Μετάβαση σε περιεχόμενο

pithanotita??? epeigon


HELEN@85

Recommended Posts

koritsia geia sas k pali!

8elw tn politimi voi8eia sas.apantiste m epeigon sas parakalw!

tn perasmeno mina eiha perasei viohimiki kiisi. eutihws itan sta arhika stadia.

genika egw astato kiklo kati to opoio den ofeiletai se kapio problima. adia8etisa 24/02/2012 meta tn viohimiki.

en to metaxi pira test worixias g na me sigouri auto tn mina oti 8a simvei enw tn proigoumeno mina apla petihame.

ton savvato 09/03/2012 ekana test worixias to prwi ap auto to clear blue to digital k vgike arnitiko. omws eihame epafi to vradi. tin kiriaki prwi pali ekana to test k vgike arnitiko. to apogeuma eihame epafi pali omws. to vradi ts idias mera pali ekana to test worixias gt diavasa kapou oti einai kalitera mete to mesimeri na to kaneis kati to opoio den ixera prin. k vgike 8etiko alla den eihame epafi xana. tn deftera apogeuma pali eihame epafi. enw to bradi ekana pali to test worixia k itan arnitiko.

poses pi8anotites ehw na emeina egkios ? dld me epafes savvato k kiriaki apogeyma k sigouri worixia tn kiriaki vradi? en tw metaxy ehw friktous ponous periodou k mesis k fovamai oti den egine tpt. ipen8imizw oti tn proigoumeno mina emeina egkios xwris test.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από όσο ξέρω τα σπερματοζωάρια ζουν περίπου 48 ώρες, για αυτό και πολλοι γιατροι σου λένε επαφή κάθε δεύτερη μέρα. Κάνε υπομονή, μην έχεις άγχος, απόλαυσε τις επαφές σου με τον άντρα σου και όλα θα γίνουν. Απο την στιγμή που πιάνεις φυσιολογικά θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα. Εύχομαι να μας ανακοινώσεις άμεσα την εγκυμοσύνη σου και αυτή την φορά να είναι μια τελειόμηνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... Πόσες απορίες έχουμε είτε ξερουμε ωορηξία είτε όχι... Οι πιθανότητες σου είναι αρετές αν σκεφτείς ότι το σπέρμα ζει μέσα στη μητρα έως και 5 μέρες. καλό λενε είναι να υπάρχει απόθεμα όταν γίνει η ωορηξία. Και εσύ είχες μπόλικο... :P Επίσης όταν το τεστ βγει θετικό ωορηξία έχεις 18-36 ώρες ΜΕΤΑ... Αν είχες θετικό τεστ την Κυριακή τότε ωορηξία είχες Δευτέρα-Τρίτη... Επισης λένε πως αν η γονιμοποιηση γίνει με σπέρματακι που υπάρχει στη μητρα θα βγει κοριτσι (επειδη τα θυληκα σπερματακια ειναι πιο αργα αλλα ζουν πιο πολυ) Άντε και με θετικό τεστακι εγκυμοσύνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ma egw eiha epafi savvato k kiriaki apogeuma k deutera mesimeri alla den itan k oti kalitero tn deftera. egw to test uetiko to eida tn kiraki vradi. logika afou tn degtera p ekana to test k itan arnitko simainei oti eiha worixia savvato k kiriaki? savvato to prwi ekana test opws k tn kiriaki k itna arnitika. enw kiriaki vradi itan uetiko

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα τώρα πόσα λάθη κάνεις.Μη νομίζεις τα ίδια και χειρότερα έκανα κι εγώ μέχρι να συλλάβω το πρώτο μου παιδάκι:Είσαι με ένα τεστ κύησης στο χέρι, φαντάζομαι οι επαφες με τον άντρα σου έχουν καταντήσει αγκαρία(τα ίδια έκανα κι εγω) γεμίζεις άγχος τον οργανισμό σου, που στην τελική σκοτώνει τα σπερματοζωάρια του συντρόφου σου(αποδεδειγμένα). Καλώς χρησιμοποιείς το τεστ ωορρηξίας και αφού έχεις αυτό το όπλο στα χέρια σου μια κι έχεις άστατο κύκλο, δες τα όλα αισιόδοξα. Σύμφωνα με αυτά που προανέφερες δεν έκανες τίποτε λάθος, οπότε γιατί όχι να μην είσαι κι εγκυούλα. Το επόμενο τεστ κύησης κάντο 15-18 μέρες μετά την τελευταία ένδειξη ωορρηξίας. Μέχρι τότε ξέχασέ το, βρες κάτι άλλο να απασχολήσεις το μυαλό σου. Με το καλό να μάθουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helen 17η ε? Έχεις κάνει εξέταση doppler υπέρηχο για πιθανότητα συνδρόμου πολυκυστικών ωοθηκών? Στο λέω γιατί εγώ είχα άστατη ωορρηξία και είχα. Δεν χάνεις τίποτα να το ελέγξεις. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι και με πολυκυστικές δεν μπορείς να μείνεις έγκυος. Αλλά είναι μικρότερες οι πιθανότητες για καλή ωορρηξία. Όταν έχεις πολυκυστικές ναι μεν κάνεις ωορρηξία 16η,17η,18η ακόμα και 20η μέρα του κύκλου αλλά είναι τζούφιες να το πω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό λέω το ότι είχες μείνει έγκυος δεν σημαίνει κάτι. Δεν είπα ότι σε εμποδίζουν τελείως να μείνεις απλά δυσκολεύουν και δημιουργούν και άλλα προβλήματα μετά την σύλληψη.

Σου είχε κάνει ντοπλερ? (=ειδική εξέταση για πολυκυστικές την οποία την κάνεις 3η μέρα περιόδου).

Στο λέω γιατί και μένα με είχανε δει γιατροί και ο εξωσωματικός μου μάλιστα επέμενε ότι δεν είχα πολυκυστικές (χωρίς βέβαια να μου κάνει αυτή την εξέταση) ενώ τελικά είχα. Δεν είναι τίποτα βέβαια μην ανησυχείς ένα χαπάκι σου δίνουν που σου τις φτιάχνει το πολύ μέσα σε 2 μήνες και ρυθμίζει ταυτόχρονα και την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν το τεστ βγει θετικό δεν σημαίνει ότι εκεινη τη μερα έχεις ωορηξια. 18-36 ώρες μετά το θετικό τεστ σκάει το ωάριο... Απλά χαλάρωσε... Αν ειναι να γίνει θα γίνει... Οσο αγχώνεσε δεν αλλάζει κατι. (δες ποια μιλάει. Η κυρία Άγχος). Εγώ σε λίγο κλέινω χρόνο από την παλλίνδρομη και προσπαθώ να μην σκέφτομαι τιποτα. Αν και κάθε μήνα λέω δεν θα το σκεφτώ καθόλου και μόλις φτάνω στη μέση του κύκλου, αγκαλιά με τα τεστ ωορηξίας είμαι. Εμένα πάντως θετικό δείχνουν για 2 μέρες (και σε αυτό ανώμαλη είμαι) και μετά έρχετε η ωορηξία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helen εννοείται ότι κι εγώ είχα κάνει κολπικό υπέρηχο (το τεστ παπ που κολλάει? ). Και το doppler κολπικός υπέρηχος είναι μόνο που γίνεται σου λέω την 3η μέρα περιόδου. Εκεί φαίνεται καθαρά αν έχεις σύνδρομο πολυκυστικών. Εγώ ήμουν 28-30 μέρες κύκλο αλλά αυτό είναι κάτι άσχετο. Πάντως ο γιατρός μου μου είχε πει ότι η πιο καλή ωορρηξία είναι μεταξύ 12η-14η μέρα του κύκλου. Από κει και πέρα κάνεις ωορρηξία αλλά δεν είναι τόσο καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopeles euharistw g tis apantiseis ss. epd omws sighistika perissotero sas parakalaw apantiste m me nai i oxi an ehw pi8anotita egkimosinis. eipame eiha epafes savvato kiriaki k deutera. me test worixias 8etiko ton kiriaki nixta. isws na itan k to savvato 8etiko pios xerei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, υπάρχει πιθανότητα να έχεις μείνει έγκυος.

Τώρα πόσες πιθανότητες υπάρχουν, αυτό δε μπορεί να στο απαντήσει καμία.

Υπομονή λίγες μερούλες και θα ξέρεις... ;)

Εύχομαι να'ναι είσαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy se euharistw g tin apantisi. vasika auto p me sigxise einai to exis:

to test worixias to ekana prwi savvatou k kiriakis me arnitiko apotelesma ena vradi kiriakis vgike 8etiko. twra egw den ixera an itan k to savvato imera worixias i i deftera. afou eiha kiriaki logika 8a eiha i kai to savvato i k tin deftera swsta? tin deftera ekana to test to bradi g na diapistwsw omws vgike arnitiko . ara logika itan to savvato k i kiriaki oi meres worixias? egw epafi eiha savvato k kiriaki apogeuma ara eimai mesa?

perimenw apantiseis koritsia m!!!

a k akomi kati allo pote na kanw test egkimosinis? teleutaia periodos 24/02 k worixia tn 17i mera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλένη, όλα θέμα πιθανοτήτων είναι.. όσο και να τα ψάχνεις και να τα αναλύεις, η ουσία είναι μία: δε μπορείς να'σαι 100% σίγουρη ότι θα πετύχεις σύλληψη, ακόμα κι αν είχες ένα λαμπάκι πάνω σου να ανάβει όταν γίνεται η ωορρηξία.

Πχ να σου πω για μένα. Κι εγώ έκανα τεστ ωορρηξίας κλπ, αλλά αν με ρωτήσεις πότε έγινε η σύλληψη του γιου μου δεν ξέρω να σου πω, γιατί σύμφωνα με τα τεστ ωορρηξίας και τις επαφές που είχαμε, δε βγαίνουν τα νούμερα!! Ακόμα το ψάχνω πότε έμεινα έγκυος!!! Το συγκεκριμένο μήνα δεν περίμενα με τίποτα να έχω μείνει έγκυος, κι όμως!!!

Καταλαβαίνω τη λαχτάρα σου, αλλά μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις με τόσο άγχος. Προσπάθησε να μην "ψάχνεσαι" τόσο, προσπάθησε να το δεις χαλαρά όλο αυτό - έτσι θα βοηθήσεις το σώμα σου να δεχτεί πιο καλά μια εγκυμοσύνη. Το άγχος μποϋκοτάρει το σύστημά σου - είναι η καλύτερη αντισύλληψη!!

Εντελώς φιλικά στα λέω όλα αυτά... ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι, τεστ εγκυμοσύνης θα πάρεις μόνο αν έχεις καθυστέρηση μερικών ημερών.

Μην πάρεις νωρίτερα γιατί μπορεί να δείξει αρνητικό και να'σαι έγκυος.

Αν πάλι δεν αντέχεις να περιμένεις, τότε καλύτερα πήγαινε για μια χοριακή τη μέρα που κανονικά θα περίμενες περίοδο, σίγουρα θα σου δείξει!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου βαθειες ανασες κ χαλαρωσε!!!πολυ στην τσιτα εισαι βρε παιδακι μου γιατι τοσο πολυ ανχος???

λοιπον καθε μηνα μια γυναικα εχει 25%πιθανοτητες συλληψης!!!!

αρα ναι μπορει κ να εισαι!!!!!!

το σπερμα ζει λενε εως κ πεντε μερες το πολυ κ αυτο αν το σπερμα ειναι πολυ πολυ καλο κ το περιβαλλον του κολπου τα υγρα δηλαδη οχι πολυ οξινα ωστε να επιτρεψουν στο σπερμα να ζησει πιο πολυ εσυ μια χαρα εισαι!!!!

το ιδανικοτερο κ αυτο που εκανα εγω ηταν απο την στιγμη που τελειωνει η περιοδος μερα παρα μερα επαφες δηλαδη μια μερα ναι μια μερα οχι...ετσι ηρθε η ελενα στην ζωη μας :D

επισης μια κοπελα εγραψε οτι καλη οωρηξια γινετε μονο 13η 14η μερα μεγα λαθος!!!!

αναλογα με το ποσο μεγαλο η μικρο κυκλο εχεις ετσι παει κ η οωρηξια σου!!!οποτε σωστα σου εδειξε το τεστ ησουν στις μερες σου απλα να ξερεις οτι σε καποιες γινεκες η μερα της οωρηξιας δεν ειναι στανταρ αλλες κοπελες την εχουν πολυ νωρις αλλες που αργα για αυτο εγω προσωπικα σε συμβουλευω επαφες μερα παρα μερα για να την πετυχεις σιγουρα!!!!

επισης μην χρεωνεσε ενα τσουβαλι λεφτα παραγγειλε απο την home test τεστακια οωρηξιας που εχουν μεσα κ τεστ εγκυμοσυνης κ ειναι κ πολυ οικονομικα κ εγκυρα τα εχουν παρει πολλες κοπελες αο εδω μεσα!!!

μεσα απο την καρδια μου σου ευχομε τα καλυτερα!!!!

σμουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...