Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!! ΕΙΜΑΙ Η ΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 20 ΜΗΝΩΝ!!!! ΤΗΝ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΜΕ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ. ΕΨΩ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΑΛΛΑ 4 ΕΜΒΡΥΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ? ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ? ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! δε ξερω να σου πω φαρμακα για τη δικη σου περιπτωση διοτι δε ξερω κιολας και διοτι το προβλημα καθε κοπελας ειναι και διαφορετικο.Εγω ας πουμε επαιρνα 4 σικλακουρ τη μερα για το ενδομητριο που αργοτερα εγιναν 6, μια κολπικη κρεμα προγεστερονης, mentrol για 5 μερες κ μια ενεση αντιπηκτικη καθε μερα. οσο αφορα τα χρηματα, επειδη εχω κανει 2 εμβρυοεμεταφορες σε κλινικη, πληρωσα 1400 για την καθεμια.δε γνωριζω ποσα παιρνουν σε άλλα κεντρα.αυτα απο μενα.και να χαιρεσαι την κορη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΞΙΤΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκα μου καλημέρα! Να σου ζήσει η μικρούλα και με το καλό να έρθει το αδελφάκι!!!!

Κι εμείς θεματάκι μόνο με το σπέρμα είχαμε, κάναμε μια εξωσωματική η οποία απέτυχε αλλά μας μείναν 6 εμβρυάκια στην κατάψυξη! Αρχες Φλεβάρη βάλαμε τα δύο, σε φυσικό κύκλο, παρακολουθούσαμε την ανάπτυξη του ωοθηλακίου με υπέρηχους και μόλις εφτασε τα επιθυμητά χιλιοστά άρχισα τεστάκια ωορηξίας, μόλις έδειξαν ωορηξία έκανα μια LH κι έναν υπέρηχο ακόμα και κανονίσαμε την εμβρυομεταφορά 4 μέρες από την ωορηξία, όσων ημερών ήταν και τα εμβρυάκια που βάλαμε! Την μέρα της εμβρυομεταφοράς έκανα και μια προγεστερόνη που βγήκε χαμηλή και με ξεκίνησε ουτροτζεστάν!!!! Μας κόστισε 600€ το κέντρο και 200€ πήρε ο γιατρός μου που μου την έκανε!!! Ξέρω ότι γύρω στα 1000€ κοστίζει σχεδόν παντού!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα μου καλη επιτυχια!!

και εμενα η κορη μου με εξωσωματικη ηρθε και πριν απο κανα μηνα βαλαμε τα "αδερφακια" της απο τη καταψυξη.

Πριν τη μεταφορα δεν πηρα τιποτα.Πηγα την 11η μερα του κυκλου ειδε το ωαριο κ μου εδωσε να κανω τη πρεγκνυλ Τεταρτη.Περιμεναμε και τη Δευτερα εγινε η τοποθετηση. Απο εκεινη την ημερα παιρνω 4 ουτροτζεσταν,3 σικλακουρ κ 1 ασπιρινη.

Το κοστος ηταν 1000 ευρω.Γυρω στα 550 πηρε το Γενεσις και τα υπολοιπα ο γιατρος.

Με το καλο η κουκλα σου να αποκτισει γρηγορα ενα αδερφακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δυστυχως δεν εχω μωρακι...στη 2η εμβρυομεταφορα ειχα θετικη χοριακη αλλα απεβαλλα στη συνεχεια.Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thank you meli. τωρα το ειδα το θεμα. σε ποιο κεντρο εισαι?

εγω εχω 4 στην καταψυξη αλλα ακομα δεν εχω μιλησει με το γιατρο για λεπτομεριες. ποσο καιρο μετα την εξωσωματικη κανατε την εμβρυομεταφορα τα μπαρμασταθακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννού μου κι εμένα η εξωσωματική αρχικά πήγε καλά όμως η φύση αποφάσισε διαφορετικά και δεν κράτησε! Είχα αιμορραγία αρκετές μέρες και μάλλον έφυγε το σποράκι!

Είπαμε να πάμε κατευθείαν στον επόμενο κύκλο όμως λόγω αιμορραγίας περίοδο κανονική δεν είδα και είπαμε να περιμένουμε τον επόμενο κύκλο!!! Όμως από τα φάρμακα της διέγερσης είχα πολλά ωοθηλάκια που μεγαλώναν ταυτόχρονα και δεν έκανα κανονική ωορηξία και ο γιατρός είπε να μην το ρισκάρουμε με έναν έτσι κι έτσι κύκλο και να περιμένουμε τον επόμενο κύκλο!!! Οπότε από 26 Νοεμβρίου που μάθαμε ότι τέρμα το σποράκι ξεκινήσαμε στον κύκλο που ξεκίνησε τέλος Ιανουαρίου!

Εγώ την έκανα στο IVF Athens Center του Αθανασίου! Είμαι πολύ ευχαριστημένη κι από το προσωπικό κο από το κέντρο! Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annou μου,γεια σου και από μένα!απο μέρα σε μέρα περιμένω να κάνω εμβρυομεταφορά τις 3 κατεψυγμένες βλαστοκύστες ή όσες τελικά αντέξουν!αν θυμάσαι εγώ έμαθα την αρνητική χοριακή στις 13/2,λίγο πρίν από σένα ,και την ίδια μέρα πήγα στον γιατρό για υπέρηχο,και μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε σε αυτό τον κύκλο την εμβρυομεταφορά χωρίς φάρμακα,πήγα την 10η ημέρα του κύκλου,έιδε ωοθυλάκιο και ενδομήτριο,μετά ξαναπήγα την 12η,χθες που ήταν 15η έκανα μια εξέταση LH και υπέρηχο και είδε ότι το ωοθυλάκιο ήταν έτοιμο να σκάσει,ξαναέκανα LH σήμερα,ήταν διπλάσιακαι παραπάνω από χθες και αύριο θα μου πει την συνέχεια.Μάλιστα μου είπαν να έρθω και σε επαφή σήμερα,αύριο,αφού το ωοθυλάκιο ίσως και να έσπασε.Εγώ όπως κατάλαβες δεν πήρα τίποτα από φάρμακα,μόνο utrogestan θα βάλω πριν την μεταφορά.Για χρήματα δεν ξέρω να σου πω,γιατί εγώ κάνω σε ενα καθηγητή που είναι σε πανεπιστημιακο νοσοκομείο σετην περιφέρεια,οπότε σίγουρα είναι λιγότερα τα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. εμενα η 1η χοριακη ηταν θετικη και μετα το χασαμε οποτε μου ειπε να με δει μετα τη περιοδο οτι ειμαι οκ και αυριο εχω ραντεβου για να με δει και αν ολα ειναι καλα στον επομενο. οποτε αυριο θα εχω και εγω νεα.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!! ΕΙΜΑΙ Η ΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 20 ΜΗΝΩΝ!!!! ΤΗΝ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΜΕ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ. ΕΨΩ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΑΛΛΑ 4 ΕΜΒΡΥΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ? ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ? ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ!

Όπα όπα τι ευχάριστα είναι αυτά;;;;Θα αποκτήσει αδερφάκι το Μαράκι;;;;;;;;;Και έχει να του κάνει κάτι συζητήσεις,πονοκέφαλος θα το πιάνει το σπορί από τα μπιρι μπίρι της.χα χα.Μικάκι μου με το καλό,αφού το αποφασίσατε όλα να πάνε δεξιά.Μακάρι να θελε και ο δικός μου ο άντρας για τρίτο να συμπάσχαμε μαζί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ! ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΠΟΣΑ ΠΑΙΖΟΥΝ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ Κ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΣΕΙΡΑ! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. MARDIO, ΕΚΕΙ ΑΡΧΕΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΔΗΛ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΛΕΨΕΙ ΑΠΟ ΜΑΣ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! ΦΑΝΤΑΖΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΑΡΧΗΓΟ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ Κ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο μικα

και μας απο κρυοσυνττηρηση πιαστηκε η μικρουλα

οι καλυτερες ευθχες μου

συντομα οσες το επιθυμουν εγκυουλες!

εν τω μεταξυ τον τελευταιο καιρο και γω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για ακομη ενα νινι :D

(καλα εγω 3-4 θελω :ymdaydream: )

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GERANI,ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΗΚΙΑ ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΜΑΣ! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΑΝΤΕ Κ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΜΑΣ ΔΙΔΥΜΑ!!!!!!!!ΜΕΧΡΙ 3 ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!! 11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μικα!

αχ μακαρι διδυμακια...και μετα απο μερικα χρονια και ενα ακομα παιδακι...

το στερνοπουλι :lol:

καλε ναι καλοκαιρινο το παιδακι σου και σενα ε ;

και εχουν και ιδιο ονομα παρασκευη-μαρια το λενε το κοριτσακι μου!

αχ να τα χαιρομαστε και συντομα αδερφακια...

να γεμισουν τα σπιτια μας παιδια!!!!

ευλογια θεου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...