Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επείγον!! Β χοριακή..χαμηλή


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι νέο μέλος στο site. Συγχαρητήρια για τις ενδιαφέρουσες στήλες σας! Τελευταία περίοδο είχα στις 15/01 (1η μέρα περιόδου) με κύκλο 26-28 ημερών. Πιθανότατα η σύλληψη να έγινε 29/01 ή 30/01 γιατί πονούσα λίγο χαμηλά στην κοιλιά (Να σημειώσω ότι οι επαφές εκείνες τις μέρες ήταν 28&29/01). Στις 13/02 πήγα για β χοριακή κ το αποτέλεσμα ήταν 91,18 mIU/mL. Σήμερα 16/02 έκανα επανάληψη κ ήταν 190,90 mIU/mL. Η γυναικολόγος μου ζήτησε επανάληψη τη Δευτέρα!Δε μου είπε κάτι παραπάνω! Είναι πολύ χαμηλά τα ποσά?? Δείχνουν κάτι αρνητικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ξερω οτι πάνω απο 5 είναι θετικο! εφοσον εσένα ανεβαινει, αυτο είναι καλο και οτι πρέπει 3 χοριακες στη σειρα να κανεις για να δεις οτι εισαι οκ και βεβαια να ανεβαινουν και να διπλασιαζονται καθε φορα.Εσενα ειναι και παραπανω απο το διπλασιασμο, οποτε καλα πας! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexita σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι όντως να πάνε όλα καλά! Έχω αγχωθεί λίγο γιατί το μικροβιολογικό κ η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλές μονάδες κ χάνω λίγο την αισιοδοξία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μια χαρα φαινεται η χοριακή σου ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!

ΙΣΩΣ η γιατρος σου, σου ζητησε επαναληψη γιατι φαινομενικά η συλληψη ειναι μακριά απο την τελευταια περιοδο κλπ... το ζητουμενο ειναι να διπλασιαζεται καθε 2 μερες οποτε...μια χαρα δεν σου φαινεται κ σενα ;;;; ;);):mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε λαθος μετρησα !!! σωστοτατα πεφτει κ η συλληψη νομιζω !! απλα μαλλον εκανες "γρηγορα" χοριακή κ γι αυτο τη θεωρεί χαμηλή η γιατρός σου ! ΕΓΚΥΟΤΑΤΗ εισαι ...!! :mrgreen:

τελειομηνη κ ηρεμη εγκυμοσύνη σου ευχομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ!!!! Σε ευχαριστώ πολύύύ maria+fotis!!! Επιτέλους μου λένε κ θετικά σχόλια!!! Ναι κ γω έτσι νομίζω, ότι πήγα νωρίς κ έκανα τη β χοριακή! Άρα να αρχίσω να αισιοδοξώ κ να χαίρομαι πάλι?.. μόνο ενώ αρχικά είχα χαρεί μετά φοβήθηκα! Κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!& αν δεν έχει γίνει ακόμα το καλό θεματάκι της εγκυμοσύνης...εύχομαι σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερσι μερσι ! εχω εναν κουκλο (μανα κουκουβαγια κ γω χαχα :lol: ) 11 μηνων περιπου, αποθηλάζουμε τωρα κ θα θελα συντομα το επομενο :mrgreen: οποτε ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΕΥΧΗ ΣΟΥ :x:x:x

παντως ειναι αλήθεια οτι ...ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ! οποτε ξεκινα να προσεχεις, μη σηκωνεις βαρη, ψαξε λιγο στο ιντερνετακι ειναι κατι τροφιμα που δεν συνιστονται κ πολύ στη διαρκεια της εγκυμοσύνης κλπ κλπ, ενημερωσου τι συμβαινει καθε εβδομαδα στην κοιλιτσα σου κ αλλα τετοια ομορφα κ ωραία !!

:):):):x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία χαίρομαι!! Να σου ζήσει λοιπόν μάνα κουκουβάγια ;) κ καλή ανατροφή!! Κ με το καλό στο επόμενο! Έχω ενημερωθεί ήδη σε πολλά πράγματα, μετά το "πάγωσα"... αλλά μετά από αυτά τα θετικά σχολιάκια.. θα το συνεχίσω!!!!!!!!!!! Είμαι πολύ πιο ήρεμη τώρα! Ευχαριστώ πολύ κ πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι χαμηλη καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

εγω στον δευτερο οταν εκανα χωριακη ηταν 39!!!!!!!

συγχαρητηριαααααααααα με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki δεν το ειπα εγω! Το μικροβιολογικο κ η γυναικολογος μου το λεει! Ισως επειδη βιαστηκα να κανω την 1η χοριακη! Δε ξερεις ποσο απογοητευτηκα με αυτα τα λογια τους! Κ χτες μεσα απο αυτο το foroum ηρεμησα παλι κ εχω αισιοδοξια! Σε ευχαριστω πολυ! Να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό!!!!!

Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωρό!!!!

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 5.01.2011 και έκανα εξέταση 2.02.2011 και ήταν 193!!!!!!!!σαν την δική σου!!!!!!!και ούτε που έκανα ξανά εξέταση,μετά από 2 βδομάδες πήγα για υπέρηχο!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαριτηρια για την εγκυμοσυνη σου κοριτσι μου!ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη κυηση..

Ετοιμασου..ξεκιναει το πιο ομορφο ταξιδι ...οι μηνες που ερχονται ειναι μοναδικοι..ξεχωριστοι..τωρα δεν εισαι πλεον μονη σου..εχεις ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ,συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη και κοιτα να χαρεις αυτους τους μηνες γιατι αυτοι ειναι οι καλυτεροι για καθε γυναικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria12 σε ευχαριστω πολυ! Συγχαρητηρια κ σε σενα κ ολα να πανε καλα κ ηρεμα! Απλα κ γω περιπου στις ιδιες μερες εκανα την 1η μου χοριακη κ βγηκε μικροτερο ποσο απο σενα 91,18&η δευτερη βγηκε 190,90&η γιατρος μου ζητησε τη δευτερα να κανω κ 3η! Μακαρι ολα καλα να εξελιχθουν!! : )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Να ξερεις πως θα ναι το πιο ομορφο και χαρουμενο ταξιδι στη ζωη σου!

Οσο για τη χοριακη να σου πω οτι εγω περσι 18 μαρτιου ειχα την τελευται περιοδο μου!

12 απριλιου η πρωτη χοριακη εδειξε 30 μοναδες, στις 15 απριλιου ηταν 120 και στις 18 απριλιου πηγε 620 καπου εκει!

Και απο οτι βλεπεις ολα πηγαν καλα και εχω το κοριτσακι μου με τη βοηθεια Του Θεου και Της Παναγιας!

Γι αυτο και σενα οι μοναδες σου ειναι μια χαρα,μην ανησυχεις!ολα να πανε τελεια κοπελα μου!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Girl84 σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Ολες σας με βοηθησατε πολυ! Θα δω πως θα παει κ η 3η χοριακη μου τη Δευτερα! Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ καλη ανατροφη! Εννοειται με τη βοηθεια του Θεου κ της Παναγιας σε λιγους μηνες θα το χω κ μεισ στην αγκαλια μας! Κ αν κρινω σωστα με το χαρακτηρισμο girl84... Εισαι του 84; Κ γω!! Τον οκτωβριο! Αν πανε ολα καλα εκεινο το μηνα θα γενναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου, εγώ έκανα χοριακή πριν την καθυστέρηση, τόσο άγχος είχα να δω αν το τεστάκι είχε βγει σωστά θετικό. Το αποτέλεσμα ήταν 41 :D . Ο γυναικολόγος μου δε το δεχόταν αυτό ως εγκυμοσύνη. Ξαναέκανα και έγινε 106, ούτε τότε πείστηκε τελείως, και μου είπε να περιμένω 10 μέρες καθυστέρησης και μετά να πάω να το ψάξω.

Τι έγινε με την περίπτωση μου τελικά? Είμαι στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης, και φυσικά άλλαξα γιατρό. Με το καλό να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να γεννήσεις ένα υγιέστατο παιδάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boub mou dineis akoma perissotero tharros! makari na mou pane k mena etsi toso kala... k to pistevw twra...apektisa pali tin aisiodoxia mou! na skeftomaste thetika k oti einai na ginei..tha ginei...giati na xaliomaste adika! se euxaristw poly k sena euxomai na pane ola kala k na genniseis k sy 1 ygiestato k omorfo mwraki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι άλλο που θέλω να επιβεβαιώσω! Θα ξεκινήσω να μετράω τις μέρες που είμαι έγκυος, από την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου ε? Κ όχι από την πιθανή σύλληψη, σωστά? 1η μέρα τελευταίας περιόδου είχα 15/01! Άρα είμαι 4 βδομάδων κ 3 ημερών?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοπελα μου!απ την 1η μερα της τελευταιας περιοδου μετραμε!

Και ναι ειμαι του 84 το σεπτεμβρη!

Ολα καλα να σου πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinky μετραμε 40 εβδομαδες απο την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου..δλδ εσυ εχεις πητ 21/10/2012 ..

Εγω ειχα πητ 14/10/11 (μια βδομαδα κι ενα χρονο πριν απο σενα) αλλα τελικα γεννησα 25/9 ..

Με το καλο να φερεις στον κοσμο το παιδακι σου..

Αν θελεις μπες εδω να δεις ποια ακριβως ειναι η ηλικια του εμβρυου..

http://www.123baby.me/fatal_age.html

Και αν θελεις μπες και κι εδω για να βαλεις τικερακι..

http://lilypie.com/

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ! Να είστε καλά!

Aggt μπήκα στο http://lilypie.com/, έφτιαξα τικεράκι κ γω, αλλά ενώ έχω πάει στη σελίδα μας στο προφίλ -> επεξεργασία υπογραφής, δεν μου το βάζει! Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νμιζω εδω εχει οδηγειες

http://www.mammyland.com/forum/56/15514

Κι εγω το ειχα κανει κατα τυχη..δεν τα πολυκαταφερνω αυτα..

Κατσε να ξαναμπω να δω πως γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...