Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα σε ολες τις μανουλες!!εχω μια απορια που με τρωει αρκετα τις τελευταιες ωρες....με τον αντρα μου καναμε εσωτερικη εκσπερματιση πριν απο τεις μερες μηπως και κανουμε κι'αλλο ενα παιδακι!!ετυχε ομως τωρα να χρειαστει την τριτη να κανω καποιες εξετασεις που θα πρεπει να κανω και ακτινογραφια....σε περιπτωση που εχει γινει γονιμοποιηση(τωρα θα γελατε οπως τα λεω,αλλα εχω ανχωθει)τωρα που θα κανω ακτινογραφια θα υπαρχει προβλημα??θα εχει προβλημα αν υπαρχει σπορακι??πειτε μου σας παρακαλω οσο γελειο και αν σας φαινεται για μενα ειναι ενα μεγαλο ανχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο πρεπει να το ρωτησεις στο γιατρο σου αυτος ειναι ο μονος που μπορει να σου απαντησει!Δεν μπορεις να κανεις αργοτερα τις εξετασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω φλορα συμφωνο με την ινα ενημερωσε τον γιατρο οτι υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης το πιο πιθανο ειναι να κανεις αργοτερα τις εξετασεις σου,για καλο κ κακο ποτε δεν ξερεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με τα κορίτσια, ενημέρωσε το γιατρό κ μην κάνειες τίποτα εάν δεν σου πει...

από όσο ξέρω δεν επιτρέπεται ακτινογραφία σε πιθανή έγκυο..βέβαια συτός ξέρει για ποιο λόγω πρέπει να την κάνεις κ θα κρίνει τι είναι πιο σημαντικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν πιστευεις πως υπαρχει πι8ανη γονιμοποιηση δεν επιτρεπεται η ακτινογραφια...Ρωτα και τον γιατρο αλλα εγω συγκεκριμενα οποτε εχω παει για ακτινογραφια παντα με ρωτανε αν ειμαι εγκυος γιατι απαγορευεται.

Περιμενε να σου ερ8ει περιοδο και μετα να πας για ακτινογραφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι καθολου γελειο το προβλημα σου! Εχω καπιους φιλους γιατρους και ολοι λενε ρητα οτι ειναι απαγορευμενο δια ροπαλου! δοκιμασε να κανεις τεστ εγκυμωσυνης, υπαρχουν αυτα που σου δηνουν αμεσως αποτελεσμα απο την πρωτη κιολας εβδομαδα.

Εαν υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα να εισαι εγκυος να μην κανεις ακτινογραφειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό θα είναι όταν έχεις προγραμματήσει εξετέσεις τέτοιου τύπου ή θεραπείες, να μην ξεκινάς προσπάθειες για παιδί. Αυτό ισχύει γενικά. Αν στον δρόμο προκείπτουν, νομίζω πως όπως γράφουν και τα περισσότερα φάρμακα "συνυπολογίζεται το όφελος για την μητέρα".Όσον αφορά την ακτινογραφία θυμάμαι που μια φίλη τον καιρό που προσπαθούσε να συλλάβει, για υπηρεσία της (είναι στρατιωτικός) έπρεπε να κάνει διάφορες εξετάσεις συν ακτίνα. Όταν όμως τους εξήγησε πως ίσως είναι έγκυος της είπαν κατηγορηματικά ότι απαλλάσεται από την διαδικασία.Ούτε να το σκέφτεσαι της είχαν πει.Από κει και πέρα ενημέρωσε καλού κακού και τον γιατρτό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα δεν ηταν προγραμματισμενες οι ακτινογραφιες....αν ειναι δυνατον....θα ηθελα να κανω ακτινογραφια και θα προσπαθουσα για μωρο??ελεος!!ετυχε να χρειαστω και για αυτο ρωτησα!!ευχαριστω ολα τα κοριτσακια που μου απαντησαν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι αστεία η απορία σου, συμφωνώ με την κοπέλα που είπε να περιμένεις να σου έρθει η περίοδος και μετά πας για τις ακτινογραφίες!

Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος το καλοκαίρι, έπρεπε να κάνω μια ακτινογραφία για την υπηρεσία μου, και πήρα αναβολή και τώρα τους την χρωστάω. Ίσως να είναι χαζομάρα αυτό που ρωτάω, αλλά ξέρετε αν επιτρέπεται η ακτινογραφία ενώ θηλάζω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...