Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΟ 2 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ?


Recommended Posts

Ακριβώς ο τιτλος. Μονο 2 αυγουλάκια στον 1ο υπέρηχο. Ενα 18, ένα 11 και ένα 3ο από την άλλη ωοθηκη το οποιο ο γιατρος λεει ότι ειναι κυστικο.

Και δοση 300. Κοινως χαλια. Τα φαρμακα δεν πιανουν, δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sweety γιατί δεν κάνεις εναν τροποποιημένο φυσικό;Αφου και την αλλη φορά λίγα ωάρια είχες.Γιατι να φορτώνεσαι άδικα με τόσες μονάδες;Όλες τις φορές στον ίδιο γιατρο τις έκανες;

Πάντως και της Anji 2 ωάρια της πήραν και με το ένα που μετέφεραν εμεινε έγκυος.Το ξέρω οτι αυτό τώρα δεν σε εμψυχώνει και πολύ όμως υπάρχουν πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης ξερετε τι κανουν συνηθως οι γιατροι οταν δεν βλεπουν ισομεγεθη ωαρια; Να μεγαλωσουν δηλ. τα μικρα χωρις να γινουν κυστικά τα μεγαλα. Μειωνουν ή αυξανουν τη δοση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα με 300 μοναδες με συνεχισε αλλα πηρα και ανταγωνιστη οποτε δεν χαθηκαν τα λιγο μεγαλυτερα.Εσύ τωρα τι παίρνεις;

Σε τροποποιημένο φυσικό παιρνεις λίγες μονάδες απο τα ίδια φάρμακα.Οπότε εκει που κανεις 3 ωοθυλακια με πολλες μονάδες μπορει να κανεις 2-3 με λιγοτερες.Απλα σκεφτομαι βρε Sweety οτι ισως και το ενα παραπανω που κανεις με τα πεισσοτερα φαρμακα να μην ειναι σε τοσο καλη ποιοτητα οσο αν επαιρνες λιγοτερα φαρμακα ή και καθολου για τελειως φυσικο με 1 ωαριο.

Σε ρώτησα αν αλλαξες γιατρο μηπως και τις ειχες κανει στον ιδιο και τον ρωτουσες και γι αυτο.Εγω θα σου ευχηθω να μην χρειαστει αλλη εξωσωματικη όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως οτι και να λεμε τωρα δεν εχει νόημα.Απλα συνεχισε και κανε οτι σου πει ο γιατρος σου.Εκεινος ξερει καλυτερα σιγουρα.Μακαρι ενα απο αυτα να ειναι το τυχερο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer ευχαριστω για τις ευχες σου.

Σιγουρα αν υπαρξει άλλη φορά θα κανω τροποποιημενο. Με 150 λες και από 3η μερα ειναι ο τροποποιημενος ή από 7η μερα;

Αυτη τη φορα κανω βραχυ με αρβεκαπ.

Φυσικους κανω αλλά όταν μπορω κανω και καμια διέγερση για κανα παραπανω. Αλλά όπως φαινεται ένα παλι θα χω στο τέλος. Παντως η οιστραδιολη βγηκε 500 την 7η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2-3 μέρα ξεκινάς όπως και το βραχύ.Πάντως αυτο που μου είχε πει κι εμένα ο γιατρός είναι οτι οσο πάει με διεγέρσεις θα έχω και λιγότερο καλά αποτελέσματα.Η 2η ήταν χειρότερη απο την πρώτη πάντως σε μένα(μπορεί και τυχαιο όμως).Τώρα δεν ξέρω αν το Νοεμβριο που θα ξαναπάω να βάλω τα κατεψυγμένα μου πει να πάρουμε και το ενα ωάριο εκείνου του κύκλου.Αν μου έδιναν και καμια μικρή δόση για να κάνω ίσως αλλο ενα καλα θα ήταν.Τέλος πάντων τον εμπιστεύομαι οτι ειναι θα το συζητήσουμε τον Σεπτέμβριο και θα αποφασίσουμε το καλύτερο.

Να μας πεις νέα σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα αυτα που συζητατε μου φαινονται σαν ξενη γλωσσα..παρ ολ αυτα νιωθω την αναγκη να σας ευχηθω συντομα να εχετε το επιθυμητο αποτελεσμα...Καλη δυναμη λοιπον σε ολες τις εν δυναμη μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα ευχαριστουμε για τις ευχες σου, καλυτερα να μην τα μαθεις ποτε, να πιασεις φυσιολογικά μετα από τρελο σεξ και να μην αποκτησεις γνωσεις εξωσωματικης. και μεις αναγκαστικά τα μαθαμε.

Κοριτσια η Ε2 την μερα της πρεγνυλ ήταν 695. Καλή μου φαινεται. Μπορει και να υπαρχουν 3. Είδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji μου δυο ήταν τελικά, το τριτο δεν ειχε τιποτα μεσα και μου το ειχε πει ο γιατρος ότι μαλλον έτσι θα ναι. Ευτυχως γονιμοποιηθηκαν και καταψυχθηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety να κάνεις σούπερ διακοπές, να ξεκουραστείς, να γεμίσεις μπαταρίες και από Σεπτέμβριο η συνέχεια!!!!!!!

[smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσια μου γλυκα σας ευχομαι αρχικα να γινετε συντομα μανουλες και χωρις πολυ κοπο...Εχω μερικες ερωτησεις αν μπορειτε να με διαφωτισετε__Πρωτον μιλατε για κεντρα εξ. στην Αθηνα η στη Θεσσαλονικη:;;;;Και ο φυσικος κυκλος ειναι συλλογη ωαριων αρκετων για να ειναι σιγουρος ο γιατρος για επιτυχημενη εμβρυομεταφορα, η μπορει να γινει και σε ενα πχ κυκλο που θα εχει ενα καλο ετσι κ αλλιως;;;Αρα ποσο κραταει ο φυσικος κυκλος;;;;μονο ενα μηνα η πολλους αναλογα με τα ωαρια που επιθυμουμε;;;Ουφ σας ζαλισα μαλλον.... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria5 οταν λεμε οτι κανουμε φυσικο κυκλο εννοουμε οτι παιρνουμε, αν βεβαια ειναι καλο, το ωαριο που παραγει ο οργανισμος μας χωρις την ληψη καποιων φαρμακων..μπορει να παραχθει σε ενα κυκλο ενα ωαριο μπορει και δυο...

τωρα εαν αυτο το ενα ή δυο ωάρια γονιμοποιηθούν και είναι ολα καλα μπορεις σε συνεννοηηση με τον γιατρο σου να τα μεταφερεις στην μητρα, ειδαλλως τα καταψυχεις και στον επομενο κυκλο κανεις παλι φυσικο ή παίρνεις φάρμακα (αναλογα τι θα προτεινει ο γιατρος) και τα φρεσκ ωαρια τα γονιμοποιεις και τα βαζεις στην μητρα μαζι με τα κατεψυγμενα...

νομιζω αυτη ειναι η διαδικασια διχως να την εχω κανει ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelika se efxaristw poly gia tin apantisi....Σορρυ για τα greeklish... :oops: ρωταω γιατι με το συζυγο δεν μπορουμε να περιμενουμε αλλο, αλλα φαρμακα εγω δεν παιρνω.....εχω κανει στο παρελθον σπερματεγχυσεις με πρωτοκολλο εξωσ. και αποτελεσμα μηδεν!!Μετα απο 6 μηνες ηρθε εγκυμοσυνη κανονικοτατη χωρις τιποτε..και ο γιατρος μας ειπε...εγκυος μπορεις να μεινεις, απλα ....βιαζοσουνα.....τεσπα....τωρα ομως επειδη οντως βιαζομαι....και ειμαι και 35.....μου ακουγεται πολυ καλη μεθοδος, αν και τα κεντρα δεν την προωθουν μιας και δεν εχουν κερδος απο τις φαρμακευτικες...Αν καμμια κοπελα εχει να μου προτεινει καποιον απο Θεσσαλονικη για φυσικο θα το εκτιμουσα πολυ!!!Σε ευχαριστω και παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου δεν ξερω να σε διαφωτισω για θεσσαλονικη, αλλα εδω που μενω - γιαννενα - ξερω οτι κανει ο γιατρος μου, ειναι δημοσιο το νοσοκομειο και οποτε και το κοστος μικρο...

αν δεν βρεις κατι που να σου κανει εκει, πες μου να σε ενημερωσω...

αλλωστε τωρα με την εγνατια ειμαστε πολυ κοντα... ;)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...