Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Crazy mummy και γω που αρχές Νοεμβρίου έχω ΠΗΤ ακόμα δε ξέρω το φύλο.Τέλος του μήνα θα το μάθω, προς το παρόν πέφτουν στοιχήματα ακόμα……..και έχω μια αγωνία! Είχα και γω στην αρχή κάτι καφέ υγρά και μου είχε πει η γιατρός «όπου μπορείς να κάθεσαι και όπου μπορείς να ξαπλώνεις»

Σπούργε χθες ήμουν στη γιατρό και της είπα το προβληματισμό μου,εκείνη επειμένει για φυσιολογικό τοκετό εκτός απροόπτου, δε θέλει καισαρική. Αλλά και καισαρική να κάνω μου είπε πάλι με επισκληρίδιο μπορώ να κάνω.Δε ξέρω…..έχω αρχίσει και το σκέφτομαι και εγώ και ανησυχώ όπως όλες μας για τις ώρες εκείνες.Αλλά σίγουρα επισκληρίδιο θα κάνω. Όσο για τη φαγούρα δεν είναι απαραίτητο ότι σημαίνει πωςς θα κάνεις ραγάδες, και εγώ είχα την προηγούμενη εβδομάδα αλλά δε φάνηκε κάτι…..βέβαια κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ πασαλείβομαι με βαζελίνη και ελπίζω να με γλυτώσει αυτό γιατί έχω καταστρέψει και αρκετά ρούχα και εσώρουχα με τη τακτική αυτή.

Kellie Για καρότσι δεν το σκέφτομαι ακόμα, είμαι και εγώ της άποψης να το αφήσω προς το τέλος, καμιά καλαθούνα ίσως πάρω,αλλά από το επόμενο μήνα και μετά θα ψάχνω,με απασχολεί όμως αν είναι καλά τα στρωματάκια στις καλαθούνες.

Ιωάννα89 έχεις μεγάλη κοιλιά? Δεν το έχω καταλάβει ακόμα, αλλά δε το βλέπω να γίνεται και σύντομα, γιατί η κοιλιά μου είναι σχετικά μεγάλη για την εβδομάδα στην οποία βρίσκομαι.Που να το καταλάβω εκεί μέσα……Χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω, όταν λες ότι το καταλαβαίνεις ξαπλωμένη εννοείς ανάσκελα, στο πλάι?

Diaz δε χρειάζεται να ανησυχείς, αν ήταν κάτι για να λέει ο γιατρός ότι θα περάσει ΄μονο του έτσι θα γίνει.

Kelly24 ξάπλα και πάλι ξάπλα όσο μπορείς….σου εύχομαι

σύντομα περαστικούλια!

Happy είναι ωραία όταν είσαι στης μαμάς σου, απόλαυσε το όσο μπορείς. Εγώ πάντως όλη την ώρα της φορτώνομαι κυριολεκτικά…….

Χθες ήμουν στη γιατρό και μου επέτρεψε να αρχίσω και γω τα μπανάκια, σιγά σιγά βέβαια γιατί έχω χαμηλό πλακούντα. Μακριά από τον ήλιο μου είπε και να αλλάζω αμέσως μαγιό. Έχω ένα θέμα με τα κιλά που έχω πάρει ήδη, έξι, και φοβάμαι να πάρω άλλα γιατί έχω πρόβλημα με τη μέση και πρέπει να προσέχω πολύ, μου είπε ότι κανονικά θα έπρεπε να πάρω εις το εξής έξι κιλά ακόμα!!!!!!!Μετά που της είπα για τη μέση το γύρισε και είπε πως και αν δε πάρω τόσα δε πειράζει. αλλά δεν νομίζω ότι θα αντέξει η μέση μου 6 κιλά. Τρέφομαι σωστά, είναι ανάγκη να παχύνω τόσο πολύ ακόμα βρε κορίτσια? Και αν δε παχύνω λέτε να επιβαρύνει αυτό το μωρό μου?

Μία φίλη μου πήρε έξι κιλά όπως εγώ δηλαδή στην ίδια φάση, και μετά ανακάλυψε ότι είχε ζάχαρο, και έκανε συγκεκριμένη δίαιτα και γέννησε μια χαρά χωρίς ναπάρει γραμμάριο, έκανε 3.200 το μωρό της. Εκείνη βέβαια ήταν ήδη, πριν μείνει έγκυος, μερικά κιλά παραπάνω από το φυσιολογικό, ενώ εγώ ήμουν αδύνατη. Δε ξέρω τι να κάνω…….

Φαντάζομαι ότι θα έχετε ενημερωθεί για την ταινία που βγαίνει στους κινηματογράφους σε λίγες μέρες «Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος»………για όσες δε ξέρουν είναι μία ταινία που μας αφορά άμεσα, κωμωδία με την Λοπεζ κλπ. Οι προβολές ξεκινάνε 21 Ιουνίου. Πως και πως τη περίμενω!

Πολλά φιλιά σε όλες σας!!!!!!! Και αν ξέχασα καμμία σε αυτήν πιο πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτη ειναι...μεγαλη μικρη...δεν ξερω!ανασκελα την καταλαβαινω...στο πλαι την καταλαβαινω μονο αν κουνιεται ειναι ξυπνια...ανασκελα ομως ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

ΙΩΑΝΝΑ89 ωραία κοιλούμπα!!!!

Να είστε καλά ρε κορίτσια για τη συμπαράσταση, εντάξει, δεν είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα, μην γκρινιάζω άδικα, ο μικρός να είναι καλά και όλα τα άλλα βρίσκονται...

Να σας ενημερώσω για τις ενέσεις μήπως χρειαστούν οι πληροφορίες σε κάποια άλλη κοπέλα: είναι για την πνευμονική ωριμότητα του μωρού, προληπτικά μια και είχα τις συσπασούλες. Γίνονται από ότι μου είπε ο γιατρός από την 26η-28η εβδομάδα. Ξαναρώτησα για τη διατροφή, δεν μου είχε αναφέρει κάτι γιατί δεν χρειαζόταν, είναι μικρή η δόση και η διάρκεια (2 διπλές ενέσεις σε 4 μέρες), οπότε όλα καλά! Σήμερα θα κάνω την πρώτη.

Νομίζω πως βρήκα καρότσι, λέω να πάρω το trio enjoy fun της chicco, καμιά συμβουλή από τις ήδη μανούλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Χθες ήμουν στη γιατρό και μου επέτρεψε να αρχίσω και γω τα μπανάκια, σιγά σιγά βέβαια γιατί έχω χαμηλό πλακούντα. Μακριά από τον ήλιο μου είπε και να αλλάζω αμέσως μαγιό. Έχω ένα θέμα με τα κιλά που έχω πάρει ήδη, έξι, και φοβάμαι να πάρω άλλα γιατί έχω πρόβλημα με τη μέση και πρέπει να προσέχω πολύ, μου είπε ότι κανονικά θα έπρεπε να πάρω εις το εξής έξι κιλά ακόμα!!!!!!!Μετά που της είπα για τη μέση το γύρισε και είπε πως και αν δε πάρω τόσα δε πειράζει. αλλά δεν νομίζω ότι θα αντέξει η μέση μου 6 κιλά. Τρέφομαι σωστά, είναι ανάγκη να παχύνω τόσο πολύ ακόμα βρε κορίτσια? Και αν δε παχύνω λέτε να επιβαρύνει αυτό το μωρό μου?

Μία φίλη μου πήρε έξι κιλά όπως εγώ δηλαδή στην ίδια φάση, και μετά ανακάλυψε ότι είχε ζάχαρο, και έκανε συγκεκριμένη δίαιτα και γέννησε μια χαρά χωρίς ναπάρει γραμμάριο, έκανε 3.200 το μωρό της. Εκείνη βέβαια ήταν ήδη, πριν μείνει έγκυος, μερικά κιλά παραπάνω από το φυσιολογικό, ενώ εγώ ήμουν αδύνατη. Δε ξέρω τι να κάνω…….

Φαντάζομαι ότι θα έχετε ενημερωθεί για την ταινία που βγαίνει στους κινηματογράφους σε λίγες μέρες «Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος»………για όσες δε ξέρουν είναι μία ταινία που μας αφορά άμεσα, κωμωδία με την Λοπεζ κλπ. Οι προβολές ξεκινάνε 21 Ιουνίου. Πως και πως τη περίμενω!

Πολλά φιλιά σε όλες σας!!!!!!! Και αν ξέχασα καμμία σε αυτήν πιο πολλά φιλιά!

Το συγκεκριμένο θέμα το συζήτησα με τον γυναικολόγο μου, στην πρώτη εγκυμοσύνη,

όπου είχα πάρει στο σύνολο 9,5 κιλά...

μου είπε πως το παιδί παίρνει αυτά που χρειάζεται από την μάνα, ότι και να τρώει η μάνα!

απλός καλό είναι να τρως πριν το φαγητό ένα πιάτο σαλάτα έτσι ώστε να γεμίζει λίγο το στομάχι και να μην τρως ποσότητα φαγητού. Το εφάρμοσα και σας πληροφορώ πως πήγε μια χαρά.

αυτη ειναι...μεγαλη μικρη...δεν ξερω!ανασκελα την καταλαβαινω...στο πλαι την καταλαβαινω μονο αν κουνιεται ειναι ξυπνια...ανασκελα ομως ολα...

η κοιλιά σου έχει φυσιολογικό μέγεθος,

μια χαρά είσαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές καλημέρες κορίτσια!!!Δε χάθηκα αλλά μάλλον κάποια ψιλοπροβλήματα αντιμετώπιζα μπαίνωντας εδω και...

Δεν προλαβαίνω τα νέα σας!!!Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!

CrazyMummy καλή η ιδέα με τη σαλάτα! Εγώ αν και για την ώρα έχω πάρει 3,5 κιλά λίγο χέρι μου έβαλε και μου είπε να κόψω τα γλυκά για να μην πάρω κιλά κι έχουμε τρεχάματα στο τέλος.

Htoulis ωραίο το καροτσάκι που είδες. Δες και στο skroutz για να συγκρίνεις τιμές. Καλή τιμή μου φαίνεται αν και δεν το έχω πολύ ψάξει το θέμα.

ΙΩΑΝΝΑ89 φτου φτου φτου να μην ματιάσω την κοιλιτσα! Μια χαρά τη βρίσκω. Αν και είμαστε μαζί η δικιά μου είναι μεγαλύτερη. Τόσο πολύ τρώω τελικά;;; :roll:

niki margo ετοιμάσου για "βουτιές" (λέμε τώρα) κι εσύ λοιπόν!! Την ταινία την έχω ακούσει κι εγώ και θέλω να την δω κι εγώ! Πάντως γιαυτό που λες για το ζάχαρο στην εγκυμοσύνη το φοβούνται πολύ οι γιατροί και γιαυτό δεν θέλουν να πάρουμε κιλά. Σε μια γνωστή μου της απαγόρευσε τα γλυκά από την αρχή ενώ είναι αδύνατη και δεν έχει ζάχαρο, αλλά οκ κι αυτό υπερβολή!

happy κι εγώ δεν είχα προσέξει πόσο κοντά είναι το ένα παιδάκι σου με το άλλο! Δίκιο έχεις ότι είναι ωραία να μεγαλώνουν μαζί, αλλά για σένα τι να πω! Μπράβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααα.....

τι κανετε?εγω εδω ησυχια....πφφφφ...εχω δουλειες και βαριεεεεμαιιιιιιι....!!!!μονο 2 πλυντηρια εχω βαλει προς το παρων...και εχω και σκουπισμα σφουγγαρισμα και τα σχετικα...μαλλον θα παμε για σκ στη μαμα μου και δεν λεει να το αφησω το σπιτι ετσι...γιατι οταν γυρισουμε μπορει να βγουν κορκοδειλοι...και να μας φανεεεεεεεεεε..... :o:o:o:o

μια που μιλαμε για κοιλιες και κιλα...εχω παρει μονο 4,400...μολις ζυγιστηκα!

στην αυχενικη το μωρο ηταν 349γραμμαρια βαλε και τα υγρα καλα πρεπει να ειμαι..δεν θελω να βαλω πολλα γιατι ειμαι και κοντη και θα με τσουλανε στο τελος...

να σας πω και μια κακια...η φιλη μου εβαλε 33 κιλα συνολικα...ρε γαμωτο τι ετρωγε?και εγω τρωω τα παγωτα μου τα σιροπιαστα μου...τι να πω?στον μεταβολισμο μας ειναι?αντε λες 12 με 15 ειναι φυσιολογικο...στα 20 τρως λιγο παραπανω πεφτεις και σε πειρασμους...ε στα 33 θελει θυσια και να τρως ολη μερα...!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου απο κιλά μια χαρά είσαι κι εσύ! Πάντως η κοιλίτσα είναι πολύ κομψή και δεν φαίνονται! Να σε ρωτήσω κάτι γιατί με μπέρδεψες. Όταν λες ότι το μωρό ειναι 349 γρ στην αυχενική εννοείς την 12η με 13η εβδομάδα;;; Πολλά δεν είναι; Εμένα το μικρούλι μου ήταν 250 γραμ. στην 18η εβδομάδα. :roll:

Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι ακόμα... β' επιπέδου στην Αθήνα που κάνατε ή που σκοπεύετε να κάνετε; Το ψάχνω λίγο και διαβάζω διάφορα... Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη! Δέχομαι και πμ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω...και μενα πολλα μου φανηκαν αλλα τοσα μου ειπε η γιατρος...μετα μας ειπε οτι ειναι και μπουτου και μαλιστα η απορια μου προς την γιατρο μου ηταν "μα καλα, τι τρωει?"

τωρα αν εκανε λαθος θα φανει...εχουμε την β επιπεδου στις 14 του μηνος και θα μου λυθει και μενα η απορια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα89 να την χαίρεσαι την κοιλίτσα σου! Και μένα κάπως έτσι πάνω κάτω, ίσως λίγο πιο μεγάλη. Άντε να το καταλάβω και γω το μωράκι μου, με έχει φάει η ανυπομονησία όμως……………… Καλές δουλίτσες! 33 κιλά μιλάμε για πολύ κόπο για να τα πάρει κανείς και πολύ χρήμα επίσης. Αλλά πρέπει να είναι αυτές οι ρημάδες οι ορμόνες που μας κάνουν άλλο άνθρωπο γι’ αυτό…………

Htoulis καλό φαίνεται το καρότσι που λες και σε καλή σχετικά τιμή.

Crazy mummy σε ευχαριστώ για τη συμβουλή και μία φίλη μου μαμά αυτό μου είπε ότι παίρνει από μένα ό,τι χρειάζεται το μικρούλη μου. Πάντως γενικά δεν ήμουν του φαγητού, οι ναυτίες με έβγαλαν εκτός ορίων και έτρωγα διαρκώς, τώρα που κάπως μου μειώθηκαν έχω επανέλθει στα κανονικά μου, δηλ. θα μου ήταν δύσκολο και να εξακολουθήσω να τρώω σαν «εργάτης». Τα γλυκά τα οποία μου άρεσαν πολύ πριν τώρα δεν τα αντέχω καθόλου, με ενοχλεί η ζάχαρη και νιώθω τη ζάχαρη σε όλα τα φαγητά, ακόμα και τα μακαρόνια και το ψωμί μου φαίνονται γλυκά, τα φρούτα τα τρώω μόνο αν είναι λίγο άγουρα, αλλιώς είναι γλυκά. Αφού με βλέπουν οι δικοί και παραξενεύονται. Τι να κάνω λέω……… δεν είμαι εγώ «με έχουν καταλάβει εξωγήνοι»!

Εδώ μπορείτε να δείτε το trailer της ταινίας «Τι να περιμενείς όταν είσαι έγκυος».

http://www.youtube.com/watch?v=JQTetUGvKWk

Η ηθοποιός που μιλάει στην αρχή είναι όλα τα λεφτά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου τώρα είδα για τη δίλη σου που πήρε 33 κιλά!!! Όντως θέλει πολύ προσπάθεια να πάρεις τόσα κιλά, αλλά μπορεί να ισχύει τίποτα ορμονικό όπως λέει και η niki margo. Δεν μας είπες όμως... τα έχασε;;; Β επιπέδου στις 14 του μηνός κάνεις ε; Εμένα μου έχει παει αρχές Ιούλη!! Αναμονή έως τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες κοιλιτσες τι κανετε?πως πατε με την ζεστη ?εγω δεν την παλευωωωωωωωωωωωωωωω

ειχα πολυ καιρο να μπω και σας διαβαζω σιγα σιγα και θα σας σχολιασω οτι μπορω να θυμηθω φυσικααααααα

γιατι κατι ειχε παθει και δεν με αφηνε να μπω καθολου και να δω τι γραφετε και να γραψωωωωωωωωωωωω

ιωαννα και anji μου τι ωραια που αρχισατε να νιωθετε τα ζουζουνακια σας αντε καλες κλωτσιες να εχετε

ειρηνακι μου ειδα οτι κανεις καποιες σκεψεις σχετικα με την β επιπεδου γενικα αυτα που διαβαζεις προσπαθησε να μην σε επιρεαζουν τουλαχιστον αρνητικα δεν ειναι καλλο για το μωρακι σου και γω βεβαια διαβαζα πολλα και οταν ειχα κανει σκεψου την αυχενικη η καρδια και οι παλμοι της μικρης-τοτε δεν ξεραμε τι ειχαμε-εκνε σαν τρελη και μου ειχαν πει οτι επει αγχωνομαι εγω το περναω και στο μωρο προσπαθησε να κανεις καλες σκεψεις και ολα θα πανε καλα

δημητρουλα βρηκες τελικα ποιο καροτσακι θα παρεις?εγω εχω της maclaren μου το ειχε κανει δωρο η γιαγια μου το 2008 για τον πρωτο μου γιο και ειναι σκυλι δεν εχει παθει τιποτα και το χρησιμοποιησα και στον δευτερο μου γιο και ακομα ειναι σαν καινουργιο ελεγα να το δωσω και να παω να παρω τωρα κατι για την μικρη αλλα ο γιος μου ο μικρος-1,5 -ακομα του αρεσουν οι βολτουλες με το καροτσι χι χι χι χι χι χι και ετσι δεν ξερω τι να κανω γιατι αυτα που μου αρεσουν ειναι πολυ ακριβα και μετα τι θα τα κανω 2 καροτσιααααααααααααααααααααα

κοριτσια εγω και τα 2 μου αγορακια τα γεννησα δεκεμβρη και πιστεψτε με αφου σαραντησαμε ολο εξω ειμασταν βολτες με το καροτσι το ευχαρηστηθηκαμε γιατι δεν ειχε ζεστη και παντα τα παιδια κοιμοντουσαν η χαζευαν μην το αφησετε για το τελος ειναι κατι που θα σας χρειαστει γνωμη μου τουλαχιστον

kelly μου περαστικουλια και ολα απο δω και περα να ναι πολυ καλυτερααααααααααααααααααααααααααααααα

σπουργο μου περαστικα και σε σενα ταλαιπορηθηκες και συ ε?ευχομαι να μην ξαναπερασεις τιποτα απο αυταααα

οι κουνιες που λες που γινονατι και κρεβατι και εχουν και αποθηκευτικο χωρο εχουν διαφορες τιμες προς τα πανω

εξαρταται τι θες και τι ποσο εισαι διατεθημενη να δωσεις θελει ψαξιμο

οσο για το θεμα της γεννας εγω ημουν η πιο φοβιτσιαρα δεν ξερω πως τα καταφερα αλλα τα καταφερα γιατι ηδη εχω γεννησει 2 φορες και παω για την τριτη αλλα ακομα φοβαμαι σαν την πρωτη φορα να φανταστεις σε καθε αιματολογικη εξεταση που εκανα λυποθημουσα οταν μου παιρναν αιμαααααααααααααααα μετα δεν ηξερα τι θα αντιμετοπισωωωωωω ειχα περασει και λιγο ασχημα οταν μπηκα μεσα γιατι μπηκα απο το προηγουμενο βραδυ-δεν το συνηστω γιατι ακους την καθε μια να ποναει και με το δικιο της αλλα σε επιρεαζει και εσενα ψυχολογικα-στην δευτερη γεννα μου που ηξερα τι να περιμενω ηταν λιγο καλυτερα ελεγα θα μπω θα μου κανουν τα διαφορα και μετα απο λιγο θα ακουσω το κλαμα του μωρου μου και ολα ειχαν γινει πιο γρηγορα

σουλαααααααααααααααααααααααααααααααα θελω τσουρεκι απο τον τεκερληηηηηηηηηηηηηηηηη χα χα χα χα χα

αληθεια που ειναι το υακινθακι μας ?????????????????????????

ιωαννα μου μια χαρα κοιλιαααααααααααααααααααα εχεις

htoulis ολα καλα λοιπον και γω τις ειχα κανει θυμαμαι ειδικα στην δευτερη εγκυμοσυνη που ηξερα οτι θα γεννησω λογω καισαρικης νωριτερα για να εχουν μεγαλωσει πληρως τα πνευμονακια και να μην υπαρχει ουτε 1% πιθανοτητα να παθει κατι

diaz moy εγω την ειχα κανει στο ρεα εκει δηλ εκανα ολους τους υπερηχους ωστε τωρα στο dopler να εχω εκπτωση οπως και στο δωμ αν παρω 2κλινο θα εχω εκπτωση 150 ευρω

οσο για τα κιλακια φιλη μου αδυνατη πολυ προς τους τελευταιους μηνες πηρε πολλα κιλακια και εφτασε και αυτη στα 30 αλλα μετα την γεννα τα εχασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και τωρα ειναι σαν να μην ειχε γεννησει τι να πω

λοιπον εμεις εδω φουσκωνω και αλλο η μπεμπα με ταραζει στην κλωτσιααααααααααααα την δευτερα παω να κανω τις κλασικες εξετασουλες και μεσα στην βδομαδα θα παω στον γιατρο μου να με δει και να μου πει για το dopler αλλα και να μου δωσει το χαρτακι για την δουλεια ωστε να δουμε ποτε θα σταματησω με το καλο

οσο για ψωνια τιποτα ακομα περιμενω τις εκπτωσεις γιατι θα παω να παρω τωρα κατι και μετα θα δω που θα εχουν ριξει τις τιμες και θα το μετανιωσωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

αυτα

καλα μπανακια σε οσες θα κανετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ .... δενν σας πορολαβαινω εσάς!!!!!

Την προηγουμενη εβδομαδα μπηκα τελευταια φορα και μετα δεν μπορουσα να συνδεθω, και τωρα ............ εχετε γραψει 6 σελίδες!!!!!!

Πότε να σας διαβάσω;;;; Εύχομαι να ειστε ολες καλά και μωράκια σας καλυτερα!

Πήρα αποτελέσματα αυχενικής και είναι σουπερ μου είπε ο γιατρός μου, αλλά δεν είδαμε φύλλο!! Ο γιατρός ήταν εντελώς κάθετος όταν τον ρωτήσαμε αν θα δουμε φυλλο. Μας είπε ότι είναι παρα πολύ νωρίς και δνε κοιταξε καν!! Τελος παντων κάτι θα ξέρει. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να μου το πεί και να είναι 1000% σίγουρος παρά να μου πει κάτι και μετα να αλλάξει!! Και έτσι σε ενα μηνα θα ξέρουμε τι χρωμα θα μπει στον Δεκέμβριο...

Αυτά προς το παρόν. Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ο Οκτωβρης θα γινει κι αλλο μπλε. αγορακι ειναι το μωρο μου........!!!!!!Marie να με κανεις μπλε παρακαλω :D

χθες εκανα τη β' επιπεδου. ολα καλα. κ ειχα μια αγωνια......!!

παλι καλα που εχουμε στον Οκτωβρη εστω κ μια νυφη βρε κοριτσια. τι ειναι αυτο το πραγμα??

rapanaki δεν αποφασισα ακομη πιο καροτσι θα παρω. σημερα πηγα να τα ξαναδω κ με απογοητευσε η πωλητρια, γιατι μου ειπε οτι παρολο που τα καινουργια της mclaren δεχονται κ εναν μαλακο υπνοσακο-τσαντα (αντι καλαθουνας), δεν τα θεωρει τα πλεον καταλληλα για νεογεννητα. απο 6 μηνων κ μετα λεει ειναι top, αλλα για νεογεννητα θεωρει οτι τα μεγαλα καροτσια με καλαθουνα ενδεικνυνται περισσοτερο.

εσυ με την εμπειρια σου τι λες? το χρησιμοποιησες στα παιδια σου απο την αρχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...

εγω ειμαι σιγουρη οτι τα εχασε η φιλη σου που πηρε 33 κιλα..επιτελους εβαλα τικερ..ρε παιδια τοσα πολλα αγορια;;

μωρε μπραβο!!

εγω ειμαι σιγουρη οτι θα κανω κορη οποτε...

πηγαμε χανια 2 μερες..τελεια ητανε..

κανανμε γενικα 3-4 μπανια..μπουζι η θαλασσα αλλα οκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον αγαπουλες μια που πιασατε το θεμα καροτσια σαν δευτερομανουλα θα σας δωσω μια συμβουλη....να παρετε ενα καλο μπαστουνι χειμερινο/καλοκαιρινο με ολα τα αξεσουαρ που να ειναιι πολυ ελαφρυ να ανοιγοκλεινει με ενα χερι!!!!!!!

εγω την πατησα στην ελενα πηρα ενα βαρυ καροτσι ογκοδες πανει ολο το πορτ μπαγαζ για να κυκοφορεις με συγκοινωνια δεν ειναι με τιποτα!!!!

τωρα που ειμουν θεσσαλονικη πηγα αγορασα ενα μπαστουνακι με 50 ευρω παναλαφρο δεν νοιωθω να σκουνταω καροτσι κ αν κ η κοιλια μου ειναι δυο μετρα με την ελενα αγκαλια το κλεινω κ το ανοιγω μπαμ μπαμ...

μου το ελεγαν οι κοπελες απο το αλλο γκρουπ αλλα δεν τις ακουσα οταν εισαι πρωτομανουλα παρασυρεσε ευκολα...

επισης το κρεββατακι μας το πηραμε απο τα τζαμπο 150 ευρω πανεμορφο κ πολυ γερο!!!αν εμενα θεσσαλονικη αθηνα θα επαιρνα ολο το παιδικο δωματιο απο ικεα που επισης εχουνε υπεροχα επιπλα για βρεφικο δωματιο κ πολυ γερα!!!!!!κ το κυριοτερο οικονομικα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα.....

τι κανετε?πως ειστε?λοιπον η φιλη μου εχασε τα 20 απο τα 33 κιλα μεσα σε δυο μηνες...και απο τοτε εχει αλλα 10 στην πλατη και δεν τα χανει με τιποτα...περασε μεγαλη στεναχωρια με το μωρακι μεχρι να σαραντησει και ξεχνουσε να φαει κυριολεκτικα...κολλησε ενα μικροβιο στο νοσοκομειο και απο 9ημερων μπαινοβγαιναν...ευτυχως τωρα ειναι μια χαρα...

κοριτσια μου ανυσηχω λιγακι γιατι το μωρακι μου εχει 2μερες να με κλωτσησει να κουνηθει...εκει που ειχε δυνατα σκιρτηματα ξαφνικα ησυχια...αν δεν την ειχα καταλαβει δεν θα με ενοιαζε γιατι ειμαστε 19εβδομαδες και κατι...την πεμπτη εχω την β επιπεδου και αν μπορουσα θα πηγαινα και σημερα να δω τι γινεται...ο βασιλης με κοροιδευει μου λεει οτι με βαρεθηκε και δεν θα ασχοληται με μενα...και οτι αν πηγαινε κατι στραβα θα με προειδοποιουσε τουλαχιστον ο οργανισμος μου...αλλες λεει εχουν αιμοραγιες πανε στο γιατρο και σωζουν τα εμβρυα..

μακαρι να με βαρεθηκε το κοριτσι μου η να ειναι γυρισμενη περιεργα και να μην την καταλαβαινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα μου μαλλον ειναι γυρισμενη προς τα μεσα για αυτο δεν την νοιωθεις ξαπλωσε στα πλαγια κ σκουντα λιγο την κοιλια σου φαε κ τιποτα σε σοκολατα κ θα την νοιωσεις!!!!

προσοχη στην εγκυμοσυνη απαγορευετε να χαιδευουμε κυκλικα την κοιλια μας δημιουργουντε συσπασεις!!!!

εγω την σπρωχνω οταν κανει ωρες να φανει τρωω την κλωτσια κ ηρεμω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω ιδεα παντως ο γιατρος μου το απαγορεψε αν κ το ηξερα οτι δεν κανει να χαιδευουμε την κοιλια...ειναι σαν να της δινεις ερεθισμα να κανει συσπασεις...ξερω κ εγω..παντως να την ζουλας ελαφρος μπορεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως δεν ειχα τιποτα μεχρι τωρα γιατι το χερι μου ηταν ολο στην κοιλια....!!!! :o

και φανταζομαι δεν ειμαι η μονη!!!νομιζα οτι της εκανα καλο οτι καποιος ηταν εκει γι αυτην και καλο θα ηταν να το καταλαβαινε...μου ειπαν να μην την σκουνταω και οτι δεν κανει και οτι η γιατρος μου εχει καποιο λογο για να το κανει...γιατι την ταρακουνησε για τα καλα μια φορα για να την ξυπνησει...

πφφφφφ....δεν ξερεις τι να πρωτο ακουσεις και τι πρωτο καταλαβεις απο αυτα που σου λενε...τελικα μονο το ενστικτο θα πρεπει να μας καθοδηγει για μας που ειναι το πρωτο μας...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε εγκυούλες;;;;

Ιωάννα μου μην αγχώνεσαι για το μωράκι. Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι, αλλά κι ο γιατρός μου από μόνος του μου είπε ότι το μωράκι ειναι πολύ μικρό για να ακούμαι κάθε μέρα και σε αυτή τη φάση δεν το παρακολουθούμε αν κλωτσάει ή όχι. Όταν το ακούσεις πες παντως να φύγει κι η δικιά μας αγωνία!

dimitroula78 κράτησες την παράδοση του Οκτωβρίου. Τα αγοράκια κυριαρχούν για να προσέχουν όλα το κοριτσάκι της Ιωάννας! Μία την έχουμε να μην την προσέξουμε; Μπράβο που όλα πήγαν καλά στον υπέρηχο και το παιδάκι σου είναι μια χαρά! Αυτό έχει σημασία! Με το καλό!

rapanaki μου εσύ γιατί δεν θα κάνεις μπανάκια φέτος;; Λόγω εγκυμοσύνης; Για τα ψώνια κι εγώ την ίδια άποψη έχω και θα περιμένω τις εκπτώσεις αν και θέλω να κάνω και τη β' επιπέδου να ηρεμίσω και με αυτό και μετά.

Fotonio υπομονή και την επόμενη φορά θα δείτε και το φύλλο!

ΣΩΣΩ τα ξεκίνησες τα μπάνια ε;; Τυχερή που είσαι στην Κρήτη κι έχετε τόσες ωραίες παραλίες!Δεν έχω έρθει αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα!

happy σε ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου για το καρότσι. Όντως αυτό με το άνοιγμα με το ένα χέρι βολικό ακούγεται!

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα αγοράκια κυριαρχούν για να προσέχουν όλα το κοριτσάκι της Ιωάννας! Μία την έχουμε να μην την προσέξουμε;

XAXAXAXXA.....κανονιστε αντρες....την κορη μου και τα ματια σας...!!! :lol:

σας τα μαλωνω τωρα...!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki μου δινεις κουραγιο γιατι και γω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα! αλλα αφου το γεννησες 2 φορες και πας για τριτη παει να πει πως δεν ειναι και τοσο ασχημα!!! χωρις αναισθησια;

ιωαννα δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.και μενα το εχει κανει ο μπεμπης αυτο και ειχα τρομαξει που δεν τον ενιωθα αλλα ηταν γυρισμενος προς τα μεσα. μπορει και να κοιμοταν τη μερα και να ξυπναγε το βραδυ που κοιμομουν εγω και δεν τον καταλαβαινα. θα επανελθει η μικρουλα σου!

happy αυτο παλι με το χαιδεμα της κοιλιας τι ειναι; εγω ολο κυκλικα την χαιδευω! που να το φανταστω οτι δεν κανει!

και μιας που λετε για καροτσια...εμενα ο αντρας μου εχει φαγωθει να παρουμε ενα πολυ ακριβο, της stokke.θα μας βοηθησουν οικονομικα οι παππουδες αλλα δεν ξερω αν αξιζει.ειναι το καροτσι απο το οποιο ξεκουμπωνει το καλαθακι που εχει και γινεται καθισμα αυτοκινητου.στα 1200 ευρω.πολλα μου φαινονται...δεν ξερω.παντως περιμενω και γω τις εκπτωσεις να ψωνισω επιτελους τα πρωτα του πραγματακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy ....η εμπειρία μίλησε.....ο παλιός είναι αλλιώς....αυτό με το κυκλικό χάιδεμα δεν το ήξερα ούτε εγώ....respect!!!!!!!!!!!!!!!!

σπούργο , αυτό το καρότσι το πήρε η κουμπάρα μου και τώρα ετοιμάζεται να πάρει άλλο γιατί είναι λίγο βαρύ και λίγο άβολο για το αυτοκίνητο.....τώρα ψάχνει ένα ελαφρύ για το καλοκαίρι και να πιάνει λίγο χώρο στο αυτοκίνητο......δείτε όλες τις παραμέτρους πριν αποφασίσετε!!!!!

Ιωάννα μου μη στεναχωριέσαι!!!! Θα την προσέχουμε την κόρη σου.....πριγκίπισσα βρε θα τη έχουμε!!!!!!!!!!!

Σωσώ, κάνε και μία βουτίτσα και για μας.....πλάτσα....πλούτσα......

Εύγε dimitroula!!!! Ένας ακόμη...σωματοφύλακας για την κόρη σου Ιωάννα μου!!!!!! Ποιος την χάρη της!!!!

Diazaki mou τον Αύγουστο ξαμολιόμαστε για ψώνια!!!!!! Ας κάνουμε τώρα την έρευνα αγορά μας και τον Αύγουστο βουυυυυυυυυυυρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!! :D:D:D:D

Φιλιά σε όλες τις φουσκοκοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...