Μετάβαση σε περιεχόμενο

ivf παχύ ενδομήτριο !!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια .....είμαι σε περίοδο εξωσωματικής και την Δευτέρα πρώτα ο Θεός πάω για ωοληψία .. Σήμερα όμως στον υπέρηχο είδαμε οτι το πάχος του ενδομητρίου είναι 15 χιλ. και έχω φρικάρει γιατί υποτίθεται οτι δεν πρέπει να είναι ούτε πολύ λεπτό αλλα ούτε και παχύ ....έχω απογοητευτεί :(:( ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να βάλουμε τα έμβρυα σε άλλο κύκλο ....έχει τύχει σε κάποια κοπέλα αυτό το πρόβλημα ?? Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον ρώτησα και μου είπε οτι απο 15 και πάνω το ενδομήτριο γίνεται ''ασφυκτικό'' για τα έμβρυα ....δεν με πειράζει να κάνω εμβρυομεταφορά σε άλλο κύκλο ...αλλα αγχώνομαι γιατί το ενδομήτριο μου να μεγαλώσει τόσο ....το μόνο που παίρνω είναι 100 μονάδες καθημερινά πππφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσαι, εγω τι να πω που δε μεγαλωνει απο μονο του και πρεπει να παρω φαρμακα και γι αυτο?? Κάποια στιγμή πουθα εχει το καταλληλο παχος θα τα βαλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φραουλίτσα! Χαθηκες! Τελικά ξεκίνησες ε? Δεν ξέρω να σου απαντήσω για το ενδωμήτριο αλλά νομίζω οτι ο γιατρό σου θα σε καθοδηγήσει. Πού κάνεις την προσπάθειά σου? Οτί είναι να γίνει εύχομαι να γίνει για καλό! :D Μην το ρισκάρεις! Καλή ωοληψία την Δευτέρα. Πόσα εμβρυάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το χω ξανακουσει..ειναι πολυ παχυ δηλαδη;εγω νομιζα οτι μεχρι 16 ειναι φυσιολογικο,μη λεω και βλακειες ομως..δεν θυμαμαι..η 13 η 16..δεν ξερω..θα το ψαξω.Ειναι σιγουρος οτι θα παχυνει κι αλλο;ή οτι ειναι κακη ιδεα να τα βαλεις;περιεργο..αν το λεει καλυτερα να περιμενεις να κανεις μια πιο σιγουρη προσπαθεια..μην απελπιζεσαι..λογικα δεν θα ναι θεμα..η προγεστερονη νομιζω παχαινει το ενδομητριο οχι η δοση που παιρνεις για τα ωαριακια σου!οποτε αν ηταν λιγο πιο ανεβασμενη ισως γι αυτο..μην αγχωνεσαι ..ευχομαι αν οχι τωρα την επομενη φορα να τα βαλετε.Λοιπον λιγο που το εψαξα πρεπει να ναι κατω απο 15 φυσιολογικα..εισαι στο οριο..ισως να ελεγξεις την προγεστερονη ή ο,τι σου πει ο γιατρος να κανεις και να πανε ολα καλα σου ευχομαι!!!!!!!!!!να χεις συντομα πολλα ευχαριστα να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα ούτε εγώ ξέρω κάτι για το ενδομήτριο αλλά σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά! Καλή ωοληψία σου εύχομαι αρχικά και αν κρίνει ο γιατρός σου ότι πρέπει να αφήσεις την εμβρυομεταφορά για άλλο κύκλο, μάλλον πρέπει να τον ακούσεις....μετά θα έχετε χρόνο να δείτε γιατί συνέβη αυτό.

Την προσπάθεια την κάνεις τελικά στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων?

Σε φιλώ γλυκά και σου στέλνω πολύ πολύ θετική αύρα!!! %%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξιτα μην στεναχωριέσαι με τα φαρμακα θα παχυνει τo ενδoμητριo σoυ .τo εχω ακoυσει απo πoλλες κoπελες πoυ εχoυν παρει φαρμακα και διoρθωθηκε

Τερι μoυ ...ηθελα να σoυ στειλω μνμ αλλα δεν καταφερα..ειναι πoλυ σημαντικo πoυ καταφερες και εμεινες εγκυoυλα και ειμαι σιγoυρη oτι συντoμα θα ξανα ανακoινωσεις τα ευχαριστα..εχω και εγω μια αυτoματη απoβoλη και εχω πoνεσει πoλυ αλλα σηκωνω τo κεφαλι και συνεχιζω ελπιζoντας oτι θα πετυχω..εμεις oι γυναικες ειμαστε πoλυ δυνατες..σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando μoυ εφτασε η ωρα !!!!! Πoσo χαιρoμαι για σενα ...με εναν πoνo καλη μoυ :)

Ναι η πρoγεστερoνη σχετιζεται με τo ενδoμητριo ..εκανα εξεταση αιματoς και την Δευτερα θα ξερω αν θα γινει η εμβρυoμεταφoρα η oχι αλλα αληθεια δεν με ενoχλει αυτo ..oμως γκoυγκλαρα (κακως) τι μπoρει να φταιει για τo παχυ ενδoμητριo και διαβασα πραγματα πoυ με τρoμoκρατησαν και δεν θελω oυτε να τα σκεφτoμαι..ευχoμαι να μην ειναι κατι ανησυχιτικo πφφφφφ τι σoυ λεω τωρα και σενα εγκυoυλα γυναικα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babelicious χαθηκαμε.....τελικα εκανα την εξωσωμ στo κεντρo πoυ εκανα και την πρoηγoυμενη δεν ξερω αν πρεπει να τo αναφερω ειναι τo κεντρo πoυ βρισκεται στoν φoινικα στην Καλαμαρια..o λoγoς ειναι oτι μoυ καναν πoλυ καλη τιμη ;) εσυ τι κανεις ? Θα ξεκινησεις?? Σ ευχαριστω για τις ευχες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην γκουκλαρεις τετοια πραγματα!!!!δεν εχεις τιποτα!!!ουτε εχεις πολυ παχυ ενδομητριο υπερπλασιες και τετοια που θα διαβασες!!εισαι πολυ μικρη και δεν τρεχει τιποτα..ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!!να μας κρατας ενημερες!!θα περιμενουμεεεεε!!ευχαριστω για τις ευχες και ευχομαι συντομα και στα δικα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

strawberry καλή επιτυχία στην ωοληψία σου!

Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου σε σχέση με το ενδομήτριο. Σκέψου ότι τον ίδιο θα τον..συνέφερε... να σου κάνει την εμβρυομεταφορά, αλλά προσπαθεί να σε προφυλάξει! Αυτό σημαίνει πολλά!!!

Είμαι σίγουρη πως θα σε καθοδηγήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο υπέρ σου! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις ευχούλες ..μπήκα για να σας ενημερώσω οτι η ωοληψία πήγε καλά αλλα πήραμε μόνο 4 αυγουλάκια και ευχομαι να γονιμοποιηθούνε [smilie=sex.gif] Ευτυχώς το ενδομήτριο μου πήγε στο 12 κάτι που χαροποίησε πολύ και τον γιατρό και εμένα!επίσης η προγεστερόνη μου είναι οκ όποτε το επόμενο βήμα είναι η γονιμοποίηση ...σας ευχαριστώ κορίτσια για την υποστήριξη σας, σας χρειάζομαι όσο ποτέ !!!! Ευχομαι σε όλες τα καλύτερα και στις εγκυούλες με έναν πόνο.Θα σας ενημερώσω και αυριο αν έχω γονιμοποιημένα αυγουλάκια ..Σας φιλώ :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STRAWBERRY μπράβο κοπέλα μου, όχι εαν έχεις θα έχεις γονιμοποιημένα αλλά πόσα δεν ξέρουμε, ευχομαι και τα τέσσερα κουκλίτσα μου. Αντε σε τρεις τέσσερις μέρουλες θα έρθουν κοντά σου.

Merentaki μου, κουκλίτσα μου τι κάνεις? Πως είσαι? Μου έλειψες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα πολύ χαίρομαι για το ενδομήτριο και αναμένουμε τώρα να μας πει πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά!!!

Και ελπίζω ο Μάρτιος να σου φέρει και μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακή!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια νεα πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!!αντε με το καλο η εμβρυομεταφορα και ολα να κυλησουν οπως περιμενουμε!!!ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

geia sas koritsia !!!! mpika na sas po ta nea moy

Tin Deytera i xoriaki mou itan 360 kai simera einai 879 ....epotelous gelase kai emena ligo to xeilaki mou ....eyxomai mono eyxarista na exoume kai ola na pane kala gia oles mas ...

sorry gia ta greeklish alla den exo elliniko pliktrologio :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστε μου ποσο χαρηκααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι καλαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=wav.gif]

να χεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο strawberry!!!!!!!!!!!!!!!! :o):o):o):o):ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:[smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif]

τα συγχαρητήριά μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τώρα με το καλό μία σούπερ εγκυμοσύνη!!!!!!να προσέχεις όμως, ναι;;;;μην ξανοίγεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίτσα μου πολλά πολλά πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα σου!!!!! Συγχαρητήρια και εύχομαι σε λίγους μήνες να κρατάς στα χέρια σου το πιο γλυκό μωράκι!!!! Μπράβο, μπράβο!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...