Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!


Recommended Posts

...φαγούρα είχα κι εγω στην κοιλιά τις τελευταίες μέρες πριν να γεννήσω και ήταν από τη διάταση του δέρματος. Έκανα κάποιες ραγάδες εκεί γύρω από τον αφαλό. Όταν γέννησα όμως με έπιασε τρελή φαγούρα στον αφαλό (χειρότερη από πρίν) αλλά και στα πόδια. Ξυνόμουν σαν λυσασμένη!!! Μέχρι που μάτωνα και μετά σταματούσα...αλλά μετά από λίγη ώρα ξανά....Δεν θυμάμαι πως σταμάτησε αυτό το πράγμα αλλά κάποια στιγμή σταμάτησε από μόνο του. Στη συνέχεια άρχισαν να πέφτουν τα μαλλιά μου...τούφες ολόκληρες... σταμάτησε όμως κι αυτό μετά από μερικές εβδομάδες πάλι από μόνο του!

Το ορμονικό σύστημα είναι μια άβυσσος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera koritsia, kali sarakosti!

euxaristoume polu koritsia gia tis euxes sas kai gia tis sumboules sas, na xaireste ta zouzounia sas. o antras mou leei oti tha me boithisei oso thelo alla douleuei apo to proi mexri tis 10 to bradu. den nomizo na exei antoxes meta...

koritsia exei agriepsei to prosopo mou kai den ksero an boro na xrisimopoiiso tis kremes mou. eseis xrisimopoiousate? ta mallia sas ta bafate?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και Καλή σαρακοστή.

Περιμένουμε και εμείς δυο δίδυμα κοριτσάκια στο τέλος Μαιου και είμαστε κατενθουσιασμένοι από την πρώτη στιγμή. Το μετά θα είναι δύσκολο - μάλλον - κατά γενική ομολογία, αλλά το να μας αγχώνει να μας φοβίζει και να το σκεφτόμαστε τόσο δεν νομίζω ότι βοηθά. οταν ζεις μια έντονη, δυσκολη και κουραστική κατάσταση στη ζωή σου, την ώρα που την ζεις έχεις εσωτερικά τους οδηγούς και τη δύναμη να τη διαικπεραιώσεις, με ότι μέσα διαθετει ο καθένας, όταν το βλέπεις ότι την ίδια κατάσταση τη ζει κάποιος άλλος ή προσμένεις τη στιγμή να έρθεις, τότε τα πράγματα φαίνονται δυσκολότερα. πόσο μάλλον όταν ατή η κατάσταση που συζητάμεν κρυβει εκτός από κούραση και αγωνίες, και τόση χαρά συνάμα.

Οπότε απολαύστε την παρούσα κατάσταση οι εγκυμονούσες και ας εξοπλιστούμε με διάθεση για να ζήσουμε τα κουραστικά και τα ευχαριστα στο προσεχές μέλλον.

Οσες έχετε ήδη τα παιδάκια σας, να τα χαίρεστε και να μας συμβουλεύετε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia exei agriepsei to prosopo mou kai den ksero an boro na xrisimopoiiso tis kremes mou. eseis xrisimopoiousate? ta mallia sas ta bafate?

beboula εγώ τις κρεμες μου προσώπου ματιών και σώματος τις χρησιμοποιούσα κανονικότατα και δεν είναι φυτικές.Όσο για βαφή μαλλιών τα έβαψα με την inoa της loreal που δεν είναι χημική στον 5ο-6ο μήνα.Επίσης έκανα κανονικά αποτρίχωση με κερί στα πόδια και χέρια και κοιλιά και έπαιρνα malox plus για καούρες και κανένα panadol αναβράζων όταν είχα δυνατό πονοκέφαλο.Ο γιατρός μου δε μου είχε απαγορέψει τίποτα από αυτά.Φυσιολογική ζωή θέλει και η εγκυμοσύνη με αρκετή ξεκούραση όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.πιστευα οτι το προβλημα με την φαγουρα κ τα εκζεματα θα το αντιμετωπιζα κ οτι με την δευτερη εγκυμοσυνη θα αποχωρουσαν ολα.η πρωτη εγκυμοσυνη μου αφησε αυτο το δερματικο προβλημα.φαγουρα αναμεσα στα δακτυλα στα ποδια στο κεφαλΙ στα αυτια κ το χειροτερο στην μια θηλη που ειχα κ εκζεμα.απο γιατρο σε γιατρο γοα να αποκλεισουμε τον καρκινο του μαστου κ το ασχημο οτι επιανα κ κατι μεσα.ευτυχως πηγα σε ενα κορυφαιο μαστολογο και μου ειπε οτι μη το ψαχνω αλλο οτι ειναι απλα μια σκληρηνση κ στο τελος πηγα κ στο συγγρο κ μου ειπαν οτι εναι απο την εγκυμοσυνη κ οτι με τον καιρο θα εφευγαν.εμεινα ομως εγκυος κ στην αρχη ολα χειροτερεψαν γιατι ο γυναικολογος δεν με αφηνε να βαζω τιποτα απο τις αλοιφες που μου ειχαν δωσει.αλλα αρχησα να βαζω κρεμες μωρουδιακες για εντονη ξηροτητα κ εφτιαξε λιγο το θεμα.στην θηλη βαζω την κρεμα που βαζουμε στο θηλασμο κ ειμαι καλυτερα αλλα στο κεφαλι βαζω την λιοσιον που μου ειχαν δωσει γιατι δεν γινοταν τιποτα με τ κοινα σαμπουαν.εχει μερες να με πιασει φαγουρα!παναγια μου μακαρι να μου ψιλοαποχωρησε γιατι ειναι οτι χειροτερο!κ θελω να θηλασω κ εαν εχω εκζεμα οταν γεννησω δεν θα μπορω.τελικα απο οτι ειδα το εχετε περασει καποιες απο εσας κ καταλαβαινετε πως ειναι.σε τρελενει αυτη η φαγουρα κ εμενα με επιανε η ρημαδα το βραδυ!

τωρα για τα διδυμακια οσο περναει ο καιρος ανχωνομαι ολο κ περισσοτερο η κορη μου τωρα ειναι 2 χρονων κ ειμαστε σε μια φαση τελεια!ειναι ησυχη της αρεσει να τρωει μονη της(πατατες κ ψαρι μονο!χαχα,δυστυχως ειμαστε πολυ δυσκολες στο φαι),να παιζει μονη τησ,αρχιζει κ καταλαβαινει καλυτερα κτλ.κ οσο σκεφτομαι δυο νεογεννητα κ χωρις καμια βοηθεια μονο του αντρα μου οταν θα γυρναει απο την δουλεια ανχωνομαι...

εχω ακουσει οτι ειναι πραγματικα δυσκολο κ η πλακα οπου λεω οτι περιμενω διδυμα ολοι μου λενε κουραγιο!χαχα βεβαια την ευτυχια του να εχεις 3 παιδια δεν την συγκρινω αλλα ξερω οτι θα ναι δυσκολα κ προσπαθω να το εμπεδωσω για να εχω το κουραγιο κ την δυναμη να τα καταφερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Νάνσυ μου γέννησε την Καθαρά Δευτέρα η evatsi.Πήγε στο γιατρό λόγω έντονης φαγούρας και την κράτησε να γεννήσει.Με καισαρική 2 κουκλάκια 2,200 η καθεμια.Το ένα έμεινε λίγο θερμοκοιτίδα.Τώρα κάνει προσπάθειες θηλασμού.Μου έγραψε σε mail.Φανταζομαι όταν βρει χρόνο θα μπει να μας γράψει την εμπειρία τοκετού της.Με το καλό και συ και οι υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ;ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΑΝ ΚΛΩΤΣΑΓΑΝ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑ;ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ Κ ΕΝΙΩΣΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΩΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗΝ 13ΗΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ 15Η.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΩ ΚΛΩΤΣΙΕΣ Η ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΙΔΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ;Κ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ ΕΒΓΑΛΑ ΑΙΜΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ Κ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΤΡΙΤΗ Κ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ.ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ Η ΑΣΧΗΜΗ ΙΔΕΑ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙ ΕΝΑ.

ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ Κ ΕΓΩ ΝΟΙΩΘΩ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΜΟΝΟ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Κ ΚΕΝΤΡΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Διυμομανούλες.

Νάνσυ, μην ανησυχεις σε καμιά περίπτωση που δεν ακούς και τα δύο. Καταρχάς είναι πολύ νωρίς και η θέση και το μέγεθος του δεύτερου να μην σου επιτρέπουν να το ακούσεις. Από την άλλη δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρη για το ποιο από τα δύο χτυπά και όπως ανέφερες μπορεί να είναι δίπλα δίπλα και να χτυπουν και τα δυο. Τα δικά μου μέχρι πτοσφάτων ήταν κολλητά με το κεφαλάκι προς τα κάτω, τώρα χώρισαν τα τσανάκια τους :lol:

θέλω να κάνω μια γενική ερώτηση στις διδυμομανούλες και ενοοώ σε αυτές που έχουν γεννήσει. Έχω βρει αυτό το μαξιλάρι θηλασμού για δίδυμα - http://www.amazon.com/My-Brest-Friend-D ... B0032Z81M4 - που δεν είναι το κλασικό μισοφέγγαρο που κυκλοφορεί στην αγορά για ένα μωράκι. Το έχετε χρησιμοποιήσει , σας έχει βολέψει, υπάρχει περίπτωση να το βρω κάπου στην Ελλάδα? Γενικά ποια είναι η αποψήσας για το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΗΚΑ Κ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΥΛΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΧΑΛΙΑ!ΧΑΧΑ

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ.ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Νάνσυ νομίζω είναι πολύ νωρίς για να νιώθεις τα μωρά.Εγώ τα ένιωσα 22η εβδομάδα.Και πάλι τις περισσότερες φορές ένιωθα την μια από τις δυο.Την άλλη την καταλάβαινα μόνο όταν είχε λόξυγγα.Και βγήκαν η μια πολύ ήσυχη και η άλλη πολύ ζωηρή όπως ακριβώς ήταν και στη κοιλιά.Να μην ανησυχείς.Ξάπλα και ξεκούραση για την αποκόλληση και ότι πει ο γιατρός.

Όσο για το μαξιλάρι θηλασμού,εγώ θήλασα 40 μέρες μόνο και αυτές με θήλαστρο έδινα με μπιμπερό.Δε χρειάστηκα μαξιλάρι.Συνήθως τα δίδυμα γεννιούνται μικρά και είναι δύσκολο να πιάσουν τη θηλή.Και όταν συνηθίσουν το μπιμπερό μετά δε πιάνουν τη θηλή.Σε πιέζουν οι γιατροί να πάρουν και βάρος οπότε δεν έχεις την ευχέρια να κάνεις πειραματισμούς,βγάζεις με το θήλαστρο και δίνεις.Γνώμη μου να επενδύσετε σε ένα καλό ηλεκτρονικό θήλαστρο διπλής άντλησης παρά στο μαξιλάρι.Από τη δική μου εμπειρία μιλώντας πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas didumomanoules!!!!ti m kanete ?

egw opws sas evnmerwse n mardio m gevvnsa 36+2 ola mia xara ex8es pnra tn megaln m eeee k logika se liges meres pairnw k tnv mikrn n opoia apla parousiase mia allergia sto gala k tnv parakolou8oun ligaki

egw vgazw me t 8nlastro k dinw gala gt 8elw na 3erw poso trwne...

kourasn vevaia ka8e 3 wres avtlnsn klp alla ti na kanoume gia t kalo tous einai!!!!

n megaln m eivai nsuxn polu k avupomovw va er8ei k n mikrn m va dw pws eivai 2 mazi

sas filw ooooooooooles k 8a ta poume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΤΕΛΟΣ 13Η Κ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΓΙΑΥΤΟ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.ΑΛΛΑ Κ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ 15Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.Κ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΑΚΟΥΩ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΣΜΑ ΚΤΛ.ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΘΕΣΗ ΚΑΘΕ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΤΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙ Κ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΔΙΠΛΑ.ΤΟΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΛΑΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΦΕΡΛΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ Κ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΝΤΑ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΝΧΩΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evasti

να χαιρεαι τις μικρουλες σου

με το καλο να παρεις και την 2η στο σπιτακι σας να ηρεμησετε

υπομονη και ολα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!ΤΕΛΙΚΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΝΑ.ΧΑΧΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΔΩ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗ Κ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ.ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΕΑΝ ΘΑΛΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ.Κ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.3 ΣΙΔΗΡΟ!!!ΓΙΑΤΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 30 Κ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΩΝ.3 UTROGESTAN ΠΑΡΟΟΤΙ Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΝΩΡΙΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ Κ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ..1 ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ..1 ΑΣΒΕΣΤΙΟ..1 ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ..ΘΕΛΕΤΕ Κ ΑΛΛΑ;;;;;;

ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΝΑ ΑΠΟΓΕΡΕΥΤΗΚΕ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ(ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ)ΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ.Κ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ......

ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ Κ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ(ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)Κ ΤΟ ΑΘΟΡΥΒΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ...ΧΑΧΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΤΟΥ ΛΑΘΟΥΣ Κ ΘΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙ ΣΕ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΛΙ.ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ.ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Κ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΕΔΙΝΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕς Η ΔΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΤΩΡΙΝΕΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΩΝΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy83 με το καλο τα διδυμακια σου!! ειμαι και εγω διδυμομανουλα και εχω διδυμα κοριτσακια .. εννοειται οτι θελει πολυ προσοχη η διδυμη κυηση!! εγω απο την 27 εβδομη εωδομαδα ημουν για 1,5 μηνα στο νοσοκομειο σε ακινησια διοτι ειχα προβληματα με τον τραχυλο!!! τελικα ολα πηγαν μια χαρα !!γεννησα στην 33η εβδομαδα με παρα πολυ καλο βαρος και τα δυο και υγιεστατα!!! να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου και ολα θα πανε τελεια!!!1 και να ξερεις πιστευω οτι οσοι ειμαστε διδυμομανουλες ειμαστε ευλογημενη απο τον θεο που εχουμε 2 πλασματακια να μεγαλωνουμε!!! εγω τις μεγαλωνω μονη μου με τον αντρα μου και δεν εχω κανενα προβλημα!!!! μην σε πανικοβαλει κανενας!!!!!θα τα καταφερεις ολα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!! τις ευχες μου για μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!!!!!!! φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!ΤΕΛΙΚΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΝΑ.ΧΑΧΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΔΩ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗ Κ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ.ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΕΑΝ ΘΑΛΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ.Κ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.3 ΣΙΔΗΡΟ!!!ΓΙΑΤΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 30 Κ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΩΝ.3 UTROGESTAN ΠΑΡΟΟΤΙ Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΝΩΡΙΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ Κ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ..1 ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ..1 ΑΣΒΕΣΤΙΟ..1 ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ..ΘΕΛΕΤΕ Κ ΑΛΛΑ;;;;;;

ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΝΑ ΑΠΟΓΕΡΕΥΤΗΚΕ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ(ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ)ΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ.Κ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ......

ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ Κ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ(ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)Κ ΤΟ ΑΘΟΡΥΒΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ...ΧΑΧΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΤΟΥ ΛΑΘΟΥΣ Κ ΘΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙ ΣΕ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΛΙ.ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ.ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Κ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΕΔΙΝΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕς Η ΔΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΤΩΡΙΝΕΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΩΝΗ;

geia sou nansy mou teleia ta nea sou 1 kai 1 :)

ego apo eksosomatiki emeina egkuos kai pairno apo tin embruometafora 3 utrogestan kai mallon tha ta pairno kai ego mexri na genniso!!! episis pairno 2 trofocard (magnisio) 2 gyno-tardyferon(sidiro) kai 1 mega-calcium (asbestio) :shock: !!!

eixa kai duo apokollisis sto 1 trimino kai emeina ksapla sxedon gia 5 ebdomades! tora sikonomai kai kathomai alla den kano douleies!

ola kala tha pane apla prepei na prosexoume dipla ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ.ΧΑΡΗΚΑ Κ ΕΓΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΖΙ Κ ΣΕ ΕΧΑΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ;ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ,ΕΧΕΙΣ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ;ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ Ε;ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΥΗΣΗ Η ΔΙΔΥΜΗ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕ ΑΝΕΤΟΣ Κ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ;ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΛΕΙΣΜΕΝΕΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΕΙΝΑΙ 175ΓΡΑΜ.ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ Κ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ego xairomai pou brika kapoia na ta leme :)

den exoume apofasisei akoma pou tha genniso! kriti meno.

otan kaneis eksosomatiki to 1o trimino einai to pio epikinduno apo oti lene oti giatroi! prosexa polu kai epatha tin 1h apokolisi!!! tin 2h tin epatha eno imoun ksaplomeni :/

prin 2 ebdomades arxisa na ta niotho! san na kanane toumpes :) :) otan troo sokolata tote kanoun party stin koilia mou :) PHT mou eipe 14 augoustou stis 38 ebdomades! opos les spania ftanei kapoia mexri tis 38 ebdomades. apo oti mou eipe o giatros polles gennane molis kleisoun ton 7o.

emeis exoume rantebou tin deutera kai exo agonia na ta do :) elpizo na einai ola kala! 175gr einai polu kala sti 16h ebdomada :)

esu douleueis? ego perimeno tin deytera na mou pei o giatros an m'afinei na pao gia douleia (douleuo se ksenodoxeio)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ Κ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΑΝΤΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ .ΕΓΩ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΣΥΝΟΜΙΛΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΜΠΑΙΝΕ Κ ΓΡΑΦΕ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera didumomanoules :)

ti karotsi pirate gia ta zouzounia sas? thelo tin gnomi sas. eida ena pou mou fainetai arketa kalo, to peg perego aria twin!

kai ti prepei na exo gia tous 3 protous mines? gennao prota o theos 14 augoustou,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΕ ΚΑΦΕ ΜΠΕΖ.ΜΗ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ MOTHERBABY ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ 325 Κ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ 55ΕΥΡΩ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ Κ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΘΑ ΠΑΡΩ Κ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!ΕΓΚΥΗΜΕΝΑ!ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΨΑΧΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας διδυμομανουλες !!

στις δικες μου τσουπρες ειχαμε παρει ενα τριροδο καροτσι απο τα μαδερκερ αλλα παιδια ειλικρινα δεν με ειχε βολεψει καθολου μα καθολου .. Ναι μεν ηταν θηριο απο την αποψη οτι πηγαινε παντου κ δεν κωλωνε με τιποτα ουτε στην αμμο ουτε πουθενα , ομως ηταν ιδιαιτερα βαρυ ..δεν θελω βεβαια να επιρεασω καμια σας αλλα προσεξτε το εξης ..μπειτε στην διαδικασια να βαλετε την πωλητρια να σας δειξει να ανοιξετε κ να κλεισετε μονες σας το καροτσι για να τσεκαρετε κατα ποσο ειναι η οχι βολικο το ανοιγμα του ..γιατι φανταστειτε να εχετε τα πιτσιρικια στο αμαξι στα καθισματακια , να εχετε βγαλει το καροτσι απο το πορτ μπαγκαζ κ να θελετε γερανο που λεει ο λογος για να ανοιξει .. :D ειμαι παθουσα κ μαθουσα .. :lol::lol:

Εν τελει εμεις βολευτηκαμε με δυο μονα καροτσακια ..κ τις πηγαιναμε βολτα με τον αντρα μου η με την μαμα μου καμια φορα ..ακομα κ οταν τις εβγαζα βολτα μονη μου εβαζα την μια στο καροτσι κ την αλλη στον μαρσιπο ..μια χαρα ηταν ..αχ τι μου θυμιζετε ..ολες αυτες οι προετοιμασιες , τα σχεδια για οταν ερθουν τα μωρα ..

να ειστε καλα ολες κ να υποδεχτειτε με το καλο τα φραντζολακια σας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...