Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα και απο μενα...

βρισκομαι στην 6η μερα του κυκλου και στην 5 μερα διεργεσης...

χθες πηγα στον γιατρο εχουν σχηματιστει 20 αυγουλακια των 10μμ και μαλλον την δευτερα παω για ωοληψια...

με τις ενεσεις δεν εχω κανενα προβλημα...

σημερα που αρχισα το orgalutran με ετσουξε λιγο αλλα ολα καλα..

το κακο ειναι οτι η κορη μου εχει οστρακια (ατιμος παιδικος) και δεν πρεπει να κολλησω γιατι θα πρεπει να σταματησω....

εμβρυομεταφορα αν πανε ολα καλα θα κανω τον ιουνιο για να ελεχθουν τα εμβρυα για χρωμοσωμιακα προβληματα...

θα γινω μανουλα συγχαρτηρια!!!!!!!!ποσα εμβρυα σου εβαλαν??????? τι πρωτοκολο εκανες????

αγγελικη εγω δεν εχω καλη εμπειρεια με τα σερπαφαρ... στον πρωτο κυκλο εκανα κυστες κατευθειαν με την ελαχιστη δοση...(50 μγ) αλλα ο καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα...

μαρινα ολα καλα θα πανε και με σενα... φιλη μου με 7 αποβολες λογω νκ και θρομβοφιλια καταφερε να κανει τον γιο της παιρνοντας κορτιζονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία marinasot!!!

Μην σκέφτεσαι το διάστημα της αναμονής, όσο δεν το σκέφτεσαι τόσο πιο γρήγορα θα περάσει!!!!!

Και ό,τι θέλεις εδώ είμαστε...να σου πούμε όλα τα άσχετα για να ξεχνιέσαι!!!!

Θα γίνω μανούλα τι ακολουθεί από δω και πέρα???υπέρηχος ή και άλλη χοριακή???? ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni_sk μου! Σ' ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω!!!

Μπράβο-μπράβο, πας πολύ καλά!!! Χαίρομαι πολύ για σένα. Έτσι να είναι και η συνέχεια σου εύχομαι κορίτσι μου! Ε, κι αν πονάνε λίγο οι άτιμες... δεν πειράζει!!! Πού να δεις αυτές που (θα) κάνω εγώ... Ειδικά οι αντιπηκτικές... Αλλά μην ξεχνάμε γιατί τις κάνουμε, για καλό!!!

Άλλο ξεχνάω και ζητώ ένα μεγάλο συγνώμη: να στείλω την αγάπη μου σε όλα τα κορίτσια που δεν βλέπουμε συχνά εδώ και μας λείπουν... πολύ-πολύ!!! Να ξέρετε ότι σας αγαπάμε, σας σκεφτόμαστε και ευχόμαστε τα καλύτερα, κι ας μην το λέμε συχνά!!! Θέλω να είστε δυνατές, αισιόδοξες και θα τα καταφέρουμε! Αγκαλίτσα :YMHUG: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια βλέπω πως το κλίμα έχει πάρει τα πάνω του!!! :ymapplause::ymapplause::-bd:-bd

Αυτό είναι τέλειο!!!!!

tha gino manoula, ναι θα γίνεις!!!!! Πως αισθάνθηκες που προσέθεσες το όνομα σου στην λίστα;;;;;;;;;;;

γιαγιά aggelika όλα θα πάνε καλά και όταν θα σε γράψει το βιβλίο γκίνες...εμείς θα καμαρώνουμε ότι σε ξέρουμε!!!!!!! ;);):lol:

eleni_sk , marinasot κάθε επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!Με το καλό να μάθουμε τα νέα σας!!!!!

Μαρινάκι καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelika ακολουθεί κ επαναληπτικη την πεμπτη...υπέρηχος μάλλον σε καμιά βδομάδα....

eleni_sk....έκανα βραχυ πρωτόκολλο αυτη τη φορά αλλά δεν είχα και την καλύτερη ανταπόκριση μόνο 8.... απο τα οποία μόνο τα 4 ήταν ώριμα...και ευτυχώς γονιμοποιηθήκανε και τα 4 και φτάσανε σε ενα στάδιο πριν την βλαστοκυστη και τα βαλαμε όλα.... εσύ με 20αυγουλάκια είσαι μια χαρά.....

anji μου....μου φαίνεται περίεργο....θυμάσαι που την προηγούμενη φορά ήμασταν μαζι στην αναμονη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε, αν ειναι Anji μου να καμαρωνετε τοτε χαλαλι!!!!! Πως εισαι εσυ????φουσκωνεις?????? τι τελεια!!!!!

Περιμενουμε θα γινω μανουλα πιο μεγαλη χοριακη την Πεμπτη, οκ????Καλα αποτελεσματα, αν και ειμαι σιγουρη οτι θα εχει πολυ θετικα νεα να μας πεις τοτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha gino manoula...εννοείται πως θυμάμαι.....!!!!! Είναι η εποχή και.................. ειδικά η εβδομάδα εκείνη που περιμέναμε όλες μαζί.....που δεν μπορώ να την ξεχάσω....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θέλω όλες να φουσκώσουμε ρε κορίτσια.....!!!!!!!!!

Aggelika, φουσκώνω και το απολαμβάνω η αλήθεια είναι!!!! Αύριο πάω για αμνιοπαρακέντηση.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια 528 προχθες η οιστραδιολη 5 μερα του κυκλου και σημερα 588 7 μερα του κυκλου...

για σχολιαστε μου το οι εμπειρες.....

μου αλλαξαν την δοση του puregon.. απο 150 και 250...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni η αληθεια είναι ότι εγώ τον πρώτο υπέρηχο κα την πρώτη μέτρηση την έκανα 7η με 8η μέρα του κύκλου.... οπότε δεν ξέρω πόσο θα ηταν την 5η..... νομίζω όμως ότι είναι καλό νούμερο και με δόση 250 θα πας μια χαρά....

anji....όλες θα φουσκώσουμε!!!! την αμνιοπαρακέντηση σε ποιο μηνα την κάνουνε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha gino manoula η αμνιοπαρακέντηση γίνεται μεταξύ 16η με 18η εβδομάδα. Εγώ σήμερα μπήκα στην 18η εβδομάδα και θα την κάνω αύριο. Είμαι τέλος τέταρτου μήνα!!! Αισίως την επόμενη Τετάρτη θα μπω στον πέμπτο!!!!!!!!! :P:P

Eleni_sk, η οιστραδιόλη έχει να κάνει με τα πόσα ωάρια δημιουργούνται, οπότε μην συγκρίνεις.... Εγώ είχα 500 την μέρα που έκανα και την pregnyl να φανταστείς.......αλλά είχα μόλις 2 ωάρια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα γινω μανουλα μηπως θυμασαι ποσο οιστραδιολη ειχες εσυ????στην 7 με 8 μερα του κυκλου?????

Νομιω 500 και κατι ειχα την 8η.....αλλά ναι όντως μη συγκρίνεις..... πάιζει ρόλο πόσα ωάρια έχεις καθώς και πόσο μεγάλα είναι...οι γιατροί ξέρουν μην αγχώνεσαι...ούτε κ εγώ έκανα πολλά ωάρια παρ όλο που αυτη τη φορά είχα 450δόση!!!! δε μπορούσανε να μου την κανουνε πιο μεγάλη οπότε μην αγχώνεσαι...μια χαρά είσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Εγώ τώρα ξύπνησα :D .Απο το πρωί έτρεχα στους γιατρούς στον έναν για μία βεβαίωση και στον άλλο για να πάω και να δούμε τις εξετάσεις.Ήρθα και ξεράθηκα στον καναπέ απο το μεσημέρι [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Ας πούμε οτι τελείωσα προς το παρών.Οι εξετάσεις βγήκαν όλες δεν είναι αυτοάνοσο.Σε ενα μήνα και κάτι θα πάω να κάνω καμπύλη ξανα.Αλήθεια επειδή κάτι ακουγόταν γίνονται μέσω ΙΚΑ σε οποιο αιματολογικό θέλουμε ή άλλαξε κάτι;

Anji καλά αποτελέσματα!

Δεν είδα τι έχετε γράψει πιο πάνω.Είμαι ακόμα απο τον ύπνο...[smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα Anji μου, όλα να πάνε καλά!!!!! Επειδή δε θυμάμαι, γεράματα βλέπεις, έχεις δει τι είναι το μωράκι???? Συγγνώμη που δεν το θυμάμαι :(

Ελένη μην αγχώνεσαι με τις τιμές, οι γιατροί ξέρουν καλύτερα από μας...άστους να κάνουν την δουλειά τους και εμείς ας κάνουμε τη δική μας, η οποία είναι ΗΡΕΜΙΑ και ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ για να γεμίσουν οι κοιλίτσες μας μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!! ;););)

Καλά αποτελέσματα και σε σένα θα γίνω μανούλα!!!!Θα περιμένουμε ευχάριστα πάλι νέα, τι καλά!!!!

Καλά αποτελέσματα και σε σένα Μαρινάκι, ελπίζω όλα να πάνε καλά και με την τραχηλίτιδα, να μην επηρεάσει αυτή την προσπάθεια, η οποία θα σε κάνει φουσκοκοιλίτσα!!!!!!! \:D/ :-h:-bd

Littledancer του έδωσες και κατάλαβε εεε???? :lol::lol: επειδή δεν ξέρω καθόλου, είναι καλό που δεν είναι αυτοάνοσο?????? γιατί, αν επιτρέπεται, θα ξανακάνεις καμπύλη???? Καλή ξεκούραση γιατί θα τρελάθηκες στο περπάτημα!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=walk.gif][smilie=walk.gif][smilie=walk.gif][smilie=walk.gif][smilie=walk.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελάθηκα στο περπάτημα όντως..Άστα...Φορούσα και κάτι σανδάλια που μόνο γι αυτές τις διαδρομές δεν ήταν.Αφού δεν έφυγα τσουλήθρα κατεβαίνοντας τη σεβαστουπόλεως πάλι καλά να λέω :lol::lol: Πλήγιασαν τα πόδια μου όμως απο το πήγαινε έλα.Ούτε που το σκέφτηκα οτι θα με χτυπήσουν να έβαζα κανένα αθλητικό.

Όπως καταλαβαίνετε εγώ μόνο καφεδάκι που δεν πίνω τώρα. :lol::lol::lol: Ποιος ξέρει τι ώρα θα κοιμηθω!

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα που δεν είναι αυτοάνοσο Αγγελικα.Νομίζω και τα 2 την ιδια θεραπεία παίρνουν.Εκτός κι αν ήταν αυτοάνοσο που δεν είχε εκδηλωθεί ακόμα και αντιμετωπίζονταν αργότερα μονο με ινσουλίνη όπως ο τυπος 1.

Καμπύλη θα ξανακάνω γιατί μου έχει δώσει ο γιατρός glucophage για να φτιάξει το σάκχαρο στις 2 ώρες μετά τα 75 γρ γλυκόζης.Που δεν ξέρω με τι ισοδυναμεί σε γεύμα αλλά εγω μετά απο ένα μήνα διατροφής σήμερα τσάκισα 3 ντόνατς με γλάσο σοκολάτας απο πάνω και σοκολάτα μέσα και η μέτρηση μου πριν ήταν 87 και μετά απο 2 ώρες 134.Θα πρέπει να φάω 6-7 τέτοια ντόνατς για να κάνω μέτρηση 235 που είχα στην αιματολογική:lol::lol::lol: Έλεος...

Συνέχεια θα κάνω καμπύλες σάκχαρου -ινσουλίνης μέχρι να ρυθμιστεί και θα δω και άλλον διαιτολόγο γιατι οτι να ναι μου είπε η πρώτη.Πάω τώρα να αλλάξω πόστο.Απο τον καναπέ στο κρεβάτι! :D

Καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω-πω κέφια!!! Μπράβο-μπράβο!!! Ανεβαίνει η ομάδα!!!

Littledancer μου, ωραία, ξεμπέρδεψες προς το παρόν! Τα έχεις βάλει και σε σειρά. Χαίρομαι! Άντε, χαλάρωσε κι άραξε τώρα λίγο να ξεκουραστείς... Χαλάλι σου τα ντόνατς!

Anji μου καλή επιτυχία αύριο στην αμνιοπαρακέντηση, όλα να είναι ΤΕΛΕΙΑ!!! Αύριο δεν θα μάθετε και το φύλο; Με το καλό!!!

Tha gino manoyla μου, περιμένουμε μία πολύ καλή χοριακή αύριο κορίτσι μου!!!

Ελένη μου, όπως τα λέει η aggelika μας είναι! Μην κοιτάς αριθμούς και νούμερα, μόνο την ψυχολογία σου ανεβασμένη να έχεις και όσο καλύτερες συνθήκες μπορείς ώστε να είσαι ήρεμη. Η λέξη άγχος απλά θα σου είναι άγνωστη. Αφέσου στα χέρια των ειδικών χωρίς έννοιες. Και να δεις, που θα γίνουν όλα όπως πρέπει!

Aggelika μου, ευχαριστώ για τις ευχές! Θα πάω αύριο στον γυναικολόγο μου, να τελειώνω και μ' αυτό. κανονικά πριν πάω για τον έλεγχο του ανοσολογικού, θα έχω τα αποτελέσματα. Οπότε μέχρι το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας το πολύ, ε! θα ξέρουμε!!! Ευτυχώς, τελείωσα με τις βαριές δουλειές και σιγά-σιγά θα ολοκληρώνεται το κάθε δωμάτιο... Έχω κάνει μπράτσα, ου!!! Θα τ' ακούσω αύριο, σίγουρα, δεν πρέπει να σηκώνω βάρη, αλλά μόνα τους δεν είχαν φιλότιμο τα άτιμα να γίνουν!

Πάντως, ευχαριστώ ιδιαιτέρως για την ενθάρρυνση και το κέφι σου κορίτσι μου! Να είσαι καλά και να είσαι πάντα ... η χαρά της ζωής!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι παλιο μελος του forum κ εχω να μπω πααααααααρα πολυ καιρο.Περασα διαφορες περιπετειες...τι να σας πρωτοπω...τελος παντων.Ισως εχουν μεινει καποιες απ'τις παλιες κ να με θυμηθουν.

Λοιπον...μετα απο πολλα γεγονοτα,οπως προειπα,αποφασισαμε να ξεκινησουμε επιτελους εξωσωματικη.

Εχτες πηρα τα πρωτα αποτελεσματα των ορμονικων κ θυροειδη κ στις 25/05 περιμενω να παρω κ τα υπολοιπα,ειναι 2 ορμονες που αργουν να βγουν...ουφ!Μολις βγουν κ αυτες θα παω στο γιατρουλι-εξωσωματικουλι :-p:-p για να μου γραψει τα φαρμακακια...

Αγχωθηκα βεβαια σημερα το πρωι γιατι ειδα πως οι φαρμακοποιοι απ'τις 23/05 σταματανε την πιστωση στον ΕΟΠΠΥ...αλλα επειδη ειμαι πλεον μαθημενη απ'τις γκαντεμιες δεν πτοουμε....κατι θα γινει.

Λοιπον,σιγα-σιγα θα σας μαθω παλι ολες,αυτο το διαστημα θα χρειαστω τη βοηθεια σας να τα λεμε.

Ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα κ συντομα με θετικες χοριακες κ οσα κοριτσακια τα εχουν καταφερει με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια και ζούμπι καλή-καλή επιτυχία!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σε λίγο φεύγω για την εξέταση.....

Aggelika , το νινάκι δεν μας έκανε την χάρη έως τώρα και δεν μας έδειξε τις......χάρες του, οπότε ακόμη δεν ξέρω το φύλο! και σήμερα να μην φανεί, τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης θα το επιβεβαιώσουν! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες, θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω! @};-%%-@};-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax τι ευχαριστα νεα που διαβαζω!!!!!! :D:D:D

Μολις ανοιξα τον υπολογιστη μου , και μου εφτιαξε η μερα , πραγματικα!!!!!

Tha ginο manoula ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!

Δεν ξερεις ποσο χαρηκα.....Σου στελνουμε τις ευχες μας για μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγειη μωρακι!!!! :ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Μαρινα καλη επιτυχια σου ευχομαι και χαρηκα με τα νεα της πεθερα σου!!!!

Μarinasot και Eleni sk καλη επιτυχια κοριτσακια!!!!!

Ελενη εγω ουτε που ρωτουσα για νουμερα , απλα ρωτουσα αν ειναι ολα καλα.

Ζουμπι καλη επιτυχια και σε εσενα!!!

Αχ αυτο με τα φαρμακα τελειωμο δεν εχει να μας ταλαιπωρουν....

Dancer ευχομαι να τελειωσεις με αυτες τις εξετασεις και καλα αποτελεσματα!!!

Αντζη ολα να πανε καλα και σε εσενα με την αμνιοπαρακεντηση!!!Θα σιγουρεψετε και το φυλο,περιμενουμε νεα σου!!!

Λια και twiggy φιλια στα γλυκουλια σας!!!!

Maraki ποπο πως εφτασε ο καιρος!!!! Θα μας πεις και εσυ ποτε ετοιμαζεσαι θα περιμενουμε με αγωνια , καλη λευτερια γλυκια μου!!!

Τερι μου τι κανεις γλυκια μου? Με το καλο να ερθει και σε εσας παλι να μωρακι συντομα, το θελουμε!!!

Αγγελικα τι πλακα που ειχε αυτο με την ηλικια :lol: Με το καλο και εσυ γλυκια μου!!!

Λαμπρινη υπομονη με τη δουλεια.. Ευχομαι και σε εσενα να ερθει ενα δευτερο παιδακι!!!

Και σε εμενα εχει ξεκινησει η κατηφορα , περασε ο καιρος πολυ γρηγορα!!! :D

Εχω βαρυνει και κουραζομαι πιο ευκολα τωρα. Ειχαμε και μαστορους φτιαχναμε το δωματιο του μπεμπη, ευτυχως τελειωσαμε εγινε που καλο και θα περιμενουμε την αλλη εβδομαδα την κουνια του :D:D

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer....donuts ακουω........μιαμ μιαμ.... εγώ έκανα και σήμερα επαναληπτικά και πάμε μια χαρά.... 626....

Μαρίνα μου..... καλά αποτελέσματα να έχεις....

aggelika το αλτσχάιμερ σου χτύπησε την πόρτα???χιχιχι

anji...να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα...

ζούμπι μου καλή αρχή να έχεις!!!!το σύστημα το εοππυ μέχρι Δευτέρα άκουσα θα χει φτιάξει.... δεν έχεις πρόβλημα με την πίστωση γιατί τα παίρνεις από το φαρμακείο του ικα στην ν.ιωνία.

λιλ μου καιρό έχουμε να τα πούμε...πέρασε ο καιρός ....σε λίγο θα κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha gino manoyla μια χαρα η χοριακη σου!!! :D:D

Περναει γρηγορα ο καιρος και σε λιγο θα το κρατας και εσυ στην αγκαλιτσα σου!!!

Να προσεχεις γλυκια μου το πρωτο τριμηνο , ειναι πολυ σημαντικο!

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...