Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα παράπονα σας...


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια....Εχω μια μικρη ενος έτους και κατι....Παράπονα εχω

1.Απο το συζυγο......Στην κοσμαρα του....δε βγαινει απο το προγραμμα του......κανενα 2 ωρο κάθεται με τη μικρή και βαριέται.....την ΄έχω ακουσει να κλαει και εκεινος διπλα της στο pc.....δε καταλαβαινουν?δε ξερω ακομα...

2.Πεθερα....απλα ανυρπακτη.....παει βολτες,χορωδιες,εκδρομες,το μωρο τιποτα....και ξερει οτι δεν μπορω πολυ και λογς δουλειας αλλα καλοπερασηηηηηηηηη

3......Ολους που απλα για ολα φταιει η μανα........δε το κανεις καλα ετσι,αλλιως,κλπ....

Eσεις?ειστε καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα

για το συζηγο κανω copy paste αυτο που εγραψες κι εσυ...

για το δευτερο..........ασχολιστο

για το τριτο ο λογος που εκνευριζομαι καθημερινα αλλα εχω αρχισει και λεω την εξης ατακα"σου ζητησα καμια συμβουλη και δεν το θυμαμαι?" :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ......ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑ!!!

liberty ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΕΧΟΥΜΕ....ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΟΣΟ ΕΣΥ...ΟΥΤΕ ΚΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ...Κ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΜΑΖΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο ολους τους παραπανω δεν εχω κανενα μα κανενα παραπονο! Αυτο ομως που με εκνευριζει γενικοτερα ειναι που ολοι εχουν αποψη κι οταν λες οτι εσυ θελεις στο μωρο σου να μαθαινουν η να μη μαθαινουν συγκεκριμενα πραγματα και να σε λενε τρελη υπερβολικη κλπ! Κι οταν λες οτι ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ παιδι και θες να το διαπαιδαγωγησεις οπως εσυ θεωρεις σωστο και στα δικα τους παιδια να κανουν ο,τι θελουν να σε λενε ΚΑΙ γραφικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη μητέρα μου........ναι αυτό θα μου κακοφαινόταν αλλα ίσως να μπορώ καλύτερα να βρω εναν κωδικα με τη μητερα μου...και αυτο σχετικο...

Λερωθηκε η μικρη και ο συζυγος περίμενε να ερθω εγω...βαριοταν να το κανει....δηλαδη ποσο να αντεξουμε....δεν αναγνωριζεις τι αγαπησες ωρες ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το παράπονο που έχω είναι που ο άντρας μου, ενώ βοηθά πάααρα πολύ με το μωρό, εντούτοις επηρεάζεται τρελά από τη μάνα του, η οποία παίρνει τηλέφωνο και λέει όλα τα λάθος πράγματα. Να μην το κάνουμε μπάνιο γιατί θα κρυώσει, να μην το παίρνουμε βόλτες γιατί θα αρρωστήσει, να δώσω ξένο γάλα για να μην εξαντληθώ και να βεβαιώνομαι ότι χορταίνει... Κι αυτός κολλάει με ό,τι λέει η μάνα του, θέλει να το τηρούμε κατά γράμμα, και όταν του λέω ότι ο γιατρός λέει άλλα, γυρνάει και μου λέει "βρε άσε το γιατρό, δεν είναι τροχοπέδη αυτά που λέει ο γιατρός".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα γίνω γραφική νομίζω......αλλά όοοοοοοοοοολα όσα είπατε όλες οι κοπέλες είναι παράπονά μου :( (ακόμα και για την μαμά μου αλλά εκεί μπορώ να βγάλω γλώσσα) :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικο μου παραπονο ειναι..απο τον εαυτο μου!

δουλευω αρκετα,θελω να εχω το σπιτι παντα μαζεμενο κ καθαρο για το μικρο,δεν θελω να κουραζω τον αντρα μου που δουλευει αρκετα κ αφηνω το μικρο αρκετες ωρες στη μανα μου κ οταν ειμαι σπιτι κ δεν εχω δουλειες βαριεμαι να κατσω στο χαλι να παιξω μαζι του κ προτιμω να κατσω στον υπολογιστη η να δω τηλεοραση..απτη μια εχω τυψεις για ολα αυτα,απτην αλλη δεν μπορω να καθομαι οσες ωρες θα μπορουσα να ασχολουμαι μαζι του :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παραπονο απο τον αντρα μου οσον αφορα τον μικρο δεν εχω ..Τον ταιζει τον αλλαζει τα κανει ολα..Αλλα δεν βοηθαει πολυ στις δουλειες του σπιτιου..

Επισης το παραπονο μου ειναι οτι δεν εχω καπου να αφησω τον μικρο και να παω καπου με τον αντραμου..Τα πεθερικα μενουν σε ενα χωριο περιπου 20 λεπτα με το αυτοκινητο και ερχονται στο σπιτι οταν τα ωραρια μας στη δουλεια δεν βολευουν για να τον κρατησουν!!!!Οι γονεις μου μενουν αρκετα μακρια και δεν μπορουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοήθεια δεν έχω ούτε εγώ καθόλου..και όταν πηγαίνω στη δουλειά την αφήνω στη μητέρα μου μετρημένες ώρες και με γυναίκα...αλλά είναι λόγω υγειας το θέμα αυτό.....για την πεθέρα να μη μιλησω....ο τουριστας.....έρχεται επίσκεψη 1 φορα στις 2 βδομαδες.....μη πω τιποτα περισσοτερο επι τουτου.....

Αυτό κορίτσια ήθελα να το ρωτήσω και εγώ....ασχολειστε πολυ με τα μωρά σας....κάθεστε παιζετε?η τα μηνων τα μιλατε ,τα αγκαλιαζετε πολυ?...εγω παιζω μαζι της αρκετα αλλα θελω να μαθει και μονη της να παιζω....και αγκαλιες εχουμε αρκετες αλλα την αφηνω και οταν κλαιει κατω προσπαθώντας με αλλα μέσα να την απασχολήσω κ οχι με αγκαλια.....μήπως ειμαι σκληρη?δε βλαπτει η αγκαλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ liberty,εθιξες ευαισθητο θεμα!αγκαλια!εγω τρεχω με το που θα κλαψει να τον σηκωσω απτην κουνια του.κ εννοειται το εκμεταλευεται!οταν βαρεθει με κανα παιχνιδι του,θα κλαψει ψευτικα κ ξερει πως θα τον παρω κ θα τον απασχολησω με κατι αλλο..δεν μπορω καθολου να τον ακουω να κλαει!τον λυπαμαι!ειναι ο μονος λογος που τσακωνομαι με τον αντρα μου.ειδικα στο αυτοκινητο,δεν μπορω να σου περιγραψω..δεν το θελει καθολου ο μικρος κ με πιανει η ψυχη μου να τον ακουω.κ ο αντρας μου (δικαιως) φωναζει να μην τον σηκωνω απτο καθισματακι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου δε ξέρω ακόμα πόσο μπορεί να επηρεάσει η αγκαλια και αν δημιουργεί όντως πρόβλημα....αυτό μητέρες με πιο πολλά απο ένα παιδί ισως να μπορουσαν να το απαντήσουν...κοίτα για το καθισμα του αυτοκινητου θα συμφωνησω να μην τον σηκωνεις...και εμενα κλαιει αλλα την απασχολώ με διάφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία, κι εμείς έτσι, παίζουμε μαζί του, κάνουμε αγκαλίτσες, μιλάμε, τραγουδάμε, αλλά τον αφήνουμε και μόνο του. Όσο αντέξει. Όταν κλαίει προσπαθούμε να τον απασχολήσουμε με κάτι άλλο και συχνά πιάνει. Άλλες φορές δεν πιάνει, κι έτσι αγκαλίτσα!

Στο αμάξι, όμως, πάντα στο καθισματάκι! Και να κλαίει, θα σταματήσει μόλις ξεκινήσει το αμάξι.

Α, ένα άλλο παράπονο που έχω είναι που η πεθερά μου μένει στην Πάτρα κι εγώ στη Λάρνακα, αντί να μένε στον Άρη, στην Αφροδίτη, στον Ερμή, στον Ήλιο, κι εγώ στη Λάρνακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίμαι λίγο αναίσθητη στο θέμα του κλάμματος...με την εννοια οτι δε τρέχω αμεσως όταν ξέρω οτι στα βασικά,φαι,αλλαγμα και κλπ ειναι ενταξει....και στον υπνο της κουνημα δεν κανουμε...μονη και οταν την παρει ο υπνος...

Αννα Μαρία θεά...χαχαχαχαχα.....ειναι πολύ λογικό το παράπονο σου....εγω θα ηθελα και η κουνιαδα να εφευγε μαζι με τη μαμα της για αλλη γη αλλα μέρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ένα άλλο παράπονο που έχω είναι που η πεθερά μου μένει στην Πάτρα κι εγώ στη Λάρνακα, αντί να μένε στον Άρη, στην Αφροδίτη, στον Ερμή, στον Ήλιο, κι εγώ στη Λάρνακα...
:lol::lol::lol::-bd:-bd Τίιιιιιιιιιιιι τόσο κοντά??????????????
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Αννα Μαρια έχω γελάσει απιστευτα καλά λεει η Νάσια τοσο κοντά δεν έλεγες να ειναι απο άλλο γαλαξια!!!

Αχ κοριτσια τελικά διαβάζω τα παραπονα και λεω οκ δεν ειμαι μονη, εγώ απο τον άντρα μου δεν έχω παράπονο αν και δουλευει πολλές ώρες και γυρίζει αργά με βοηθάει πολύ με την μικρή.

Πεθερά δεν έχω και έτσι ολο το βάρος ειχε πέσει στην μαμά μου, η οποια τώρα τελευταια μου κάνει νερά. Απο τοτε που σταμάτησα την δουλεια και ειμαι σπιτι θεωρει οτι δεν χρειάζομαι βοήθεια αλλά με το μπεμπε στην κοιλιά και την μικρή που ειναι ταλιμπανιτσα σκέτη η αλήθεια ειναι οτι δεν μπορώ και πάλι να κάνω πολλά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ποσο αστειο ειναι που ολες μας περναμε πανω κατω τα ιδια. Η αληθεια ειναι οτι το βαρος πεφτει περισσοτερο πανω μας αλλα αν δεν τα πουμε κιολας θα πεσει να μας πλακωσει. Η πεθερα μου και εμενα εχει αποψη για το παιδι αλλα δεν χαλαει τη ζαχαρενια της και δε βγαινει απο το προγραμμα της. Η μητερα μου ισως ειναι και χειροτερη και οταν μου λεει και την ατακα "και αυτη τα ιδια τραβηξε παλια και χωρις βοηθεια' μου ερχεται να ουρλιαξω. :oops::oops: Ψυχραιμια ! θα φτιαξουν σιγουρα τα πραγματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...