Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ!!!


Georgina80

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΝΟ ΜΗΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ.ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΣΤΟ 46!ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ...ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΛΟΓΙΚΑ Η΄ ΟΧΙ?Ο ΣΥΖΥΓΟς ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ (15 ΕΚΚΑΤΟΜ. ΜΕ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 35%)Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!!Είναι νέο μέλος και εγώ!Προσπαθούμε και εμείς από τον Ιούλιο και τίποτα..

τωρα ξεκινησα στις εξετασεις...επειδη εχω και θυροειδη το κοιταω καθε χρονο, εκανα και ορμονολογικες και ειχα και εγω ανεβασμενη προλακτινη 68!!! παρακαλω!και ο ενδοκρινολογος μου, μου ειπε να την ξανα κανω αλλα πρεπει να ειμαι πολυ ηρεμη!βεβαια μου ειπε και κατι αλλο που με αναστατωσε...να δουμε και την υποφυση.... μηπως χρειαστει μαγνητικη εγκεφαλου και επαθα σοκ!!

Σημερα πηραμε και την απαντηση απο το σπερμοδιαγραμμα (14εκ) μου ειπε οτι ειναι μετριο...

θα τις παω και στον γυναικολογο μου να τις δει..αντε να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσεξτε κοριτσια που κανεται αιμοατολογικες.προτιμηστε να πτε στην πυρινη ιατρικη για την προλακτινη και οχι σε 1 απλο μικροβοιολογικο..και οι δικες μου ο ιεξετασεις εδειχναν υψηλη προλακτινη..

αλλα τελικα ηταν θεμα μικρ.κρντρου!ιδια λεφτα,μη νομιζεται οτι ειναι κατι παραπανω..αλλα τα αντιδραστηρια ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kalispera !

koritsia MH MOY AGXWNESTE GIA THN PROLAKTINH ! peftei eukolotata me xapaki, egw eixa ftasei k 100 apo agxos anebainei sunithws...

duskoleuei tin gonimotita, alla me xapi peftei ! oso gia magnitiki... mallon se proxwrimeni periptwsi tha sa baloun na kanete... exw kanei k apo auto (uparxei k anoixtos tomografos) tipota den einai !

ola kala tha pane k suntoma me paidakia sas euxomai !

a! swsto k auto pou eipe i swsw !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα απο 70 μέχρι 100 παλιότερα.Αλλά επειδή έπαιρνα για άλλο πρόβλημα υγείας φάρμακα μόλις τα έκοψα ήρθε στα φυσιολογικά επίπεδα(βέβαια είχα πάρει 25 κιλά και είχα απίστευτο πόνο στο στήθος και πρήξιμο παντού...)Μέχρι να βρω τι ήταν μου πήρε 2 χρόνια :o

Τώρα για την μαγνητική βρε κορίτσια δεν είναι τίποτα.Κοιτάζουν για μακροπρολακτίνωμα στην υπόφυση.Μην σας αγχώνει αυτό σαν διαδικασία είναι απλά ενοχλητική (απο άποψη θορύβου) αλλά ούτε ακτινοβολία δεν έχει.Δεν θυμάμαι αν θέλει σκιαγραφικό σ αυτή την περίπτωση γιατί έχω κάνει και για άλλο λόγο μαγνητικές με σκιαγραφικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΩΛΟΑΓΧΟΣ!!!ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ?ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΑΡΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ,ΙΣΩΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΒΛΕΠΕΙΣ!!! :P ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΟΥΛΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΤΟΣΑ ΤΡΑΒΑΜΕ... :lol: ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α...ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΣΥΝΔΥΑΖΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ!ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΡΗΖΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΘ΄ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΗΣΜΕΝΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι και ΝΑΙ... για ολα οσα προανεφερες φταιει η προλακτίνη ΟΜΩΣ θα συμπληρώσω κ την θετική της πλευρά : ειναι η κυρια ορμόνη για την "παραγωγή" γαλακτος οταν με το καλό...θα θηλάζετε !!για την "εκκριση" του απο το στηθος χρειάζεται η ωκυτοκίνη (γνωστή κ ως ορμόνη της αγαπης :x )

Λοιπον, συγγνωμη για τα greeglish μου τα χθεσινά (εγραφα απο το κινητό), ετσι κ γω ειχα προβλημα με την ανεβασμένη προλακτινη + υποθυροειδισμό προ εγκυμοσύνης λογω υπερβολικού αγχους απο δουλειά... επαιρνα χαπακι κατα περιοδους, επεφτε αλλα μετα απο λιγο ξανανεβαινε ! αλλη μια (πιο ευκολη) εξεταση που μπορεί να σας προτεινουν οι γιατροί σας πριν την μαγνητική ειναι η αιμοληψία σε 2 ή 3 χρόνους ! δηλαδή μολις πατε στο μικροβιολογικό σας παιρνουν αιμα, καθεστε εκει κ σας ξαναπαίρνουν σε 30 λεπτά κ ισως ξανα σε αλλα 30 λεπτα :geek: εμενα ΠΑΝΤΑ εδειχνε υψηλή την πρωτη φορα και επεφτε "αρκετα" (οχι εντελώς!) στην επομενο 30λεπτο ;)

ενα σημαδι οτι ανεβαινει απο αγχος κ οχι απο προλακτινομα (που ΑΝ υπαρχει τελικα θα φανει σε μαγνητική ΜΕ σκιαγραφικό - δυστυχώς) :mrgreen:

το πιο πιθανό - και σας το ευχομαι - ειναι οτι στο πρωτο διαστημα που θα παρετε χαπι κ θα πεσει η προλακτινη σας, αν δεν συντρεχουν φυσικά αλλοι λογοι ιατρικοί (ασχετοι πχ με την προλακτίνη) θα μεινετε κ εγκυες...

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΠΙΤΣΙΠΟΠΑΚΙΑ ;):x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας ...απλα η αληθεια ειναι ότι ολα μου ηρθαν τοσο αρνητικα..ανεβασμενη προλακτινη ...το σπερμοδιαγραμμα και τρελαθηκα...απογοητευτηκα...

ο ενδοκρινολογος μου ειπε να ξανα κανω την προλακτινη σε δυο ληψεις ανα 20 λεπτα...και μετα θα δουμε για την υποφυση εγκεφαλου..

μου επε να μην την κανω 2η ή 3η μερα του κυκλου για να μην ειμαι στρεσαρισμενη...πια ειναι η καλυτερη μερα του κυκλου για να την κανω;

Georgina οσο για το σπερμοδιαγραμμα η αληθεια ειναι οτι ο συζυγος μου αυτη την περιοδο δεν ειναι και στα καλυτερα του γιατι ειχε ενα ατυχημα...ηταν στο νοσοκομειο μια βδομαδα με ισχυρα παυσιπονα, ακομα κανει αντιπηκτικες ενεσεις...και μου ειπε ο μικροβιολογος οτι ολα αυτα μπορει να επηρεαζουν...

τωρα απο βδομαδα θα παω στον γυναικολογο να δει ολες τις εξετασεις μας...να δουμε τι θα κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια θα σε γελάσω.Έχει περάσει καιρός απο τότε που με έβαζαν να ψαχτώ διαφορετικές μέρες στον κύκλο.Πάντως εκτός απο 2-3 μέρα νομίζω έχω κάνει 7η , 14η και 21η.Αλλά κάθε φορά συγκρινόμενη με τις άλλες.Ρώτησε στο κέντρο που θα τις κάνεις.Καλά αποτελέσματα!

Georgina πάντως εγώ μόλις το ρύθμισα έχασα οτι κιλά είχα πάρει και ίσιωσα κι απο το θέμα πρηξίματος.Ήταν σα να πρηζόμουν πριν κάθε περίοδο και μετά κάθε φορά να πρηζόμουν επιπλέον σε κάθε επόμενη περίοδο.Άσε το στήθος που είχε γίνει τέλειο :lol: (μετά ξεφούσκωσε όμως το μόνο λυπηρό της ιστορίας).Απορώ πως οι γιατροί δεν μου είχαν πει να κάνω μία τόσο απλή εξέταση αίματος και ταλαιρωριόμουν 2 χρόνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΡΜΟΝΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΗ... :P ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ,ΚΑΛΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ, ΟΤΙ Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΕ ΕΝΑΣ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙ ΕΙΔΟΥς ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΔΙΑΡΚΟΥΝ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΩ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΟΡΧΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟΙΧΟΝ ΚΥΡΣΟΚΙΛΗ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ?ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ?ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ...ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΧΘΕΣ!!!ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν!Μην τρελένεσαι.Σε έστειλε σε συγκεκριμένο ενδοκρινολόγο ή θα βρεις μόνη σου;Εγώ πήγαινα σε ενδοκρινολόγο στο ιπποκράτειο.Τώρα η θεραπεία δεν είναι τίποτα ένα χαπάκι θα παίρνεις μην αγχώνεσαι και μόλις μείνεις έγκυος θα το σταματήσεις κιόλας.

Για το τριπλεξ που σας είπαν τώρα.Αν θυμάμαι καλά το κάνουν για να δουν αν χρειάζεται επέμβαση κυρσοκήλης.Επηρεάζει την γονιμότητα του άντρα οπότε και αν είναι αυτός ο λόγος μετά την επέμβαση έχει πολλές πιθανότητες να βελτιωθεί.

Ααα και αυτό που λες το έλεγα κι εγώ (για το τι ήθελα και πήγα για εξετάσεις) αλλά μην το σκέφτεσαι καν έτσι.Εγώ μέσα σε όλα είχα και την μάνα μου να μου την λέει οτι πας και τα ψάχνεις όλα και εννοείται οτι κάτι θα σου βρουν και οτι θέλουν να μας φάνε τα λεφτά....Καλά κι αν δεν είχα ψαχτεί δεν πιστεύω να μπορούσαμε ποτέ να κάνουμε παιδι.Τώρα ξεκινήσαμε κι εμεις φέτος σιγα σιγα (για εξωσωματική).Τα καλύτερα σας εύχομαι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης εμάς μας έδωσαν και θεραπεία για την κινητικότητα θα δείτε μετά το τριπλεξ τι θα σας πουνε.Αυτές τις εξετάσεις να τις πάτε σε κάποιον ειδικό να σας πει όχι σε γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΤΕΛΙΚΑ.ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟΝ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΘΕΤΙΚΟΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ..ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο να παρω το τεστ ΠΑΠ ηταν πολυ καλο!!!

Ειδε ολες τις ορμονολογικες εξετασεις που ειχα κανει και για τον θυροειδη (γιατι εχω υποθυρεοειδισμό), μου είπε ότι δεν είναι καλές (ενω ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι ηταν καλες) τι να πω!!!

τωρα πρεπει να βρω αλλο ενδοκρινολογο.

Όσο αφορά την προλακτινη μου ειπε να την κανω την 3η ή 4η μερα του κύκλου, να ειμαι πολυ ηρεμη να εχω ξυπνησει 2ωρες πριν.

Και τωρα αρχιζουν τα δυσκολα, για το σπερμοδιάγραμμα του συζυγου που δεν ειναι και τοσο καλο, μου ειπε να κανουμε μια σπερματεγχυση!!

Μόλις μου το ειπε μου ηρθε καπως, γιατι πρεπει πριν απο αυτο να κανω σαλπιγγογραφια, να δει τις σαλπιγγες οτι ειναι οκ!

Τι να πω εφυγα απο γιατρο και με πηραν τα κλαματα, δεν ηθελα να μπω σε τετοια διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μη στεναχωριέσαι.Όλα καλά θα πάνε αν δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό.Δες και τις ορμόνες σου όλες να είναι οκ και μετά η σπερματέγχυση δεν είναι τίποτα και χωρίς πολλά φάρμακα γίνεται ή και σχεδόν χωρίς καθόλου.Για το σπέρμοδιάγραμμα να πάτε σε ανδρολόγο ουρολόγο κορίτσια καλύτερα όχι σε γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα κορίτσια!!Τελικά πήγα σε αλλον ενδοκρινολόγο και μου αυξησε το χαπι για να κατεβασουμε την TSH και σε ένα μηνα θα την ξανα κάνω.

Για την προλακτινη (αδιαθετησα την Παρασκευή) οποτε αυριο θα παω να την κανω και αυτη!!

και την παρασκευη εκλεισα για την σαλπιγγογραφια....δεν φοβαμαι τοσο για το αν θα πονεσω αλλα πιο πολυ τα αποτελεσματα σκεφτομαι...ελπιζω να πανε ολα καλα για να συνεχισουμε με την σπερματεγχυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria καλά αποτελέσματα!Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ τα ίδια σκεφτόμουνα οτι όσο ψάχνομαι μην βρω και τίποτα άλλο.Μην αγχώνεσαι όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ littledancer!!! ολα πηγαν καλα!!!σημερα εκανα την υστεροσαλπιγγογραφια με πολυ αγχος .....και ηταν μια χαρα και δεν πονεσα πολυ, πονοι περιοδου..μου εδωσε μια αντιβιωση για 4 μερες.

και η προλακτινη βγηκε 14,2 την πρωτη φορα και μετα απο 20 λεπτα 11, ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι μια χαρα!!

και τωρα θα δουμε μηπως τον αλλο μηνα κανουμε την σπερματεγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...