπρεπε να έχω το κεφάλι κάτω.

Αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω χάσει την εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και φοβάμαι μην ξαφνικά το ξαναπάθω, ειδικά αν οδηγώ μάλιστα……..Θέλει προσοχή και κυρίως να μετράμε τις δυνάμεις μας καλά πριν κάνουμε οτιδήποτε. Τη Τετάρτη που πάλι με έπιασε απλώς μια δυσφορία από τη ζέστη, άφησα το αυτοκίνητο επί τόπου και πήρα ταξί.

Ιωάννα άντε και καλό πτυχίο! Μπράβο σου που με τέτοιες συνθήκες και μελετάς και πας για εξετάσεις. Όσο για τη μπουνιά πλάκα είχε, το παθαίνουμε αρκετές αυτό κάποια στιγμή ή μάλλον κάποιες στιγμές………..

Rapanaki το έχω πάθει και εγώ πολλές φορές το να γράφω και μετά να χάνεται το κείμενο, τα νεύρα μου………οπότε γράφω στο word και μετά αντιγραφή και επικόλληση.Τι ωραία που θα ήταν η γιορτούλα με τον μικρό πρίγκηπα!!!

Anjie καλές διακοπούλες να έχεις!

Νεότερα θα έχω από τον μπέμπη στις 2 Ιουλίου που θα κάνω την β επιπέδου. Προς το παρόν θα πάω για τις κλασσικές εξετάσεις αίματος ούρων.

Μίλησα με μία φίλη που είχε πάρει το καρότσι της κικο τριο και μου είπε ότι καλό είναι αλλά………….αλλά είναι βαρύ. Δεν ξέρω αν το πήρε καμμία αλλά καλό να τσεκάρουμε και το βάρος του καροτσιού γιατί δεν παλεύεται όταν πρέπει να κινηθείς στους δρόμους.

Είναι κάτι που με προβληματίζει. Το ζήτημα μαλλιά και συγκεκριμένα τα λευκά. Εσείς τι κάνετε, Τα βάφετε τωρα στην εγκυμοσύνη? Λόγω κληρονομικότητας έχω λευκές τρίχες (από 18 χρονών οι πρώτες ναι είναι αλήθεια). Και έχουν περάσει πολλοί μήνες από τότε που τα έβαψα, οπότε καταλαβαίνετε. Η γυναικολόγος λέει αν θέλω να κάνω ανταύγειες για να μην αγγίξει στο δέρμα η βαφή. Αλλά η κόμμώτρια μου λέει ότι με τις φυτικές βαφές που κάνω τώρα (κορέ δηλαδή) δεν γίνεται να κάνω ανταύγειες, θα πρέπει να κάνω από τις άλλες.

Φιλιά σε όλες τις μανούλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη διαβασα στο βιβλιο "τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος" οτι στο 2ο τριμηνο ειναι συχνο φαινομενο οι λιποθυμιες, δεν το ηξερα πριν και δεν περιμενα να μου συμβει. Ηταν καλο που ησουν σπιτι και ηπιες νερο, η καρδιολογος μου ειπε αν βλεπω οτι προκειται να το παθω παλι να πινω κρυο νερο. Κι εγω εχω ανασφαλεια, φοβαμαι να βγω μονη εξω, εχω μονιμως τον συζυγο να με πηγαινοφερνει παντου. Ευτυχως που δεν παω για δουλεια, ηταν να επιστρεψω την αλλη εβδομαδα, 5 μερες εμειναν, να μην παρω κι αλλη αναρρωτικη και τρεχω στην υγιειονομικη επιτροπη, αλλα μετα το λιποθυμικο επεισοδιο φοβαμαι, εχει και ζεστη στο σχολειο, το γραφειο βραζει, και υπαρχουν πολλλες εκκρεμοτητες αν και τελος της χρονιας. Οποτε καθομαι σπιτι.

Παντως οσο προσεχω ολο και κατι μου συμβαινει και εχω πεθανει απο ανασφαλεια. Χτες πηγα να πατησω το πολυμπριζο να γινω "αεροπλανο", ευτυχως απεφυγα την πτωση. Δεν ξερω φοβαμαι. Θα παω να με διαβασει κανενας παπας για ματι, παρ'ολο που ειμαι απλως απροσεχτη ωρες ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!τι κανετε;ζεσταινεστε;

εγω απο χθες ειμαι εντελως ξαπλα.με εχει πιασει ενα πραμα...νιωθω κραμπες στην κοιλια,το στομαχι και κατι σαν τσιμπηματα-σουβλιες χαμηλα στην κοιλια!εχθες ενιωθα και την λεκανη να ανοιγει...φοβηθηκα μη γεννησω πριν την ωρα μου.φανταστειτε οτι παιρνω και μαγνησιο και yutopar για τις συσπασεις εδω και πολυ καιρο.ισως ομως να κουραστηκα λιγο αυτες τις μερες.εσεις εχετε καθολου τετοια συμπτωματα; το μυαλο μου βαζει χιλια δυο κακα και ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εγω εδω αραχτη επιτελους στον καναπε στο σαλονι βλεπω τηλεορασουλα και φυσικα αναμενο το aircodition χι χι χι χι χι χι χι χι

βασιλικη μου και γω δεν θελω με τιποτα τωρα να κολλησω κανα μικροβιακι και να βαλω τιποτα κολπικαααααα ειδικα τωρα που φτανω προς το τελος

αρα θα στερηθω την παραλιαααααααααααααααα ασε που καιγομαι ακομα και κατω απο ομπρελα και με μπλουζααα

niki margo να προσεχεις πολυ και μηπως να σκεφτεις να αφησεις για λιγο την οδηγηση εχω απο τον 6ο μηνα και μετα σταματησα καταρχην η κοιλια μεγαλωσε πολυ και δεν βολευομουν αλλα ελεγα αν κατι γινει ποιος θα τρεξει ???

καλο το καροτσι που λες αλλα ειναι οντως βαρυ και εχεις απολυτο δικιο ενα βαρυ καροτσι δηστηχως ετσι οπως ειναι οι δρομοι θα μας δυσκολεψει ακομα πιο πολυ ψαχτο λιγο ακομαααααααααααααααααααααα

του κορρε ειναι φυτικες οι βαφες αλλα οπως σου ειπαν δεν καλυπτουν τα λευκα εμενα μου εχει πει να μην τα βαφω ευτυχως θεμα με λευκες τριχες δεν εχω και πριν μαθω οτι ημουν εγκυος τα ειχα ηδη στο φυσικο μου κοντα βεβαια ημουν ετοιμη να παω να τα βαψω ενα καροτι χα αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ και μετα εμαθα οτι ειμαι εγκυος φανταστειτε πως θα ημουν με την καστανη ριζα και το υπολοιπο καροτι μαλλι

ο αντρας μου φωναζει και για τα νυχια χεριων και ποδιων που τα βαφω οτι θα περασει στην μικρη χι χι χι χι χι χι χι

αντε φτανει και ο καιρος για την β επιπεδου και θα δεις παλι το αγορακι σου με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοο

βασιλικη πως σου φανηκε το βιβλιο?ελεγα να παω να το παρω θελω να δω και την ταινιααααααα

πρεπει να προσεχεις και καλα κανεις και αγκαρευεις τον αντρουλη σου για το δικο σου και του μωρου σου το καλο

σπουργο μου ειναι η ζεστη που τα κανει ολα χειρωτεραααααααααααααααααααααααααααααα πιστεψε με και γω νιωθω πολυ παραξενα εδω και μερες αλλα δεν ξερω πως να το περιγραψωωωωωωωω ασε που πιανεται και η αριστερη μου η πλευρα και οταν παω να συκωθω κανω 400 ωρες και μετα παω και σαν βαρκαααααα

υπομονη και οσο μπορουμε να ξεκουραζομαστεεε φιλακια πολλα πολλα σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική το έχω και εγώ αυτό το βιβλίο και στην αρχή το διάβαζα συνέχεια, τώρα είναι αλήθεια πως το έχω ψιλοαφήσει. Όταν μου ήρθε η λιποθυμία δεν ήμουν σπίτι, στο σχολείο ήμουν, ήταν η Κυριακή των εκλογών και είχα διοριστεί, είχα ξυπνήσει από τα χαράματα όπως καταλαβαίνεις και ήμουν ήδη κουρασμένη, μου είχε πει η γυναικολόγος αν δε νιώθω καλά να μη πάω και να μου γράψει βεβαίωση αλλά εγώ πίστευα ότι είμαι μια χαρά και ότι θα τα καταφέρω. Πρήστηκαν και τα πόδια μου πρώτη φορά, δεν τα αναγνώριζα.

Σπούργο και γω από χθες νιώθω ότι με σπρώχνει σαν να τραβάει τη μήτρα μου αισθάνομαι, δεν πονάει αλλά προσπαθεί να κάνει χώρο το χρυσό μου από ότο φαίνεται.

Rapanaki εμείς σκεφτόμαστε αύριο να πάμε για μπάνιο, θα κοιτάξω να είναι καθαρή η θάλασσα αλλιώς δε θα μπω, τι να πω………αλλά δε ξέρω και όλο το καλοκαίρι πως θα τη βγάλω χωρίς μπάνιο. Και άντε πες τη βγάζω, ο σύζυγος? Το βιβλίο είναι χρήσιμο γενικά αλλά εσύ ήδη έχεις εμπειρία από ότι κατάλαβα. Τα λευκά τα καλύπτει η βαφή κορέ αλλά η κομμώτρια μου επιμένει ότι δεν γίνονται ανταύγειες με τον κορέ, αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω…….

Σήμερα είχα μια κούραση χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο. Μόνο στη λαϊκή που πήγα και ήμουν πτώμα γιατί πήγαμε μες το καταμεσήμερο και ψήθηκα κανονικά.

Το έργο Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος λένε ότι δεν είναι τίποτα σπουδαίο, μια ανάλαφρη κωμωδία, αλλά είναι ότι πρέπει για αυτή τη φάση. Θα πάω να το δω οποωσδήποτε. Όποια πάει πρώτη να μας πει εντυπώσεις.

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στις ομορφες κοιλιτσες τι κανετε?ειστε για μπανακι η οχι ?

εμεις εδω ..........................εγω δηλαδη με την μπουμπου στην κοιλια χι χι χι χι χι χι χι ο αντρουλης μου στην δουλεια και τα 2 μου αντρακια μοιρασμενα στις 2 γιαγιαδες αρα εγω λιγο πιο χαλαρα

δεν εχω ορεξη να κανω τιποταααααααα με τραβαει πολυ και μου ριχνει η μικρη κατι κλωτσιες αλλο πραγμα

απ οπου ξαπλωσω απο κει την αισθανομαι

niki margo μου αυτο που λες για τα ποδια σε καταλαβαινω εχουν αρχιζει και πριζονται αρκετα και πρεπει μετα να τα βαζω πανω σε κανα μαξιλαρι για να αρχισουν να συνερχονται αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχσαγιοναρες δεν πολυ βαζω γιατι οταν πρηζονται φαινονται και δεν ειναι και το καλυτερο θεαμα για εξω

μου ειπε και μενα ο γυναικολογος μου αν ηθελα να μου εγραφε αδεια νωριτερα και να σταματαγα την δουλεια .......καναμε και μια παγαποντια ενω κανονικα πητ εχω 30 αυγουστου-ασχετα που θα εχω γενησει μεχρι της 20 λογω καισαρικης-μου εγραψε οτι πητ εχω 10 σεπτεμβρη και ευτυχως οταν πηγε η πεθερα μου στο ικα για να της δωσουν το χαρτακι που πρεπει να προσκομισω στην δουλεια μου για να υπολογισουμε ποτε σταματαω δεν της ζητησαν την β επιπεδου ουφφφφφφφφφφφφφφφ και ετσι θα κατσω τωρα λιγο παραπανω στην δουλεια δηλαδη μεχρι τις 13 ιουλιου αλλα θα κατσω και λιγο παραπανω μετα ετσι οπως το εχω υπολογισει απο 10 σεπτεμβρη + 64 μερες ημερολογιακες +αδεια που εχω και δεν την εχω χρησιμοποιησει με το καλο θα γυρισω στην δουλεια με την νεα χρονια και μετα αντε να δουμε παντως σκεφτομαι σοβαρα να εχω μια κοπελα μια φορα την βδομαδα η μια φορα στις 15 να μου κανει καποιες δουλειες του σπιτιου γιατι με τρια παιδακια και δουλεια δεν ξερω αν θα τα προλαβαινω ολα .............................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κοριτσια με τις ομορφες κοιλιες....!!! :D

τι κανετε πως πατε?ετρεχα σημερα να ετοιμασω χαρτια για το γαμο....25 ευρω για μια αναγγελια?ειναι χαζοι...τελος..!!!δυο ονοματα γραφουν και παιρνουν ολοκληρο μεροκαματο....σαν δεν ντρεπονται λιγο...

ο υπνος μου τελευταια ειναι πολυ αναστατος...μεγαλωνει η κοιλια και δεν βολευομαι καθολου ενω μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα...τα εχω δοκιμασει ολα οσα γραφετε και ακομα δεν βολευομαι...στην ουσια κουραζομαι και αποκοιμιεμαι...!!!αφηστε που η μικρη ψαχνεται πολυ...προσπαθει να βγει απο τον αφαλο απο τα πλευρα σπρωχνει πολυ... :lol: και μη με κοροιδεψετε αλλα με ποναει λιγο...αλλα μ αρεσει Π Ο Λ Υ ! ! ! :lol:

προχθες πηγαμε μια βολτα στα λητω....του πανακριβου ολα...!!!δεν το συζητω...παρ ολα αυτα της πηραμε το πρωτο της δωρο...μια πιπιλα με αλυσιδα...ασπρη με ροζ λουλουδακια και πασχαλιτσες... :lol: απ ολο το μαγαζι αυτο θεωρησαμε σημαντικο να ξεκινησουμε...!!! :lol::lol: με τραβολογαει ο βασιλης σε ολα τα μαγαζια για να μας δινουν προσπεκτους και δωρακια... :lol::lol: οπως καταλαβατε ξεκινησε η ερευνα αγορας....!!!πηρε η πεθερα μου τηλεφωνο απο την αυστραλια για να μου πει πως μεχρι να ρθει να μην αγορασουμε τιποτα...και απο τοτε που το ειπα στο βασιλη με τρεχει παντου για να τα εχουμε διαλεξει ολα και να τα εχουμε ολα ετοιμα οταν θα ερθει....!!! :lol::lol::lol: τι ατιμος που ειναι...!!! :lol::lol::lol: σημειωτεων η πεθερα μου ερχεται τελος αυγουστου...οταν εγω θα ειμαι στο 8ο...οτι να ναι...!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες και καλη βδομαδαααααα

τι ζεστη παλι και αυτη ελεος δεν μπορω αλλο δεν την παλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

3 βδομαδες μαζι με αυτην για να σταματησω απο την δουλειααααααααααα και να αρχισω τα ψωνια μια μου θα χουν μπει και οι εκπτωσεις χι χι χι χι χι

τι κανετε?που βρισκεστε?

ιωαννα μου μ'αρεσεις πηγες στο λητω και τελικα πηρατε πιπιλα?χι χι χι χι μαζι σου

http://trendybaby.gr/index.php?page=sho ... rt〈=en

http://trendybaby.gr/index.php?page=sho ... rt〈=en μπες εδω να δεις εχει ιδιαιτερα πραγματακια και πιπιλιτσες

http://www.firstimemommy.gr/2728-TOPMODPAC.html για κοριτσακι

http://www.firstimemommy.gr/2729-LAWYERPACIFIER.html για αγορακι

http://www.firstimemommy.gr/2726-PRETTYMOM.html

http://www.firstimemommy.gr/2569-GETIN.html αυτην την ειχα παρει στον γιο μου θεικηηηηηηηηηηηη

http://www.firstimemommy.gr/2550-PINKPAC2.html

http://www.firstimemommy.gr/2582-MYFIRS2.html μπλουζακι για το πρωτο καλοκαιρι

http://www.firstimemommy.gr/2534-MAX-004.html και μπλουζα για την μανουλα

http://www.firstimemommy.gr/2535-MENS-002.html και κατι χαριτωμενο για τον μπαμπα χι χι χι χι χι χι

http://www.mypetitboutique.eu/index.php ... t_id=31323 αυτο ειναι κουκλακι με πιπιλα μαζι εμενα τα παιδια μου το χαν λατρεψει και οταν ηταν μικρουλια δεν εφευγε η πιπιλα και μαθαιναν να αγκαλλιαζουν πραγματακια και δεν χανεις ποτε την πιπιπλαααααααααααααααααααααααααα

http://www.mypetitboutique.eu/index.php ... t_id=31781 καλτσακιαααααααα

http://www.babycity.gr/product.php?id_product=99 καλυματα πανας

και διαφορα αλλα πολλα γενικα ακομα ειναι ακριβα τα πιο πολλα στο λητω οταν μπουν εκπτωσεις κανει πολυ καλες τιμες τα περισ παπουτσια για παραδειγμα τα βαζει 15 ευρω και ρουχαλακια κτλ

γιατι δεν λες στην πεθερα σου να σου φερει τιποτα απο αυστραλιααααααααααααααα εχει ωραια πραγματα και φτηνααααααα

παντως μην βιαστεις ιουλιο μπαινουν εκπτωσεις και στο ηρα και στο λητω θα εχει πολλες προσφορες και μετα θα το μετανιωσεις

κατα τα αλλα σε καταλαβαινω το θεμα με τον υπνοοοοοοοοοοοοοοοοοο ειναι πονεμενη ιστοριαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της ειπα να μου φερει σεντονακια σελτεδακια και γενικα ειδη προικας...και με εβαλε να παω στα jumbo και να δω τιμες αν συμφερει να τα αγορασει απο την αυστραλια...ΕΛΕΟΣ!θες να βοηθησεις κυρα μου ή οχι?αι στο καλο...γι αυτο και εγω πηγα στα λητω και πηρα μια πιπιλα... :lol::lol::lol:

το first time mommy το ειχα δει και εγω...οντως εχει πολυ ωραια πραγματακια...σιγουρα θα παρω κατι και απο κει... :D:D πολυ μ αρεσει που ψαχνω πραγματακια... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα ποσο σε καταλαβαινω με το θεμα του υπνου.και βεβαια ειναι νωρις ακομη.μπορει να γινει και πολυ χειροτερο !!!νιωθω οτι το παταω το καημενο και αγχωνομαι!θα ριξω και γω μια ματια σε αυτα που προτεινεις ραπανακι αλλα προσ το παρον παω να φαω γιατι εχω λυσσαξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα δεν αντιλαμβάνεσαι πόσο σε ζηλεύω που η πεθερά σου είναι στην Αυστραλία, πες μου οτι είναι και μόνιμα εκει και σου την ανταλλάσω με την δική μου!!!!Στην αρχή θα πάθεις πλάκα από την υπερκαλοσύνη της, αλλά μετά θα πνιγείς (από την πολύ καλοσύνη) και δεν θα παίρνεις αέρα!!!

Ραπανάκι το firsttimemommy έχει πολύ ωραία πραγματάκια!!

Αύριο έχω ραντεβού με το μωρό μου!!! Ίσως να δουμε και αν εχω αγοράκι ή κοριτσάκι!!! Δεν μπορώ να περιμένω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ζέστη κορίτσια δεν παλεύεται με τίποτα, είδικα σήμερα Τρίτη ήταν μια δύσκολη μέρα. Αύριο θα ναι καλύτερα.

Τελικά τη Κυριακή πήγα για μπάνιο 6.30, αλλά δεν έκανα, ήμουν πολύ κουρασμένη για να μπω να βγώ να κάνω ντους και να αλλάζω μαγιό. ¨ωρες με πιάνει μια κούραση και θέλω μόνο να είμαι ξαπλωμένη.

Αύριο θα μια κέντρο μες τη ζέστη για δουλειές. Έχω ένα σωρό δουλειές βρε κορίτσια και σέρνομαι μες στη ζέστη, άσε που τρέχω και τον σύζυγο γιατί πια μόνη δε μπορώ και δεν του αρέσει και τόσο.

Ραπανάκι σε ευχαριστούμε για τις ιδέες θα βγω στα μαγαζιά μόλις αρχίσουν οι εκπτώσεις. Ξέρετε πότε ξεκινάνε ακριβώς, γύρω στις 15 του μηνα ή κάνω λάθος?

Φωτόνιο με το καλό να δεις το μικρούλι σου, είχα και γω μια αγωνία για το φύλο. ΄Το έμαθα πριν δύο εβδομάδες περίπου και ο γιατρός μου είπε αγόρι αλλά κράτησε και μία επιφύλαξη μέχρι την β επιπέδου.

Σπούργε ελπίζω να μη γίνει πολύ χειρότερο το θέμα του ύπνου γιατί είναι μεγάλη απόλαυση ο ύπνος κορίτσια.

Ιωάννα89 εμένα πάλι η πεθερά μου γενικά δεν έχει φανεί και πολύ, Αθήνα μένει. Αλλά τώρα που έρχεται το μωρό θα μας κάνει εμφανίσεις, και θα του πάρει λέει και πράγματα……..να δούμε…… και είναι όλο με τον καλό το λόγο για μένα…………τι να σου πω…………..όσο για το όνομα του παιδιού δεν το συζητάει καθόλου, έχει αποφασίσει πως θα το βγάλουμε.

Σας φιλώ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεςςςςςςςςςςςς............!!!!!

ουφ...επιτελους δροσισε λιγο εδω πανω...μες στο σπιτι εχω 27βαθμους εχω ορθανοιχτες μπαλκονοπορτες και ναιιιιιιιιι....φυσαεεεειιι....!!!!

ρε κοριτσια μη ζηλευετε και τοσο που ειναι στην αυστραλια η πεθερα μου...!!!ερχετε παλι...παναγια μου πως θα την αντεξω???ειναι ο χειροτερος μου εφιαλτης...!!! :o:o:o:o

αφου να φανταστειτε μου λεει η κουνιαδα μου χθες..."αντε τυχερη...ολη μερα σε σας θα φυλαει...θα σε σπαει τα νευρα και εγω θα καθομαι θα πινω καφε και θα γελαω..."

οριστε...ουτε η κορη της δεν την αντεχει.... :lol::lol::lol: οσο για το ονομα δεν το συζητω...εχει κλεισει πρωτου μαθουμε το φυλο...!!!και φυσικα το δικο της...!τελος παντων το καταπινω γιατι μ αρεσει το ονομα της...Αγγελικη...!!!εγω την κορη μου θα την φωναζω Αγγελινα...την πεθερα μου την φωναζουν Αγγελα...ε....καπως το σωζουμε το θεμα...!!! :lol::lol::lol: μωρε αυτα να ειναι τα προβληματα μας...!!ποιος νοιαζεται...ολα καλα..!!οσο για τον υπνο υπομονη...και εχουμε ακομα μελλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

εγω τη Παρασκευη ξαναειχα λιποθυμιες και πηγαμε αρων αρων στη γιατρο μου...

μου βρηκε υψηλη πιεση και μου εδωσε χαπια, στενη παρακολουθηση, extra εξετασεις αιματος, λευκωμα ουρων 24ωρο, καρδιογραφημα και τριπλεξ...

στον υπερηχο δεν μπορουσαμε να δουμε το φυλο, γιατι το σκασμενο ηταν αναποδα, γενικα εκανε κολοτουμπες και κλωτσαγε χερακια και ποδαρακια...ηταν τρελλα...μια γλυκα...τι υπεροχα συναισθηματα...μου ειπε η γιατρος εχεις να φας κλωτσιες!!!!και ο αντρας μου ελεγε αχ τι θα τραβηξω ο κακομοιρης νευροσπαστο σαν την μανα του θα μας βγει!!!! οποτε την αλλη βδομαδα που θα ξαναπαω πιστευω να καταφερουμε να μαθουμε αν θα μπουμε στη λιστουλα με τις κοριτσομανες ή τις αγορομανες!!!!!

το Σαββατο λυσαξα οτι ηθελα να κολυμπησω και πηγαμε για μπανιο...ηταν πολυ ωραια...ειχα αραξει στη ξαπλωστρα με το βιβλιο μου και ηρεμησα αρκετα...την ζεστη παντως δεν την παλευω με τιποτα...καποια στιγμη δεν μπορουσα να κατσω ουτε εκει...στο σπιτι τα air-condition τα εχω και δουλευουν 24ωρο..

πηγαμε και cinema και ειδαμε το εργο ¨τι να περιμενεις οταν περιμενεις¨...

στην αιθουσα ειμασταν πολυ λιγοι και ολες οι γυναικες εγκυες....ειχε πολυ πλακα..το εργο ψιλο καλουτσικο...πιστευω οτι το βιβλιο παντα ειναι πολυ καλυτερο...

το θεμα με την πεθερα μου δεν σας το αναφερω καθολου...παρακολουθω και την πιεση μου, αφηστε για να μην μου παει 20, καποια αλλη στιγμη θα σας πω τι φιδι ειναι...

ενα θα σας πω μοναχα, απο στιγμη σε στιγμη περιμενουμε να παθει ανεμογκαστρι και να κατεβασει γαλα απο το στηθος της απο την ζηλια της και την κακια της που ειμαι εγκυος...και δεν το λεω εγω...αλλοι μου το λενε....

παω να τσιμπολογησω τιποτα...

πολλα φιλια σε ολες σας και

πολλα πολλα πολλα χαδακια στις φουσκοκοιλιτσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια ΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΘΕΡΕΣ;;

Εμένα με εκνευρίζει με την καλοσύνη της γιατί τα ρίχνει όλα εκεί!! Δεν καταλαβαίνει όμως οτι αν χρειαστώ κάτι θα το ζητήσω! Δεν μπορ'ω να έχω κάποιον να τρεχει απο πίσω όλη την ώρα! Κι έτσι ήταν απο πάντα, αλλά από οταν έμαθε για την εγκυμοσύνη μου χειροτερεψε!!Δεν ξερω αν με καταλαβαίνετε;;

Ουφ αυτα για τωρα γιατι πρεπει να κρατησω την ψυχραιμια μου, εχω ραντεβου με το μωράκι μου σήμερα!!!

Τα λέμε πάλι αργοτερα με πιο σπουδαία νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μάλλον πάμε για ........ Αγοράκι!!! Αλλά δεν είναι 100% σίγουρο! Αλλα επειδη ο γιατρος μου δεν θα έλεγε κάτι αν δεν το είχε δει, μάλλον είναι αγοράκι!!! Απλά μας άφησεκαι ένα περιθώριο για να έχει κάνει λάθος, οπότε θα σιγουρευτούμε στην Β επιπέδου!!!! Τι ωραία όμως!! Ένας μπεμπουλίνος!! Καλά το ίδιο θα χαιρόμουν και αν ήταν κοριτσάκι!!!

Άσχετο αλλά ατάκα πεθεράς:" Ποπο έχει αρχίσει και φαίνεται για τακαλά και η κοιλίτσα σου" και της λέω ναι όντως και συνεχίζει: "και έχεις ανοίξει και απο πίσω" και μένω άγαλμα!! Τα σχόλια δικά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...