Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα τελικά ξύπνησε και πήγα και τον τάισα, οπότε, δεν παίζει για σίδερο...

Θα πάω κι εγώ για νάνι σε λίγο, γιατί είμαι πτώμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειναι 12 κι ο δικος μου ακομα δεν εχει κοιμηθει..αυτη την στιγμη τρωμε το μικρο δαχτυλακι της μανουλας με μεγαλη μανια και δυναμη..

Αντε να δουμε τι ωρα θα κοιμηθουμε σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τον έβαλε ο άντρας μου σ΄ένα προγραμματάκι, κι ελπίζω να μη μας ταλαιπωρήσει. Αλλά πιστεύω ότι σήμερα το βράδι θα ξυπνήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, για όσες λέτε για συμβίωση με γονείς, μου έλεγε σήμερα μια μαθήτριά μου που γέννησε 19 χρονών (τώρα είναι 20 και χωρισμένη με παιδί...), ότι όταν γέννησε πήγαν και έμειναν με τους γονείς της και τους είχαν σπάσει τα νεύρα. Λέει, κάθε φορά που έκλαιγε το μωρό, οι γονείς της έρχονταν στο δωμάτιο του ζευγαριού, όπου κοιμόταν και το μωρό, για να δουν τι έχει, ό,τι ώρα κι αν ήταν. Έβγαινε ο άντρας της απ' το μπάνιο, και τσουπ, ο πατέρας της να δει το μωρό. Τσακώνονταν με τον άντρα της και τσουπ, ο πατέρας της να επέμβει... Τελικά δεν άντεξαν και φύγανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες μας!!!!Καλο σ/κ να εχουμε ξεκουραστο!!!Που τετοια τυχη!!!

Χθες 1.00 η ωρα κοιμηθηκε η μικρη....την ειχε ο αντρας μου κι εγω ειχα ξαπλωσει...απο τις 23.00 την πηγαινοφερνε και μολις την εβαζε ξυπνουσε.....σκεφτομαι μηπως δεν κοιμαται γιατι εμαθε εμενα ολη ημερα μαζι της και με ψαχνει.....

καιρος βροχερος,μουντος,χαλια.....αντε να δουμε ποτε θα στρωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες..

Τι κανετε?´

Πως ειναι τα μωρακια μας σημερα?

Εμεις σημερα θα ξεκινησουμε κρεμουλα..ρυζαλευρο βανιλια.αντικαθιστουμε το δευτερο γευμα της ημερας ειπε η πδ .το δευτερο γευμα μας συνηθως ειναι κατα τις εντεκα αλλα ο δικος μου σημερα ξυπνησε απο τις εννια και ξανακοιμαται τωρα..για να δουμε πως θα του φανει η κρεμουλα..

Κι εδω χαλια ειναι ο καιρος..κανει κρυο παλι....χθες ειχε ωραια μερα αλλα σημερα χαλασε παλι γμτ..αυτος ο καιρος ειναι σαν το προγραμμα του γιου μου..αστατος!

Για την συμβιωση με γονεις που λετε εγω θεωρω πως τις περισσοτερες φορες ειναι καταστροφικη για το ζευγαρι..καλυτερα μακρια κι αγαπημενοι!ξερω πολλα ζευγαρια που ζουσαν με γονεισ/πεθερικα και παντα ειχαν την ταση να επιρρεαζουν η να επεμβαινουν σε καταστασεις..με αποτελεσμα αργα η γρηγορα να ερθει η ρηξη στο ζευγαρι..πολυ σπανια συμβαινει σε αυτη την συμβιωσγη να ειναι ολοι ευχαριστημενοι..

Τι μαγειρευουμε σημερα κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα πες μας πως του φανηκε του μικρου το ρυζαλευρο,σε ενα μηνα λογικα θα φαμε κι εμεις!

Ουτε για πλακα με γονεις συμβιωση,ας ειναι και οι δικοι μας....θα πρεπει να ειναι ιδιαιτερη περιπτωση....

Σημερα κοτοπουλακι με λεμονατες πατατουλες στο φουρνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμάς εδώ έχει πολύ ωραία μέρα και μια και είχα κάτι εξωτερικές δουλειές το πρωί, πήρα και τον Αντρίκο μαζί μου! Μετά θα πάμε για καφεδάκι οι τρεις μας!

Αγγελική, νωρίς δεν είναι για στερεές; Νόμιζα τα μωρά που θηλάζουν αρχίζουν στον έκτο. Εγώ δεν έχω ρωτήσει τον παιδίατρο πάντως.

Αναστασία, κουράγιο. Είπαμε, έχετε γκρινιάρικο μωρό. Σκέψου όμως το θετικό της υπόθεσης: έχεις ένα μωρό με προσωπικότητα! :P

Εμείς σήμερα φάγαμε μινέρι (είδος ψαριού που πήρα φρέσκο-φρέσκο απ' την ψαραγορά της γειτονιάς) με διάφορα λαχανικά στο φούρνο και ραδίκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ναι εχει προσωπικοτητα η μικρη....την δειχνει εντονα!! :lol::lol: Καλε ολο περιεργα φαγητα τρωτε εσεις....ετσι ειναι το χρημα δεν κρυβεται... :lol::lol: Κι εγω για 5ο μηνα ξερω ρυζαλευρο,μην φανταστεις μια πολυ νερουλη κρεμουλα για να μπορεσουν να την φανε και κανα 2 κουταλιτσες για αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!τι κανετε???

μαρακι-γιωτακι, περαστικα στο μπαμπα σου!!!ευχομαι να μην ειναι τιποτα το σημαντικο και να πανε ολα καλα!!!

αννα μαρια πως παει το σχολειο??/εμενα τελειωσε το μαρτυριο του 3ωρου δρομου!!!με φεραν μεσα στην πολη στο γραφειο και θα ειμαι εκει!!!το ωραριο βεβαια ειναι 8-2 αλλα θα ειμαι κοντα σρο μωρακι μου και οχι μεσα στους δρομους!!!μια χαρα ο αντρικος απο κιλακια!!!σου ειχα πει κι εμενα εκει κοντα ηταν την τελευταια φορα που τη ζυγισε η πδ!!!

αναστασια μου, δεν ηρεμησε καθολου η φραουλιτσα???

α, δε σας ειπαεμεις καταληξαμε μαλλον σε μπομπονιερες!!!βαζω φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλησπέρα..;)

Βανεσσάκιμου πολύ χαίρομαι που θα είσαι κοντα στην Δανάη...μια χαρουλα.....να μου την φιλήσεις..;)

Αναστασάκι μου τ'ι κάνει η φραουλίτσα μας?.......ναζάκια το κοριτσάκι σου κάνει...για να είναι διαρκώς μαζί σου...:)

Άννα Μαρία μου τέλειο το ψαράκι που έκανες....καλό καφεδάκι..;))....

Αγγελική μου μεγαλώσατε τόσο πολύ που αρχίσατε και κρεμούλα...αχχχ...τα βλασταράκια μας...;)..καλή αρχη..;)

εμείς είμαστε στην μαμά μου....και κάνουμε νάνι..:)...σας φιλώ όλες γλυκά..;)......

Βανεσσάκι μου πολύ όμαρφα όλα τα βαπτιστικά της Δανάης σας...;)...λατρεύω πολύ το πουά.....όσο και το καφέ.....τα δικά μας βαπτιστικά θα είναι μπεζ-εκρού με καφέ πουά...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδακι μου ναι η ατιμουλα,το κανει για να την εχω αγκαλια συνεχεια.Φιλακια στην εκπληξουλα!

Βανεσσακι ξετρελαθηκα με τις μπουμπουνιερες σας και γενικα με τα χρωματα!!!!Τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαστε κι εμεις..

Δεν ξεκινησαμε τέλικα σημερα γιατι το αστερακι μου αργησε να ξυπνησει και τον θηλασα ..οποτε αυριο ξεκιναμε κρεμουλα..η γιατρος μας ειπε να δοκιμασουμε 2-3 κουταλιες την πρωτη μερα και να του δωσω και νερο μετα με το μπιμπερο και μετα να τον θηλασω λιγο,την επομενη μερα 5-6 κουταλιες κ .ο.κ.

Ποτε σας ειπαν εσας να ξεκινησετε στερεες?

Εμεις ειμαστε 5 1/2 μηνων ηδη..διανυουμε τον εκτο δλδ( δεν ειμαστε και μωρα :D:D ) .σε δυο βδομαδες ξεκιναμε τα φρουτακια..και νομιζω πως μετα το πασχα θα μας βαλει και σουπιτσα..

Βανεσσακι,χαιρομαι πολυ που σε εφεραν κοντα στο σπιτι σου..καλα ειναι τελειες οι μπομπονιερες!

Γλυκια λυδια,φιλακια πολλα στην μικρη εκπληξουλα!και γλυκα και ομορφα νανακια!

Αννα μαρια τι κανει ο αντρικος?αυτο το ψαρι δεν το εχω ξανακουσει..

Εγω τελικα εκανα νουντλς με λαχανικα ..

Αναστασακι προσπαθουμε κι εμεις να σας συναγωνιστουμε στην γκρινια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι.

Τελικά βόλτα δεν πήγαμε γιατί φυσούσε κι ο άντρας μου φοβήθηκε. Αλλά κι εγώ φοβήθηκα λίγο είναι η αλήθεια, γιατί έκανε ζέστη, ο μικρός θα ίδρωνε, μετά θα τον χτυπούσε ο αέρας, και είναι και ευαισθητούλης ακόμα απ' τη βρογχιολίτιδα. Βγήκαμε τουλάχιστον το πρωί και πήρε τον αέρα του! Πήγαμε για πρώτη φορά στο μαγαζί του πατέρα μου και ήταν πολύ κυριούλης! Κοιτούσε γύρω γύρω με περιέργεια, και παρ' όλο που κοιμόταν όταν πήγαμε και τον άφησα για να πεταχτώ σε κάτι δουλειές, όταν ξύπνησε δεν έκλαψε καθόλου, παρ' όλο που δε με είδε εκεί! Τώρα που το σκέφτομαι, με έχει τελείως χεσμένη.

Εγώ πάντως βγήκα το βράδι, κι αύριο θα βγει ο άντρας μου!

Βανεσσάκι, τέλειες οι μπομπονιέρες!!! Ουφ, εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου ακόμα...

Το σχολείο μια χαρά πάει, πηγαίνω και ξεκουράζομαι, αφού το μάθημα είναι της πλάκας. Άσε που στην τάξη που κάνω νέα ελληνικά και είμαι υπεύθυνή τους, λείπουν όλοι, επειδή είναι στις πρόβες της θεατρικής παράστασης.

Αγγελική, ούτε κι εγώ το είχα ξανακούσει το ψάρι, αφού έβαλα την κυρία στην ψαραγορά να μου το πει εκατό φορές, και μετά το επανέλαβα κι εγώ άλλες εκατό για να το μάθω! Ήταν πολύ νόστιμο πάντως! Μ' αρέσει που σ' αυτήν την ψαραγορά έχει ό,τι ψάρια πιάσουν το βράδι. Αν βρέχει ή έχει κακοκαιρία το βράδι, την επόμενη μέρα δεν έχει ψάρια. Έτσι ξέρεις ότι παίρνεις φρέσκο ψάρι. Και τα καθαρίζει κιόλας εκεί χωρίς επιβάρυνση.

Λυδία, πώς πάει ο συνδυασμός δουλειάς-μωρού; Βγάζεις με το θήλαστρο; Εξπέρ στο άρμεγμα έχουμε γίνει!

Ουφ, η πλάτη μου με πεθαίνειιιιιιιιιιιιιιι......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τα περαστικά στον μπαμπά μου!

Ευτυχώς τα πράγματα είναι καλύτερα!!

Μέχρι παιχνίδι έστειλε για τα εγγόνια του, εμάς μας πήρε ένα μουσικό της playskool τέλειο!"Μουσικό Κέντρο Γραναζιών", μάλλον αύριο θα βγει.

Πήγαμε τον είδαμε, και ήταν καλύτερα, ουφφφφφφφφφφφφ!!!!

Διάβασα τι γράψατε κορίτσια και το μόνο που θυμάμαι να σχολιάσω είναι για την συμβίωση, όταν δεν υπάρχει ανωτέρα ανάγκη, εγώ δε συμφωνώ καθόλου με την συμβίωση με γονείς, ακόμα και αν αυτοί ήταν οι δικοί μου..........δεν υπάρχει περίπτωση και τέλειοι να είναι να μην στραβώσει το πράγμα!!!!!

Βανεσάκι τέλεια τα περί βάπτισης!!!! Εγώ τα έκανα πιο παιδικά......

Έκλεισα και αλλη εκκλησία αλλά δε προλαβα να κάνω κάτι αλλο, δε πειράζει ας είναι καλα ο μπαμπάς μου και δευτέρα προχωράω στη μακέτα προσκλητηρίου......

Φιλάκια σε όλες και πάλι ευχαριστώ για την συμπαράσταση!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας....πολυ μουχλα ο καιρος,αμαν,ποτε θα παρει τα πανω του!!!

Αγγελικουλα δεν μας περνατε με τιποτα στην γκρινια,εχουμε master :lol::lol:

Συμπεθερα ειδες,ολα καλα με τον μπαμπα σου,καλη ανάρρωση να εχει!Εγω εχω ηδη 3η φορα περιοδο... καλα ειναι ξελαφρωνουν τα νευρα μας!!!

Τι τρωμε?

Η Μυριαμ που χαθηκε μωρε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συμπεθερούλα!

Ευτυχώς όλα πάνε καλά....ας ελπίσουμε ότι αύριο θα επιστρέψει σπιτάκι του!

Τι κάνει η νυφούλα μου;; γκρινιάζει;;

Και ο μικρός μου χτες άργησε να κοιμηθεί γιατί ήθελε ο καημενούλης να κάνει κακάκια πρώτα και μετά να κοιμηθεί ήρεμος! :lol::lol::lol:

Αλλά κοιμήθηκε το επταωράκι του!

Ευτυχώς συμπεθέρα μου αδιαθέτησα, καιρός ήταν!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!σας ευχαριστω παρα πολυ για τα σχολια σας!!

λυδιακι, πολυ ομορφος συνδυασμος για τα βαπτιστικα σας!!!αποφασισατε ονομα για τη μικρουλα, η οχι ακομη??

αναστασακι, εσυ θα κανεις κατι με φραουλιτσα η το σκεφτεσαι???

αγγελικουλα μου, τι κανει ο χαρουλης???επιστρεψατε κυπρο???πως περασατε στην πτωχη πλεον πατριδα??? :lol::lol::lol::oops::oops::oops:

αννα μαρια, μια χαρα σε βρισκω!!!!ευτυχως που ξεκουραζεσαι εκει για να αφιερωνεσαι μετα στον αντρικο!!!τι κανει αυτο το ζουζουνι???

μαρακι-γιωτακι μου ζαιρομαι πολυ που ειναι καλυτερα ο μπαμπας σου!!!!το πιο σημαντικο ειναι η υγεια μας!!!!

πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Αγγελικουλα αρχιζετε ρυζαλευρο κιολας?εχετε μεγαλωσει καλε:-)

Αννα μαρια ευτυχως στο σχολειο δεν ζοριζεσαι:-)κυριουλης ο αντρικος στις εξοδους του!

Βανεσσακι τελεια τα χρωματα που διαλεξες!πανεμορφα!

Αναστασια η μικρη σας εχει δειξει οτι ειναι παιδακι με ηθος!:-)απο τωρα διαμορφωσε χαρακτηρα:-)

Γιωτακι καλυτερα ειναι ο μπαμπακας σου?καλη αναρρωση!

Εμας παλι χειμωνιασε εδω!μουντος καρος,συννεφιασμενος,με πολλη αερα και κρυοοοο!ποτε θα φτιαξει επιτελους?

Χθες ειχε καλη μερα και πηρα τη μικρη στο φωτογραφο για να βγαλει φωτογραφιες για να βγαλουμε πανω στις προσκλησεις!μολις την ειδε ο φωτογραφος μου λεει ειναι πολυ μικρουλα,θα καθισει να τη βγαλουμε?αγχωθηκα αλλα το κοριτσι μου ηταν καταπληκτικη κι αφησε αφωνο τον φωτογραφο!του εκανε κατι γελια, καθισε κυρια,ελεγε αγου,δεν εκλαψε καθολου:-)ευτυχως!

Πρωτη φορα πηρα το αυτοκινητο να οδηγησω μονη μου με τη μικρη μεσα!φοβομουν αλλα το επιχειρησα και Δοξα Το Θεο και Την Παναγια, τα καταφερα:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...